test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Исус срещу хората на лъжата
Petar
коментар 02/10/2018, 20:15
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 460
Регистриран: 05/03/2018
Потребител # 402

Нашия Господ Исус казва:

Защо не разбирате онова, което говоря? Защото не можете да слушате Моето учение. Ваш баща е дяволът и вие желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай време човекоубиец и не устоя в истината, защото в него няма истина. Когато говори лъжа, той говори своето, защото е лъжец и баща на лъжата . А понеже Аз говоря истината, вие не Ми вярвате.
Йоан 8:43‭-‬45

Исус им каза: Истина, истина ви казвам – преди да се е родил Авраам, Аз съм.
Йоан 8:58

Исус му каза: Аз съм пътят и истината, и животът; никой не идва при Отца освен чрез Мен. Ако познавахте Мене, бихте познали и Моя Отец. Отсега нататък Го познавате и сте Го видели. Филип Му каза: Господи, покажи ни Отца и това ни е достатъчно. Исус му каза: Толкова време съм с вас и не си ли Ме познал, Филипе? Който е видял Мене, видял е Отца. Как така казваш: Покажи ми Отца? Не вярваш ли, че Аз съм в Отца и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не ги говоря от Себе Си; но Отец, който пребъдва в Мене, върши Своите дела. Вярвайте Ми, че Аз съм в Отца и че Отец е в Мен; или пък Ми вярвайте поради самите дела. Истина, истина ви казвам, който вярва в Мене, делата, които върша Аз, и той ще ги върши, и по-големи от тях ще върши; защото Аз отивам при Отца. И каквото и да поискате в Мое име, ще го направя, за да се прослави Отец в Сина. Ако поискате нещо в Мое име, ще го направя.
Йоан 14:6‭-‬14

Исус, Бог ли е или не и защо хората на лъжата не искат да признаят, че е Бог?
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Joshua7
коментар 09/02/2019, 00:00
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 2 263
Регистриран: 03/06/2017
Потребител # 61

Цитат(Petar @ 02/10/2018, 21:15) *
Нашия Господ Исус казва:

Защо не разбирате онова, което говоря? Защото не можете да слушате Моето учение. Ваш баща е дяволът и вие желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай време човекоубиец и не устоя в истината, защото в него няма истина. Когато говори лъжа, той говори своето, защото е лъжец и баща на лъжата . А понеже Аз говоря истината, вие не Ми вярвате.
Йоан 8:43‭-‬45

Исус им каза: Истина, истина ви казвам – преди да се е родил Авраам, Аз съм.
Йоан 8:58

Исус му каза: Аз съм пътят и истината, и животът; никой не идва при Отца освен чрез Мен. Ако познавахте Мене, бихте познали и Моя Отец. Отсега нататък Го познавате и сте Го видели. Филип Му каза: Господи, покажи ни Отца и това ни е достатъчно. Исус му каза: Толкова време съм с вас и не си ли Ме познал, Филипе? Който е видял Мене, видял е Отца. Как така казваш: Покажи ми Отца? Не вярваш ли, че Аз съм в Отца и че Отец е в Мене? Думите, които Аз ви казвам, не ги говоря от Себе Си; но Отец, който пребъдва в Мене, върши Своите дела. Вярвайте Ми, че Аз съм в Отца и че Отец е в Мен; или пък Ми вярвайте поради самите дела. Истина, истина ви казвам, който вярва в Мене, делата, които върша Аз, и той ще ги върши, и по-големи от тях ще върши; защото Аз отивам при Отца. И каквото и да поискате в Мое име, ще го направя, за да се прослави Отец в Сина. Ако поискате нещо в Мое име, ще го направя.
Йоан 14:6‭-‬14

Исус, Бог ли е или не и защо хората на лъжата не искат да признаят, че е Бог?

Петре, забелязал ли си, че тези цитати и тази претенция, че Иисус е Бог се намира само в Йоан. В Матей, Марко и Лука няма и дума от това, което цитираш тук. В Матей например, е съвсем ясно, че до 16 глава самите му ученици не знаят че той дори не е Месия, да не говорим за християнската доктрина, че той е самия ЙХВХ. По време на разпита му пред Синедриона и пред Пилат се вижда, че никой няма ясната идея, кой наистина е той. Също така той не казва ясно на никого, че той е ЙХВХ. Окончателния отговор че Йешуа е ЙХВХ е даден от светите църковни отци, а не от самия него.
ЛС
мариян
коментар 09/02/2019, 08:50
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Съобщения: 835
Регистриран: 17/06/2017
От: Сливен
Потребител # 109

Значи щом Йоан е писал различно от другите , писаното е лъжа ? Ти какво очакваше , Христос да каже на учениците си
- Здравейте , Аз съм ЙХВХ и от днес ще ме слушате !?

