test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Смъртта на Божия син.........
Mukaveev
коментар 03/12/2017, 13:10
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 874
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 34

Смъртта на Божия син........ можеше ли да е друга , посичане, изгаряне, удавяне ?
Кое определя такава смърт ? Ако смъртта беше друга , кръстат щеше ли да е най- християнския символ ?

--------------------
След дъжда, откриваш нова красота, в планинския пейзаж.
В ношната тишина звукът на камбаната е особено чист.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Тарабас
коментар 03/12/2017, 14:11
Копирай адреса: #142

Обикновен кавал
Съобщения: 446
Регистриран: 01/06/2017
От: Андромеда
Потребител # 18

Един от многото умрели на кръста стана звезда. Можеше да е всеки. Не Исус е началото, а потребността на хората да тръгнат след някого. Като не знаеш пътя, питаш за него. Хората днес инат имат навигация в колите си. Бог е излишен!

--------------------
На човек който не пие не мож му има доверие...
ЛС
hristiqnin
коментар 03/12/2017, 17:07
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Съобщения: 775
Регистриран: 25/06/2017
Потребител # 120

Цитат(Тарабас @ 03/12/2017, 15:11) *
Един от многото умрели на кръста стана звезда. Можеше да е всеки. Не Исус е началото, а потребността на хората да тръгнат след някого. Като не знаеш пътя, питаш за него. Хората днес инат имат навигация в колите си. Бог е излишен!

Само че,след като мря на кръста заради нашите грехове,Той възкръсна от мъртвите за нашето оправдание!Да бъде слава на Името Му!Амин!
ЛС
Бай Иван
коментар 04/12/2017, 16:10
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Съобщения: 405
Регистриран: 02/06/2017
Потребител # 50

Цитат(hristiqnin @ 03/12/2017, 17:07) *
Само че,след като мря на кръста заради нашите грехове,Той възкръсна от мъртвите за нашето оправдание!Да бъде слава на Името Му!Амин!

Заради чии грехове?Защото по него време и Америките и Австралия са били населени,За голяма част от Африка ,Азия и Европа пишещите библията не са имали и понятие.Всъщност не искате да си признаете,че използвате смъртта на един есейски старейшина за да се създаде на негов гръб...пардон гроб новата християнска религия.
ЛС
hristiqnin
коментар 04/12/2017, 21:07
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Бай Иван @ 04/12/2017, 17:10) *
Заради чии грехове?Защото по него време и Америките и Австралия са били населени,За голяма част от Африка ,Азия и Европа пишещите библията не са имали и понятие.Всъщност не искате да си признаете,че използвате смъртта на един есейски старейшина за да се създаде на негов гръб...пардон гроб новата християнска религия.

За греховете на тези,които съгрешиха.Това,че пишещите Библията не са знаели за съществуването на тези континенти,не означава,че Бог не е знаел за тях.
Този,на Чийто гръб...пардон ПРАЗЕН гроб,основаваме вярата си не е "есейски старейшина",а Е това,което Той и Писанието свидетелстват за Него!Нему да бъде слава до вечни векове!Амин!
ЛС
Шрито
коментар 04/12/2017, 23:13
Копирай адреса: #146

Утешителят
Съобщения: 253
Регистриран: 27/11/2017
От: Божието царство
Потребител # 290

Цитат(hristiqnin @ 04/12/2017, 21:07) *
За греховете на тези,които съгрешиха.

Е, не за всички съгрешили. Защото праведен няма ни един.
Жертвата обхваща само добрите хора, тези, които разглеждат греха като зло.
Това е истината. Ще бъде лъжа, ако кажем, че дори и един лош човек ще/може да се спаси посредством тази жертва.
Само добрите. Истински, искрено покаялите се.
Които Бог ще посочи.
ЛС
hristiqnin
коментар 05/12/2017, 18:20
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 05/12/2017, 00:13) *
Е, не за всички съгрешили. Защото праведен няма ни един.
Жертвата обхваща само добрите хора, тези, които разглеждат греха като зло.
Това е истината. Ще бъде лъжа, ако кажем, че дори и един лош човек ще/може да се спаси посредством тази жертва.
Само добрите. Истински, искрено покаялите се.
Които Бог ще посочи.

Йешуа дойде като Втори Адам,като Втори Човек и на кръста понесе наказанието за греха на човека,за греховете на всички хора,защото всички съгрешиха.
Няма добри хора,защото този,Който е казал,че няма праведен нито един,е казал и че няма кой да върши добро.Нещо повече,когато се обърнаха към Йешуа с "Учителю благи",Той каза,че САМО Бог е добър.
Тези,които разглеждат греха като зло и са истински,искрено покаяли се,са такива не по естество,а поради това,че са били новородени от Бог.
Истината е,че Помазаникът не дойде да призове праведните,а грешните на покаяние,че дойде да потърси и спаси погиналото!
" 1. И съживи вас, когато бяхте мъртви чрез вашите престъпления и грехове,
2. в които сте ходили някога според вървежа на тоя свят, по княза на въздушната власт, на духа, който сега действува в синовете на непокорството;
3. между които и ние всички сме живели някога в нашите плътски страсти, като сме изпълнявали волята на плътта и на помислите, и по естество сме били чада на гнева, както и другите.
4. Бог, обаче, Който е богат с милост, поради голямата любов, с която ни възлюби,
5. даже, когато бяхме мъртви чрез престъпленията си, съживи ни заедно с Христа (по благодат сте спасени),
6. и, като ни съвъзкреси, тури ни да седим с Него в небесни места, в Христа Исуса;
7. за да показва през идните векове премногото богатство на Своята благодат чрез добрината Си към нас в Христа Исуса.
8. Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;
9. не чрез дела, за да се не похвали никой."(Еф. 2гл.)!Амин!ХалелуЯ!
ЛС
Шрито
коментар 05/12/2017, 21:46
Копирай адреса: #148

Утешителят
Потребител # 290

Цитат
Няма добри хора,защото този,Който е казал,че няма праведен нито един,е казал и че няма кой да върши добро.

