test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> За мачкането, цариците и робините., Само това ли са начините?
trаnsalp
коментар 17/04/2019, 09:12
Копирай адреса: #61

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 4 880
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Персиане, тук ти отговарям. Другата е заключена.
Цитат(Persian @ 15/04/2019, 23:18) *
Дааа, друг свят.
Много пъти са ми казвали, че аз съм от друг свят и то е, защото те съдят по себе си и по отношението на хората спрямо тях, но никога не са се замисляли, защо едни и същи хора имат едно отношение към тях и друго към други.
Първото, което биха си помислили, че те са добрите, а другите са лошите, затова е така, но не е така.
Семейното положение на родителите им и пола им.
При кого живеят, как живеят и какви постове заемат родителите им.
Както и да е. Аз живея в друг свят, а те живеят в техният си измислен свят.

Реално погледнато ние живеем в свят на насилие.
Ние нямаме уважение един към друг.
И мъжете и жените сме си лика прилика. Удари единя, да падне другият.
Може да се каже, че сме едни отвратителни същества и не знаем що сме живи.

В живота си съм се сблъсквал с хиляди хора. Общувал съм с цели осем поколения до момента.
Винаги виждам доброто в човека, но никога не допускам никого до себе си и то е, защото знам и другата страна на хората.
Всичко им е изписано. Няма как да се излъжеш в който и да било.
За целият си живот до момента съм срещнал няколко човека, които наистина са сърдечни и съм видял добро, но те са по-малко от пръстите на двете ми ръце.
Ако са седем човека, пет са жени.

В детството си се нагледах и присъствах на кво ли не.
Минах за малко през два интерната. От вторият както влязох, така си и излязох. Децата стояха на решетката на прозореца, гледаха жално и някои плачеха.
Те нямаше къде да отидат, защото щом са там, значи не ги искат.
На мен не ми пукаше къде ще отида и дали майка ми ще ме приеме. Аз ще се оправя независимо от ситуации, условия и квото и да е.
Това е разликата между едните и другите.
Едните стоят и чакат да ги смачкат, другите стъпват смело и решително.

Израснах със жени, но имах поглед и към семействата.
Бях много малък и не ми бяха ясни много работи, но правех разлика между доброто и злото, а злото бяха мъжете.
Биеха, псуваха, унижаваха жените си и ги бяха превърнали в роби.
По стечение на събитията, баба ми ме отгледа и то защото баща ми е бил същият идиот като тези, които ги виждах по селото в което живеех.

И мен ме е яд на жените. Не мога да ги трая понякога. Така ми лазят по нервите, че ми идва да си ги тура някъде и да ги хвърля там, където хора не минават, но в същото време ги и обичам, защото ги познавам много добре.
Не мога да ги съдя, не мога и да ги упреквам. Такава е женската природа. Понякога непоносима и за самите тях, но колко му трябва на един човек. Много малко.

Душата иска любов, тялото - секс и угодия, окото - Е, окото иска всичко smile.gif

Сега прочетох поста ти. Свързал си много неща. Живял си много. Аз също съм отгледан от един, който пиеше и псуваше. Прав си, че насилието е преди всичко от мъжете. И за жените си прав. Нещото, заради което написах темата е, че има и свестни мъже, но пак не могат да направят на жената, защото, ако не е робиня иска да е царица.
Това ли е начинът се питам. За да не ти царува, да я направеш робиня? А за да не е робиня, да стане царица? Ако са само тези два варианта, то нито един от тях не минава без мачкане.
Е то това ли е живота? В насилието и мачкането? Има и други отношения, но те се основават на доверие. И ще ти кажа, че с почти всички са ми такива отношенията. А с които не са, то нямаме много отношение. Не е някаква илюзия. Просто в един момент доверието се губи и от там започва напрежението и насилието.
А има хора подозрителни, вечно съмняващи се и проверяващи. За тях доверието е празна дума. Трябва проверка и контрол. За тях друго не остава, освен да станат насилници.

