test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Скъпоценната кръв на Христос!
Solly
коментар 12/01/2018, 06:03
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 717
Регистриран: 03/06/2017
Потребител # 57

Цитат(ba4o_a4o @ 10/01/2018, 18:39) *
Спасителна за греховете е кръвта, а познанието води е именно да се разбере, че в кръвта Му е Спасението!
Матей 26:28
28.Защото това е Моята кръв на [новия] завет, която се пролива за прощаване на греховете.
Лука 22:20
20. Така взе и чашата подир вечерята, и рече: Тази чаша е новият завет в Моята кръв, която за вас се пролива.
Йоан 6:56
56 Който се храни с Моята плът и пие Моята кръв, той пребъдва в Мене, и Аз в него.
1 Коринтяни 11:25
25 Така взе и чашата след вечерята и рече: Тая чаша е новият завет в Моята кръв; това правете всеки път, когато пиете, за Мое възпоминание.
Амин!

Цитат(ba4o_a4o @ 08/01/2018, 23:07) *
Цитат
Ако Исус не беше се явил в плът, нямаше как да пролее Святата Си Кръв за нашите грехове!
Исус стана Слово от Бог в човешка плът, подобна на нашата и прие да страда в човешка плът и така опрости греховете ни по благодат.
Без кръв - няма опрощаване на грехове, според Стария завет! И тък като Исус е пръв във всичко, той трябваше да умре, за да е пръв и във Възкресението. А Той можеше да умре само, ако е Човешки Син!

Цитат(hristiqnin @ 11/01/2018, 21:42) *
Цитат
Да,това значи-няма спасение без кръвта на Божия Агнец,Комуто да бъде вечна слава!Амин!

Без никакво съмнение, кръвта на Исус Христос е най-скъпото нещо, което небесния ни Отец е дал на църквата Си. Но много малко християни разбират стойността и силата й.
Вярващите често пеят за силата на кръвта. Дори химна на петдесятната църква е: „Има сила, сила, чудотворна сила в скъпоценната кръв на Агнето”. Но повечето християни рядко влизат в силата й.
Ние просто не разбираме огромното й значение. Например, непрестанно „изговаряме кръвта” като някаква тайнствена формула за защита. Но малко християни могат да обяснят великата й слава и облагите от нея.

https://worldchallenge.org/bg/newsletter/%D...%81%D1%83%D1%81

...................

Какво е значението на кръвта и на жертвата в контекста на религиите?
Защо без кръв, няма опрощаване на грехове?
Как чуждата кръв може да измие твоя личен грях?

Смъртта на Христос, саможертва ли е, или е убийство от страна на евреите, които не признават нито неговата божественост, нито твърденията му, че е Месия, нито че е Божий син, нито че е Бог, въплътен в тяло?

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
ba4o_a4o
коментар 14/01/2018, 16:30
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 140
Регистриран: 08/01/2018
Потребител # 330

Цитат(Solly @ 12/01/2018, 06:03) *
Смъртта на Христос, саможертва ли е, или е убийство от страна на евреите, ...

Йоан 19
4 Тогава Пилат пак излезе вън и каза им: Ето, извеждам ви Го вън за да познаете, че не намирам никаква вина в Него.
5 Исус, прочее, излезе вън носещ трънения венец и моравата дреха. Пилат им казва: Ето човекът!
6 А като Го видяха главните свещеници и служители извикаха, казвайки: Разпни Го! разпни Го! Пилат им каза: Вземете Го вие и разпнете Го; защото аз не намирам вина в Него.
7 Юдеите му отговориха: Ние си имаме закон и по тоя закон Той трябва да умре, защото направи Себе Си Божий Син.
8 А Пилат като чу тая дума още повече се уплаши.
9 И пак влезе в преторията и каза на Исуса: Ти от къде си? А Исус не му даде отговор.
10 Затова Пилат Му казва: На мене ли не говориш? Не знаеш ли че имам власт да Те пусна, и имам власт да Те разпна?
11 Исус му отговори: Ти не би имал никаква власт над Мене, ако не бе ти дадено от горе; затова, по-голям грях има оня, който Ме предаде на тебе.
12 Поради това Пилат търсеше начин да Го пусне; юдеите, обаче, викаха, казвайки: Ако пуснеш Тогова, не си Кесарев приятел; всеки, който прави себе си цар, е противник на Кесаря.
13 А Пилат, като чу тия думи, изведе Исуса вън и седна на съдийския стол, на мястото наречено Каменно настлание, а по еврейски, Гавата.
14 Беше денят на приготовление за пасхата, около шестия час; и той казва на юдеите: Ето вашият цар!
15 А те извикаха: Махни Го! махни! разпни Го! Пилат им казва: Вашия цар ли да разпна? Главните свещеници отговориха: Нямаме друг цар освен Кесаря.
16 Затова той им Го предаде да бъде разпнат.
ЛС
Solly
коментар 14/01/2018, 17:56
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Потребител # 57

