test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Танак и спасението
Никодим
коментар 07/09/2019, 20:10
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 2 773
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Само според танак има ли идея или учение в него че човек трябва да се оправдае и спаси?
Ако има от какво и как?

Или както казва Joshua7 идеята за спсение е само в новия завет, защото в танак не се изисква спасение, а живот съобразен с волята на Бога, нито е нужно да бъдем оправдани чрез делата си, а само те да са удобрени от ЙХВХ.

Въпроса ми горе не е само към Joshua7, който се надявам да обясни по-подробно тези си твърдения, които са малко противоречиви защото пък в други случаи говори че спасението е от ЙХВХ.

В какво се състои разликата между спасението описано в танак и спасението за което говори Павел, Joshua7?
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Solly
коментар 09/09/2019, 06:33
Копирай адреса: #142

thought-provoking
Съобщения: 4 208
Регистриран: 03/06/2017
От: The Sun
Потребител # 57

Изход 15:2
Господ е сила моя, песен моя. И стана ми Спасител; Той ми е Бог, и ще Го прославя, Бащиният ми Бог, и ще Го превъзвиша.
2 Царе 22:3
Бог е канара моя, на Когото се надявам, Щит мой, и рога на избавлението ми; Висока моя кула е, и прибежище ми е, Спасител мой е; Ти ме избавяш от насилие.

Разликата тук е, че В Танак се говори, че само Бог е спасител, докато в Новия завет, се казва, че спасението е само чрез вяра в Христос, когото евреите не приемат за Бог.

В Новия завет, Бог Отец е някак си изключен или на заден план в картината. Там се дава предимство на вярата в Христос. И всичко става чрез него....въпреки, че е казано да няма посредници между Бог и човека!

Това съобщение е било редактирано от Solly на 09/09/2019, 06:34

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
ЛС
Никодим
коментар 10/09/2019, 06:30
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Съобщения: 2 773
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(Solly @ 09/09/2019, 07:33) *
В Новия завет, Бог Отец е някак си изключен или на заден план в картината. Там се дава предимство на вярата в Христос. И всичко става чрез него....въпреки, че е казано да няма посредници между Бог и човека!

Казано е че има Един посредник между Бога и човека.

Никой не отрича от нас че Бог ни спаси като даде Единородния си Син в жертва за гряеховете ни, които умилостиви чрез кръвта Му.
Затова няма как да не вярваш в името на единородния Божий Син ако искаш да те спаси Бог.
ЛС
Solly
коментар 10/09/2019, 06:37
Копирай адреса: #144

thought-provoking
Потребител # 57

Цитат(Никодим @ 10/09/2019, 07:30) *
Казано е че има Един посредник между Бога и човека.

Никой не отрича от нас че Бог ни спаси като даде Единородния си Син в жертва за гряеховете ни, които умилостиви чрез кръвта Му.
Затова няма как да не вярваш в името на единородния Божий Син ако искаш да те спаси Бог.

Всеки сам избира пътя си и вярата си.
За мен е по-лесно да избера прекия път, на който няма посредници.
Според вас, не може да стигнете до Бога, без Христос. Но мисля, че прекалено се осланяте на Христос, дори и единствено и само на него, а пренебрегвате Бог.

Това съобщение е било редактирано от Solly на 10/09/2019, 06:38

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
ЛС
мешихи
коментар 10/09/2019, 20:54
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Съобщения: 1 629
Регистриран: 26/02/2018
От: София
Потребител # 390

Цитат(Solly @ 10/09/2019, 07:37) *
За мен е по-лесно да избера прекия път, на който няма посредници. Според вас, не може да стигнете до Бога, без Христос. Но мисля, че прекалено се осланяте на Христос, дори и единствено и само на него, а пренебрегвате Бог.

Не според нас, Соли, а според самия Иисус Христос, както Той самият е казал ето това:

Йоан 14:6:
Иисус му каза: Аз съм пътят и истината, и животът; никой не идва при Отца, освен чрез Мен.

Също и според назначения лично от Иисус апостол Петър:

Деяния 4:12:
И чрез никой друг няма спасение; защото няма под небето друго име дадено между хората, чрез което трябва да се спасим.

Така че, драга Соли, щом сам всевишният Бог е решил да постави задължителен посредник между Себе Си и хората в лицето на Иисус/Йешуа от Назарет, за което е дал неопровержими доказателства, твоите напъни да действаш без посредник са предварително обречени на провал, както е обречен на провал и твоят пантеистичен псевдо-бог и твоят ню ейджърски егоизъм.

Това съобщение е било редактирано от мешихи на 10/09/2019, 20:57

--------------------
Победата на Божите избраници над Сатана е заради кръвта на Иисус Христос и заради свидетелството за Иисус, което Бог им е дал.
ЛС
Solly
коментар 11/09/2019, 06:14
Копирай адреса: #146

thought-provoking
Потребител # 57

Не знам дали това наистина е казано от Христос, а и да е казано дори, това не значи, че спасението става единствено чрез него, защото в Стария завет се казва друго:

Исая 43:11
Аз, Аз съм Господ; И освен Мене няма спасител.

--------------------
ЛС
мешихи
коментар 11/09/2019, 07:11
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 390

Цитат(Solly @ 11/09/2019, 07:14) *
Не знам дали това наистина е казано от Христос, а и да е казано дори, това не значи, че спасението става единствено чрез него, защото в Стария завет се казва друго:
Исая 43:11
Аз, Аз съм Господ; И освен Мене няма спасител.