"Добрите хора" - както условно ги нарекох, са тези, които се стремят да спазват заповедите на Исус. Имам предвид двете главни заповеди. И сам знаеш, че този, който веднъж е прогледнал, повече няма право да греши. Иначе пропадането може да бъде голямо. Че дори и окончателно (т.е. фатално).
ЛС
hristiqnin
коментар 05/12/2017, 22:04
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 05/12/2017, 22:46) *
"Добрите хора" - както условно ги нарекох, са тези, които се стремят да спазват заповедите на Исус. Имам предвид двете главни заповеди. И сам знаеш, че този, който веднъж е прогледнал, повече няма право да греши. Иначе пропадането може да бъде голямо. Че дори и окончателно (т.е. фатално).

Никой няма ПРАВО да греши-и "прогледналите" и "непрогледналите".Ти "прогледнал" ли си?А грешиш ли?
ЛС
Шрито
коментар 05/12/2017, 23:07
Копирай адреса: #150

Утешителят
Потребител # 290

Прогледнал съм. Не греша, спазвам заповедите.
За мен Исус не е панаирджийска мечка, която да си водя на синджир по пазарите, за да показвам колко съм голям.

Йоан 9:39. А Иисус рече: за съд дойдох Аз на тоя свят, за да виждат невиждащите, а виждащите да станат слепи.
40. Чуха това някои от фарисеите, които бяха с Него, и Му рекоха: нима и ние сме слепи?
41. Иисус им рече: да бяхте били слепи, не щяхте да имате грях; но сега казвате, че виждате, затова грехът ви остава.

Йоан 10:.1.Истина, истина ви казвам: който не влиза през вратата в овчата кошара, а прескача отдругаде, той е крадец и разбойник;
2. а който влиза през вратата, пастир е на овците:
3. нему вратарят отваря, и овците слушат гласа му, и той зове овците си по име и ги извежда;
4. и кога изведе овците си, върви пред тях; а овците вървят подире му, понеже познават гласа му;
5. подир чужди човек не вървят, а бягат от него, понеже гласа на чуждите не познават.
6. Тая притча им каза Иисус. Но те не разбраха, за какво им говореше.
7. Тогава Иисус пак им рече: истина, истина ви казвам: Аз съм вратата на овците.
8. Всички, колкото са идвали преди Мене, са крадци и разбойници; но овците не ги послушаха.
9. Аз съм вратата: който влезе през Мене, ще се спаси, и ще влезе, и ще излезе, и паша ще намери.
10. Крадецът дохожда, само за да открадне, убие и погуби. Аз дойдох, за да имат живот, и да имат в изобилие.
11. Аз съм добрият пастир: добрият пастир полага душата си за овците;
12. а наемникът, който не е пастир, комуто овците не са негови, вижда вълка, че иде, оставя овците и бяга; а вълкът разграбя и разпръсва овците.

Това, червеното виждаш ли го?
"Аз съм вратата на овците".

Това е Исус - вратата. А не панаирджийска мечка. Доста нагла групичка сте си създали тук. Групичка от "вярващи"...
ЛС
hristiqnin
коментар 06/12/2017, 12:33
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 06/12/2017, 00:07) *
Прогледнал съм. Не греша, спазвам заповедите.
За мен Исус не е панаирджийска мечка, която да си водя на синджир по пазарите, за да показвам колко съм голям.

Йоан 9:39. А Иисус рече: за съд дойдох Аз на тоя свят, за да виждат невиждащите, а виждащите да станат слепи.
40. Чуха това някои от фарисеите, които бяха с Него, и Му рекоха: нима и ние сме слепи?
41. Иисус им рече: да бяхте били слепи, не щяхте да имате грях; но сега казвате, че виждате, затова грехът ви остава.

Йоан 10:.1.Истина, истина ви казвам: който не влиза през вратата в овчата кошара, а прескача отдругаде, той е крадец и разбойник;
2. а който влиза през вратата, пастир е на овците:
3. нему вратарят отваря, и овците слушат гласа му, и той зове овците си по име и ги извежда;
4. и кога изведе овците си, върви пред тях; а овците вървят подире му, понеже познават гласа му;
5. подир чужди човек не вървят, а бягат от него, понеже гласа на чуждите не познават.
6. Тая притча им каза Иисус. Но те не разбраха, за какво им говореше.
7. Тогава Иисус пак им рече: истина, истина ви казвам: Аз съм вратата на овците.
8. Всички, колкото са идвали преди Мене, са крадци и разбойници; но овците не ги послушаха.
9. Аз съм вратата: който влезе през Мене, ще се спаси, и ще влезе, и ще излезе, и паша ще намери.
10. Крадецът дохожда, само за да открадне, убие и погуби. Аз дойдох, за да имат живот, и да имат в изобилие.
11. Аз съм добрият пастир: добрият пастир полага душата си за овците;
12. а наемникът, който не е пастир, комуто овците не са негови, вижда вълка, че иде, оставя овците и бяга; а вълкът разграбя и разпръсва овците.

Това, червеното виждаш ли го?
"Аз съм вратата на овците".

Това е Исус - вратата. А не панаирджийска мечка. Доста нагла групичка сте си създали тук. Групичка от "вярващи"...

Смятам,че си в дълбока заблуда относно състоянието ти,но Бог знае и Той ще ти въздаде.
ЛС
Шрито
коментар 07/12/2017, 16:43
Копирай адреса: #152

Утешителят
Потребител # 290

Запомни за вратата. Къде, и по-точно - Кой е вратата.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 07/12/2017, 16:45
ЛС
hristiqnin
коментар 07/12/2017, 23:57
Копирай адреса: #153

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 07/12/2017, 17:43) *
Запомни за вратата. Къде, и по-точно - Кой е вратата.