Излиза, че не е саможертва, а е убийство.

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
ЛС
hristiqnin
коментар 14/01/2018, 19:34
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Съобщения: 919
Регистриран: 25/06/2017
Потребител # 120

Цитат(Solly @ 14/01/2018, 18:56) *
Излиза, че не е саможертва, а е убийство.

Ако под "саможертва" имаш предвид "самоубийство",то си права,защото Йещуа не се самоуби,а беше убит чрез разпъване на кръст от римляните по настояване на юдеите.А,че е саможертва става ясно от тези Негови думи:"17. Затова Ме люби Отец, защото Аз давам живота Си, за да го взема пак.
18. Никой не Ми го отнема, но Аз от Себе Си го давам. Имам право да го дам, и имам право пак да го взема. Тая заповед получих от Отца Си."(Йоан 10гл.)!ХалелуЯ!
ЛС
Швейк
коментар 16/01/2018, 04:17
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Съобщения: 266
Регистриран: 02/06/2017
Потребител # 39

Получил заповед от отеца си !!! - що за саможертва???
ЛС
shining_stаr
коментар 16/01/2018, 14:45
Копирай адреса: #146

Advanced Member
Съобщения: 1 256
Регистриран: 21/06/2017
Потребител # 116

Цитат(Швейк @ 16/01/2018, 04:17) *
Получил заповед от отеца си !!! - що за саможертва???

Той е едно със своя Отец, не иска нещо различно от Отеца.
не иска на всака цена и преди всичко да си спаси кожицата и животеца...
дори е казал на другите, че ако това искат, ще загубят
живота и душата си.

ЛС
Solly
коментар 16/01/2018, 20:20
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(shining_stаr @ 16/01/2018, 14:45) *
Той е едно със своя Отец, не иска нещо различно от Отеца.

Но не иска и да умре...

Матей 26
37Душата ми е дълбоко нажалена, дори до смърт.e.

44 И пак ги остави и отиде да се помоли трети път, като каза пак същите думи.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 16/01/2018, 23:03
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Solly @ 16/01/2018, 20:20) *
Но не иска и да умре...

Матей 26
37Душата ми е дълбоко нажалена, дори до смърт.e.

44 И пак ги остави и отиде да се помоли трети път, като каза пак същите думи.

естествено е да не иска. Мисля че душата му е нажалена не за самия него, че нещо ще изгуби; Той нищо не може да изгуби и е наясно с това, бил е напълно наясно, че е безсмъртен и ще победи смъртта.
Но по-скоро е нажалена душата му за състоянието на хората и за всичкия ужас, който ще последва...
нали казва на учениците си, че отива да им приготви място
и да им изпрати Утешителя, и че ако не отиде, няма да може Духът да дойде при нас.
Тоест той идва с определена мисия, изпълнява я и си заминава. Така са аватарите... ние да му мислим.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 16/01/2018, 23:07
ЛС
Solly
коментар 17/01/2018, 07:22
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 57

И въпреки че знае, отива да се моли три пъти да го отмине тази чаша!

Горкият Христос!

А на кой ли му пука изобщо за него и за неговите страдания! sunbathing.gif

Егото иска на него да му е добре. Затова приема чужди жертви, за да не страда самото то.
А че Исус не е искал да страда и да умира...на кой му пука?! svirkam si.gif prashchai grigorii.gif

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 17/01/2018, 10:07
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Solly @ 17/01/2018, 07:22) *
И въпреки че знае, отива да се моли три пъти да го отмине тази чаша!

Горкият Христос!

