test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Кой и как иска да убие вярата?, Защо Адам и Ева повярваха на лъжата?
Atos37
коментар 12/07/2018, 07:46
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 670
Регистриран: 03/06/2017
Потребител # 56

Лука 18:8
..... Обаче, когато дойде Човешкият Син ще намери ли вяра на земята?
Защо и ние, както Адам и Ева продължаваме да се хващаме на лъжите на Сатана? Нека да не забравяме, че Сатана е същество с висш интелект и се стреми да прилича на Бог. Бил е в присъствието на Бог и е искал да измести Бог от престола. Но:
Исая 14:12
Как си паднал от небето, ти Деннице, сине на зората! Как си отсечен до земята, ти, който поваляше народите;
Явно и ние, както нашите прародители продължаваме да се поддаваме на лъжите на злото. И резултатът е на лице - болести печал, грабежи и накрая смърт.
Осия 4 гл.
1 Слушайте словото Господно, израилтяни, Защото Господ има спор с жителите на тая земя, Понеже няма вярност, нито милост, Нито знание за Бога по земята.
2 Друго няма освен клетва, лъжа и убийство, Кражба и прелюбодейство; Разбиват къщи, и кръв допира до кръв.
3 Затова земята ще жалее, И всеки, който живее на нея, ще примре, Тоже и полските зверове и небесните птици; Още и морските риби ще изчезнат.
Казва се, че няма знание за Бога. Ето това е причината, поради която се поддаваме на съблазън.
Сатана има свои служители.
Юда 1 гл
13 Защото такива човеци са лъжеапостоли, лукави работници, които се преправят на Христови апостоли.
14 И не е чудно; защото сам сатана се преправя на светъл ангел;
Както и Бог има свои, които чуват гласа на Исус и Го следват.
Даниил 7:25
Той ще говори думи против Всевишния, ще изтощава светиите на Всевишния....

Какво изтощава светийте и с какво сатана се представя, като светъл ангел.?
Използва емоцията, като заместител на истинското чувство. Често прави огледало - представяне на своите недостатъци, като недостатъци на вярващия с цел да го окаля т.е. клевети. Действа на подсъзнанието, като наранява най-искрените мечти и вълнения и вярвания. т.е. удря по вярата с цел уж да "помага". Засяга се душата на емоционално ниво, като не прави сметка, че убива Духа в човека. А, Духът дава живот.
Плевелите използват ума и логиката изключително и само за материални ползи и власт, защото не могат да усещат другия, тъй като за това е необходима душа, а те такава нямат.
Има и още много съблазни....
И нека не забравяме, че Исус дойде тук, за да спаси вярващите и постави:
Милостта над закона.

--------------------
Но първо търсете Неговото царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави. АМИН!
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
transalp
коментар 12/07/2018, 21:31
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 71
Потребител # 65

Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 08:46) *
.... Действа на подсъзнанието, като наранява най-искрените мечти и вълнения и вярвания. т.е. удря по вярата с цел уж да "помага". Засяга се душата на емоционално ниво, като не прави сметка, че убива Духа в човека. А, Духът дава живот.
....

Това ми направи впечатление. Не мога да разбера, какво точно имаш за пример, но аз мога да приложа цялото това върху някой, който е тръгнал след лъжи според мен. Например детето ми. Ако го видя да е обзето от искрени мечти и вълнения, които обаче според мен не са добри, лъжовни аз ще направя точно това за да спра тази вяра и този дух, които са грешни според мен. Примерно гледа реклами на нещо и започне да лети. Може и да е грешно, но на практика става точно така, както си го описал. Много интересно.

Сетих се за една разлика. Може би имаш в предвид емоциналните нападки, подигравките? Все пак границата е много малка.

Това съобщение е било редактирано от transalp на 12/07/2018, 21:56

--------------------
Кажи ми, адаме: От къде дойде тази идея в главата ти?
2 Царе 24:3
А Иоав каза на царя: Господ твоят Бог дано притури на людете стократно повече отколкото са, и очите на господаря ми царя дано видят това; но защо господарят ми царят намира наслада в това нещо?
ЛС
Atos37
коментар 12/07/2018, 22:01
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Потребител # 56

Цитат(transalp @ 12/07/2018, 22:31) *
Това ми направи впечатление. Не мога да разбера, какво точно имаш за пример, но аз мога да приложа цялото това върху някой, който е тръгнал след лъжи според мен. Например детето ми. Ако го видя да е обзето от искрени мечти и вълнения, които обаче според мен не са добри, лъжовни аз ще направя точно това за да спра тази вяра и този дух, които са грешни според мен. Примерно гледа реклами на нещо и започне да лети. Може и да е грешно, но на практика става точно така, както си го описал. Много интересно.
Сетих се за една разлика. Може би имаш в предвид емоциналните нападки, подигравките?

Вярвай ми, човек, не мога да те разбирам, Сигурно в мен е причината, ама кажи ми как да разбера например това: - "Примерно гледа реклами на нещо и започне да лети."

--------------------
Но първо търсете Неговото царство и Неговата правда; и всичко това ще ви се прибави. АМИН!
ЛС
transalp
коментар 12/07/2018, 22:11
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Потребител # 65

Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 23:01) *
Вярвай ми, човек, не мога да те разбирам, Сигурно в мен е причината, ама кажи ми как да разбера например това: - "Примерно гледа реклами на нещо и започне да лети."

