test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Двете главни заповеди, и Евангелието на Йоан
Шрито
коментар 17/12/2017, 21:51
Копирай адреса: #141

Утешителят
Група: Редовни потребители
Съобщения: 295
Регистриран: 27/11/2017
От: Божието царство
Потребител # 290

Въпросът ми е присъстват ли тези две заповеди - и под каква форма, в четвъртото Евангелие?
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Никодим
коментар 22/12/2017, 21:28
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 464
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат
New
Ама разбира се, че след кръста нещата са по-различни, защото освен закони ни е даден и Христос, барабар със Св.Дух. Тях, обаче трябва да си ги заслужим, а те не ни идват наготово, понеже след кръста нещата били различни, видите ли.
Проблемът, Никодим е, че нещата са различни, ама ние сме същите - плътски и това е нещото, което не схващаш. А докато си плътски, законите са ти важни.

Христос не е само средство за да достигнеш безгрешност или съвършенство. Ти Го третираш като една патерица да се подпирш на Него за малко докато ти вървиш и вършиш правото и когато ти зарастне крака няма да имаш нужда от патерица.

Духа е дар чрез вяра по благодат. Не зная как ще заслужиш да ти се даде.
Иначе има усилия в тази посока. Примерно да искаш, да хлопаш докато ти се даде. Ако търсиш от сърце и наистина искаш това за което молиш ще ти се подари.

Точно така докато човек е плътски закона има власт над него.
Обаче който има вяра в евангелската вест не е плътски.
Цитат
Римляни 8:9
Вие, обаче, не сте плътски, а духовни, ако живее във вас Божият Дух. Но ако някой няма Христовия Дух, той не е Негов.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 22/12/2017, 21:29
ЛС
New
коментар 23/12/2017, 16:19
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 1 642
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Много добре го каза, Никодим! Патерица! Точно това виждаш в Христос. Не аз, а ти, затова и така брилянтно се сети за тази дума. Бродиш си по света, без изобщо да се интересуваш от изискванията и заповедите на Бога, обаче го правиш смело, понеже си сложил под мишница Христос и при нужда го размахваш наляво-надясно, показвайки го, като пропуск за рая. Твоята работа е опечена - имаш си патерицата Христос, другите да му мислят!
За теб християните са различни, не плътски, ъпгрейднато поколение хора , на които не им трябват закони, защото не куцукат сами, а си имат патерицата Христос, която патерица ги прави състезатели по бързо, духовно вървене, та дори някой и успяват да подтичват.
Обаче, Никодим, стихът който си дал, че и удобно си подчертал за мен казва точно това, което и аз твърдя:
Цитат
Римляни 8:9
Вие, обаче, не сте плътски, а духовни, ако живее във вас Божият Дух. Но ако някой няма Христовия Дух, той не е Негов.

Ако живее във вас Божият Дух! А живее ли? Как заживява Той? От къде знаем, че е там и дали е Той или не?
Толкова много въпроси в таз връзка, които за теб изобщо не са важни, а по-важното е, че някой ти шепне на ушенце.
Хората се раждат старозаветни/плътски, Никодим. Ние не сме Божии синове по рождение, както Исус. Но, дори и на него му се е наложило да приеме Св.Дух, а не Го е просто имал.
Това, което ти и твоите съмишленици правите е, че прескачате важни стъпки от процедурата, която е дадена и която е от Пътя, който Христос демонстрира. Самият той е роден юдеин, а вие искате моментално да бъдете наречени духовни, без изобщо да сте показали дори елементарен респект към Бога, чрез зачитане на законите Му.

