test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Смъртта на Христос, - добро или зло?
Solly
коментар 03/03/2018, 08:37
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 866
Регистриран: 03/06/2017
Потребител # 57

Как може да се определи смъртта на Христос - като добро, или като зло?

Добро ли е това, че той е бил бит, измъчван и разпънат на кръста?
Справедливо ли е бил наказан той?
Страданията на които е бил подложен той, добро ли са?
...

Разпъване: Исус се изправи пред ужасна смърт

Разпятието обикновено започвало с биене или бичуване на гърба на жертвата. Римляните са използвали камшик наричан бич, който се състоял от малки парчета кост и метал, свързани с кожени ленти. Броят на ударите на Исус не е записан, но въпреки това броят на ударите в еврейския закон е 39 (един по-малко от 40, както е записано в Тора, за да се предотврати грешка в броенето). По време на биенето, кожата се отлепва от гърба, разкривайки кървава маса от тъкан и кости. Настъпва огромна кръвозагуба, често причинявайки смърт, или най-малкото загуба на съзнание. В допълнение към бичуването, Исус беше изправен пред тежки побои и тормоз от римските войници, включително и скубане на брадата Му и пробиването на скалпа Му от корона от тръни.

След боя с камшик, жертвата често е принудена да носи напречната греда от кръста си, или т.нар. патибулум, до мястото на изпълнението. Патибулумът обикновено тежал около 45 кг. В случая с Исус, записът показва, че Той може би е носил Неговия патибулум на разстояние повече от две футболни игрища. В слабото Си и измъчено състояние не е чудно, че Исус се нуждаеше от много помощ. След като жертвата пристигне на мястото за изпълнение, патибулума се слагал на земята и принуждават жертвата да легне върху него. Клинове около 18 см дълги и 1 см в диаметър са били забивани в китките. Клиновете се забивали в района на средния нерв, което водело до ужасяващи болки от ръцете нагоре към раменете и врата. Вече разпънатият човек ще бъде изправен върху около 2.14 м стълб, наречен държач. В центъра на държача имало напречна дъска за „помощ” на жертвата. Тогава патибулума се повдигал върху държача и тялото на жертвата мъчително се поставяло до тази напречна дъска, така че краката да могат да бъдат приковани към стълба. В този момент се появявало огромно напрежение в китките, ръцете и раменете, което води до разместване на раменните и лакътните стави. Позицията на прикованото тяло държи гръдния кош на жертвата във фиксирано положение, което прави изключително трудно издишването и невъзможно да се поеме пълен дъх. След страданието от биенето, побоите и вървенето с патибулума, Исус е описан като изключително слаб и дехидратиран. Той вероятно е губел и значителни количества кръв. С течение на времето, загубата на кръв и липсата на кислород довеждало до тежки спазми, спазматични контракции и вероятна загуба на съзнание.

В крайна сметка, механизмът на смърт при разпъването е задушаване. За да диша, жертвата е принудена да се повдига на краката си, за да изпълва белите си дробове. Тъй като тялото отслабвало и болките в стъпалата и краката ставали непоносими, жертвата била принудена да заменя болката и умората с дишане. В крайна сметка, жертвата загива по този начин, ставайки напълно изтощена или изпада в безсъзнание и така вече не може да повдига тялото и да издува дробовете си. В следствие на плиткото дишане, белите дробове на жертвата започвали да колабират в области, най-вероятно причинявайки хипоксия. Поради загубата на кръв при биенето, жертвата вероятно формирала дихателни ацидоза, което води до повишен натиск върху сърцето, което пък бие по-бързо, за да компенсира. В белите дробове се натрупва течност. Под стреса на хипоксия и ацидоза, сърцето в крайна сметка спира. Съществуват няколко различни теории за действителната причина за смъртта на Исус. Едната теория е, че е имало пълнене на перикарда с течност, което наложило фатално напрежение върху способността на сърцето Му да изпомпва кръв. Друга теория гласи, че Исус е умрял от сърдечна руптура. Друга теория е, че смъртта на Исус е била „многофакторна и свързана преди всичко с хиповолемичен шок, изтощително задушаване и може би остра сърдечна недостатъчност.” Независимо от истинската медицинска причина за крайната смърт, историческия запис е много ясен – Исус претърпя многобройни часове на ужасни и продължителни изтезания на кръста на Голгота.

https://www.allaboutjesuschrist.org/bulgari...crucifixion.htm

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Никодим
коментар 03/03/2018, 18:20
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 1 042
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Убиването на Исус е грях, но не е грешка, защото е бил предопределен за това преди създанието на света, очевидно не от хора.
Цитат
8 Като казва първо: "Жертви и приноси и всеизгаряния и приноси за грях не си поискал, нито Ти са угодни", (които впрочем се принасят според закона),
9 после казва: "Ето, дойдох да изпълня волята Ти". Ще каже: Той отмахва първото, за да постанови второто.
10 С тая воля ние сме осветени чрез принасянето на Исус Христовото тяло веднъж за винаги.

Марк 14:21
Защото Човешкият Син отива, както е писано за Него; но горко на този човек, чрез когото Човешкият Син се предава! Добре би било за този човек, ако не бе се родил.

Йоан 19
10 Затова Пилат Му казва: На мене ли не говориш? Не знаеш ли че имам власт да Те пусна, и имам власт да Те разпна?
11 Исус му отговори: Ти не би имал никаква власт над Мене, ако не бе ти дадено от горе; затова, по-голям грях има оня, който Ме предаде на тебе.