Ето ти стихове от СЗ, които доказват, че ГОСПОД, тоест Йехова, издига или изпраща спасители, чрез които спасява:

Съдии 3:9
И израилевите синове извикаха към ГОСПОДА и ГОСПОД издигна спасител за израилевите синове, който ги спаси - Готониил, синът на Кенез, по-младият брат на Халев.

Съдии 3:15.
И израилевите синове извикаха към ГОСПОДА и ГОСПОД издигна спасител - Аод, синът на вениаминеца Гира, мъж левак. Чрез неговата ръка израилевите синове изпратиха подарък на моавския цар Еглон.

Захария 9:9
Радвай се много дъще сионска, викай от радост, ерусалимска дъще! Ето, твоят Цар идва при теб; Той е праведен и спасител, смирен, и яздещ на магаре, и на магаренце, рожба на магарица.

Всъщност, Захария 9:9 е един от пророческите стихове за Иисус, който е влязъл в Йерусалим яздещ на магаре.
И както се вижда от Захария 9:9, Иисус е наречен "спасител" още в СЗ. За разлика от спасителите в Съдии 3:9 и 3:15 обаче, чрез които Йехова е дал само временно спасение на израелтяните, чрез Иисус Йехова дава вечно спасение, и то не само на израелтяни, но и на езичници. Халелу Йа!

Това съобщение е било редактирано от мешихи на 11/09/2019, 07:23

--------------------
Победата на Божите избраници над Сатана е заради кръвта на Иисус Христос и заради свидетелството за Иисус, което Бог им е дал.
ЛС
Joshua7
коментар 11/09/2019, 15:14
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Съобщения: 3 847
Потребител # 61

Цитат(мешихи @ 11/09/2019, 07:11) *
Ето ти стихове от СЗ, които доказват, че ГОСПОД, тоест Йехова, издига или изпраща спасители, чрез които спасява:

Съдии 3:9
И израилевите синове извикаха към ГОСПОДА и ГОСПОД издигна спасител за израилевите синове, който ги спаси - Готониил, синът на Кенез, по-младият брат на Халев.

Съдии 3:15.
И израилевите синове извикаха към ГОСПОДА и ГОСПОД издигна спасител - Аод, синът на вениаминеца Гира, мъж левак. Чрез неговата ръка израилевите синове изпратиха подарък на моавския цар Еглон.

Захария 9:9
Радвай се много дъще сионска, викай от радост, ерусалимска дъще! Ето, твоят Цар идва при теб; Той е праведен и спасител, смирен, и яздещ на магаре, и на магаренце, рожба на магарица.

Всъщност, Захария 9:9 е един от пророческите стихове за Иисус, който е влязъл в Йерусалим яздещ на магаре.
И както се вижда от Захария 9:9, Иисус е наречен "спасител" още в СЗ. За разлика от спасителите в Съдии 3:9 и 3:15 обаче, чрез които Йехова е дал само временно спасение на израелтяните, чрез Иисус Йехова дава вечно спасение, и то не само на израелтяни, но и на езичници. Халелу Йа!

Никой не отрича използването на термина "спасител" в Танак. Това спасение обаче е съвсем различно от описаното в Новия завет. Спасението в Танак не е спасение от грехове чрез вяра в Исус, така че тези стихове, които си цитирал не доказват теорията, че спасението н Новия завет е било предсказано в Танак.
ЛС
мешихи
коментар 11/09/2019, 23:12
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 390

Цитат(Joshua7 @ 11/09/2019, 16:14) *
Никой не отрича използването на термина "спасител" в Танак. Това спасение обаче е съвсем различно от описаното в Новия завет. Спасението в Танак не е спасение от грехове чрез вяра в Исус, така че тези стихове, които си цитирал не доказват теорията, че спасението н Новия завет е било предсказано в Танак.

Пророк Исая не е съгласен с теб! В Исая 53, която глава цитирах по-горе в тази тема, се говори точно за спасение от грехове.
Бог няма да позволи на грешници и врагове на Неговия Син да живеят вечно.

Слугите на Сатана, един от които си ти, сте обречени на тотален провал! Ще се радвам когато видя как Иисус -- Съдията на живите и мъртвите -- ще осъди такива врагове на истината като теб! Ти си обречен, освен ако не се покаеш!

Това съобщение е било редактирано от мешихи на 11/09/2019, 23:15

--------------------
ЛС
Solly
коментар 12/09/2019, 06:30
Копирай адреса: #150

thought-provoking
Потребител # 57

Цитат(мешихи @ 12/09/2019, 00:12) *
Слугите на Сатана, един от които си ти, сте обречени на тотален провал! Ще се радвам когато видя как Иисус -- Съдията на живите и мъртвите -- ще осъди такива врагове на истината като теб! Ти си обречен, освен ако не се покаеш!

Ако днес Инквизицията все още съществуваше, ти щеше да си един от главните инквизитори! w00tbrows.gif

--------------------
ЛС
мешихи
коментар 12/09/2019, 09:00
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 390

Цитат(Solly @ 12/09/2019, 07:30) *
Ако днес Инквизицията все още съществуваше, ти щеше да си един от главните инквизитори! w00tbrows.gif

Не се бой от мен, Соли, нито от земна институция, наречена "инквизиция", тоест разследване в превод на български.
Бой се от Онзи, Когото всевшният Бог е поставил за Съдия на живите и мъртвите и е доказал това като Го е възкресил от мъртвите и Му е дал да седне отдясно на Себе си над всички небеса, откъдето Го очакваме да се завърне с голяма слава.