Не е вярно , че учениците му не са знаели , че Христос е Месия .

Йоан 1:45 Филип намира Натанаила и му казва: Намерихме Онзи, за Когото писа Моисей в закона, и за Когото писаха пророците, Исуса, Иосифовия син, Който е от Назарет.

Светите Отци най вероятно са допуснали грешки , но да объркат Бог с човек , едва ли , а и какъв би бил смисълът на това ? Дори да приемем Христос само за Месия , но не и за Бог , учението Му си остава същото , а то е учение на мир и на любов . Разбира се възмездие се търси във всяка религия , но дори и Христовото възмездие е по приемливо , понеже дава шанс , чрез покаяние , докато в много други религии възмездието е гилотината и то тук и сега , не в някакъв бъдещ свят .

--------------------
По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.
ЛС
Joshua7
коментар 09/02/2019, 16:39
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(мариян @ 09/02/2019, 09:50) *
Значи щом Йоан е писал различно от другите , писаното е лъжа ? Ти какво очакваше , Христос да каже на учениците си
- Здравейте , Аз съм ЙХВХ и от днес ще ме слушате !?

Не е вярно , че учениците му не са знаели , че Христос е Месия .

Йоан 1:45 Филип намира Натанаила и му казва: Намерихме Онзи, за Когото писа Моисей в закона, и за Когото писаха пророците, Исуса, Иосифовия син, Който е от Назарет.

Светите Отци най вероятно са допуснали грешки , но да объркат Бог с човек , едва ли , а и какъв би бил смисълът на това ? Дори да приемем Христос само за Месия , но не и за Бог , учението Му си остава същото , а то е учение на мир и на любов . Разбира се възмездие се търси във всяка религия , но дори и Христовото възмездие е по приемливо , понеже дава шанс , чрез покаяние , докато в много други религии възмездието е гилотината и то тук и сега , не в някакъв бъдещ свят .

Забележи, че отново цитираш Йоан! Евангелието на Йоан явно е писано за да разреши този проблем, този спорза естеството на Христос след възнесението, който се заражда всред новоприелите го езичници.

В Йоан, Христос не дава много шанс на "враговете" си и това му отношение е прехвърлено по-късно в отношението на християнството спрямо тези, които не го приемат. Теорията, че едни хора са определени за спасение а други за вечния огън, и те не могат да променят това, не открива мир и любов, а открива жестокост и садизъм. Ще те създам за да те изгоря не е любов, нито милост!
ЛС
мариян
коментар 10/02/2019, 15:30
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 109

Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 16:39) *
Забележи, че отново цитираш Йоан! Евангелието на Йоан явно е писано за да разреши този проблем, този спорза естеството на Христос след възнесението, който се заражда всред новоприелите го езичници.

В Йоан, Христос не дава много шанс на "враговете" си и това му отношение е прехвърлено по-късно в отношението на християнството спрямо тези, които не го приемат. Теорията, че едни хора са определени за спасение а други за вечния огън, и те не могат да променят това, не открива мир и любов, а открива жестокост и садизъм. Ще те създам за да те изгоря не е любов, нито милост!

Аз не виждам нищо нередно в евангелието на Йоан .

Жестокост и садизъм казваш ? А задаваш ли си въпроса , защо има хора , които не искат да чуят за Христос ? Защо има хора , които се противят на всяка религия и на всеки бог , не само на християнския ? Защо има хора , които приемат злото за добро и доброто за зло ? Защо има хора , които са свикнали да живеят от труда , мъката и страданието на други хора и това за тях е начин на живот без , които не могат ? Колко растения и колко животни загиват , само за един ден , за да осигурят добър живот на хората и почти никой не се трогва от тяхната смърт . Сядаш си на масата и спокойно , без всякакви угризения се наслаждаваш на нечие убито тяло , било то растение или животно . Значи растенията и животните , могат да бъдат създадени за убиване , а хората не ,и понеже хората са поставени господари , могат да правят каквото си поискат , а пък Бог не може ?

--------------------
ЛС
Joshua7
коментар 10/02/2019, 17:03
Копирай адреса: #146

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(мариян @ 10/02/2019, 15:30) *
Аз не виждам нищо нередно в евангелието на Йоан .

