test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Да излезем навън
Добряка
коментар 14/12/2017, 14:53
Копирай адреса: #101

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 99
Регистриран: 01/11/2017
Потребител # 262

Здравейте,братя и сестри.
Марк 16 глава:15 И рече им: Идете по целия свят и проповядвайте благовестието на всяка твар.
16 Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.
17 И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят;
18 змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.
19 И тъй, след като им говори, Господ Исус се възнесе на небето, и седна отдясно на Бога.
20 А те излязоха и проповядваха на всякъде, като им съдействуваше Господ, и потвърждаваше словото със знаменията, които го придружаваха. Амин.
Матей 28 глава:18 Тогава Исус се приближи към тях и им говори, казвайки: Даде Ми се всяка власт на небето и на земята.
19 Идете, прочее, научете всичките народи, и кръщавайте ги в името на Отца и Сина и Светия Дух,
20 като ги учите да пазят всичко що съм ви заповядал; и ето, Аз съм с вас през, всичките дни до свършека на века. [Амин].
Исус показваше Бог на хората.Целта на Християнина е да покаже Исус на хората.Моля ви братя и сестри,които сте кръстени с вода и Святия Дух,да излезем на вън.Цитатите по-горе се отнасят не само до Апостолите.Знаменията ще придружават повярвалите.Не само неколцина избрани.Не ви моля да отидете от първия ден на другия края на света.Започнете от града или селото,в което живеете.Съберете се по двама или повече и излезте.Хората имат нужда от спасение.Болните имат нужда от лекар.Да не държим Исус само за себе си.Да не крием лекаря(Бог) от болницата(светът).Имайте вяра и Бог ще потвърди словото си.Отделете поне един или два часа в седмицата.Не се отказвайте ако от първия ден никой не желае да говори с вас.След първия разговор,първото изцерение или първото приемане на Исус от някого,вие ще се чудите,какво сте правили до сега само в църквата!След като видите лицата на хората,с радост ще искате да излезете на вън.Да покажем любовта на Бог,чрез Исус.Направете първата крачка с вяра.Хората ни чакат.Има много хора,които са готови да повярват.Ще се научим да кръщаваме с вода и Святия Дух.Ние сме повярвалите.Ние сме църквата.Ние сме братя и сестри.Тялото Христово.Да не забравяме какви бяхме,преди някой да ни беше казал или показал Пътят,Истината и Живота.Сега ние трябва да говорим и показваме.Бог иска всички да се спасят.Бог го е грижа за нас и за това прати Исус.А ние искаме ли хората да се спасят?Нас грижа ли ни е,че хората живеят в тъмнина и погиват?Какво означава да сме Християни?В Библията пише-
19 Идете, прочее, научете всичките народи, и кръщавайте ги в името на Отца и Сина и Светия Дух,
20 като ги учите да пазят всичко що съм ви заповядал; и ето, Аз съм с вас през, всичките дни до свършека на века. [Амин].
Да си Християнин не означава да правиш разни ритуали в църквата.Или да се затвориш в манастир и да пазиш Бог за себе си.Не ритуали а благовестване.Не затваряне а излизане на вън.Светлината е за това.Нека бъдем светлина,която се вижда.
Бог да благослови всички.Амин

--------------------
Да се покаем за греховете си.Исус идва скоро.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
lyubo
коментар 03/01/2018, 15:45
Копирай адреса: #102

Advanced Member
Съобщения: 116
Регистриран: 28/12/2017
Потребител # 320

Харесвам вашата идея, която е в духа на истинското християнство. Грижата за ближният не се ограничава само с грижа за физическото, но и за духовното му здраве. Светилника винаги се слага на високо за да го виждат всички. Ако сме благодарни на Господа за своята вяра и изцеление, не можем да мислим само за себе си, но и за ближните, които са наши братя и сестри. Тъй както Божият Син не мисли за Себе си, а за хората които иска да спаси. За съжаление много от тях не знаят истината, но всички трябва да я научат, за да могат да направят своят най-важен избор в живота без който не може да има справедлив съд в краят на времето. Затова не трябва да бъдем егоисти и да търсим комфорта, а да посветим поне част от времето си на тази най-висша благородна цел. Тази цел ще бъде изпълнена със сигурност и е хубаво да участваме в нея като израз на любов и благодарност към Бога. Единственото от което трябва да се пазим, е да не настояваме когато отсрещната страна упорито не иска да приеме благовестието така както ни съветва Исус Христос.

Това съобщение е било редактирано от lyubo на 03/01/2018, 15:47
ЛС
Joshua7
коментар 03/01/2018, 17:46
Копирай адреса: #103

Advanced Member
Съобщения: 597
Регистриран: 03/06/2017
Потребител # 61

Цитат(lyubo @ 03/01/2018, 16:45) *
Харесвам вашата идея, която е в духа на истинското християнство. Грижата за ближният не се ограничава само с грижа за физическото, но и за духовното му здраве. Светилника винаги се слага на високо за да го виждат всички. Ако сме благодарни на Господа за своята вяра и изцеление, не можем да мислим само за себе си, но и за ближните, които са наши братя и сестри. Тъй както Божият Син не мисли за Себе си, а за хората които иска да спаси. За съжаление много от тях не знаят истината, но всички трябва да я научат, за да могат да направят своят най-важен избор в живота без който не може да има справедлив съд в краят на времето. Затова не трябва да бъдем егоисти и да търсим комфорта, а да посветим поне част от времето си на тази най-висша благородна цел. Тази цел ще бъде изпълнена със сигурност и е хубаво да участваме в нея като израз на любов и благодарност към Бога. Единственото от което трябва да се пазим, е да не настояваме когато отсрещната страна упорито не иска да приеме благовестието така както ни съветва Исус Христос.