А аз иначе отдавна съм дал да се разбере в този форум какво ми е мнението за католическата църква.

Ако разчиташ на псевдо-отговорите на човек като Джошуа7, тогава наистина трябва да се боиш от Съдията.

--------------------
ЛС
Solly
коментар 12/09/2019, 19:10
Копирай адреса: #152

thought-provoking
Потребител # 57

Само че, Съдията може да не е този съдия който си представяш ти, че ще е! animatedwink.gif

Та, внимавай, като се явиш пред истинския съдия, да не се окажеш изненадан, че дълги години си вярвал в грешен Съдия!

И си злорадствал напразно! svirkam si.gif

--------------------
ЛС
Пламен
коментар 12/09/2019, 20:35
Копирай адреса: #153

новорегистриран
Съобщения: 554
Регистриран: 03/04/2019
От: Стара Загора
Потребител # 513

Цитат(Solly @ 12/09/2019, 20:10) *
Само че, Съдията може да не е този съдия който си представяш ти, че ще е! animatedwink.gif

Та, внимавай, като се явиш пред истинския съдия, да не се окажеш изненадан, че дълги години си вярвал в грешен Съдия!

И си злорадствал напразно! svirkam si.gif

На Страшния съд всички ще бъдат изненадани: светиите, оплакващи себе си като големи грешници - от своята праведност, считащите себе си за праведни - от изобличението, невярващите в Христос - от истинския Съдия, вярващите в прераждането - че няма втори шанс, за да се поправят и т.н. ...

Съгласен съм с Мешихи, че Джош е враг на истината и като такъв е служител на сатана. Съгласен съм също, че трябва да се покае, в противен случай по-точната дума на "обречен на провал" е "вече осъден":

Който вярва в Него, не бива съден, а който не вярва, е вече осъден, задето не е повярвал в името на Единородния Син Божий (Йоан.3:18).

Нито се радвам, нито съдя, но съм длъжен да предупредя.

Иезекиил 33 глава
8. Кога кажа на беззаконника: "беззаконнико! бездруго ще умреш", а ти не кажеш нищо, за да предпазиш беззаконника от пътя му, - тоя беззаконник ще умре за своя грях, но кръвта му ще изискам от ръката ти.
9. Ако пък си предпазвал беззаконника от пътя му, за да се отвърне от него, но той не се е отвърнал от пътя си, - той ще умре за своя грях, а ти ще спасиш душата си.

--------------------
"Ако вие пребъдете в словото Ми, наистина сте Мои ученици, и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни" (Йоан.8:31-32).
ЛС
green mile
коментар 14/09/2019, 03:12
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Съобщения: 879
Регистриран: 04/06/2017
Потребител # 69

Съгласен съм с Мешихи, че Джош е враг на истината и като такъв е служител на сатана. Съгласен съм също, че трябва да се покае, в противен случай по-точната дума на "обречен на провал" е "вече осъден":

И теб ще попитам.

Защо закарфичваш една душа, когато Самият Бог не го прави?

Защо не позволяваш на душата да се променя,
както Бог повелявя?

Защото душата може да се променя, според битката за нея.

И как така Всемогъщият Бог оставя възможност
на всяка душа да се промени, и СЕ БОРИ ЗА ТОВА,
а ти, Пламен, не позволяваш това, ти повече от Бога ли си?

Теб пука ли ти за тази душа и можеш ли да умреш за нея?

Ти как се бориш за тази душа?

Като я запечатваш с печат- окончателно загубена???

А, откъде знаеш това ?

Случайно да те боли за тази душа?

--------------------
Ако не любиш силно човека, състоянието му
след твоята намеса, или безхаберие,
ще е по-лошо и тежко,
отколкото преди да се появиш.
Всяко докосване, по принцип, е раняване.
ЛС
Пламен
коментар 14/09/2019, 17:20
Копирай адреса: #155

новорегистриран
Съобщения: 554
Регистриран: 03/04/2019
От: Стара Загора
Потребител # 513

Цитат(green mile @ 14/09/2019, 04:12) *
И теб ще попитам.
...........
Теб пука ли ти за тази душа и можеш ли да умреш за нея?

Ти как се бориш за тази душа?

Като я запечатваш с печат- окончателно загубена???

А, откъде знаеш това ?

Здравей, Грийни!
Сигурно си забелязала, колко много те уважавам и затова по-долу ще се обърна малко по-обширно към теб с цялата си любов. Моля те, не приемай като укор това, което ще напиша, но се опитай да вникнеш в него и да откриеш ползата за себе си.

Отдавна съм забелязал, че не правиш разлика между осъждане и изобличение и поради тая причина представата ти за християнската любов е доста изкривена. Трябва да те предупредя обаче, че както осъждането е грях, така и да не изобличиш някой също е грях. Точно защото не се прави разлика между двете, съм направил продължение на поста си. Знам, подобни "продължения", "разяснения" и "обяснения" излишно натоварват постовете, но на този етап от развитието на форума ги считам за задължителни както за мен, като превантивна защита, така и за някои други, като назидателни и поучителни.

