test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> От нашето мислене ли зависи "кармата" ни?, Или от общението зависи живота ни?
trаnsalp
коментар 13/02/2020, 07:32
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 5 277
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Шрито заключи тук една голяма лъжа и си викам -той ли я измисли или така е научен от учението, което следва.
Цитат
'Няма как да не останат идиоти около теб. С мисленето, което имаш, с вярата ти, винаги ще ги привличаш, ще си заобиколен от тях. Ти просто вярваш в тях, мисълта ти е заета от и с тях. Каквото е определено за човека, става негова съдба. Мисля, че няма бягане от него. От предопределеното."

Какво да ти кажа, Шри... Ако има идиоти около мен, ако зависи от мисленето ми, то значи вашето безумно учение има нещо разумно. Само че е факт, че идиоти около мен няма. На света не са свършили със сигурност, но около мен няма. Дали зависи от мисленето ми? Ами първият идиот /които се пропи и забрани да минава през църква, та го изгориха и разпръснаха на един хълм, без никакви духовни церемонии по негово желание, смятай я, накъде е бил/ когато го срешнах, съм бил на една година. Колко да ми е било проблемно мисленето, ако въобще съм имал някакво мислене на една година? Обаче идиота е бил такъв, дори и тогава. Как ще обясниш това с логиките си.
. И сега, когато няма идиоти около мен, как да го обясним това с учението ти? На тези тримата, които трябваше да умрат за да се вразумят им говорих с години. Те са определени трима човека, а не принципно всички около мен. Според учението ти, човек или среща само идиоти или нито един! Схващаш ли? Нали идиотите около нас зависят от самият човек? А той не се променя лесно, щом сте го посочили като толкова важен фактор, че дори и не вярваш как няма да има идиоти около мен.
Смятай учението си накъде е. Казвам ти "този е идиот", а по твоето учение означава, че всички са идиоти за мен. Ей, само тъпотии в тази йога.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 13/02/2020, 07:58

--------------------
"За да избегнете критиката не казвайте нищо, не правете нищо, бъдете нищо." Елберт Хъбард
...или с други думи казано" аз те знаех, че си строг човек; жънеш гдето не си сеял, и събираш гдето не си пръскал и като се убоях отидох и скрих таланта ти в земята"
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Никодим
коментар 21/02/2020, 01:55
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Съобщения: 3 269
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат
шрито
За Бог Отец се говори в цитата.
Будистите си имат други текстове, това тук е от Гита. Нея преподавахме навремето на Исус, когато дойде да се учи при нас, на Изток. Но Той беше благодарен, и отличен Ученик. За разлика от някои свои грачещи "последователи" /поклонници/.

аз друго прочетох:
Цитат
Бог дхармы
Яма (индуизм)
Яма, которого также называют Дхармараджа, выступает как дева, управляющий дхармой и следящий за её соблюдением. Описывается, что он родился из груди Брахмы и женился на десяти дочерях Дакши. Он является отцом Шамы, Камы и Харахсы, а также Нара-Нараяна риши.

Да даваш и в замяна да получаваш не е дар, не е благодат.

Цитат
БГ ІІІ.11: Посредством него храни боговете, тогава и те ще те хранят! Чрез взаимното хранене ти можеш да постигнеш висшето благо.
БГ ІІІ.12: Боговете, хранени посредством жертвоприношенията, ще ти дадат нещата от живота, към които се стремиш. Истински крадец е този, който се наслаждава на даровете от боговете, без да им въздаде полагащия им се дял.

Жертването гледам е нещо което вършиш за да получиш в замяна и да постигнеш.
Християнството е Отец подарява и който е получил даровете Му принася плод и понеже Отец е дарителя Той се прослвя чрез принасяния плод от светиите, а не те.

Като търсиш прибешище в твоя бог искаш да ни кажеш че той ще те приеме с греховете ти ли?
Това не му ли викаше идолопоклонство и богоборство?
ЛС
Шрито
коментар 21/02/2020, 14:28
Копирай адреса: #163

Христòв до мозъка на костите си
Съобщения: 3 500
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 21/02/2020, 01:55) *
аз друго прочетох:
...
Да даваш и в замяна да получаваш не е дар, не е благодат.

Жертването гледам е нещо което вършиш за да получиш в замяна и да постигнеш.
Християнството е Отец подарява и който е получил даровете Му принася плод и понеже Отец е дарителя Той се прослвя чрез принасяния плод от светиите, а не те.
...
Като търсиш прибешище в твоя бог искаш да ни кажеш че той ще те приеме с греховете ти ли?
Това не му ли викаше идолопоклонство и богоборство?