Любо,

Би ли ни обяснил какво имаш предвид с израза "истинското християнство". На този форум пишат доста хора, които наричат себе си "християни", но вярванията им са много различни и в повечето случаи противоречащи си. Та ако имаш някаква формула как да различаваме истинския християнин от фалшивия ще бъде чудесно да я споделиш на форума.
ЛС
lyubo
коментар 03/01/2018, 18:00
Копирай адреса: #104

Advanced Member
Потребител # 320

Цитат(Joshua7 @ 03/01/2018, 17:46) *
Любо,

Би ли ни обяснил какво имаш предвид с израза "истинското християнство". На този форум пишат доста хора, които наричат себе си "християни", но вярванията им са много различни и в повечето случаи противоречащи си. Та ако имаш някаква формула как да различаваме истинския християнин от фалшивия ще бъде чудесно да я споделиш на форума.

Според моето разбиране истинският вярващ в Исус Хроистос и Отец живее по начина по който Божият Син ни показа докато беше на Земята в тленно плътско тяло за да бъде изкушаван във всичко като нас грешниците. Такъв човек поставя волята на Бога на първо място. На второ място поставя интересите на ближният. И на трето своите интереси. А Бог се грижи за всичко, което ни е необходимо за един пълноценен осмислен живот за да има хармония в Неговот царство през вечността. Прехода от плътски към духовен човек чрез освещаването с помощта на Светият Дух е преход от егоизъм към алтруизъм. Това е смисълът на любовта агапе, към която ни призовава Господа Исус Христос.

ЛС
Joshua7
коментар 03/01/2018, 20:42
Копирай адреса: #105

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(lyubo @ 03/01/2018, 19:00) *
Според моето разбиране истинският вярващ в Исус Хроистос и Отец живее по начина по който Божият Син ни показа докато беше на Земята в тленно плътско тяло за да бъде изкушаван във всичко като нас грешниците. Такъв човек поставя волята на Бога на първо място. На второ място поставя интересите на ближният. И на трето своите интереси. А Бог се грижи за всичко, което ни е необходимо за един пълноценен осмислен живот за да има хармония в Неговот царство през вечността. Прехода от плътски към духовен човек чрез освещаването с помощта на Светият Дух е преход от егоизъм към алтруизъм. Това е смисълът на любовта агапе, към която ни призовава Господа Исус Христос.

В общи линии аз съм съгласен с това, което казваш, но това с което съм съгласен като например: "Такъв човек поставя волята на Бога на първо място" може да означава, и означава много различни неща за различните вярващи. Та въпроса ми сега е каква е тази "воля на Бог", какво точно ознабава този израз?
ЛС
lyubo
коментар 03/01/2018, 20:58
Копирай адреса: #106

Advanced Member
Потребител # 320

Цитат(Joshua7 @ 03/01/2018, 20:42) *
В общи линии аз съм съгласен с това, което казваш, но това с което съм съгласен като например: "Такъв човек поставя волята на Бога на първо място" може да означава, и означава много различни неща за различните вярващи. Та въпроса ми сега е каква е тази "воля на Бог", какво точно ознабава този израз?

Това означава да възлюбиш Бог с цялото си сърце, душа, ум и сила, така че да изпълняваш закона Му с любов, радост и благодарност. И да възлюбиш ближият както себе си, защото ти е брат или сестра създаден също от Бога, Който обичаш с цялото си сърце. Обичай човека. Мрази греха. Тези които изпълняват волята на Бога са блажени. Матей глава 5

Това съобщение е било редактирано от lyubo на 03/01/2018, 20:59
ЛС
Joshua7
коментар 03/01/2018, 23:23
Копирай адреса: #107

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(lyubo @ 03/01/2018, 21:58) *
Това означава да възлюбиш Бог с цялото си сърце, душа, ум и сила, така че да изпълняваш закона Му с любов, радост и благодарност. И да възлюбиш ближият както себе си, защото ти е брат или сестра създаден също от Бога, Който обичаш с цялото си сърце. Обичай човека. Мрази греха. Тези които изпълняват волята на Бога са блажени. Матей глава 5

В Библията тези думи принадлежат на човеч живял в първи век от нашата ера и те са отговор на въпроса: "Учителю, коя заповед е най-голяма в закона?". Тези думи не са отговор на моя въпрос. Целта на въпроса ми е да предизвика личен отговор, който да е разбираем за хората живеещи днес. Повечето от хората, твърдящи че са християни, когато някой ги попита нещо свързано с вярата им, обикновено отговарят като цитират, какво някой си е казал за вярата си и в повечето случаи това е неразбираемо за повечето хора днес. Отговор като горния обикновено предизвиква повече въпроси, но не дава никакъв отговор.
ЛС
lyubo
коментар 04/01/2018, 07:14
Копирай адреса: #108