Аз вярвам в Него!Да бъде слава на Името Му!ХалелуЯ!Амин!
ЛС
Шрито
коментар 10/12/2017, 13:17
Копирай адреса: #154

Утешителят
Потребител # 290

Смятам, че си в дълбока заблуда относно състоянието ти, но Бог знае и Той ще ти въздаде.

http://forumabv.eu/index.php?showtopic=641...st=0#entry21589

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 10/12/2017, 13:19
ЛС
hristiqnin
коментар 10/12/2017, 22:56
Копирай адреса: #155

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 10/12/2017, 14:17) *
Смятам, че си в дълбока заблуда относно състоянието ти, но Бог знае и Той ще ти въздаде.

http://forumabv.eu/index.php?showtopic=641...st=0#entry21589

Нормално е да смяташ така.Ние с теб не вярваме в един и същи бог,не изповядване едно и също благовестие,не сме на един и същи дух,не сме части на едно и също тяло.Йехова знае моето,твоето и на всеки един друг човек състояние и ще въздаде на всекиму според делата му.Амин!ХалелуЯ!
ЛС
Шрито
коментар 11/12/2017, 08:49
Копирай адреса: #156

Утешителят
Потребител # 290

Разликата е в нашето възприемане на Божия Син. Аз ценя заповедите Му, и това, което е направил за хората. Ти Го смяташ просто за украшение, притурка към собствената ти гигантска суета.
ЛС
hristiqnin
коментар 11/12/2017, 17:16
Копирай адреса: #157

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 11/12/2017, 09:49) *
Разликата е в нашето възприемане на Божия Син. Аз ценя заповедите Му, и това, което е направил за хората. Ти Го смяташ просто за украшение, притурка към собствената ти гигантска суета.

М-да,ти се въздържаше от клюкарство и от това да коментираш хората.Ех,Дончо,Дончо,...!Нито мислиш,че можеш да заблудиш Йехова и Неговите избрани?
ЛС
Швейк
коментар 11/12/2017, 17:44
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Съобщения: 187
Регистриран: 02/06/2017
Потребител # 39

Цитат(hristiqnin @ 11/12/2017, 17:16) *
М-да,ти се въздържаше от клюкарство и от това да коментираш хората.Ех,Дончо,Дончо,...!Нито мислиш,че можеш да заблудиш Йехова и Неговите избрани?

Това подкрепя казаното от Шрито за суетата.
ЛС
hristiqnin
коментар 11/12/2017, 18:14
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Швейк @ 11/12/2017, 18:44) *
Това подкрепя казаното от Шрито за суетата.

Не,не го подкрепя.Бог избира не на базата на нещо у човека,което е намерил за добро и достойно,а на базата на Своето намерение,т.ч. аз нямам с какво да се похваля пред Него.
ЛС
Шрито
коментар 11/12/2017, 19:12
Копирай адреса: #160

Утешителят
Потребител # 290

Само дето казваш, че си "Негов избран".
ЛС
hristiqnin
коментар 11/12/2017, 19:25
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 11/12/2017, 20:12) *
Само дето казваш, че си "Негов избран".

Той ме е избрал не поради мои качества,а поради Своята милост и ми е дал да знам за този Негов избор по отношение на мен,като ме е новородил чрез Духа Си и ми е дал вяра в Сина Си.Ако кажа,че не съм Негов избран,ще се окажа лъжесвидетел и ще похуля Неговата благодат.
ЛС
Шрито
коментар 13/12/2017, 11:27
Копирай адреса: #162

Утешителят
Потребител # 290

Няма новороден, който да не зачита заповедите на Исус. Ти, Никодим, Трансалп, Атос... има и други, сте минали покрай новораждането. Фалшив дух ви е хортувал, това е. Покайте се, докато е време.
ЛС
Никодим
коментар 16/12/2017, 19:49
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Съобщения: 435
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 13/12/2017, 11:27) *
Няма новороден, който да не зачита заповедите на Исус. Ти, Никодим, Трансалп, Атос... има и други, сте минали покрай новораждането. Фалшив дух ви е хортувал, това е. Покайте се, докато е време.

Какво съм нарушил?
Кои заповеди трябва да зачета за да се новородя?

Не казвам че съм безгрешен, но като ме изобличаваш в какво конкретно обвиняваш?
ЛС
Шрито
коментар 16/12/2017, 20:15
Копирай адреса: #164

Утешителят
Потребител # 290

За толкова време... и не си разбрал. Ти и другите твърдите, че Исус се е объркал, като е оставил двете главни заповеди, и че те са неизпълними. И не само това. Казвате и че двете заповеди не са толкова важни, че те са просто "две от заповедите".

Което, разбира се, е нагла лъжа, при положение че Исус изрично казва, че именно те водят в Божието царство. И също, че на двете главни лежи и целият закон И пророците. Това си нарушил. Противиш се на Сина и на Неговите заповеди, изменяш ги и си търсиш вратички да ги нарушаваш. Това е накратко. Същото важи и за другите от вашата групичка. Да слушаш Исус било "да се спасяваш чрез дела по закона". Хайде, по-сериозно, стегнете се вече и се подчинете на Исус.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 16/12/2017, 20:17
ЛС
Никодим
коментар 17/12/2017, 01:22
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 16/12/2017, 20:15) *
За толкова време... и не си разбрал. Ти и другите твърдите, че Исус се е объркал, като е оставил двете главни заповеди, и че те са неизпълними. И не само това. Казвате и че двете заповеди не са толкова важни, че те са просто "две от заповедите".

Което, разбира се, е нагла лъжа, при положение че Исус изрично казва, че именно те водят в Божието царство. И също, че на двете главни лежи и целият закон И пророците. Това си нарушил. Противиш се на Сина и на Неговите заповеди, изменяш ги и си търсиш вратички да ги нарушаваш. Това е накратко. Същото важи и за другите от вашата групичка. Да слушаш Исус било "да се спасяваш чрез дела по закона". Хайде, по-сериозно, стегнете се вече и се подчинете на Исус.

Не си спомням да съм писал че Исус се е объркал с двете най-големи заповеди.

Не съм казал че са неизпълними, а те попитах след като получиш заповедтта обичай от Бога и решиш да я изпълниш, как възлюбваш онзи за когото ти е казано да го обичаш т.е. как го обикваш, делото ти на обикване в изпълнение на заповедтта.

Не съм казал че тези две заповеди не са толкова важни и са просто "две от заповедите", а че освен тези две големи има много други в книгата на закона и че има проклятие ако не изпълниш всяка от тези 613 заповеди която се отнася за теб.
Под закон не може да минеш само с двете главни заповеди.
Цитат
Галатяни 3:10
Защото всички, които се облягат на дела, изисквани от закона, са под клетва, понеже е писано: "Проклет всеки, който не постоянствува да изпълнява всичко писано в книгата на закона".