Прочел си „друго”, щото не говориш за цитата, който дадох аз.
...
На Изток жертвоприношение наричат общението с Бога. Което, разбира се, няма общо с граченето, или подмазването или пълзенето пред Антихриста.
...
Когато търсиш убежище в Бога, Той те освобждава от греховете ти. Това пише, така чета, така разбирам. Не ми е в природата да изопачавам и лъжа. Не съм идолослужител, затова съм привързан към истината.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 21/02/2020, 14:31
ЛС
trаnsalp
коментар 21/02/2020, 23:36
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Шрито @ 21/02/2020, 14:28) *
Прочел си „друго”, щото не говориш за цитата, който дадох аз.
...
На Изток жертвоприношение наричат общението с Бога. Което, разбира се, няма общо с граченето, или подмазването или пълзенето пред Антихриста.
...
Когато търсиш убежище в Бога, Той те освобждава от греховете ти. Това пише, така чета, така разбирам. Не ми е в природата да изопачавам и лъжа. Не съм идолослужител, затова съм привързан към истината.

Жертвите са в основата. Нищо не е по благодат. Трябва да платиш с жертва.
БГ ІІІ.10: В най-дълбока древност, след като сътвори хората ведно с жертвоприношенията, Праджапати каза: Множете се посредством жертвоприношението! Нека то ви донесе всичко, към което се стремите!
БГ ІІІ.11: Посредством него храни боговете, тогава и те ще те хранят! Чрез взаимното хранене ти можеш да постигнеш висшето благо.

БГ ІІІ.12: Боговете, хранени посредством жертвоприношенията, ще ти дадат нещата от живота, към които се стремиш. Истински крадец е този, който се наслаждава на даровете от боговете, без да им въздаде полагащия им се дял.
БГ ІІІ.13: Добрите люде, които се хранят с остатъка от това, което е било предложено като жертвоприношение, живеят освободени от грях. Докато грешниците, които готвят за собствено наслаждение, се хранят със собствения си грях.
БГ ІІІ.14: Живите същества се раждат от храната, а храната иде от дъжда. Дъждът се дължи на жертвоприношението. Жертвоприношението е резултат от действието.
БГ ІІІ.15: Знай, че действието е породено от Ведите и че Ведите са породени от неунищожимата Реалност! Следователно всепроникващите Веди са изцяло основани върху жертвеното действие.

Ето и какви са жертвите.

БГ ІV.25: Някои йогини предлагат жертвоприношение на божествата. Други принасят жертва в огъня на Брахман посредством самото жертвоприношение.
БГ ІV.26: Едни принасят в жертва сетивата като слуха и т.н. в пламъците на въздържането, а други жертвопринасят обекти като звука и т.н. в огъня на сетивата.
БГ ІV.27: А други принасят в жертва всички сетивни и жизнени дейности в огъня на самоконтрола, разпален от знанието.
БГ ІV.28: Други аскети, приели строги обети, принасят в жертва материалните си притежания, своите покаяния, упражненията на духа си, предписаните наставления и познанието.
БГ ІV.29: Тези, които се стремят към контрол върху дишането, като прекратяват вдишването и издишването, принасят в жертва вдишването в издишването и издишването във вдишването.
БГ ІV.30: Други, които се ограничават силно в храненето, принасят в жертва жизненото дихание в жизненото дихание.
БГ ІV.31: Те вкусват от нектарния остатък на тези жертвоприношения и се отправят към вечния Брахман. О, най-добър сред принцовете на Куру! Този, който не извършва жертвоприношения, не постига дори този свят, а какво да говорим за другите!
БГ ІV.32: По такъв начин много жертвоприношения са намерили място на страниците на Ведите. Знай, че те са родени от действията. След като ги познаваш по такъв начин, ти ще бъдеш освободен