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
Никодим
коментар 23/12/2017, 21:34
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(New @ 23/12/2017, 17:19) *
Много добре го каза, Никодим! Патерица! Точно това виждаш в Христос. Не аз, а ти, затова и така брилянтно се сети за тази дума. Бродиш си по света, без изобщо да се интересуваш от изискванията и заповедите на Бога, обаче го правиш смело, понеже си сложил под мишница Христос и при нужда го размахваш наляво-надясно, показвайки го, като пропуск за рая. Твоята работа е опечена - имаш си патерицата Христос, другите да му мислят!
За теб християните са различни, не плътски, ъпгрейднато поколение хора , на които не им трябват закони, защото не куцукат сами, а си имат патерицата Христос, която патерица ги прави състезатели по бързо, духовно вървене, та дори някой и успяват да подтичват.
Обаче, Никодим, стихът който си дал, че и удобно си подчертал за мен казва точно това, което и аз твърдя:

Колко интересно хора от различни вери как са единодушни в разбирането си за правдата.
Още едно доказателство получих че всички учения неосновани на благодатта на Господа са едни и същи в ядрото си - самоусъвършенстване, самодостатъчност, поставяне на своята правда вместо правдата от Бога.

Исус за мен не е патерица Той е Спасението.

Господ не е средство за спасение с което ние си служим, което употребяваме, а самото Спасение.
А за онези които си заработват това което Бог им дава(нали трябва да си заслужиш това което ще ти се даде със спазване) Христос не е Спасението, а едно от необходимите дела които трябва да прибавят към списъка от дела, които ще им осигурят спасението.
Освен пазенето на закона трябва да се извърши и вяра в Месията т.е. още един медал на гърдите, ощте едно отличие което трябва да си закачат за да придобият не като унизителна благотворителност - благодат, а като заплата за делата със които се спасяват, делата с които влизат в царството.
ЛС
New
коментар 24/12/2017, 04:21
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 7

Ама ти или не схващаш, или не искаш да схванеш, та все за самоусъвършенстване говориш. Защото аз със сигурност не съм го споменавала. Дори напротив, пътят, за който говоря и за който Библията говори започва със СЗ и заповедите, стига до Христос и НЗ, отварянето на вратата, на която той усърдно чука, приемането на Христос за спасител (едва тук се случва това, Никодим, тук е ред на вярата, за която говориш, че била в началото, като пропускаш голяма част от Библията), след което следва кръщението, приемането на Св.Дух и с Негова помощ заслужването на Новораждането. Както виждаш, в пътя, който Исус ни посочва няма и грам самоусъвършенстване, а всичко се върти около Бога, Сина и Св.Дух и няма как да бъде дръгояче, защото ние, родените старозаветни не сме в състояние да се хванем за собствените си коси и да се самоспасим.
Освен, разбира се, ако ти специално си се родил с наполовина изминат път. Родил си се с любов в сърцето към Бога и към ближния, Христос е стародомец в тебе, а може дори да си се родил със Св. Дух в себе си, знам ли?! Това вече ще е друга работа и в такъв случай не ще ти трябва пътят, очертан от Христос, защото ти вече си го трасирал.
Лично аз, обаче нямам такива претенции.

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 24/12/2017, 22:27
Копирай адреса: #146

Утешителят
Потребител # 290

Цитат
Както виждаш, в пътя, който Исус ни посочва няма и грам самоусъвършенстване, а всичко се върти около Бога, Сина и Св.Дух и няма как да бъде другояче, защото ние, родените старозаветни не сме в състояние да се хванем за собствените си коси и да се самоспасим.

Е, който си го може, може си го. Имаш си патерица - подпираш се на нея. Вече, ако си нямаш - тогава изпълняваш заповеди. Лично моето мнение е, че не можеш да приемеш жертвата на Сина, ако първо не изпълниш двете главни. Чиста кражба - ограбване, грабеж, ще бъде да говориш за Сина, а да не изпълняваш словото Му.
ЛС
New
коментар 25/12/2017, 05:56
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(Шрито @ 24/12/2017, 23:27) *
Лично моето мнение е, че не можеш да приемеш жертвата на Сина, ако първо не изпълниш двете главни.

Всъщност можеш да приемеш жертвата - решаваш и я приемаш. Ей на, гледай ги християните как го правят, но любов нямаш ли, нищо не си. Така, че без двете главни заповеди пъзелът остава неподреден.