Жестокост и садизъм казваш ? А задаваш ли си въпроса , защо има хора , които не искат да чуят за Христос ? Защо има хора , които се противят на всяка религия и на всеки бог , не само на християнския ? Защо има хора , които приемат злото за добро и доброто за зло ? Защо има хора , които са свикнали да живеят от труда , мъката и страданието на други хора и това за тях е начин на живот без , които не могат ? Колко растения и колко животни загиват , само за един ден , за да осигурят добър живот на хората и почти никой не се трогва от тяхната смърт . Сядаш си на масата и спокойно , без всякакви угризения се наслаждаваш на нечие убито тяло , било то растение или животно . Значи растенията и животните , могат да бъдат създадени за убиване , а хората не ,и понеже хората са поставени господари , могат да правят каквото си поискат , а пък Бог не може ?

Евангелието на Йоан е, където Христос е представен като Бог. Това е първата нередност. Евангелието на Йоан е, което обвинява непрекъснато юдеите и обвинявайки ги, ги поставя в една група, всички юдеи. В Йоан се казва: "Бог не изпрати Сина в света да съди света, а да спаси света чрез него," и въпреки това юдеите са поставени в една група, която мрази и убива християнския Христос. Йоан поставя ударението върху нещо, за което другите евангелисти не споменавата абсолютно нищо. Затова аз вярвам, че е написано за да затвърди доктрината за божествеността на Христос и за нищо друго. Това е нередно. Това е проблем.

Питаш ме, дали си задавам въпроса, защо има хора, които не искат да чуят за Христос. Покажи ми един, който би искал да чуе за него, като се има предвид християнското учение, че той е сътворил света, включително и хората и е създал едни хора за спасение а други за да горят в огъня и тези хора нямат шанса да преминат от едната група в другата. Приемат го само хората, които могат да се самоизлъжат, че те са в групата на избраните за вечен живот.

А на въпроса ти, защо има хора които ..... отговора го знаеш, защото имаме свободен избор. Затова едни хора виждат проблеми в евангелието на Йоан, други не виждат проблемите в него. На хората е дадена възможността да изследват, да вярват, да не вярват и всеки изплозва по своя си начин този дар.

Приемането на Христос е представено като решение основано на вяра. На кого да вярват хората, на Матей или на Йоан? Единия казва, че той е Бог, а другия, че е Син на Бог. Как искаш хората да вярват на двама души, които се предполага че са били негови ученици, когато спомените им са толкова различини и противоречащи си?
ЛС
мариян
коментар 11/02/2019, 13:30
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 109

Аз се учудвам Джош , как избираш кое да отхвърлиш и кое да приемеш от библията , и ти го правиш с такава непоколебима увереност , все едно си бил свидетел на написването и сглобяването на цялата библия . Излишно е да ти напомням , че всяко евангелие си има своята специфика и особености , понеже е пресъздадено , чрез личните преживявания и опитности на пишещите . Значи на теб ти е много лесно да отхвърлиш Йоан и Павел , понеже схващанията им са далеч от твоите , а не поставяш под съмнение писаното от Моисей , Даниил , Езекил и т.н . Ми аз мога да ти кажа , че Моисей е употребявал опиум , а Даниил е хапвал халюциогенни гъби и всичките видения и описания на Бог са плод на отровена от дрогата фантазия , и каква е гаранцията , че няма да е вярно ?!
Ами какво да кажем за египетската култура и наука с която е бил закърмен Моисей и древните евреи ? Ами за Вавилон и Римската империя , нима те не дават отражение на еврейските бит и култура . Ами за всички онези чуждоезични жени и наложници идващи със своите богове и религия , нима те са без значение ? Ти ми говориш за еврейската култура , без да си евреин , а не отчиташ факта , че дори самите евреи не познават автентичната си древна култура , понеже е асимилирана във времето . Освен всичко друго , ако си обърнал внимание , а явно не си , Христос явно прокламира спасение , чрез Моисей и пророците .

Лука 16:31 И той му каза: Ако не слушат Моисея и пророците, то и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да се убедят.

Христос не бил Бог , а бил Божии син ! Ами роденото от Бога какво е , не е ли Бог . Значи ти вярваш , че Христос е заченат от Бог , непорочно , а не вярваш , че е Бог ?