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 21/02/2020, 23:44

--------------------
"За да избегнете критиката не казвайте нищо, не правете нищо, бъдете нищо." Елберт Хъбард
...или с други думи казано" аз те знаех, че си строг човек; жънеш гдето не си сеял, и събираш гдето не си пръскал и като се убоях отидох и скрих таланта ти в земята"
ЛС
Никодим
коментар 22/02/2020, 21:56
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(trаnsalp @ 21/02/2020, 23:36) *
БГ ІV.25: Някои йогини предлагат жертвоприношение на божествата. Други принасят жертва в огъня на Брахман посредством самото жертвоприношение.
БГ ІV.26: Едни принасят в жертва сетивата като слуха и т.н. в пламъците на въздържането, а други жертвопринасят обекти като звука и т.н. в огъня на сетивата.
БГ ІV.27: А други принасят в жертва всички сетивни и жизнени дейности в огъня на самоконтрола, разпален от знанието.
БГ ІV.28: Други аскети, приели строги обети, принасят в жертва материалните си притежания, своите покаяния, упражненията на духа си, предписаните наставления и познанието.
БГ ІV.29: Тези, които се стремят към контрол върху дишането, като прекратяват вдишването и издишването, принасят в жертва вдишването в издишването и издишването във вдишването.
БГ ІV.30: Други, които се ограничават силно в храненето, принасят в жертва жизненото дихание в жизненото дихание.
БГ ІV.31: Те вкусват от нектарния остатък на тези жертвоприношения и се отправят към вечния Брахман. О, най-добър сред принцовете на Куру! Този, който не извършва жертвоприношения, не постига дори този свят, а какво да говорим за другите!
БГ ІV.32: По такъв начин много жертвоприношения са намерили място на страниците на Ведите. Знай, че те са родени от действията. След като ги познаваш по такъв начин, ти ще бъдеш освободен

Хубаво си му посочил от неговите източници да види че няма друго учение като Христовото, но гледам и БГ отрича ако се налага.
ЛС
green mile
коментар 22/02/2020, 23:27
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Съобщения: 1 065
Регистриран: 04/06/2017
Потребител # 69

Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 21:56) *
Хубаво си му посочил от неговите източници да види че няма друго учение като Христовото, но гледам и БГ отрича ако се налага.

Което учение изисква противопоставяне на неправдата.
Според което учение, ако християнин пише, че две и две е равно на осем,
не трябва да се съгласяваш с това, ЗАЩОТО НЕ Е ПРАВДА.
И, че не е Божията воля да премълчаваш неправдата, ако я виждаш,
само защото тя идва от християнин.
ТОВА НЕ Е ПРАВДА.
И не е Божията воля.

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 23/02/2020, 04:42
Копирай адреса: #167

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(green mile @ 23/02/2020, 00:27) *
Което учение изисква противопоставяне на неправдата.
Според което учение, ако християнин пише, че две и две е равно на осем,
не трябва да се съгласяваш с това, ЗАЩОТО НЕ Е ПРАВДА.
И, че не е Божията воля да премълчаваш неправдата, ако я виждаш,
само защото тя идва от християнин.
ТОВА НЕ Е ПРАВДА.
И не е Божията воля.

Така е.

trаnsalp е написал истината и правдата за твърденията и вярата на Шрито и е дал цитати от БГ в която Шрито вярва.

Неправдата е че йогата отрича какво били жертвите според БГ, само защото в цитата който той е дал те не са назовани.
Джош отрича стария завет когато не му изнася нещо в нашите доказателства, в който завет казва че вярва. Например казва че в Исая 53 глава не пише за Исус.

Различни религии еднакъв дух.
Зная че се застъпваш за Джош и желаеш да се спаси. Много добре, но трябва ли да укоряваш християните когато изобличават твърденията му сякаш си съгласна че в Исая 53 глава не пише нищо за Исус или че според БГ спасеието е по благодат, а не чрез жертви - даваш на боговете и те ти връщат жеста?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 23/02/2020, 04:44
ЛС
Шрито
коментар 23/02/2020, 14:31
Копирай адреса: #168

Потребител # 290

Цитат(Никодим)
Неправдата е че йогата отрича какво били жертвите според БГ, само защото в цитата който той е дал те не са назовани.

Няма такова нещо, не ставаше дума за това.
ЛС
Никодим
коментар 23/02/2020, 20:17
Копирай адреса: #169

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:31) *
Няма такова нещо, не ставаше дума за това.

Ставаше дума за отиване при някакъв бог чрез жертви и понеже в цитата който даде не се уточнява какви са тези жертви trаnsalp ти посочи друг цитат където са назовони те.
Цитата е от БГ, за Бога, Как да не е верен?
ЛС
Шрито
коментар 23/02/2020, 20:54
Копирай адреса: #170

Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 20:17) *
Ставаше дума за отиване при някакъв бог чрез жертви и понеже в цитата който даде не се уточнява какви са тези жертви trаnsalp ти посочи друг цитат където са назовони те.
Цитата е от БГ, за Бога, Как да не е верен?

Явно говорим за различни цитати. А и Гита, мисля, е твърде висока летва за вас двамата. Хубавото е, че питате. Това ще има положителен ефект в някое ваше следващо прераждане. И ако се преродите на Изток, а аз тогава съм примерно бог Шива, ще мога да ви покровителствувам. Няма лошо, религиите трябва да си подадат ръка.
ЛС
trаnsalp
коментар 23/02/2020, 20:58
Копирай адреса: #171

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 20:54) *
Явно говорим за различни цитати. А и Гита, мисля, е твърде висока летва за вас двамата. Хубавото е, че питате. Това ще има положителен ефект в някое ваше следващо прераждане. И ако се преродите на Изток, а аз тогава съм примерно бог Шива, ще мога да ви покровителствувам. Няма лошо, религиите трябва да си подадат ръка.