Лука 24
25 И Той им рече: О несмислени и мудни по сърце да вярвате всичко, което са говорили пророците!
26 Не трябваше ли Христос да пострада така и да влезе в славата Си?
27 И като почна от Моисея и от всичките пророци, тълкуваше им писаното за Него във всичките писания.

1 Петрово 1
18 като знаете, че не с тленни неща - сребро или злато - сте изкупени от суетния живот, предаден вам от бащите ви,
19 но със скъпоценната кръв на Христа, като на агнец без недостатък и пречист,
20 Който наистина беше предопределен преди създанието на света, но се яви в скончанието на времената за вас,

21 които чрез Него повярвахте в Бога, Който го възкреси от мъртвите и Му е дал слава, така щото вярата и надеждата ви да бъдат в Бога.

Лука 23:34
А Исус каза: Отче, прости им, защото не знаят какво правят. И като разделиха дрехите Му, хвърлиха жребие за тях.

Деяния 3
17 И сега, братя, аз зная, че вие, както и началниците ви, сторихте това от незнание;
18 но Бог по тоя начин изпълни това, което беше предизвестил чрез устата на всичките пророци, че Неговият Христос ще пострада.
19 Затова покайте се и обърнете се, за да се заличат греховете ви, та да дойдат освежителни времена от лицето на Господа,
ЛС
Solly
коментар 03/03/2018, 18:41
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Потребител # 57

11 Исус му отговори: Ти не би имал никаква власт над Мене, ако не бе ти дадено от горе; затова, по-голям грях има оня, който Ме предаде на тебе.

Та в този смисъл, евреите сгрешили ли са като са разпънали Христос?

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
ЛС
Никодим
коментар 03/03/2018, 19:31
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Съобщения: 1 042
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(Solly @ 03/03/2018, 19:41) *

Та в този смисъл, евреите сгрешили ли са като са разпънали Христос?

Мисля че библията е ясна по този въпрос:

Цитат
22 Израилтяни, послушайте тия думи: Исуса Назарянина, мъж засвидетелствуван между вас от Бога чрез мощни дела, чудеса и знамения, които Бог извърши чрез Него посред вас, както сами вие знаете,
23 Него, предаден според определената Божия воля и предузнание, вие разпнахте и убихте чрез ръката на беззаконници;

29 А Петър и апостолите в отговор рекоха: Подобава да се покоряваме на Бога, а не на човеците.
30 Бог на бащите ни възкреси Исуса, Когото вие убихте като Го повесихте на дърво.

14 Но вие се отрекохте от Светия и Праведния, и, като поискахте да ви се пусне един убиец,
15 убихте Началника на живота. Но Бог Го възкреси от мъртвите, за което ние сме свидетели.

17 И сега, братя, аз зная, че вие, както и началниците ви, сторихте това от незнание;
18 но Бог по тоя начин изпълни това, което беше предизвестил
чрез устата на всичките пророци, че Неговият Христос ще пострада.
19 Затова покайте се и обърнете се, за да се заличат греховете ви, та да дойдат освежителни времена от лицето на Господа,
ЛС
Solly
коментар 04/03/2018, 06:24
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 57

Все пак това е мнението на Павел.
Факт е, че самият Христос не е имал никакво желание да го убият, или пък да се принася в жертва.

--------------------
ЛС
QvisitoR
коментар 04/03/2018, 07:38
Копирай адреса: #146

ексквизитор - ДДС* (*Доживотен Договор за Служба)
Съобщения: 394
Регистриран: 23/06/2017
Потребител # 117

Цитат(Solly @ 04/03/2018, 06:24) *
Все пак това е мнението на Павел.
Факт е, че самият Христос не е имал никакво желание да го убият, или пък да се принася в жертва.

Не знам откъде ги вадиш твоите факти за Христос, защото не съвпадат с благовестието:
Цитат
И-н 10:15 също както Отец познава Мене, и Аз познавам Отца; и Аз давам живота Си за овцете.
И-н 10:16 И други овце имам, които не са от тая кошара, и тях трябва да доведа; и ще чуят гласа Ми; и ще станат едно стадо с един пастир.
И-н 10:17 Затова Ме люби Отец, защото Аз давам живота Си, за да го взема пак.
И-н 10:18 Никой не Ми го отнема, но Аз от Себе Си го давам. Имам право да го дам, и имам право пак да го взема.

Според версията на Исус от евангелието на Йоан, става дума за права...т.е. оторизиран с това право чрез заповед на Отца Му. А относно правата, ние хората си падаме тарикати, въпреки че от Адам до ден днешен, ние хората сме си отнемали взаимно много права, но никой досега не е посегнал върху невежеството, защото и то също е право, от което никой не отказва току-така...и без бой (това с боя е според апостола Павел, който май не ти е по вкуса).
ЛС
Solly
коментар 04/03/2018, 07:51
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 57

32 Дохождат на едно място наречено Гетсимания; и Той каза на учениците Си: Седете тука докле се помоля.
33 И взе със Себе Си Петра, Якова и Иоана, и захвана да се ужасява и да тъгува.
34 И казва им: Душата Ми е прескръбна до смърт; постойте тука и бдете.
35 И като отиде малко напред, падна на земята; и молеше се ако е възможно, да Го отмине тоя час, казвайки:
36 Авва, Отче, за Тебе всичко е възможно; отмини Ме с тая чаша; не, обаче, както Аз искам, но както Ти искаш.

39 И пак отиде и се помоли, като каза същите думи.

