test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Звяр и блудницата, прогнози за бъдещето
Aлли
коментар 09/03/2022, 06:20
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 2 673
Регистриран: 29/11/2018
Потребител # 487

Ако знаем кой е звяра и коя блудницата ще можем да направим пророчеството какво ще стане оттук нататък.

Откровение 17:16
И десетте рога, които си видял, те и звяра ще намразят блудницата, и ще я направят пуста и гола, и ще изядат месата й, а нея ще изгорят в огън.

Но пък казано е също, че и блудницата и звярът даже да воюват един с/у друг имат обща цел защото:
Марк 3:24
Ако едно царство се раздели против себе си, това царство не може да устои.
Лука 11:17
Но Той, като знаеше техните помисли, каза им: Всяко царство разделено против себе си, запустява, и дом разделен против себе си пада.
Лука 11:18
Така, също, ако Сатана се раздели против себе си, как ще устои царството му? понеже казвате, че изгонвам бесовете чрез Веелзевула,

т.е. и звяра и блудницата служат на сатана и имат обща една и съща цел.

И според е мен тя е:
Матей 24:24
защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.

До сега какво се случва на земята и даже в момента? Кой с/у кого воюва? Кой ще победи и защо?
От какво трябва да се пазим да не се заблудим?

--------------------
Израел какво става там?
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Никодим
коментар 08/05/2022, 18:46
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Съобщения: 6 362
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

3 И тъй, той ме заведе духом в една пустиня, гдето видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога.

9 Ето разумното значение на това: Седемте глави са седем хълма, на които седи жената;
10 те са и седмина царе,
от които петимата паднаха, и единият сега е, а другият още не е дошъл, и когато дойде, трябва само малко да постои;
11 и звярът, който беше и го няма, той е осмият цар, който е от седемте, и отива в погибел;
12 и десетте рога, които си видял, са десет царе, които още не са получили царска власт, но за един час получават власт като царе заедно със звяра;

Как разбирате тези стихове?

Червен звяр от който има седем царе.
Петимата са паднали - кога по времето на Йоан ли?
Или Йан говори за бъдещето но се спира на момента на шестия и появата на осмия, който е от седемте?

Десетте рога и те са десет царе, които още не са получили царска власт, но за един час получават власт като царе заедно със звяра.
Това трябва да е във бъдещето, когато за един час ще получат власт заедно със звяра, който излиза от бездната.
ЛС
Шрито
коментар 09/05/2022, 23:04
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Съобщения: 5 601
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 08/05/2022, 19:46) *
3 И тъй, той ме заведе духом в една пустиня, гдето видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога.

9 Ето разумното значение на това: Седемте глави са седем хълма, на които седи жената;
10 те са и седмина царе,
от които петимата паднаха, и единият сега е, а другият още не е дошъл, и когато дойде, трябва само малко да постои;
11 и звярът, който беше и го няма, той е осмият цар, който е от седемте, и отива в погибел;
12 и десетте рога, които си видял, са десет царе, които още не са получили царска власт, но за един час получават власт като царе заедно със звяра;

Как разбирате тези стихове?

Червен звяр от който има седем царе.
Петимата са паднали - кога по времето на Йоан ли?
Или Йан говори за бъдещето но се спира на момента на шестия и появата на осмия, който е от седемте?

Десетте рога и те са десет царе, които още не са получили царска власт, но за един час получават власт като царе заедно със звяра.
Това трябва да е във бъдещето, когато за един час ще получат власт заедно със звяра, който излиза от бездната.

Не изглежда много сложно тълкуванието на всичко това. Звярът е Древния Рим. Седемте глави са седем държави след разпадането на империята, или седем държави, начело на Империята; седемте хълма са седем столици, които се водят „демократични”, и на които е седнала „блудницата” (демокрацията). Петимата паднали са бивши страни-лидери, шестият е Великобритания, която сега мачка света. Седмият не знам кой ще е, а осмият ще е пак Рим, т.е. един вид възраждане на Империята, закратко. Десетте рога са разни сателитчета, предполагам народи от източния блок, които пишат на латиница. Полша примерно. Ето, те ни продават прескъпи домати и краставици. Техният час слава и власт. Самолетите създават парника, родното призводство умира, и внасяме от Запад. Украйна може да е другото рогче. Нали сега е техният час слава. Не знам дали можем да влючим и ковида. И той да е отделен рог.

--------------------
„Твърдия по дух Ти пазиш в съвършен мир, защото на Тебе се уповава” (Исая 26:3).
ЛС
Никодим
коментар 10/05/2022, 06:24
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 09/05/2022, 23:04) *
Не изглежда много сложно тълкуванието на всичко това. Звярът е Древния Рим. Седемте глави са седем държави след разпадането на империята, или седем държави, начело на Империята; седемте хълма са седем столици, които се водят „демократични”, и на които е седнала „блудницата” (демокрацията). Петимата паднали са бивши страни-лидери, шестият е Великобритания, която сега мачка света. Седмият не знам кой ще е, а осмият ще е пак Рим, т.е. един вид възраждане на Империята, закратко. Десетте рога са разни сателитчета, предполагам народи от източния блок, които пишат на латиница. Полша примерно. Ето, те ни продават прескъпи домати и краставици. Техният час слава и власт. Самолетите създават парника, родното призводство умира, и внасяме от Запад. Украйна може да е другото рогче. Нали сега е техният час слава. Не знам дали можем да влючим и ковида. И той да е отделен рог.

видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога.

Звярът, който си видял, беше, но го няма; обаче, скоро ще възлезе из бездната и ще отиде в погибел.
звярът беше и го няма, но пак ще дойде
Цитат
10 те са и седмина царе, от които петимата паднаха, и единият сега е, а другият още не е дошъл, и когато дойде, трябва само малко да постои;

и звярът, който беше и го няма, той е осмият цар, който е от седемте, и отива в погибел;

От тук разбирам че червения звяр който язди блудницата е звяра който беше и го няма и пак ще дойде и който е осмия и е от седемте.
Защо обаче Йоан казва че петимата паднаха и единият сега е да приемем неговото време т.е. петимата са паднали преди Йоановото време.
Как да го разбираме това?

А Даниил казва че след гръцкото царство ще дойде четвърто царство, което ще се различава от всичките царства, и ще погълне целия свят, и ще го стъпче и разтроши.
Едно царство четвърто, а много царе, но едно царство.

Цитат
Дан 7: 24 А за десетте рога, те са десет царе, които ще се издигнат от това царство; и след тях ще се издигне друг, който ще се различава от първите и ще покори трима царе.

И друг въпрос имам тези десет царе от Дан 7 гл. същте ли са от Откр. 17 гл., защото сред тях се издига малък рог който покорява трима и тогава светиите завладяват царствот?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 10/05/2022, 06:28
ЛС
Шрито
коментар 10/05/2022, 09:20
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 10/05/2022, 07:24) *
видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога.