Новородените изпълняват заповедите на Бога, но не това изпълнение на заповедите води в Божието царство, а благодатта на Христос.
Да кажеш че изпълнението на заповедите води в Божието царство е нагла лъжа, защото Бог е казал и обещал друго, което е незвисимо от дела и не е чрез закон.
Наследството не е чрез закон, не се придобива по плът, но по обещание.
Тези които са приели обещанието с вяра приемат царството Божие и като следствие слушат това което им заповядва техния Баща.
Цитат
Йоан 5:45
Не мислете, че аз ще ви обвиня пред Отца; има един, който ви обвинява - Моисей, на когото вие се облягате.
Римляни 4:14
Защото, ако са наследници тия, които се облягат на закона, то вярата е празна, и обещанието осуетно;

Слугата може да изпълнява всичко което господаря заповядва, но само родения от бащата, родения в дома ще има наследството.
В темата в която спорихме това исках да обясня че така както проповядваш е в други религии непризнаващи благодатта и правдата от Бога.
Смятам че си повлиян от такива учения.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 17/12/2017, 01:24
ЛС
Шрито
коментар 17/12/2017, 09:36
Копирай адреса: #166

Утешителят
Потребител # 290

За това най-малкото ще си платиш - задето наричаш Исус нагъл лъжец.

Цитат
Да кажеш че изпълнението на заповедите води в Божието царство е нагла лъжа, защото Бог е казал и обещал друго, което е незвисимо от дела и не е чрез закон.
ЛС
Никодим
коментар 17/12/2017, 18:42
Копирай адреса: #167

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 10:36) *
За това най-малкото ще си платиш - задето наричаш Исус нагъл лъжец.

На някои които смятаха че пазят всичко още от младостта си например, Исус им казал че едно им недостига.

Ти си като Марта която шетала, шетала из къщата, чисти, слага масата, пере, не можеш да кажеш че е лошо.
Обаче едно и недостигало.
Цитат
40 А Марта като се залисваше с много шетане, пристъпи и рече: Господи, не Те ли е грижа, че сестра ми ме остави сама да шетам? Кажи й, прочее, да ми помогне.
41 Но Господ в отговор й рече: Марто, Марто, ти се грижиш и безпокоиш за много неща;

39 Тя имаше сестра на име Мария, която седна при нозете на Господа и слушаше словото Му.
Цитат
41 Но Господ в отговор й рече: Марто, Марто, ти се грижиш и безпокоиш за много неща;
42 но едно е потребно; и Мария избра добрата част, която не ще се отнеме от нея.

Интересно Мария нищо неправи седи и слуша и била избрала по-добрата част, която няма да се отнеме от нея.
Лука 8:18
Затова, внимавайте как слушате; защото който има, нему ще се даде; а който няма, от него ще се отнеме и това, което мисли че има.

Мнозина четат внимателно писанията търсят заповедите, формулират правила и норми, наглед нищо лошо, работят шетат и мислят че в това имат вечен живот и не отиват при Христос за да имат.
Всичкото шетане без Христос е нищо, едно не им достига.
Цитат
Римляни 3:20
Защото ни една твар няма да се оправдае пред Него чрез дела изисквани от закона, понеже чрез закона става само познаването на греха.
Римляни 3:21
А сега и независимо от закон се яви правдата от Бога, за която свидетелствуват законът и пророците,

Нещата много си приличат, външно е почти едно и също.
И в единия и в другия случай имаме същия кон и същата каруца, но на едната картина коня е зад каруцата, а при другата пред каруцата.

Оправдаването след като сме приели благовестието продължава по същия начин чрез вяра в Божието обещание и преобразяване от Духа.
Вършенето на Божията воля е следствие от пробразяването, което е от Духа, а не от твоите дела.
По плът няма да придобиеш и наследиш нищо, защото без Бога ти можеш да четеш и да изпълняваш и ще извършиш само това което всяка плът може.

Цитат
Битие 6:3
И тогава рече Господ: Духът който съм му дал не ще владее вечно в човека; в блуждаенето си той е плът; затова дните му ще бъдат сто и двадесет години.

Моя съвет е да избереш Христос(Той е Пътя), защото Спасителя няма да ти се отнеме, не заради това което ти вършиш или което си, но заради това което Той е и което Той е направил.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 17/12/2017, 18:46
ЛС
Шрито
коментар 17/12/2017, 18:59
Копирай адреса: #168

Утешителят
Потребител # 290

Хич не вдяваш. Не говорим какво мога или не мога аз, а какво казва Исус. Ти Него нарече нагъл лъжец. А сега се обясняваш на мен. Не върши работа, Никодиме. Покай се и поискай прошка от Него.
ЛС
Никодим
коментар 17/12/2017, 20:03
Копирай адреса: #169

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 19:59) *
Хич не вдяваш. Не говорим какво мога или не мога аз, а какво казва Исус. Ти Него нарече нагъл лъжец. А сега се обясняваш на мен. Не върши работа, Никодиме. Покай се и поискай прошка от Него.

Колко още стихове да ти цитирам.
Тъй и не ми каза с какво точно което пазиш за разлика от мен се хвалиш?
Кое е това което вършиш което те препоръчва пред Бога?

Исус казва че без Него не можем нищо.
Ти казваш че ако вършим каквото е заповядал ще влезем в царството, заради това което правим.

Апостолите пишат че с изпълнение на заповеди няма да се оправдае ни една твар, ти казваш че в това е правдата ни да изпълняваме.

На тебе ли да вярвам или на казаното от Исус и апостолите?

Мисля че те разбирам. Трансформацията за теб е чрез дела и труд и затова обвиняваш който не върши като теб, който не пази като теб.
За мен трансформацията е Божие дело. Той е твореца Той ще ни пресътвори ако се оставим на Духа Му и ще вършим това което Неговата благодат ни даде.