Питаш ме дали ми пука за душата на Джош?
Ще ти отговоря така. А ти като излизаш срещу мен не казваш ли по тоя начин на Джош "прав си", когато е виновен? На тебе пука ли ти за него, когато осуетяваш изобличението и оттам възпрепятстваш поправянето му? Нека да видим какво казва Писанието:

Притчи Соломонови 24 глава:
23. Казано е също от мъдрите: не е добро да има в съдилището лицеприятие.
24. Който казва на виновния: "прав си", него народите ще проклинат, него племената ще мразят;
25. а които изобличават, ще бъдат обичани, и върху тях ще дойде благословение.

Сигурен съм, че ти пука за Джош. Просто искам да насоча вниманието ти към различаване на осъждане и изобличение. Внимавай, да не би в стремежа си да не осъждаш, да започнеш да казваш на виновния: "прав си" и после да се чудиш защо хората те проклинат и те мразят!!!

Следва продължение...

--------------------
"Ако вие пребъдете в словото Ми, наистина сте Мои ученици, и ще познаете истината, и истината ще ви направи свободни" (Йоан.8:31-32).
ЛС
green mile
коментар 18/09/2019, 00:36
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Потребител # 69

Питаш ме дали ми пука за душата на Джош?
Ще ти отговоря така. А ти като излизаш срещу мен не казваш ли по тоя начин на Джош "прав си", когато е виновен?

Когато питам - пука ли ти, значи казвам - пука ли ти!

Ако можеш и ти стиска да отговориш точно и ясно на този прост въпрос- добре.Ама го кажи честно.

Ако не можеш, не ми изопачавай въпроса, моля!!!

1/ НЕ излизам срещу теб, а задавам въпрос.

2/ не казвам- Джош, прав си, ЗАЩОТО ПРОСТО НЕ КАЗВАМ ТОВА,!

ПИТАМ - ПУКА ЛИ ТИ, не ми заменяй думите с нещо,
което си решваш сам, защото това е лъжесвидетелство.

Та, ще ми отговориш ли -
пука ли ти за душата на Джошуа, без клинчене, и лъжесвидетелство, моля?
------------------------------------------------------------------------------------

На тебе пука ли ти за него, когато осуетяваш изобличението и оттам възпрепятстваш поправянето му? Нека да видим какво казва Писанието:

Изобличението действа само и ЕДИНСТВЕНО С ЛЮБОВ
И ТО ГОЛЯМА.
АКО НЯМА ЛЮБОВ, ОСТАВА ЕТИКЕТЪТ, КОЙТО ПОСТАВЯШ НА ЕДНА ДУША.
Ако имаш голяма любов към душата на Джошуа,напиши го, и аз ще взема думите си назад.
Ако имаш любов към душата, обаче, изобличението изобщо няма такъв вид. защото самото изобличение е любов и нищо друго.

А случайно да знеш, че сатана е наречен- категоризатор

Нямаш, нямаш право, нито ти, нито аз, нито, който и да било,
да слагаш нечия душа в категория, нямаш това право, не ти е дадено.
В момента, в който поставиш една душа в категория,
ти й пречиш да се промени.

Можеш да кажеш- какво наблюдаваш в една душа-
ДО ТОЗИ МОМЕНТ,
можеш да се молиш за тази душа,
можеш- да те боли за нея.
Това можеш.

Давид убиец ли е?
Апостол Павел убиец на християни ли е?

В момента , в който сложиш някого в категория, която ти решаваш,
нямаш никаква идея, какво става с тази душа в същия миг,
и може да се явиш лъжесвидетел.

Човек НЕ Е, А СЕ СЪЗДАВА.
Не било Библейско?

А как Саул стана апостол Павел???

Ти ме прокле, Пламен.
Вижда се в поста ти.

Никой в този форум досега не ме е проклинал.

Това съобщение е било редактирано от green mile на 18/09/2019, 01:31

--------------------
ще е по-лошо и тежко,
ЛС
green mile
коментар 18/09/2019, 15:16
Копирай адреса: #157

Advanced Member
Потребител # 69

В една болница имаше жена, която не можеше да се обърне на другата страна.
Молеше ме за помощ, да я обърна и да и' помогна да се надигне,
че да може да яде, защото й тупваха купата, без да се интересуват
как ще яде.
При нея идваха йеховисти, носеха й храна,
грижеха се с цялото си внимание към нея.
Както трябва да бъде.
Спорехме, казах й, че Божият Син не е прикован на стълб, а
на кръст и усещах, че тя знае, но не каза нищо.
Защото докторът я изписа от болницата и й каза да замине веднага
до друга болница на 45 километра....
А как, като тя не можеше дори да стане???

Питах я- какво да правим, а тя каза- спокойно,
сега ще викна моите момчета.
Дойдоха йеховистите веднага, осигуриха кола и я носеха почти на ръце....

А на мен ми стана тъжно и се питах- защо това не сме ние?
Знам, че може мотивите да не са правилни, но какво можеше
да стори тази жена?

Аз не споделям учението на Джошуа.
Но мисля, че там, където го учат, едва ли го заклеймяват и отхвърлят.

Ние носим отговорността за загубените овце, за всички овце.
Защото хората търсят любов и милост, привдигане и помощ.
Хората няма да ни повярват, ако НЕ НИ Е ГРИЖА ЗА ТЯХ,
каквото и да им говорим.