Та за жертвите беше думата. Има ги, не става без тях. Преди всичко са те в учението. И са мнооого, включително и дишането трябва да жертваш!

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 23/02/2020, 21:00
Копирай адреса: #172

Потребител # 290

Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 20:58) *
Та за жертвите беше думата. Има ги, не става без тях. Преди всичко са те в учението. И са мнооого, включително и дишането трябва да жертваш!

Така е, Бог е Господар дори на жизнения ти дъх. И на душата ти, разбира се. Тук сме на едно мнение.
ЛС
trаnsalp
коментар 23/02/2020, 21:07
Копирай адреса: #173

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 21:00) *
Така е, Бог е Господар дори на жизнения ти дъх. И на душата ти, разбира се. Тук сме на едно мнение.

И иска да му ги дадеш в жертва? По тази логика, защо не и живота?

--------------------
ЛС
viara
коментар 23/02/2020, 21:15
Копирай адреса: #174

Advanced Member
Съобщения: 1 536
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:07) *
И иска да му ги дадеш в жертва? По тази логика, защо не и живота?

Нещо подобно на писаното тук ли:
25 Защото който иска да спаси живота си, ще го изгуби; а който изгуби живота си, заради Мене, ще го намери.

ЛС
trаnsalp
коментар 23/02/2020, 21:21
Копирай адреса: #175

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(viara @ 23/02/2020, 21:15) *
Нещо подобно на писаното тук ли:
25 Защото който иска да спаси живота си, ще го изгуби; а който изгуби живота си, заради Мене, ще го намери.

Подобно на думи, но много различно по смисъл. Или да се застреляме пише?

--------------------
ЛС
viara
коментар 23/02/2020, 21:25
Копирай адреса: #176

Advanced Member
Съобщения: 1 536
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:21) *
Подобно на думи, но много различно по смисъл. Или да се застреляме пише?

Духовните писания се разбират от духовни човеци, не са за ума.
ЛС
trаnsalp
коментар 23/02/2020, 21:29
Копирай адреса: #177

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(viara @ 23/02/2020, 21:25) *
Духовните писания се разбират от духовни човеци, не са за ума.

Не знам как го разбираш, но ти гарантирам, че Бог не иска прекратяване на живот като жертва. Нищо, че е дар от Него. Напротив! Счита се за убийство.
А Гита иска прекратяване на дишането, кой, колкото може. Затова поклониците не движат много.

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 23/02/2020, 22:05
Копирай адреса: #178

Потребител # 290

Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:29) *
А Гита иска прекратяване на дишането, кой, колкото може. Затова поклониците не движат много.

Това не бях го чувал.

В Индия само висшите касти имат достъп до Писанията. Иначе току-виж някой разбрал-недоразбрал се самоубил.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 23/02/2020, 22:07
ЛС
trаnsalp
коментар 23/02/2020, 22:14
Копирай адреса: #179

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 22:05) *
Това не бях го чувал.

В Индия само висшите касти имат достъп до Писанията. Иначе току-виж някой разбрал-недоразбрал се самоубил.

Е, цитирах ти го за жертвата на дишането. А и на практика не движат много, много.

Ето да се поучиш и напреднеш в учението си.

– транс, който е предизвикан от пълно спиране на дишането; парайанах – така склонни; апаре – други; нийата – след като контролират; ахарах – яденето; пранан – въздухът, който се движи навън; пранешу – във въздуха, който излиза; джухвати – принасят в жертва.
Ония, които проявяват склонност към техниката за ограничаване на дишането, за да останат в транс, практикуват жертване на движението на излизащия въздух във влизащия и на влизащия в излизащия. И по този начин накрая остават в транс, като прекратяват всякакво дишане. Други, които намаляват яденето, пренасят в жертва дъха, който излиза сам по себе си.

С една дума, не чакай да ти благовестяват. Имат по-важни задачи.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 23/02/2020, 23:21

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 24/02/2020, 07:21
Копирай адреса: #180

Потребител # 290

Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 22:14) *
Е, цитирах ти го за жертвата на дишането. А и на практика не движат много, много.

Ето да се поучиш и напреднеш в учението си.

