test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Скок в бъдещето ..., В памет на Стив Джобс!
biggeorge
коментар 01/10/2021, 03:29
Копирай адреса: #141

Плямпало, ама се не трае!
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 616
Регистриран: 02/06/2017
От: Зона 51
Потребител # 51

Правя тази тема в памет на Стив Джобс, който почина преди 10 години, на 5 октомври 2011 г.
Ако беше жив сега щеше да навърши 66 години.
Преди време прочетох една биографична книга за него.
В нея се разказваше за неговата страст към изобретяването на нови неща, за неговите умения, амбиции за успех, за желанието му да твори, за това колко далновиден е бил и е провиждал бъдещето на технологиите.
Беше ми интересно да разбера как е създал персоналния компютър, такъв какъвто го познаваме днес или за открадването на идеята за компютърната мишка от XEROX.
Как Стив Джобс е изучавал калиграфия, което по-късно му е помогнало при създаването на различни компютърни шрифтове и на красиви дизайни на различните му продукти.
Това ме накара да осъзная, че всичко, което научим през живота си може да ни бъде от полза един ден.
Чувал съм съучениците ми в училище да питат: "За какво ми е да уча това? Кога и къде ще ми потрябва?".
Историята на живота на Стив Джобс е доказателството, че наученото в училище и университета може да ти помогне, за да успееш в живота.
Интересно за мен беше да разбера колко много изобретения е създал - macOS, IPod, iPhone, iPad, iMac, MacBook, Pixar и т.н.
Ако искате да научите нещо за Стив Джобс прочетете това:
Стив Джобс - за пътя до върха - Реч на Стив Джобс пред випускници от Станфордския университет през 2005 г.
Ето един цитат от тази реч:
Цитат
Отново не можете да свържете точките гледайки напред, можете да ги свържете гледайки назад. За това трябва да вярвате, че точките някак ще се свържат във вашето бъдеще. Трябва да вярвате на нещо – на интуицията си, съдбата, кармата, каквото и да е. Този подход никога не ме е разочаровал и направи живота ми смислен.

Иска ми се да се опитаме да свържем точките, но напред, а не назад.
Според вас кое ще бъде следващото изобретение, което ще промени живота ни?
Кой е следващият скок в технологиите, който човечеството ще направи?
Чудя се дали развитието на технологиите няма да бъде използвано за лоши цели и дали скока ще е напред в бъдещето или назад в миналото?
Какво ще стане ако високите технологии бъдат използвани за установяването на световна диктатура?

Както това се случва в Китай - високите технологии се използват от Китайската комунистическа партия, за да контролират населението по начин, който не е било възможен преди 70 години.
Струва ми се, че от технологична гледна точка в момента тъпчем на едно място, защото се създават нови версии на стари неща или се предлагат стари изобретения с нов дизайн.
Опитвам се да се сетя за някое ново изобретение и нищо не ми хрумва.
Според вас кое ще бъде "Изобретение номер 1 на 21 век"?
Само не казвайте "коронавируса" или "ваксините". w00tbrows.gif

--------------------
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Бай Иван
коментар 02/10/2021, 14:27
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 829
Потребител # 50

О, много са кандидатите за откритие топ 1 на 21век.Маломерни атомни централи,водородната и слънчева енергетика,повишаване енергоемкостта на акумулаторите,получаване на дълги нановлакна от въглерод. и др.Всички ще станат реалност през този век.Това ще доведе до създаване на нови професии и закриването на други,със съответните социални катаклизми.За мен обаче най важната придобивка ще бъде начина на управление на държавите - пряка демокрация ,което ще премахне политическите мафии в световен мащаб.
ЛС
lati1960
коментар 02/10/2021, 17:38
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Съобщения: 5 470
Регистриран: 20/04/2019
Потребител # 519

Цитат(Бай Иван @ 02/10/2021, 15:27) *
О, много са кандидатите за откритие топ 1 на 21век.Маломерни атомни централи,водородната и слънчева енергетика,повишаване енергоемкостта на акумулаторите,получаване на дълги нановлакна от въглерод. и др.Всички ще станат реалност през този век.Това ще доведе до създаване на нови професии и закриването на други,със съответните социални катаклизми.За мен обаче най важната придобивка ще бъде начина на управление на държавите - пряка демокрация ,което ще премахне политическите мафии в световен мащаб.