Звярът, който си видял, беше, но го няма; обаче, скоро ще възлезе из бездната и ще отиде в погибел.
звярът беше и го няма, но пак ще дойде

и звярът, който беше и го няма, той е осмият цар, който е от седемте, и отива в погибел;

От тук разбирам че червения звяр който язди блудницата е звяра който беше и го няма и пак ще дойде и който е осмия и е от седемте.
Защо обаче Йоан казва че петимата паднаха и единият сега е да приемем неговото време т.е. петимата са паднали преди Йоановото време.
Как да го разбираме това?

А Даниил казва че след гръцкото царство ще дойде четвърто царство, което ще се различава от всичките царства, и ще погълне целия свят, и ще го стъпче и разтроши.
Едно царство четвърто, а много царе, но едно царство.

И друг въпрос имам тези десет царе от Дан 7 гл. същте ли са от Откр. 17 гл., защото сред тях се издига малък рог който покорява трима и тогава светиите завладяват царствот?

Петте няма да са преди Йоан. Просто е казано като видение, пророчество, как ще се случи. Но това „звярът, който беше и го няма” пасва идеално на Древния Рим. А царете са бивши римски императори, които знаем са били доста и от различни националности - италианци, французи, германци, саксонци, бохемци (чехи), унгарци и т.н. Например Карл Велики, Фридрих Барбароса и др.

Гръцкото царство сигурно е Византия, или Източната Римска империя. След нея ще следва британската епоха, когато ще бъде поробен целият свят, от край до край.
За Даниил не знам. Може би става дума пак за Рим.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%80%...%BE%D1%81%D0%B0

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 10/05/2022, 09:23

--------------------
„Твърдия по дух Ти пазиш в съвършен мир, защото на Тебе се уповава” (Исая 26:3).
ЛС
Никодим
коментар 12/05/2022, 06:07
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 10/05/2022, 09:20) *
А царете са бивши римски императори, които знаем са били доста и от различни националности -

Но нали тези царе още не са получили царска власт и те и звяра ще намразят блудницата и ще я направят пуста и гола, и ще изядат месата й, а нея ще изгорят в огън.
Цитат
6 Въздайте й, както и тя е въздала, да! платете й двойно според делата й; с чашата, с която е черпила, почерпете я двойно.
7 Колкото е прославила себе си и е живяла разкошно, толкоз мъки и печал й дайте; защото казва в сърцето си: Седя като царица, не съм вдовица, и печал никак няма да видя.
8 Затова в един ден ще дойдат язвите й, мор, печал и глад, и тя ще изгори на огън; защото могъществен е Господ Бог, който я съди.
9 И земните царе, които са блудствували и живели разкошно с нея ще заплачат и заридаят за нея, когато видят дима от изгарянето й.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 12/05/2022, 06:08
ЛС
Шрито
коментар 12/05/2022, 16:56
Копирай адреса: #167

Advanced Member
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 12/05/2022, 07:07) *
Но нали тези царе още не са получили царска власт и те и звяра ще намразят блудницата и ще я направят пуста и гола, и ще изядат месата й, а нея ще изгорят в огън.

Как така не са получили, нали петима са вече в историята?! Бити карти. Не мислиш четириизмерно. Гледай „Завръщане в бъдещето”.

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 13/05/2022, 05:45
Копирай адреса: #168

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 12/05/2022, 17:56) *
Как така не са получили, нали петима са вече в историята?! Бити карти. Не мислиш четириизмерно. Гледай „Завръщане в бъдещето”.

Десетте царе не са получили още царска власт.
Блудницата още не е намразена и наказана.

Петимата паднали са от седемте глави, хълма или царе.
Цитат
Седемте глави са седем хълма, на които седи жената;
10 те са и седмина царе, от които петимата паднаха
ЛС
Шрито
коментар 13/05/2022, 09:11
Копирай адреса: #169

Advanced Member
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 13/05/2022, 06:45) *
Десетте царе не са получили още царска власт.
Блудницата още не е намразена и наказана.

Петимата паднали са от седемте глави, хълма или царе.

Не са. Но аз говорех за петимата бивши императори.
Блудницата вече е намразена от голяма част от населението на земята. Виж т.нар. бедни народи. Пак напомням, че блудницата не е Църквата. Блудницата е самата измама, лъжата, че от дявола може да дойде нещо добро - цивилизованост, култура, просперитет, добруване. Тоест нещата, с които се хвали Запада. Отвън лъскаво, а отвътре гнило. Уж демокрация, пък такова крадене и разграбване на малките народи. Разграбване и геноцид. Става дума за ненаситна алчност. Западнякът иска камъка вода да пусне, само и само да краде. И точно това ще им изяде главите, и затова и ще намразят т.нар. „демокрация” (блудницата). Ще нарушават закони, собствените си закони, сами ще се отрекат от всичко, което са проповядвали. Лъжи, крадене, убиване - това е светлото бъдеще, и най-великата демокрация. Вече берем благодатните плодове.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 13/05/2022, 09:13

--------------------
ЛС
Никодим
коментар 14/05/2022, 22:19
Копирай адреса: #170

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 13/05/2022, 09:11) *
Не са. Но аз говорех за петимата бивши императори.
Блудницата вече е намразена от голяма част от населението на земята. Виж т.нар. бедни народи. Пак напомням, че блудницата не е Църквата. Блудницата е самата измама, лъжата, че от дявола може да дойде нещо добро - цивилизованост, култура, просперитет, добруване. Тоест нещата, с които се хвали Запада. Отвън лъскаво, а отвътре гнило. Уж демокрация, пък такова крадене и разграбване на малките народи. Разграбване и геноцид. Става дума за ненаситна алчност. Западнякът иска камъка вода да пусне, само и само да краде. И точно това ще им изяде главите, и затова и ще намразят т.нар. „демокрация” (блудницата). Ще нарушават закони, собствените си закони, сами ще се отрекат от всичко, което са проповядвали. Лъжи, крадене, убиване - това е светлото бъдеще, и най-великата демокрация. Вече берем благодатните плодове.

Осмия е от седемте, който ще излезе от бездната и пак ще дойде.

Но унищожението на блудницата е в бъдеще. Звяра и десетте царе които ще получат власт от звяра ще я унищожат.

Ще бъде унищожено онези които съставляват тялото на блудницата велик град който владее над земните царе.
Архитектите, идеолозите на великия град в него време които са живи и прелъстяват царете.

Но и звяра и десетте царе ще си останат против Христос.
Поне така съм разбрал.
ЛС
Aлли
коментар 15/05/2022, 08:15
Копирай адреса: #171

Advanced Member
Съобщения: 2 673
Регистриран: 29/11/2018
Потребител # 487

Цитат(Никодим @ 14/05/2022, 22:19) *
Осмия е от седемте, който ще излезе от бездната и пак ще дойде.

Но унищожението на блудницата е в бъдеще. Звяра и десетте царе които ще получат власт от звяра ще я унищожат.

Ще бъде унищожено онези които съставляват тялото на блудницата велик град който владее над земните царе.
Архитектите, идеолозите на великия град в него време които са живи и прелъстяват царете.