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 25/12/2017, 20:09
Копирай адреса: #148

Утешителят
Потребител # 290

Да, жертвата би трябвало да докосне сърцето ти.
Ако това стане, ще ти станат скъпи и заповедите на Исус.
Но ако я "приемеш" само с ума си, ще "знаеш" просто, че задникът ти е спасен. И всичко е точно.

Сега тук в България на мода е една песен точно в тоя дух... уви...

ЛС
Никодим
коментар 25/12/2017, 20:34
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 25/12/2017, 20:09) *
Да, жертвата би трябвало да докосне сърцето ти.

Ами ако сърцето ти е каменно, какво правим?
ЛС
Riki
коментар 25/12/2017, 21:25
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Съобщения: 252
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 32

Цитат(Никодим @ 25/12/2017, 20:34) *
Ами ако сърцето ти е каменно, какво правим?

Спокойно!
Той снощи е правил кекс.А той не става ей така с каменно сърце..ми се струва animatedwink.gif

Извинявай!

Аз си мисля,че всеки,който търси Бог, малко или много му е осигурил достъп до "стаичката" ,скътана нейде в сърцето и.....Бог ще запали светилника..

или съм "прекален оптимист" .................

Весела Коледа,Никодим!

--------------------
Разни хора,разни идеали".
ЛС
Шрито
коментар 25/12/2017, 23:37
Копирай адреса: #151

Утешителят
Потребител # 290

Цитат(Riki @ 25/12/2017, 21:25) *
Аз си мисля,че всеки,който търси Бог, малко или много му е осигурил достъп до "стаичката" ,скътана нейде в сърцето и.....Бог ще запали светилника..

Който търси Бог - ок. Но който търси спасение на всяка цена и обръща цялото Слово (Библията), за да защити себе си, вярата си, да се самоспаси, оправдае - пред хората, и пред Бога (но най-вече пред хората)... Какво казва Месията за тези хора?

Лука 17.33. Който поиска да спаси душата си, ще я погуби; а който я погуби, ще я оживи.
34. Казвам ви: в нея нощ ще бъдат двама на една постелка: единия ще вземат, а другия ще оставят;
35. две жени ще мелят заедно: едната ще вземат, а другата ще оставят;
36. двама ще бъдат на нива: единия ще вземат, а другия ще оставят.

Честита Коледа и на теб!

П.П. Електра повече ми харесваше, беше по-хубав ник. wink.gif

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 25/12/2017, 23:43
ЛС
Riki
коментар 26/12/2017, 00:07
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Съобщения: 252
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 32

Който,който! no.gif

Ти,"пазителю на писанията" , се съмняваш в преценката на Бог?!?

Той си знае,кой го приема само с "ума си", на думи....си мисля аз...

И на теб честита коледа

Това съобщение е било редактирано от Riki на 26/12/2017, 00:27

--------------------
Разни хора,разни идеали".
ЛС
Шрито
коментар 26/12/2017, 09:46
Копирай адреса: #153

Утешителят
Потребител # 290

Само Бог спасява, разбира се. Но и свидетелството на Сина е истинно:

Лука 17:33. Който поиска да спаси душата си, ще я погуби; а който я погуби, ще я оживи.

П.П. Тръгнеш ли да се спасяваш сам, без посредничеството на Божия Син, станеш ли сам адвокат на себе си, няма да стигнеш далеч. Царският път е пътят на послушанието, не на бунта срещу Бога и Неговия Син.

http://forumabv.eu/index.php?showtopic=641...amp;#entry23127

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 26/12/2017, 09:51
ЛС
shining_stаr
коментар 26/12/2017, 11:29
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Съобщения: 702
Регистриран: 21/06/2017
Потребител # 116

Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 09:46) *
Само Бог спасява, разбира се. Но и свидетелството на Сина е истинно:

Лука 17:33. Който поиска да спаси душата си, ще я погуби; а който я погуби, ще я оживи.