А на кой ли му пука изобщо за него и за неговите страдания! sunbathing.gif

Егото иска на него да му е добре. Затова приема чужди жертви, за да не страда самото то.
А че Исус не е искал да страда и да умира...на кой му пука?! svirkam si.gif prashchai grigorii.gif

Молил се е да го отмине чашата, но е знаел, че няма да го отмине.
И казва: ...да стане обаче по Твоята воля, а не по моята.
Колкото до егото, то винаги страда, каквото и да прави. Имаше една реплика на Уди Алън, че той се разбрал с неговия приятел, че ако единият от двамата оплешивее, другият ще носи перука.
Е, ако ти оплешивееш, аз може и да нося перука, но няма много да те топли. Няма да можеш да казваш на хората: абе аз съм плешив, ама...има там един, дето носи перука заради мене. Плаща моите грехове biggrin.gif
ЛС
Никодим
коментар 18/01/2018, 05:21
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Съобщения: 832
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(shining_stаr @ 17/01/2018, 10:07) *
Е, ако ти оплешивееш, аз може и да нося перука, но няма много да те топли. Няма да можеш да казваш на хората: абе аз съм плешив, ама...има там един, дето носи перука заради мене. Плаща моите грехове biggrin.gif

Цитат
Матей 26:28
Защото това е Моята кръв на [новия] завет, която се пролива за прощаване на греховете.
Евреи 9:28
така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват.

Цитат
Евреи 10:29
тогава колко по-тежко наказание, мислите, ще заслужи оня, който е потъпкал Божия Син, и е счел за просто нещо проляната при завета кръв, с която е осветен, и е оскърбил Духа на благодатта?

Защо се противите на Божието намерение?
Не са виновни тези които вярват на Бога че греховете им са понесени от Божия Агнец за да се оправдае всеки който вярва.
Това че Христос е понесъл греховете не е приумица на християните Бог така е решил и постановил.

Всяко фалшиво учение отрича жертвата и кръвта макар и да преендира да залива поледователите си с божествена светлина и налага дела с които сам ще се очистиш, а не друг да ти носи и плати греховете.
Дори християни се увличат в подобни учения.

Цитат
17 Понеже казваш: Богат съм, забогатях и нямам нужда от нищо, а не знаеш, че ти си окаяният, нещастен, сиромах, сляп и гол,
18 то съветвам те да купиш от Мене злато, пречистено с огън, за да се обогатиш, и бели дрехи, за да се облечеш, та да се не яви срамотата на твоята голота, и колурий, за да помажеш очите си, та да виждаш.
ЛС
shining_stаr
коментар 18/01/2018, 08:43
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Никодим @ 18/01/2018, 05:21) *
Защо се противите на Божието намерение?
Не са виновни тези които вярват на Бога че греховете им са понесени от Божия Агнец за да се оправдае всеки който вярва.
Това че Христос е понесъл греховете не е приумица на християните Бог така е решил и постановил.

Всяко фалшиво учение отрича жертвата и кръвта макар и да преендира да залива поледователите си с божествена светлина и налага дела с които сам ще се очистиш, а не друг да ти носи и плати греховете.
Дори християни се увличат в подобни учения.

Ще ти кажа нещо, не че ще го проумееш и ще има смисъл. Но въпреки това ще го кажа:
Всички учения са клони от едно дърво и всеки който отрича това и вярва, че само това, което той е приел е истиннно, е противник на Божието намерение.
ЛС
Никодим
коментар 19/01/2018, 04:59
Копирай адреса: #153

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(shining_stаr @ 18/01/2018, 09:43) *
Ще ти кажа нещо, не че ще го проумееш и ще има смисъл. Но въпреки това ще го кажа:
Всички учения са клони от едно дърво и всеки който отрича това и вярва, че само това, което той е приел е истиннно, е противник на Божието намерение.

Очевидно е че не всички учения са клони от едно дърво.
Защо твърдиш това когато се казват напълно противоположни неща и няма как двете да са истина едновременно.

Цитат
абе аз съм плешив, ама...има там един, дето носи перука заради мене. Плаща моите грехове biggrin.gif

Цитат
1 Петрово 2:24
Който сам понесе в тялото Си нашите грехове на дървото, тъй щото, като сме умрели за греховете, да живеем за правдата; с Чиято рана вие оздравяхте.
Евреи 9:28
така и Христос, като биде принесен веднъж, за да понесе греховете на мнозина, ще се яви втори път, без да има работа с грях, за спасението на ония, които Го очакват.