Пораждат и се мечти за нещо нереално. Гледа супер слабо момиче как пие напитка заобиколено с приятели и от утре иска да стане 30 кг.

Мисля си, че много от подходите са подобни. Аз също убивам някои вери, също въздействам на емоционално, умствено и духовно ниво. Това въобще не означава, че заключението ти не е правилно според мен. Напротив, много е точно. Просто ми направи впечатление, че и аз правя същото. За добро или за лошо, Бог знае.

Това съобщение е било редактирано от transalp на 12/07/2018, 22:24

--------------------
А Иоав каза на царя: Господ твоят Бог дано притури на людете стократно повече отколкото са, и очите на господаря ми царя дано видят това; но защо господарят ми царят намира наслада в това нещо?
ЛС
Atos37
коментар 12/07/2018, 22:41
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 56

Цитат(transalp @ 12/07/2018, 23:11) *
Пораждат и се мечти за нещо нереално. Гледа супер слабо момиче как пие напитка заобиколено с приятели и от утре иска да стане 30 кг.
Мисля си, че много от подходите са подобни. Аз също убивам някои вери, също въздействам на емоционално, умствено и духовно ниво. Това въобще не означава, че заключението ти не е правилно според мен. Напротив, много е точно. Просто ми направи впечатление, че и аз правя същото. За добро или за лошо, Бог знае.

Ами и аз правя подобни грешки, но не е правилно. ( винаги давам този пример - баба си вярва в иконите и ги целува, кеъсти се , моли се. Знаем, че това не е правилно да се вярва, че иконата има сила да помага. Но не мога да й кажа -"Не го прави! Грешно е!", защото ще убия вярата й. Аз не зная, когато се моли кого вижда душата й. Може чрез иконата да вижда Бог.?
Най- добре е да се помолим когато виждаме някой да греши или вярва на лъжи и да оставим Бог да действа. Когато става въпрос за истински чувства и душа, малко сме като слон в стъкларски магазин. Знаеш ли и ние на колко лъжи вярваме и колко грешим? Но Бог винаги постъпва с мен с разбиране и ми помага неусетно да се откажа от лъжата. Някой път става бързо - един път стана за ден, друг път стана трудно (за десет, а може да са били и повече години).
Милостта е над закона

--------------------
ЛС
transalp
коментар 12/07/2018, 23:04
Копирай адреса: #146

Advanced Member
Потребител # 65

Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 23:41) *
Ами и аз правя подобни грешки, но не е правилно. ( винаги давам този пример - баба си вярва в иконите и ги целува, кеъсти се , моли се. Знаем, че това не е правилно да се вярва, че иконата има сила да помага. Но не мога да й кажа -"Не го прави! Грешно е!", защото ще убия вярата й. Аз не зная, когато се моли кого вижда душата й. Може чрез иконата да вижда Бог.?
Най- добре е да се помолим когато виждаме някой да греши или вярва на лъжи и да оставим Бог да действа. Когато става въпрос за истински чувства и душа, малко сме като слон в стъкларски магазин. Знаеш ли и ние на колко лъжи вярваме и колко грешим? Но Бог винаги постъпва с мен с разбиране и ми помага неусетно да се откажа от лъжата. Някой път става бързо - един път стана за ден, друг път стана трудно (за десет, а може да са били и повече години).
Милостта е над закона

Да, не може да сме против всичко различно, в което вярва човек. И как да разделим и какво да правим?

--------------------
ЛС
Atos37
коментар 13/07/2018, 04:40
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 56

Цитат(transalp @ 13/07/2018, 00:04) *
Да, не може да сме против всичко различно, в което вярва човек. И как да разделим и какво да правим?

Не може да сме против нещо в което вярва човек. Може да се разгранича от дадени вярвания, като изразя позицията си по въпроса, но да отричам и още повече да уязвявам, клеветя и лъжа някой, който е с различни възгледи, за мен не е редно.
Сега ще ти кажа според моя жизнен опит в какво се състои любовта - в приемането. Да приемеш другия, да не се бунтуваш с/у неговите вярвания, да не искаш да го променяш. Даже и плевели или жито да са. Защото бунтът срещу личността на някой, значи бунт с/у Бог, Който го е допуснал да съществува. И ако видиш, че някой греши, може да го увещаваш, или да си изказваш мнението от своя гледна точка, но никога се стремя, поне аз да не отхвърлям човека т.е. неговите разсъждения и вяра, Аз си нося отговорност за моите вярвания, той си носи отговорност за неговите си вярвания.
А, когато вярванията се разминават тотално - казано е в Библията да се отделиш от този човек

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 13/07/2018, 11:00
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Съобщения: 1 587
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 05:40) *
Не може да сме против нещо в което вярва човек. Може да се разгранича от дадени вярвания, като изразя позицията си по въпроса, но да отричам и още повече да уязвявам, клеветя и лъжа някой, който е с различни възгледи, за мен не е редно.
Сега ще ти кажа според моя жизнен опит в какво се състои любовта - в приемането. Да приемеш другия, да не се бунтуваш с/у неговите вярвания, да не искаш да го променяш. Даже и плевели или жито да са. Защото бунтът срещу личността на някой, значи бунт с/у Бог, Който го е допуснал да съществува. И ако видиш, че някой греши, може да го увещаваш, или да си изказваш мнението от своя гледна точка, но никога се стремя, поне аз да не отхвърлям човека т.е. неговите разсъждения и вяра, Аз си нося отговорност за моите вярвания, той си носи отговорност за неговите си вярвания.
А, когато вярванията се разминават тотално - казано е в Библията да се отделиш от този човек

Така е правилно, съгласен съм, но когато виждам, че вярва на лъжи и ми е близък, как да приема. Ходи по лекари непрекъснато например. Само болести са му в главата? Притеснение за всичко. Как да подкрепя това и да тръгна съпричастно да се притеснявам с него?

