test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> От нашето мислене ли зависи "кармата" ни?, Или от общението зависи живота ни?
trаnsalp
коментар 13/02/2020, 07:32
Копирай адреса: #81

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 5 219
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Шрито заключи тук една голяма лъжа и си викам -той ли я измисли или така е научен от учението, което следва.
Цитат
'Няма как да не останат идиоти около теб. С мисленето, което имаш, с вярата ти, винаги ще ги привличаш, ще си заобиколен от тях. Ти просто вярваш в тях, мисълта ти е заета от и с тях. Каквото е определено за човека, става негова съдба. Мисля, че няма бягане от него. От предопределеното."

Какво да ти кажа, Шри... Ако има идиоти около мен, ако зависи от мисленето ми, то значи вашето безумно учение има нещо разумно. Само че е факт, че идиоти около мен няма. На света не са свършили със сигурност, но около мен няма. Дали зависи от мисленето ми? Ами първият идиот /които се пропи и забрани да минава през църква, та го изгориха и разпръснаха на един хълм, без никакви духовни церемонии по негово желание, смятай я, накъде е бил/ когато го срешнах, съм бил на една година. Колко да ми е било проблемно мисленето, ако въобще съм имал някакво мислене на една година? Обаче идиота е бил такъв, дори и тогава. Как ще обясниш това с логиките си.
. И сега, когато няма идиоти около мен, как да го обясним това с учението ти? На тези тримата, които трябваше да умрат за да се вразумят им говорих с години. Те са определени трима човека, а не принципно всички около мен. Според учението ти, човек или среща само идиоти или нито един! Схващаш ли? Нали идиотите около нас зависят от самият човек? А той не се променя лесно, щом сте го посочили като толкова важен фактор, че дори и не вярваш как няма да има идиоти около мен.
Смятай учението си накъде е. Казвам ти "този е идиот", а по твоето учение означава, че всички са идиоти за мен. Ей, само тъпотии в тази йога.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 13/02/2020, 07:58

--------------------
"За да избегнете критиката не казвайте нищо, не правете нищо, бъдете нищо." Елберт Хъбард
...или с други думи казано" аз те знаех, че си строг човек; жънеш гдето не си сеял, и събираш гдето не си пръскал и като се убоях отидох и скрих таланта ти в земята"
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Никодим
коментар 21/02/2020, 01:55
Копирай адреса: #82

Advanced Member
Съобщения: 3 252
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат
шрито
За Бог Отец се говори в цитата.
Будистите си имат други текстове, това тук е от Гита. Нея преподавахме навремето на Исус, когато дойде да се учи при нас, на Изток. Но Той беше благодарен, и отличен Ученик. За разлика от някои свои грачещи "последователи" /поклонници/.

аз друго прочетох:
Цитат
Бог дхармы
Яма (индуизм)
Яма, которого также называют Дхармараджа, выступает как дева, управляющий дхармой и следящий за её соблюдением. Описывается, что он родился из груди Брахмы и женился на десяти дочерях Дакши. Он является отцом Шамы, Камы и Харахсы, а также Нара-Нараяна риши.

Да даваш и в замяна да получаваш не е дар, не е благодат.

Цитат
БГ ІІІ.11: Посредством него храни боговете, тогава и те ще те хранят! Чрез взаимното хранене ти можеш да постигнеш висшето благо.
БГ ІІІ.12: Боговете, хранени посредством жертвоприношенията, ще ти дадат нещата от живота, към които се стремиш. Истински крадец е този, който се наслаждава на даровете от боговете, без да им въздаде полагащия им се дял.

Жертването гледам е нещо което вършиш за да получиш в замяна и да постигнеш.
Християнството е Отец подарява и който е получил даровете Му принася плод и понеже Отец е дарителя Той се прослвя чрез принасяния плод от светиите, а не те.

Като търсиш прибешище в твоя бог искаш да ни кажеш че той ще те приеме с греховете ти ли?
Това не му ли викаше идолопоклонство и богоборство?
ЛС
Шрито
коментар 21/02/2020, 14:28
Копирай адреса: #83

Христòв до мозъка на костите си
Съобщения: 3 471
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

Цитат(Никодим @ 21/02/2020, 01:55) *
аз друго прочетох:
...
Да даваш и в замяна да получаваш не е дар, не е благодат.

