Стой си у дома - спаси Живота
test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Малката русалка ......... черна.
Mukaveev
коментар 11/07/2019, 19:41
Копирай адреса: #1

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 326
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 34

Една новина от артистичните среди тези дни предизвика полемика: филмовата компания "Дисни" покани чернокожата певица Холи Бейли за изпълнителка на главната роля в екранизацията на "Малката русалка" по Ханс Кристиан Андерсен. Привържениците на "етническото разнообразие" (diversity) в киното приветстваха решението на "Дисни", а в същото време се чуха и гласове как това "потъмняване" на Ариел е подмяна на Андерсеновата творба.

В действителност това режисьорско хрумване отдавна не е прецедент. Тенденцията бели исторически и художествени персонажи да се играят от черни актьори става все по-устойчива. Ето няколко примера, като списъкът изобщо не претендира да е пълен:

.....във филма "Кралицата на Шотландия" (2018) се появяват негри аристократи и азиатски придворни дами при положение, че действието се развива в Англия от 16. век;
един от тъмнокожите актьори в същия филм (Ейдриън Лестър) играе ролята на Хамлет на лондонска сцена;
.....през март 2015 г. лондонският Royal Exchange Theatre постави пиесата "Ана Каренина" с чернокожа актриса в главната роля;
....мюзикълът "Хамилтън", представящ историята на формирането на Съединените американски щати, показва Томас Джеферсън като негър;
.....британската актриса от нигерийски произход Софи Оконедо играе ролята на кралица Маргарет Анжуйска, съпругата на крал Хенри VI, в "The Hollow Crown" (2016);
.....тъмнокожата Нома Думезвени играе ролята на Хърмаяни Грейнджър в "Хари Потър и прокълнатото дете".

Отдавна мина времето, когато черният Орфей в "Язон и аргонавтите" беше сензация. Дори "Изкуплението Шоушенк" влиза в горния списък (Ред, който във филма се играе от Морган Фрийман, в разказа е ирландец), но тогава това някак си мина незабелязано (може би и заради невероятната игра на Фрийман)........,, Димитър Петров ,,

Аз съм гледал филм само с черни имаше един бял - корумпиран полицай ...... и те го убиха , щото е корумпиран , надявам се. Изобщо започвам да се замислям Юри Гагарин дали и той не е черен , Орбан и той може би е черен и сутрин се гримира.....изобщо това преиначаване на историята ..... до какво води ?
За чии чеп андерсеновата русалка трябва да е черна ..... или Анна Каренина ?
По тоя начин черните трябва да ми станат симпатични ли ?
Ми те и циганите са малцинство , ако продължим с тази политическа коректност Хан Аспарух.....може да е от племето на влашките цигани и утре мургав кардараш да изиграе ролята на вожда - хан , а Айшето да бъде Пагане....
И Дисни и световното кино въвеждат една невиждана мангасарщина.......която ме дразни до не май къде. Ако времето е създало слон с хобот искам да гледам слон с хобот....... и съм гледал тоя филм с аргонафтите където Орфей е черен...... просто нямам думи.
А кажете какво е това ? Тия плачат да бъдат потрошени от ревизии и актове..... evil2.gif

--------------------
След дъжда, откриваш нова красота, в планинския пейзаж.
В ношната тишина звукът на камбаната е особено чист.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
D-rA
коментар 20/07/2019, 20:41
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Група: Administrators
Съобщения: 998
Регистриран: 20/03/2017
Потребител # 4

Аз пък ще чакам с интерес Брат Пит да изиграе в сериал президента Обама sunbathing.gif

--------------------
ЛС
agrippa
коментар 28/07/2019, 14:59
Копирай адреса: #3

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 609
Регистриран: 27/06/2017
От: Far Far Away
Потребител # 123

Цитат(D-rA @ 20/07/2019, 12:41) *
Аз пък ще чакам с интерес Брат Пит да изиграе в сериал президента Обама sunbathing.gif
Да, белите трябва да отвърнат на удара. Без грим, гордо, както са си луничаво-русоляво-позрачнокожи...

Това съобщение е било редактирано от agrippa на 28/07/2019, 14:59
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 07/04/2020, 02:33
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test