--------------------
ЛС
Joshua7
коментар 11/02/2019, 16:14
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(мариян @ 11/02/2019, 13:30) *
Аз се учудвам Джош , как избираш кое да отхвърлиш и кое да приемеш от библията , и ти го правиш с такава непоколебима увереност , все едно си бил свидетел на написването и сглобяването на цялата библия . Излишно е да ти напомням , че всяко евангелие си има своята специфика и особености , понеже е пресъздадено , чрез личните преживявания и опитности на пишещите . Значи на теб ти е много лесно да отхвърлиш Йоан и Павел , понеже схващанията им са далеч от твоите , а не поставяш под съмнение писаното от Моисей , Даниил , Езекил и т.н . Ми аз мога да ти кажа , че Моисей е употребявал опиум , а Даниил е хапвал халюциогенни гъби и всичките видения и описания на Бог са плод на отровена от дрогата фантазия , и каква е гаранцията , че няма да е вярно ?!
Ами какво да кажем за египетската култура и наука с която е бил закърмен Моисей и древните евреи ? Ами за Вавилон и Римската империя , нима те не дават отражение на еврейските бит и култура . Ами за всички онези чуждоезични жени и наложници идващи със своите богове и религия , нима те са без значение ? Ти ми говориш за еврейската култура , без да си евреин , а не отчиташ факта , че дори самите евреи не познават автентичната си древна култура , понеже е асимилирана във времето . Освен всичко друго , ако си обърнал внимание , а явно не си , Христос явно прокламира спасение , чрез Моисей и пророците .

Лука 16:31 И той му каза: Ако не слушат Моисея и пророците, то и от мъртвите да възкръсне някой, пак няма да се убедят.

Христос не бил Бог , а бил Божии син ! Ами роденото от Бога какво е , не е ли Бог . Значи ти вярваш , че Христос е заченат от Бог , непорочно , а не вярваш , че е Бог ?

Не, Марияне, аз не приемам и не отхвърлям, аз разсъждавам върху написаното. Написаното показва ясно, че ученията на Павел и Христос са различни. Написаното показва ясно, че евангелията на Матей, Марко и Лука са различни от това на Йоан. Времето на написване на Йоан съвпада със зародилите се вече проблеми всред езичниците-християни, по отношение на естеството на Христос. Текстът на Библията показва явната разлика между Танак и църковните писания. Писанията на отците на църквата показват ясно желанието им и стремежа им да отделят тази нова вяра от юдейските и корени.

Когато прочетеш въведението към Лука се вижда ясно, че той не предава свои лични преживявания, а претендира, че описва истинските събития, които са се случили в определен исторически период, както някой му е казал, че са се случили. Когато видя че в евангелията липсват данни за авторството им, как да приема, че те наистина са писани от хората, чиито имена стоят над написаното?

Веднъж прием евангелията за боговдъхновена история, и тълкуването им от църквата, човек наистина може лесно да повярва, че Мойсей и Данаил са били под влиянието на наркотици, когато са виждали виденията си. Естествено, това не може да се каже за Йоан и неговото Откровение, защото книгата му е в Новия завет. Ако искаш да докажеш това, то наистина може да съвпадне с част от християнските учения относно Библията. Преди време в някои от дискусиите, имаше хора, които твърдяха, че вече не се нуждаем от Библията като ръководство, защото духовете говорят и напътсват някои от нас, участващите в този форум и това е новата форма на ръководство в истината. Разбираш, че тук отново може да приложим твоя пример с наркотиците!

Та, когато имам съмнения относно текста на Новия завет, аз не си измислям истории с наркотици, а съмнението ми е предизвикано от действителни проблеми в текста и липсата и невъзможността да се докаже авторството на написаното, с малки изключения. Ти бъркаш факти с измислици!

Това съобщение е било редактирано от Joshua7 на 11/02/2019, 16:19
ЛС
мариян
коментар 12/02/2019, 11:27
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 109

О да писанията са променят във времето Джош и то не защото Бог се променя , а защото хората се променят и Бог действа спрямо промяната на хората . Библията се надгражда във времето Джош , колкото и да не ти се иска . Човечеството се променя , а ти това не го отчиташ и искаш да градиш отново, онова , което Бог е разрушил .

--------------------
ЛС
Joshua7
коментар 12/02/2019, 19:55
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Потребител # 61

Цитат(мариян @ 12/02/2019, 12:27) *
О да писанията са променят във времето Джош и то не защото Бог се променя , а защото хората се променят и Бог действа спрямо промяната на хората . Библията се надгражда във времето Джош , колкото и да не ти се иска . Човечеството се променя , а ти това не го отчиташ и искаш да градиш отново, онова , което Бог е разрушил .

