test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> За мачкането, цариците и робините., Само това ли са начините?
trаnsalp
коментар 17/04/2019, 09:12
Копирай адреса: #41

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 2 711
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Персиане, тук ти отговарям. Другата е заключена.
Цитат(Persian @ 15/04/2019, 23:18) *
Дааа, друг свят.
Много пъти са ми казвали, че аз съм от друг свят и то е, защото те съдят по себе си и по отношението на хората спрямо тях, но никога не са се замисляли, защо едни и същи хора имат едно отношение към тях и друго към други.
Първото, което биха си помислили, че те са добрите, а другите са лошите, затова е така, но не е така.
Семейното положение на родителите им и пола им.
При кого живеят, как живеят и какви постове заемат родителите им.
Както и да е. Аз живея в друг свят, а те живеят в техният си измислен свят.

Реално погледнато ние живеем в свят на насилие.
Ние нямаме уважение един към друг.
И мъжете и жените сме си лика прилика. Удари единя, да падне другият.
Може да се каже, че сме едни отвратителни същества и не знаем що сме живи.

В живота си съм се сблъсквал с хиляди хора. Общувал съм с цели осем поколения до момента.
Винаги виждам доброто в човека, но никога не допускам никого до себе си и то е, защото знам и другата страна на хората.
Всичко им е изписано. Няма как да се излъжеш в който и да било.
За целият си живот до момента съм срещнал няколко човека, които наистина са сърдечни и съм видял добро, но те са по-малко от пръстите на двете ми ръце.
Ако са седем човека, пет са жени.

В детството си се нагледах и присъствах на кво ли не.
Минах за малко през два интерната. От вторият както влязох, така си и излязох. Децата стояха на решетката на прозореца, гледаха жално и някои плачеха.
Те нямаше къде да отидат, защото щом са там, значи не ги искат.
На мен не ми пукаше къде ще отида и дали майка ми ще ме приеме. Аз ще се оправя независимо от ситуации, условия и квото и да е.
Това е разликата между едните и другите.
Едните стоят и чакат да ги смачкат, другите стъпват смело и решително.

Израснах със жени, но имах поглед и към семействата.
Бях много малък и не ми бяха ясни много работи, но правех разлика между доброто и злото, а злото бяха мъжете.
Биеха, псуваха, унижаваха жените си и ги бяха превърнали в роби.
По стечение на събитията, баба ми ме отгледа и то защото баща ми е бил същият идиот като тези, които ги виждах по селото в което живеех.

И мен ме е яд на жените. Не мога да ги трая понякога. Така ми лазят по нервите, че ми идва да си ги тура някъде и да ги хвърля там, където хора не минават, но в същото време ги и обичам, защото ги познавам много добре.
Не мога да ги съдя, не мога и да ги упреквам. Такава е женската природа. Понякога непоносима и за самите тях, но колко му трябва на един човек. Много малко.

Душата иска любов, тялото - секс и угодия, окото - Е, окото иска всичко smile.gif

Сега прочетох поста ти. Свързал си много неща. Живял си много. Аз също съм отгледан от един, който пиеше и псуваше. Прав си, че насилието е преди всичко от мъжете. И за жените си прав. Нещото, заради което написах темата е, че има и свестни мъже, но пак не могат да направят на жената, защото, ако не е робиня иска да е царица.
Това ли е начинът се питам. За да не ти царува, да я направеш робиня? А за да не е робиня, да стане царица? Ако са само тези два варианта, то нито един от тях не минава без мачкане.
Е то това ли е живота? В насилието и мачкането? Има и други отношения, но те се основават на доверие. И ще ти кажа, че с почти всички са ми такива отношенията. А с които не са, то нямаме много отношение. Не е някаква илюзия. Просто в един момент доверието се губи и от там започва напрежението и насилието.
А има хора подозрителни, вечно съмняващи се и проверяващи. За тях доверието е празна дума. Трябва проверка и контрол. За тях друго не остава, освен да станат насилници.