А Шрито писа че да приемеш че някой е понесъл твоите грехове и ще ти се размине за тях означава да живееш извън карма.
Тотално отричане на благовестието.

Но тия глупости че трябва да виждаме доброто и злото като едно явно убиват всяка възможност да се различава добро и зло.
Само така мога да си обясня че две противоположни твърдения могат да се приемат че означават едно и също нещо без разлика.
Странна работа?!
ЛС
shining_stаr
коментар 19/01/2018, 09:14
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Никодим @ 19/01/2018, 04:59) *
Очевидно е че не всички учения са клони от едно дърво.
Защо твърдиш това когато се казват напълно противоположни неща и няма как двете да са истина едновременно.

А Шрито писа че да приемеш че някой е понесъл твоите грехове и ще ти се размине за тях означава да живееш извън карма.
Тотално отричане на благовестието.

Но тия глупости че трябва да виждаме доброто и злото като едно явно убиват всяка възможност да се различава добро и зло.
Само така мога да си обясня че две противоположни твърдения могат да се приемат че означават едно и също нещо без разлика.
Странна работа?!

Тия противоположни работи са в твоята глава, Никодиме. В твоята и на Шрито. Казах на него, казвам и на тебе: ако търсиш противоречия, ще ги имаш.
Аз не отричам, аз приемам. И Исус, и жертвата Му, и всичко. Но вие, които сте жертва на противоречивите си умове... ... Кой в този форум е казал да приемаш злото и доброто като едно? И че трябвало да се спасяваш сам чрез вършене?
Не и аз. Моля ви, спрете вече да НИ приписвате тези неща. Както и да е...пак казвам за пореден път, Исус се е пожертвал, но това не те освобождава от отговорност.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 19/01/2018, 09:17
ЛС
Никодим
коментар 20/01/2018, 19:22
Копирай адреса: #155

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(shining_stаr @ 19/01/2018, 09:14) *
Кой в този форум е казал да приемаш злото и доброто като едно? И че трябвало да се спасяваш сам чрез вършене?
Не и аз.

Например Джош и Шрито. Първия казва че Бог е дал заповеди и ние имаме ум да четем и да се водим от заповедите, а Святия Дух е сила която ни се дава да извършим това което ума ни казва, когато чете. Ние ползваме Духа като спортна екипировка за личните ни постижения.
Втория пък казва да изпълняваме без да чакаме някакъв си Дух.
За Соли да не говорим.

Също мнозина са писали че само ние виждаме нещата като добро и зло но в божествения свят всичко е едно - едно дърво наприемер.

Казваш че не споделяш подобна идея, но твърдиш че друг не може да носи перука вместо нас.
Какво да си мисля тогава?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 20/01/2018, 19:24
ЛС
shining_stаr
коментар 21/01/2018, 08:45
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Никодим @ 20/01/2018, 19:22) *
Например Джош и Шрито. Първия казва че Бог е дал заповеди и ние имаме ум да четем и да се водим от заповедите, а Святия Дух е сила която ни се дава да извършим това което ума ни казва, когато чете. Ние ползваме Духа като спортна екипировка за личните ни постижения.
Втория пък казва да изпълняваме без да чакаме някакъв си Дух.
За Соли да не говорим.

Също мнозина са писали че само ние виждаме нещата като добро и зло но в божествения свят всичко е едно - едно дърво наприемер.

Казваш че не споделяш подобна идея, но твърдиш че друг не може да носи перука вместо нас.
Какво да си мисля тогава?

Ами аз му писах на Шрито, че без Духа нищо не можеш да изпълниш. Без Духа си мъртъв, ходещ мъртвец.
Няма такова нещо като "сам със собствени сили". Нито си сам, нито силата е твоя, всичко е от, за и в
Бога. Ако в Корана пише, че не съществува нищо друго освен Аллах, ако и във Ведите е същото, ще дойдат християните и ще отричат, защото видиш ли, в тяхната книга било друго...Но не е друго.
Нищо тук не е твое, нито силата, нито децата, нито добитъка и имота, нито дори тялото. Ти може временно да си стопанин и да се грижиш за тези неща, но ти не ги притежаваш.
Казваш, че Исус е платил нашите грехове, добре. Но това, пак казвам, не освобождава от отговорност всеки един от нас.
В божествения свят няма зло и добро, щото там не съществува зло.
Но тук е Земята и в това земно тяло, в тези условия съществуват добро и зло като две противоположни сили и ги различаваме. "Тук" и "там" казвам условно, защото не е място, а ниво на осъзнаване.
Или, мястото е според нивото на осъзнаване.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 21/01/2018, 09:21
ЛС
Никодим
коментар 21/01/2018, 18:35
Копирай адреса: #157

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(shining_stаr @ 21/01/2018, 09:45) *
Казваш, че Исус е платил нашите грехове, добре. Но това, пак казвам, не освобождава от отговорност всеки един от нас.