А как го виждаш последното?
Щото на мен ми звучи като утопия.
Как на практика ще се упражнява тази пряка демокрация? През нета ли?
ЛС
Бай Иван
коментар 03/10/2021, 18:33
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Потребител # 50

Да, ще обясня как го виждам,а ти прецени дали е утопия.Пряка демокрация ,чрез референдуми е прекалено скъпо ако е чрез бюлетини.Чрез интернет е по-целесъобразно ,но според експертите/аз не съм такъв/,вотът подлежи на хакване.Предлагам като алтернатива мажоритарен избор на НС.Страната се разделя на примерно 240 мажоритарни изборни района,с еднакво население.Всеки може да се кандидатира за депутат,като публикува програма и автобиография чрез интернет или афиши.След изборния ден се броят гласовете и първият става депутат ,а 30-40 от следващите го образуват консултативен съвет /КС/.КС има за задача да следи работата на депутата и да го консултира по въпроси извън неговата компетентност.Депутата пък е длъжен да осведомява КС за бъдещите разисквания в парламента.Ако КС забележи ,че депутата системно не се съобразява с предложенията на КС или има съмнения за влизане в корупционни практики,може да поиска освобождаването на депутата и замяната му със следващия го по брой гласове на изборите.Това става на събрание в което депутата и КС изтъкват своите мотиви,а гласуващите определят кой е прав.На събранието могат да присъстват и интересуващи се граждани.Така в НС ще се съберат 240 депутата всеки със своите предпочитания и интереси което ще блокира вземането на каквото и да е решение.Затова трябва да се промени и начинът на гласуване.Гласуването ,чрез болшенство трябва да се замени с консенсус.Напр.за даден проблем се предлагат 10 варианта за решение.Всеки депутат гласува за всички предложения,като за най доброто дава 10т. за следващото-9т и т.н. до последното -1т.Приема се варианта събрал най много точки.Ясно е ,че няма партия която да подкрепи такива избори,още повече ,че това свързано и промяна на конституцията.Но ако повече хора харесат мажоритарните избори,има начин.Референдум за смяна на изборната система.
ЛС
lati1960
коментар 04/10/2021, 18:57
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 519

О кей. Дал си не лоши предложения, особено това с КСъвет и контрола на гражданите и над него, и над самия депутат. Първият проблем обаче е ето този: https://www.vesti.bg/sviat/facebook-messeng...srinaha-6131974 Аз и в момента имам проблеми с тези приложения, явно не само аз. Експертите твърдят, не аз, че няма 100% гаранция електронният вот да не бъде пробит, от хакери, от злонамерени хора, групи и дори страни, както се твърди за Русия и Китай, примерно. Има такива случаи. Но, да кажем, че това мине гладко. Нататък сам си казал какъв е проблемът:
"Ясно е ,че няма партия която да подкрепи такива избори,още повече ,че това свързано и промяна на конституцията.Но ако повече хора харесат мажоритарните избори,има начин.Референдум за смяна на изборната система."
Не минахме ли през това? Нали г-н Трифонов направи референдум, после на два пъти имаше възможност да управлява и да прокара решенията му, които в общи линии бяха в посоката, която и ти предлагаш? И, какво стана? Ми въртя, сука, и се изсули от отговорност. Дали се уплаши /не вярвам/, или някой/и зад него му диктува/т какво да прави, не знам. Но ти предлагаш нещо, което крадльовците от нашата т. нар. политическа класа просто няма как да приемат, а именно - пряка демокрация или иначе казано директно управление на народа и обществото. А аз бих го нарекъл самоуправление. Само че. Нали разбираш какво означава това? Че сегашната клика политическа става излишна, и със сигурност ще бъде заменена от нова, която, ще не ще, ще трябва да работи за хората и нацията. Е, ето я причината това да не бъде допуснато, от самите политици. Трябва им здраво раздрусване на всички тия, каквото беше през 1997-ма зимата, но, видно е, че не се очертава нищо такова. Така че... сори, но няма как да стане. И жалко, щото аз много харесвах идеята на Слави да избираме пряко дори кварталните си полицаи, нещо като български шерифи, както е в Щатите. Още една прекрасна идея. Понеже, като знаят, че са избираема от квартала или града, или селото длъжност, няма да се заиграват с наркодилъри, трафиканти, крадци, сводници и всякакъв престъпен контингент, за да си докарват още няколко заплати, а ще служат на хората, щат не щат. Както политиците, ако се прокарат твоите идеи. Но е ясно, че няма да го допуснат - и ченгетата, и политиците, и мутрите, и олигарсите зад тях, обрали нацията... Та така. Дано да греша де, но не виждам как реално ще стане. Може пък да им дойде акъла на някои от същите, да кажем на тези новите, а чрез тях и на по-обиграните, да се надяваме. Ти вярваш ли?