Жертването гледам е нещо което вършиш за да получиш в замяна и да постигнеш.
Християнството е Отец подарява и който е получил даровете Му принася плод и понеже Отец е дарителя Той се прослвя чрез принасяния плод от светиите, а не те.
...
Като търсиш прибешище в твоя бог искаш да ни кажеш че той ще те приеме с греховете ти ли?
Това не му ли викаше идолопоклонство и богоборство?

Прочел си „друго”, щото не говориш за цитата, който дадох аз.
...
На Изток жертвоприношение наричат общението с Бога. Което, разбира се, няма общо с граченето, или подмазването или пълзенето пред Антихриста.
...
Когато търсиш убежище в Бога, Той те освобждава от греховете ти. Това пише, така чета, така разбирам. Не ми е в природата да изопачавам и лъжа. Не съм идолослужител, затова съм привързан към истината.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на 21/02/2020, 14:31
ЛС
Никодим
коментар Вчера, 21:49
Копирай адреса: #84

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(Шрито @ 21/02/2020, 14:28) *
Когато търсиш убежище в Бога, Той те освобждава от греховете ти.

Гледах документален филм за вярванията на индийците и там от тях казаха че боговете (милион и 200 хиляди) изисквали да им дадеш нещо в замяна на онова което искаш. Така работело.

Значи ей така ставало, отиваш при бога (кой от всичките) и той те освобождава от греховете ти без да правиш нищо.
Хоп и няма карма?

Нас за същото твърдение не ни ли наричаш богоборци?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на Вчера, 21:50
ЛС
viara
коментар Вчера, 22:05
Копирай адреса: #85

Advanced Member
Съобщения: 1 482
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 21:49) *
Гледах документален филм за вярванията на индийците и там от тях казаха че боговете (милион и 200 хиляди) изисквали да им дадеш нещо в замяна на онова което искаш. Така работело.

Значи ей така ставало, отиваш при бога (кой от всичките) и той те освобождава от греховете ти без да правиш нищо.
Хоп и няма карма?

Нас за същото твърдение не ни ли наричаш богоборци?

То и при вас е същото, ама не го знаете явно.
Всяко обещание си има УСЛОВИЕ.
За да получиш, трябва да дадеш е Христовото учение точно.
Кога ще си научите уроците, че да чета лъжи?

Ти учиш, че получаваш без да даваш, а Лати, че трябва да даваш, ама без да получаваш.
Ей това никъде го няма. В голяма ЛЪЖА сте.

Това съобщение е било редактирано от viara на Вчера, 22:06
ЛС
Никодим
коментар Вчера, 22:25
Копирай адреса: #86

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 22/02/2020, 22:05) *
То и при вас е същото, ама не го знаете явно.
Всяко обещание си има УСЛОВИЕ.
За да получиш, трябва да дадеш е Христовото учение точно.
Кога ще си научите уроците, че да чета лъжи?

Ти учиш, че получаваш без да даваш,

Кои ние - вие, нас-вас щом сме все христови?

Изисква се вяра в обещанията на Бог за да отидеш при Него и да поискаш дара Му, а не да си го купиш.
Цитат
16 Симон Петър в отговор рече: Ти си Христос, Син на живия Бог.
17 Исус в отговор му каза: Блажен си, Симоне, сине Ионов, защото плът и кръв не са ти открили това, но Отец Ми, Който е на небесата.

Ако Отец не ти открие Сина ще повярваш ли за да изпълниш условието?

Цитат
Всичко Ми е предадено от Отца Ми; и освен Отец, никой не знае Кой е Синът; и никой не знае Кой е Отец, освен Синът и оня, комуто Синът би благоволил да Го открие.

Ако Сина не благоволи да ти открие Отец ще изпълниш ли условията с дела от вяра?
Ще имаш ли вяра че да произведе дела и да изпълни условия?

Аз уча че Бог дава и после този на когото е дадено дава плод, защото вече е получил благодат.
А ти учиш че даваш изпълнение на условия и после получаваш благодат. Това е лъжа, защото Господ казва че отделени от Него не можем нищо, изсъхваме като пръчка отрязана от лозата.

