test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Какъв грил ползвате - киловати?, Предпочитам съвети от ползващи, а не от четящи ;P
alex63
коментар 06/08/2018, 20:38
Копирай адреса: #1

Newbie
*
Група: Новобранци
Съобщения: 3
Регистриран: 19/11/2017
Потребител # 278

Здравейте!
Интересува ме, каква скара ползвате?Имаме барбркю, но го палим за гости за повече храна, а за двама, просто няма смисъл да се пали.
Та питането ми е каква мощност ползвате? Нашия е 2kW, на Филипс, но вече не загрява и кюфтетата се пекът по 15 минути и изсъхват, а на бързите хранения за няма и две-три минути се извърта страна и за няма и 5 минути кюфте, кебапче или наденичка е готово, а при нас става за 20 минути!
Та вие сте на ход! Скапала се е скарата и трябва да си взема нова-може и такава или ми е нужна по- мощна?Очаквам отговор от професионалисти или техници и най-вече ползвали.Става въпрос за домашно ползване, не за бизнес, но да стане сочно печивото.
Предварително благодаря!

--------------------
Когато мечтая, чувствам, че живея.После сбъдвам мечтите си или живота ме глези и ми ги поднася на тепсия.....
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
D-rA
коментар 07/08/2018, 10:54
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Група: Administrators
Съобщения: 605
Регистриран: 20/03/2017
Потребител # 4

Цитат(alex63 @ 06/08/2018, 21:38) *
Нашия е 2kW, на Филипс, но вече не загрява и кюфтетата се пекът по 15 минути и изсъхват,

Това ми прилича по-скоро на проблем с инсталацията за 220V в мястото на използване. Ако има нагорял щепсел, или използвате кабел с разклонител с ниско сечение на проводниците, реализирате загуба на напрежение за скарата.

Това лесно можете да проверите, ако в контакта на разклонителя включите подвижна лампа и я включите да свети. След това включете скарата - ако няма проблем с инсталацията, лампата трябва да свети без примигване при включването на скарата. Ако светлината от лампата се намали - то имате спад от напрежение - т.е. подменете разклонителя с нов който има кабел със сечение поне 2 мм2
Разбира се това е само хипотеза.

--------------------
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 16/11/2018, 11:32
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test