--------------------
Исая 3:12
А за Моите люде, - деца ги угнетяват, И жени владеят над тях. Люде Мои, вашите водители ви правят да заблуждавате, И развалят пътя, по който ходите.
ЛС
New
коментар 13/07/2018, 15:05
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 3 073
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Ако няма физически болести, значи са психически. Човек не вярва на лъжи ей така просто. Психиката също боледува и за това има специалисти.

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
trаnsalp
коментар 14/07/2018, 11:40
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 13/07/2018, 16:05) *
Ако няма физически болести, значи са психически. Човек не вярва на лъжи ей така просто. Психиката също боледува и за това има специалисти.

Ако човек му е хоби да ходи по лекари, мислиш ли, че ще пропусне психиатри? Те убиха личността му. Ако си гледала или чела "Полет над куковиче гнездо" ще разбереш, как го правят.
Човекът не намираше болести само на себе си. Всички около него бяха болни и постянно ги занимаваше с лекари и хапчета. Но те разбира се не бяха болни.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 14/07/2018, 12:02

--------------------
А за Моите люде, - деца ги угнетяват, И жени владеят над тях. Люде Мои, вашите водители ви правят да заблуждавате, И развалят пътя, по който ходите.
ЛС
New
коментар 15/07/2018, 00:08
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 7

На човека не му е хоби да ходи по доктори, а има заболяване на психиката, което го кара да ходи по доктори. Разликата е огромна, Транс. Говориш така, сякаш не става въпрос за болест, а за каприз.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 15/07/2018, 07:48
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 15/07/2018, 01:08) *
На човека не му е хоби да ходи по доктори, а има заболяване на психиката, което го кара да ходи по доктори. Разликата е огромна, Транс. Говориш така, сякаш не става въпрос за болест, а за каприз.

Хипохондрия се казва болестта. Тя е резултат, че вярваш на лъжи. Мания някаква. Има много маниаци, които ходят по капризите си. Направо умират, ако не стане на тяхното. Егото обезателно е взело връх в маниакалните психози. Човек живее в лъжа. Ако на такъв човек му смачкаш егото, убиваш личността му, а това не би трябвало да е така.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 15/07/2018, 07:51

--------------------
ЛС
New
коментар 15/07/2018, 14:23
Копирай адреса: #153

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(trаnsalp @ 15/07/2018, 08:48) *
Хипохондрия се казва болестта. Тя е резултат, че вярваш на лъжи.

Да, хипохондрия се казва. И човекът вярва на лъжите, които собственият му мозък му измисля. Въпросът е защо им вярва? Защо един човек е подвластен на такива лъжи, а друг не?
Защото психиката му е болна. Не е каприз, а болест. По природа няма човек, който да иска да е болен. Естественият стремеж на всички е да са здрави и щастливи. Нещо провокира такива хора да се чувстват болни. Може да е липса на внимание, но определено е липса на нещо и то е по-голямо от тях самите.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 18/07/2018, 09:11
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 15/07/2018, 15:23) *
Да, хипохондрия се казва. И човекът вярва на лъжите, които собственият му мозък му измисля. Въпросът е защо им вярва? Защо един човек е подвластен на такива лъжи, а друг не?
Защото психиката му е болна. Не е каприз, а болест. По природа няма човек, който да иска да е болен. Естественият стремеж на всички е да са здрави и щастливи. Нещо провокира такива хора да се чувстват болни. Може да е липса на внимание, но определено е липса на нещо и то е по-голямо от тях самите.

Без малко да ви повярвам на теб и Грийни, че другите са виновни за липсите на човек.
Човек, който няма насищане винаги ще има липси! Запомнете го.

Липса на внимание? Може би искаме да сме специални? Ето, поздравявам ви с тази песен относно специалността. И двете нямате нужда от превод.

Добавям и с превод.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 18/07/2018, 10:07

--------------------
ЛС
New
коментар 18/07/2018, 13:39
Копирай адреса: #155

Advanced Member
Потребител # 7

Ама, че начин на мислене вадиш. Задължително трябва да има виновен. А не може ли да няма виновен и всичко да е кофти стечение на обстоятелствата или пък вината да е комплекста (най-често срещания сценарий), от които резултатът е точно този и ти, вместо да се опитваш да го игнорираш, просто да вземеш да го приемеш?! Защото твоят пък проблем, Транс е свързан с неприемането на това, че става въпрос за заболяване. И проблемът няма да изчезна, ако отказваш да го приемеш, а може да се задълбочи, защото го подклаждаш.
Първата стъпка към разрешаването на който и да е проблем е осъзнаването, че той съществува.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 18/07/2018, 13:46
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 18/07/2018, 14:39) *
Ама, че начин на мислене вадиш. Задължително трябва да има виновен. А не може ли да няма виновен и всичко да е кофти стечение на обстоятелствата или пък вината да е комплекста (най-често срещания сценарий), от които резултатът е точно този и ти, вместо да се опитваш да го игнорираш, просто да вземеш да го приемеш?! Защото твоят пък проблем, Транс е свързан с неприемането на това, че става въпрос за заболяване. И проблемът няма да изчезна, ако отказваш да го приемеш, а може да се задълбочи, защото го подклаждаш.
Първата стъпка към разрешаването на който и да е проблем е осъзнаването, че той съществува.