– транс, който е предизвикан от пълно спиране на дишането; парайанах – така склонни; апаре – други; нийата – след като контролират; ахарах – яденето; пранан – въздухът, който се движи навън; пранешу – във въздуха, който излиза; джухвати – принасят в жертва.
Ония, които проявяват склонност към техниката за ограничаване на дишането, за да останат в транс, практикуват жертване на движението на излизащия въздух във влизащия и на влизащия в излизащия. И по този начин накрая остават в транс, като прекратяват всякакво дишане. Други, които намаляват яденето, пренасят в жертва дъха, който излиза сам по себе си.

С една дума, не чакай да ти благовестяват. Имат по-важни задачи.

Този цитат не е от Гита. В нея със сигурност няма такова наставление - да задържаш дишането, докато посинееш, или дори умреш. Както ти казах, източните Писания са свещени и се държат далеч от хора с демонична нагласа. Погледни се ти как ги тълкуваш. Отличен пример защо се практикува от мъдреците на Изток.
ЛС
trаnsalp
коментар 24/02/2020, 07:30
Копирай адреса: #181

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Шрито @ 24/02/2020, 07:21) *
Този цитат не е от Гита. В нея със сигурност няма такова наставление - да задържаш дишането, докато посинееш, или дори умреш. Както ти казах, източните Писания са свещени и се държат далеч от хора с демонична нагласа. Погледни се ти как ги тълкуваш. Отличен пример защо се практикува от мъдреците на Изток.

Това е от книга за Гита, обясняваща я подробно. Като за теб! Иначе цитата, който ясно говори същото го цитирах, но нека и обяснителни бележки да прочетеш. Това е учението ви. Запознай се. Може и да се откажеш, ако не си го познавал досега.
Цитатът е от тук
Това е книга.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 24/02/2020, 07:36

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 24/02/2020, 07:40
Копирай адреса: #182

Потребител # 290

Тези са идололослужители. Сектата на Прабхупада - Кришна-съзнание. Нормално е да ти допадат. Преди време тук пишеше един фанатик - stanihristianin, и той много ги харесваше.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 24/02/2020, 07:41
ЛС
trаnsalp
коментар 24/02/2020, 07:51
Копирай адреса: #183

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Шрито @ 24/02/2020, 07:40) *
Тези са идололослужители. Сектата на Прабхупада - Кришна-съзнание. Нормално е да ти допадат. Преди време тук пишеше един фанатик - stanihristianin, и той много ги харесваше.

Не е така. Аз от цитата разбрах същото. Просто, когато го потърсих втори път с търсачката "дишане гита" ми излезе тази книга. Самата гита нещо не излиза, освен, ако не сложа част от оня цитат, който постави. Само че не го знам къде е и пробвах с тези думи.
От цитат, от обяснения и тълкуване, от самите последователи, откъдето и да го погледнеш жертвата на дишането си е част от учението.

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 24/02/2020, 10:13
Копирай адреса: #184

Потребител # 290

Цитат(trаnsalp @ 24/02/2020, 07:51) *
Не е така. Аз от цитата разбрах същото. Просто, когато го потърсих втори път с търсачката "дишане гита" ми излезе тази книга. Самата гита нещо не излиза, освен, ако не сложа част от оня цитат, който постави. Само че не го знам къде е и пробвах с тези думи.
От цитат, от обяснения и тълкуване, от самите последователи, откъдето и да го погледнеш жертвата на дишането си е част от учението.

Част от учението да, но не е задължително да е бхакти(поклонение). И в самата Гита ги няма глупостите на Прабхупада.
ЛС