Това съобщение е било редактирано от Никодим на Вчера, 22:28
ЛС
viara
коментар Вчера, 22:43
Копирай адреса: #87

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 22:25) *
Кои ние - вие, нас-вас щом сме все христови?

Аз не съм от вас.
Цитат
Аз уча че Бог дава и после този на когото е дадено дава плод, защото вече е получил благодат.
А ти учиш че даваш изпълнение на условия и после получаваш благодат. Това е лъжа, защото Господ казва че отделени от Него не можем нищо, изсъхваме като пръчка отрязана от лозата.

Ами учи си, каквото искаш, кой ти пречи.
Аз видях, колко ми се даде, когато се молих на вашия бог-лъжа.
От тук на сетне. Намерих си Моя Бог. Не желая да участвам в лъжите ви.

Не ми вменявай думи, които не съм казала.
Не получаваш някаква си неопределена благодат след изпълнение на условието, а точно това за което си изпълнил условието и точно знаеш какво получаваш според което си дал.
Не нещо неопределено.
А си дал, щото си искал нещо определено, не неопределено. Много е важно да се разбере.
Щото ако този бог в който вярваш не може да ти изпълни желанието, не е нужно и ти да изпълняваш условието или условията.

Виж какво съм казала и не аз, а моя пастир-баща преди повече от 20 години.
ВСЯКО ОБЕЩАНИЕ СИ ИМА УСЛОВИЕ!
Вникни в тези думи първо, без предразсъдъци. След това мога да ти го докажа чрез Словото.
Така е. Не си го измислям.
Отделно не разбирате, че извън времето няма такова нещо като даване и получаване, щото са едно.
Във времето може да се забави това, което си дал и да не го получиш веднага, но се връща като бумеранг. Както и което си взел, може да се забавиш с връщането, не непременно ще го върнеш. Та погледнато извън времето - даването и вземането са едно. Каквото си дал - това си имаш. И каквото си взел, това даваш.
Ами никой не е отделен от Бог.

Виж най-синтезирано е в Пс.37

3 Уповавай на Господа и върши добро; Така ще населиш земята и ще се храниш с увереност.
4 Весели се, тъй също, в Господа; И Той ще ти даде попросеното от сърцето ти.
5 Предай на Господа пътя си; И уповавай на Него, и Той ще извърши очакването ти;
6 И ще направи да се яви правдата ти като светлината, И съдът ти като пладне.
7 Облегни се на Господа, и чакай Него; Не се раздразнявай поради този човек, който успява в пътя си Като извършва подлости.
8 Престани от негодуванието, и остави гнева; Не се раздразнявай, понеже това води само към злотворството.
9 Защото злотворците ще се изтребят; А ония, които чакат Господа, те ще наследят земята.
10 Защото още малко, и нечестивият не ще го има вече; Да! прилежно ще изследваш мястото му, и не ще се намери;
11 Но кротките ще наследят земята, И ще се наслаждават с изобилен мир.
12 Нечестивият прави заговор против праведния. И скърца на него със зъби.

Върши добро-ще населиш земята
Весели се - ще ти се даде попросеното от сърцето ...
И т.н. виж го целия Пс.

В НЗ
Условието - прощаваш, Обещание-простено ще ти е
Условие- показваш милост, Обещание- показва ти се милост и т.н.
Можеш да забележиш, че към всяко обещание има условие.

За Светия Дух условието е да искаш. Друго няма.
Но вече от този лъжлив Бог, който не си знае Словото и не си спазва условията за обещанията - НЕ ИСКАМ НИЩО.

Това съобщение е било редактирано от viara на Вчера, 22:55
ЛС
Никодим
коментар Днес, 04:30
Копирай адреса: #88

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(viara @ 22/02/2020, 23:43) *
Аз не съм от вас.

Не получаваш някаква си неопределена благодат след изпълнение на условието, а точно това за което си изпълнил условието и точно знаеш какво получаваш според което си дал.
Не нещо неопределено.

Щото ако този бог в който вярваш не може да ти изпълни желанието, не е нужно и ти да изпълняваш условието или условията.

Ами кръсти се и бъди от нас тогава.

Или си от към йогите и юдействащите които са против нас и вярата ни тук?

След като получаваш според каквото си дал, какво ще дадеш в замяна на живота си, за да бъдеш спасена?