Но и звяра и десетте царе ще си останат против Христос.
Поне така съм разбрал.

Блудницата ще бъде унищожена със съживяването на Двамата Свидетели.Това според мен ще стане след около една година (някъде по Великден догодина)

--------------------
Израел какво става там?
ЛС
Никодим
коментар 16/05/2022, 05:51
Копирай адреса: #172

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Aлли @ 15/05/2022, 08:15) *
Блудницата ще бъде унищожена със съживяването на Двамата Свидетели.Това според мен ще стане след около една година (някъде по Великден догодина)

Звяра който излиза от бездната убива двата пророка.
Цитат
11 А след трите и половина дни влезе в тях жизнено дишане от Бога, и те се изправиха на нозете си; и голям страх обзе ония, които ги гледаха.
12 А те чуха силен глас от небето, който им казваше: Възлезте тука. И възлязоха на небето в облак; и неприятелите им ги видяха.
13 И на часа стана голям трус, и десетата част от града падна, та измряха в труса седем хиляди човека; и останалите се уплашиха, та отдадоха слава на небесния Бог.
14 Второто горко премина; ето, иде скоро третото горко.

Процесите които свързваш с двамата свидетели малко или много стават, но ако сега сме второто горко, то значи първото и каквото е пророкувано за него е минало и сега е шестата тръба.
Но аз лично не съм сигурен че описаните събития от първите пет тръби са станали.

8:13 И видях, и чух един орел, който летеше всред небето, и казваше с висок глас: Горко, горко, горко на земните жители поради останалите тръбни гласове от тримата ангели, които още има да затръбят.

Не мога да свържа нещата описани в първите четири тръби, после петата която е първото горко с минали събития.
Например при петата тръба отварянето на бездънната пропаст и излизането на скаклците, побягването на смъртта от хората които ще я търсят, но няма да могат да умрат.
После при шестата развързването на четирите ангела вързани при голямата река Ефрат и убиването на третата част от човеците.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 16/05/2022, 05:53
ЛС
viara
коментар 16/05/2022, 05:58
Копирай адреса: #173

Advanced Member
Съобщения: 8 343
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 06:51) *
Не мога да свържа нещата описани в първите четири тръби, после петата която е първото горко с минали събития.

Всезнайковците тук, да ми кажете този превод верен ли е?
Откр. 16:17
Цитат
И десетте рога, които си видял, те и звяра ще намразят блудницата, и ще я направят пуста и гола, и ще изядат месата й, а нея ще изгорят в огън.

Специално подчертаните думички, щото ако е верен излиза, че царете са се превърнали в канибали.
А после какво горят - костите й ли?

Това съобщение е било редактирано от viara на 16/05/2022, 06:11

--------------------
Bashar.Beethoven
[url="https://www.youtube.com/watch?v=RpJeWvFZ_fg[/url]
ЛС
Никодим
коментар 16/05/2022, 06:16
Копирай адреса: #174

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 16/05/2022, 05:58) *

Специално подчертаните думички, щото ако е верен излиза, че царете са се превърнали в канибали.

Тука има символизъм и образност както в думите на Исус:
Който се храни с плътта Ми и пие кръвта Ми, има вечен живот; и Аз ще го възкреся в последния ден.
ЛС
viara
коментар 16/05/2022, 06:26
Копирай адреса: #175

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 07:16) *
Тука има символизъм и образност както в думите на Исус:
Който се храни с плътта Ми и пие кръвта Ми, има вечен живот; и Аз ще го възкреся в последния ден.

Да, но пък пише, че не е закодирано това пророчество. С други думи си е буквално.

И дори да е закодирано какво да разбираме? Месата ги ядат, а костите изгарят?
На какво са символ тогава костите и месата?
Щото, освен думичката "изядат", другото си има обяснение.
Добре, че погледна в другите преводи как е точно. Не търсете. Смятах, ако знаете или има разлика, да не търся.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 16/05/2022, 07:17
Копирай адреса: #176

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 16/05/2022, 06:26) *
Да, но пък пише, че не е закодирано това пророчество. С други думи си е буквално.

И дори да е закодирано какво да разбираме? Месата ги ядат, а костите изгарят?
На какво са символ тогава костите и месата?
Щото, освен думичката "изядат", другото си има обяснение.
Добре, че погледна в другите преводи как е точно. Не търсете. Смятах, ако знаете или има разлика, да не търся.

Ез. 23
29 Те ще постъпят с омраза към тебе, и като отнемат всичките ти трудове, ще те оставят гола и непокрита; и голотата на блудствата ти ще се открие, както разврата ти тъй и блудствата ти.
30 Това ще ти се направи понеже си блудствувала всред езичниците, и понеже си се осквернила с идолите им.
31 Така си ходила в пътя на сестра си; затова ще дам в ръката ти нейната чаша.
32 Така казва Господ Иеова: Ще изпиеш дълбоката и широка чаша на сестра си; ще бъдеш за присмех и поругание повече отколкото можеш да понесеш.
33 Ще се изпълниш с пиянство и скръб, с чашата на смайването и на запустението, с чашата на сестра си Самария.
34 Ще я изпиеш и изцедиш, ще гризеш черепките й, и ще разкъсаш гърдите си; защото Аз го изрекох, казва Господ Иеова;
35 Затова, така казва Господ Иеова: Понеже си Ме забравила, и си Ме отхвърлила зад гърба си; затова понеси и ти възмездието на разврата си и блудствата си.

голотата е че срама и блудствата и ще бъдат открити, нали е Тайна Великий Вавилон

Изгарянето е наказанието - ще я почерпят с чашата с която тя черпи
Цитат
Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й;
5 защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди.
6 Въздайте й, както и тя е въздала, да! платете й двойно според делата й; с чашата, с която е черпила, почерпете я двойно.
7 Колкото е прославила себе си и е живяла разкошно, толкоз мъки и печал й дайте; защото казва в сърцето си: Седя като царица, не съм вдовица, и печал никак няма да видя.
8 Затова в един ден ще дойдат язвите й, мор, печал и глад, и тя ще изгори на огън; защото могъществен е Господ Бог, който я съди.
9 И земните царе, които са блудствували и живели разкошно с нея ще заплачат и заридаят за нея, когато видят дима от изгарянето й.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 16/05/2022, 07:21
ЛС
viara
коментар 16/05/2022, 07:31
Копирай адреса: #177

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 08:17) *
Ез. 23
29 Те ще постъпят с омраза към тебе, и като отнемат всичките ти трудове, ще те оставят гола и непокрита; и голотата на блудствата ти ще се открие, както разврата ти тъй и блудствата ти.
30 Това ще ти се направи понеже си блудствувала всред езичниците, и понеже си се осквернила с идолите им.
31 Така си ходила в пътя на сестра си; затова ще дам в ръката ти нейната чаша.
32 Така казва Господ Иеова: Ще изпиеш дълбоката и широка чаша на сестра си; ще бъдеш за присмех и поругание повече отколкото можеш да понесеш.
33 Ще се изпълниш с пиянство и скръб, с чашата на смайването и на запустението, с чашата на сестра си Самария.
34 Ще я изпиеш и изцедиш, ще гризеш черепките й, и ще разкъсаш гърдите си; защото Аз го изрекох, казва Господ Иеова;
35 Затова, така казва Господ Иеова: Понеже си Ме забравила, и си Ме отхвърлила зад гърба си; затова понеси и ти възмездието на разврата си и блудствата си.