Точно това казвам, че хората са тези, които променят Писанията, за да съвпадат с желанията им. Библията не се надгражда, а се разгражда, защото ясно се казва, че не бива да се прибавя или отнема от казавното от ЙХВХ. Та, когато човек започне да "надгражда", това, което няма нужда от надграждане, т.е. да прибавя своята "мъдрост" към мъдроста на ЙХВХ, това означава разграждане.

Това, което ЙХВХ е поставил като основа, той не го разрушава, за да може хората да градят каквото им се иска. То си стои като свидетел и винаги ще си стои.
ЛС
мариян
коментар 12/02/2019, 23:56
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 109

36. Каза им още и притча: Никой не отдира кръпка от нова дреха да я тури на вехта дреха; инак и новата дреха се съдира, и кръпката от новата не прилича на вехтата.
37. И никой не налива ново вино в стари мехове; инак новото вино ще пръсне меховете, и то само ще изтече, и меховете ще се изхабят.
38. Но трябва да се налива ново вино в нови мехове.
39. И никой, след като е пил старо вино, не иска ново, защото казва: Старото е по-добро.
Лука 5

--------------------
ЛС
New
коментар 13/02/2019, 14:09
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 3 848
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Ако си мислиш, че тези стихове се отнасят до Библията - в дълбока грешка си!