Исус е начинателя и усъвършителя на вярата ни.
2 Тимотей 4:18
Господ ще ме избави от всяко дело на лукавия и ще ме спаси и въведе в небесното Си царство; Комуто да бъде слава във вечни векове. Амин.
Тит 3:5
Той ни спаси не чрез праведни дела, които ние сме сторили, но по Своята милост чрез окъпването, сиреч, новорождението и обновяването на Светия Дух,
ЛС
Шрито
коментар 17/12/2017, 20:19
Копирай адреса: #170

Утешителят
Потребител # 290

Знаеш ли кои са Двете главни, или не?
ЛС
hristiqnin
коментар 17/12/2017, 20:22
Копирай адреса: #171

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 20:19) *
Знаеш ли кои са Двете главни, или не?

Знае,той е ученик на ПОМАЗАНИКА!
ЛС
Шрито
коментар 17/12/2017, 20:25
Копирай адреса: #172

Утешителят
Потребител # 290

Да даде цитати. Защото вече изобщо не му вярвам. По отвлечените му приказки не личи да разбира за какво говоря.
ЛС
hristiqnin
коментар 17/12/2017, 21:11
Копирай адреса: #173

Advanced Member
Потребител # 120

Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 20:25) *
Да даде цитати. Защото вече изобщо не му вярвам. По отвлечените му приказки не личи да разбира за какво говоря.

Причината да не го разбираш не са "отвлечените му приказки",а неспособността ти да разбираш нещата от Святия Дух,понеже не си новороден и управляван от Него.Да даде Бог!Амин!
ЛС
Шрито
коментар 17/12/2017, 21:21
Копирай адреса: #174

Утешителят
Потребител # 290

Ти като се ориентираш толкова добре, би ли ми посочил къде точно Никодим е отговорил на питането ми свързано с двете заповеди?
Никъде не съм му искал отвлечени цитати, несвързани с моето питане. Пак питам: нагъл лъжец ли е Исус като ни е оставил тези две заповеди, или не? Конкретен отговор очаквам, без увъртания и лукавщини: да, да; не, не. Хайде, да видим.
ЛС
Никодим
коментар 17/12/2017, 23:19
Копирай адреса: #175

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 21:21) *
Ти като се ориентираш толкова добре, би ли ми посочил къде точно Никодим е отговорил на питането ми свързано с двете заповеди?
Никъде не съм му искал отвлечени цитати, несвързани с моето питане. Пак питам: нагъл лъжец ли е Исус като ни е оставил тези две заповеди, или не? Конкретен отговор очаквам, без увъртания и лукавщини: да, да; не, не. Хайде, да видим.

36 Учителю, коя е голямата заповед в закона?
37 А Той му рече: "Да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа и с всичкия си ум".
38 Това е голямата и първа заповед.
39 А втора, подобна на нея, е тая: "Да възлюбиш ближния си, както себе си".

Сега това променя ли мнението ти за мене?

Кога ще ми кажеш как извършваш това възлюбване на Бога и на ближния след като си получил заповедтта да го направиш?
Или пак ще увърташ с чий служител съм?
ЛС
Шрито
коментар 18/12/2017, 09:37
Копирай адреса: #176

Утешителят
Потребител # 290

Кога ще ми отговориш? Лъже ли Исус, или не, измамни ли са заповедите Му, или не?
ЛС
Никодим
коментар 20/12/2017, 02:44
Копирай адреса: #177

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 18/12/2017, 09:37) *
Кога ще ми отговориш? Лъже ли Исус, или не, измамни ли са заповедите Му, или не?

Имам чувството че ми размахваш тези заповеди като на вампир сребърен кръст.
Къде казах че са измамни?

Заповедите са ясни остава само да ме научиш как обикна Бога и ближния, как извърши възлюбването щом си изпълнител на тези заповеди.
Защо се гърчиш толкова само да не обясниш как го направи, когато разбра че ти е заповядано да обичаш?
ЛС
New
коментар 20/12/2017, 03:14
Копирай адреса: #178

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 1 601
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Цитат
21 Който има Моите заповеди и ги пази, той Ме люби; а който Ме люби ще бъде възлюбен от Отца Ми, и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему.
22 Юда (не Искариотски) му казва: Господи, по коя причина ще явиш Себе Си на нас, а не на света?
23 Исус в отговор му рече: Ако Ме люби някой, ще пази учението Ми; и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него.

Значи това е пътят:
- пазиш заповедите;
- ставаш обиталище на Христос;
- ставаш обиталище на Св. Дух;
- наследяваш Божието царство;
А заповедите кои са?
Дадените от Бог.
Тогава е ясно как точно се люби Бог - като се спазват заповедите Му. Двте главни, които фактически съдържат останалите в себе си, което пък значи, че ако си в състояние да спазваш двете заповеди, то ти практически спазваш всички останали, както и обратното, спазваш ли всички останали - спазваш и главните.

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
Никодим
коментар 20/12/2017, 03:35
Копирай адреса: #179

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(New @ 20/12/2017, 03:14) *
Значи това е пътят:
- пазиш заповедите;
- ставаш обиталище на Христос;
- ставаш обиталище на Св. Дух;
- наследяваш Божието царство;
А заповедите кои са?
Дадените от Бог.
Тогава е ясно как точно се люби Бог - като се спазват заповедите Му. Двте главни, които фактически съдържат останалите в себе си, което пък значи, че ако си в състояние да спазваш двете заповеди, то ти практически спазваш всички останали, както и обратното, спазваш ли всички останали - спазваш и главните.

В моята библия пише че тези неща стават ако Те благоволят да ги направят и да ги дарят.
Цитат
Лука 10:22
Всичко Ми е предадено от Отца Ми; и освен Отец, никой не знае Кой е Синът; и никой не знае Кой е Отец, освен Синът и оня, комуто Синът би благоволил да Го открие.
Лука 12:32
Не бой се, малко стадо, защото Отец ви благоволи да ви даде царството.

И стиха който цитираш не казва че ставаме и наследяваме с пазене, а "и Аз ще го възлюбя, и ще явя Себе Си нему" и "и Отец Ми ще го възлюби, и Ние ще дойдем при него и ще направим обиталище у него."