голотата е че срама и блудствата и ще бъдат открити, нали е Тайна Великий Вавилон

Изгарянето е наказанието - ще я почерпят с чашата с която тя черпи

Никодиме, да не се опитваш да ми вменяваш вина за нещо, което нямам вина?
Ако е така - Бог да ти отговори подобаващо и според Словото Си. Амин!

Завет се сключва с кръв и плът - договор. С Христос също.
Който има завет сключен с кръвта си и плътта си, ще отговаря.
Който няма, няма.
Не може да искаш да ти плащат за миризмата от парата.
Щото ще ти платя по същия начин като Хитър Петър със звъна от стотинките ...
И от тук насетне на подобни ... Господ да ти отговаря. Аз ще замълча.

Това съобщение е било редактирано от viara на 16/05/2022, 07:32

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 18/05/2022, 05:10
Копирай адреса: #178

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 16/05/2022, 08:31) *
Никодиме, да не се опитваш да ми вменяваш вина за нещо, което нямам вина?
Ако е така - Бог да ти отговори подобаващо и според Словото Си. Амин!

Така ли го чувстваш?
Ти се знаеш, сама си отговори защо.

Стиха ти го дадох да видиш какво значи да е гола - да бъдат открити блудствата и разврата и.
Ще я изложат на показ.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 18/05/2022, 05:11
ЛС
viara
коментар 18/05/2022, 05:19
Копирай адреса: #179

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 06:10) *
Така ли го чувстваш?
Ти се знаеш, сама си отговори защо.

Стиха ти го дадох да видиш какво значи да е гола - да бъдат открити блудствата и разврата и.
Ще я изложат на показ.

Чувствам, че имаш фашистки наклонности от нета, доколкото мога да усещам от Словото.
Щото стиховете са като парите. Човек им слага знаци - плюсове и минуси.
Аз не виждам, това което ти си мислиш. Мисля различно и виждам различно, но най-вече виждам фашизъм зад думите ти.

ПП И в Лати се забелязваше, в думите му.

Това съобщение е било редактирано от viara на 18/05/2022, 05:21

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 18/05/2022, 06:05
Копирай адреса: #180

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 18/05/2022, 06:19) *
Чувствам, че имаш фашистки наклонности от нета, доколкото мога да усещам от Словото.
Щото стиховете са като парите. Човек им слага знаци - плюсове и минуси.
Аз не виждам, това което ти си мислиш. Мисля различно и виждам различно, но най-вече виждам фашизъм зад думите ти.

ПП И в Лати се забелязваше, в думите му.

Това са цитати от библията не са мои думи.

Казах ти защо съм дал цитатите.

А това че имаш нужда да казваш периодично по нещо лошо за някого, което чувстваш Бог знае от къде е твоя потребност.
Аз нямам нищо в тази работа.
Пак ти казвам сама си търси отговора защо чувстваш вина. Аз не те познавам.
ЛС
viara
коментар 18/05/2022, 06:11
Копирай адреса: #181

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 07:05) *
Това са цитати от библията не са мои думи.

Казах ти защо съм дал цитатите.

А това че имаш нужда да казваш периодично по нещо лошо за някого, което чувстваш Бог знае от къде е твоя потребност.
Аз нямам нищо в тази работа.
Пак ти казвам сама си търси отговора защо чувстваш вина. Аз не те познавам.

Защото говоря с обвинители, които все обвиняват/такъв им е характера ...който се усеща, съзнанието .../, но не се чувствам виновна по тези стихове, щото за разлика от вас не съм част от блудницата-църква.
Тези стихове се отнасят за вас, щото сте част от нея.
Така ги виждам нещата.
А ти ги виждаш, че аз съм част от църква от която не съм.
Цитатите от Библията няма лошо в тях ако не се свързват с времена и хора по неправилен начин, тоест ако се тълкуват правилно - лошо няма, но явно хората не умеят да тълкуват Библията още по-малко да разбират времената, разбирам.
От там идва лшото щото правят неправилни връзки от неправилни тълкувания ...

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 18/05/2022, 06:54
Копирай адреса: #182

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 18/05/2022, 07:11) *
Защото говоря с обвинители, които все обвиняват/такъв им е характера ...който се усеща, съзнанието .../, но не се чувствам виновна по тези стихове, щото за разлика от вас не съм част от блудницата-църква.
Тези стихове се отнасят за вас, щото сте част от нея.

От там идва лшото щото правят неправилни връзки от неправилни тълкувания ...

Как ще те обвинявам ти не си кръстена, ние които сме сме вътре както казваш.

Ти боравиш със знание, а вършенето, изпълняването е за кръстените.

То аз не съм ги тълкувал стихоете. Там пише кое какво означава.

ЛС
viara
коментар 18/05/2022, 07:11
Копирай адреса: #183

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 07:54) *
Как ще те обвинявам ти не си кръстена, ние които сме сме вътре както казваш.

Ти боравиш със знание, а вършенето, изпълняването е за кръстените.

То аз не съм ги тълкувал стихоете. Там пише кое какво означава.

Понеже ги даде, цитира на мен. Затова те попитах, дали ги отнасяш към мен, че ми ги цитираш в каква връзка?

Иначе, който се е ползвал от наследството, си плаща и задълженията. Така е по човешки закон, още повече по Божи.
Който не се е ползвал от наследството, отказал се е - няма и задължения да плаща във връзка с това наследство.
Та който живял разкошно, ползвал се от плюсовете на тази църква, ще има да си плаща и минусите.
Те си вървят ръка за ръка. Затова винаги с всеки избор си избираш както плюсовете от избора, така и минусите и съответно, което не избереш - се отказваш както от плюсовете му, така и от минусите му.
Грег Брейдън го е обяснил добре този принцип.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 18/05/2022, 13:31
Копирай адреса: #184

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 18/05/2022, 07:11) *
Понеже ги даде, цитира на мен. Затова те попитах, дали ги отнасяш към мен, че ми ги цитираш в каква връзка?
Грег Брейдън го е обяснил добре този принцип.

Първоначално бях писал на Алли и ти се намеси и поиска отговор.
Цитат(viara @ 16/05/2022, 05:58) *

Не виждаш ли че ти отговорих на въпроса?
ЛС
viara
коментар 18/05/2022, 14:09
Копирай адреса: #185

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 14:31) *
Първоначално бях писал на Алли и ти се намеси и поиска отговор.

Не виждаш ли че ти отговорих на въпроса?