П.П. Тръгнеш ли да се спасяваш сам, без посредничеството на Божия Син, станеш ли сам адвокат на себе си, няма да стигнеш далеч. Царският път е пътят на послушанието, не на бунта срещу Бога и Неговия Син.

http://forumabv.eu/index.php?showtopic=641...amp;#entry23127

още ли не разбра, че няма такова "спасяване сам", ПРОЦЕСА Е ДВУСТРАНЕН
ЛС
Шрито
коментар 26/12/2017, 13:20
Копирай адреса: #155

Утешителят
Потребител # 290

Пътят на послушанието. Не на бунта.
ЛС
shining_stаr
коментар 26/12/2017, 15:36
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Съобщения: 702
Регистриран: 21/06/2017
Потребител # 116

Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 13:20) *
Пътят на послушанието. Не на бунта.

Пътят на любовта /осъзнаването/.
ЛС
Шрито
коментар 26/12/2017, 18:29
Копирай адреса: #157

Утешителят
Потребител # 290

Да, но любовта не идва просто ей тъй. Гневливият човек не може да обича. Похотливият... не може. Алчният...
Не се ли положи усилие да се прекъсне тази последователност, или верига от грехове, никога няма да познаем и любовта. Смирение и скъсване с греха. Иначе заповедите винаги ще ни изглеждат непостижим идеал/връх.
ЛС
Никодим
коментар 26/12/2017, 18:46
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 19:29) *
Да, но любовта не идва просто ей тъй. Гневливият човек не може да обича. Похотливият... не може. Алчният...
Не се ли положи усилие да се прекъсне тази последователност, или верига от грехове, никога няма да познаем и любовта. Смирение и скъсване с греха. Иначе заповедите винаги ще ни изглеждат непостижим идеал/връх.

Не разбра ли толкова че каквито и колкото заповеди да постигнеш няма спасение чрез закон.
Ако нямаш вярата на Авраам като израелтяните ще се мъчиш да постигнеш оправдаване чрез закон, но няма да стигнеш до такова.

Не че не можеш да пазиш, просто Бог не дава такова спасение.
Иначе имаш ревност за доброто, но не според пълното познание.

Според теб ако някой е гневлив трябва да показва спокойствие и като действа външно кротко, гнева ще изчезне и т.н. за други неща.
Някой не му се чете библия, но ако чете насила, като се насили ще му се дочете с удоволствие.

Моят метод пък е преди усилието да искам от Бога, да хлопам и с вяра идва усилието.
Вяра не че аз мога, а че Бог е способен да подейства в мен.

Външно двата метода почти не могат да се различат. Гробниците са добре измазани и варосани, фасадата е красива и мъртвешките кости не се виждат.
ЛС
New
коментар 26/12/2017, 19:33
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(Никодим @ 26/12/2017, 19:46) *
Не разбра ли толкова че каквито и колкото заповеди да постигнеш няма спасение чрез закон.

А ти не разбра ли, че няма спасение и без закона, защото се тръгва от него?!
Започва се от СЗ и едва тогава се стига до НЗ и Христос. Както не можеш да влезеш в университет, ако не си завършил основното си образование първо. И не можеш да се качиш на последния етаж на небостъргач, без да минеш през входа и да изкачиш всички етажи последователно. Ако си късметлия може да ползваш асансьор, но той също те прекарва през всички етажи. Такова нещо, като директно настаняване на последния етаж го могат само тези, които са родени с криле. Ти имаш ли криле, Никодим?

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 26/12/2017, 19:51
Копирай адреса: #160

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(New @ 26/12/2017, 20:33) *
Такова нещо, като директно настаняване на последния етаж го могат само тези, които са родени с криле. Ти имаш ли криле, Никодим?

"Такова нещо, като директно настаняване на последния етаж" няма.

Не се настанявам директно на последния етаж.
Христос има най- висшето образование. Пребъдвайки в Него аз първолака имам пълнота в Исус и Той ме прави спасен и правдата му покрива моята голота.
После ще раста духовно до пълнолетно мъжество, а не за да се спасявам, защото в Христос съм вече спасен, заради това което е Той и което Той е направил.