Отговори в темата
- trаnsalp   От нашето мислене ли зависи "кармата" ни?   13/02/2020, 07:32
- - Solly   "Внимавай за мислите си, защото те ще стан...   13/02/2020, 07:55
|- - trаnsalp   Цитат(Solly @ 13/02/2020, 07:55) "Внимавай за ми...   13/02/2020, 08:00
- - QvisitoR   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 07:32) Шрито заключи т...   13/02/2020, 09:50
|- - trаnsalp   Цитат(QvisitoR @ 13/02/2020, 09:50) Мисленето е след...   13/02/2020, 10:13
||- - QvisitoR   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 10:13) Конкретно, ако в...   14/02/2020, 07:40
||- - trаnsalp   Цитат(QvisitoR @ 14/02/2020, 07:40) Ако бъркаш зрени...   14/02/2020, 09:17
||- - QvisitoR   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 09:17) Но по тази логик...   14/02/2020, 09:45
||- - trаnsalp   Цитат(QvisitoR @ 14/02/2020, 09:45) Много стени са р...   14/02/2020, 17:33
|- - Solly   Цитат(QvisitoR @ 13/02/2020, 09:50) Мисленето е след...   19/02/2020, 07:38
|- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 07:38) Мисленето е следс...   19/02/2020, 08:10
|- - Solly   Цитат(viara @ 19/02/2020, 08:10) Вярата и мисленет...   19/02/2020, 08:45
|- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 08:45) Вярата няма нищо о...   19/02/2020, 09:03
||- - Solly   Цитат(viara @ 19/02/2020, 09:03) Смееш ли да против...   19/02/2020, 17:05
||- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 17:05) А всяко знание, ис...   19/02/2020, 17:17
|- - Шрито   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 08:45) Вярата няма нищо о...   19/02/2020, 13:41
|- - Solly   Цитат(Шрито @ 19/02/2020, 13:41) Ти под вяра раз...   19/02/2020, 17:03
|- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 17:03) Дяволът си има дру...   19/02/2020, 17:21
|- - Шрито   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 17:03) Дяволът си има дру...   19/02/2020, 19:34
- - Шрито   Цитат(брат Алп)Ако има идиоти около мен, ако ...   13/02/2020, 10:32
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 10:32) Идиотите те при...   13/02/2020, 10:47
|- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 10:47) Колко да съм мис...   13/02/2020, 10:52
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 10:52) Аз лично не мог...   13/02/2020, 10:57
|- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 10:57) Аз пък не мога д...   13/02/2020, 10:59
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 10:59) Значи ако не см...   13/02/2020, 11:16
|- - Шрито   Пак ли аз съм ти виновен. Ти не си спрял да се...   13/02/2020, 23:36
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 23:36) Пак ли аз съм ти...   14/02/2020, 09:19
|- - viara   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 09:19) Така пише в Библ...   14/02/2020, 13:03
||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 14/02/2020, 13:03) Много се съмнявам....   14/02/2020, 17:34
||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 17:34) Естестверно е, ч...   14/02/2020, 17:52
|- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 09:19) Така пише в Библ...   19/02/2020, 13:44
- - Никодим   Цитатшрито За Бог Отец се говори в цитата. Б...   21/02/2020, 01:55
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 21/02/2020, 01:55) аз друго проч...   21/02/2020, 14:28
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 21/02/2020, 14:28) Прочел си „дру...   21/02/2020, 23:36
||- - Шрито   ЦитатЖертвите са в основата. Нищо не е по бл...   22/02/2020, 00:26
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 22/02/2020, 00:26) Не и в онзи цита...   22/02/2020, 09:56
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 09:56) И в оня цитат им...   23/02/2020, 14:03
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:03) Само че там беш...   23/02/2020, 15:07
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 15:07) Посочих, какви с...   23/02/2020, 16:32
||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 21/02/2020, 23:36) Жертвите са в ос...   22/02/2020, 06:06
|||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 22/02/2020, 06:06) М-да, провидяла съ...   22/02/2020, 09:54
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 22/02/2020, 06:06) М-да, провидяла съ...   23/02/2020, 14:15
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:15) Това е половинч...   23/02/2020, 15:08
|||- - viara   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:15) Това е половинч...   23/02/2020, 15:24
|||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 15:24) Да, такава ви е вяр...   23/02/2020, 15:29
||||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 15:29) Добре, че му го к...   23/02/2020, 15:35
||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 15:35) Не ми казвай каква...   23/02/2020, 15:46
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 23/02/2020, 15:24) Да, такава ви е вяр...   23/02/2020, 16:26
||- - Никодим   Цитат(trаnsalp @ 21/02/2020, 23:36) БГ ІV.25: Някои йо...   22/02/2020, 21:56
||- - green mile   Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 21:56) Хубаво си му ...   22/02/2020, 23:27
||- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 00:27) Което учение из...   23/02/2020, 04:42
|||- - green mile   Зная че се застъпваш за Джош и желаеш да се с...   23/02/2020, 14:21
||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 14:21) Зная че се заст...   23/02/2020, 15:15
||||- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 14:21) Явно не е много ...   23/02/2020, 20:11
||||- - green mile   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 20:11) Много добре е...   23/02/2020, 20:42