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС

Отговори в темата
- Petar   Исус срещу хората на лъжата   02/10/2018, 20:15
- - trаnsalp   Цитат(Petar @ 02/10/2018, 21:15) Нашия Господ Исус ...   02/10/2018, 20:51
- - Бай Иван   Защото не е бог.Всичките ти цитати са от раз...   02/10/2018, 20:56
|- - Petar   Цитат(Бай Иван @ 02/10/2018, 21:56) Защото не е б...   02/10/2018, 21:07
|- - Бай Иван   Нямат страх атеистите.Религиозните умирате...   03/10/2018, 15:04
|- - Petar   Цитат(Бай Иван @ 03/10/2018, 16:04) Нямат страх ...   03/10/2018, 17:27
||- - New   Цитат(Petar @ 03/10/2018, 18:27) Виж иначе атеисти...   03/10/2018, 19:37
|- - владик   Притчи 1:7 Страх от Господа е начало на {Или: г...   03/10/2018, 20:35
- - Solly   Цитат(Petar @ 02/10/2018, 21:15) Исус им каза: Исти...   05/10/2018, 07:04
- - Шрито   ЦитатИсус, Бог ли е или не и защо хората на л...   08/02/2019, 18:39
- - Брат1   ЦитатЗащо не разбирате онова, което говоря? ...   08/02/2019, 22:35
|- - Aлли   Цитат(Брат1 @ 08/02/2019, 22:35) Истината не е за...   09/02/2019, 05:40
||- - мариян   Цитат(Aлли @ 09/02/2019, 05:40) Рибарите бяха по...   09/02/2019, 08:08
|||- - Aлли   Цитат(мариян @ 09/02/2019, 08:08) Йоан 1:45 Филип ...   09/02/2019, 09:44
|||- - Брат1   Това е поколението на ония, които Го дирят; о...   09/02/2019, 14:36
||- - Брат1   Който не търси Истината ще бъде излъган. Т...   09/02/2019, 14:24
||- - New   Именно, добре го каза! Отиди сега и се погл...   09/02/2019, 23:38
|- - New   Това е вярно, ама понеже вие вече сте решили,...   09/02/2019, 23:36
- - Joshua7   Цитат(Petar @ 02/10/2018, 21:15) Нашия Господ Исус ...   09/02/2019, 00:00
|- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 00:00) Петре, забелязал ...   09/02/2019, 00:21
||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 01:21) А защо Го разпна...   09/02/2019, 02:35
||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 02:35) В отговора ми ням...   09/02/2019, 08:17
||- - Швейк   Не така...не си на неговото ниво...и логиката ...   09/02/2019, 08:25
|||- - trаnsalp   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 08:25) Не така...не си н...   09/02/2019, 08:34
|||- - Брат1   Не е въпос на нива, а на истина... "Всяко ...   09/02/2019, 14:50
||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 09:17) В оговора си каз...   09/02/2019, 16:26
||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 16:26) В отговора си, ко...   09/02/2019, 17:57
|- - мариян   Значи щом Йоан е писал различно от другите ,...   09/02/2019, 08:50
|- - Joshua7   Цитат(мариян @ 09/02/2019, 09:50) Значи щом Йоан...   09/02/2019, 16:39
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 16:39) Забележи, че отно...   10/02/2019, 15:30
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 10/02/2019, 15:30) Аз не виждам н...   10/02/2019, 17:03
||- - мариян   Аз се учудвам Джош , как избираш кое да отхвъ...   11/02/2019, 13:30
||- - New   Цитат(мариян @ 11/02/2019, 14:30) Аз се учудвам ...   11/02/2019, 14:12
|||- - мариян   Цитат(New @ 11/02/2019, 14:12) Не си разбрал, Мари...   12/02/2019, 16:43
|||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 12/02/2019, 17:43) Ти на това изс...   12/02/2019, 19:58
|||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 12/02/2019, 19:58) Нито аз, нито Ню н...   13/02/2019, 00:01
|||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 13/02/2019, 01:01) В каквото обви...   13/02/2019, 01:56
|||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 13/02/2019, 01:56) Аз лично не вярва...   13/02/2019, 12:38
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 11/02/2019, 13:30) Аз се учудвам ...   11/02/2019, 16:14
||- - мариян   О да писанията са променят във времето Джош ...   12/02/2019, 11:27
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 12/02/2019, 12:27) О да писанията...   12/02/2019, 19:55
||- - мариян   36. Каза им още и притча: Никой не отдира кръп...   12/02/2019, 23:56
||- - New   Ако си мислиш, че тези стихове се отнасят до ...   13/02/2019, 14:09
|- - New   Цитат(мариян @ 09/02/2019, 08:50) Значи щом Йоан...   09/02/2019, 23:40
|- - мариян   Цитат(New @ 09/02/2019, 23:40) Не е задължително, ...   12/02/2019, 16:45
|- - Joshua7   Цитат(мариян @ 12/02/2019, 17:45) Ми те шансовет...   12/02/2019, 19:59
|- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 12/02/2019, 19:59) Защото при Йоан и...   13/02/2019, 00:06
|- - Joshua7   Цитат(мариян @ 13/02/2019, 01:06) Не ме карай, да...   13/02/2019, 02:03
|- - мариян   Искам само да ти кажа , че ако фокусираме вни...   13/02/2019, 10:38
- - Aлли   Цитат(Petar @ 02/10/2018, 20:15) Исус, Бог ли е или ...   09/02/2019, 05:37
|- - Швейк   Ами защото е бог само в главите на смятащите...   09/02/2019, 08:15
|- - trаnsalp   Цитат(Aлли @ 09/02/2019, 05:37) Тук виждам два въ...   09/02/2019, 08:24
|- - shining_stаr   Цитат(Aлли @ 09/02/2019, 05:37) Тук виждам два въ...   09/02/2019, 08:49
|- - Швейк   Нали ...един бог хлопа по втатите   09/02/2019, 10:58