Къде е благодатта ако получаваш равното на онова което си дал?
Когато си купиш хляб за благодат ли го приемаш или знаеш че си го платил и е твоя?
Даже ако знаеш че Бог не може да ти изпълни желанието, казваш че няма да си правиш и труда да изпълниш условието, което показва че наистина смяташ полученото за заплата за положените усилия и изпълнените условия, а не за милост, която ти е оказана.

Ако не си милостив и с прощателен дух как ще изпълниш условията да получиш милост и прошка?
Как ти например ще се направиш да си милостива и да прощаваш без да ти се даде нещо преди това?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на Днес, 04:31
ЛС
viara
коментар Днес, 05:14
Копирай адреса: #89

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 04:30) *
Ами кръсти се и бъди от нас тогава.

Или си от към йогите и юдействащите които са против нас и вярата ни тук?

Те не са против вас и вярата ви. Те споделят това, което смятат, че е най-добро за тях и за всички и което вършат, повечето. Останалите, които говорят само, без да вършат са лицимери.

Мога да се кръстя само когато разпозная Христос, който говори Истината, БЛАГОДАТ и ИСТИНА.

Цитат
След като получаваш според каквото си дал, какво ще дадеш в замяна на живота си, за да бъдеш спасена?

Това е Вселенски принцип. Ако живееш за илюзията, умираш за Живота-Христос.
Ако умираш за илюзията, живееш за Живота-Христос.
Просто избираш за кой живот да живееш.
От какво се спасяваш, тогава?
От илюзията ли?
Ами тез дет са в илюзията, как ще те спасят? от илюзията ... няма как.

Цитат
Къде е благодатта ако получаваш равното на онова което си дал?
Когато си купиш хляб за благодат ли го приемаш или знаеш че си го платил и е твоя?
Даже ако знаеш че Бог не може да ти изпълни желанието, казваш че няма да си правиш и труда да изпълниш условието, което показва че наистина смяташ полученото за заплата за положените усилия и изпълнените условия, а не за милост, която ти е оказана.

Ако не си милостив и с прощателен дух как ще изпълниш условията да получиш милост и прошка?
Как ти например ще се направиш да си милостива и да прощаваш без да ти се даде нещо преди това?

Изобщо не вникваш в това, което споделям.
Има два закона Вселенски.
Единият е Закона на Свободата, другият е Закона за Греха.
Когато живееш по Закона на Свободата, береш Благодат, тоест плодовете от Закона на Свободата.
Когато живееш по Закона за Греха, береш си плодовете от Закона.

Това, че вас не ви интересува нито Законите, нито Плодовете ...

Люде, които погиват поради незнание ... това значи.

Спри с КРИВОРАЗБРАНИТЕ приказки.
Това под въздействието на Трансалп, който манипулира съзнанията ви ...

Бог не крие нищо. Той ясно ни е оставил както ЗАКОНА, така и плодовете от изпълнението на този закон.
Затова и можеш да сключиш Завет с Бога, щото не крие и не лъже като вас.
И ясно знам какво се иска от мен и какво получавам.

Много държа на тази яснота, която Бог винаги дава.

Щото тука един иска само да взема, без да дава/така прави омразата, не любовта, щото който люби иска да дава, не да взема/ ...

Ще ти кажа и защо изискванията в НЗ са по-големи.
Щото и това, което се дава е по-голямо.

Та вие ме лъжите, че старозаветния бог давал на хората си, щото ги обичал.
Пък вие ми казвате, че Христос нищо не давал, само за небето всичко давал ...

Знае ли какво. ПИСНА МИ от ЛИЦЕМЕРИЕ И ФАРИСЕЙЩИНА.

... Нито искам да ви знам, нито да ви чета повече, нито да отговарям ...
Общо с такива, които не познават Христос и Словото - НЯМАМ и НЕ ЖЕЛАЯ ДА ИМАМ.
Общо има с тези, с които се разбирам без думи.
И на които всяка дума я имам в мен, даже и без да е казана.
Те са ми ближни. И не трябва да се обяснявам по два часа и пак не разбрали ...

