test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Силикони
Silver
коментар 30/12/2018, 18:23
Копирай адреса: #1

Member
**
Група: Потребители
Съобщения: 22
Регистриран: 14/12/2017
От: Бристол, UK/Плевен, BG
Потребител # 308

Напоследък направих два гафа с използването на силикони, та да питам.
Лятото (в БГ) сменях маджуна на външни прозорци със бял силкион за прозорци. Всичко беше ОК, но веднъж тъкмо бях изгладил силикона и след половин час заваля дъжд. Очаквах, че няма проблем, но уви- на другият ден, не само, че не беше се втвърдил, но и беше станал на каша и потекъл...
В багажника на Хондата (седан), в Англия влиза вода и не открих от къде, но заподозрях задното стъкло. Купих черен силикон за улуци, смятайки, че би трябвало да издържа на всякакви условия. Запълних фугата м/у стъклото и купето, изглеждаше прилично. Времето беше облачно, около 6-7гр. Ставаше бавно, защото слагах на накрайника сплескана тръбичка, за да вкарвам по-навътре. Почти замръкнах, въздухът очевидно е бил доста влажен (90%), та накрая стъклата взеха да се запотяват. През нощта мисля, че не е валяло, но вероятно от конденза, на другият ден силикона беше каша, потекъл и не втвърден...
Не очаквах, че пресен силикон е водо-разтворим, поне никъде в правилата за използване не е споменавано. Всякакви други лепила, ако не са на водна основа нищо им няма от вода, дори да не са изсъхнали, просто ще се втвърдят по-бавно или когато вече е сухо...
Та аз цяла зима няма да намеря съвсем сухо и по-топло време, влажността е висока, та трябва да чакам поне ветровито...
Чудя се дали и с обикновеният прозрачен силикон за обща употреба би станало същото? Знаете ли нещо по въпроса?
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 18/07/2019, 19:16
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test