Ако поставиш етикет, овцата няма да ти повярва повече,
ако етикетът е отрицателен, тя ще се почувства отхвърена
от църквата и ще напусне.

Затова ап.Павел казва, че всичко да имаш,
вяра, чудеса да правиш, таланти, мъдрост, да си раздаваш имота,
любов ако нямаш-
нищо не си.
Всичко да ти е топ в доктрината,
любов, ако нямаш,
си кимвал, що дрънка.

Това го пише ап.Павел, / аз не го цитирах точно, но можеш
да го намериш, да го прочетеш и напишеш точно/.

Ние носим отговорността за това, което става с душите на хората,
на които проповядваме.

Ние, които искаме да сме ученици на Божия Син.

Човек не вярва на някой, който не го е грижа за него.

Това съобщение е било редактирано от green mile на 18/09/2019, 15:25

--------------------
ще е по-лошо и тежко,
ЛС
green mile
коментар 19/09/2019, 01:07
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Потребител # 69

Когато трябваше да отида в бежанския лагер, аз се страхувах.
Бог ме водеше, напреки всички разумни за мен доводи-
малко заплащане и висок риск за бездалачния ми организъм.
Не вярвах, че Бог ще ме води там, нямах идея- защо.

Бог ми каза-
''Иди при тези хора и им дай цялата любов,
която АЗ ще ти дам да им дадеш''.

Това ми каза.
Не ми каза да изобличавам религията им, или да ги уча на друга.

Каза ми да им дам цялата любов, която Той ще ми даде да им дам.
Това е.

Аз не знам защо, не знам.
Но така поиска от мен Бог.

И те уверявам, че тези хора бяха , станаха препълнени с любов,
напълно необяснима за мен.
Беше нещо огромно като ураган и не беше от мен.
И не мога да обясня огромната благодат, която почувствах
и чувствах в хората и всичко наоколо, не мога да обясня чудесата,
които се случваха.
Знам само, че беше истина.

--------------------
ще е по-лошо и тежко,
ЛС
trаnsalp
коментар 19/09/2019, 09:09
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Съобщения: 3 852
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Цитат(green mile @ 19/09/2019, 02:07) *
Когато трябваше да отида в бежанския лагер, аз се страхувах.
Бог ме водеше, напреки всички разумни за мен доводи-
малко заплащане и висок риск за бездалачния ми организъм.
Не вярвах, че Бог ще ме води там, нямах идея- защо.

Бог ми каза-
''Иди при тези хора и им дай цялата любов,
която АЗ ще ти дам да им дадеш''.

Това ми каза.
Не ми каза да изобличавам религията им, или да ги уча на друга.

Каза ми да им дам цялата любов, която Той ще ми даде да им дам.
Това е.

Аз не знам защо, не знам.
Но така поиска от мен Бог.

И те уверявам, че тези хора бяха , станаха препълнени с любов,
напълно необяснима за мен.
Беше нещо огромно като ураган и не беше от мен.
И не мога да обясня огромната благодат, която почувствах
и чувствах в хората и всичко наоколо, не мога да обясня чудесата,
които се случваха.
Знам само, че беше истина.

Не съобразяваш всичко, Грийни! То никой човек не съобразява всичко, но съм те забелязал. Малко повече си идеалист. Няма да ти казвам всичките ми съображения относно любовта към идиот и любов към изпаднал бежанец, но има разлика. Любов към противник и любов към объркан. Има много, много ситуации и е добре да съобразим средата, а не да сме еднакви винаги и към всеки. Нито Христос се отнасяше еднакво.
Виждал съм тук хора, които са се отнасяли перфектно към Джошуа /незаслужено добре/. Човека пак с рогите напред. И за какво? До кога? Защо да го лъжем, че ще мачка като идиот? Пробвал съм го и това в живота. Това обърква идиота, кара го да полудее и да размие съвсем и без това обърканите му представи за добро и зло. По-добре му изкрещи и му кажи да се опомни, отколкото да поощряваш поведението му с пасивността си и приемането на всичко.

Как я смяташ, един да плюе християнството, а ние да приемаме? Тук, в този форум! Ми, че по-добре да го напуснем. Щом ще гледаме безмълвно и ще сме едни приемащи всичко християни.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 19/09/2019, 09:14