От каква отговорност не сме освободени след като Исус е платил нашите грехове?

Пише че Бог е натоварил Исус с нашето беззаконие, положил на Него греховете ни и Той ги понесъл на кръста.
Исус сложил перука за нас, носил я за нас или не е така?
Цитат
Марк 15:17
И облякоха Му морава мантия, сплетоха и венец от тръни и го положиха на главата Му.

Може ли някой да носи чужди грехове, а този на когото са греховете да не бъде осъден за това че ги е извършил?
Има ли такова нещо във Ведите, корана и т.н.?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 21/01/2018, 18:36
ЛС
Шрито
коментар 21/01/2018, 21:18
Копирай адреса: #158

Пазител
Съобщения: 866
Регистриран: 27/11/2017
От: село
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 21/01/2018, 18:35) *
Има ли такова нещо във Ведите, корана и т.н.?

И в Гита се казва, че греховете могат да бъдат пречистени чрез вяра в Бога.

БГ ХVІІІ.62: О, Бхарата! Търси убежище в Него с цялото си сърце и душа! Благодарение на Неговата милост ти ще постигнеш върховния покой и вечното състояние.
БГ ХVІІІ.63: С това Аз ти предадох най-тайното знание от тайните. Помисли върху него и върши каквото искаш.
БГ ХVІІІ.64: Чуй отново Моите възвишени слова – най-голямата от всички тайни! Тъй като си Ми скъп, Аз ще ти кажа това, което е полезно за тебе.
БГ ХVІІІ.65: Установи ума си върху Мене, бъди Мой поклонник, жертвопринасяй Ми, падай по очи пред Мене и със сигурност ще Ме постигнеш. Аз ти обещавам това, тъй като си Ми скъп.
БГ ХVІІІ.66: Отказал се от всички дхарми, търси убежище единствено в Мене. Не скърби – Аз ще те освободя от всички грехове!
БГ ХVІІІ.67: Никога не предавай това учение на неаскет, на неотдаден, нито пък на човек, който не се стреми към него, както и на такъв, който е неблагоразположен към Мене!
БГ ХVІІІ.68: Този, който предава тази висша тайна на отдадения на Мене, като питае в най-висша степен преклонение пред Мене, без съмнение ще достигне до Мене.
БГ ХVІІІ.69: Никой друг сред хората не извършва дело, което да Ми е по-скъпо, нито пък на този свят някой Ми е по-скъп.
БГ ХVІІІ.70: Всеки, който изучи този свещен разговор между нас, ще е извършил жертвоприношение пред Мене, изпълнено с познание - това е Моето мнение.
БГ ХVІІІ.71: Този, който, изпълнен с вяра и благоразположен, слуша Гита, ще бъде освободен. Той ще достигне до щастливите селения, запазени за достойните.
БГ ХVІІІ.72: О, Партха! Успя ли да изслушаш това със съсредоточен ум? О, завоевателю на богатства! Разпръсна ли се твоята заблуда, предизвикана от незнанието?
ЛС
shining_stаr
коментар 22/01/2018, 18:13
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Шрито @ 21/01/2018, 21:18) *
И в Гита се казва, че греховете могат да бъдат пречистени чрез вяра в Бога.