--------------------
Исая 3:12
А за Моите люде, - деца ги угнетяват, И жени владеят над тях. Люде Мои, вашите водители ви правят да заблуждавате, И развалят пътя, по който ходите.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
New
коментар 19/04/2019, 13:19
Копирай адреса: #42

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 4 941
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Само това ли е начинът - мъжа да трябва да прави жената нещо? Или да я прави царица, или да я прави робиня. Не може ли да са равнопоставени?

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
trаnsalp
коментар 19/04/2019, 13:34
Копирай адреса: #43

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 19/04/2019, 14:19) *
Само това ли е начинът - мъжа да трябва да прави жената нещо? Или да я прави царица, или да я прави робиня. Не може ли да са равнопоставени?

Когато я равнопоставиш, всъщност я правиш царица. Ако е еманципирана и има ....как беше.. желание за "социално величие" . Не си мисли, че е лесно да се въздържиш, когато живееш със смирен да се въздържиш. Въобще не е лесно. Направо си е съблазън да го възседнеш. Съблазън е и да не виждаш нищо от това, което ти дава. Трябва разум за това, понеже от емоцията му не можеш разбра, че получаваш нещо. Дава ти се като на игра. И кой да ти каже, че заради този човек стигна небето / в добрия смисъл/. Трудно е да вземаш много, много пари и да устоиш да не се почувстваш царица.

--------------------
А за Моите люде, - деца ги угнетяват, И жени владеят над тях. Люде Мои, вашите водители ви правят да заблуждавате, И развалят пътя, по който ходите.
ЛС
New
коментар 19/04/2019, 13:36
Копирай адреса: #44

Advanced Member
Потребител # 7

В твоя сценарий само тъпи и комплексирани жени ли участват?

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 19/04/2019, 13:54
Копирай адреса: #45

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 19/04/2019, 14:36) *
В твоя сценарий само тъпи и комплексирани жени ли участват?

Хммм.. Когато виждаш повечко не обобщаваш така "тъпи и комплексирани" За мен всеки човек е тъп по отношение на нещо / аз най-много от всички/ , а за комплексите, то всичко работи в комплекси. Особено мозъкът. Знам, какво се има предвид под "комплексиран" но това е само за в случайте, когато емоционалното ядро в комплекса направо избухва неконтролируемо. В един по-умерен смисъл, то всичко пак е свързано в комплекси.
С две думи не деля хората на тъпи и комплексирани като цяло. Имат тъпи и комплексирани моменти. Добре е да ги осъзнават.

Пп. Не деля и на идиоти. Затова с чиста съвест мога да кажа по отношение на нещо " може ли такъв идиот да си". Не трябва човек да е завършен идиот за да постъпва идиотски. По същият начин стоят нещата и с "тъпи и комплексирани". Това са нормални неща и може да ги видиш във всеки.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 19/04/2019, 14:21

--------------------
ЛС
New
коментар 20/04/2019, 05:29
Копирай адреса: #46

Advanced Member
Потребител # 7

Не делиш хората на тъпи и комплексирани, ама все за тъпи и комплексирани жени говориш (може би имаш предвид, че жените не са хора? smile.gif), с които мъжете все нещо трябва да правят, като че жените са животни, а мъжете дресьори. И според дресировката - и резултатът: или царица, или робиня.
А фактът, че има жени и жени, с характери и характери, с темперамент и темперамент, с интелект и инетелект, с възпитание и възпитани, с манталитет и манталитет, т.е. много, много различни едни от други, в безкрайно различни комбинации, които влизат във взаимодействие с мъже, които на свой ред са точно толкова многообразни, колкото и жените - за всичко това ни дума, ни вопъл. Само някакви олигофренки, с които да се чуди наистина човек как да се оправя. Абе, натирваш ги в гората, където им е мястото и хич не ги мислиш повече!