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- Никодим   Танак и спасението   07/09/2019, 20:10
- - QvisitoR   Цитат(Никодим @ 07/09/2019, 21:10) Само според т...   08/09/2019, 08:08
|- - Швейк   А кой е написал стария завет?   08/09/2019, 08:10
||- - Solly   Цитат(Швейк @ 08/09/2019, 09:10) А кой е написал ...   08/09/2019, 08:28
|- - Никодим   Цитат(QvisitoR @ 08/09/2019, 08:08) Целта на Танах н...   08/09/2019, 20:59
|- - Никодим   Цитат(QvisitoR @ 08/09/2019, 08:08) Целта на Танах н...   08/09/2019, 21:06
|- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 08/09/2019, 22:06) Обаче в стари...   08/09/2019, 22:06
||- - мешихи   Цитат(Joshua7 @ 08/09/2019, 23:06) Покажи тогава къ...   09/09/2019, 07:32
|||- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 09/09/2019, 08:32) Исая, цялата г...   09/09/2019, 15:26
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 08/09/2019, 23:06) Покажи тогава къ...   10/09/2019, 06:12
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 10/09/2019, 06:12) Въпроса беше ...   11/09/2019, 15:03
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 11/09/2019, 16:03) Темата е за това ...   11/09/2019, 23:47
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 11/09/2019, 23:47) За това ти сп...   12/09/2019, 00:49
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 12/09/2019, 00:49) Как да го докажа, ...   13/09/2019, 00:55
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 13/09/2019, 00:55) Брей само и с...   13/09/2019, 04:28
||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 13/09/2019, 05:28) Вярно е, че пише з...   13/09/2019, 09:25
|||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 13/09/2019, 09:25) И сега без жертв...   14/09/2019, 23:48
|||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 00:48) Ако прочетеш пър...   15/09/2019, 06:49
||- - мешихи   Цитат(Joshua7 @ 13/09/2019, 05:28) ... Преди да прием...   13/09/2019, 09:29
|||- - Solly   Т.е. ти не приемаш валидността на вярванията...   13/09/2019, 17:29
||||- - Швейк   RE: Танак и спасението   14/09/2019, 07:18
|||- - green mile   Цитат(мешихи @ 13/09/2019, 10:29) Всичките ти оп...   14/09/2019, 02:31
||||- - мешихи   Цитат(green mile @ 14/09/2019, 03:31) ...Пише, че за вс...   14/09/2019, 06:11
|||||- - нищ по дух   Цитат(мешихи @ 14/09/2019, 07:11) Би ли ни посоч...   15/09/2019, 23:09
|||||- - мешихи   Цитат(нищ по дух @ 16/09/2019, 00:09) И стана вой...   16/09/2019, 16:35
|||||- - нищ по дух   Цитат(мешихи @ 16/09/2019, 17:35) Ако обичаш Ист...   18/09/2019, 11:26
||||- - Швейк   RE: Танак и спасението   14/09/2019, 07:19
||||- - Solly   RE: Танак и спасението   14/09/2019, 07:59
|||- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 13/09/2019, 09:29) Всичките ти оп...   14/09/2019, 23:51
|||- - мешихи   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 00:51) Ами тогава покаж...   15/09/2019, 03:38
|||- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 15/09/2019, 03:38) Не е необходим...   15/09/2019, 08:54
|||- - мешихи   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 09:54) Ами тогава защо н...   15/09/2019, 11:35
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 13/09/2019, 05:28) Грехът не може да...   14/09/2019, 16:18
|||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 14/09/2019, 16:18) Писа че ти не ...   14/09/2019, 23:59
|||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 00:59) Двойната мярка е ...   15/09/2019, 17:00
|||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 15/09/2019, 17:00) И рече им: Вие...   15/09/2019, 17:24
|||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 18:24) И какво доказа с ...   15/09/2019, 17:51
|||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 15/09/2019, 18:51) Това показва ...   16/09/2019, 00:21
|||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2019, 00:21) Ти специално не м...   18/09/2019, 06:18
|||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 18/09/2019, 07:18) За теб едната...   18/09/2019, 06:51
|||- - Брат1   Цитат Ти вярваш, че в Новия завет се говорят ...   18/09/2019, 20:23
|||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 18/09/2019, 07:51) ...Ти вярваш, че в ...   18/09/2019, 20:44
||- - Пламен   Цитат(Joshua7 @ 13/09/2019, 05:28) Преди да приемем ...   15/09/2019, 13:29
||- - Joshua7   Цитат(Пламен @ 15/09/2019, 13:29) Относно истор...   15/09/2019, 17:20
|- - QvisitoR   Цитат(Никодим @ 08/09/2019, 22:06) Обаче в стари...   09/09/2019, 14:16
|- - Никодим   Цитат(QvisitoR @ 09/09/2019, 15:16) Това никакво спа...   10/09/2019, 06:19
|- - Никодим   Цитат(QvisitoR @ 09/09/2019, 15:16) Не се споменава ...   10/09/2019, 06:25
|- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 10/09/2019, 06:25) Исая 64:6 Защот...   11/09/2019, 15:08
- - Solly   Изход 15:2 Господ е сила моя, песен моя. И стан...   09/09/2019, 06:33
|- - мешихи   Цитат(Solly @ 09/09/2019, 07:33) Разликата тук е, ч...   09/09/2019, 08:08
||- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 09/09/2019, 09:08) В Танах се гов...   09/09/2019, 15:37