БГ ХVІІІ.62: О, Бхарата! Търси убежище в Него с цялото си сърце и душа! Благодарение на Неговата милост ти ще постигнеш върховния покой и вечното състояние.
БГ ХVІІІ.63: С това Аз ти предадох най-тайното знание от тайните. Помисли върху него и върши каквото искаш.
БГ ХVІІІ.64: Чуй отново Моите възвишени слова – най-голямата от всички тайни! Тъй като си Ми скъп, Аз ще ти кажа това, което е полезно за тебе.
БГ ХVІІІ.65: Установи ума си върху Мене, бъди Мой поклонник, жертвопринасяй Ми, падай по очи пред Мене и със сигурност ще Ме постигнеш. Аз ти обещавам това, тъй като си Ми скъп.
БГ ХVІІІ.66: Отказал се от всички дхарми, търси убежище единствено в Мене. Не скърби – Аз ще те освободя от всички грехове!
БГ ХVІІІ.67: Никога не предавай това учение на неаскет, на неотдаден, нито пък на човек, който не се стреми към него, както и на такъв, който е неблагоразположен към Мене!
БГ ХVІІІ.68: Този, който предава тази висша тайна на отдадения на Мене, като питае в най-висша степен преклонение пред Мене, без съмнение ще достигне до Мене.
БГ ХVІІІ.69: Никой друг сред хората не извършва дело, което да Ми е по-скъпо, нито пък на този свят някой Ми е по-скъп.
БГ ХVІІІ.70: Всеки, който изучи този свещен разговор между нас, ще е извършил жертвоприношение пред Мене, изпълнено с познание - това е Моето мнение.
БГ ХVІІІ.71: Този, който, изпълнен с вяра и благоразположен, слуша Гита, ще бъде освободен. Той ще достигне до щастливите селения, запазени за достойните.
БГ ХVІІІ.72: О, Партха! Успя ли да изслушаш това със съсредоточен ум? О, завоевателю на богатства! Разпръсна ли се твоята заблуда, предизвикана от незнанието?

но това не е просто вяра в Бога, а много сериозна практика.
ЛС
Шрито
коментар 22/01/2018, 20:21
Копирай адреса: #160

Пазител
Съобщения: 866
Регистриран: 27/11/2017
От: село
Потребител # 290

Вяра е. Насоченост само в една посока. И то интензивна насоченост, даже може да кажем мощна, всеобхватна.
А ти какво разбираш под практика? Да си копаеш в градината и да мислиш за Бога? И колкото повече пот хвърлиш, толкова си по-заслужил?
ЛС