--------------------
"За да избегнете критиката не казвайте нищо, не правете нищо, бъдете нищо." Елберт Хъбард
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
ЕксГорски
коментар 05/12/2019, 00:29
Копирай адреса: #62

Advanced Member
Съобщения: 34
Регистриран: 01/11/2019
Потребител # 556

Бе всеки път като видя тази тема, я чета в първите секунди : "За мачкането, ЦИЦИТЕ и..." и си викам ... Аааа ... и после - разочарование. sad.gif

Кажете нещо по въпроса за ... мачкането rolleyes.gif
ЛС
trаnsalp
коментар 06/12/2019, 10:27
Копирай адреса: #63

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(ExГорски @ 05/12/2019, 00:29) *
Бе всеки път като видя тази тема, я чета в първите секунди : "За мачкането, ЦИЦИТЕ и..." и си викам ... Аааа ... и после - разочарование. sad.gif

Кажете нещо по въпроса за ... мачкането rolleyes.gif

Да, кой за каквото си мисли... w00tbrows.gif
Проблемът с мачкането е, че обикновено не мачкаш ли, те мачкат. Хайде, навън в света, как да е. Но и в семейството, ако е така, лоша работа. И още по-странното е жена да се е заблудила дотолкова, че да си мисли да владее над мъжа си. Тази еманципация ще направи мъжете гейове и рибари.

--------------------
"За да избегнете критиката не казвайте нищо, не правете нищо, бъдете нищо." Елберт Хъбард
ЛС
Shade
коментар 06/12/2019, 16:55
Копирай адреса: #64

Advanced Member
Съобщения: 1 095
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 06/12/2019, 00:27) *
Да, кой за каквото си мисли... w00tbrows.gif
Проблемът с мачкането е, че обикновено не мачкаш ли, те мачкат. В семейството ако е така, лоша работа. И още по-странното е жена да се е заблудила дотолкова, че да си мисли да владее над мъжа си. Тази еманципация ще направи мъжете гейове и рибари.

Обикновено във всяко семейство единият (или мъжът, или жената) е водеща фигура, т.е. дава облик и конфигурация на дома, възпитанието на децата и т.н.
Ако мъжът се окаже пасивната фигура, може да си мисли каквото си иска, да се тръшка, колкото желае, но резултатът ще е само един - докато съществува семейството, жена му ще го владее. Защото в крайна сметка му е по-удобно и по-лесно, когато друг взема решенията.
Ако, обаче, мъжът е активната фигура, нещата са по-сложни. Жената не е в състояние да се налага, а би желала да се съобразяват с мнението й. При по-примитивните жени реакциите се свеждат до правене на инат, крясъци, мелодрами, истерии, трошене на чинии и други подобни изпълнения от водевилите. Умните жени, обаче, намират тактичен начин да се поставят в равностойно положение без да стават смешни или да засягат егото на мъжа. Тайната е да се внуши на мъжа, че идеята или решението е негово, при което мъжът не се дразни, че жената се опитва да властва над него. Резултат - що-годе мирно съвместно съществуване.
Следователно и в двата случая липсва отчетлива тенденция към превръщане на мъжете в гейове и рибари.

--------------------
Things should be made as simple as possible, but not any simpler.
-
ЛС
trаnsalp
коментар 06/12/2019, 19:52
Копирай адреса: #65

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Shade @ 06/12/2019, 16:55) *
Обикновено във всяко семейство единият (или мъжът, или жената) е водеща фигура, т.е. дава облик и конфигурация на дома, възпитанието на децата и т.н.
Ако мъжът се окаже пасивната фигура, може да си мисли каквото си иска, да се тръшка, колкото желае, но резултатът ще е само един - докато съществува семейството, жена му ще го владее. Защото в крайна сметка му е по-удобно и по-лесно, когато друг взема решенията.
Ако, обаче, мъжът е активната фигура, нещата са по-сложни. Жената не е в състояние да се налага, а би желала да се съобразяват с мнението й. При по-примитивните жени реакциите се свеждат до правене на инат, крясъци, мелодрами, истерии, трошене на чинии и други подобни изпълнения от водевилите. Умните жени, обаче, намират тактичен начин да се поставят в равностойно положение без да стават смешни или да засягат егото на мъжа. Тайната е да се внуши на мъжа, че идеята или решението е негово, при което мъжът не се дразни, че жената се опитва да властва над него. Резултат - що-годе мирно съвместно съществуване.
Следователно и в двата случая липсва отчетлива тенденция към превръщане на мъжете в гейове и рибари.