Е, той човека е осъзнал, че е болен и трябва да ходи по лекари. Кой да осъзнае вместо него, че вярва в лъжи? Как да подкрепя лъжливото му съзнание за истина?

--------------------
ЛС
green mile
коментар 18/07/2018, 19:10
Копирай адреса: #157

Advanced Member
Съобщения: 610
Регистриран: 04/06/2017
Потребител # 69

Цитат(trаnsalp @ 18/07/2018, 14:46) *
Е, той човека е осъзнал, че е болен и трябва да ходи по лекари. Кой да осъзнае вместо него, че вярва в лъжи? Как да подкрепя лъжливото му съзнание за истина?

Този, който е знаел, че трябва да напсува някого,
за да помогне на човека,
както и да спре да прави нещо,
за което болният го е молел доста дълго време.

Чувството на вина не се избива, като
се стремим да направим другия виновен.

Имало е начин, станало е нещо.

Не е нужно нито да се вини болния,
нито да се разпростира чувството на вина.

Бог е дал дара на молитвата.Дара на поуката.Дара на покаянието.
ДАРА НА ПРОШКАТА Е ДАЛ БОГ.
Всичко се очиства чрез прошака и Божията любов.
За Бог няма време, Той може да се върне в миналото
и да очисти всяка неправда, всяка вина, всеки грях.

Бъди чист и невивен, в Мощното Имен на Йешуа,
Трансалп.
Бог не само ни прощава, но ни очиства всеки грях,
стига да извикаме към Него с признаване како към Баща.
Изчистен, бъди свободен, Трансалп.
Бог ти пази каквото ти трябва.

Това е Божие лечение.

Пусни миналото и протегни ръце напред.

Това съобщение е било редактирано от green mile на 18/07/2018, 21:09

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 19/07/2018, 09:15
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(green mile @ 18/07/2018, 20:10) *
Този, който е знаел, че трябва да напсува някого,
за да помогне на човека,
както и да спре да прави нещо,
за което болният го е молел доста дълго време.

Чувството на вина не се избива, като
се стремим да направим другия виновен.

Имало е начин, станало е нещо.

Не е нужно нито да се вини болния,
нито да се разпростира чувството на вина.

Бог е дал дара на молитвата.Дара на поуката.Дара на покаянието.
ДАРА НА ПРОШКАТА Е ДАЛ БОГ.
Всичко се очиства чрез прошака и Божията любов.
За Бог няма време, Той може да се върне в миналото
и да очисти всяка неправда, всяка вина, всеки грях.

Бъди чист и невивен, в Мощното Имен на Йешуа,
Трансалп.
Бог не само ни прощава, но ни очиства всеки грях,
стига да извикаме към Него с признаване како към Баща.
Изчистен, бъди свободен, Трансалп.
Бог ти пази каквото ти трябва.

Това е Божие лечение.

Пусни миналото и протегни ръце напред.

Да се случи нещо в живота ти, да изпита нещо сърцето ти и да се водиш по това в сърцето ти /най-вероятно някаква страст /емоция/ ще да е/ са три страни на случилото се нещо. И понякога тази емоция се загнездва в нервите, навигацията на човек. Прави комплекс, обвързва всичко. Тогава, тази емоция, комплекс участва във всяка стъпка и води в ситуация. И е добре Бог да покаже това на човека, ако трябва и през носа да му излезе, но да се махне водителството на тази емоция /страст/.
Това, че ще дойдат страсти, ще дойдат, но това не е краят. Не е добре да кажем сърцето ми е натъжено и аз нямам вина в смисъл, че нищо не мога да направя. Мога, ако видя това да искам и питам Бог. Той ни напътства. На мен в конкретна ситуация ми излиза през носа, че се водя от сърцето си. Не ми е дадено. Да надделееш над сърцето може само с Бог. Света надделява на сърцето като го задоволява и върви след него. В света сърцето е водител.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 19/07/2018, 09:17

--------------------
ЛС
New
коментар 19/07/2018, 15:53
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Потребител # 7

Да разбирам ли, че мнението ти по въпроса за болния хипохондрик е, че проблемът си е негов (дори не е болен, а просто се лигави) и вината си е негова, и ти не си в състояние да помогнеш по никакъв начин. Това ли казваш?

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 19/07/2018, 16:16
Копирай адреса: #160

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 19/07/2018, 16:53) *
Да разбирам ли, че мнението ти по въпроса за болния хипохондрик е, че проблемът си е негов (дори не е болен, а просто се лигави) и вината си е негова, и ти не си в състояние да помогнеш по никакъв начин. Това ли казваш?

Сигурно има и изключения, но тези, които аз съм виждал са от презадоволеност и капризи. Голямо его имат примерите ми. Говорехме за случаите, когато вярва човек в лъжи и няма реално заболяване.
Дали имаме нужда от хапче или нямаме е много подвеждаш въпрос. Много аптеки имаме обаче. И ще ми кажеш ли, че наистина имаме нужда от всички тях? А ако нямаме, а всичко е въпрос на реклама и заблуди? Не всяко вземане на хапчета е лъжовно разбира се.