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 04/10/2021, 18:59
ЛС
Бай Иван
коментар 05/10/2021, 16:40
Копирай адреса: #146

Advanced Member
Потребител # 50

Слави имаше добри предложения но специално за изборната система издишаше.Предлага двукамарно НС както е в Англия.Нисша и висша камара които уж да се контролират,но на практика висшата камара има последна дума.Това няма много общо с демокрацията.В България нямаме лордове.Кои ще бъдат във висшата камара?Продължавам да твърдя ,че предложеното от мен е най-по.
ЛС
lati1960
коментар 05/10/2021, 19:21
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Бай Иван @ 05/10/2021, 17:40) *
Слави имаше добри предложения но специално за изборната система издишаше.Предлага двукамарно НС както е в Англия.Нисша и висша камара които уж да се контролират,но на практика висшата камара има последна дума.Това няма много общо с демокрацията.В България нямаме лордове.Кои ще бъдат във висшата камара?Продължавам да твърдя ,че предложеното от мен е най-по.

Съгласен.
Но аз продължавам да твърдя, че днешната ни т. нар. политическа класа няма да позволи това да се случи. Би било самоубийствено за нея. А не виждам индикации българското общество да има гражданското съзнание необходимо да им наложи предложените от теб правила. И, си оставаме в сегашната каша. sad.gif
ЛС
Бай Иван
коментар 06/10/2021, 18:49
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Потребител # 50

+1.Ако питаме политиците такова нещо няма как да се случи./особено пък днес/Това е дълъг процес на образоване на обществото,и едва тогава да се предизвика референдум.
ЛС
lati1960
коментар 13/10/2021, 20:09
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Бай Иван @ 06/10/2021, 19:49) *
+1.Ако питаме политиците такова нещо няма как да се случи./особено пък днес/Това е дълъг процес на образоване на обществото,и едва тогава да се предизвика референдум.

Ето един, според когото може да се случи. Ако му се доверим де:
https://nova.bg/news/view/2021/10/13/342816...86%D0%B8%D1%8F/
Ще трябва да гласуваш за Слави Трифонов и партията му, няма как. Само тези обещават нещо близко до което си дал като идея и визия. Вече друг въпрос дали имат намерение въобще да го реализират. Сам си го казвал - от обещанието до изпълнението... в родните ни ширини го наричали политика. animatedwink.gif
Бъди здрав!
ЛС
Бай Иван
коментар 14/10/2021, 17:36
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Потребител # 50

Идеите му много се различават от моето мнение.Не смятам ,че живеещите зад граница повече от 6 месеца,трябва да гласуват.Ако все пак много настояват 35 секции са им достатъчни.И второ,гласуването по интернет е несигурно за сега.Хакери влязоха в НАП.Не мисля ,че ще имат проблем да опорочат едни избори.

ЛС
lati1960
коментар 14/10/2021, 19:00
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Бай Иван @ 14/10/2021, 18:36) *
Идеите му много се различават от моето мнение.Не смятам ,че живеещите зад граница повече от 6 месеца,трябва да гласуват.Ако все пак много настояват 35 секции са им достатъчни.И второ,гласуването по интернет е несигурно за сега.Хакери влязоха в НАП.Не мисля ,че ще имат проблем да опорочат едни избори.