||- - Solly   Цитат(мешихи @ 09/09/2019, 09:08) В Танах се гов...   09/09/2019, 16:57
||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 09/09/2019, 17:57) Дори и да го е възк...   09/09/2019, 17:17
|- - Joshua7   Цитат(Solly @ 09/09/2019, 07:33) Изход 15:2 Господ е ...   09/09/2019, 15:18
|- - Никодим   Цитат(Solly @ 09/09/2019, 07:33) В Новия завет, Бог ...   10/09/2019, 06:30
|- - Solly   Цитат(Никодим @ 10/09/2019, 07:30) Казано е че и...   10/09/2019, 06:37
|- - Брат1   Цитат Но мисля, че прекалено се осланяте на ...   10/09/2019, 20:34
||- - Шрито   Цитат(Брат1 @ 10/09/2019, 21:34) Новият завет е...   12/09/2019, 20:53
|- - мешихи   Цитат(Solly @ 10/09/2019, 07:37) За мен е по-лесно д...   10/09/2019, 20:54
|- - Solly   Не знам дали това наистина е казано от Христ...   11/09/2019, 06:14
|- - мешихи   Цитат(Solly @ 11/09/2019, 07:14) Не знам дали това ...   11/09/2019, 07:11
|- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 11/09/2019, 07:11) Ето ти стихове...   11/09/2019, 15:14
|- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 11/09/2019, 16:14) Никой не отрича и...   11/09/2019, 16:31
||- - Брат1   И аз благодаря за мълчаливото ти съгласие. ...   11/09/2019, 20:26
|- - мешихи   Цитат(Joshua7 @ 11/09/2019, 16:14) Никой не отрича и...   11/09/2019, 23:12
|- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 11/09/2019, 23:12) Пророк Исая не...   12/09/2019, 00:48
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 12/09/2019, 00:48) За да разберем гл...   13/09/2019, 01:04
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 13/09/2019, 01:04) Когато в друг...   13/09/2019, 04:32
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 13/09/2019, 05:32) Аз от своя страна...   14/09/2019, 16:25
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 14/09/2019, 16:25) Не само аз но ...   15/09/2019, 00:02
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 01:02) Моето твърдение ...   15/09/2019, 17:23
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 01:02) Моето твърдение ...   15/09/2019, 17:37
||- - Никодим   Какво става Joshua7 темата почти се изпълни без...   17/09/2019, 05:15
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 17/09/2019, 06:15) Какво става Jo...   17/09/2019, 07:14
||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 17/09/2019, 08:14) Съгласен съм и с ...   17/09/2019, 07:21
||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 17/09/2019, 08:14) Съгласен съм и с ...   17/09/2019, 08:35
|||- - Никодим   Цитат(trаnsalp @ 17/09/2019, 08:35) А не ли след жер...   18/09/2019, 05:40
|||- - Joshua7   'Никодим' На себе си той дава благодат, з...   18/09/2019, 07:01
|||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 18/09/2019, 08:01) Грешиш отново, не...   18/09/2019, 13:46
||||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 18/09/2019, 14:46) Полудял си. Ц...   18/09/2019, 14:02
|||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 18/09/2019, 08:01) '.. Грешиш отнов...   18/09/2019, 20:06
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 17/09/2019, 07:14) Съгласен съм и с ...   18/09/2019, 05:31
||- - Joshua7   'Никодим' Не може да твърдиш едновремен...   18/09/2019, 06:48
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 18/09/2019, 07:48) 'Никодим' Не ...   18/09/2019, 13:43
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 18/09/2019, 14:43) Ти още не си р...   18/09/2019, 13:59
|- - Solly   Цитат(мешихи @ 12/09/2019, 00:12) Слугите на Сат...   12/09/2019, 06:30
||- - мешихи   Цитат(Solly @ 12/09/2019, 07:30) Ако днес Инквизиц...   12/09/2019, 09:00
|||- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 12/09/2019, 09:00) Не се бой от ме...   12/09/2019, 17:01
|||- - Solly   Само че, Съдията може да не е този съдия койт...   12/09/2019, 19:10
|||- - Пламен   Цитат(Solly @ 12/09/2019, 20:10) Само че, Съдията м...   12/09/2019, 20:35
|||- - Solly   ЦитатСъгласен съм с Мешихи, че Джош е враг н...   13/09/2019, 06:33
||||- - Шрито   Идолослужителите правят това - съдят другит...   14/09/2019, 16:59
|||||- - Пламен   Цитат(Шрито @ 14/09/2019, 17:59) Идолослужители...   14/09/2019, 18:15
|||||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 14/09/2019, 17:59) Идолослужители...   14/09/2019, 22:48
|||||- - Шрито   Не си спомням Исус да е проповядвал това. Др...   15/09/2019, 10:31
||||- - Пламен   Цитат(Solly @ 13/09/2019, 07:33) Ти като какъв се и...   14/09/2019, 17:28
||||- - нищ по дух   Цитат(Пламен @ 14/09/2019, 18:28) Прочети, ако и...   14/09/2019, 18:19
||||- - Пламен   Цитат(нищ по дух @ 14/09/2019, 19:19) Ако искаш п...   14/09/2019, 19:49
||||- - нищ по дух   И как ще проповядват, ако не бъдат пратени? к...   15/09/2019, 06:03
||||- - Solly   Цитат(нищ по дух @ 15/09/2019, 07:03) И как ще пр...   15/09/2019, 06:43
||||- - мешихи   Цитат(нищ по дух @ 15/09/2019, 07:03) ...Ако повеч...   15/09/2019, 06:55
|||||- - нищ по дух   Цитат(мешихи @ 15/09/2019, 07:55) Защото не всек...   15/09/2019, 08:20
||||- - trаnsalp   Цитат(нищ по дух @ 15/09/2019, 07:03) И как ще пр...   15/09/2019, 07:00