--------------------
ЛС
New
коментар 19/07/2018, 16:26
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Потребител # 7

Не е възпитано на въпрос да се отговаря с въпрос.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 19/07/2018, 16:53
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 19/07/2018, 17:26) *
Не е възпитано на въпрос да се отговаря с въпрос.

Питаш ме лично аз дали мога да помогна на принципен хипохондрик. Не мога на никой, ако не ми вярва.
Единият пример, който с хапчетата си го спомням от дете е жена, омъжвана 3 пъти и все недоволна и изоставена. Децата и отгледаха родителите и -храна, пари и възпитание. А тя се кара с всички и е над всички. От дете е била любимото дете и за всичко са и угаждали. Не стане ли на нейното се разболява.

--------------------
ЛС
New
коментар 19/07/2018, 17:54
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(trаnsalp @ 19/07/2018, 17:53) *
Не мога на никой, ако не ми вярва.

Разбира се, че няма да ти вярва. Трябва да го заслужиш.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 19/07/2018, 18:09
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 19/07/2018, 18:54) *
Разбира се, че няма да ти вярва. Трябва да го заслужиш.

Тези с лъжите заслужили ли са? Христос беше ли заслужил да Му се вярва? Какво всъщност означава да си заслужил?

--------------------
ЛС
New
коментар 21/07/2018, 05:22
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Потребител # 7

Означава да си спечелил доверие. Да си авторитет.
Трудно се печели и лесно се губи.

--------------------
ЛС
transalp
коментар 21/07/2018, 05:27
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Потребител # 65

Цитат(New @ 21/07/2018, 06:22) *
Означава да си спечелил доверие. Да си авторитет.
Трудно се печели и лесно се губи.

Христос защо не беше авторитет, а тези, на които беше показал чудеса Го осъдиха?

Вярването в лъжи е нещо, което не разбираме. За всеки случай е различно. Сатана непрекъснато гледа кой да погълне. Авторитетът е безсилен, щом човек не може да различи истина от лъжа.

Защо ревнуват хората? Защо не вярват? И колко му трябва на един ревнивец да повярва, че другият не му е верен? Много ли? Авторитет ли? То съмнението го изяжда отвътре. Трябва му искра за да пламне. Защо се съмнява? Защото е неуверен, защото е влюбен или защото другият няма достатъчно авторитет? А ревността е отворена врата за куп други злини.

Това съобщение е било редактирано от transalp на 21/07/2018, 06:12

--------------------
ЛС
New
коментар 22/07/2018, 19:13
Копирай адреса: #167

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(transalp @ 21/07/2018, 06:27) *
Христос защо не беше авторитет, а тези, на които беше показал чудеса Го осъдиха?

По същата причина, поради която не всеки е вярващ или религиозен.

--------------------
ЛС
transalp
коментар 22/07/2018, 20:05
Копирай адреса: #168

Advanced Member
Потребител # 65

Цитат(New @ 22/07/2018, 20:13) *
По същата причина, поради която не всеки е вярващ или религиозен.

Значи не е на въпрос на заслуги, както каза?

--------------------
ЛС
New
коментар 23/07/2018, 17:19
Копирай адреса: #169

Advanced Member
Потребител # 7

Е въпрос на заслуги, Транс. Ето, аз не съм християнка. Защо? Защото религията християнство (а и всяка една друга, всъщност) не е заслужила пред мен за да и вярвам. Тя ми се представя, аз я оценям и понеже и поставям ниска оценка, то не мога да я приема и да и повярвам.