|||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 20:42) А аз не разбира...   23/02/2020, 20:52
||||- - green mile   Ето още камъни срещу мен, Никодим.Продължен...   23/02/2020, 21:17
||||- - viara   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 21:17) Ето още камъни ...   23/02/2020, 21:24
|||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 21:24) Спокойно Грийни, п...   23/02/2020, 21:35
||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 21:17) Ето още камъни ...   23/02/2020, 21:26
|||||- - green mile   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:26) Защо слагаш Ник...   23/02/2020, 21:31
|||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 21:31) ЗАЩОТО ПИША С Н...   23/02/2020, 21:36
||||- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 21:17) Ето още камъни ...   23/02/2020, 21:43
|||- - Шрито   Цитат(Никодим)Неправдата е че йогата отрича...   23/02/2020, 14:31
|||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:31) Няма такова нещ...   23/02/2020, 20:17
|||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 20:17) Ставаше дума ...   23/02/2020, 20:54
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 20:54) Явно говорим за...   23/02/2020, 20:58
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 20:58) Та за жертвите б...   23/02/2020, 21:00
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 21:00) Така е, Бог е Го...   23/02/2020, 21:07
|||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:07) И иска да му ги д...   23/02/2020, 21:15
||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 21:15) Нещо подобно на пи...   23/02/2020, 21:21
||||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:21) Подобно на думи,...   23/02/2020, 21:25
||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 21:25) Духовните писания...   23/02/2020, 21:29
||||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:29) А Гита иска прек...   23/02/2020, 22:05
||||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 22:05) Това не бях го ч...   23/02/2020, 22:14
||||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 22:14) Е, цитирах ти го ...   24/02/2020, 07:21
||||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 24/02/2020, 07:21) Този цитат не е ...   24/02/2020, 07:30
||||- - Шрито   Тези са идололослужители. Сектата на Прабху...   24/02/2020, 07:40
||||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 24/02/2020, 07:40) Тези са идололо...   24/02/2020, 07:51
||||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 24/02/2020, 07:51) Не е така. Аз от ...   24/02/2020, 10:13
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:07) И иска да му ги д...   23/02/2020, 22:01
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 22:01) И живота, разби...   23/02/2020, 22:10
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 22:10) Само че едно е д...   24/02/2020, 07:26
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 24/02/2020, 07:26) Не става дума з...   24/02/2020, 07:46
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 24/02/2020, 07:46) Това ни е голяма...   24/02/2020, 10:10
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 24/02/2020, 10:10) В Гита не е по-р...   24/02/2020, 10:12
||- - viara   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 23:27) Което учение из...   23/02/2020, 04:55
|- - Никодим   Цитат(Шрито @ 21/02/2020, 14:28) Когато търсиш у...   22/02/2020, 21:49
|- - viara   Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 21:49) Гледах докум...   22/02/2020, 22:05
||- - Никодим   Цитат(viara @ 22/02/2020, 22:05) То и при вас е също...   22/02/2020, 22:25
||- - viara   Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 22:25) Кои ние - вие, ...   22/02/2020, 22:43
||- - Никодим   Цитат(viara @ 22/02/2020, 23:43) Аз не съм от вас. ...   23/02/2020, 04:30
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 04:30) Ами кръсти се...   23/02/2020, 05:14
||- - Никодим   Нищо не ти разбирам, само за закон, закони и ...   23/02/2020, 05:52
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 05:52) Нищо не ти ра...   23/02/2020, 08:51
||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 08:51) Мога, разбира се. ...   23/02/2020, 11:16
||- - Никодим   Да има дела от вяра, но за целта първо е нужн...   23/02/2020, 19:19
||- - Никодим   Цитат(viara @ 23/02/2020, 08:51) Мога, разбира се. ...   23/02/2020, 19:29
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 19:29) Щом съм лъжец...   23/02/2020, 19:58
||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 19:58) С една дума ИСТИНА...   23/02/2020, 20:33
||- - Никодим   Щом си намерила и познала истината тогава д...   23/02/2020, 20:34
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 20:34) Щом си намери...   23/02/2020, 20:43
||- - Никодим   Цитат(viara @ 23/02/2020, 20:43) Когато научиш вси...   23/02/2020, 21:51
|||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 21:51) т.е. истината ...   23/02/2020, 22:09
|||- - Никодим   Цитат(viara @ 23/02/2020, 22:09) Ами писано си е, не...   23/02/2020, 22:17
|||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 22:17) А докато се с...   23/02/2020, 22:22
|||- - Никодим   Цитат(viara @ 23/02/2020, 22:22) Имаш в предвид док...   23/02/2020, 23:02
||- - Никодим   Цитат(viara @ 23/02/2020, 20:43) Когато научиш вси...   23/02/2020, 22:13
|- - green mile   Не, не ставало така. Но ставало така, както Б...   22/02/2020, 23:36
|- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 23:36) Не, не ставало т...   22/02/2020, 23:50