На теория може да се изведе и така, обаче аз виждам с очте си емоционално насилие и социално превъзнасяне. От родители, съпрузи., всякакви комбинации. От родител към дете също не е правилно, нито от мъж към жена. От жена към мъж обаче ми е непонятно. По-скоро го виждам като безумие. Самата жена не е щастлива от това.
Много мъже бягат на риба, а един избяга чак в Англия, макар че си беше добре откъм работа и жилища тук.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 06/12/2019, 19:54

--------------------
ЛС
Shade
коментар 07/12/2019, 17:48
Копирай адреса: #66

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 06/12/2019, 09:52) *
От жена към мъж обаче ми е непонятно.
Много мъже бягат на риба, а един избяга чак в Англия.

Колко много? Аз познавам някои (много ли са, малко ли са...) , които не само не бягат, но стоят и се забавляват.
Японците имат една поговорка "Търпението реже по-остро от самурайски меч", която в някои ситуации звучи отстъпателно. Стойностният еквивалент е "Тънкият хумор реже по-остро от самурайски меч".

--------------------
-
ЛС
trаnsalp
коментар 07/12/2019, 18:51
Копирай адреса: #67

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Shade @ 07/12/2019, 17:48) *
Колко много? Аз познавам някои (много ли са, малко ли са...) , които не само не бягат, но стоят и се забавляват.
Японците имат една поговорка "Търпението реже по-остро от самурайски меч", която в някои ситуации звучи отстъпателно. Стойностният еквивалент е "Тънкият хумор реже по-остро от самурайски меч".

'Много" е повече от малко или нормално примерно. Търпението подлудява още повече емоционално лабилния.. Безумието се засилва. Рядко виждам разумност. Живее се на емоция.
А забавляващите се ги знам. Обикновено те разчитат на сила и неравнопоставеност, когато жената е станала зависима от тях. Затова се смеят. Това е другият вяриант. Те са мачкащите.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 07/12/2019, 18:54

--------------------
ЛС
Shade
коментар 08/12/2019, 06:13
Копирай адреса: #68

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 07/12/2019, 08:51) *
'Много" е повече от малко или нормално примерно. Търпението подлудява още повече емоционално лабилния.. Безумието се засилва. Рядко виждам разумност. Живее се на емоция.
А забавляващите се ги знам. Обикновено те разчитат на сила и неравнопоставеност, когато жената е станала зависима от тях. Затова се смеят. Това е другият вяриант. Те са мачкащите.

Да, нормално е емоционално лабилният да подлудява. Затова за този типаж няма друг избор, освен да бяга на риба или в Англия. Подобно на ученичка, която е видяла мишка и бяга с писък.
Но нима мислиш, че емоционално лабилните са преобладаващия процент?
А защо смяташ забавляващите се за разчитащи на сила и неравнопоственост? Разчитащите на сила и неравнопоставеност обикновено не отдават значение, не обръщат внимание, и не се занимават със забавления. Веднъж бях свидетел как пудел се набира на коли. Лае до пресипване и скача, за да покаже, че и той е куче. Колито му хвърли разсеян поглед и повече не му обърна внимание, остави го да си се доказва.

--------------------
-
ЛС
trаnsalp
коментар 08/12/2019, 09:00
Копирай адреса: #69

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Shade @ 08/12/2019, 06:13) *
Да, нормално е емоционално лабилният да подлудява. Затова за този типаж няма друг избор, освен да бяга на риба или в Англия. Подобно на ученичка, която е видяла мишка и бяга с писък.
Но нима мислиш, че емоционално лабилните са преобладаващия процент?
А защо смяташ забавляващите се за разчитащи на сила и неравнопоственост? Разчитащите на сила и неравнопоставеност обикновено не отдават значение, не обръщат внимание, и не се занимават със забавления. Веднъж бях свидетел как пудел се набира на коли. Лае до пресипване и скача, за да покаже, че и той е куче. Колито му хвърли разсеян поглед и повече не му обърна внимание, остави го да си се доказва.

