test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Ползата и вредата от храната, споделяйте
viara
коментар 25/06/2021, 13:19
Копирай адреса: #1

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 7 317
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Днес си взех бадеми, предпазват от рак и друго много свойства полезни, американски, сурови ...
Направи ми впечатление, че цената от там е по-евтина от на бг. бадеми...
И отворих в нета, чета. Има нещо казвам си, да разбера какво.
И ето какво откривам
https://www.recipemagician.com/recipes/%D0%...B8%D0%BA%D0%B0/

В закона точно и ясно се споменава, че всеки, желаещ да произвежда с цел продажба бадеми трябва да ги подложи на пастьоризация или обработка с токсичен газ (пропиленов оксид) за да се избегне опасността от салмонелоза.

Или се печат и полезните свойства изчезват или се обратват с токсичен газ ...
Ето това е от 2009 г. влезъл в сила закон. А навярно и много други има подобни там.
Затова американците са първи по проучвания за храна.
От техни проучвания разбрах, че Омега 3-6-9 - много полезна добавка, но всъщност се получава от риби и в големите риби има живак. Та избягвайте полезната риба тон също, щото има живак.
Махайте си пломбите живачни наречени амалгама, но само с кофердам който работи, за да не влиза в организма живака.
Каквото друго се сетите, че властите са превърнали от полезно в отровно - споделяйте.
Въпроса е Можте ли да посочите подобни други много полезни храни, които са ги превърнали във вредни.
Пилетата знаем вече всеки, че им слагат хормони за растеж.
Естроген ли?
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
нищ по дух
коментар 08/10/2021, 18:28
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Съобщения: 2 392
Регистриран: 05/03/2018
Потребител # 402

Цитат(viara @ 25/06/2021, 14:19) *
Днес си взех бадеми, предпазват от рак и друго много свойства полезни, американски, сурови ...
Направи ми впечатление, че цената от там е по-евтина от на бг. бадеми...
И отворих в нета, чета. Има нещо казвам си, да разбера какво.
И ето какво откривам
https://www.recipemagician.com/recipes/%D0%...B8%D0%BA%D0%B0/

В закона точно и ясно се споменава, че всеки, желаещ да произвежда с цел продажба бадеми трябва да ги подложи на пастьоризация или обработка с токсичен газ (пропиленов оксид) за да се избегне опасността от салмонелоза.

Или се печат и полезните свойства изчезват или се обратват с токсичен газ ...
Ето това е от 2009 г. влезъл в сила закон. А навярно и много други има подобни там.
Затова американците са първи по проучвания за храна.
От техни проучвания разбрах, че Омега 3-6-9 - много полезна добавка, но всъщност се получава от риби и в големите риби има живак. Та избягвайте полезната риба тон също, щото има живак.
Махайте си пломбите живачни наречени амалгама, но само с кофердам който работи, за да не влиза в организма живака.
Каквото друго се сетите, че властите са превърнали от полезно в отровно - споделяйте.
Въпроса е Можте ли да посочите подобни други много полезни храни, които са ги превърнали във вредни.
Пилетата знаем вече всеки, че им слагат хормони за растеж.
Естроген ли?

Относно бадемите, една моя колежка ги яде варени, като веднъж ги яде с люспицата, а друг път без нея, като ми каза че така били по-полезни. От едни адвентисти знам, че е хубаво бадемово мляко и те си го приготвят, има рецепти.

Освен бадеми, можеш да си хапваш и орехи, слънчогледови семки по-едри, варени, тиквени семки също варени, казват че било по-добре от печени.

Трябва да променя храната си много и затова ме интересуват и други здравословни храни.

Това съобщение е било редактирано от нищ по дух на 08/10/2021, 18:30

--------------------
ЛС
viara
коментар 09/11/2021, 07:03
Копирай адреса: #3

Advanced Member
Съобщения: 7 317
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(нищ по дух @ 08/10/2021, 18:28) *
Относно бадемите, една моя колежка ги яде варени, като веднъж ги яде с люспицата, а друг път без нея, като ми каза че така били по-полезни. От едни адвентисти знам, че е хубаво бадемово мляко и те си го приготвят, има рецепти.

Освен бадеми, можеш да си хапваш и орехи, слънчогледови семки по-едри, варени, тиквени семки също варени, казват че било по-добре от печени.

Трябва да променя храната си много и затова ме интересуват и други здравословни храни.

По принцип всички храни са здравословни - естествените и всяка си има своите незаменими функции.
Стига да нямат някои неща като отрови и тем подобни.
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 27/11/2021, 03:56
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test