test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Расисти ли сме българите?, Расистка държава ли е България?
biggeorge
коментар 31/10/2019, 15:19
Копирай адреса: #1

Плямпало, ама се не трае!
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 120
Регистриран: 02/06/2017
От: Зона 51
Потребител # 51

На 14 октомври 2019 г. се проведе мач между Англия и България, който завърши с резултат 6 на 0 и с расистки скандал.
Прекъснаха два пъти мача България – Англия заради расистки скандирания (ВИДЕО+СНИМКИ)
След това кой ли не се изказа по въпроса. dry.gif
Борислав Михайлов и ръководството на БФС подадоха оставка под натиска на Бойко Борисов и баретите от ГДБОП.
Националният отбор на България беше наказан за две срещи да играе без публика.
"Стадионът ще бъде затворен за евроквалификацията с Чехия на 17 ноември, което е според очакванията, но тимът ни ще бъде в изпитателен срок за период от две години за бъдещи прояви на расизъм.
Ако бъдат установени такива, "лъвовете" ще играят пред празни трибуни в още един свой двубой.
Освен това БФС ще трябва да плати 75 хиляди евро заради расисткото поведение на феновете и хвърлени предмети, и още 10 хиляди за освиркване на националния химн на съперника."
УЕФА ни наказа, но се разминахме с изхвърляне
Но един въпрос остана без отговор:
Расисти ли сме българите? misli.gif
Потърсих информация в Интернет и попаднах на едно проучване на университета "Харвард" за расизма в Европа.
Най-големите расисти в Европа
Според това проучване, сърбите са по-толерантни към хората с различен цвят на кожата, отколкото българите.
Всъщност след като намерих оригиналното проучване и погледнах картата с изненада установих, че сърбите са най-толерантния народ в Европа, повече дори и от скандинавците.
This map shows what white Europeans associate with race – and it makes for uncomfortable reading
Според мен расизъм има навсякъде по света, а не само в Европа и расизма не е насочен само от белите към черните, а от хора с всякакъв цвят на кожата към хора с всякакъв цвят на кожата.
Расизмът е форма на омраза, а омразата не познава граници.
Примерно в Индия имат комплекси към европейците.
Най-голямата мечта на индийците е да имат слуги-европейци.
През колониалния период индийците са били слуги на европейците и сега те искат реванш.
Африканците и индианците пък са били роби на европейците в продължения на столетия.
През това време те са били продавани, купувани, убивани, измъчвани, преследвани и са работели за едните храна и подслон.
Тогава черните са били нисшата раса, а белите са били висшата раса.
Днес този расова дискриминация се е обърнала наопаки. wacko.gif
Има хора, които пропагандират (предимно в Интернет), че черните са висшата раса, а белите и азиатците са нисшите раси, както и че всички не-черни хора трябва да бъдат премахнати от генома на човечеството.
Преди един век феминизмът се е борел за увеличаване на правата на жените, които тогава (и сега!) са били неравноправни с мъжете.
Днес някои феминистки (Jenny McDermott) искат да унищожат мъжете, защото смятат, че те са източника на злото по света.
Като опит да се премахне расизма към черните, хората в западния свят не използват думата "негър".
Нещо повече - някои книги писани преди повече от 100 години сега се цензурират и думата "негър" се заменя с някоя по-приемлива.
Всъщност думата "негър" означава "човек с черен цвят на кожата" (от латински "niger" - черен, тъмен), но с времето е придобила негативно значение на расистка обида.
В САЩ и Западна Европа думата "негър" не се употребява, вместо нея казват "черен" или "африканец", или "афроамериканец".
По-странното е, че въпреки че не наричат черните хора "негри", се държат с тях като с такива.
Черните хора са по-бедни, по-необразовани и по-маргинализирани от белите.
Дори днес за черните хора е много по-вероятно да станат обект на полицейско насилие или на арест, или да попаднат в затвора.
И въпреки това България беше заклеймена като расистка държава.
Да, в България има и расисти, и фашисти, и неонацисти, и комунисти, и националисти.
Да, всички те са диктаторски мислещи хора.
Да, те изпитват омраза към всички различни хора.
Но дали всички българи сме такива? huh.gif
Според мен соченето с пръст няма да ни научи на толерантност.
С този подход по-скоро ще се генерира още евроскептицизъм и вместо расизма да намалее ще се разпространи като рак в умовете на хората.
Възможно ли е България да е расистка държава?
Или всичко това е анти-българска пропаганда?

--------------------
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Karmic wheel73
коментар 06/11/2019, 14:48
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Съобщения: 95
Регистриран: 19/08/2019
Потребител # 539