Не може да станеш обиталище на Духа, ако Бог не ти го даде. Той благоволява да даде, а не човек постига Духа с пазене на закон.
Точно това че Бог давa е най-унизителното нещо за онези които сами искат да постигнат правда чрез ръцете си - виж видеото от hristiqnin.
Цитат
Галатяни 3:2
Това само желая да науча от вас: Чрез дела, изисквани от закона ли получихте Духа, или чрез вяра в евангелското послание?

Затова писах че нещата много си приличат, но с една малка разлика, обаче много съществена.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 20/12/2017, 03:40
ЛС
New
коментар 20/12/2017, 03:46
Копирай адреса: #180

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(Никодим @ 20/12/2017, 04:35) *
Не може да станеш обиталище на Духа, ако Бог не ти го даде.

Точно така.
Но има и нещо друго. Не може Бог да ти го даде, ако не спазваш законите Му.
Процесът е задължително двустранен.

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 20/12/2017, 04:00
Копирай адреса: #181

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(New @ 20/12/2017, 03:46) *
Точно така.
Но има и нещо друго. Не може Бог да ти го даде, ако не спазваш законите Му.
Процесът е задължително двустранен.

Според познавачите процеса е че имаме тора-знание, имаме ум, имаме телесни части и Бог ни е създал за да станем ние като Него с много труд и постоянство.
И когато станем като Него чрез нашия труд ще заслужим царството и в това казват е радостта, а ако човек бъде помилван, нямало радост, защото е наготово, а радостта е когато човека сам постигне целта.
ЛС
New
коментар 20/12/2017, 04:51
Копирай адреса: #182

Advanced Member
Потребител # 7

Искаш да кажеш знаещите, а не познавачите, защото познанието идва с лична опитност, а такава има, когато вече е минал съдният ден и нещата са сигурни на 100%. Дотогава всеки е в опасността да греши в знанията си.

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 22/12/2017, 01:33
Копирай адреса: #183

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(New @ 20/12/2017, 05:51) *
Искаш да кажеш знаещите, а не познавачите, защото познанието идва с лична опитност, а такава има, когато вече е минал съдният ден и нещата са сигурни на 100%. Дотогава всеки е в опасността да греши в знанията си.

Имам предвид тези които се имат за законоучители и законоизпълнители.
Те имат точно ръководство - тората и затова не грешат в делата си, защото следват истината по най-вярното тълкуване.
Те са наясно кое е грях, кое е праведно, кое е прави, а кое е не прави.
Защо им е да търсят Бог след като имат точно ръководство?
Цитат
Йоан 7:49
Но това простолюдие, което не знае закона проклето е.

На знание ли да уповаваме или да ходим с вяра?
Религиозните вярват че Бог е дал закона и затова ако го следват точно те ще са съвършени като закона.
Атеистите пък също вярват в знанието, но това което те са придобили чрез изследване на природните закони и те също казват кое е погрешно да се вярва, как е превилно да се обясни нещо без да се обвързва с Бога и нещо ирационално.

Не доказаха ли най-ревносните за закона че ако са с необрязани сърце и уши, ако не са с Бога, може много да се заблуждават въпреки закона им и могат с очи да гледат, а да не виждат и с уши да слушат, а да не чуват.

Точно защото както казваш може да гршим в знанието си затова трябва да се молим за Духа и да Го следваме и така с времето се научаваме от личен опит и ако се научим да Го оставяме да ни води тогава няма да ни обърка погрешно тълкуване на закона от човек, защото Бог не греши, а от там и ние.
Ама не защото много знаем и можем, а защото Му се доверяваме и без да знаем.
Евреи 11:8
С вяра Авраам послуша, когато бе повикан да излезе и да отиде на едно място, което щеше да получи в наследство, и излезе без да знае къде отива.
ЛС
New
коментар 22/12/2017, 01:39
Копирай адреса: #184

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(Никодим @ 22/12/2017, 02:33) *
Защо им е да търсят Бог след като имат точно ръководство?
..........
Точно защото както казваш може да гршим в знанието си затова трябва да се молим за Духа и да Го следваме ...

Мисля, че трябва да го търсят, за да не се превърнат в книжници, забили нос в книга.
А твоят начин - да се следва дух е другата крайност, която също е неправилна, защото е казано, че духът трябва да се изпитва. А изпитването става именно чрез закона.
Така че, както вече писах, комбинацията между двата способа е най-доброто решение, според мен.

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 22/12/2017, 02:18
Копирай адреса: #185

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(New @ 22/12/2017, 02:39) *
Мисля, че трябва да го търсят, за да не се превърнат в книжници, забили нос в книга.
А твоят начин - да се следва дух е другата крайност, която също е неправилна, защото е казано, че духът трябва да се изпитва. А изпитването става именно чрез закона.
Така че, както вече писах, комбинацията между двата способа е най-доброто решение, според мен.

Впрвам че след кръста нещата са по-различни и то към по-съвършено и добро.
Цитат
Римляни 7:6
но сега, като умряхме към това, което ни държеше, освободихме се от закона; тъй щото ние служим по нов дух, а не по старата буква.

Ами ако изпитваш чрез закона но го тълкуваш и прилагаш погрешно?
Дори и Джош признава че е несъгласен с тълкуванията на фарисеите и че в това бил конфликта им с Христос.

Защо мислиш Исус ни дава мир?
Цитат
Йоан 14:27
Мир ви оставям; Моя мир ви давам; Аз не ви давам както светът дава. Да се не смущава сърцето ви, нито да се бои.
Филипяни 4:7
и Божият мир, който никой ум не може да схване, ще пази сърцата ви и мислите ви в Христа Исуса.

Който е познал този мир по добре разбира кога е съгрешил. Това е по-силно от закона.
Основано е не на наше знание и тулкуване, а на Божие действие.
Плътския човек не може да го изпита и разбере.
Цитат
Евреи 5:14
а твърдата храна е за пълнолетните, които чрез упражнение са обучили чувствата си да разпознават доброто и злото.

Може ли човек да почувства Божия мир, а може ли да почувства липсата на този мир.
Христос и до сега учи онези които са с Него и имат Христовия Дух.