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 20/04/2019, 16:10
Копирай адреса: #47

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 20/04/2019, 06:29) *
Не делиш хората на тъпи и комплексирани, ама все за тъпи и комплексирани жени говориш (може би имаш предвид, че жените не са хора? smile.gif), с които мъжете все нещо трябва да правят, като че жените са животни, а мъжете дресьори. И според дресировката - и резултатът: или царица, или робиня.
А фактът, че има жени и жени, с характери и характери, с темперамент и темперамент, с интелект и инетелект, с възпитание и възпитани, с манталитет и манталитет, т.е. много, много различни едни от други, в безкрайно различни комбинации, които влизат във взаимодействие с мъже, които на свой ред са точно толкова многообразни, колкото и жените - за всичко това ни дума, ни вопъл. Само някакви олигофренки, с които да се чуди наистина човек как да се оправя. Абе, натирваш ги в гората, където им е мястото и хич не ги мислиш повече!

Други съм виждал само по филмите. И разбира се по форумите. grin.gif
В моментите с мъжете си явно изперкват. Иначе са си нормални жени.
Също нормални към мъжете си съм виждал и до 30-35 години. Над тази възраст нещо подивяват.
Може би защото до 30-35 год. мъжете лесно падат в краката им и това явно им носи спокойствие. Когато загубят силата си се превръщат в други. А и еманципацията е над 30 годишни. Момичетата не са еманципирани.

--------------------
ЛС
New
коментар 21/04/2019, 14:20
Копирай адреса: #48

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(trаnsalp @ 20/04/2019, 16:10) *
Други съм виждал само по филмите.

В кофти среда се движиш.

Цитат
Момичетата не са еманципирани.

В тотална грешка си. Точно те са еманципираните. Нима си мислиш, че баба Гинка, дето под строй реже салатка и сипва ракийка, докато кърпи чорапи, пере гащи на ръка и мъкни торби с покупки, от които и се удължават ръцете е еманципираната?! laughing.gif

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 21/04/2019, 14:31
Копирай адреса: #49

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 21/04/2019, 15:20) *
В кофти среда се движиш.

В тотална грешка си. Точно те са еманципираните. Нима си мислиш, че баба Гинка, дето под строй реже салатка и сипва ракийка, докато кърпи чорапи, пере гащи на ръка и мъкни торби с покупки, от които и се удължават ръцете е еманципираната?! laughing.gif

Тази баба се е отказала от равенство с мъжете и особено да ги контролира / макар че знам баби ей с тази салата станаха царици/. Момичетата имат друга власт над мъжете. Когато я изгубят започват да се еманципират.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 21/04/2019, 14:31

--------------------
ЛС
New
коментар 21/04/2019, 15:09
Копирай адреса: #50

Advanced Member
Потребител # 7

Казваш ли, че баба Гинка, като момиче е имала власт над мъжете до време, която власт след като я е загубила, е започнала да се еманципира, а накрая се е отказала и от еманципацията, и е започнала да пере гащи?

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 21/04/2019, 17:14
Копирай адреса: #51

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 21/04/2019, 16:09) *
Казваш ли, че баба Гинка, като момиче е имала власт над мъжете до време, която власт след като я е загубила, е започнала да се еманципира, а накрая се е отказала и от еманципацията, и е започнала да пере гащи?

Това е един възможен сценарий, но едва ли. Не съм казал това. Казах, че на жените властта върху мъжете е или сексуална или чрез еманципация. Има жени които нямат в момента или никога са нямали власт. Но ако имат, то е една от двете. Жената може да проявява качества и без власт. В една връзка на доверие например.
Да обобщя ли, какво изброих, за да не ми правите глупави заключения с пипето и да ми ги вкарвате в устата? Добре, щом искаш.
Изброих два начина на царици, един на робиня и един на доверие/любов.
Баба Гуца към момента влиза при робинята. Това не означава, че никога не е била царица по някой от двата начина или обичана.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 21/04/2019, 17:16

--------------------
ЛС
New
коментар 22/04/2019, 01:37
Копирай адреса: #52

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(trаnsalp @ 21/04/2019, 17:14) *
Казах, че на жените властта върху мъжете е или сексуална или чрез еманципация.

Я обясни властта чрез еманципация, че не ми е много ясна. Понеже еманципацията е равнопоставеност, та как точно тази равнопоставеност се оказва власт?