Рано или късно ще се иде на този вариант, с електронното гласуване. И не само у нас. Последно у нас, както винаги ще е. Разбира се, ще стане след време, когато се намери начин да се опази вота от злонамерени атаки. Но това е бъдещето. Дотогава... ще си гледаме родното шоу, както винаги. Не че вече е интересно, опошля и омръзна, но, няма друго.
Твоите идеи са добри, в същия контекст, за бъдещето, може би след години и те ще станат факт, дано. Засега обаче не са в интерес на статуквото и т. нар. политическа класа у нас няма да ги въведе, категорично. Защото би се самоубила политически така. А каквито и да са, тези не са глупаци, никак даже. Интелигентен човек си, виждаш как навсякъде политиката се превърна буквално в шоу, медийно, телевизионно, през мрежите също, чрез които все повече управници комуникират с обществото... Шоу, дори направо цирк, зад който едни други хора и сили взимат реално решенията и разпределят порциите. То е нещо като телевизионна игра, в която, за да вземат участие и зрителите, тоест избирателите, те също трябва да присъстват на живо, а начинът е именно през мрежите и нета, така че ще стигнем и до електронното гласуване. Е, поне по-младите ще стигнат, със сигурност.

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 14/10/2021, 19:03
ЛС
Бай Иван
коментар 16/10/2021, 18:48
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Потребител # 50

Напълно съм съгласен.Ако електронното гласуване стане сигурно,това ще улесни много нещата.И не само гласуването за партии,но и референдумите.В Естония го били въвели,но не знам с какъв ефект.В Швейцария са обявили награда за някакъв техен софтуер,ако някой успее да го хакне.Може би има светлина в тунела.
ЛС
lati1960
коментар 16/10/2021, 19:11
Копирай адреса: #153

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Бай Иван @ 16/10/2021, 19:48) *
Напълно съм съгласен.Ако електронното гласуване стане сигурно,това ще улесни много нещата.И не само гласуването за партии,но и референдумите.В Естония го били въвели,но не знам с какъв ефект.В Швейцария са обявили награда за някакъв техен софтуер,ако някой успее да го хакне.Може би има светлина в тунела.

Рано или късно ще го въведат. Без значение рисковете. Щото риск винаги има, дори в мрежите. Което е създадено от човека, пак от хора може да бъде развалено, повредено или злонамерено атакувано. Това няма да спре. Истината е, че клановете и силите, които стоят в миманса и задкулисието на официалната власт, предпочитат шоуто наречено политика да е именно онлайн в мрежите, за да забавлява обществото до степен на умопомрачение и така редовите граждани да изгубят представа за това кои, как и защо ги управляват, и ограбват. Нищо ново под слънцето, иначе. Просто модерните технологии дават и модерни начини по същото. Схемите по грабежа над обикновените хора трябва да бъдат усложнени до варианти, в които и най-умните от тях/нас да не могат да се ориентират в тази Матрица и Система по тотален контрол и манипулация. Това е идеята. И постепенно се въвежда, виждаме. Неизбежно е. Когато имаш този инструмент по въпросния контрол и тази власт, защо да не го използваш? Колкото по-лесно, за елита, толкова по-добре. Така интересите на олигархията навсякъде са защитени, и на никой дори няма да му хрумва вече да се бори с тази Система. Не говоря за идеологии. Идеологемите вече са на бунището, ако някой още не е разбрал. Светът все по-категорично се разделя навсякъде на три основни категории: 1. Елит със задкулисието на дълбоката държава зад него, и с видимата власт на политическата класа. 2. Обслужващи го администрация и бизнес върхушка, както и послушна работеща за него прослойка на всички нива и във всички сектори, да не изброявам, плюс армията и силовите ведомства и служби. 3. Масата т. нар. редови граждани и хора, които трябва да работят за първите две категории, задължително ограбвани от тях през Системата, за да може тя да функционира. Всички останали алабализми за ляво, дясно, демократично, социалистическо, и други дрън-дрън са само димна завеса и инструментариум в същата посока - ограбване на масата от елита и послушковците които го обслужват, и пазят. Пак нищо ново под слънцето. Великите "Пинк Флойд" прозряха и възпяха това преди почти половин век в един свой албум, определяйки направо гениално световните човешки отношения кратко, простичко и ясно: Свинете господари, Кучетата пазачи, и Стадото овце! По-добре не бих могъл да го кажа, още по-малко пък да го изпея, да уважим тези, които го направиха:
https://www.youtube.com/watch?v=2Okd3Oyii7E
https://www.youtube.com/watch?v=4QA30qkRYy8
https://www.youtube.com/watch?v=3GE-sfEbJ7I