||- - Joshua7   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 11:58) Нали ...един бог ...   09/02/2019, 17:01
||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 17:01) И от тук идава въ...   09/02/2019, 17:49
||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 18:49) Пак не си разбра...   09/02/2019, 18:48
|- - Шрито   Така е.   12/02/2019, 13:04
- - Швейк   Вашият бог казва, че дяволът е човекоубиец ...   09/02/2019, 08:13
|- - мариян   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 08:13) Вашият бог казв...   09/02/2019, 08:25
||- - Швейк   Ничии адвокат не съм драги...задавам простич...   09/02/2019, 08:31
||- - trаnsalp   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 08:31) Ничии адвокат н...   09/02/2019, 08:41
|||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 08:41) Не може да не ви...   09/02/2019, 08:47
||||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 09/02/2019, 08:47) И тази съсипи...   09/02/2019, 08:52
|||||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 08:52) И като си е засл...   09/02/2019, 08:57
|||||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 09/02/2019, 08:57) Какво значи ...   09/02/2019, 09:05
|||||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 09:05) Имаме и наша час...   09/02/2019, 11:05
|||||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 09/02/2019, 11:05) Разбира се че ...   09/02/2019, 11:16
|||||- - shining_stаr   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 11:16) За детето си пак...   09/02/2019, 12:06
||||||- - trаnsalp   Цитат(shining_stаr @ 09/02/2019, 12:06) Не говоря тео...   09/02/2019, 12:19
||||||- - Aлли   Цитат(shining_stаr @ 09/02/2019, 12:06) Не говоря тео...   09/02/2019, 12:44
||||||- - shining_stаr   Цитат(Aлли @ 09/02/2019, 12:44) Много ми хареса т...   09/02/2019, 12:52
|||||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 12:16) За детето си пак...   09/02/2019, 17:05
|||||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 17:05) Прочети отново к...   09/02/2019, 17:54
|||||- - New   Всички карат в насрещното, викаш.   09/02/2019, 23:42
||||- - Шрито   ЦитатА човека, който става инструмент на дя...   12/02/2019, 12:58
|||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 09/02/2019, 09:41) Не може да не ви...   09/02/2019, 16:30
|||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 16:30) Според теорията ...   09/02/2019, 17:53
|||- - New   На мен не си го обяснявал, нито съм чела няка...   09/02/2019, 18:27
|||- - Швейк   И аз така - ама за мен , ако може по-простичк...   09/02/2019, 18:49
||- - мариян   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 08:31) Ничии адвокат н...   09/02/2019, 08:58
|||- - Швейк   интересен исказ! ...Чаки и Лина го употребя...   09/02/2019, 10:33
||||- - Joshua7   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 11:33) интересен иска...   09/02/2019, 16:59
||||- - Швейк   Не зная, но отдавна не пишат - сигурно са им н...   09/02/2019, 18:15
|||- - Швейк   Пак бягаш - колко човека е убил дявола?...колк...   09/02/2019, 11:35
||||- - мариян   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 11:35) Пак бягаш - колк...   09/02/2019, 14:02
||||- - мариян   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 11:35) Пак бягаш - колк...   09/02/2019, 14:03
|||||- - Брат1   Не за Библията , за хуманизма и клюката иде ...   09/02/2019, 19:25
||||- - Брат1   Когато човек действа от съжаление противно ...   09/02/2019, 19:45
||||- - Швейк   за човек ли иде реч или за бог..че нещо много ...   09/02/2019, 20:34
||||- - Брат1   Когато говориш за човеци , т.е. за бройки то...   09/02/2019, 21:19
||||- - Швейк   пиеш ли нещо драги?   09/02/2019, 21:24
||||- - New   Ти какво, на Трансалп ли реши да се правиш. Д...   09/02/2019, 23:46
|||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 09/02/2019, 09:58) Един мъдрец ка...   09/02/2019, 16:57
||||- - New   Цитат(Joshua7 @ 09/02/2019, 16:57) Проблемът с книг...   09/02/2019, 23:45
|||- - New   Цитат(мариян @ 09/02/2019, 08:58) Човека може да...   09/02/2019, 23:43
||- - Aлли   Цитат(Швейк @ 09/02/2019, 08:31) Ничии адвокат н...   09/02/2019, 09:49
||- - Швейк   права си - не се изразих точно...не е обвинени...   09/02/2019, 10:28
|- - Шрито   Цитат...колко човека е убил дявола ? За прест...   12/02/2019, 13:20
- - мариян   ЦитатИсус, Бог ли е или не и защо хората на л...   09/02/2019, 08:24
- - New   Цитат(мариян @ 09/02/2019, 08:24) Защото ги е ст...   10/02/2019, 00:15
- - Никодим   Цитат(New @ 10/02/2019, 01:15) 4. Защото дали Исус ...   10/02/2019, 04:23
|- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 04:23) Има голямо зн...   10/02/2019, 06:59
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 10/02/2019, 06:59) Така е Никодиме, ...   10/02/2019, 23:32
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 23:32) След плена въ...   10/02/2019, 23:55
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 10/02/2019, 23:55) Приликите между ...   11/02/2019, 00:15
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 11/02/2019, 00:15) Императори с...   11/02/2019, 01:27