Другите си имат книги да четат.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 22/12/2017, 02:19
ЛС
New
коментар 22/12/2017, 03:17
Копирай адреса: #186

Advanced Member
Потребител # 7

Ама разбира се, че след кръста нещата са по-различни, защото освен закони ни е даден и Христос, барабар със Св.Дух. Тях, обаче трябва да си ги заслужим, а те не ни идват наготово, понеже след кръста нещата били различни, видите ли.
Проблемът, Никодим е, че нещата са различни, ама ние сме същите - плътски и това е нещото, което не схващаш. А докато си плътски, законите са ти важни.

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- Mukaveev   Смъртта на Божия син.........   03/12/2017, 13:10
- - Търсач   Цитат(Mukaveev @ 03/12/2017, 14:10) ...   03/12/2017, 14:01
- - Тарабас   Един от многото умрели на к...   03/12/2017, 14:11
|- - hristiqnin   Цитат(Тарабас @ 03/12/2017, 15...   03/12/2017, 17:07
|- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 03/12/2017, 17:07...   04/12/2017, 07:23
||- - Шрито   Напразна, вярно. И не само з...   04/12/2017, 10:28
||- - Добряка   Цитат(Solly @ 04/12/2017, 08:23) М...   04/12/2017, 12:02
|||- - Шрито   Всъщност нямаше да е много ...   04/12/2017, 12:50
||||- - Добряка   Цитат(Шрито @ 04/12/2017, 13:50...   04/12/2017, 20:41
|||- - Solly   Цитат(Добряка @ 04/12/2017, 12...   05/12/2017, 07:22
|||- - Добряка   Цитат(Solly @ 05/12/2017, 08:22) Н...   06/12/2017, 03:35
||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 04/12/2017, 08:23) М...   04/12/2017, 20:58
||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 04/12/2017, 20:58...   05/12/2017, 07:24
|||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 05/12/2017, 08:24) Д...   05/12/2017, 18:07
|||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 05/12/2017, 18:07...   06/12/2017, 06:16
|||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 06/12/2017, 07:16) Д...   06/12/2017, 12:37
|||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 06/12/2017, 12:37...   06/12/2017, 21:33
|||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 06/12/2017, 22:33) С...   06/12/2017, 22:59
|||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 06/12/2017, 22:59...   07/12/2017, 07:55
|||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 07/12/2017, 08:55) С...   07/12/2017, 23:49
||- - Личинка   Цитат(hristiqnin @ 04/12/2017, 20:58...   06/12/2017, 14:18
||- - Solly   Цитат(Личинка @ 06/12/2017, 14...   06/12/2017, 21:32
|||- - Бай Иван   Театър е възкръсването,обс...   06/12/2017, 22:13
||- - hristiqnin   Цитат(Личинка @ 06/12/2017, 15...   06/12/2017, 23:03
|||- - Личинка   Цитат(hristiqnin @ 06/12/2017, 23:03...   07/12/2017, 08:09
|||- - hristiqnin   Цитат(Личинка @ 07/12/2017, 09...   07/12/2017, 23:54
|||- - Личинка   Цитат(hristiqnin @ 07/12/2017, 23:54...   12/12/2017, 08:43
|||- - Бай Ганьо   Цитат(Личинка @ 12/12/2017, 08...   12/12/2017, 09:31
|||- - Личинка   Цитат(Бай Ганьо @ 12/12/2017, 09...   12/12/2017, 10:00
|||- - Бай Ганьо   Пълно е с такива, а и Господ ...   12/12/2017, 12:15
||- - green mile   Цитат(Личинка @ 06/12/2017, 14...   06/12/2017, 23:32
|- - Бай Иван   Цитат(hristiqnin @ 03/12/2017, 17:07...   04/12/2017, 16:10
|- - hristiqnin   Цитат(Бай Иван @ 04/12/2017, 17...   04/12/2017, 21:07
||- - Шрито   Цитат(hristiqnin @ 04/12/2017, 21:07...   04/12/2017, 23:13
|||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 05/12/2017, 00:13...   05/12/2017, 18:20
|||- - Solly   4. Бог, обаче, Който е богат с...   05/12/2017, 19:58
||||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 05/12/2017, 20:58) 4. ...   05/12/2017, 20:53
|||- - Шрито   ЦитатНяма добри хора,защот...   05/12/2017, 21:46
|||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 05/12/2017, 22:46...   05/12/2017, 22:04
|||- - Шрито   Прогледнал съм. Не греша, сп...   05/12/2017, 23:07
|||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 06/12/2017, 00:07...   06/12/2017, 12:33
|||- - Шрито   Запомни за вратата. Къде, и ...   07/12/2017, 16:43
|||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 07/12/2017, 17:43...   07/12/2017, 23:57
|||- - Шрито   Смятам, че си в дълбока забл...   10/12/2017, 13:17
|||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 10/12/2017, 14:17...   10/12/2017, 22:56
|||- - Шрито   Разликата е в нашето възпри...   11/12/2017, 08:49
||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 11/12/2017, 09:49...   11/12/2017, 17:16
|||||- - Швейк   Цитат(hristiqnin @ 11/12/2017, 17:16...   11/12/2017, 17:44
|||||- - hristiqnin   Цитат(Швейк @ 11/12/2017, 18:44...   11/12/2017, 18:14
|||||- - Шрито   Само дето казваш, че си "Н...   11/12/2017, 19:12
|||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 11/12/2017, 20:12...   11/12/2017, 19:25
|||||- - Шрито   Няма новороден, който да не ...   13/12/2017, 11:27
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 13/12/2017, 11:27...   16/12/2017, 19:49
||||||- - Шрито   За толкова време... и не си р...   16/12/2017, 20:15
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 16/12/2017, 20:15...   17/12/2017, 01:22
||||||- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 17/12/2017, 02...   17/12/2017, 02:04
|||||||- - Шрито   Разбираш ги нещата. Така е, ...   17/12/2017, 09:40
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 09:40...   17/12/2017, 20:12
|||||||- - Шрито   А ти знаеш ли кои са Двете г...   17/12/2017, 20:21
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 20:21...   17/12/2017, 20:23
|||||||- - Шрито   Дай ги, не само от едно Еван...   17/12/2017, 20:27