Advanced Member
Потребител # 320

Цитат(Joshua7 @ 03/01/2018, 23:23) *
В Библията тези думи принадлежат на човеч живял в първи век от нашата ера и те са отговор на въпроса: "Учителю, коя заповед е най-голяма в закона?". Тези думи не са отговор на моя въпрос. Целта на въпроса ми е да предизвика личен отговор, който да е разбираем за хората живеещи днес. Повечето от хората, твърдящи че са християни, когато някой ги попита нещо свързано с вярата им, обикновено отговарят като цитират, какво някой си е казал за вярата си и в повечето случаи това е неразбираемо за повечето хора днес. Отговор като горния обикновено предизвиква повече въпроси, но не дава никакъв отговор.

Чели сме Библията. Това е напълно достатъчно за да познаваме волята на Господа. Който иска пълен отговор започва да чете Словото.
ЛС
green mile
коментар 04/01/2018, 18:09
Копирай адреса: #109

Advanced Member
Съобщения: 404
Регистриран: 04/06/2017
Потребител # 69

Цитат(lyubo @ 04/01/2018, 07:14) *
Чели сме Библията. Това е напълно достатъчно за да познаваме волята на Господа. Който иска пълен отговор започва да чете Словото.

Любо, моля да ми отговориш съвсем искрено,
от себе си, не като нещо, което някой ти е повтарял, или като нещо,
което си прочел.

Всичко, което говориш, всичко това- от сърцето ти ли извира?
Като нещо много дълбоко, което търси да излезе, защото препълва сърцето ти?

Както, когато разбираш, че току- що ти се е родило дете, например.
С някаква чиста, истинска радост, а не заучени неща?

Моля да ми отговориш много искрено,
моля да се замислиш преди да ми отговориш, защото при някои хора
става нещо, че те вече не могат да бъдат искрени, а се зомбират.

Та затова те моля да ми отговориш от сърце.
Благодаря.
ЛС
lyubo
коментар 04/01/2018, 21:53
Копирай адреса: #110

Advanced Member
Потребител # 320

Цитат(green mile @ 04/01/2018, 18:09) *
Любо, моля да ми отговориш съвсем искрено,
от себе си, не като нещо, което някой ти е повтарял, или като нещо,
което си прочел.

Всичко, което говориш, всичко това- от сърцето ти ли извира?
Като нещо много дълбоко, което търси да излезе, защото препълва сърцето ти?

Както, когато разбираш, че току- що ти се е родило дете, например.
С някаква чиста, истинска радост, а не заучени неща?

Моля да ми отговориш много искрено,
моля да се замислиш преди да ми отговориш, защото при някои хора
става нещо, че те вече не могат да бъдат искрени, а се зомбират.

Та затова те моля да ми отговориш от сърце.
Благодаря.

Споделям това в което вярвам и мисля. Мислил съм много за нашият Създател, Поддръжник и Спасител. Обичам когато мислите ми са в хармония с Божията воля. За мен Библията е абсолютната истина от Бога. Всяка дума е точно на мястото си и попада в целта. Има толкова многопластовост в нея и толкова много скрити съкровища, които чакат да бъдат открити. Но Бог е необятен в мъдрост и сила. Ние не можем да Го разберем напълно поради нашите ограничения. Той вижда цялата картина в минало, настояще и бъдеще. Ние виждаме една малко част от нея. Затова можем да Му се доверим напълно.
ЛС
Riki
коментар 04/01/2018, 22:03
Копирай адреса: #111

Advanced Member
Съобщения: 493
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 32

Цитат(lyubo @ 04/01/2018, 21:53) *
Споделям това в което вярвам и мисля. Мислил съм много за нашият Създател, Поддръжник и Спасител. Обичам когато мислите ми са в хармония с Божията воля. За мен Библията е абсолютната истина от Бога. Всяка дума е точно на мястото си и попада в целта. Има толкова многопластовост в нея и толкова много скрити съкровища, които чакат да бъдат открити. Но Бог е необятен в мъдрост и сила. Ние не можем да Го разберем напълно поради нашите ограничения. Той вижда цялата картина в минало, настояще и бъдеще. Ние виждаме една малко част от нея. Затова можем да Му се доверим напълно.

Много хубво е формулирала въпроса си Грийни - зомбиран!

Тази "хармония" я "лепваш", извинявай,като "дежурна смяна"!!

И на мен ще ми е интересно да чуя отговора,ако желаеш animatedwink.gif

п.п.питам просто така,съвсем доброжелателно.Говорим си.Не се притеснявай,ако желаеш да споделиш.Хубаво е да си наясно със себе си.
Желая ти го!

Това съобщение е било редактирано от Riki на 04/01/2018, 22:47

--------------------
Разни хора,разни идеали".
ЛС
Никодим
коментар 05/01/2018, 02:35
Копирай адреса: #112

Advanced Member
Съобщения: 853
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(Riki @ 04/01/2018, 22:03) *
Много хубво е формулирала въпроса си Грийни - зомбиран!