|- - New   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 04:23) Има голямо зн...   10/02/2019, 14:40
||- - Никодим   Цитат(New @ 10/02/2019, 14:40) Второ, това не е кой...   10/02/2019, 19:59
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 19:59) Е значи Исус ...   11/02/2019, 00:01
||- - New   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 20:59) Нали вярващи...   12/02/2019, 15:18
|- - New   Прав си, че Библията е дописвана и променяна...   10/02/2019, 14:49
|- - Никодим   Цитат(New @ 10/02/2019, 14:49) Исус Христос е чове...   10/02/2019, 20:01
|- - Никодим   Цитат(New @ 10/02/2019, 14:49) Как може светът да ...   10/02/2019, 20:16
|- - New   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 21:16) Да безкрайна ...   10/02/2019, 20:45
|- - Никодим   Цитат(New @ 10/02/2019, 20:45) Не знам кой го казв...   10/02/2019, 23:04
|- - New   Цитат(Никодим @ 11/02/2019, 00:04) Каза го един ...   11/02/2019, 14:21
|- - Никодим   Прочети в библията и ще видиш че за Исус не с...   12/02/2019, 06:26
||- - New   Не бих приела довод, който представлява чле...   12/02/2019, 15:29
|- - Никодим   Цитат(New @ 11/02/2019, 15:21) Къй го казва и къде ...   12/02/2019, 06:48
|- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 12/02/2019, 06:48) http://forumabv.eu/index...   12/02/2019, 07:30
|- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 12/02/2019, 08:30) Пак изкривяваш к...   13/02/2019, 00:46
|- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 13/02/2019, 01:46) Я виж на какв...   13/02/2019, 02:49
- - Никодим   ЦитатКакво казваш, Никодим, че понеже други...   10/02/2019, 04:36
|- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 04:36) Казвам че тез...   10/02/2019, 07:03
||- - Шрито   Съдене е да не мислиш доброто на другия чове...   10/02/2019, 11:23
||- - New   Съдене е тогава, когато егото на човека лику...   10/02/2019, 14:59
|||- - Никодим   Цитат(New @ 10/02/2019, 14:59) Съдене е тогава, ко...   10/02/2019, 19:42
|||- - New   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 20:42) Значи виждаш ...   11/02/2019, 15:49
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 10/02/2019, 07:03) Ако ти кажа, че ще...   10/02/2019, 19:56
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 19:56) 32 Допълнете и...   10/02/2019, 23:59
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 10/02/2019, 23:59) С тази малка раза...   11/02/2019, 00:07
|||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 11/02/2019, 00:07) Да приемете И...   11/02/2019, 01:20
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 11/02/2019, 00:59) С тази малка раза...   12/02/2019, 06:31
||- - New   Като вид живо същество е човек, но като съзн...   12/02/2019, 15:42
||- - Никодим   Цитат(New @ 12/02/2019, 16:42) Като вид живо същес...   13/02/2019, 00:56
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 13/02/2019, 01:56) Така мислиш з...   13/02/2019, 02:55
|- - New   Ми да де, нали и аз това казвам. Тези, които к...   10/02/2019, 14:34
|- - Никодим   Цитат(New @ 10/02/2019, 14:34) Ако не съдехме, ако ...   10/02/2019, 19:51
|- - Брат1   Всичко идва от нежеланието да се разбере о...   10/02/2019, 21:01
||- - Швейк   Що пък трябва да се вярва на някакви си прор...   10/02/2019, 21:15
|||- - Брат1   Ами да, много си ни е добре с Дарвин, а сега...   10/02/2019, 21:27
|||- - Швейк   Ами нали и Дарвин е творение на бог !!   10/02/2019, 21:37
|||- - Брат1   Важно е съдържанието, инфото/духът/ ,другот...   10/02/2019, 22:16
||- - Никодим   Цитат(Брат1 @ 10/02/2019, 21:01) Всичко идва от ...   10/02/2019, 22:56
|- - Шрито   ЦитатАко сега Исус беше сред нас и Него щеше...   11/02/2019, 12:34
||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 11/02/2019, 13:34) Ти също ще Го см...   12/02/2019, 06:38
||- - Шрито   Сам Исус го казва. Който не е Негов приятел, ...   12/02/2019, 12:44
||- - Aлли   Цитат(Шрито @ 12/02/2019, 12:44) Сам Исус го каз...   12/02/2019, 14:52
|||- - Шрито   Пазя ги в сърцето си. Скътани там, на сигурно...   12/02/2019, 18:26
||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 12/02/2019, 13:44) Сам Исус го каз...   13/02/2019, 00:58
|- - New   Цитат(Никодим @ 10/02/2019, 20:51) Тук всеки нер...   11/02/2019, 16:06
|- - Никодим   Цитат(New @ 11/02/2019, 17:06) Разлика между нере...   12/02/2019, 06:33
|- - New   Обвиняваш ме, че търся безгрешност в Светия ...   12/02/2019, 16:01
- - мариян   Статутът на Христос не променя факта , че То...   12/02/2019, 17:01
- - Joshua7   Цитат(мариян @ 12/02/2019, 18:01) Статутът на Хр...   12/02/2019, 20:06
- - Брат1   Joshua7 Смъртта настъпва, когато духа напусне ...   12/02/2019, 21:30
- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 12/02/2019, 20:06) Ако Христос е ...   12/02/2019, 23:50
- - Joshua7   Цитат(мариян @ 13/02/2019, 00:50) И според теб А...   13/02/2019, 01:46

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 21/02/2019, 18:06
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test