Виждал съм такива мъже, подхилващи се на подскачащата около тях жена, точно както пуделът в примера ти. Както и колито, те разчитат на неравнопоставеност и не са съпричастни с жената. Това е другатта страна, когато жената е робиня и мачкана. Знам, че това я спира да не е царица, но за мен това не е начин.
Мисля, че повечето хора са емоционално лабилни. Пак зависи от ситуацията. Всеки може да изпадне в слабост, но не е добре да е ежедневие. Не знам, дали си наясно с паническите атаки, тревожността, депресията и всички болести на психиката. Аз виждам хората, колко са уязвими. Виждам го всеки ден. Жените и децата са направо трева на вятъра. /мъжете понякога ги надминават/. И точно слабостта им ги кара да стават царици. От четири неща се тресе земята и едно от тях е, когато слуга /слабият и лабилният/ стане цар. /притчи 30:22/

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 08/12/2019, 09:03

--------------------
ЛС
Shade
коментар 08/12/2019, 10:58
Копирай адреса: #70

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 07/12/2019, 23:00) *
Виждал съм такива мъже, подхилващи се на подскачащата около тях жена, точно както пуделът в примера ти. Както и колито, те разчитат на неравнопоставеност и не са съпричастни с жената. Това е другатта страна, когато жената е робиня и мачкана. Знам, че това я спира да не е царица, но за мен това не е начин.
Мисля, че повечето хора са емоционално лабилни. Пак зависи от ситуацията. Всеки може да изпадне в слабост, но не е добре да е ежедневие. Не знам, дали си наясно с паническите атаки, тревожността, депресията и всички болести на психиката. Аз виждам хората, колко са уязвими. Виждам го всеки ден. Жените и децата са направо трева на вятъра. /мъжете понякога ги надминават/. И точно слабостта им ги кара да стават царици. От четири неща се тресе земята и едно от тях е, когато слуга /слабият и лабилният/ стане цар. /притчи 30:22/

Звучиш като да не си ли виждал мъже спокойни и уравновесени, които не се подхилкват като тъпанари на подскачащата около тях жена, а подобно на колито не изпадат в нервна криза или депресия от това, че вятърът си духа. Защото са наясно какво могат и към какво се стремят, като съответно смятат, че не дължат обяснения при всяка дразнеща дреболия.
Да, хората са уязвими, всеки си има слабости. Но не са конфекция, различни са. Има и борчески настроени, има и пораженци по рождение. Жените може да са по-слаби физически от мъжете, но това не ги прави задължително трева на вятъра. В днешно време културистките мускули, дори да не са комбинирани с празна глава, далеч не са гаранция за силен харатер и стабилна психика.
Остави библейските цитати, не им е тук мястото. Да, имат историческа стойност, дават почва под краката на споменатите от теб уязвими хора с панически атаки, тревожност и депресия, които виждаш всеки ден. Но са неубедителни като доказателства при образована аудитория. В дивите безпросветни времена отпреди хилядолетия психиката на хората е била по-различна.

--------------------
-
ЛС
trаnsalp
коментар 08/12/2019, 14:44
Копирай адреса: #71

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Shade @ 08/12/2019, 10:58) *
Звучиш като да не си ли виждал мъже спокойни и уравновесени, които не се подхилкват като тъпанари на подскачащата около тях жена, а подобно на колито не изпадат в нервна криза или депресия от това, че вятърът си духа. Защото са наясно какво могат и към какво се стремят, като съответно смятат, че не дължат обяснения при всяка дразнеща дреболия.
Да, хората са уязвими, всеки си има слабости. Но не са конфекция, различни са. Има и борчески настроени, има и пораженци по рождение. Жените може да са по-слаби физически от мъжете, но това не ги прави задължително трева на вятъра. В днешно време културистките мускули, дори да не са комбинирани с празна глава, далеч не са гаранция за силен харатер и стабилна психика.
Остави библейските цитати, не им е тук мястото. Да, имат историческа стойност, дават почва под краката на споменатите от теб уязвими хора с панически атаки, тревожност и депресия, които виждаш всеки ден. Но са неубедителни като доказателства при образована аудитория. В дивите безпросветни времена отпреди хилядолетия психиката на хората е била по-различна.