44 И като беше на мъка, молеше се по-усърдно; и потта Му стана като големи капки кръв, които капеха на земята.

Това съобщение е било редактирано от Solly на 04/03/2018, 07:54

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 04/03/2018, 10:59
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Съобщения: 1 425
Регистриран: 21/06/2017
Потребител # 116

Цитат(Solly @ 04/03/2018, 07:51) *
32 Дохождат на едно място наречено Гетсимания; и Той каза на учениците Си: Седете тука докле се помоля.
33 И взе със Себе Си Петра, Якова и Иоана, и захвана да се ужасява и да тъгува.
34 И казва им: Душата Ми е прескръбна до смърт; постойте тука и бдете.
35 И като отиде малко напред, падна на земята; и молеше се ако е възможно, да Го отмине тоя час, казвайки:
36 Авва, Отче, за Тебе всичко е възможно; отмини Ме с тая чаша; не, обаче, както Аз искам, но както Ти искаш.

39 И пак отиде и се помоли, като каза същите думи.

44 И като беше на мъка, молеше се по-усърдно; и потта Му стана като големи капки кръв, които капеха на земята.

Именно така се побеждава страданието и смъртта. И акцента не е в това, на което наблягаш, че Исус е просто един обикновен човек, който видиш ли, не е искал да се жертва и да умира, но са го убили, и това е престъпление.
Акцента е върху възкресението, Исус е от тези, които не се раждат и не умират.
Той победи смъртта, с което направи това възможно и за нас. Иначе всички щяхме просто да умрем...

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 04/03/2018, 11:01
ЛС
Solly
коментар 04/03/2018, 11:10
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(shining_stаr @ 04/03/2018, 10:59) *
Именно така се побеждава страданието и смъртта. И акцента не е в това, на което наблягаш, че Исус е просто един обикновен човек, който видиш ли, не е искал да се жертва и да умира, но са го убили, и това е престъпление.
Акцента е върху възкресението, Исус е от тези, които не се раждат и не умират.
Той победи смъртта, с което направи това възможно и за нас. Иначе всички щяхме просто да умрем...

Да, на егото му е много удобно да вярва, че спасението ще е възможно чрез смъртта на някой друг.
На това искам да наблегна.
Но вашето его не приема че този друг е страдал, защото за вас и за егото ви е по-важно вие да не страдате.

По същият начин и вярващите в пролятата кръв на животното, жертват животното, като по този начин си въобразяват, че неговата кръв плаща техните прегрешения. А всъщност при това жертване, те самите не изпитват никакво страдание, дори и състрадание. По същият начин и вярващите в Христос изпитват състрадание единствено към себе си, но не и към Христос. Защото тази вяра е удобна на егото им.

Това съобщение е било редактирано от Solly на 04/03/2018, 11:45

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 04/03/2018, 12:28
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Solly @ 04/03/2018, 11:10) *
Да, на егото му е много удобно да вярва, че спасението ще е възможно чрез смъртта на някой друг.
На това искам да наблегна.
Но вашето его не приема че този друг е страдал, защото за вас и за егото ви е по-важно вие да не страдате.

По същият начин и вярващите в пролятата кръв на животното, жертват животното, като по този начин си въобразяват, че неговата кръв плаща техните прегрешения. А всъщност при това жертване, те самите не изпитват никакво страдание, дори и състрадание. По същият начин и вярващите в Христос изпитват състрадание единствено към себе си, но не и към Христос. Защото тази вяра е удобна на егото им.

"вашето, нашето...", "вас и егото ви"... - чуй се само. Няма вас и нас, и ти си у кюпа като всички останали,
и не правиш изключение. Страданието или си го минал, или в момента го минаваш, или ти предстои.
Прави си сметка къде си ти.
ЛС
Solly
коментар 04/03/2018, 20:13
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(shining_stаr @ 04/03/2018, 12:28) *
"вашето, нашето...", "вас и егото ви"... - чуй се само. Няма вас и нас, и ти си у кюпа като всички останали,
и не правиш изключение. Страданието или си го минал, или в момента го минаваш, или ти предстои.
Прави си сметка къде си ти.

И аз съм у кюпа, след като съм в Самсара.
Но не приемам някой друг да се мъчи и страда заради мен! animatedwink.gif

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 11/03/2018, 20:43
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Съобщения: 872
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

Не приемаш, пък подвеждаш хората, че кинтите били най-важното. Ей затова си в самсара.
ЛС
Solly
коментар 12/03/2018, 06:40
Копирай адреса: #153

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 11/03/2018, 20:43) *
Не приемаш, пък подвеждаш хората, че кинтите били най-важното. Ей затова си в самсара.

А ти да не би да си извън Самсара?
И дали можеш и един ден да живееш без кинти? svirkam si.gif

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 12/03/2018, 13:19
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Потребител # 290

И не само ден! Един Пазител се храни не само с хляб, но с всяка дума, която излиза от Божията уста! Вече става ли ти ясно защо не ти е ясно?!
ЛС
Solly
коментар 12/03/2018, 18:20
Копирай адреса: #155

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 12/03/2018, 13:19) *
И не само ден! Един Пазител се храни не само с хляб, но с всяка дума, която излиза от Божията уста! Вече става ли ти ясно защо не ти е ясно?!

Тогава ти предлагам да пробваш колко време можеш да издържиш без храна, без вода, без подслон, без телефон, без електричество, без компютър, и без всичко което ти осигуряват парите!