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 16/10/2021, 19:13
ЛС

Отговори в темата
- biggeorge   Скок в бъдещето ...   01/10/2021, 03:29
- - evanka   Отдавна мечтая за подкожен чип, който да обе...   01/10/2021, 10:21
|- - Shade   Цитат(evanka @ 01/10/2021, 01:21) Отдавна мечтая за...   01/10/2021, 16:19
||- - нищ по дух   Цитат(Shade @ 01/10/2021, 17:19) Предпочитам неизб...   01/10/2021, 17:19
|||- - trаnsalp   Цитат(нищ по дух @ 01/10/2021, 18:19) И тогава, ...   03/10/2021, 10:45
|||- - Питето   Споко, религиозните няма да усетите разлика...   03/10/2021, 13:50
||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 03/10/2021, 14:50) Споко, религио...   03/10/2021, 14:31
||||- - Питето   НЕкои имат влечение към "първо зрение" ...   03/10/2021, 15:53
|||- - нищ по дух   Цитат(trаnsalp @ 03/10/2021, 11:45) И тогава, как ще ...   03/10/2021, 17:19
|||- - trаnsalp   Цитат(нищ по дух @ 03/10/2021, 18:19) Става дума ...   04/10/2021, 08:12
|||- - нищ по дух   Цитат(trаnsalp @ 04/10/2021, 09:12) ... А тук някой от...   04/10/2021, 08:58
||- - biggeorge   Това не е ли опасно? Някой може да ти хакне м...   02/10/2021, 17:18
||- - Shade   Цитат(biggeorge @ 02/10/2021, 08:18) Това не е ли опа...   02/10/2021, 18:11
||- - biggeorge   Какъвто и метод за криптиране да се използв...   02/10/2021, 18:21
||- - Shade   Цитат(biggeorge @ 02/10/2021, 09:21) Какъвто и метод ...   02/10/2021, 19:26
||- - biggeorge   Аз се опитвам да ти обясня, че няма система, ...   03/10/2021, 21:19
||- - Shade   Цитат(biggeorge @ 03/10/2021, 12:19) Аз се опитвам да...   03/10/2021, 21:42
|- - Питето   Първото го има, обаче е опасно, щото всяко ха...   01/10/2021, 18:00
|- - biggeorge   Цитат(Питето @ 01/10/2021, 19:00) Иначе е добра ...   02/10/2021, 17:13
|- - Питето   Анонимността е... в средновековието (като пр...   02/10/2021, 20:50
- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 01/10/2021, 04:29) Историята на жи...   01/10/2021, 17:41
- - Питето   Цитат(biggeorge @ 01/10/2021, 04:29) ... Кой е следващ...   01/10/2021, 18:08
- - lati1960   Според мен ще е това: "Какво ще стане ако ...   01/10/2021, 18:46
- - Бай Иван   О, много са кандидатите за откритие топ 1 на 2...   02/10/2021, 14:27
|- - lati1960   Цитат(Бай Иван @ 02/10/2021, 15:27) О, много са к...   02/10/2021, 17:38
|- - biggeorge   Цитат(lati1960 @ 02/10/2021, 18:38) Как на практика ...   02/10/2021, 18:17
||- - lati1960   Цитат(biggeorge @ 02/10/2021, 19:17) Защо не? Не може ...   03/10/2021, 18:33
|- - Бай Иван   Да, ще обясня как го виждам,а ти прецени дали...   03/10/2021, 18:33
|- - Питето   Тц, няма да сработи. Първо, водещата клика ще...   03/10/2021, 20:53
||- - Бай Иван   Как ще разбереш кой за кого е гласувал?Вота ...   04/10/2021, 13:56
||- - Питето   Цитат(Бай Иван @ 04/10/2021, 14:56) Как ще разбе...   04/10/2021, 20:36
||- - Бай Иван   С една дума предлагаш да гласуват само родн...   05/10/2021, 17:19
||- - Питето   Сега като е безплатно, по-Убаво ли е... в смис...   05/10/2021, 18:36
|- - biggeorge   Това, което си описал звучи като добре орган...   03/10/2021, 21:29
||- - Бай Иван   Гарантирам,че в КС ще влязат само достойни и...   04/10/2021, 14:02