Аз без да се намесвам в разговора поисках отговор в публичната тема, по въпрос от публичната тема!!!!
Намесата е някакво твое чувство и разбиране грешно, че не трябва да се намесвам в публична тема или не знам си какво.
Бих казала, че е КЛЕВЕТА това обвинение.

Виждам че в преден пост даваш някакъв отговор http://forumabv.eu/index.php?s=&showto...st&p=148872 , който не отговаря на писаното в Откровение, че Откровение не е зашифрована, кодирана книга или точно как беше думичката не помня, но в този смисъс - книгата Откровение за разлика от Даниил не е шифрована книга и си е писано.
С други думи не са ти нужни символики, всички символики да разгадаваш са обяснени в самата книга.
Затова те попитах в техкста на Откровение как ги виждаш нещата.

А вместо това ми се отговаряш ни в клин, ни в ръкав с Езекил цитат и то без да има нищо общо с писаното в Откровение, подчертава ми се стих в ЧЕРВЕНО!!!, който стих гласи:

"ще те оставят гола и непокрита; и голотата на блудствата ти ще се открие, както разврата ти тъй и блудствата ти."
http://forumabv.eu/index.php?s=&showto...st&p=148876

Всяко Слово, за да го цитираш се е свързало по някакъв начин първо с теб и след това с мен или мой пост го свързваш или би следвало да е така при нормалните хора.
Сега при разни други с ....изключения, няма да е така.
Та ти можеш ли да ни обясниш защо го даваш този цитат? като отговор на мой пост?

Защо ми цитираш Езикил, като няма връзка с въпроса ми?
Червеното защо си го подчертал в червено, щото аз не разбрах???
И отговорът неясен с този цитатът е към мен насочен.
ЗАЩО? Можеш ли да обясниш на всички четящи - ЗАЩО?

Случайно това да не е КЛЕВЕТА срещу мен??? В червеното? Да знам ако е така. Искам да знам!!! Че да си търся правата законово срещу клеветника, така и така се занимавам с едни дела и адвокати.

Това съобщение е било редактирано от viara на 18/05/2022, 14:17

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 19/05/2022, 00:48
Копирай адреса: #186

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 18/05/2022, 15:09) *
Аз без да се намесвам в разговора поисках отговор в публичната тема, по въпрос от публичната тема!!!!
Намесата е някакво твое чувство и разбиране грешно, че не трябва да се намесвам в публична тема или не знам си какво.
Бих казала, че е КЛЕВЕТА това обвинение.

Случайно това да не е КЛЕВЕТА срещу мен??? В червеното? Да знам ако е така. Искам да знам!!! Че да си търся правата законово срещу клеветника, така и така се занимавам с едни дела и адвокати.

Хайдее къде отиде пак.

Кой ти каза да не пишеш. Сама поиска отговор в публичната тема. На теб да бъде обяснено и получи без значение харесваш ли го или не.

Вече обясних защо дадох текста от Ез. върни се и прочети пак.
Мисля че те гони параноя някаква. Моли се на живия Бог да се оправиш.

А и за книгите. Да бъде запечатана означава да не се разбира, а това че е отворена една книга не означава че не трябва да има символи в нея и всичко да е буквално - примерно месата, костите.
ЛС
viara
коментар 19/05/2022, 05:01
Копирай адреса: #187

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 19/05/2022, 01:48) *
Хайдее къде отиде пак.

Кой ти каза да не пишеш. Сама поиска отговор в публичната тема. На теб да бъде обяснено и получи без значение харесваш ли го или не.

Получих цитат, който не разбрах защо ми цитираш, нищо защо си подчертал изречението в червено.
Да обясниш публично, ми е мисълта - ЗАЩО ЦИТИРАШ ЕЗЕКИЛ???
Защо си подчертал в червено?
Да кажеш със свои думи какво ти казва цитата на теб, а ти го казваш тук?

Цитат
Вече обясних защо дадох текста от Ез. върни се и прочети пак.
Мисля че те гони параноя някаква. Моли се на живия Бог да се оправиш.

Само ти си знаеш защо си дал този текст от Езекил. Четох, не разбрах.
ОБЯСНИ! ЗАЩО! Обясни разбираемо без шкалкавене, така че и едно дете, да те разбере.
Може да си мислиш много работи, но без доказателства са само КЛЕВЕТИ.
И аз си мисля същото за тебе, но без доказателства си е само мислене.
И всеки може да си мисли всичко според фантазиите си, но това не значи, че е така.
Та моли се на богът си, ама като гледам не ви помага на никой от пишещите тук, даже по-зле ставате.
Цитат
А и за книгите. Да бъде запечатана означава да не се разбира, а това че е отворена една книга не означава че не трябва да има символи в нея и всичко да е буквално - примерно месата, костите.

За кости не пише. Затова питах.
Ама вие не разсъждавате. Фантазиите не са разсъждение.
Като не знаеш - кажи не знам и няма нужда от повече. Щото като не кажеш, заблуждаваш.

Това съобщение е било редактирано от viara на 19/05/2022, 05:11

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 19/05/2022, 06:23
Копирай адреса: #188

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 19/05/2022, 05:01) *
Получих цитат, който не разбрах защо ми цитираш, нищо защо си подчертал изречението в червено.
Да обясниш публично, ми е мисълта - ЗАЩО ЦИТИРАШ ЕЗЕКИЛ???

Езекиил 23:29
Те ще постъпят с омраза към тебе, и като отнемат всичките ти трудове, ще те оставят гола и непокрита; и голотата на блудствата ти ще се открие, както разврата ти тъй и блудствата ти.
ЛС
viara
коментар 20/05/2022, 07:28
Копирай адреса: #189

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 19/05/2022, 07:23) *

Езекиил 23:29
Те ще постъпят с омраза към тебе, и като отнемат всичките ти трудове, ще те оставят гола и непокрита; и голотата на блудствата ти ще се открие, както разврата ти тъй и блудствата ти.

Ами не ми отговаряш на въпоса, но ... Имам един близък човек, който отговаря подобно поради недефинирана гърлена чакра.
Понякога звучи много странно.
Говори в сегашно време за минали неща и такива грешки прави, че ... Но в интерес на истината, пък има възможност да се научи и да бъде по-добър от добрите. А и е достатъчно млад за това.
Та се опитвам да проявя разбиране ако поради тази причина така отговаряш, ми е мисълта и да си продължа моята мисъл.

Опитвах се да свържа писаното с пандемиите и вирусите и болестетите ... но диалога се измести и стана неразумен и неплодотворен.
Търсех доказателства в тази насока. Интересни са днешните новини. В Северна Корея имало уж Ковид от април, масово, но го наричали "пациенти с треска", което мен ме впечатли, щото не си спомням някой с Ковид да е имал треска ...
Но се отказах тук да разсъждавам и да търся истината, щото явно няма такива цели тази тема.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Никодим
коментар 20/05/2022, 07:42
Копирай адреса: #190

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 20/05/2022, 08:28) *
Опитвах се да свържа писаното с пандемиите и вирусите и болестетите ...