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 12/03/2018, 20:47
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Потребител # 290

Скоро и това ще стане, Луци ще ни постави и в такива условия. И щем, не щем, ще изпитаме деволовия гняв. Едни ще оцелеят, други няма. Но да ми хвалиш "екстрите" на дявола - по-добре недей. svirkam si.gif
ЛС
Solly
коментар 12/03/2018, 21:02
Копирай адреса: #157

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 12/03/2018, 20:47) *
Скоро и това ще стане, Луци ще ни постави и в такива условия. И щем, не щем, ще изпитаме деволовия гняв. Едни ще оцелеят, други няма. Но да ми хвалиш "екстрите" на дявола - по-добре недей. svirkam si.gif

Няма нищо сътворено от дявола. Всичко от което сме заобиколени, е създадено от Бога.
А ние само трябва да Му благодарим и да се възползваме от Неговата благодат. sunbathing.gif

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 12/03/2018, 21:52
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Потребител # 290

Не съм съгласен. Дори това, което изглежда създадено само за нас - да му се насладим, дори то е запънато, дръпнато, пресметливо, лукаво, безмилостно и напълно подчинено на лукавия. Докато в Божието царство ще е коренно различно. Там за всеки мъж ще има по 72 мили, добрички, отзивчиви девички, които ще го обичат всеотдайно, без задни мисли. Хайде сега ти се опитай да ме убедиш, че в дяволовото царство е по-хубаво. Давай, да видим. sunbathing.gif
ЛС
Solly
коментар 13/03/2018, 07:55
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 12/03/2018, 21:52) *
Не съм съгласен. Дори това, което изглежда създадено само за нас - да му се насладим, дори то е запънато, дръпнато, пресметливо, лукаво, безмилостно и напълно подчинено на лукавия. Докато в Божието царство ще е коренно различно. Там за всеки мъж ще има по 72 мили, добрички, отзивчиви девички, които ще го обичат всеотдайно, без задни мисли. Хайде сега ти се опитай да ме убедиш, че в дяволовото царство е по-хубаво. Давай, да видим. sunbathing.gif

Тази теория със 72-те девички за всеки мъж, със сигурност е измислена от дявола! w00tbrows.gif
Защото не е ясно каква награда ще получат скромните и добри женички вярващи в Бога. svirkam si.gif
Нима в Божието царство те ще бъдат наказани да са вечни робини в някой харем?! neprichom.gif
Само Сатана може да ти внушава да вярваш в такива безумия! svirkam si.gif

Това съобщение е било редактирано от Solly на 13/03/2018, 07:59

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 13/03/2018, 09:04
Копирай адреса: #160

Advanced Member
Потребител # 290

В Божието царство няма да има "наказани". Там ще отидат само добри, мили, смирени същества. Прави си изводите къде ще си ти. wink.gif
В моя харем няма да си със сигурност. Мърморана. dry.gif
ЛС
Solly
коментар 13/03/2018, 09:22
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 09:04) *
В Божието царство няма да има "наказани". Там ще отидат само добри, мили, смирени същества. Прави си изводите къде ще си ти. wink.gif
В моя харем няма да си със сигурност. Мърморана. dry.gif

Ако има хареми там, където ще идеш ти, значи няма да е Божие царство, а царство на Сатаната! w00tbrows.gif wavetowel2.gif

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 13/03/2018, 09:25
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Потребител # 290

На теб ти харесва при дявола, не на мен. Щом раят ти прилича на ад, нещата са ясни!
ЛС
Solly
коментар 13/03/2018, 09:31
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 09:25) *
На теб ти харесва при дявола, не на мен. Щом раят ти прилича на ад, нещата са ясни!

Това което описваш ти, не може да бъде никакъв Рай, защото в Рая няма да има разделение по полове. animatedwink.gif
Само болните фантазии си въобразяват, че там ще имат хареми с безброй девици които да обслужват сексуалните им фантазии. svirkam si.gif
Или това което се осъжда като грях тук, не може да бъде награда в Божието Царство! svirkam si.gif

Това съобщение е било редактирано от Solly на 13/03/2018, 09:35

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 13/03/2018, 17:51
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Потребител # 290

От Бог ще получим това, което вече е определено да ни бъде дадено. Изобщо не е твоя работа да го променяш. Нито количествено, нито качествено.. Колкото толкова, какво ми надничаш в чуждото канче.
И няма да си ти, спокойно. Това, че контактуваме тук,е моя лоша карма. Може би и твоя също. Но да те пратят в рая, при мен...защо ще ме наказват така, нали в рая ще е само радост и пак радост? Затова ти казвам да не се притесняваш, за рая тръгвам без теб. Други ученички няма да споменавам, защото те си знаят. В рая ще сме само проверени другари! good.gif

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 13/03/2018, 17:53
ЛС
Solly
коментар 13/03/2018, 18:07
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 17:51) *
От Бог ще получим това, което вече е определено да ни бъде дадено. Изобщо не е твоя работа да го променяш. Нито количествено, нито качествено.. Колкото толкова, какво ми надничаш в чуждото канче.
И няма да си ти, спокойно. Това, че контактуваме тук,е моя лоша карма. Може би и твоя също. Но да те пратят в рая, при мен...защо ще ме наказват така, нали в рая ще е само радост и пак радост? Затова ти казвам да не се притесняваш, за рая тръгвам без теб. Други ученички няма да споменавам, защото те си знаят. В рая ще сме само проверени другари! good.gif

Нямам нищо против да си мечтаеш и да си фантазираш това което ти харесва. sunbathing.gif

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 13/03/2018, 18:39
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Потребител # 290

Дръж се здраво за кинтите, Солетке! good.gif
Духовността...хич не ти е притрябвала. Там нищо не разбираш!