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- Atos37   Кой и как иска да убие вярата?   12/07/2018, 07:46
- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 08:46) Лука 18:8 ..... Обаче, ...   12/07/2018, 08:11
|- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 09:11) Да, няма истинск...   12/07/2018, 09:15
|- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 10:15) Който търси любов...   12/07/2018, 09:29
||- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 10:29) Защо човек, койт...   12/07/2018, 14:09
||- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 15:09) Преди време сънув...   12/07/2018, 14:18
||- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 15:18) Емоцията вземе ...   12/07/2018, 14:36
||- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 15:36) Емоците и лицемер...   12/07/2018, 15:51
|- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 10:15) Който търси любов...   12/07/2018, 14:03
- - мариян   Първото нещо което сатана атакува е вярата ,...   12/07/2018, 08:17
|- - Atos37   Цитат(мариян @ 12/07/2018, 09:17) Първото нещо к...   12/07/2018, 09:00
|- - мариян   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 10:00) ДА! и аз мисля т...   12/07/2018, 09:38
|- - trаnsalp   Цитат(мариян @ 12/07/2018, 10:38) Проблема е , че...   12/07/2018, 09:55
||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 10:55) Точно така е. Да...   12/07/2018, 11:51
||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 12/07/2018, 12:51) Освен нули и едини...   12/07/2018, 13:49
||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 14:49) Точно е така. Ко...   12/07/2018, 14:01
|||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 12/07/2018, 15:01) Струва ми се, че пи...   12/07/2018, 14:12
|||- - Joshua7   Цитат(Petar @ 12/07/2018, 14:01) Струва ми се, че пи...   14/07/2018, 07:24
|||- - Petar   Цитат(Joshua7 @ 14/07/2018, 08:24) Любовта, за която...   14/07/2018, 07:39
|||- - Joshua7   Цитат(Petar @ 14/07/2018, 07:39) Т.е. любовта в Песе...   14/07/2018, 19:37
|||- - green mile   Цитат(Joshua7 @ 14/07/2018, 20:37) Не, нямам предвид...   14/07/2018, 21:42
|||- - Joshua7   Цитат(green mile @ 14/07/2018, 21:42) Коя е тази дума,...   14/07/2018, 22:35
|||- - green mile   Цитат(Joshua7 @ 14/07/2018, 23:35) Еврейската дума ...   14/07/2018, 23:27
|||- - green mile   Цитат(green mile @ 15/07/2018, 00:27) Много благодар...   14/07/2018, 23:36
||||- - Joshua7   Цитат(green mile @ 14/07/2018, 23:36) Този език е кос...   15/07/2018, 00:18
|||- - Joshua7   Цитат(green mile @ 14/07/2018, 23:27) Много благодар...   15/07/2018, 00:03
||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 14:49) Тези приказки з...   12/07/2018, 16:45
||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 12/07/2018, 17:45) Какво точно искаш ...   12/07/2018, 16:59
||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 17:59) Тя и любовта е с...   12/07/2018, 17:10
||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 12/07/2018, 18:10) Въобще не ме интер...   12/07/2018, 17:34
||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 12/07/2018, 18:10) Въобще не ме интер...   12/07/2018, 18:08
|||- - Riki   Транс, знаеш ли, какво ме осени току- що? Кат...   13/07/2018, 11:02
|||- - trаnsalp   Цитат(Riki @ 13/07/2018, 12:02) Транс, знаеш ли, ка...   13/07/2018, 11:12
|||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 13/07/2018, 12:12) Да, точно за тях ...   13/07/2018, 19:57
||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 12/07/2018, 18:10) Въобще не ме интер...   12/07/2018, 18:30
|||- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 12/07/2018, 19:30) А рекламите изл...   12/07/2018, 22:09
|||- - transalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 23:09) Относно рекламит...   12/07/2018, 22:27
||- - Riki   Обажавам да вали!! Най - добре се чувства...   12/07/2018, 18:32
||- - trаnsalp   Цитат(Riki @ 12/07/2018, 19:32) Обажавам да вали...   12/07/2018, 18:44
||- - Riki   Мхъм !   12/07/2018, 20:12
|- - Atos37   Цитат(мариян @ 12/07/2018, 10:38) Проблема е , че...   12/07/2018, 14:17
- - transalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 08:46) .... Действа на под...   12/07/2018, 21:31
|- - Atos37   Цитат(transalp @ 12/07/2018, 22:31) Това ми направи ...   12/07/2018, 22:01
|- - transalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 23:01) Вярвай ми, човек, ...   12/07/2018, 22:11
|- - Atos37   Цитат(transalp @ 12/07/2018, 23:11) Пораждат и се ме...   12/07/2018, 22:41
|- - transalp   Цитат(Atos37 @ 12/07/2018, 23:41) Ами и аз правя под...   12/07/2018, 23:04
|- - Atos37   Цитат(transalp @ 13/07/2018, 00:04) Да, не може да см...   13/07/2018, 04:40
|- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 05:40) Не може да сме про...   13/07/2018, 11:00
|- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 13/07/2018, 12:00) Така е правилно,...   13/07/2018, 12:40
||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 13/07/2018, 13:40) А защо не прие...   13/07/2018, 13:50
||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 13/07/2018, 14:50) Жена ти се разпа...   13/07/2018, 16:40
||- - Riki   Цитат(trаnsalp @ 13/07/2018, 14:50) Жена ти се разпа...   13/07/2018, 18:56
||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 13/07/2018, 19:56) Тя за това казва: ...   13/07/2018, 19:27