ПП Това, където го искате от мен, само пълни идиоти могат да го искат.
Да се покайвам без закон и да сключвам споразумения, без закон.
ТОВА БОГ НЕ ПРАВИ.
Или има ЯСНИ и ЧИСТИ, ОТКРИТИ ЗАКОНИ и СПОРАЗУМЕНИЯ или НЕ!
Или знам какво давам и получавам или няма нищо.
Само пълен идиот може да иска, да се кръстиш без да знае закона Божи и БЛАГОВЕСТИЕТО.

Ближни са ми тези, които ме разбират без думи и аз тях също, щото всичко което е в тях и изговорено и неизговорено е и в мен също.
Всичко което те разбират и аз така го разбирам. ЕДНО СМЕ. Те са ми ближни.
И щастлива съм, да съм сред тях и те са щастливи от присъствието ми. Тук няма такива.

Това съобщение е било редактирано от viara на Днес, 05:29
ЛС
Никодим
коментар Днес, 05:52
Копирай адреса: #90

Advanced Member
Потребител # 215

Нищо не ти разбирам, само за закон, закони и споразумения и договори говорите.

Постоянно ни обиждаш че не сме христови, любов нямаме, другия ни нарича идолопоклонци и богоборци, третия иронизира и после все вие сте засегнатите и при това сте и показващите любов.

Интересно как знаеш и разбираш повече от всички, ясна ти Божията воля и слово пък не можеш да се кръстиш?

И аз се изморих. Много думи използваш, пишеш противоречиво и едва намирам смисъл, какво искаш да кажеш.

ЛС
viara
коментар Днес, 08:51
Копирай адреса: #91

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 05:52) *
Нищо не ти разбирам, само за закон, закони и споразумения и договори говорите.

Постоянно ни обиждаш че не сме христови, любов нямаме, другия ни нарича идолопоклонци и богоборци, третия иронизира и после все вие сте засегнатите и при това сте и показващите любов.

Интересно как знаеш и разбираш повече от всички, ясна ти Божията воля и слово пък не можеш да се кръстиш?

И аз се изморих. Много думи използваш, пишеш противоречиво и едва намирам смисъл, какво искаш да кажеш.

Мога, разбира се. Но Бог не е допуснал, нито ще допусне ЛЪЖЦИ и ФАРИСЕИ да ме кръщават.
Този, Който ще ме кръсти, говори и разбира Словото Христово едно към едно, както и аз го разбирам.
За мое щастие има и такива, но вие не сте от тях, казах.

ПП Пропуснах най-важното и ИМА ДЕЛА ОТ ВЯРА, тоест е в Любовта Божия, непрекъснато упражнява вярата си и познава Божията воля от опит, както е писано.

Римляни 12:2
И недейте се съобразява с тоя век, но преобразявайте се чрез обновяването на ума си, за да познаете от опит що е Божията воля, - това, което е добро, благоугодно Нему и СЪВЪРШЕНО.

Такъв човек можеш да следваш, щото не се променя, щото е в Истината и Любовта, в Христа.
Само, който е в Христа, може да те заведе до Христос.
И да го смяташ за обида, но за мен истина - вие не сте в Христос.
Та ти дори не знаеш, че за да ти бъде простено - първо ТРЯБВА да простиш.
На Трансаалп затова и не му е простено, щото не е могъл, да прости.
Всяко обещание си има условие, да.
Който го е разбрал е като мен. Но вие още не сте го разбрали.
Който е разбрал действието на Законите е като мен.
Но вие още не сте разбрали.
И много други неща не сте разбрали, затова и сте още в лъжата./пък ако искате се обиждайте от истината/

Това съобщение е било редактирано от viara на Днес, 09:01
ЛС
Никодим
коментар Днес, 19:19
Копирай адреса: #92

Advanced Member
Потребител # 215

Да има дела от вяра, но за целта първо е нужно да има вяра, нали?

Как си изработваш вяра?

За да простиш като условие и на теб да ти се прости, първо трябва да вярваш че има Бог и Той ще ти прости ако и ти направиш същото и изпълниш изискването.