||- - biggeorge   Подписката е бариера, която спира всеки да с...   04/10/2021, 22:01
||- - Бай Иван   Щом и Луна успя да събере 2500гласа ,що за селе...   05/10/2021, 16:32
||- - Питето   Че ти ако нЕмаш кинти за десет тави кебапчет...   08/10/2021, 21:58
||- - Бай Иван   Ти къде живееш? В Столипиново или във факулт...   09/10/2021, 19:23
||- - Питето   Топло, топло... Ако купуваш гласовете скъпо, ...   09/10/2021, 20:21
|- - lati1960   О кей. Дал си не лоши предложения, особено то...   04/10/2021, 18:57
|- - Бай Иван   Слави имаше добри предложения но специално ...   05/10/2021, 16:40
|- - lati1960   Цитат(Бай Иван @ 05/10/2021, 17:40) Слави имаше ...   05/10/2021, 19:21
|- - Бай Иван   +1.Ако питаме политиците такова нещо няма ка...   06/10/2021, 18:49
|- - lati1960   Цитат(Бай Иван @ 06/10/2021, 19:49) +1.Ако питаме ...   06/10/2021, 19:58
|- - lati1960   Цитат(Бай Иван @ 06/10/2021, 19:49) +1.Ако питаме ...   13/10/2021, 20:09
|- - Питето   Значи Слави може да се коалира и с ДПС. Те съ...   13/10/2021, 23:20
||- - lati1960   Цитат(Питето @ 14/10/2021, 00:20) Значи Слави мо...   14/10/2021, 18:46
|- - Бай Иван   Идеите му много се различават от моето мнен...   14/10/2021, 17:36
|- - lati1960   Цитат(Бай Иван @ 14/10/2021, 18:36) Идеите му мн...   14/10/2021, 19:00
|- - Бай Иван   Напълно съм съгласен.Ако електронното глас...   16/10/2021, 18:48
|- - lati1960   Цитат(Бай Иван @ 16/10/2021, 19:48) Напълно съм ...   16/10/2021, 19:11
- - Тарабас   Първата ваксина в света е поставена през да...   04/10/2021, 10:55
|- - biggeorge   Цитат(Тарабас @ 04/10/2021, 11:55) Първата вакс...   04/10/2021, 21:28
||- - Бай Ганьо   Цитат(biggeorge @ 04/10/2021, 21:28) Това не е вярно. ...   04/10/2021, 21:44
|||- - biggeorge   Течаща вода почти навсякъде в България има, ...   04/10/2021, 22:03
||- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 04/10/2021, 22:28) Това не е вярно. ...   04/10/2021, 22:09
|||- - biggeorge   След като тричането според теб не е българс...   05/10/2021, 17:00
|||- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 05/10/2021, 18:00) След като трича...   05/10/2021, 17:38
|||- - biggeorge   Баси и пропагандната статия. Статията е на...   05/10/2021, 17:59
|||- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 05/10/2021, 18:59) Баси и пропаган...   05/10/2021, 18:06
|||- - biggeorge   Тези в Гърция дето тричат кучета са преселн...   05/10/2021, 23:24
|||- - avanor   Цитат(biggeorge @ 05/10/2021, 23:24) А, бе, нека си тр...   06/10/2021, 06:38
|||- - viara   Цитат(avanor @ 06/10/2021, 07:38) Полезно!!! ...   06/10/2021, 14:56
|||- - biggeorge   Колко пъти си тричала куче, че знаеш какви с...   07/10/2021, 22:04
|||- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 07/10/2021, 23:04) Предлагам ти да ...   08/10/2021, 18:42
|||- - biggeorge   Цитат(нищ по дух @ 08/10/2021, 19:42) Сигурен ли ...   08/10/2021, 19:51
||||- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 08/10/2021, 20:51) ... Има достатъчн...   09/10/2021, 13:22
||||- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 08/10/2021, 20:51) Не им става добр...   09/10/2021, 15:36
|||- - Питето   Ми добре ще му е. Като стане сакатлък и те пр...   09/10/2021, 18:02