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 20:27...   17/12/2017, 21:09
|||||||- - Шрито   В такъв случай аз също не ви...   17/12/2017, 21:24
||||||- - Шрито   За това най-малкото ще си пл...   17/12/2017, 09:36
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 10:36...   17/12/2017, 18:42
||||||- - Шрито   Хич не вдяваш. Не говорим ка...   17/12/2017, 18:59
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 19:59...   17/12/2017, 20:03
||||||- - Шрито   Знаеш ли кои са Двете главн...   17/12/2017, 20:19
||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 20:19...   17/12/2017, 20:22
|||||||- - Шрито   Да даде цитати. Защото вече ...   17/12/2017, 20:25
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 20:25...   17/12/2017, 21:11
|||||||- - Шрито   Ти като се ориентираш толко...   17/12/2017, 21:21
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 22:21...   17/12/2017, 21:31
||||||||- - Шрито   Така е. Сега да уточним и др...   17/12/2017, 21:38
||||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 21:38...   17/12/2017, 22:02
||||||||- - Шрито   Добре. Първо да уточня, т.е. ...   17/12/2017, 22:22
||||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 22:22...   17/12/2017, 22:39
||||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 22:22...   17/12/2017, 23:35
||||||||- - Шрито   Изобщо не ме интересуват тв...   18/12/2017, 11:39
||||||||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 17/12/2017, 23...   18/12/2017, 21:40
|||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 21:21...   17/12/2017, 23:19
|||||||- - Шрито   Кога ще ми отговориш? Лъже л...   18/12/2017, 09:37
|||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 18/12/2017, 09:37...   20/12/2017, 02:44
|||||||- - New   Цитат21 Който има Моите запо...   20/12/2017, 03:14
||||||||- - Никодим   Цитат(New @ 20/12/2017, 03:14) Зн...   20/12/2017, 03:35
|||||||||- - New   Цитат(Никодим @ 20/12/2017, 04...   20/12/2017, 03:46
|||||||||- - Никодим   Цитат(New @ 20/12/2017, 03:46) То...   20/12/2017, 04:00
|||||||||- - New   Искаш да кажеш знаещите, а н...   20/12/2017, 04:51
|||||||||- - shining_stаr   Цитат(New @ 20/12/2017, 04:51) Ис...   20/12/2017, 09:25
||||||||||- - New   Цитат(shining_stаr @ 20/12/2017, 10...   20/12/2017, 14:55
||||||||||- - shining_stаr   Цитат(New @ 20/12/2017, 14:55) Вс...   20/12/2017, 15:23
||||||||||- - New   RE: Смъртта на Божия син.........   20/12/2017, 15:25
|||||||||- - Никодим   Цитат(New @ 20/12/2017, 05:51) Ис...   22/12/2017, 01:33
|||||||||- - New   Цитат(Никодим @ 22/12/2017, 02...   22/12/2017, 01:39
|||||||||- - Никодим   Цитат(New @ 22/12/2017, 02:39) Ми...   22/12/2017, 02:18
|||||||||- - New   Ама разбира се, че след кръс...   22/12/2017, 03:17
||||||||- - Никодим   Цитат(New @ 20/12/2017, 03:14) То...   20/12/2017, 03:55
||||||||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 20/12/2017, 03...   20/12/2017, 09:46
||||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 20/12/2017, 09:46...   20/12/2017, 21:49
||||||||- - Шрито   Цитат(hristiqnin @ 20/12/2017, 21:49...   21/12/2017, 14:25
||||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 21/12/2017, 15:25...   21/12/2017, 23:35
|||||||- - Шрито   Искам само да ти покажа кол...   20/12/2017, 09:32
|||||||- - New   Тези заповеди вървят с личн...   20/12/2017, 14:57
||||||||- - Шрито   И накрая стигаме пак до люб...   21/12/2017, 14:19
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 20/12/2017, 09:32...   20/12/2017, 21:54
|||||||- - Шрито   Никодим и сам призна, че се ...   21/12/2017, 14:12
|||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 21/12/2017, 15:12...   22/12/2017, 01:01
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 20:19...   17/12/2017, 23:15
||||||- - Шрито   Знам. Да не приемаш заповед...   18/12/2017, 09:25
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 18/12/2017, 10:25...   22/12/2017, 01:14
||||||- - New   Цитат(Никодим @ 22/12/2017, 02...   22/12/2017, 01:26
||||||- - Никодим   Цитат(New @ 22/12/2017, 02:26) А ч...   22/12/2017, 02:03
||||||- - New   Наистина ли не знаеш кой за...   22/12/2017, 03:13
|||||- - Никодим   Цитат(hristiqnin @ 11/12/2017, 19:25...   16/12/2017, 19:46
||||- - green mile   Цитат(Шрито @ 11/12/2017, 08:49...   11/12/2017, 22:50
||||- - Шрито   Не е лъжа, защото го мисля. В...   13/12/2017, 11:29
|||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 10/12/2017, 22:56...   12/12/2017, 07:38
|||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 12/12/2017, 07:38) И ...   12/12/2017, 18:41
|||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 12/12/2017, 18...   12/12/2017, 19:21
|||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 12/12/2017, 19:21) А...   12/12/2017, 21:03
|||- - Шрито   Има се предвид идването на ...   17/12/2017, 21:32
|||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 17/12/2017, 21:32...   19/12/2017, 07:54
|||- - Шрито   Вярно. Затова може би е по-п...   19/12/2017, 08:57
||- - Бай Иван   Цитат(hristiqnin @ 04/12/2017, 21:07...   06/12/2017, 21:15
||- - hristiqnin   Цитат(Бай Иван @ 06/12/2017, 22...   06/12/2017, 23:46
||- - green mile   Цитат(hristiqnin @ 06/12/2017, 23:46...   07/12/2017, 00:08
||- - Atos37   Цитат(green mile @ 07/12/2017, 01:08...   07/12/2017, 06:59
||- - hristiqnin   Цитат(green mile @ 07/12/2017, 01:08...   08/12/2017, 00:06
|- - Shade   Цитат(Бай Иван @ 04/12/2017, 06...   05/12/2017, 03:57
||- - wal   Християнството е стара рел...   06/12/2017, 19:41