Тази "хармония" я "лепваш", извинявай,като "дежурна смяна"!!

Мисля че е искрено момчето, просто както писах в някои религиозни общности имат подготвени отговори за всеки въпрос и затова се дават еднотипни обяснения, почти еднакви от различни хора от общността, които звучат сухо, защото определени изрази се превръщат в клишета.
Бог ще запази lyubo ако иска да е "истински християнин" според Бог, а не според този или онзи човек, защото истинската светлина свети.
Цитат
Йоан 1:5
И светлината свети в тъмнината; а тъмнината я не схвана.
ЛС
Joshua7
коментар 05/01/2018, 04:14
Копирай адреса: #113

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(Никодим @ 05/01/2018, 03:35) *
Мисля че е искрено момчето, просто както писах в някои религиозни общности имат подготвени отговори за всеки въпрос и затова се дават еднотипни обяснения, почти еднакви от различни хора от общността, които звучат сухо, защото определени изрази се превръщат в клишета.
Бог ще запази lyubo ако иска да е "истински християнин" според Бог, а не според този или онзи човек, защото истинската светлина свети.

Така е, всеки пее от някаква песнарка, вие от вашата, той от различна от вашата. Вашата песнарка казва, че щом като те не пеят от нея, те са в грешка, същото казва и тяхната песнарка за вас. Като доказателство за праведност, едни размахват Библията, други казаното от духовете, трети представят личните си аргументи като произлизащи от бога, който са си създали и пр.

Та и ти като всеки изсипа "подготвен отговор", а именно израза "истинската свелина свети". Светлината е светлина, няма истинска и фалшива светлина.
ЛС
Никодим
коментар 06/01/2018, 18:11
Копирай адреса: #114

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Joshua7 @ 05/01/2018, 05:14) *
Така е, всеки пее от някаква песнарка, вие от вашата, той от различна от вашата.

Та и ти като всеки изсипа "подготвен отговор", а именно израза "истинската свелина свети". Светлината е светлина, няма истинска и фалшива светлина.

Стиха за исинската светлина е в "нашия" нов завет, затова не знаеш за него.

Не разбирам как не приемаш тълкуванията на закона от фарисеите, а пееш от техните тълкувания на писанията и ги приемаш за истина, а обясненията на църквата за лъжа.
ЛС
Joshua7
коментар 06/01/2018, 20:15
Копирай адреса: #115

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(Никодим @ 06/01/2018, 19:11) *
Стиха за исинската светлина е в "нашия" нов завет, затова не знаеш за него.

Не разбирам как не приемаш тълкуванията на закона от фарисеите, а пееш от техните тълкувания на писанията и ги приемаш за истина, а обясненията на църквата за лъжа.

Аз имам проблем с повечето от тълкуванията на църквата, защото са основани на политически основано разделяне на Словото на ЙХВХ, на Стар и Нов завет, и обезценяване думите на ЙХВХ изречени в така наречения християнски "Стар завет" и поставяне думитен а апостол Павел, над тези на ЙХВХ както са записани от пророците.

Колкото до стиха във вашия "Нов завет" за истинската светлина, той се отнася за стиха от Бит. 1, който говори за създаване на светлина без все още да има слънце, луна и звезди, за да разпръскват светлина. Това според Йоан и според Мойсей е "истинската светлина".
ЛС
Никодим
коментар 06/01/2018, 21:12
Копирай адреса: #116

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Joshua7 @ 06/01/2018, 20:15) *
Колкото до стиха във вашия "Нов завет" за истинската светлина, той се отнася за стиха от Бит. 1, който говори за създаване на светлина без все още да има слънце, луна и звезди, за да разпръскват светлина. Това според Йоан и според Мойсей е "истинската светлина".

Пееш по друга песнарка.

Йоан1
6 Яви се човек изпратен от Бога, на име Иоан.
7 Той дойде за свидетелство, да свидетелствува за светлината
, за да повярват всички чрез него.

19 И ето, свидетелството, което Иоан даде, когато юдеите пратиха до него свещеници и левити от Ерусалим да го попитат: Ти кой си?
20 Той изповяда, и не отрече, а изповяда: Не съм аз Христос.

9 Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света.
10 Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна.
11 У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха.
14 И словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина.

Йоан 1:17
понеже законът бе даден чрез Моисея, а благодатта и истината дойдоха чрез Исуса Христа.
1 Йоаново 2
8 Но пак е нова заповедта, която ви пиша, което нещо е истинско и в Него и във вас; защото тъмнината преминава, и истинската светлина вече свети.
9 Който казва, че е в светлината, а мрази брата си, той и до сега е в тъмнината.
10 Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън.

Истинската светлина е светлината на света, която осветлява всеки човек, не само светлината с която са били осветени някои, преди да има още слънце, луна и звезди, за да разпръскват светлина.
Ама като си се заинатил ...
Йоан 1:9
Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 06/01/2018, 21:14
ЛС
Joshua7
коментар 07/01/2018, 00:25
Копирай адреса: #117

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(Никодим @ 06/01/2018, 22:12) *
Пееш по друга песнарка.

Йоан1
6 Яви се човек изпратен от Бога, на име Иоан.
7 Той дойде за свидетелство, да свидетелствува за светлината
, за да повярват всички чрез него.