Отговори в темата
- Solly   Скъпоценната кръв на Христос!   12/01/2018, 06:03
- - Шрито   Първо уточни за какво ти е т...   12/01/2018, 11:17
|- - Solly   Цитат(Шрито @ 12/01/2018, 11:17...   12/01/2018, 15:41
|- - Шрито   Разсъждаваш като Никодим. Х...   13/01/2018, 12:25
|- - Никодим   Цитат(Шрито @ 13/01/2018, 12:25...   13/01/2018, 19:49
|- - Шрито   Жертвата е част от въпросно...   13/01/2018, 22:45
|- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 13/01/2018, 23:45...   14/01/2018, 00:15
|- - Шрито   "Кръв" следва да се ра...   14/01/2018, 10:45
|- - QvisitoR   Цитат(Шрито @ 14/01/2018, 11:45...   14/01/2018, 14:53
||- - hristiqnin   Цитат(QvisitoR @ 14/01/2018, 15:53) ...   14/01/2018, 19:02
||- - Шрито   Единици сме които разбирам...   14/01/2018, 20:25
|||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 14/01/2018, 21:25...   14/01/2018, 20:44
|||- - Шрито   Повярвай на Библията и оста...   14/01/2018, 21:10
|||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 14/01/2018, 22:10...   14/01/2018, 22:10
|||- - Шрито   Марк.12:38. И думаше им в поуче...   15/01/2018, 16:45
||- - green mile   Цитат(QvisitoR @ 14/01/2018, 14:53) ...   15/01/2018, 23:41
|- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 14/01/2018, 11:45...   14/01/2018, 18:12
||- - Шрито   Цитат(hristiqnin @ 14/01/2018, 18:12...   14/01/2018, 20:12
||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 14/01/2018, 21:12...   14/01/2018, 20:49
||- - Шрито   Бог не ни е забранил да гово...   14/01/2018, 21:01
||- - hristiqnin   Цитат(Шрито @ 14/01/2018, 21:01...   14/01/2018, 21:54
||- - Шрито   http://forumabv.eu/index.php?showtopic=762...rt=0#...   14/01/2018, 22:06
|- - Никодим   Цитат(Шрито @ 14/01/2018, 11:45...   14/01/2018, 18:27
|- - Riki   "..избелили в крьвта..." ...   14/01/2018, 19:03
||- - Никодим   Цитат(Riki @ 14/01/2018, 20:03) ...   14/01/2018, 20:12
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 14/01/2018, 18...   14/01/2018, 20:18
- - Никодим   Не пише ли че Исус е Божия А...   13/01/2018, 02:44
|- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 13/01/2018, 03...   14/01/2018, 00:20
|- - Solly   21 и като положи Аарон двете ...   14/01/2018, 06:41
|- - Solly   Цитат(Никодим @ 13/01/2018, 02...   14/01/2018, 06:54
|- - Швейк   ...Само да допълня - много са ...   14/01/2018, 07:39
||- - Solly   Цитат(Швейк @ 14/01/2018, 07:39...   14/01/2018, 07:41
|- - Никодим   Цитат(Solly @ 14/01/2018, 07:54) Д...   14/01/2018, 18:43
||- - Solly   Цитат(Никодим @ 14/01/2018, 18...   14/01/2018, 18:53
|||- - Никодим   Цитат(Solly @ 14/01/2018, 19:53) Н...   14/01/2018, 20:01
||- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 14/01/2018, 19...   14/01/2018, 18:59
|- - green mile   Да, ето в това се крие вашат...   14/01/2018, 23:48
|- - hristiqnin   Цитат(green mile @ 15/01/2018, 00:48...   15/01/2018, 00:13
|- - Solly   39. И като пристъпи малко нап...   15/01/2018, 06:40
- - Joshua7   Цитат(Solly @ 12/01/2018, 07:03) Ц...   13/01/2018, 04:39
|- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 13/01/2018, 04:39) ...   13/01/2018, 08:09
- - мариян   Според мен една от основнит...   13/01/2018, 09:49
|- - Riki   Убийци сме- да!При това и ...   13/01/2018, 10:44
|- - мариян   Цитат(Riki @ 13/01/2018, 11:44) Уб...   13/01/2018, 12:13
||- - Riki   Цитат(мариян @ 13/01/2018, 12...   13/01/2018, 14:49
|- - Швейк   А този който е издавил цяло...   13/01/2018, 12:51
|- - Riki   Цитат(Швейк @ 13/01/2018, 12:51...   13/01/2018, 14:42
||- - Швейк   Е ти пък, чак да ми разбиеш ф...   13/01/2018, 18:10
||- - Riki   Цитат(Швейк @ 13/01/2018, 18:10...   13/01/2018, 18:48
||- - Швейк   Аз знам, но няма да ти кажа п...   13/01/2018, 19:23
||- - Riki   Цитат(Швейк @ 13/01/2018, 19:23...   13/01/2018, 20:11
|- - hristiqnin   Цитат(Швейк @ 13/01/2018, 13:51...   14/01/2018, 00:34
|- - Швейк   Защо този творец е сътворил...   14/01/2018, 04:06
|- - hristiqnin   Цитат(Швейк @ 14/01/2018, 05:06...   14/01/2018, 18:17
|- - Швейк   Творецът е сътворил ВСИЧКО....   15/01/2018, 22:06
- - ba4o_a4o   Цитат(Solly @ 12/01/2018, 06:03) С...   14/01/2018, 16:30
|- - Solly   Излиза, че не е саможертва, ...   14/01/2018, 17:56
|- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 14/01/2018, 18:56) И...   14/01/2018, 19:34
|- - Швейк   Получил заповед от отеца си...   16/01/2018, 04:17
|- - shining_stаr   Цитат(Швейк @ 16/01/2018, 04:17...   16/01/2018, 14:45
||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 16/01/2018, 14...   16/01/2018, 20:20
||- - Riki   Е, ние не знаем точно как е б...   16/01/2018, 20:51