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 22/04/2019, 09:30
Копирай адреса: #53

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(New @ 22/04/2019, 02:37) *
Я обясни властта чрез еманципация, че не ми е много ясна. Понеже еманципацията е равнопоставеност, та как точно тази равнопоставеност се оказва власт?

Не може две глави в едно семейство и да няма борба за власт. Понякога мъжът отстъпва, понякога жената, но става с налагане, напрежение и власт. Други са отношенията на доверие.
Ще ти дам пример с детето си. Аз се съобразявам с нея постоянно, но не защото тя ме задължава. Единоборството е съобразяване по задължение. Искате да задължите! И е проблемос, когато някой си мисли, че съм му длъжен. Бил той жена, работодател, клиент, каквото и да е.
Само няма да ме задължават! Живота е безмислен с дългове.
Никак не бих бил свободен от задължения, ако не ми се е дало.
Гледам хората. Правят сметката и ако дългът си заслужава, живеят хахо хихи. Аз умирам при задължения. Мога да търпя, но съм като умрял, докато не се освободя.
И сега дилемата. Жената иска жив мъж, но и да го задължи! Това е невъзможно за мен. Както се казва ...THIS ... IS ... SPARTA....

Пп да не си мислиш, че ще бия и бутам в кладенци. Физическата саморазправа е обида за мен. Психически казва Персиан сте по-силни?! Това е така, защото мъжете станаха по-емоционални от жените. Жена ми казваше, че е по-добре да я бия и викам. Само че за емоция искам човек насреща. Ако случайно залага на сила и власт ще си говорим ...разумно.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 22/04/2019, 09:43

--------------------
ЛС
Persian
коментар 22/04/2019, 18:13
Копирай адреса: #54

Advanced Member
Съобщения: 1 160
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 17

Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 10:30) *

Психически казва Персиан сте по-силни?!
- Като цяло са по-силни, но има и по-слаби.
То като човек е подложен ежедневно на тормоз, няма мъж, няма жена.

Физическата саморазправа е обида за мен.
Жена ми казваше, че е по-добре да я бия и викам.

- Това не е добре.
Трябвало е автоматично да и дадеш развод.

Преди много години, дори не си спомням коя беше и какъв беше повода. Една ми каза същите думи за нейният.
Просто сподели и поиска съвет, който съвет и го дадох автоматично.

Както и да е.
Темата е хубава, защото засяга човешките взаимоотношения и най-вече взаимоотношенията между мъж и жена.

ЛС
trаnsalp
коментар 22/04/2019, 19:06
Копирай адреса: #55

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Persian @ 22/04/2019, 19:13) *
Психически казва Персиан сте по-силни?!
- Като цяло са по-силни, но има и по-слаби.
То като човек е подложен ежедневно на тормоз, няма мъж, няма жена.

Физическата саморазправа е обида за мен.
Жена ми казваше, че е по-добре да я бия и викам.

- Това не е добре.
Трябвало е автоматично да и дадеш развод.

Преди много години, дори не си спомням коя беше и какъв беше повода. Една ми каза същите думи за нейният.
Просто сподели и поиска съвет, който съвет и го дадох автоматично.

Както и да е.
Темата е хубава, защото засяга човешките взаимоотношения и най-вече взаимоотношенията между мъж и жена.

Предлагал съм и. Не развод, но ако я притеснявам да се махна. Абсолютно не иска. Тя самата си има супер къща много близо до нас. Нито веднъж не отиде там. Нищо от това не поиска. Каквото искаше всичко можеше да направи и да я подкрепя. Само не можех да и се поклоня.

--------------------
ЛС
Persian
коментар 23/04/2019, 17:50
Копирай адреса: #56

Advanced Member
Потребител # 17

Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 20:06) *
Предлагал съм и. Не развод, но ако я притеснявам да се махна. Абсолютно не иска. Тя самата си има супер къща много близо до нас. Нито веднъж не отиде там. Нищо от това не поиска. Каквото искаше всичко можеше да направи и да я подкрепя. Само не можех да и се поклоня.