19 И ето, свидетелството, което Иоан даде, когато юдеите пратиха до него свещеници и левити от Ерусалим да го попитат: Ти кой си?
20 Той изповяда, и не отрече, а изповяда: Не съм аз Христос.

9 Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света.
10 Той бе в света; и светът чрез Него стана; но светът Го не позна.
11 У Своите Си дойде, но Своите Му Го не приеха.
14 И словото стана плът и пребиваваше между нас; и видяхме славата Му, слава като на Единородния от Отца, пълно с благодат и истина.

Йоан 1:17
понеже законът бе даден чрез Моисея, а благодатта и истината дойдоха чрез Исуса Христа.
1 Йоаново 2
8 Но пак е нова заповедта, която ви пиша, което нещо е истинско и в Него и във вас; защото тъмнината преминава, и истинската светлина вече свети.
9 Който казва, че е в светлината, а мрази брата си, той и до сега е в тъмнината.
10 Който люби брата си, той пребъдва в светлината; и в него няма съблазън.

Истинската светлина е светлината на света, която осветлява всеки човек, не само светлината с която са били осветени някои, преди да има още слънце, луна и звезди, за да разпръскват светлина.
Ама като си се заинатил ...
Йоан 1:9
Истинската светлина, която осветлява всеки човек, идеше на света.

Никодиме, Никодиме,
Ето за това ми е трудно да приема християнското, осветено от "Светия Дух" тълкуване на Писанията, защото е ограничено и непълно.

Ако беше прочел този остарял стар завет щеше да видиш, че когато светлината за която споменах бе създадена, все още нямаше хора, които да осветлява. Ако беше изследвал този остарял стар завет, щеше да разбереш, че светлината, за която там става въпрос е много повече от това, което ние наричаме светлина.

Това съобщение е било редактирано от Joshua7 на 07/01/2018, 00:26
ЛС
Никодим
коментар 07/01/2018, 19:51
Копирай адреса: #118

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Joshua7 @ 07/01/2018, 01:25) *
Никодиме, Никодиме,
Ето за това ми е трудно да приема християнското, осветено от "Светия Дух" тълкуване на Писанията, защото е ограничено и непълно.
Ако беше изследвал този остарял стар завет, щеше да разбереш, че светлината, за която там става въпрос е много повече от това, което ние наричаме светлина.

Защо ми пишеш това?

Не каза ли че истинската свелина е светлината която е светела на тревичките преди да е имало слънце, луна и звезди?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 07/01/2018, 19:52
ЛС
Joshua7
коментар 07/01/2018, 19:56
Копирай адреса: #119

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(Никодим @ 07/01/2018, 20:51) *
Защо ми пишеш това?

Не каза ли че истинската свелина е светлината която е светела на тревичките преди да е имало слънце, луна и звезди?

Не, не съм казал това, защото "тревичките" се появяват на третия ден, а тази светлина се появява на първия ден и никъде не се казва, че е създадена за да "свети на тревичките". Но, ако това е твоето християнско обяснение за тази светлина, явно е било така.
ЛС
Никодим
коментар 07/01/2018, 20:42
Копирай адреса: #120

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Joshua7 @ 07/01/2018, 20:56) *
Не, не съм казал това, защото "тревичките" се появяват на третия ден, а тази светлина се появява на първия ден и никъде не се казва, че е създадена за да "свети на тревичките". Но, ако това е твоето християнско обяснение за тази светлина, явно е било така.

Добре кажи с какво е много повече тази светлина на първия ден от светлината на слънцето, луната и звездите и какво имаш против стиховете от Йоан които дадох, и които нямат нужда от тълкуване и четене на неписани неща между редовете?
ЛС
Joshua7
коментар 07/01/2018, 23:42
Копирай адреса: #121

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(Никодим @ 07/01/2018, 21:42) *
Добре кажи с какво е много повече тази светлина на първия ден от светлината на слънцето, луната и звездите и какво имаш против стиховете от Йоан които дадох, и които нямат нужда от тълкуване и четене на неписани неща между редовете?

Аз нямам нищо против стиховете от Йоан, които ти цитира, а само казах, че тези стихове са свързани с тази първа светлина, която е описана в Битие. Историята в Битие е писана като опровергаване на останалите истории за сътворение разпространени в страните около Израел, тя не е само история за това, което ЙХВХ е направил по време на сътворението. Ако беше само история, тя е една твърде осакатена история. Тези истории за сътворение заповат с истории за произхода на боговете, за борбите между тях, за това кой получава правото да твори. Историята в Битие също открива кой е този Елохим, който твори и първата отличителна черта е, че той е Светлина, че той не е Бог на смесици, че нещата, които той нарича добри, са неща, които охарактеризират самия него. В юдаизма тази светлина е видяна като светлината на Месия, на този, който един ден (от гледна точка на сътворението) ще победи Сатана.