Чрез изпълнението на кой закон произвеждаш или получаваш вяра?
ЛС

Отговори в темата
- trаnsalp   От нашето мислене ли зависи "кармата" ни?   13/02/2020, 07:32
- - Solly   "Внимавай за мислите си, защото те ще стан...   13/02/2020, 07:55
|- - trаnsalp   Цитат(Solly @ 13/02/2020, 07:55) "Внимавай за ми...   13/02/2020, 08:00
- - QvisitoR   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 07:32) Шрито заключи т...   13/02/2020, 09:50
|- - trаnsalp   Цитат(QvisitoR @ 13/02/2020, 09:50) Мисленето е след...   13/02/2020, 10:13
||- - QvisitoR   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 10:13) Конкретно, ако в...   14/02/2020, 07:40
||- - trаnsalp   Цитат(QvisitoR @ 14/02/2020, 07:40) Ако бъркаш зрени...   14/02/2020, 09:17
||- - QvisitoR   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 09:17) Но по тази логик...   14/02/2020, 09:45
||- - trаnsalp   Цитат(QvisitoR @ 14/02/2020, 09:45) Много стени са р...   14/02/2020, 17:33
|- - Solly   Цитат(QvisitoR @ 13/02/2020, 09:50) Мисленето е след...   19/02/2020, 07:38
|- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 07:38) Мисленето е следс...   19/02/2020, 08:10
|- - Solly   Цитат(viara @ 19/02/2020, 08:10) Вярата и мисленет...   19/02/2020, 08:45
|- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 08:45) Вярата няма нищо о...   19/02/2020, 09:03
||- - Solly   Цитат(viara @ 19/02/2020, 09:03) Смееш ли да против...   19/02/2020, 17:05
||- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 17:05) А всяко знание, ис...   19/02/2020, 17:17
|- - Шрито   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 08:45) Вярата няма нищо о...   19/02/2020, 13:41
|- - Solly   Цитат(Шрито @ 19/02/2020, 13:41) Ти под вяра раз...   19/02/2020, 17:03
|- - viara   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 17:03) Дяволът си има дру...   19/02/2020, 17:21
|- - Шрито   Цитат(Solly @ 19/02/2020, 17:03) Дяволът си има дру...   19/02/2020, 19:34
- - Шрито   Цитат(брат Алп)Ако има идиоти около мен, ако ...   13/02/2020, 10:32
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 10:32) Идиотите те при...   13/02/2020, 10:47
|- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 10:47) Колко да съм мис...   13/02/2020, 10:52
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 10:52) Аз лично не мог...   13/02/2020, 10:57
|- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 13/02/2020, 10:57) Аз пък не мога д...   13/02/2020, 10:59
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 10:59) Значи ако не см...   13/02/2020, 11:16
|- - Шрито   Пак ли аз съм ти виновен. Ти не си спрял да се...   13/02/2020, 23:36
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 13/02/2020, 23:36) Пак ли аз съм ти...   14/02/2020, 09:19
|- - viara   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 09:19) Така пише в Библ...   14/02/2020, 13:03
||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 14/02/2020, 13:03) Много се съмнявам....   14/02/2020, 17:34
||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 17:34) Естестверно е, ч...   14/02/2020, 17:52
|- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 14/02/2020, 09:19) Така пише в Библ...   19/02/2020, 13:44
- - Никодим   Цитатшрито За Бог Отец се говори в цитата. Б...   21/02/2020, 01:55
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 21/02/2020, 01:55) аз друго проч...   21/02/2020, 14:28
|- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 21/02/2020, 14:28) Прочел си „дру...   21/02/2020, 23:36
||- - Шрито   ЦитатЖертвите са в основата. Нищо не е по бл...   Вчера, 00:26
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 22/02/2020, 00:26) Не и в онзи цита...   Вчера, 09:56
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 09:56) И в оня цитат им...   Днес, 14:03
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:03) Само че там беш...   Днес, 15:07
|||- - Шрито   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 15:07) Посочих, какви с...   Днес, 16:32
||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 21/02/2020, 23:36) Жертвите са в ос...   Вчера, 06:06
|||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 22/02/2020, 06:06) М-да, провидяла съ...   Вчера, 09:54
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 22/02/2020, 06:06) М-да, провидяла съ...   Днес, 14:15
|||- - trаnsalp   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:15) Това е половинч...   Днес, 15:08
