test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Тупнал ли е тупанът за ставна операция?, Имам проблем със ставите,но и с някои кръвни показатели
rocco_george
коментар 03/05/2019, 23:49
Копирай адреса: #1

тютлия
Група: Редовни потребители
Съобщения: 294
Регистриран: 03/06/2017
От: София
Потребител # 66

Малко преди празниците след поредното ми появяване на работа с походка на Пинокио,ме изпратиха на някои изследвания,които и в нашата болница могат да се направят.И така до приключване на работната ми смяна излязоха резултатите.Рентгенологични данни за коксартроза 3-4 степен на тазобедрените стави с множество остеофити по ставните ръбове.По друг повод ми се направиха и контролни кръвни изследвания.Там тромбоцитите бяха под 100 и все пак много над 80 при норма 120-450.CRP беше трицифрено при норма от 0 до 10.
В прав текст ми съобщиха,че ще се стигне до оперативна намеса,но се чудя при тези кръвни резултати дали ще ми бъде дадено разрешение от кардиолог и анестезиолог за операция?
А и на няколко пъти ми се подхвърли:„Абе,баш сега ли е тупнал тупанът да се оперираш?Това са пари,пробвай с други средства!“
Зная,че тук пишат не само медицински специалисти и не е много мястото за толкова професионално запитване,но отвътре ме чопли дали тези,дето се пробват да ме съветват да не се оперирам имат право или може да изпусна момента и наистина да се инвалидизирам от глупост?

--------------------
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Thursday Next
коментар 07/05/2019, 18:50
Копирай адреса: #2

видна мотика
Група: Administrators
Съобщения: 1 733
Регистриран: 19/03/2017
Потребител # 3

Майка ми реши да се оперира, след като вече нощем не можеше да спи от болки. Няколко години след първата оперира и втората става. Вече няма болки, живее нормално, движи се без затруднения. Така че е "инвалидизирана" само по документи, а всъщност с тази стъпка подобри качеството си на живот.

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС
rocco_george
коментар 07/05/2019, 20:32
Копирай адреса: #3

тютлия
Група: Редовни потребители
Съобщения: 294
Регистриран: 03/06/2017
От: София
Потребител # 66

Аз зная,че ако взема да отлагам до следващата есен,зима или пролет при всяко упоменаване на операция има вероятност да се инвалидизирам(да се обездвижа,да намаля до минимум качеството си на живот,да остана зависима от околните и да не мога да си упражнявам професията).
Има си някои тънкости и особености,които все пак трябва да преодолея под една или друга форма и да не отлагам много поне първата операция.
Благодаря за подкрепата ти в решението,което е важно за мен!

--------------------
ЛС
Thursday Next
коментар 07/05/2019, 22:28
Копирай адреса: #4

видна мотика
Група: Administrators
Съобщения: 1 733
Регистриран: 19/03/2017
Потребител # 3

От наблюденията си при нея мога да ти кажа, че периодът на рехабилитация е изключително важен при тези операции. Тя е страшно дисциплиниран човек, и изпълняваше стриктно до религиозност всичко, което ѝ казваха рехабилитаторите, всяка сутрин си правеше упражненията, движеше се колкото може, но без да пропуска, всеки ден. Мисля, че това изигра огромна роля за възстановяването ѝ. И до днес се разхожда по 3-4 км на ден. Вече е на 73.

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 16/06/2019, 00:40
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test