П.П. Клипът не се отваря.
ЛС
Solly
коментар 13/03/2018, 20:36
Копирай адреса: #167

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 18:39) *
Дръж се здраво за кинтите, Солетке! good.gif
Духовността...хич не ти е притрябвала. Там нищо не разбираш!

В Отвъдното кинти няма да ни трябват. wavetowel2.gif
Но тук, Шрито, никой не може без тях. Дори и ти! harhar.gif
Просто съм реалист! 292.gif

Това съобщение е било редактирано от Solly на 13/03/2018, 20:37

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 14/03/2018, 07:54
Копирай адреса: #168

Advanced Member
Потребител # 290

Цитат(Solly @ 13/03/2018, 20:36) *
В Отвъдното кинти няма да ни трябват. wavetowel2.gif

Да, дяволското ще си остане при дявола, в неговия „свят на княза”.
Към каквото си привързан, такова ще получиш. „Каквото долу, такова и горе”. Който обича кинтите, остава тук. За него няма Божие царство. wink.gif
ЛС
Solly
коментар 14/03/2018, 08:35
Копирай адреса: #169

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 14/03/2018, 07:54) *
Каквото долу, такова и горе”.

Ако е така...каквото имаш тук, това ще получиш и горе! w00tbrows.gif

"Защото който има, нему ще се даде, и ще има изобилие; а който няма, от него ще се отнеме и това, което има" neprichom.gif

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 14/03/2018, 08:50
Копирай адреса: #170

Advanced Member
Потребител # 290

В отвъдното няма да има кинти, ти сама го каза. Твоят господар - раздавач на кинтите, също няма да е там. wink.gif

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 14/03/2018, 08:52
ЛС
Solly
коментар 14/03/2018, 09:07
Копирай адреса: #171

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 14/03/2018, 08:50) *
В отвъдното няма да има кинти, ти сама го каза. Твоят господар - раздавач на кинтите, също няма да е там. wink.gif

Кой казва че ще има кинти?

Ако тук живееш в нищета, може и там да живееш в нищета. Ако тук живееш в изобилие, може и там да живееш в изобилие.

Ако не ценим това което сме получили тук, то ще ни се отнеме и Там. Затова трябва да бъдем благодарни за всичко, което ни осигуряват кинтите - от удобното легло, до средствата за комуникация. Които ни се струват даденост. Ако не сме благодарни за малките неща, няма да ни се дадат и по-големи.
Затова Исус казва, че който не цени това което има, и то ще му се отнеме.

Това съобщение е било редактирано от Solly на 14/03/2018, 09:12

--------------------
ЛС
Шрито
коментар 14/03/2018, 10:24
Копирай адреса: #172

Advanced Member
Потребител # 290

Цитат(Solly @ 14/03/2018, 09:07) *
Ако тук живееш в нищета, може и там да живееш в нищета. Ако тук живееш в изобилие, може и там да живееш в изобилие.

Ако не ценим това което сме получили тук...

Нормално е тук да живееш в нищета. Това, от което дяволът те лишава тук, и изобщо всичко, което изтърпиш в Божие име, Бог ще ти даде после. Ето, на мен Луци не ми позволява да се оженя, всячески ми пречи.. Но в Божието царство ще ми бъде въздадено стократно. Или поне 72-кратно, което пак е близо до стоте процента. george.gif
ЛС
Solly
коментар 14/03/2018, 17:53
Копирай адреса: #173

Advanced Member
Потребител # 57

Цитат(Шрито @ 14/03/2018, 10:24) *
Нормално е тук да живееш в нищета. Това, от което дяволът те лишава тук, и изобщо всичко, което изтърпиш в Божие име, Бог ще ти даде после. Ето, на мен Луци не ми позволява да се оженя, всячески ми пречи.. Но в Божието царство ще ми бъде въздадено стократно. Или поне 72-кратно, което пак е близо до стоте процента. george.gif

w00tbrows.gif
Би ли пояснил как точно ти пречи дяволът?
И защо винаги обвиняваш за своите лични решения Дявола, който е плод на твоята фантазия, а не самият себе си?
Нима дяволът прави изборите вместо теб, докато ти стоиш със скръстени ръце?

--------------------
ЛС
New
коментар 15/03/2018, 14:25
Копирай адреса: #174

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 2 429
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Цитат(Solly @ 14/03/2018, 18:53) *
Нима дяволът прави изборите вместо теб, докато ти стоиш със скръстени ръце?

Всъщност да, дяволът прави изборите. Егото претегля за и против и казва - таз булка не става, не е изгодна за Шрито и го оставя да бъде стар ерген. smile.gif

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
Шрито
коментар 15/03/2018, 17:25
Копирай адреса: #175

Advanced Member
Потребител # 290

Май Шайни е права като каза, че Бог вече ми е дал моята награда.
Тоест Той иска да ме предпази от едно почти сигурно зло тук, за да ме награди щедро Там.
Бог познава Своите, и няма как да бъде иначе! ХалелуЯ! На верен път съм, Господи, благодаря Ти! tan.gif
ЛС
shining_stаr
коментар 15/03/2018, 18:48
Копирай адреса: #176

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 17:25) *
Май Шайни е права като каза, че Бог вече ми е дал моята награда.
Тоест Той иска да ме предпази от едно почти сигурно зло тук, за да ме награди щедро Там.
Бог познава Своите, и няма как да бъде иначе! ХалелуЯ! На верен път съм, Господи, благодаря Ти! tan.gif

Да, за какво ти е дотрябвало. Нали четеш Писания: който е женен да не гледа да се развежда,
а който е неженен, да не търси да се жени. Също: нежененият се грижи за божиите работи, как да угоди на Бога,
а жененият се грижи за световните работи, как да угоди на жената.