|||- - нищ по дух   Цитат(Питето @ 09/10/2021, 19:02) ... На конвейра ...   09/10/2021, 19:00
|||- - Питето   Ми "преработването" точно пасва на "...   09/10/2021, 20:33
||- - avanor   ЦитатТова не е вярно. Има данни, че ваксинац...   04/10/2021, 22:19
|||- - biggeorge   Данни: The earliest hints of the practice of variolation for smallpox in Ch...   05/10/2021, 16:15
|||- - avanor   ЦитатНай-ранните намеци за практикуването ...   05/10/2021, 22:35
|||- - biggeorge   Цитат(avanor @ 05/10/2021, 23:35) Други тайно се ва...   07/10/2021, 21:55
|||- - avanor   Цитат(biggeorge @ 07/10/2021, 22:55) Екатерина Велик...   08/10/2021, 16:11
|||- - biggeorge   Когато внимателно чета написаното от теб ос...   08/10/2021, 18:14
|||- - avanor   С огромно огорчение чета това. Бог ми е свид...   09/10/2021, 17:29
||- - Тарабас   Не си ме разбрал. Аз не се срамувам, че съм бъ...   05/10/2021, 07:00
||- - biggeorge   О, неразумни и юроде! Защо се срамуваш от ...   05/10/2021, 15:37
||- - Бай Иван   Всъщност кое ти дава основание да твърдиш ,ч...   05/10/2021, 16:46
||- - biggeorge   Колко процента от ваксинираните хора в посл...   05/10/2021, 17:30
||- - Бай Иван   Статии много.Особено от заинтересованите и...   06/10/2021, 18:44
||- - biggeorge   През 1885 г., когато Луи Пастьор поставя първа...   06/10/2021, 23:31
||- - viara   Цитат(biggeorge @ 07/10/2021, 00:31) През 1885 г., когат...   07/10/2021, 05:35
||- - biggeorge   Благодаря за линка. Но щом видях АллатРа и с...   07/10/2021, 21:47
||- - viara   Цитат(biggeorge @ 07/10/2021, 22:47) Благодаря за ли...   08/10/2021, 05:53
||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 08/10/2021, 06:53) Ясно. Предубежден...   08/10/2021, 06:13
|||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 08/10/2021, 07:13) Неее! Истинат...   08/10/2021, 06:25
|||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 08/10/2021, 07:25) Не ми топли душата...   08/10/2021, 14:51
|||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 08/10/2021, 15:51) Няма как да се у...   08/10/2021, 18:29
||- - Бай Иван   Не искам да вземам страна в спора,но виара е ...   08/10/2021, 12:04
|||- - viara   Цитат(Бай Иван @ 08/10/2021, 13:04) Не искам да в...   08/10/2021, 13:54
|||- - Бай Иван   Доста клиширани словоизлияния.Всичко се ра...   09/10/2021, 09:24
|||- - viara   Цитат(Бай Иван @ 09/10/2021, 10:24) Доста клишир...   09/10/2021, 10:45
|||- - Бай Иван   Може би правиш неволна грешка.Няма как хрис...   09/10/2021, 19:15
|||- - viara   Цитат(Бай Иван @ 09/10/2021, 20:15) Може би прав...   09/10/2021, 19:32
|||- - Питето   Не че нещо, ама има ли над пет-шест реда изпи...   09/10/2021, 20:07
|||- - Бай Иван   Все ми се струва ,че има някаква правописна ...   10/10/2021, 17:29
|||- - viara   Цитат(Бай Иван @ 10/10/2021, 18:29) Все ми се стр...   10/10/2021, 18:42
|||- - Бай Иван   С мяра,без мяра,доста се отклонихме от темат...   11/10/2021, 19:45
||- - biggeorge   Цитат(viara @ 08/10/2021, 06:53) Ама защо сте толко...   08/10/2021, 18:32
||- - viara   Цитат(biggeorge @ 08/10/2021, 19:32) Ти не можеш да с...   09/10/2021, 02:02
||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 09/10/2021, 03:02) Не случайно го пис...   09/10/2021, 20:14