Звучиш, все едно си в свят, в който няма мачкане, царици и робини. Където няма психически разстройства. Добре беше и нашият да е такъв, но той не е.

--------------------
ЛС
Shade
коментар 08/12/2019, 17:24
Копирай адреса: #72

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 08/12/2019, 04:44) *
Звучиш, все едно си в свят, в който няма мачкане, царици и робини. Където няма психически разстройства. Добре беше и нашият да е такъв, но той не е.

Не, далеч не го виждам толкова монохромно. Светът е шарен. Обаче виждам нещо друго, виждам описания от теб свят или среда, в която живееш:
Цитат
Повечето хора са емоционално лабилни. Не знам дали си наясно с паническите атаки, тревожността, депресията и всички болести на психиката. Аз виждам хората колко са уязвими. Виждам го всеки ден. Жените и децата са направо трева на вятъра...

В моя свят също има депресирани и уязвими хора, но всички се борят, преобладаващата част не са трева на вятъра, държат се в ръце и устояват.

Както и да е. Можем да дискутираме много, вероятно имаме още да споделим, но сигурно се налага да спрем дотук. Мениджмънтът на форума автоматично обявява за чат всички дискусии, в които участват само двама, и налага мълчание. И след като съществува такъв прецедент, предпочитам да си спестя неизбежната критична забележка от бюрокрацията.

