test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Място за климатик
alex63
коментар 30/10/2018, 21:24
Копирай адреса: #1

Newbie
*
Група: Новобранци
Съобщения: 3
Регистриран: 19/11/2017
Потребител # 278

Ще поставяме климатик, но искаме да е под козирката на балкона.Ако е под козирката и вътрешното тяло е веднага от другата страна ще е над гардероба и ще топли него, а няма начин да бъде преместен.Може да бъде монтиран на отсрещната стена (на около 3.5м.) и ще духа успоредно на вратопрозореца и ще топли цялата стая.
И така питането е има ли значение дали ще бъде от вътрешната страна тръбопровода или от вън?Понеже има вариант да се пробие стената след климатика, а тръбите да се монтират по стената отвътре, разбира се с риска да потече вътре в някой момент.

--------------------
Когато мечтая, чувствам, че живея.После сбъдвам мечтите си или живота ме глези и ми ги поднася на тепсия.....
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
bozman
коментар 04/11/2018, 22:55
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 73
Регистриран: 06/06/2017
Потребител # 76

Ще поставяме климатик, но искаме да е под козирката на балкона.Ако е под козирката и вътрешното тяло е веднага от другата страна ще е над гардероба и ще топли него, а няма начин да бъде преместен.Може да бъде монтиран на отсрещната стена (на около 3.5м.) и ще духа успоредно на вратопрозореца и ще топли цялата стая.
--- За добра работа на климатика е препоръчително тръбите да са с минимум 2 м. дължина. Преди няколко месеца монтирах един климатик на един локал и румънеца ми препоръча тази дължина. Иначе помпата се "задъхвала" и съответно живота и намалявал, въпреки, че на LG дават 10 г. гаранция на помпата - LG беше турско производство. Ако климатика е нов, задължително е да ти го монтира оторизиран майстор с издаване на съоветните документи. Иначе гаранцията на помпата на климатика не се зачита от доставчика, т.е. завода.
Т.е. идеалният вариант е да бъде под козирката - мин. на 30 см. от стената и на удачната стена вътре, където искаш. В къщи съм си го монтирал да духа към вратата на хола и съответно охлажда и коридора и съответно стаите вързани с него.

И така питането е има ли значение дали ще бъде от вътрешната страна тръбопровода или от вън?Понеже има вариант да се пробие стената след климатика, а тръбите да се монтират по стената отвътре, разбира се с риска да потече вътре в някой момент.
--- Никога няма да ти "протече" климатика, освен това това може да е само на съединенията в двата края, което е почти изключено. Дори да прокапе, малко го затягаш и обираш луфта, но това е практически изключено. За естетиката - да ти го сложат в кватратни пластмасови "улуци" в горният ъгъл ( не знам как се казват на български) и работата заспива естетически.

https://www.firstiberica.com/productos-para...e-acondicionado

Това съобщение е било редактирано от bozman на 04/11/2018, 22:59
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 20/11/2018, 09:41
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test