|||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 16/01/2018, 20:51) Е, ...   16/01/2018, 22:47
|||- - Riki   Ами да отсяваме добро от зл...   16/01/2018, 22:59
|||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 16/01/2018, 22:59) Ам...   16/01/2018, 23:14
|||- - Riki   RE: Скъпоценната кръв на Христос!   16/01/2018, 23:27
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 16/01/2018, 20:20) Н...   16/01/2018, 23:03
||- - Solly   И въпреки че знае, отива да ...   17/01/2018, 07:22
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 17/01/2018, 07:22) И ...   17/01/2018, 10:07
|||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 17/01/2018, 10...   18/01/2018, 05:21
|||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 18/01/2018, 05...   18/01/2018, 08:43
||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 18/01/2018, 09...   19/01/2018, 04:59
||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 19/01/2018, 04...   19/01/2018, 09:14
||||- - green mile   Не, не са в ума на Никодим. Ц...   19/01/2018, 20:34
|||||- - shining_stаr   Цитат(green mile @ 19/01/2018, 20:34...   19/01/2018, 23:43
|||||- - green mile   Цитат(shining_stаr @ 19/01/2018, 23...   20/01/2018, 01:50
|||||- - shining_stаr   Цитат(green mile @ 20/01/2018, 01:50...   20/01/2018, 09:26
|||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 20/01/2018, 09...   20/01/2018, 19:30
|||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 20/01/2018, 19...   21/01/2018, 08:22
|||||- - Швейк   Цитат(shining_stаr @ 21/01/2018, 08...   21/01/2018, 10:06
||||||- - shining_stаr   Цитат(Швейк @ 21/01/2018, 10:06...   21/01/2018, 11:18
|||||- - green mile   Цитат(shining_stаr @ 21/01/2018, 08...   21/01/2018, 15:43
||||||- - Никодим   Цитат(green mile @ 21/01/2018, 16:43...   21/01/2018, 19:17
|||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 21/01/2018, 09...   21/01/2018, 19:37
|||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 21/01/2018, 19...   21/01/2018, 20:07
||||||- - Шрито   Никодим просто чете всички...   21/01/2018, 20:52
||||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 21/01/2018, 20:52...   21/01/2018, 22:11
||||||- - Шрито   Цитат(shining_stаr @ 21/01/2018, 22...   22/01/2018, 08:49
||||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 22/01/2018, 08:49...   22/01/2018, 17:03
|||||- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 21/01/2018, 19...   21/01/2018, 21:33
||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 19/01/2018, 09...   20/01/2018, 19:22
||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 20/01/2018, 19...   21/01/2018, 08:45
||||- - green mile   Казваш, че Исус е платил наш...   21/01/2018, 15:57
|||||- - romfeia   Когато Христос е изпълнил у...   21/01/2018, 16:35
||||||- - romfeia   1 Йоаново 2 глава ... 9 Който к...   21/01/2018, 16:47
|||||||- - romfeia   Цитат(romfeia @ 21/01/2018, 16:47) 1...   21/01/2018, 16:51
||||||- - New   Цитат(romfeia @ 21/01/2018, 17:35) ...   21/01/2018, 18:03
|||||||- - romfeia   Цитат(New @ 21/01/2018, 18:03) Пр...   21/01/2018, 18:09
||||||||- - New   Не на всички, разбира се, но ...   21/01/2018, 18:11
|||||||- - Никодим   Цитат(New @ 21/01/2018, 19:03) Пр...   21/01/2018, 18:37
|||||||- - Шрито   Неприемането на белега на з...   21/01/2018, 20:24
||||||- - romfeia   Жертвата на Бога е самото с...   21/01/2018, 18:06
|||||- - shining_stаr   Цитат(green mile @ 21/01/2018, 15:57...   21/01/2018, 17:29
|||||- - New   Цитат(green mile @ 21/01/2018, 16:57...   21/01/2018, 17:58
|||||- - shining_stаr   Цитат(New @ 21/01/2018, 17:58) А а...   21/01/2018, 18:36
|||||- - New   Изобщо не съм убедена, че ис...   22/01/2018, 16:36
||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 21/01/2018, 09...   21/01/2018, 18:35
||||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 21/01/2018, 18...   21/01/2018, 21:18
||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 21/01/2018, 21:18...   22/01/2018, 18:13
||||- - Шрито   Вяра е. Насоченост само в ед...   22/01/2018, 20:21
|||- - Шрито   ЦитатВсяко фалшиво учение ...   18/01/2018, 15:36
||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 18/01/2018, 15:36...   18/01/2018, 16:42
|||||- - Шрито   Няма истина, това са котешк...   18/01/2018, 18:11
|||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 18/01/2018, 18:11...   18/01/2018, 18:54
|||||- - Шрито   Не, не са прави. Щом опонира...   18/01/2018, 18:58
|||||- - New   Ама те опонират ли?   18/01/2018, 19:42
|||||- - Шрито   Да. Твърдят, че двете големи...   18/01/2018, 20:40