Но за "тук" и "там" грешиш, каквото реализираш /вържеш/ тук, това ще имаш и там.
А каквото нямаш тук, няма да го имаш и там.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 15/03/2018, 18:49
ЛС
Шрито
коментар 15/03/2018, 23:52
Копирай адреса: #177

Advanced Member
Потребител # 290

Цитат(shining_stаr @ 15/03/2018, 18:48) *
Но за "тук" и "там" грешиш, каквото реализираш /вържеш/ тук, това ще имаш и там.
А каквото нямаш тук, няма да го имаш и там.

Не е така, защото говорим за двама господари. Пример ти давам с Йов. Дяволът му взе всичко, после Бог го награди като не само му възстанови всичко, но и му даде в пъти повече, отколкото Йов имаше в началото. Затова постановката „каквото с Бога, такова и с дявола” ... и обратно, просто не е възможна.
ЛС
shining_stаr
коментар 16/03/2018, 08:08
Копирай адреса: #178

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 23:52) *
Не е така, защото говорим за двама господари. Пример ти давам с Йов. Дяволът му взе всичко, после Бог го награди като не само му възстанови всичко, но и му даде в пъти повече, отколкото Йов имаше в началото. Затова постановката „каквото с Бога, такова и с дявола” ... и обратно, просто не е възможна.

Ей, ама цар си да изопачаваш думите на хората. После пак питай кога съм ти слагал думи в устата...
нищо такова не казах, въобще за дявола не говоря. Йов беше поставен на изпитание, но не знаеше.
И не чакаше награда, затова и получи награда, и я получи още приживе...освен това Йов е старозаветен герой, има и нов завет: каквото вържеш на земята, ще бъде вързано и на небето, а каквото развържеш на земята, ще бъде развързано и на небето. Тук на земята става прословутото Освобождение, ако тук, в този живот
не се освободиш от дявола, напразно чакаш награда и освобождение там.
ЛС
Шрито
коментар 16/03/2018, 12:17
Копирай адреса: #179

Advanced Member
Потребител # 290

Не разбирам как можеш да "се освободиш от дявола", като ти не си дяволът. Дяволът си е независимо същество, със собствена воля и ум, и той сам си решава какво да прави. Кой си ти, че да командваш княза? Пише ли го някъде в Библията?!
ЛС
New
коментар 16/03/2018, 12:57
Копирай адреса: #180

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 2 429
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Цитат(Шрито @ 16/03/2018, 13:17) *
Не разбирам как можеш да "се освободиш от дявола", като ти не си дяволът.

Много просто как - като не го слушаш и следваш. Като станеш част от лозата.