Човек може да заслужи заплата за труда си,а дар не може да се заслужи.
А написаното с букви издълбани на камък макар и да е добро носи смърт.Колкото и да му служиш и с голяма слава да му служиш носи смърт.
Закона е за да се доведат под съдбата на Бога и онези които имат закона, както тези които живеят без закон.
Цитат
Римляни 3:19
А знаем, че каквото казва законът, казва го за ония, които са под закона; за да се затулят устата на всекиго, и цял свят да се доведе под съдбата на Бога.

А когато тези под закона не разбират горния стих отварят една голяма уста, колко грешни са беззаконниците.
И не искат да проумеят че пред Бога са уличени в същото в което обвиняват, докато уповават на себе си че са праведни и се хвалят.
Цитат
Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци, грабители, неправедни, прелюбодейци
12 Постя дваж в седмицата, давам десетък от всичко що придобия.

Моите криле са Христос, имам криле, слава на Бога.
Цитат
Изход 19:4
Вие видяхте що сторих на египтяните, а как носих вас на орлови крила и доведох ви при Себе Си.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 26/12/2017, 19:52
ЛС
New
коментар 26/12/2017, 19:53
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Потребител # 7

Това, че ползваш "крилете" на Христос, чрез които да отидеш директно до последния етаж е много хубаво, Никодим, но проблемът е, как знаеш, че този е Хростос, а не Антихроиста?

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 26/12/2017, 20:06
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(New @ 26/12/2017, 20:53) *
Това, че ползваш "крилете" на Христос, чрез които да отидеш директно до последния етаж е много хубаво, Никодим, но проблемът е, как знаеш, че този е Хростос, а не Антихроиста?

Много просто.
Антихриста не позволява друг да поема личната отговорност.
Нито друг да плаща вместо грешника.

Антихриста има знание за добро и зло и показва път за самоусъвършенстване.

Любимо на сатана е да всява съмнение.
Цитат
Матей 4:3
И тъй изкусителят дойде и Му рече: Ако си Божий Син заповядай тия камъни да станат хлябове.

Какво доказателство имаме ние че си Божий син?

Цитат
41 Подобно и главните свещеници с книжниците и старейшините Го ругаеха, казвайки:
42 Други е избавил, а пък Себе Си не може да избави! Той е Израилевият Цар! нека слезе сега от кръста, и ще повярваме в Него.
43 Упова на Бога; нека Го избави сега, ако Му е угоден; понеже каза: Божий Син съм.
44 Със същия укор Му се присмиваха и разпнатите с Него разбойници.

Ето кои ругаят, кои се присмиват и кои искат доказателство кой какъв дух го води.
ЛС
Шрито
коментар 27/12/2017, 10:03
Копирай адреса: #163

Утешителят
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 26/12/2017, 20:06) *
Много просто.
Антихриста не позволява друг да поема личната отговорност.
Нито друг да плаща вместо грешника.

Антихриста има знание за добро и зло и показва път за самоусъвършенстване.

Колко плоски лъжи. Антихристът не позволявал на грешниците да се измъкнат... Нищо подобно, той насърчава грешниците. Защо мислиш живеем в такъв свят, където злото не се наказва и е напълно недосегаемо (добре защитено, с идеална среда за съществуване и развитие)?

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 27/12/2017, 10:04
ЛС
green mile
коментар 05/01/2018, 22:48
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Съобщения: 318
Регистриран: 04/06/2017
Потребител # 69

Цитат(Шрито @ 27/12/2017, 10:03) *
Колко плоски лъжи. Антихристът не позволявал на грешниците да се измъкнат... Нищо подобно, той насърчава грешниците. Защо мислиш живеем в такъв свят, където злото не се наказва и е напълно недосегаемо (добре защитено, с идеална среда за съществуване и развитие)?

За да е ясно по отношение на измамите-

Кой си ти?

Ако не си Дончо Тонев, със снимка даже на лице, което не знаем на Дончо Тонев ли дори;
то защо използваш това име и лице години наред?