Какви пандемии и вируси и болести?
И гърлената ми чакра е добре. Спокойно.

Какво да обяснявам след като текста го казва направо
голотата на блудствата ти ще се открие, както разврата ти тъй и блудствата ти.

ще я направят гола - ще изложат блудствата и разврата и на показ

Цитат
И няма създание, което да не е явно пред Бога; но всичко е голо и разкрито пред очите на Този, на Когото има да отговаряме.
Защото няма нещо тайно, което не ще стане явно, нито потаено, което не ще се узнае и не ще излезе на яве.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на 20/05/2022, 07:43
ЛС
Шрито
коментар 20/05/2022, 12:31
Копирай адреса: #191

Advanced Member
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 20/05/2022, 08:42) *
ще я направят гола - ще изложат блудствата и разврата и на показ

Тоест ще разкрият същността ѝ - измамната ѝ същност, и ще я оставят да умре (да си отиде). Имаше демокрация (популизъм, измама) - няма демокрация.

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- Aлли   Звяр и блудницата   09/03/2022, 06:20
- - Glo   злите народи на сатана воюват срещу добрите...   09/03/2022, 07:49
|- - Aлли   Цитат(Glo @ 09/03/2022, 07:49) злите народи на сат...   09/03/2022, 09:26
|- - Glo   заблудения - в грях ли изпада? как мислиш   09/03/2022, 13:15
|- - Aлли   Цитат(Glo @ 09/03/2022, 13:15) заблудения - в грях ...   10/03/2022, 00:21
|- - Glo   Цитат(Aлли @ 10/03/2022, 00:21) не е грях.Само тр...   10/03/2022, 17:42
|- - Никодим   Цитат(Glo @ 10/03/2022, 18:42) поп никодим трябва ...   11/03/2022, 02:37
- - нищ по дух   Цитат(Aлли @ 09/03/2022, 06:20) Кой с/у кого воюв...   09/03/2022, 09:57
|- - Glo   ЦитатИ ще чуете за войни и военни слухове; н...   09/03/2022, 13:21
|- - Aлли   Цитат(нищ по дух @ 09/03/2022, 09:57) И ще чуете ...   10/03/2022, 10:43
|- - нищ по дух   Цитат(Aлли @ 10/03/2022, 10:43) Ето какво пише за...   10/03/2022, 12:54
|- - Никодим   Цитат(нищ по дух @ 10/03/2022, 13:54) и коя е блу...   11/03/2022, 03:27
|- - viara   Цитат(Никодим @ 11/03/2022, 03:27) 18 И жената, ко...   11/03/2022, 07:37
- - Никодим   Интересно кои са 10те царе. Цитати десетте ро...   11/03/2022, 02:52
- - Никодим   Цитат(Aлли @ 09/03/2022, 07:20) Лука 11:18 Така, същ...   11/03/2022, 03:10
- - Никодим   Цитат(Aлли @ 09/03/2022, 07:20) Матей 24:24 защото ...   13/03/2022, 20:56
|- - Aлли   Цитат(Никодим @ 13/03/2022, 20:56) 9 И когато чуе...   15/03/2022, 06:11
|- - нищ по дух   Цитат(Aлли @ 15/03/2022, 06:11) НЕЗАВИСИМО ВСИЧК...   15/03/2022, 06:51
|- - Дaни   Цитат(Aлли @ 15/03/2022, 06:11) Защото злото пре...   15/03/2022, 13:00
||- - Дaни   ЦитатНе бива да се нападат държави, за да бъ...   15/03/2022, 13:01
|- - Никодим   И в Западна Европа и в Америка има добри хор...   16/03/2022, 01:36
||- - Glo   ЦитатПо принцип матрицата на блудницата е т...   16/03/2022, 08:07
|||- - Никодим   Цитат(Glo @ 16/03/2022, 08:07) хайде стига с тоя м...   17/03/2022, 00:17
|||- - Никодим   Цитат(Glo @ 16/03/2022, 08:07) лека полека национ...   17/03/2022, 00:37
||- - Дaни   Цитат(Никодим @ 16/03/2022, 01:36) Покрай ковид...   16/03/2022, 10:41
||- - Никодим   Цитат(Дaни @ 16/03/2022, 10:41) Това, против коет...   17/03/2022, 00:50
||- - Дaни   Цитат(Никодим @ 17/03/2022, 00:50) Не съм чул ко...   17/03/2022, 07:52
||- - Никодим   Цитат(Дaни @ 17/03/2022, 08:52) Може би трябваше...   18/03/2022, 06:54
||- - Aлли   Цитат(Никодим @ 18/03/2022, 06:54) Хората постр...   19/03/2022, 07:55
|||- - Никодим   Цитат(Aлли @ 19/03/2022, 07:55) И което е интерес...   19/03/2022, 18:45
||||- - Брат1   ЦитатГлобалните сили са над всяка една държ...   19/03/2022, 21:23
||||- - мариян   Въпроса е защо икономическата и културните ...   25/03/2022, 09:00
||||- - Дaни   Цитат(мариян @ 25/03/2022, 09:00) Да демокрация ...   25/03/2022, 09:33
||||- - мариян   Цитат(Дaни @ 25/03/2022, 09:33) Не е проблемът в ...   26/03/2022, 07:57
||||- - viara   Цитат(мариян @ 26/03/2022, 07:57) И кои страни д...   26/03/2022, 11:06
||||- - Дaни   Цитат(мариян @ 26/03/2022, 08:57) И кои страни д...   27/03/2022, 09:00
||||- - viara   Цитат(Дaни @ 27/03/2022, 09:00) Америка разбира ...   27/03/2022, 10:41
|||||- - Дaни   Цитат(viara @ 27/03/2022, 11:41) Щото тук всеки гле...   28/03/2022, 07:55
|||||- - viara   Цитат(Дaни @ 28/03/2022, 08:55) Не бих казала, че ...   28/03/2022, 07:57
||||- - мариян   Никой не търси държава светица , говорим за ...   28/03/2022, 04:11
||||- - viara   Цитат(мариян @ 28/03/2022, 05:11) Никой не търси...   28/03/2022, 05:50
|||||- - мариян   Цитат(viara @ 28/03/2022, 05:50) Ето от къде е тази ...   28/03/2022, 06:29
|||||- - viara   Цитат(мариян @ 28/03/2022, 07:29) Ти прочете ли ...   28/03/2022, 07:16
|||||- - мариян   Това за мен са твърде отнесени неща . Седем ц...   28/03/2022, 08:25
|||||- - viara   Цитат(мариян @ 28/03/2022, 09:25) Това за мен са ...   28/03/2022, 09:50
|||||- - мариян   Цитат(viara @ 28/03/2022, 09:50) Оф ... карай си какт...   28/03/2022, 10:31
|||||- - viara   Цитат(мариян @ 28/03/2022, 11:31) Каква таблица ...   28/03/2022, 11:01
|||||- - мариян   Цитат(viara @ 28/03/2022, 11:01) М-да малко напомня...   29/03/2022, 07:24
|||||- - viara   Цитат(мариян @ 29/03/2022, 08:24) М да , Моисей и ...   29/03/2022, 07:35
