test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Истинските истории на детските приказки
Alena
коментар 03/05/2018, 14:00
Копирай адреса: #1

Newbie
*
Група: Потребители
Съобщения: 5
Регистриран: 21/08/2017
Потребител # 166

Някой запознат по темата може ли да ми каже какви са точно истинските истории на детските приказки. Например: Пепеляшка, Червената шапчица, Спящата красавица и др. Една позната, която учи българска филология ми каза някои неща, но много набързо и ми стана любопитно. За някои от тези приказки ми каза, че истинските истории са направо брутални и могат да се намерят само в библиотеките. Все пак няма да ми е удобно да ги поискам в някоя библиотека, така че някой запознат може да ми разкаже набързо.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Thursday Next
коментар 03/05/2018, 18:25
Копирай адреса: #2

видна мотика
Група: Administrators
Съобщения: 1 423
Регистриран: 19/03/2017
Потребител # 3

Миналата година излезе широко обсъжданото издание на приказките на братя Грим в оригиналния им вид, непреработени за деца. Защо просто не си го купиш и не прочетеш лично?

И от какво точно ти е неудобно в библиотеката?

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС
Alena
коментар 04/05/2018, 14:55
Копирай адреса: #3

Newbie
*
Група: Потребители
Съобщения: 5
Регистриран: 21/08/2017
Потребител # 166

Не знаех, че ги има в книжарниците. В интернет видях книгата ,,Детски и домашни приказки'' на Братя Грим. Предполагам е тя. Вярно ли е, че истинската приказка за Пепеляшка се е казвала Ashenputten и се разказвала за малко похотливо момиче, което знае целия Кьолн. А Рапунцел забременяла от принца. Или в ,,Принцесата и жабокът'' след като жабокът се превърнал в принц, принцесата прекарала нощта с него. laughing.gif
ЛС
Thursday Next
коментар 04/05/2018, 20:53
Копирай адреса: #4

видна мотика
Група: Administrators
Съобщения: 1 423
Регистриран: 19/03/2017
Потребител # 3

Да, точно това е книгата. При разгорещените и продължителни дискусии около излизането ѝ е цяло чудо човек да пропусне появяването ѝ на пазара, ама щом казваш ... Казва се Aschenputtel, точно както и "неистинската". И не разказва за това, за което ти се ще. Повтарям: купи си и чети. Телефон 177 вече не работи.

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 23/09/2018, 07:10
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test