Ако си Дончо Тонев и имаш лицето на неговия аватар,
то защо заяви съвсем твърдо, че не искаш да чуждо име на невинен човек???

ЛС
Шрито
коментар 05/01/2018, 22:55
Копирай адреса: #165

Утешителят
Потребител # 290

Аз съм Утешителят, сестро. Не съм Дончо Тонев.
ЛС
green mile
коментар 05/01/2018, 23:06
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Потребител # 69

Цитат(Шрито @ 05/01/2018, 22:55) *
Аз съм Утешителят, сестро. Не съм Дончо Тонев.

Искаш да кажеш, че си един от Святата Троица...
Не си.

Защо използваш чуждо име с години?
ЛС
Шрито
коментар 05/01/2018, 23:19
Копирай адреса: #167

Утешителят
Потребител # 290

Не с години. Дончо Тонев е от тази година. Дон Тони стана Дончо Тонев.
Побългарено. Направо си е реално име.
Но за да не стават грешки, то отпада. Точка.

Шрито пък значи Светецът. Можеш и така да се обръщаш към мен. Или - Шри Дончо (Свети Дончо), за мен е все едно, уважението е важно.
ЛС
green mile
коментар 08/01/2018, 01:22
Копирай адреса: #168

Advanced Member
Потребител # 69

Цитат(Шрито @ 05/01/2018, 23:19) *
Не с години. Дончо Тонев е от тази година. Дон Тони стана Дончо Тонев.
Побългарено. Направо си е реално име.
Но за да не стават грешки, то отпада. Точка.

Шрито пък значи Светецът. Можеш и така да се обръщаш към мен. Или - Шри Дончо (Свети Дончо), за мен е все едно, уважението е важно.

Да използваш чужда самоличност, е противозаконно.
Не каза на снимката- кой е- с очилата.
Ако е твоя снимка с чуждо име, или и снимката е чужда;
пак е подсъдно.

Не зная, подиграваш ли се със Святия Дух, или не си добре.

Съгласна съм с Християнин.
Неободимо ти е огромно пречистване на духа.

Това съобщение е било редактирано от green mile на 08/01/2018, 01:26
ЛС
Шрито
коментар 08/01/2018, 21:02
Копирай адреса: #169

Утешителят
Потребител # 290

Герой от филм. Дон Тони. Филмът се казва "Шеф на мафията". И аватар, и ник са от филма. Нека Дон Тони ме съди. Или направо да ме очисти - нали е шеф на мафията.
ЛС
green mile
коментар 10/01/2018, 01:25
Копирай адреса: #170

Advanced Member
Потребител # 69

Цитат(Шрито @ 08/01/2018, 21:02) *
Герой от филм. Дон Тони. Филмът се казва "Шеф на мафията". И аватар, и ник са от филма. Нека Дон Тони ме съди. Или направо да ме очисти - нали е шеф на мафията.

Дончо Тончев- реално съществуващ, невинен човек, който бе приветстван като нов член на форума.

Представи си, че знаеш името на някой от модераторите, особено-
ако е специфично и запомнящо се, име.
Щеше ли да пишеш коментариите си под името на модератора?
А модераторът щеше ли да го допусне?

Ако искаше да се очистиш от това, ако имаше малко доблест,
щеше да помолиш модераторите да премахнат навсякъде името на този
невинен, реално съществуващ човек.И да сложат псевдонима ти.

Дори един- единствен коментар, написан под името на чужд, невинен и нищо неподозиращ, човек, е беззаконие.
Освен това, духът, който носиш, се пренася върху този невинен човек
и се натоварва въху него.