|||||- - мариян   Ма Христос ти го е обяснил много простичко ,...   29/03/2022, 08:10
|||||- - viara   Цитат(мариян @ 29/03/2022, 09:10) Ма Христос ти ...   29/03/2022, 08:49
||||||- - мариян   ЦитатНауката за гените - човешки празнослов...   29/03/2022, 12:35
||||||- - viara   Цитат(мариян @ 29/03/2022, 13:35) Е къде пиша аз ...   29/03/2022, 12:44
||||||- - мариян   Маймунски ум е да презреш писанията на Моис...   31/03/2022, 14:35
||||||- - viara   Цитат(мариян @ 31/03/2022, 15:35) Маймунски ум е...   31/03/2022, 15:16
|||||||- - мариян   ЦитатЖени не се занимават с войни Затова ти...   31/03/2022, 17:55
|||||||- - viara   Цитат(мариян @ 31/03/2022, 18:55) Затова ти като...   31/03/2022, 18:32
|||||||- - мариян   ЦитатПП Хубаво, щом казваш, че това ви е важн...   01/04/2022, 03:09
||||||- - Дaни   Цитат(мариян @ 31/03/2022, 15:35) Маймунски ум е...   01/04/2022, 07:38
||||||- - мариян   Цитат(Дaни @ 01/04/2022, 07:38) Е да, ама организ...   01/04/2022, 10:10
||||||- - viara   Цитат(мариян @ 01/04/2022, 11:10) Те президенти...   01/04/2022, 15:50
||||||- - Glo   има ли търговия в божието царство?   01/04/2022, 16:40
||||||- - мариян   Цитат(Glo @ 01/04/2022, 16:40) има ли търговия в б...   02/04/2022, 07:10
|||||- - Glo   ,   01/04/2022, 16:39
||||- - Aлли   Цитат(мариян @ 28/03/2022, 04:11) Никой не търси...   28/03/2022, 06:29
|||||- - Дaни   Цитат(Aлли @ 28/03/2022, 07:29) Много точно и вяр...   28/03/2022, 08:19
|||||- - мариян   Цитат(Дaни @ 28/03/2022, 08:19) Никой не е длъжен...   28/03/2022, 08:44
|||||- - Дaни   Цитат(мариян @ 28/03/2022, 09:44) Не говорим за ...   29/03/2022, 10:56
|||||- - мариян   Цитат(Дaни @ 29/03/2022, 10:56) Присъединяванет...   29/03/2022, 12:17
|||||- - viara   Цитат(мариян @ 29/03/2022, 13:17) За мен НАТО е п...   29/03/2022, 12:27
||||||- - мариян   Аз не мога да разбера за какво по точно ме ин...   30/03/2022, 09:49
||||||- - viara   Цитат(мариян @ 30/03/2022, 10:49) Аз не мога да р...   30/03/2022, 10:09
||||||- - мариян   Не мога да разбера, какво ти дава предпостав...   30/03/2022, 15:48
|||||- - Дaни   Цитат(мариян @ 29/03/2022, 13:17) Факт е обаче , ...   30/03/2022, 08:01
||||- - Дaни   Цитат(мариян @ 28/03/2022, 05:11) Никой не търси...   28/03/2022, 08:14
||||- - мариян   Цитат(Дaни @ 28/03/2022, 08:14) Всяко нещо, което...   28/03/2022, 08:42
|||- - Никодим   Цитат(Aлли @ 19/03/2022, 07:55) Те са които предл...   19/03/2022, 19:06
|||- - Никодим   "Нищо в този раздел не подчинява лекар ил...   19/03/2022, 19:22
||- - Дaни   Цитат(Никодим @ 18/03/2022, 06:54) Хората постр...   19/03/2022, 10:59
||- - Никодим   ххх   19/03/2022, 18:20
||- - Никодим   Цитат(Дaни @ 19/03/2022, 10:59) Дааа, а пък безси...   19/03/2022, 18:25
|- - Hartmann   Цитат(Aлли @ 15/03/2022, 06:11) Целият прогнил З...   16/03/2022, 12:22
- - Aлли   Iliyan Aleksandrov: За тези, които не знаят цялата св...   30/03/2022, 21:26
|- - Aлли   Продължение: Например, Саддам Хюсеин поиска...   30/03/2022, 21:28
|- - viara   Цитат(Aлли @ 30/03/2022, 22:28) Ето това а Вавило...   31/03/2022, 05:52
|- - viara   Цитат(Aлли @ 30/03/2022, 22:28) Продължение: Нап...   31/03/2022, 06:57
- - Никодим   3 И тъй, той ме заведе духом в една пустиня, г...   08/05/2022, 18:46
- - viara   Цитат(Никодим @ 08/05/2022, 19:46) 3 И тъй, той ме...   08/05/2022, 19:26
|- - Шрито   Цитат(viara @ 08/05/2022, 20:26) Виж ти, виж ти. Чер...   09/05/2022, 05:18
|- - viara   Цитат(Шрито @ 09/05/2022, 06:18) „Червен” - вер...   09/05/2022, 06:11
|- - Шрито   Цитат(viara @ 09/05/2022, 07:11) Църквата е Блудни...   09/05/2022, 13:47
|- - viara   Цитат(Шрито @ 09/05/2022, 14:47) За мен Църквата...   09/05/2022, 15:17
|- - Шрито   Цитат(viara @ 09/05/2022, 16:17) Ако искаш да спори...   09/05/2022, 18:42
- - Шрито   Цитат(Никодим @ 08/05/2022, 19:46) 3 И тъй, той ме...   09/05/2022, 23:04
- - Никодим   Цитат(Шрито @ 09/05/2022, 23:04) Не изглежда мно...   10/05/2022, 06:24
- - viara   Цитат(Никодим @ 10/05/2022, 07:24) Защо обаче Йо...   10/05/2022, 07:29
- - Шрито   Цитат(Никодим @ 10/05/2022, 07:24) видях жена, с...   10/05/2022, 09:20
|- - Glo   те тее събития постоянно се случват при вся...   10/05/2022, 11:02
||- - Шрито   Аз също не смятам пророчествата за важни. Но...   10/05/2022, 21:08
|||- - viara   Цитат(Шрито @ 10/05/2022, 22:08) Аз също не смят...   11/05/2022, 06:04
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 11/05/2022, 07:04) Всичко си свързва...   11/05/2022, 14:44
||- - viara   Цитат(Glo @ 10/05/2022, 12:02) те тее събития пост...   11/05/2022, 06:06
||- - Никодим   21 В закона е писано: "Чрез другоезични чов...   12/05/2022, 06:14
||- - Никодим   Цитат(Glo @ 10/05/2022, 11:02) осмия папа бил сега...   12/05/2022, 06:23
||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 12/05/2022, 07:23) И аз помня то...   12/05/2022, 17:00
|- - Никодим   Цитат(Шрито @ 10/05/2022, 09:20) А царете са бив...   12/05/2022, 06:07
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 12/05/2022, 07:07) Но нали тези ...   12/05/2022, 16:56
|- - Никодим   Цитат(Шрито @ 12/05/2022, 17:56) Как така не са п...   13/05/2022, 05:45
|- - viara   Цитат(Никодим @ 13/05/2022, 06:45) Десетте царе ...   13/05/2022, 06:00