||- - biggeorge   От същата раса като Учителят Йода женската ...   09/10/2021, 20:45
||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 09/10/2021, 21:14) Ти може и на 72 да...   10/10/2021, 03:30
|- - Питето   Който схванал кое как действа, схванал, койт...   05/10/2021, 18:43
|- - biggeorge   Никакъв естествен подбор няма. Много хора ...   07/10/2021, 22:17
|- - Питето   На твое място, на момента бих се евакуирал о...   08/10/2021, 18:42
|- - biggeorge   Според моите наблюдения от коронавирус уми...   08/10/2021, 20:07
|- - Питето   Евакуацията е наложителна, щото чета, как оч...   08/10/2021, 21:45
|- - bod   Цитат(Питето @ 08/10/2021, 22:45) Евакуацията е ...   08/10/2021, 22:28
|- - Питето   Всеки мач, дори и свирен, може да бъде преигр...   09/10/2021, 17:53
- - viara   Цитат(biggeorge @ 01/10/2021, 04:29) Според вас кое щ...   06/10/2021, 14:57
|- - biggeorge   Дай линк към поста, където си го написала.   06/10/2021, 15:54
|- - viara   Цитат(biggeorge @ 06/10/2021, 16:54) Дай линк към пос...   06/10/2021, 17:32
- - Потребител   Цитат...Според вас кое ще бъде следващото из...   07/10/2021, 06:09
- - biggeorge   Мен квантовата телепортация не ме кефи особ...   08/10/2021, 19:42
- - Потребител   ... по-яко е ... ... малко теория с думи прости - ...   08/10/2021, 23:24
|- - D-rA   Цитат(Потребител @ 09/10/2021, 00:24) ... както з...   08/10/2021, 23:33
|- - Потребител   ... зрението е лъжа :.) ... ... не виждаме нищо, с ...   09/10/2021, 00:01
|- - D-rA   Същото е и със слуха, а и обонянието... Изобщо...   09/10/2021, 00:14
- - viara   Цитат(biggeorge @ 08/10/2021, 20:42) Мен квантовата ...   09/10/2021, 01:58
- - biggeorge   Не се сещам.   09/10/2021, 20:08
- - Питето   Предположение, което подкрепяш с друго пред...   09/10/2021, 20:17
- - biggeorge   Няма как светлината да е по-бърза от светлин...   09/10/2021, 20:50
|- - Бай Ганьо   Цитат(biggeorge @ 09/10/2021, 20:50) Няма как светли...   09/10/2021, 20:58
||- - biggeorge   Мислите си стоят в главите ни и с помощта на ...   09/10/2021, 21:03
||- - D-rA   Цитат(biggeorge @ 09/10/2021, 22:03) Мислите си стоя...   09/10/2021, 22:29
||- - biggeorge   Ако говориш за Тъмната материя - прав си. Спо...   09/10/2021, 23:00
|- - нищ по дух   Цитат(biggeorge @ 09/10/2021, 21:50) Няма как светли...   09/10/2021, 22:12
||- - biggeorge   В тази статия има противоречие - човек пътув...   09/10/2021, 23:12
|- - viara   Цитат(biggeorge @ 09/10/2021, 21:50) Няма как светли...   10/10/2021, 03:33
|- - biggeorge   Айнщайн греши? Докажи го!   10/10/2021, 11:28
|- - viara   Цитат(biggeorge @ 10/10/2021, 12:28) Айнщайн греши? Д...   10/10/2021, 12:43
|- - biggeorge   В тази статия протоните вече са фотони. Сам...   10/10/2021, 14:10
|- - viara   Цитат(biggeorge @ 10/10/2021, 15:10) В тази статия пр...   10/10/2021, 15:53
- - viara   Цитат(Питето @ 09/10/2021, 21:17) Предположение...   10/10/2021, 03:40
- - biggeorge   Цитат(viara @ 10/10/2021, 04:40) Най-малкото квант...   10/10/2021, 11:24
- - Питето   Аха, обаче засега измерването на скоростта ...   11/10/2021, 17:00

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 28/10/2021, 20:07
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test