Това съобщение е било редактирано от green mile на 10/01/2018, 02:30
ЛС

Отговори в темата
- Шрито   Двете главни заповеди   17/12/2017, 21:51
- - Riki   А защо "главни"? Не зна...   19/12/2017, 21:34
|- - Шрито   Главни, или големи, защото с...   20/12/2017, 10:38
|- - stivansand   Да не те обвинят и теб в бог...   20/12/2017, 11:19
||- - shining_stаr   Цитат(stivansand @ 20/12/2017, 11:19...   20/12/2017, 11:35
|||- - stivansand   О кей, благодаря за съвета. ...   20/12/2017, 11:47
||||- - shining_stаr   Цитат(stivansand @ 20/12/2017, 11:47...   20/12/2017, 12:18
|||- - Riki   Цитат(shining_stаr @ 20/12/2017, 11...   20/12/2017, 13:01
|||- - Шрито   Цитат(shining_stаr @ 20/12/2017, 11...   23/12/2017, 13:45
|||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 23/12/2017, 13:45...   24/12/2017, 07:25
|||- - Шрито   Цитат(shining_stаr @ 24/12/2017, 07...   24/12/2017, 11:58
|||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 24/12/2017, 11:58...   24/12/2017, 12:28
|||- - Шрито   Благодаря, Шайни! И нека п...   24/12/2017, 12:59
||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 24/12/2017, 12:59...   24/12/2017, 13:32
||||- - Шрито   Благодаря, Шайни, същото ти ...   24/12/2017, 22:14
|||- - Riki   Еха! Ей това е великолепе...   25/12/2017, 10:09
|||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 25/12/2017, 10:09) Ех...   25/12/2017, 11:28
||- - Шрито   Сатана със сигурност изпол...   21/12/2017, 14:55
||- - Riki   Много дълго пишеш ,Стиви! ...   27/12/2017, 09:45
|- - Riki   Цитат(Шрито @ 20/12/2017, 10:38...   05/01/2018, 21:46
|- - Шрито   Не очаквам. В смисъл, не аз г...   05/01/2018, 22:19
|- - Riki   Значи, да не се напъвам да с...   05/01/2018, 22:29
|- - Шрито   Схванеш, не схванеш, не ти л...   05/01/2018, 22:42
|- - Riki   Цитат(Шрито @ 05/01/2018, 22:42...   05/01/2018, 22:53
|- - Шрито   Ако жертвата на кръста не я ...   05/01/2018, 23:27
- - Никодим   ЦитатNew Ама разбира се, че с...   22/12/2017, 21:28
|- - New   Много добре го каза, Никоди...   23/12/2017, 16:19
|- - hristiqnin   Цитат(New @ 23/12/2017, 17:19) Мн...   23/12/2017, 20:12
||- - Riki   Цитат(hristiqnin @ 23/12/2017, 20:12...   23/12/2017, 20:56
||- - hristiqnin   Цитат(Riki @ 23/12/2017, 21:56) Ка...   23/12/2017, 21:14
|- - Никодим   Цитат(New @ 23/12/2017, 17:19) Ак...   23/12/2017, 21:11
||- - New   Не, Никодим, първо не е вяра...   24/12/2017, 04:05
||- - Никодим   Цитат(New @ 24/12/2017, 04:05) Не,...   25/12/2017, 20:51
||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 25/12/2017, 20...   25/12/2017, 22:54
|- - Никодим   Цитат(New @ 23/12/2017, 17:19) Мн...   23/12/2017, 21:34
||- - New   Ама ти или не схващаш, или н...   24/12/2017, 04:21
||- - Joshua7   Цитат(New @ 24/12/2017, 04:21) Ам...   24/12/2017, 05:33
|||- - New   Вярно, забравих за житото. ...   25/12/2017, 06:02
||- - Шрито   ЦитатКакто виждаш, в пътя, к...   24/12/2017, 22:27
|||- - New   Цитат(Шрито @ 24/12/2017, 23:27...   25/12/2017, 05:56
|||- - Шрито   Да, жертвата би трябвало да ...   25/12/2017, 20:09
|||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 25/12/2017, 20:09...   25/12/2017, 20:34
|||- - Riki   Цитат(Никодим @ 25/12/2017, 20...   25/12/2017, 21:25
||||- - Шрито   Цитат(Riki @ 25/12/2017, 21:25) Аз...   25/12/2017, 23:37