Странна работа

Обикновено това, което си написал: Жена ми казваше, че е по-добре да я бия и викам.
Което говори: Живота ми е толкова скучен. Искам тръпка, изживяване, някакво разнообразие, та ако ще бой и крясъци да е.

В миналата тема споменах за поведението на мъжа и как една жена може да психяса.
Едно от поведенията е мълчанието и пасивността.

Когато онова момиче ми поиска съвет с тези думи и казах, че ако продължава така, има два пътя.
Психиатрия или самоубийство и най-добре е да бяга колкото може по-надалеч и веднага.

Не искам да си мислиш, че те упреквам нещо. Поведение и т.н.
Ти най-добре си знаеш как са стояли нещата.
ЛС
trаnsalp
коментар 24/04/2019, 07:10
Копирай адреса: #57

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Persian @ 23/04/2019, 18:50) *
Странна работа

Обикновено това, което си написал: Жена ми казваше, че е по-добре да я бия и викам.
Което говори: Живота ми е толкова скучен. Искам тръпка, изживяване, някакво разнообразие, та ако ще бой и крясъци да е.

В миналата тема споменах за поведението на мъжа и как една жена може да психяса.
Едно от поведенията е мълчанието и пасивността.

Когато онова момиче ми поиска съвет с тези думи и казах, че ако продължава така, има два пътя.
Психиатрия или самоубийство и най-добре е да бяга колкото може по-надалеч и веднага.

Не искам да си мислиш, че те упреквам нещо. Поведение и т.н.
Ти най-добре си знаеш как са стояли нещата.

На мен наистина всичко ми е ясно, но не ми се навлиза в подробности.
Говорих с най-добрата и приятелка, да не би нещо да не съм разбрал. Нещо да съм я тревожил. Каза ми тревогите и. Нищо различно от каквото знаех / не включват мен/.
Каза, че напоследък не искала да излизат. Каза ми, все искаше да е с теб, аз я викам да отидем на пица, на кафе, но тя бърза да се прибере. Много те обичаше. Което беше изненада за мен. А аз по принцип познавам хората.
В цялата ситуация ти щеше да постъпиш сто пъти по-правилно от мен. Просто щеше да забиеш един в лъжливата уста на баща и, и щеше да спасиш жена си. Е, аз не го направих.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 24/04/2019, 07:11

--------------------
ЛС
Persian
коментар 24/04/2019, 19:49
Копирай адреса: #58

Advanced Member
Потребител # 17

Цитат(trаnsalp @ 24/04/2019, 08:10) *
не ми се навлиза в подробности.
В цялата ситуация ти щеше да постъпиш сто пъти по-правилно от мен. Просто щеше да забиеш един в лъжливата уста на баща и, и щеше да спасиш жена си. Е, аз не го направих.

По принцип човек винаги постъпва правилно, а дефакто, след това разбира дали наистина е постъпил правилно.
Но е така. Имах пререкания в самото начало, но до бой не се стигна. Все пак са и родители и имам нужното уважение, но първо се накарах на баща и, а след година и на майка и.

Майка и и баща и бяха в разделени отношения.
Тя се беше разкарала от него и той се чувстваше като сдъвкан и изплют, но колкото и тя да е имала вина за нещо, най-вече той си е виновен.
Техните отношения не ме интересуват и не сме говорили кой знае колко. Ясно, че всеки упреква другият, но един поглед беше достатъчен да ги разбереш и двамата.

Тя си намери друг живот, взе си децата и дим да я няма, но дъщеря и се хвана в същото време с мен и остана при мен.
Тя поне ходеше и го виждаше, но него го беше яд на всички. Чувстваше се предаден.
Една вечер тя му се обажда от нас, да го чуе как е. Той и се развика. Започна да я нарича как ли не и да я заплашва.
Не помня какво стана. Аз ли взех слушалката, та той ли нещо иска да ми се дърви, не помня точно.
Тогава се разправяхме яко. Направих го на нищо, а на неговите закани му казах, че до три минути мога да съм при него и да видим кой кого.
Как и да е разбрахме се някак, щото взе друга позиция.
Дали веднага отидохме у тях или на другият ден, и това не помня.