||||- - Solly   Цитат(trаnsalp @ 15/09/2019, 08:00) Понеже Соли е вп...   15/09/2019, 07:16
||||- - trаnsalp   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 08:16) А дали щеше да е до...   15/09/2019, 07:18
||||- - Solly   Цитат(trаnsalp @ 15/09/2019, 08:18) Предузнато е, че...   15/09/2019, 07:26
||||- - trаnsalp   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 08:26) Значи, не трябва д...   15/09/2019, 07:28
||||- - Solly   Цитат(trаnsalp @ 15/09/2019, 08:28) Ааа, не! Не е п...   15/09/2019, 07:38
||||- - trаnsalp   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 08:38) В случая, разпъван...   15/09/2019, 07:44
||||- - Solly   Цитат(trаnsalp @ 15/09/2019, 08:44) Зло е за Христос...   15/09/2019, 07:51
||||- - trаnsalp   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 08:51) Извратен?! Та ...   15/09/2019, 08:02
||||- - trаnsalp   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 08:51) Извратен?! Та ...   15/09/2019, 08:05
||||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 07:51) Извратен?! Та ...   15/09/2019, 09:12
||||- - Шрито   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 10:12) Затова естествен...   15/09/2019, 10:20
||||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 10:12) Извратен не ами и...   15/09/2019, 22:05
||||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 15/09/2019, 23:05) По-добре да беше...   16/09/2019, 00:36
||||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2019, 01:36) Много пъти съм ти...   16/09/2019, 07:54
||||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 16/09/2019, 08:54) Аааа... значи ги ...   16/09/2019, 14:11
|||||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2019, 15:11) Да, подчертал съм...   16/09/2019, 16:52
||||||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 16/09/2019, 17:52) А жертвите и кам...   16/09/2019, 18:47
||||||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2019, 19:47) Този, който опред...   16/09/2019, 19:17
|||||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2019, 15:11) Да, подчертал съм...   16/09/2019, 19:26
||||- - Никодим   Цитат(trаnsalp @ 16/09/2019, 08:54) Аааа... значи ги ...   17/09/2019, 05:05
||||- - trаnsalp   Цитат(Никодим @ 17/09/2019, 06:05) Заради името ...   17/09/2019, 08:28
|||- - green mile   Съгласен съм с Мешихи, че Джош е враг на исти...   14/09/2019, 03:12
|||- - Пламен   Цитат(green mile @ 14/09/2019, 04:12) И теб ще попита...   14/09/2019, 17:20
||||- - Пламен   Продължение... Питаш ме дали мога да умра за ...   14/09/2019, 17:22
|||||- - Пламен   Продължение... Питаш ме така ли се боря за та...   14/09/2019, 17:23
||||- - Joshua7   Цитат(Пламен @ 14/09/2019, 17:20) Здравей, Грийн...   15/09/2019, 08:52
||||- - нищ по дух   Цитат(Пламен @ 14/09/2019, 18:20) Здравей, Грийн...   15/09/2019, 22:05
||||- - green mile   Питаш ме дали ми пука за душата на Джош? Ще т...   18/09/2019, 00:36
||||- - green mile   В една болница имаше жена, която не можеше д...   18/09/2019, 15:16
||||- - green mile   Когато трябваше да отида в бежанския лагер, ...   19/09/2019, 01:07
||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 19/09/2019, 02:07) Когато трябваш...   19/09/2019, 09:09
|||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 14/09/2019, 04:12) Съгласен съм с ...   14/09/2019, 22:46
|||- - Швейк   ...''здраво учение'' !? - за теб е едн...   15/09/2019, 03:24
|||- - мешихи   Цитат(Швейк @ 15/09/2019, 04:24) ...''здраво у...   15/09/2019, 03:49
||||- - Solly   Цитат(мешихи @ 15/09/2019, 04:49) Това е така. Но...   15/09/2019, 05:14
||||- - мешихи   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 06:14) И ако Всевишният м...   15/09/2019, 05:31
||||- - Solly   А представи си, че Всевишният му е открил, че...   15/09/2019, 06:27
|||||- - мешихи   Цитат(Solly @ 15/09/2019, 07:27) А представи си, че ...   15/09/2019, 06:52
|||||- - Solly   Цитат(мешихи @ 15/09/2019, 07:52) Между "Пред...   15/09/2019, 07:17
|||||- - Швейк   Цитат(мешихи @ 15/09/2019, 07:52) Между "Пред...   15/09/2019, 08:42
||||- - Joshua7   Цитат(мешихи @ 15/09/2019, 05:31) Съветвам го да...   15/09/2019, 09:01
||||- - мешихи   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2019, 10:01) Много условия чо...   15/09/2019, 11:29
|||- - trаnsalp   Цитат(Швейк @ 15/09/2019, 04:24) ...''здраво у...   15/09/2019, 06:34
|||- - Швейк   Цитат(trаnsalp @ 15/09/2019, 07:34) Ако си в здравот...   15/09/2019, 08:37
|||- - trаnsalp   Цитат(Швейк @ 15/09/2019, 09:37) Не всички мюсул...   16/09/2019, 08:10
||- - QvisitoR   Цитат(Solly @ 12/09/2019, 07:30) Ако днес Инквизиц...   12/09/2019, 13:22
|- - green mile   Цитат(мешихи @ 12/09/2019, 00:12) Пророк Исая не...   14/09/2019, 02:49
- - pc_home   Цитат(Никодим @ 07/09/2019, 20:10) Само според т...   14/09/2019, 00:01
- - Никодим   Цитат(pc_home @ 14/09/2019, 01:01) С танак и без тан...   14/09/2019, 17:54

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 20/10/2019, 04:59
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test