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС

Отговори в темата
- Solly   Смъртта на Христос   03/03/2018, 08:37
- - QvisitoR   В този свят доброто за едни ...   03/03/2018, 08:50
|- - Solly   Цитат(QvisitoR @ 03/03/2018, 08:50) ...   03/03/2018, 08:54
|- - QvisitoR   Цитат(Solly @ 03/03/2018, 08:54) А...   03/03/2018, 13:23
|- - Solly   Значи ли това, че можем да н...   03/03/2018, 18:44
|- - Никодим   Цитат(QvisitoR @ 03/03/2018, 13:23) ...   04/03/2018, 18:57
- - New   Цитат(Solly @ 03/03/2018, 09:37) К...   03/03/2018, 17:26
|- - Solly   Цитат(New @ 03/03/2018, 17:26) То...   03/03/2018, 18:43
|- - New   За извършителите на убийст...   03/03/2018, 23:13
|- - Solly   Цитат(New @ 03/03/2018, 23:13) За ...   04/03/2018, 06:18
|- - New   То е извършено доброволно, ...   11/03/2018, 01:42
|- - Solly   Цитат(New @ 11/03/2018, 01:42) То ...   11/03/2018, 06:25
|- - Никодим   Цитат(Solly @ 11/03/2018, 06:25) И...   11/03/2018, 19:05
|- - Solly   ЦитатРазбирм защо мислиш т...   12/03/2018, 06:38
- - Никодим   Убиването на Исус е грях, но...   03/03/2018, 18:20
|- - Solly   11 Исус му отговори: Ти не би ...   03/03/2018, 18:41
||- - Никодим   Цитат(Solly @ 03/03/2018, 19:41) 11 ...   03/03/2018, 19:31
||- - QvisitoR   Цитат(Никодим @ 03/03/2018, 19...   04/03/2018, 00:03
|||- - Solly   Интересно, как някои хора н...   04/03/2018, 06:15
||||- - Никодим   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 06:15) И...   04/03/2018, 18:14
||||- - Solly   Цитат(Никодим @ 04/03/2018, 18...   04/03/2018, 20:16
||||- - Никодим   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 20:16) Н...   04/03/2018, 20:21
|||- - Никодим   Цитат(QvisitoR @ 04/03/2018, 00:03) ...   04/03/2018, 18:24
|||- - Брат1   Цитат...отношението към Ису...   04/03/2018, 19:21
|||- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 04/03/2018, 18...   04/03/2018, 19:45
||- - Solly   Все пак това е мнението на П...   04/03/2018, 06:24
||- - QvisitoR   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 06:24) В...   04/03/2018, 07:38
|||- - Solly   32 Дохождат на едно място на...   04/03/2018, 07:51
|||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 07:51) 32 ...   04/03/2018, 10:59
|||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 04/03/2018, 10...   04/03/2018, 11:10
||||- - Шрито   Вярно, без страдание, състр...   04/03/2018, 11:33
||||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 11:10) Д...   04/03/2018, 12:28
||||- - Шрито   Така е, който вече се е тран...   04/03/2018, 16:54
|||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 04/03/2018, 16:54...   04/03/2018, 18:25
|||||- - Шрито   Ако тази трансформация те п...   05/03/2018, 09:40
|||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 05/03/2018, 09:40...   05/03/2018, 10:40
|||||- - Шрито   Еми то не е точно трансформ...   06/03/2018, 20:14
|||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 06/03/2018, 20:14...   09/03/2018, 11:20
|||||- - Шрито   Да де, но важното е любовта ...   10/03/2018, 07:46
|||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 10/03/2018, 07:46...   10/03/2018, 08:43
|||||- - Шрито   Цитат(shining_stаr @ 10/03/2018, 08...   11/03/2018, 20:41
|||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 11/03/2018, 20:41...   11/03/2018, 22:20
|||||- - Шрито   Трансформация.   11/03/2018, 23:51
||||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 04/03/2018, 12...   04/03/2018, 20:13
||||- - Шрито   Не приемаш, пък подвеждаш х...   11/03/2018, 20:43
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 11/03/2018, 20:43...   12/03/2018, 06:40
||||- - Шрито   И не само ден! Един Пазите...   12/03/2018, 13:19
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 12/03/2018, 13:19...   12/03/2018, 18:20
||||- - Шрито   Скоро и това ще стане, Луци ...   12/03/2018, 20:47
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 12/03/2018, 20:47...   12/03/2018, 21:02
||||- - Шрито   Не съм съгласен. Дори това, ...   12/03/2018, 21:52
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 12/03/2018, 21:52...   13/03/2018, 07:55
||||- - Шрито   В Божието царство няма да и...   13/03/2018, 09:04
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 09:04...   13/03/2018, 09:22
||||- - Шрито   На теб ти харесва при дявол...   13/03/2018, 09:25
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 09:25...   13/03/2018, 09:31
||||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 13/03/2018, 09:31) Т...   13/03/2018, 10:18
||||- - Шрито   От Бог ще получим това, коет...   13/03/2018, 17:51
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 17:51...   13/03/2018, 18:07
||||- - Шрито   Дръж се здраво за кинтите, С...   13/03/2018, 18:39
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 13/03/2018, 18:39...   13/03/2018, 20:36
||||- - Шрито   Цитат(Solly @ 13/03/2018, 20:36) В ...   14/03/2018, 07:54
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 14/03/2018, 07:54...   14/03/2018, 08:35
||||- - Шрито   В отвъдното няма да има кин...   14/03/2018, 08:50
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 14/03/2018, 08:50...   14/03/2018, 09:07
||||- - Шрито   Цитат(Solly @ 14/03/2018, 09:07) А...   14/03/2018, 10:24
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 14/03/2018, 10:24...   14/03/2018, 17:53
||||- - Шрито   Вече писах как ми пречи. Вся...   15/03/2018, 11:14
|||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 11:14...   15/03/2018, 17:32
|||||- - Шрито   Ню го каза: Божият Дух, койт...   15/03/2018, 17:35
|||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 17:35...   15/03/2018, 19:53
|||||- - Шрито   Нещата са ясни, за мен поне. ...   15/03/2018, 23:41
||||- - New   Цитат(Solly @ 14/03/2018, 18:53) Н...   15/03/2018, 14:25
||||- - Шрито   Май Шайни е права като каза,...   15/03/2018, 17:25
||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 17:25...   15/03/2018, 18:48
||||- - Шрито   Цитат(shining_stаr @ 15/03/2018, 18...   15/03/2018, 23:52
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 23:52...   16/03/2018, 08:00