||- - Riki   Причина има. Може да е и наследствена. Т.е. за...   13/07/2018, 19:48
|||- - Petar   Цитат(Riki @ 13/07/2018, 20:48) Подходът може да с...   13/07/2018, 20:22
|||- - Riki   Да! Това е подход. Като видиш, че се ядосва,...   13/07/2018, 21:22
|||- - Atos37   Цитат(Petar @ 13/07/2018, 21:22) По-добро от добрит...   13/07/2018, 21:35
|||- - Riki   Даааа.. Петре, Атос казва това, което и ти, за...   13/07/2018, 21:54
||||- - Atos37   Цитат(Riki @ 13/07/2018, 22:54) Даааа.. Петре, Атос ...   13/07/2018, 21:59
|||- - Petar   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 22:35) "Авторитетно...   13/07/2018, 22:13
|||- - Atos37   Цитат(Petar @ 13/07/2018, 23:13) С изключение на пъ...   13/07/2018, 22:25
|||- - Petar   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 23:25) Точно, както Исус ...   13/07/2018, 22:43
||||- - Atos37   Цитат(Petar @ 13/07/2018, 23:43) Е да така е, но за м...   13/07/2018, 22:47
|||- - shining_stаr   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 23:25) Точно, както Исус ...   14/07/2018, 08:16
|||- - Atos37   Цитат(shining_stаr @ 14/07/2018, 09:16) А Исус като е ...   14/07/2018, 08:20
||||- - shining_stаr   Цитат(Atos37 @ 14/07/2018, 09:20) Точно така! Зав...   14/07/2018, 09:02
|||- - Joshua7   Цитат(shining_stаr @ 14/07/2018, 08:16) А Исус като е ...   14/07/2018, 19:39
||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 13/07/2018, 20:27) Рики, няма да ...   14/07/2018, 08:17
|||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 14/07/2018, 09:17) Благодаря ти, че...   14/07/2018, 08:32
|||- - Atos37   Цитат(shining_stаr @ 14/07/2018, 09:32) Транс, не вярв...   14/07/2018, 08:42
|||- - shining_stаr   Цитат(Atos37 @ 14/07/2018, 09:42) Може ли да кажеш п...   14/07/2018, 13:21
|||- - Atos37   Цитат(shining_stаr @ 14/07/2018, 14:21) значи вътрешн...   21/07/2018, 07:25
|||- - shining_stаr   Цитат(Atos37 @ 21/07/2018, 08:25) Отговарям чак сег...   21/07/2018, 10:18
|||- - Atos37   Цитат(shining_stаr @ 21/07/2018, 11:18) Как ще разбер...   21/07/2018, 10:37
|||- - shining_stаr   Цитат(Atos37 @ 21/07/2018, 11:37) И аз смятам, че е ...   21/07/2018, 18:34
||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 13/07/2018, 20:27) Рики, няма да ...   15/07/2018, 09:26
||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 15/07/2018, 10:26) Дали семействот...   15/07/2018, 10:04
||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 15/07/2018, 11:04) Кой ти е казал...   15/07/2018, 10:26
||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 15/07/2018, 11:26) А защо да се пит...   15/07/2018, 10:44
||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 15/07/2018, 11:44) Мога да кажа о...   15/07/2018, 11:36
||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 15/07/2018, 12:36) Не разбирам, как...   15/07/2018, 11:54
||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 15/07/2018, 12:54) Не го показва, как...   15/07/2018, 11:58
|- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 13/07/2018, 12:00) Така е правилно,...   13/07/2018, 13:53
||- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 14:53) В такъв случай оп...   13/07/2018, 14:06
||- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 14:53) В такъв случай оп...   13/07/2018, 14:10
||- - Petar   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 14:53) В такъв случай оп...   13/07/2018, 19:44
||- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 13/07/2018, 14:53) В такъв случай оп...   14/07/2018, 11:28
||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 14/07/2018, 12:28) Петър дава прим...   14/07/2018, 12:08
|||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 14/07/2018, 13:08) Не знам дали сте б...   14/07/2018, 12:15
|||- - trаnsalp   И си мисля, дали властта не е според вярата? ...   14/07/2018, 12:47
|||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 14/07/2018, 13:47) И си мисля, дали ...   14/07/2018, 13:19
||- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 14/07/2018, 12:28) Да ти кажа, какв...   14/07/2018, 13:44
||- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 14/07/2018, 14:44) Разбира се, че вси...   14/07/2018, 14:23
||- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 14/07/2018, 15:23) Негативизъм! ...   14/07/2018, 18:09
|- - New   Ако няма физически болести, значи са психич...   13/07/2018, 15:05
|- - Petar   Цитат(New @ 13/07/2018, 16:05) Ако няма физически ...   13/07/2018, 19:40
||- - Riki   Това е мн.хубаво! Жалко, че днес нямаме та...   13/07/2018, 21:13
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 13/07/2018, 16:05) Ако няма физически ...   14/07/2018, 11:40
|- - New   На човека не му е хоби да ходи по доктори, а и...   15/07/2018, 00:08
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 15/07/2018, 01:08) На човека не му е хо...   15/07/2018, 07:48
|- - New   Цитат(trаnsalp @ 15/07/2018, 08:48) Хипохондрия се ...   15/07/2018, 14:23
||- - trаnsalp   Цитат(New @ 15/07/2018, 15:23) Да, хипохондрия се ...   18/07/2018, 09:11
|||- - New   Ама, че начин на мислене вадиш. Задължително...   18/07/2018, 13:39
||||- - trаnsalp   Цитат(New @ 18/07/2018, 14:39) Ама, че начин на мис...   18/07/2018, 13:46
||||- - green mile   Цитат(trаnsalp @ 18/07/2018, 14:46) Е, той човека е о...   18/07/2018, 19:10
