test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> "Всеки е толкова нещастен, за колкото се мисли"..........
Mukaveev
коментар 08/04/2019, 16:41
Копирай адреса: #41

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 371
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 34

Сентенция на Сенека е тема на ​кандидат-студентския изпит по български език в СУ

Кандидат-студентите по български език и литература ще разсъждават върху сентенцията на Сенека "Всеки е толкова нещастен, за колкото се мисли".

Имах един приятел , като го срещнех и го питах ....,, Как е ?.....той ми отговаряше ....,, Как се не обесих по- рано , та сега ми дойде това тегло до главата.
Е викам му - ,, Нали вчера щеше да се бесиш ,, ? .....а той ...,, - Да бе ,бях тръгнал , ама се сетих , че няма кой да върне колата.
Българите като цяло всички се чувстваме нещастни ( социологическо проучване ), даже една от нацийте която се чувства най - нещастна .

,, България е на 123 място от общо 151 страни в класацията на индекса "Щастлива планета" за най-щастливите държави в света.

Страната ни е най-нещастна на Балканите, ако не броим Македония, която е на 143 място, като пред нас са дори Сирия (64) и Ирак (38), в които в момента се води гражданска война.
В топ 10 на най-доволните от живота страни са: Коста Рика, Виетнам, Ямайка, Белиз, Индонезия, Салвадор, Колумбия, Бангладеш, Панама и Куба.
Класацията включва в себе си до колко една страна дава възможност за дълъг, щастлив и обезпечен живот на гражданите си, като не отдава толкова голямо значение на паричното богатство и икономиката.,,
......цък

Та да ви попитам....... от къде идва тая работа ? Защо такива ,, свежи ,, мисли ни ражда главата . Доста съм мислил по тоя въпрос....... отговора ( за мен ) буксува,...

--------------------
След дъжда, откриваш нова красота, в планинския пейзаж.
В ношната тишина звукът на камбаната е особено чист.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 14/08/2020, 10:46
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test