|||||- - Шрито   Да, нали ти го обясних вече. ...   16/03/2018, 12:14
||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 23:52...   16/03/2018, 08:08
|||||- - Шрито   Не разбирам как можеш да ...   16/03/2018, 12:17
|||||- - New   Цитат(Шрито @ 16/03/2018, 13:17...   16/03/2018, 12:57
||||- - QvisitoR   Цитат(Шрито @ 15/03/2018, 23:52...   16/03/2018, 08:53
||||- - shining_stаr   Цитат(QvisitoR @ 16/03/2018, 08:53) ...   16/03/2018, 10:31
||||- - Шрито   Няма поука. Йов е изпълнил д...   16/03/2018, 12:22
|||- - Швейк   Факт е че Христос не е искал...   04/03/2018, 18:02
||- - Никодим   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 06:24) В...   04/03/2018, 18:35
||- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 04/03/2018, 18...   04/03/2018, 19:48
||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 04/03/2018, 19:48...   04/03/2018, 20:14
|||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 20:14) З...   04/03/2018, 20:19
|||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 04/03/2018, 20:19...   04/03/2018, 21:18
|||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 04/03/2018, 22:18) Т...   04/03/2018, 22:10
|||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 04/03/2018, 22:10...   05/03/2018, 08:27
|||- - QvisitoR   Цитат(Solly @ 05/03/2018, 08:27) С...   05/03/2018, 13:30
|||- - shining_stаr   Цитат(QvisitoR @ 05/03/2018, 13:30) ...   05/03/2018, 16:35
||||- - Швейк   Ами във века, в който хората...   05/03/2018, 22:24
||||- - QvisitoR   Цитат(shining_stаr @ 05/03/2018, 16...   06/03/2018, 15:21
|||- - Solly   Цитат(QvisitoR @ 05/03/2018, 13:30) ...   05/03/2018, 18:04
||||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 05/03/2018, 18:04) Т...   06/03/2018, 22:15
|||||- - Solly   Да, но изглежда че или вашия...   07/03/2018, 06:22
|||||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 07/03/2018, 06:22) Д...   08/03/2018, 22:39
||||||- - Solly   "Сине мой, не презирай на...   09/03/2018, 06:09
||||||- - Никодим   Цитат(Solly @ 09/03/2018, 06:09) З...   10/03/2018, 03:18
|||||||- - Solly   Цитат(Никодим @ 10/03/2018, 03...   10/03/2018, 08:28
|||||||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 10/03/2018, 08:28) И...   10/03/2018, 08:50
||||||||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 10/03/2018, 08...   10/03/2018, 09:12
||||||||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 10/03/2018, 09:12) Д...   10/03/2018, 10:30
||||||||- - Шрито   Цитатвсеки който търси и пр...   10/03/2018, 10:48
|||||||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 10/03/2018, 10:48...   10/03/2018, 18:59
|||||||||- - Шрито   Само че помниш ли какво му с...   11/03/2018, 20:47
|||||||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 11/03/2018, 20:47...   11/03/2018, 22:25
|||||||||- - Шрито   Не ме е страх, но не мисля, ч...   11/03/2018, 23:48
|||||||||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 11/03/2018, 23:48...   12/03/2018, 06:56
|||||||||- - Шрито   Психологическите врътки. ...   12/03/2018, 13:09
||||||||- - Riki   Цитат(shining_stаr @ 10/03/2018, 10...   10/03/2018, 10:55
|||||||||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 10/03/2018, 10:55) То...   10/03/2018, 18:57
||||||||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 10/03/2018, 10...   10/03/2018, 16:46
||||||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 10/03/2018, 10...   10/03/2018, 19:49
|||||||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 10/03/2018, 19...   11/03/2018, 07:44
|||||||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 11/03/2018, 07...   11/03/2018, 19:26
|||||||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 11/03/2018, 19...   11/03/2018, 19:50
|||||||||- - Никодим   Проблема на човека са страс...   11/03/2018, 20:23
||||||||- - New   Цитат(shining_stаr @ 10/03/2018, 11...   11/03/2018, 15:04
||||||||- - shining_stаr   Цитат(New @ 11/03/2018, 15:04) Вт...   11/03/2018, 20:27
|||||||- - Никодим   Цитат(Solly @ 10/03/2018, 08:28) И...   10/03/2018, 19:52
|||||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 10/03/2018, 19...   10/03/2018, 22:39
||||||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 10/03/2018, 22...   11/03/2018, 19:15
||||||||- - shining_stаr   Цитат(Никодим @ 11/03/2018, 19...   11/03/2018, 19:19
||||||||- - Никодим   Цитат(shining_stаr @ 11/03/2018, 19...   11/03/2018, 19:33
|||||||- - Solly   Цитат(Никодим @ 10/03/2018, 19...   11/03/2018, 18:37
|||||||- - Никодим   Цитат(Solly @ 11/03/2018, 18:37) П...   11/03/2018, 18:53
|||||||- - Solly   Цитат(Никодим @ 11/03/2018, 18...   12/03/2018, 06:43
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 12/03/2018, 06:43) Д...   13/03/2018, 21:48
|||||||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 13/03/2018, 21:48...   13/03/2018, 21:58
|||||||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 13/03/2018, 21:58) А...   13/03/2018, 23:30
|||||||- - Solly   Цитат(hristiqnin @ 13/03/2018, 23:30...   14/03/2018, 17:55
||||||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 09/03/2018, 06:09) ...   13/03/2018, 21:41
||||||- - Solly   4Защото така казва Господ, И...   13/03/2018, 22:01
||||||- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 13/03/2018, 22:01) 4З...   13/03/2018, 23:25
|||||- - Никодим   Цитат(Solly @ 07/03/2018, 06:22) Д...   10/03/2018, 03:33
||||- - New   Всъщност християнството и ...   07/03/2018, 00:39
||||- - Solly   Цитат(New @ 07/03/2018, 00:39) Вс...   07/03/2018, 06:19
||||- - New   Може би.   07/03/2018, 18:27
|||- - hristiqnin   Цитат(QvisitoR @ 05/03/2018, 13:30) ...   06/03/2018, 22:03
|||- - QvisitoR   Цитат(hristiqnin @ 06/03/2018, 22:03...   07/03/2018, 07:05
|||- - hristiqnin   Цитат(QvisitoR @ 07/03/2018, 07:05) ...   08/03/2018, 22:15
||- - Никодим   Цитат(hristiqnin @ 04/03/2018, 19:48...   04/03/2018, 20:19
||- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 04/03/2018, 20...   04/03/2018, 20:30
|- - Швейк   Значи, този който е предопр...   04/03/2018, 17:56
- - wal   Най-тъжният ден за всеки хр...   04/03/2018, 10:45
|- - Solly   Цитат(wal @ 04/03/2018, 10:45) На...   07/03/2018, 07:36