|||- - viara   Цитат(Шрито @ 23/02/2020, 14:15) Това е половинч...   Днес, 15:24
|||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 15:24) Да, такава ви е вяр...   Днес, 15:29
||||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 23/02/2020, 15:29) Добре, че му го к...   Днес, 15:35
||||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 15:35) Не ми казвай каква...   Днес, 15:46
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 23/02/2020, 15:24) Да, такава ви е вяр...   Днес, 16:26
||- - Никодим   Цитат(trаnsalp @ 21/02/2020, 23:36) БГ ІV.25: Някои йо...   Вчера, 21:56
||- - green mile   Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 21:56) Хубаво си му ...   Вчера, 23:27
||- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 00:27) Което учение из...   Днес, 04:42
|||- - green mile   Зная че се застъпваш за Джош и желаеш да се с...   Днес, 14:21
||||- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 14:21) Зная че се заст...   Днес, 15:15
|||- - Шрито   Цитат(Никодим)Неправдата е че йогата отрича...   Днес, 14:31
||- - viara   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 23:27) Което учение из...   Днес, 04:55
|- - Никодим   Цитат(Шрито @ 21/02/2020, 14:28) Когато търсиш у...   Вчера, 21:49
|- - viara   Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 21:49) Гледах докум...   Вчера, 22:05
||- - Никодим   Цитат(viara @ 22/02/2020, 22:05) То и при вас е също...   Вчера, 22:25
||- - viara   Цитат(Никодим @ 22/02/2020, 22:25) Кои ние - вие, ...   Вчера, 22:43
||- - Никодим   Цитат(viara @ 22/02/2020, 23:43) Аз не съм от вас. ...   Днес, 04:30
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 04:30) Ами кръсти се...   Днес, 05:14
||- - Никодим   Нищо не ти разбирам, само за закон, закони и ...   Днес, 05:52
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 05:52) Нищо не ти ра...   Днес, 08:51
||- - trаnsalp   Цитат(viara @ 23/02/2020, 08:51) Мога, разбира се. ...   Днес, 11:16
||- - Никодим   Да има дела от вяра, но за целта първо е нужн...   Днес, 19:19
|- - green mile   Не, не ставало така. Но ставало така, както Б...   Вчера, 23:36
|- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 23:36) Не, не ставало т...   Вчера, 23:50
||- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 23:50) И като обича, оз...   Днес, 04:35
||- - Никодим   Защо според теб Исус не разцелувал търговци...   Днес, 04:47
||- - viara   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 04:47) Защо според т...   Днес, 04:51
||- - Никодим   Цитат(viara @ 23/02/2020, 05:51) Грийни е наясно, ч...   Днес, 05:02
||- - green mile   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 05:02) Е ако някой т...   Днес, 14:04
|||- - нищ по дух   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 14:04) ...Бог обича ли В...   Днес, 14:40
||- - green mile   Цитат(Никодим @ 23/02/2020, 05:02) Е ако някой т...   Днес, 18:37
||- - Никодим   Напълно си права за любовта и че аз (или чове...   Днес, 19:11
|- - Никодим   Цитат(green mile @ 23/02/2020, 00:36) Не, не ставало т...   Днес, 04:55
- - Никодим   Цитатшрито За Бог Отец се говори в цитата. Б...   21/02/2020, 02:02
|- - Шрито   Цитат(Никодим @ 21/02/2020, 02:02) Ако сте учили...   21/02/2020, 14:20
- - green mile   На тези тримата, които трябваше да умрат за ...   Вчера, 00:40
- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 00:40) На тези тримата...   Вчера, 09:49
- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 09:49) Най-вече на нея. ...   Вчера, 10:13
|- - trаnsalp   Цитат(viara @ 22/02/2020, 10:13) Ето там ти е била г...   Вчера, 10:25
|- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 10:25) Ами напротив. По...   Вчера, 10:47
|- - trаnsalp   Цитат(viara @ 22/02/2020, 10:47) Божиите чуват Бож...   Вчера, 10:52
|- - viara   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 10:52) А ти откъде знае...   Вчера, 12:12
- - green mile   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 09:49) Най-вече на нея. ...   Вчера, 14:15
- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 14:15) Не, не мисля. че ...   Вчера, 17:21
- - green mile   Цитат(trаnsalp @ 22/02/2020, 17:21) Пиша принципно ...   Вчера, 23:37
- - trаnsalp   Цитат(green mile @ 22/02/2020, 23:37) Но не ти вярвам....   Вчера, 23:45

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 23/02/2020, 19:22
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test