||||- - Riki   Който,който! Ти,"пази...   26/12/2017, 00:07
||||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 26/12/2017, 00:07) Ко...   26/12/2017, 00:44
|||||- - Riki   Цитат(shining_stаr @ 26/12/2017, 00...   26/12/2017, 00:55
||||- - Шрито   Само Бог спасява, разбира с...   26/12/2017, 09:46
||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 09:46...   26/12/2017, 11:29
||||- - Шрито   Пътят на послушанието. Не н...   26/12/2017, 13:20
||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 13:20...   26/12/2017, 15:36
||||- - Шрито   Да, но любовта не идва прост...   26/12/2017, 18:29
||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 19:29...   26/12/2017, 18:46
|||||- - Шрито   Всеки сам си решава. Щом не ...   26/12/2017, 18:55
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 19:55...   26/12/2017, 19:09
||||||- - Шрито   ЦитатЗа мен твоя път е като ...   26/12/2017, 19:13
||||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 26/12/2017, 20:13...   26/12/2017, 19:27
||||||- - New   Цитат(Никодим @ 26/12/2017, 20...   26/12/2017, 19:35
|||||||- - Никодим   Цитат(New @ 26/12/2017, 20:35) За ...   26/12/2017, 19:56
|||||||- - New   А как знаш, че още не са се п...   26/12/2017, 20:05
|||||||- - Никодим   Цитат(New @ 26/12/2017, 21:05) А к...   26/12/2017, 20:36
|||||||- - New   Другите ги остави. Всеки от...   26/12/2017, 21:46
||||||- - Шрито   И аз знам, че ти не разбираш ...   27/12/2017, 09:54
|||||- - New   Цитат(Никодим @ 26/12/2017, 19...   26/12/2017, 19:33
|||||- - Никодим   Цитат(New @ 26/12/2017, 20:33) Та...   26/12/2017, 19:51
|||||- - New   Това, че ползваш "крилете...   26/12/2017, 19:53
|||||- - Никодим   Цитат(New @ 26/12/2017, 20:53) То...   26/12/2017, 20:06
|||||- - New   А аз си мисля, че ако Антихр...   26/12/2017, 21:45
||||||- - green mile   Цитат(New @ 26/12/2017, 21:45) А а...   05/01/2018, 23:10
||||||- - New   Цитат(green mile @ 06/01/2018, 00:10...   06/01/2018, 00:27
||||||- - green mile   Когато дойде Господ на зем...   07/01/2018, 22:15
||||||- - Joshua7   Цитат(green mile @ 07/01/2018, 23:15...   07/01/2018, 23:13
|||||||- - green mile   Цитат(Joshua7 @ 07/01/2018, 23:13) ...   08/01/2018, 01:06
|||||||- - Joshua7   Цитат(green mile @ 08/01/2018, 02:06...   08/01/2018, 01:40
||||||- - Никодим   Цитат(green mile @ 07/01/2018, 23:15...   08/01/2018, 00:21
|||||||- - Riki   Цитат(Никодим @ 08/01/2018, 00...   08/01/2018, 21:08
||||||- - New   Цитат(green mile @ 07/01/2018, 23:15...   09/01/2018, 03:29
||||||- - Solly   Цитат(New @ 09/01/2018, 03:29) Им...   09/01/2018, 08:03
||||||- - Шрито   Прекрасно е когато разсъжд...   09/01/2018, 09:44
||||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 09/01/2018, 09:44...   09/01/2018, 09:46
||||||- - Шрито   Да, чудесата са изключителн...   09/01/2018, 11:13
||||||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 09/01/2018, 10:46) А...   09/01/2018, 16:33
||||||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 09/01/2018, 16:33) ...   09/01/2018, 18:00
|||||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 26/12/2017, 20...   27/12/2017, 10:03
|||||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 27/12/2017, 10:03...   28/12/2017, 02:52
||||||- - Шрито   Въртиш, усукваш и в крайна с...   29/12/2017, 08:36