||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 23:50) И като обича, оз...   23/02/2020, 04:35
||- - Никодим   Защо според теб Исус не разцелувал търговци...   23/02/2020, 04:47
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 04:47) Защо според т...   23/02/2020, 04:51
||- - Никодим   Цитат(viara @ 23/02/2020, 05:51) Грийни е наясно, ч...   23/02/2020, 05:02
||- - green mile   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 05:02) Е ако някой т...   23/02/2020, 14:04
|||- - нищ по дух   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 14:04) ...Бог обича ли В...   23/02/2020, 14:40
|||- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 14:04) Според теб Бог ...   23/02/2020, 19:57
||- - green mile   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 05:02) Е ако някой т...   23/02/2020, 18:37
||- - Никодим   Напълно си права за любовта и че аз (или чове...   23/02/2020, 19:11
||- - Aлли   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 19:11) Напълно си пр...   23/02/2020, 19:37
|||- - trаnsalp   Цитат(Aлли @ 23/02/2020, 19:37) Интересно е, че т...   23/02/2020, 19:52
||||- - Aлли   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 19:52) Малко драматиза...   23/02/2020, 22:29
|||- - Никодим   Цитат(Aлли @ 23/02/2020, 19:37) Интересно е, че т...   23/02/2020, 20:27
|||- - green mile   Само че всичко това е писано срещу мен, не ви...   23/02/2020, 20:56
||||- - viara   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 20:56) Само че всичко ...   23/02/2020, 21:02
|||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 21:02) Грийни, тези тук з...   23/02/2020, 21:05
|||||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 21:05) Само да не вземе...   23/02/2020, 21:12
|||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 21:12) Грийни за разлика ...   23/02/2020, 22:21
|||||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 22:21) Аз затова го зад...   23/02/2020, 23:08
|||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 23:08) Да, в цял свят учит...   23/02/2020, 23:26
|||||- - владик   Цитат(viara @ 23/02/2020, 23:08) Обучението струва...   24/02/2020, 00:59
|||||- - viara   Цитат(владик @ 24/02/2020, 00:59) Именно, но пор...   24/02/2020, 05:21
||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 20:56) Само че всичко ...   23/02/2020, 21:04
|||||- - green mile   Предпочитам да не се занимаваш с мен. По ник...   24/02/2020, 00:35
||||- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 20:56) Само че всичко ...   23/02/2020, 21:28
||||- - green mile   'Никодим' post='80309' date='23/02/2020, 21:28']...   24/02/2020, 00:29
||||- - Никодим   Това между вас беше неволно по мое мнение. А...   24/02/2020, 01:05
||||- - viara   Цитат(Никодим @ 24/02/2020, 01:05) Относно viara т...   24/02/2020, 05:05
|||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 24/02/2020, 05:05) ... Това за ученици...   24/02/2020, 07:20
|||||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 24/02/2020, 07:20) Крадеца вика, др...   24/02/2020, 08:28
|||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 24/02/2020, 08:28) Пак ЛИЧНОСТНО гов...   24/02/2020, 08:47
|||||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 24/02/2020, 08:47) Разбира се, че м...   24/02/2020, 09:29
|||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 24/02/2020, 09:29) ... ПП Не деля думит...   24/02/2020, 10:10
||||- - viara   съобщението е повторено ... изтрих го   24/02/2020, 05:05
|||- - Aлли   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 20:27) Все повече се...   23/02/2020, 22:46
||- - green mile   Как от любов да се съглася и да кажа "хора...   23/02/2020, 19:58
||- - viara   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 19:58) Как от любов да ...   23/02/2020, 20:05
|||- - green mile   Цитат(viara @ 23/02/2020, 20:05) Грийни, безсмисле...   23/02/2020, 20:10
||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 19:58) Как от любов да ...   23/02/2020, 20:12
|- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 00:36) Не, не ставало т...   23/02/2020, 04:55
- - Никодим   Цитатшрито За Бог Отец се говори в цитата. Б...   21/02/2020, 02:02
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 21/02/2020, 02:02) Ако сте учили...   21/02/2020, 14:20
- - green mile   На тези тримата, които трябваше да умрат за ...   22/02/2020, 00:40
- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 00:40) На тези тримата...   22/02/2020, 09:49
- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 09:49) Най-вече на нея. ...   22/02/2020, 10:13
|- - trаnsalp   Цитат(viara @ 22/02/2020, 10:13) Ето там ти е била г...   22/02/2020, 10:25
|- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 10:25) Ами напротив. По...   22/02/2020, 10:47
|- - trаnsalp   Цитат(viara @ 22/02/2020, 10:47) Божиите чуват Бож...   22/02/2020, 10:52
|- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 10:52) А ти откъде знае...   22/02/2020, 12:12
- - green mile   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 09:49) Най-вече на нея. ...   22/02/2020, 14:15
- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 14:15) Не, не мисля. че ...   22/02/2020, 17:21
- - green mile   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 17:21) Пиша принципно ...   22/02/2020, 23:37
- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 23:37) Но не ти вярвам....   22/02/2020, 23:45

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 26/02/2020, 21:05
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test