Битие прави видима разлика между тази светлина и тази, която идва от слънцето, луната и звездите. Когато Библията казва: "благовестието, което чухме от Него и ви възвестяваме, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина", сочи към тази светлина, която е сътворена в началото, а за тези, които се кланят на слънцето и луната, се казва, че ходят в тъмнина. В Библията има огромна разлика между светлината от първия ден и светлината от слънцето. Не е достатъчно да се каже, че Месия е светлина и с това да се изчерпа темата, защото той не е единствения, който е светлина.
ЛС
hristiqnin
коментар 07/01/2018, 23:59
Копирай адреса: #122

Advanced Member
Съобщения: 919
Регистриран: 25/06/2017
Потребител # 120

Цитат(Joshua7 @ 07/01/2018, 23:42) *
Аз нямам нищо против стиховете от Йоан, които ти цитира, а само казах, че тези стихове са свързани с тази първа светлина, която е описана в Битие. Историята в Битие е писана като опровергаване на останалите истории за сътворение разпространени в страните около Израел, тя не е само история за това, което ЙХВХ е направил по време на сътворението. Ако беше само история, тя е една твърде осакатена история. Тези истории за сътворение заповат с истории за произхода на боговете, за борбите между тях, за това кой получава правото да твори. Историята в Битие също открива кой е този Елохим, който твори и първата отличителна черта е, че той е Светлина, че той не е Бог на смесици, че нещата, които той нарича добри, са неща, които охарактеризират самия него. В юдаизма тази светлина е видяна като светлината на Месия, на този, който един ден (от гледна точка на сътворението) ще победи Сатана.

Битие прави видима разлика между тази светлина и тази, която идва от слънцето, луната и звездите. Когато Библията казва: "благовестието, което чухме от Него и ви възвестяваме, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина", сочи към тази светлина, която е сътворена в началото, а за тези, които се кланят на слънцето и луната, се казва, че ходят в тъмнина. В Библията има огромна разлика между светлината от първия ден и светлината от слънцето. Не е достатъчно да се каже, че Месия е светлина и с това да се изчерпа темата, защото той не е единствения, който е светлина.

Защо ние,християните да приемаме за истина разбирането на юдаизма за светлината на Месия,след като отхвърля Йешуа като Такъв?Защо децата на тъмнината трябва да бъдат наши учители относно Светлината?Кои са синовете на Светлината,Джошуа?
ЛС
Joshua7
коментар 08/01/2018, 02:06
Копирай адреса: #123

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(hristiqnin @ 08/01/2018, 00:59) *
Защо ние,християните да приемаме за истина разбирането на юдаизма за светлината на Месия,след като отхвърля Йешуа като Такъв?Защо децата на тъмнината трябва да бъдат наши учители относно Светлината?Кои са синовете на Светлината,Джошуа?

Казва се в Новия завет, книга писана за християни, че при възкресението на Йешуа са възкръснали много други хора, които явно са били юдеи и са изповядвали юдаизма а не християнството. Тъй като тези хора са изповядвали юдаизма, ръководителите на който отхвърлят Йешуа като дошлия Месия, тези хора не трябва да бъдат спасени, нито възкресение. Вероятността някой от тези хора да е писал в юдаизма относно тази светлина е възможна, но ние трябва да я отхвърлим, защото някои от ръководителите на Израел осъдиха Йешуа и не го разпознаха като дошлия Месия.

Деца на тъмнината могат да бъдат наречени тези, които отказват да размишляват и да изследват, а се облягат на нелогичната логика, че ако някой някога е направил нещо нередно, значи всички от неговата раса и религия са деца на тъмнината. По този начин няма да привлечеш много хора в твоята "светлина", защото повече прилича на тъмнина, отколкото на светлина.

Сега, по тази логика трябва да отсъдим за християнството, когато част от него вместо да прояви любов, отсече сума ти глави на "еретици", които отказаха да го приемат. Не би трябвало да приемаме християни за учители, защото някои от тях са избивали в името на същия този Христос, когото ти изповядваш и за когото твърдиш, че е любов.

Но да се върнем на светлината. В своя коментар върху Битие, в The New American Commentary, Кенет Матюс, преподавател в християнски евангелистки университет, казва следното: "Така че, "светлината" на първия ден е показателна за присъствието на Бог, както при сътворението, така и всред народа си Израел, светлина, която едновременно открива и скрива присъствието на Бог..."

Разбирам че ви мързи да изследвате, да четете, да сравнявате, да размишлювате. Разбирам че е много по-лесно да се вслушвате в тълкуванията на духовете, но както виждаш, те наистина ви водят в погрешната посока.
ЛС
hristiqnin
коментар 08/01/2018, 20:49
Копирай адреса: #124

Advanced Member
Съобщения: 919
Регистриран: 25/06/2017
Потребител # 120

Цитат(Joshua7 @ 08/01/2018, 03:06) *
Казва се в Новия завет, книга писана за християни, че при възкресението на Йешуа са възкръснали много други хора, които явно са били юдеи и са изповядвали юдаизма а не християнството. Тъй като тези хора са изповядвали юдаизма, ръководителите на който отхвърлят Йешуа като дошлия Месия, тези хора не трябва да бъдат спасени, нито възкресение. Вероятността някой от тези хора да е писал в юдаизма относно тази светлина е възможна, но ние трябва да я отхвърлим, защото някои от ръководителите на Израел осъдиха Йешуа и не го разпознаха като дошлия Месия.