--------------------
-
ЛС

Отговори в темата
- trаnsalp   За мачкането, цариците и робините.   17/04/2019, 09:12
- - Тарабас   Хората като не си пасват и се разделят. Дори ...   17/04/2019, 11:13
|- - trаnsalp   Цитат(Тарабас @ 17/04/2019, 12:13) Хората като н...   17/04/2019, 15:05
- - New   Само това ли е начинът - мъжа да трябва да пр...   19/04/2019, 13:19
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 19/04/2019, 14:19) Само това ли е начи...   19/04/2019, 13:34
|- - New   В твоя сценарий само тъпи и комплексирани ж...   19/04/2019, 13:36
|- - Thursday Next   Цитат(New @ 19/04/2019, 13:36) В твоя сценарий сам...   19/04/2019, 13:45
||- - trаnsalp   Цитат(Thursday Next @ 19/04/2019, 14:45) Когато човек ...   19/04/2019, 13:55
||- - Питето   Правилно, няма и да видиш такъв човек щото е ...   19/04/2019, 17:08
||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 19/04/2019, 18:08) Правилно, няма...   19/04/2019, 17:19
||- - Питето   Ето това дето си писал: "Това ли е начинът ...   21/04/2019, 15:54
||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 21/04/2019, 16:54) Ето това дето ...   21/04/2019, 16:56
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 19/04/2019, 14:36) В твоя сценарий сам...   19/04/2019, 13:54
|- - New   Не делиш хората на тъпи и комплексирани, ама...   20/04/2019, 05:29
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 20/04/2019, 06:29) Не делиш хората на ...   20/04/2019, 16:10
|- - New   Цитат(trаnsalp @ 20/04/2019, 16:10) Други съм вижда...   21/04/2019, 14:20
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 21/04/2019, 15:20) В кофти среда се дв...   21/04/2019, 14:31
|- - New   Казваш ли, че баба Гинка, като момиче е имала...   21/04/2019, 15:09
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 21/04/2019, 16:09) Казваш ли, че баба Г...   21/04/2019, 17:14
|- - New   Цитат(trаnsalp @ 21/04/2019, 17:14) Казах, че на жен...   22/04/2019, 01:37
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 22/04/2019, 02:37) Я обясни властта чр...   22/04/2019, 09:30
|- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 10:30) Психически каз...   22/04/2019, 18:13
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 22/04/2019, 19:13) Психически казва...   22/04/2019, 19:06
||- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 20:06) Предлагал съм и....   23/04/2019, 17:50
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 23/04/2019, 18:50) Странна работа О...   24/04/2019, 07:10
||- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 24/04/2019, 08:10) не ми се навлиза...   24/04/2019, 19:49
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 24/04/2019, 20:49) По принцип човек ...   24/04/2019, 22:16
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 24/04/2019, 20:49) По принцип човек ...   24/04/2019, 22:25
||- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 24/04/2019, 23:25) Все пак е стана...   03/05/2019, 18:47
|- - New   Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 09:30) Не може две глав...   23/04/2019, 04:34
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 23/04/2019, 05:34) Въобще не е нужно н...   23/04/2019, 09:19
|- - New   За да има любов, доверие и партньорство, а не...   23/04/2019, 13:35
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 23/04/2019, 14:35) За да има любов, дов...   23/04/2019, 14:31
|- - New   Много ми е трудно да те разбера. За мен постъ...   23/04/2019, 16:18
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 23/04/2019, 17:18) Много ми е трудно д...   23/04/2019, 16:49
|- - New   Имам предвид връзка, при която няма роли на ...   24/04/2019, 03:08
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 24/04/2019, 04:08) Имам предвид връзк...   24/04/2019, 06:59
|- - New   Доверието е много важно, да. Трудно се печел...   24/04/2019, 21:22
- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 17/04/2019, 10:12) А има хора подо...   19/04/2019, 18:33
|- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 19/04/2019, 19:33) .. - То никоя не ис...   19/04/2019, 21:19
|- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 19/04/2019, 22:19) По-тиранична ще...   20/04/2019, 13:55
|- - Persian   Интересно ми е да те питам, ти кога започна д...   20/04/2019, 13:57
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 14:57) ...Само едно не ми ...   20/04/2019, 16:37
||- - Persian   40 години брак, 40 години бой всеки ден! Изпо...   20/04/2019, 18:17
|- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 14:55) По-тиранична ще с...   20/04/2019, 16:34
|- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 20/04/2019, 17:34) Много общо вижд...   20/04/2019, 18:03
|- - Persian   Когато си (имаш работа с) властен партньор - ...   20/04/2019, 18:08
|- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 19:08) Когато си (имаш р...   20/04/2019, 20:59
|- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 19:08) Когато си (имаш р...   21/04/2019, 08:40
|- - New   Как, според теб, Перси, се комбинират тези че...   21/04/2019, 15:06
|- - Persian   Цитат(New @ 21/04/2019, 16:06) Как, според теб, Пе...   21/04/2019, 17:06
|- - New   Цитат(Persian @ 21/04/2019, 17:06) Защото по долнот...   22/04/2019, 02:45
|- - Persian   Цитат(New @ 22/04/2019, 03:45) Излиза това, за кое...   22/04/2019, 10:03
|- - New   А какво стана с добрата и грижовната, Перси? ...   23/04/2019, 04:38
|- - Persian   Цитат(New @ 23/04/2019, 05:38) А какво стана с доб...   23/04/2019, 17:34
- - ExГорски   Бе всеки път като видя тази тема, я чета в пъ...   05/12/2019, 00:29
- - trаnsalp   Цитат(ExГорски @ 05/12/2019, 00:29) Бе всеки път ...   06/12/2019, 10:27
- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 06/12/2019, 00:27) Да, кой за какво...   06/12/2019, 16:55
- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 06/12/2019, 16:55) Обикновено във вс...   06/12/2019, 19:52
- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 06/12/2019, 09:52) От жена към мъж ...   07/12/2019, 17:48
- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 07/12/2019, 17:48) Колко много? Аз по...   07/12/2019, 18:51
- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 07/12/2019, 08:51) 'Много" е по...   08/12/2019, 06:13
- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 08/12/2019, 06:13) Да, нормално е емо...   08/12/2019, 09:00
- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 07/12/2019, 23:00) Виждал съм таки...   08/12/2019, 10:58
- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 08/12/2019, 10:58) Звучиш като да не ...   08/12/2019, 14:44
- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 08/12/2019, 04:44) Звучиш, все едно...   08/12/2019, 17:24

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 29/01/2020, 10:59
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test