||- - viara   Запитах се на седем хълма ли са богатствата ...   13/05/2022, 06:16
||- - Шрито   Цитат(viara @ 13/05/2022, 07:00) Значи Блудницата-...   13/05/2022, 09:17
||- - viara   Цитат(Шрито @ 13/05/2022, 10:17) Пророчествата ...   13/05/2022, 10:01
||- - Шрито   Цитат(viara @ 13/05/2022, 11:01) Та просто отговор...   13/05/2022, 11:15
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 13/05/2022, 06:45) Десетте царе ...   13/05/2022, 09:11
|- - Glo   според мене Блудницата е "Продължаваме П...   13/05/2022, 10:34
||- - Шрито   Те да са най-много мънисто в гердана на Блуд...   13/05/2022, 11:07
|- - Aлли   Цитат(Шрито @ 13/05/2022, 09:11) Не са. Но аз гов...   13/05/2022, 12:40
||- - Шрито   Цитат(Aлли @ 13/05/2022, 13:40) Но това ще продъл...   13/05/2022, 16:27
||- - QvisitoR   Цитат(Шрито @ 13/05/2022, 16:27) Аз мисля, че е р...   13/05/2022, 19:47
||- - Шрито   Цитат(QvisitoR @ 13/05/2022, 20:47) Според мен, лука...   15/05/2022, 05:45
||- - QvisitoR   Цитат(Шрито @ 15/05/2022, 05:45) Зависи и времет...   15/05/2022, 21:00
||- - Шрито   Цитат(QvisitoR @ 15/05/2022, 22:00) И пет години да и...   15/05/2022, 22:52
||- - viara   Цитат(Шрито @ 15/05/2022, 23:52) Но така излиза, ...   16/05/2022, 06:03
||- - Шрито   Цитат(viara @ 16/05/2022, 07:03) Зависенето е двус...   17/05/2022, 21:48
|- - Никодим   Цитат(Шрито @ 13/05/2022, 09:11) Не са. Но аз гов...   14/05/2022, 22:19
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 14/05/2022, 23:19) Осмия е от се...   15/05/2022, 05:41
|- - Aлли   Цитат(Никодим @ 14/05/2022, 22:19) Осмия е от се...   15/05/2022, 08:15
|- - Шрито   Цитат(Aлли @ 15/05/2022, 09:15) Блудницата ще бъ...   15/05/2022, 15:40
||- - Никодим   Цитат(Шрито @ 15/05/2022, 15:40) За мен нещата с...   16/05/2022, 06:12
||- - Aлли   Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 06:12) Да мисля си к...   16/05/2022, 09:00
|||- - Шрито   Цитат(Aлли @ 16/05/2022, 10:00) За Бог и това кое...   17/05/2022, 21:34
||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 07:12) Да мисля си к...   18/05/2022, 17:41
||- - Никодим   На последък доктори, професори, журналисти ...   19/05/2022, 00:41
||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 19/05/2022, 01:41) На последък д...   19/05/2022, 14:11
|- - Никодим   Цитат(Aлли @ 15/05/2022, 08:15) Блудницата ще бъ...   16/05/2022, 05:51
|- - viara   Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 06:51) Не мога да св...   16/05/2022, 05:58
||- - Никодим   Цитат(viara @ 16/05/2022, 05:58) Всезнайковците ту...   16/05/2022, 06:16
||- - viara   Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 07:16) Тука има симв...   16/05/2022, 06:26
||- - Никодим   Цитат(viara @ 16/05/2022, 06:26) Да, но пък пише, че ...   16/05/2022, 07:17
||- - viara   Да му мислят тези, които са живели разкошно ...   16/05/2022, 07:22
||- - viara   Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 08:17) Ез. 23 29 Те ще п...   16/05/2022, 07:31
||- - Никодим   Цитат(viara @ 16/05/2022, 08:31) Никодиме, да не се ...   18/05/2022, 05:10
||- - viara   Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 06:10) Така ли го чу...   18/05/2022, 05:19
||- - Никодим   Цитат(viara @ 18/05/2022, 06:19) Чувствам, че имаш ...   18/05/2022, 06:05
||- - viara   Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 07:05) Това са цитат...   18/05/2022, 06:11
||- - Никодим   Цитат(viara @ 18/05/2022, 07:11) Защото говоря с об...   18/05/2022, 06:54
||- - viara   Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 07:54) Как ще те обв...   18/05/2022, 07:11
||- - Никодим   Цитат(viara @ 18/05/2022, 07:11) Понеже ги даде, ци...   18/05/2022, 13:31
||- - viara   Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 14:31) Първоначално...   18/05/2022, 14:09
||- - Никодим   Цитат(viara @ 18/05/2022, 15:09) Аз без да се намес...   19/05/2022, 00:48
||- - viara   Цитат(Никодим @ 19/05/2022, 01:48) Хайдее къде о...   19/05/2022, 05:01
||- - Никодим   Цитат(viara @ 19/05/2022, 05:01) Получих цитат, кой...   19/05/2022, 06:23
||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 19/05/2022, 07:23) Откровение 17:...   19/05/2022, 13:57
||- - viara   Цитат(Никодим @ 19/05/2022, 07:23) Откровение 17:...   20/05/2022, 07:28
||- - Никодим   Цитат(viara @ 20/05/2022, 08:28) Опитвах се да свър...   20/05/2022, 07:42
||- - viara   Цитат(Никодим @ 20/05/2022, 08:42) Какви пандем...   20/05/2022, 07:54
||- - Шрито   Цитат(Никодим @ 20/05/2022, 08:42) ще я направят...   20/05/2022, 12:31
|- - Aлли   Цитат(Никодим @ 16/05/2022, 05:51) Звяра който и...   16/05/2022, 09:01
|- - Aлли   Цитат(Aлли @ 16/05/2022, 09:01) Моля, обясни какв...   16/05/2022, 12:06
|- - viara   Цитат(Aлли @ 16/05/2022, 13:06) Разбрах - Блудниц...   16/05/2022, 12:26
||- - Шрито   Цитат(viara @ 16/05/2022, 13:26) Не знам какво си р...   17/05/2022, 21:14
|- - Никодим   Цитат(Aлли @ 16/05/2022, 13:06) Разбрах - Блудниц...   18/05/2022, 05:05
|- - Aлли   Цитат(Никодим @ 18/05/2022, 05:05) Да това едно, ...   18/05/2022, 08:29
- - viara   Да, така излиза според писаното, че тези цар...   11/05/2022, 05:57

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 26/05/2022, 09:59
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test