Деца на тъмнината могат да бъдат наречени тези, които отказват да размишляват и да изследват, а се облягат на нелогичната логика, че ако някой някога е направил нещо нередно, значи всички от неговата раса и религия са деца на тъмнината. По този начин няма да привлечеш много хора в твоята "светлина", защото повече прилича на тъмнина, отколкото на светлина.

Сега, по тази логика трябва да отсъдим за християнството, когато част от него вместо да прояви любов, отсече сума ти глави на "еретици", които отказаха да го приемат. Не би трябвало да приемаме християни за учители, защото някои от тях са избивали в името на същия този Христос, когото ти изповядваш и за когото твърдиш, че е любов.

Но да се върнем на светлината. В своя коментар върху Битие, в The New American Commentary, Кенет Матюс, преподавател в християнски евангелистки университет, казва следното: "Така че, "светлината" на първия ден е показателна за присъствието на Бог, както при сътворението, така и всред народа си Израел, светлина, която едновременно открива и скрива присъствието на Бог..."

Разбирам че ви мързи да изследвате, да четете, да сравнявате, да размишлювате. Разбирам че е много по-лесно да се вслушвате в тълкуванията на духовете, но както виждаш, те наистина ви водят в погрешната посока.

Юдаизмът не е религията на юдеите преди Йешуа,а религията на юдеите отхвърлящи Го като обещания Месия.Тези възкресени юдеи явно не са били юдаисти:" 10. За това спасение претърсиха и изследваха пророците, които пророкуваха за благодатта, която бе назначена за вас;
11. като издирваха, кое или какво време посочваше Христовият Дух, който беше в тях, когато предизвестяваше Христовите страдания, и след тях славите.
12. И откри им се, че не за себе си, а за вас, служеха те в това, което сега ви се извести чрез ония, които ви проповядваха благовестието чрез Светия Дух изпратен от небесата; в което и самите ангели желаят да надникнат."(1Петр. 1гл.)!Амин!
Останалата част от постинга ти не смятам да коментирам.Бог знае всичко и ще ти въздаде!Амин!
ЛС
Joshua7
коментар 08/01/2018, 21:22
Копирай адреса: #125

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(hristiqnin @ 08/01/2018, 21:49) *
Юдаизмът не е религията на юдеите преди Йешуа,а религията на юдеите отхвърлящи Го като обещания Месия.Тези възкресени юдеи явно не са били юдаисти:" 10. За това спасение претърсиха и изследваха пророците, които пророкуваха за благодатта, която бе назначена за вас;
11. като издирваха, кое или какво време посочваше Христовият Дух, който беше в тях, когато предизвестяваше Христовите страдания, и след тях славите.
12. И откри им се, че не за себе си, а за вас, служеха те в това, което сега ви се извести чрез ония, които ви проповядваха благовестието чрез Светия Дух изпратен от небесата; в което и самите ангели желаят да надникнат."(1Петр. 1гл.)!Амин!
Останалата част от постинга ти не смятам да коментирам.Бог знае всичко и ще ти въздаде!Амин!

Е, щом ти го казваш, значи трябва да е така. Не се ли уморяваш, непрекъснато да си търсиш извинения за това, което вярваш. Тия били различни от ония, тази дума не означавала това, което се казва в речника, че означава, тия, които отхвърлят християнския Христос не били в истината и ред други причини да не приемеш това, което е ясно като бял ден.

Тъй като явно в останалата част от това, което съм написал съм кръшнал отново от правия път и ще трябва да ми се въздава за това, не знам дали знаеш, че вината за това, ще бъде твоя, тъй като ти не ме изобличаваш, а само отправяш заплахи. Вярно е, че цитата който казва, че ако не предупредиш грешника за греха му, кръвта му ще се изисква от теб е в Стария завет, и явно не важи за християните, може би ще трябва да му обърнеш по-сериозно внимание, ама това е само мнението на един явно "осъден" грешник.
ЛС
Шрито
коментар 08/01/2018, 21:55
Копирай адреса: #126

Пазител
Съобщения: 866
Регистриран: 27/11/2017
От: село
Потребител # 290

Нормално е един човек, който има властта да се самоспаси, да може и да съди и праща в ада другите. Кой дава такава наглост на поклонниците си?! Всички знаем кой.
ЛС
Никодим
коментар 09/01/2018, 04:29
Копирай адреса: #127

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 08/01/2018, 21:55) *
Нормално е един човек, който има властта да се самоспаси, да може и да съди и праща в ада другите. Кой дава такава наглост на поклонниците си?! Всички знаем кой.

Цитат(Шрито @ 23/12/2017, 23:30) *
Не Святият Дух, но духът на Антихриста властва над подобни хора - които изопачават Божието слово! И бих ги анатемосал безмилостно, ако имах подходящия духовен ранг! angry.gif

Поне знаеш от кого да го поискаш ранга си smile.gif

Цитат
Галатяни 4:29
Но, както тогава роденият, по плът гонеше родения по Дух, така е и сега.

Защо родения по плът гони родения по дух?
ЛС
New
коментар 09/01/2018, 05:35
Копирай адреса: #128

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 2 312
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Цитат
Галатяни 4:29
Но, както тогава роденият, по плът гонеше родения по Дух, така е и сега.