||||- - green mile   Заповядано е на врага да върне всичко, което...   18/07/2018, 23:32
||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 18/07/2018, 20:10) Този, който е зн...   19/07/2018, 09:15
||||- - New   Да разбирам ли, че мнението ти по въпроса за ...   19/07/2018, 15:53
||||- - trаnsalp   Цитат(New @ 19/07/2018, 16:53) Да разбирам ли, че м...   19/07/2018, 16:16
||||- - New   Не е възпитано на въпрос да се отговаря с въ...   19/07/2018, 16:26
||||- - trаnsalp   Цитат(New @ 19/07/2018, 17:26) Не е възпитано на в...   19/07/2018, 16:53
||||- - New   Цитат(trаnsalp @ 19/07/2018, 17:53) Не мога на никой...   19/07/2018, 17:54
||||- - trаnsalp   Цитат(New @ 19/07/2018, 18:54) Разбира се, че няма ...   19/07/2018, 18:09
||||- - New   Означава да си спечелил доверие. Да си автор...   21/07/2018, 05:22
||||- - transalp   Цитат(New @ 21/07/2018, 06:22) Означава да си спеч...   21/07/2018, 05:27
||||- - Joshua7   Цитат(transalp @ 21/07/2018, 05:27) Христос защо не ...   21/07/2018, 19:08
|||||- - transalp   Цитат(Joshua7 @ 21/07/2018, 20:08) Защото не може да...   21/07/2018, 19:48
|||||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 21/07/2018, 19:08) Защото не може да...   21/07/2018, 20:55
|||||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 21/07/2018, 20:55) Защо народът ис...   22/07/2018, 07:15
||||||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 22/07/2018, 07:15) Къде го видя този...   22/07/2018, 17:10
||||||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 22/07/2018, 17:10) Йешуа беше разп...   22/07/2018, 18:11
||||||- - green mile   Ако ЙХВХ искаше ЦЕЛИЯТ ееврейски народ да ...   22/07/2018, 18:53
||||||- - hristiqnin   Цитат(green mile @ 22/07/2018, 18:53) Ако ЙХВХ искаш...   22/07/2018, 20:49
||||||- - green mile   Цитат(hristiqnin @ 22/07/2018, 21:49) В Израел имаше ...   22/07/2018, 21:00
||||||- - hristiqnin   Цитат(green mile @ 22/07/2018, 21:00) Няма как да се о...   22/07/2018, 21:06
|||||||- - green mile   Цитат(hristiqnin @ 22/07/2018, 22:06) Има как и крите...   22/07/2018, 21:34
||||||- - Atos37   Цитат(green mile @ 22/07/2018, 22:00) Няма как да се о...   22/07/2018, 21:21
||||||- - green mile   Цитат(Atos37 @ 22/07/2018, 22:21) Правим Левски идо...   22/07/2018, 21:31
||||||- - Atos37   Цитат(green mile @ 22/07/2018, 22:31) Говоря за преда...   22/07/2018, 21:41
|||||- - green mile   Цитат(hristiqnin @ 21/07/2018, 21:55) Защо народът ис...   22/07/2018, 20:10
|||||- - hristiqnin   Цитат(green mile @ 22/07/2018, 20:10) Защо народът на...   22/07/2018, 20:58
|||||- - green mile   Цитат(hristiqnin @ 22/07/2018, 21:58) Бог е заявил яс...   22/07/2018, 21:14
|||||- - hristiqnin   Цитат(green mile @ 22/07/2018, 21:14) Пиша, не за да п...   22/07/2018, 21:31
|||||- - green mile   Цитат(hristiqnin @ 22/07/2018, 22:31) О.К.,спирам да с...   22/07/2018, 21:42
||||- - New   Цитат(transalp @ 21/07/2018, 06:27) Христос защо не ...   22/07/2018, 19:13
||||- - transalp   Цитат(New @ 22/07/2018, 20:13) По същата причина, ...   22/07/2018, 20:05
||||- - New   Е въпрос на заслуги, Транс. Ето, аз не съм хри...   23/07/2018, 17:19
|||- - Petar   Цитат(trаnsalp @ 18/07/2018, 10:11) Без малко да ви ...   18/07/2018, 16:45
|||- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 18/07/2018, 17:45) Виж сега какво е п...   19/07/2018, 08:46
|||- - Atos37   Цитат(trаnsalp @ 19/07/2018, 09:46) Написала е, че н...   19/07/2018, 17:18
|||- - trаnsalp   Цитат(Atos37 @ 19/07/2018, 18:18) Може би искаш да к...   19/07/2018, 18:02
||- - trаnsalp   Цитат(New @ 15/07/2018, 15:23) Да, хипохондрия се ...   18/07/2018, 09:21
||- - New   Цитат(trаnsalp @ 18/07/2018, 10:21) А защо вярва на ...   18/07/2018, 13:40
|- - green mile   Цитат(trаnsalp @ 15/07/2018, 08:48) Хипохондрия се ...   15/07/2018, 14:40
|- - Riki   Цитат(green mile @ 15/07/2018, 15:40) Хипохондрията ...   15/07/2018, 15:52
||- - Никодим   Цитат(Riki @ 15/07/2018, 15:52) Нали покрай един с...   15/07/2018, 19:10
|||- - Riki   Цитат(Никодим @ 15/07/2018, 20:10) Най-доброто е...   15/07/2018, 20:08
|||- - Atos37   Цитат(Riki @ 15/07/2018, 21:08) Това е важен и обши...   17/07/2018, 08:54
||- - New   Цитат(Riki @ 15/07/2018, 16:52) Здравна Организац...   17/07/2018, 18:38
||- - Solly   ЦитатНали покрай един случай за вегани, дет...   22/07/2018, 06:49
||- - Riki   Съгласна съм! Вярно е за манипулативните ...   22/07/2018, 08:03
||- - Solly   ЦитатНяма да ме разберете. Но проблема е в т...   22/07/2018, 09:50
||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 22/07/2018, 09:50) Първо искам да каж...   22/07/2018, 16:29
||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 22/07/2018, 17:29) В религията на ...   22/07/2018, 17:09
|- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 15/07/2018, 15:40) Хипохондрията ...   18/07/2018, 09:18
|- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 18/07/2018, 10:18) И на мен ми липс...   18/07/2018, 13:47
|- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 18/07/2018, 14:47) Как така ти ли...   18/07/2018, 13:53
|- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 18/07/2018, 14:53) Да, липса е кога...   18/07/2018, 17:50
- - rosen   Кой и как иска да убие вярата? Този, който не...   13/07/2018, 10:40

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 22/10/2018, 12:37
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test