Ако има расизъм,търси го най-вече на герена.
Фенове на Лефски сътвориха тази върховна простотия.Васил Кунчев в гроба ще се обърне от ужас.
Подиграват се на жужето и тирето,пък не виждат че са до гуша в лайна.Поне Гришата си излиза с името и застава с лице.А все още не се знае реално КОЙ е собственника на Лефски?Пеевски ли е,кой е?
Аз се радвам че червените фенове са обединени.Има отцепници,но да не говорят за чест на Обеля..да си видят първо сенчестите спонсори.Каквито са и на герена.Цскар съм,но във всяко стадо има мърша,така е.Не че в нашите сектори ги няма.
Ние сме си били погребали отбора?Никой от нищо не е застрахован.Да не мучат много,че да не стане и с тях същото.Голям залък лапни,голяма дума не казвай!Ама тях държавата и Бойко ще ги спасят.
Лефски през всичките тези години са на държавна издръжка,опрощават им глоби и гафове,Черепа им пратиха да им удари едно рамо със спонсори,съдиите техни..и пак бараж и прокоба.Черепа може скоро и той като изпере от Ефбета,и да ги прати в А окръжна.Или поне да си измие ръцете и да ги зареже на циклопа.
Тази година може да я добутат до калъфката,ама не се знае.При това силно Локо,не мож помогна и бат Боко.хахаха..
Ясно е че докато Домус ага не се наиграе..други шампиони няма да има.
Има си сателити и полиграфи..
Когато трябва скачат на кръв срещу ЦСКА,когато му трябва титла да се решава,отиват срещу него с резервите и децата.
Визирам Черно море и Ботев Сопот.
И като говорим за лицензи и сливания,няма идентичен отбор.
Лефски е сливан и закриван многократно.Справка-Петър петров-кучето.1992 година.
Само лефскарите живеят в някакъв син балон.
И като се появи някой Тричко,и ги отрича..като види 7 на екипите и ефбета,и вземе че им пише 7 във вратата.
От 15 години съм емигрант-ей богу..тези норвежци за лефскари не са чували.Може би само за Боби михайлов,перуката.Боби уокър.Така става когато алкохолик е начело.Целия спорт и футбол затъва.Плаче си за АА клуба перукан,че чак тича направо.На пожар трябва да бяга там.
В Норвегия знаят Стойков..Стоичков демек,Бербатов,Плешивия кмет Лечков,Пенев и това е.
Нищо лично към никого,опитвам се да бъда обективен.
Няма как да има честен спорт,нормално мислене в държава като България..където всеки друг е виновния.
И никой не признава вина.
И като живущ в чужбина и имащ наблюдения от бг емигрантите тук..ами да,расисти сме българите.
За нас всички са мангали.Черни,дръпнати,пакистанци,индийци и пр.
Само че и за тукащните сме такива.Там е разликата.
Аз лично не съм расист.
И се старая да бъда толерантен към всички.Дори и към вегани,обратни и пр.
Докато не ми пречат,нека живеят.
Самия аз имам зависимости и проблеми.Знам какво е да си различен.
И да се чустваш такъв.

--------------------
Кой как се държи си е негова карма, как аз моя отговорност!
https://youtu.be/nXX0McmbcAU
ЛС
ExГорски
коментар 08/11/2019, 15:05
Копирай адреса: #3

Member
**
Група: Потребители
Съобщения: 23
Регистриран: 01/11/2019
Потребител # 556

ЛеВски
леВскари
ЛС
ExГорски
коментар 08/11/2019, 19:30
Копирай адреса: #4

Member
**
Потребител # 556

Има и десетки други правопоисни грешkи, но ЛеФски някак си не мога да го преглътна!
ЛС
Питето
коментар 09/11/2019, 18:56
Копирай адреса: #5

Advanced Member
Съобщения: 2 221
Регистриран: 08/06/2017
Потребител # 81

Отношение, а не правописна грешка. Просто се гъбарка с леФскарите и отбора им, а не с Апостола.
ЛС
ExГорски
коментар 09/11/2019, 19:55
Копирай адреса: #6

Member
**
Потребител # 556

Цитат(Питето @ 09/11/2019, 18:56) *
Отношение, а не правописна грешка. Просто се гъбарка с леФскарите и отбора им, а не с Апостола.

sad.gif navikvane.gif

Това съобщение е било редактирано от ExГорски на 09/11/2019, 19:56
ЛС
Питето
коментар 09/11/2019, 21:42
Копирай адреса: #7

Advanced Member
Потребител # 81

А-а-а, заради такива грубости веднъж вече ЛеФски стана Фитоша...
ЛС
ExГорски
коментар 09/11/2019, 22:03
Копирай адреса: #8

Member
**
Потребител # 556

Цитат(Питето @ 09/11/2019, 21:42) *
А-а-а, заради такива грубости?! веднъж вече ЛеФски стана Фитоша...

Нищо не разбрах?! misli.gif no.gif

Това съобщение е било редактирано от ExГорски на 09/11/2019, 22:04
ЛС
Питето
коментар 09/11/2019, 22:44
Копирай адреса: #9

Advanced Member
Потребител # 81

А като не разбираш, що раздваш "задвратници" ( navikvane.gif ), а?

Ако се вгледаш, ще видиш че правописната грешка (леФски) се среща само и единствено когато се говори за футболния отбор "Левски", а когато пише за Апостола си го е написал Васил Кунчев. Та същия футболен отбор, беше наказан заради грубо поведение и преименуван на "Витоша" ... което в унисон с В-Ф нарочната грешка би следвало да се пише като "Фитоша".
ЛС
ExГорски
коментар 09/11/2019, 22:54
Копирай адреса: #10

Member
**
Потребител # 556

Цитат(Питето @ 09/11/2019, 22:44) *
А като не разбираш, що раздваш "задвратници" ( navikvane.gif ), а?

Ама аз на себе си ги раздавам бе, че не съм разбрал "гъбаркането"

Явно ти не разбра или аз лошо съм избрал иконките - карай, няма с това да запълваме темата!
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 22/11/2019, 06:53
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test