Наистина е така и сега. Ето, прочети форума и кажи не е ли просто една гоненица, в която всеки гони всеки?!
Те затова винаги казвам, че тук не можеш да намериш нито един, който има Св.Дух в себе си. Независимо кой какво претендира. animatedwink.gif

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
Шрито
коментар 09/01/2018, 09:34
Копирай адреса: #129

Пазител
Съобщения: 866
Регистриран: 27/11/2017
От: село
Потребител # 290

Точно. Дори Утешителят не може да каже, че има Духа, по простата причина, че той е самият Дух. tan.gif
ЛС

Отговори в темата
- Добряка   Да излезем навън   14/12/2017, 14:53
- - Тарабас   Цитат(Добряка @ 14/12/2017, 13...   14/12/2017, 15:51
|- - Добряка   Цитат(Тарабас @ 14/12/2017, 16...   14/12/2017, 15:58
||- - Riki   Цитат(Добряка @ 14/12/2017, 15...   14/12/2017, 16:07
|||- - Добряка   Цитат(Riki @ 14/12/2017, 17:07) Да...   14/12/2017, 16:54
||||- - Riki   Добре!Знаеш какво искаш,р...   14/12/2017, 22:15
||||- - Добряка   Цитат(Riki @ 14/12/2017, 23:15) До...   15/12/2017, 02:24
||||- - Shade   Цитат(Добряка @ 14/12/2017, 16...   15/12/2017, 04:22
||||- - Riki   Цитат(Добряка @ 15/12/2017, 02...   15/12/2017, 10:36
||||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 15/12/2017, 10:36) Из...   15/12/2017, 10:54
|||||- - Riki   Цитат(shining_stаr @ 15/12/2017, 10...   15/12/2017, 11:07
||||- - Добряка   Цитат(Riki @ 15/12/2017, 10:36) Из...   15/12/2017, 13:03
|||- - green mile   Цитат(Riki @ 14/12/2017, 16:07) Да...   15/12/2017, 19:38
|||- - Riki   Цитат(green mile @ 15/12/2017, 19:38...   15/12/2017, 21:12
||- - Shade   Цитат(Добряка @ 14/12/2017, 05...   14/12/2017, 16:10
|||- - Добряка   Цитат(Shade @ 14/12/2017, 17:10) А...   14/12/2017, 16:57
|||- - Тарабас   Нямам против да се срещаш с ...   14/12/2017, 17:16
|||- - Добряка   Цитат(Тарабас @ 14/12/2017, 18...   15/12/2017, 01:27
||- - krem-karamel   Цитат(Добряка @ 14/12/2017, 15...   14/12/2017, 17:02
||- - Добряка   Цитат(krem-karamel @ 14/12/2017, 18...   15/12/2017, 01:23
|- - Никодим   Цитат(Тарабас @ 14/12/2017, 15...   16/12/2017, 18:44
- - Solly   Аз искам да попитам какво п...   14/12/2017, 17:56
|- - Тарабас   Цитат(Solly @ 14/12/2017, 16:56) А...   14/12/2017, 18:36
||- - Mukaveev   Цитат(Тарабас @ 14/12/2017, 18...   14/12/2017, 20:22
||- - vanbg   Цитат(Mukaveev @ 14/12/2017, 20:22) ...   14/12/2017, 21:21
||- - shining_stаr   Цитат(Mukaveev @ 14/12/2017, 20:22) ...   15/12/2017, 07:47
|- - Добряка   Цитат(Solly @ 14/12/2017, 18:56) А...   15/12/2017, 01:39
|- - Solly   Цитат(Добряка @ 15/12/2017, 01...   15/12/2017, 07:08
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 15/12/2017, 07:08) П...   15/12/2017, 07:54
|||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 15/12/2017, 07...   15/12/2017, 08:03
||||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 15/12/2017, 08:03) Д...   15/12/2017, 09:02
|||- - Shade   Цитат(shining_stаr @ 14/12/2017, 21...   15/12/2017, 08:17
|||- - shining_stаr   Цитат(Shade @ 15/12/2017, 08:17) Н...   15/12/2017, 09:06
|||- - Shade   Цитат(shining_stаr @ 14/12/2017, 23...   15/12/2017, 16:46
|||- - shining_stаr   Цитат(Shade @ 15/12/2017, 16:46) Н...   16/12/2017, 08:15
|||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 16/12/2017, 08...   16/12/2017, 08:58
|||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 16/12/2017, 08:58) В...   16/12/2017, 10:10
|||- - green mile   Цитат(Solly @ 16/12/2017, 08:58) В...   16/12/2017, 14:39
||- - Добряка   Цитат(Solly @ 15/12/2017, 07:08) П...   15/12/2017, 12:14
|- - Личинка   Цитат(Добряка @ 15/12/2017, 01...   15/12/2017, 11:52
|- - Шрито   ЦитатАко всички хора спазв...   15/12/2017, 17:38
|- - Добряка   Цитат(Шрито @ 15/12/2017, 17:38...   15/12/2017, 20:31
|- - Шрито   Мда, като начало да хвърлим ...   15/12/2017, 22:59