Поговорихме за общи неща и той поиска да отидем там да живеем, да не е сам.
Няма да ни дотягал, важното е да знае, че в другата стая има някой а не да му е пусто.
След няколко дни се преместихме при него. Беше му кеф. Говорехме си за кво ли не. Беше му и много гот да звънне от неговият приятел, да провери дали сме в къщи и да каже - Ей сега си идвам.
Беше добър човек, но в тежко състояние ама свърши трагично на 39г.

От многото ни разговори съм забравил почти всичко, но помня, когато една вечер влязох в неговата стая и му казах - Брато, ще се женя за дъщеря ти.
Тогава ме погледна много странно и каза - Така не може да говорим. И ми показа, че бутилката му е празна.
Отидох и взех една бутилка. Седнахме и той ми каза:
- Брато, тя ми е дъщеря, но и теб много те уважавам. Не се жени за нея. Тя е същата като майка си. Ще ти съсипе живота и ще станеш като мен.
Отговорих му, че до момента много са се опитвали да ми го съсипят, но никой не е успял.
Стиснахме си ръцете и го оставих да си изпие бутилката.

А когато след време майка и се опита да ми се зъби и да ми казва как и какво да правя, щото съм бил женен за дъщеря и, автоматично и показах и моите зъби и от тогава всичко е наред.
Вторият и мъж все ми викаше - Ей, де да можех и аз така като теб. Замина си и той sad.gif
Като цяло с майка и много се разбирах, дори много по-добре отколкото с жена ми, но пък жена ми много добре я разбирах, особено когато лъжеше, а тя никога не казваше истината smile.gif

ЛС
trаnsalp
коментар 24/04/2019, 22:25
Копирай адреса: #59

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Persian @ 24/04/2019, 20:49) *
По принцип човек винаги постъпва правилно, а дефакто, след това разбира дали наистина е постъпил правилно.
Но е така. Имах пререкания в самото начало, но до бой не се стигна. Все пак са и родители и имам нужното уважение, но първо се накарах на баща и, а след година и на майка и.

Майка и и баща и бяха в разделени отношения.
Тя се беше разкарала от него и той се чувстваше като сдъвкан и изплют, но колкото и тя да е имала вина за нещо, най-вече той си е виновен.
Техните отношения не ме интересуват и не сме говорили кой знае колко. Ясно, че всеки упреква другият, но един поглед беше достатъчен да ги разбереш и двамата.

Тя си намери друг живот, взе си децата и дим да я няма, но дъщеря и се хвана в същото време с мен и остана при мен.
Тя поне ходеше и го виждаше, но него го беше яд на всички. Чувстваше се предаден.
Една вечер тя му се обажда от нас, да го чуе как е. Той и се развика. Започна да я нарича как ли не и да я заплашва.
Не помня какво стана. Аз ли взех слушалката, та той ли нещо иска да ми се дърви, не помня точно.
Тогава се разправяхме яко. Направих го на нищо, а на неговите закани му казах, че до три минути мога да съм при него и да видим кой кого.
Как и да е разбрахме се някак, щото взе друга позиция.
Дали веднага отидохме у тях или на другият ден, и това не помня.

Поговорихме за общи неща и той поиска да отидем там да живеем, да не е сам.
Няма да ни дотягал, важното е да знае, че в другата стая има някой а не да му е пусто.
След няколко дни се преместихме при него. Беше му кеф. Говорехме си за кво ли не. Беше му и много гот да звънне от неговият приятел, да провери дали сме в къщи и да каже - Ей сега си идвам.
Беше добър човек, но в тежко състояние ама свърши трагично на 39г.

От многото ни разговори съм забравил почти всичко, но помня, когато една вечер влязох в неговата стая и му казах - Брато, ще се женя за дъщеря ти.
Тогава ме погледна много странно и каза - Така не може да говорим. И ми показа, че бутилката му е празна.
Отидох и взех една бутилка. Седнахме и той ми каза:
- Брато, тя ми е дъщеря, но и теб много те уважавам. Не се жени за нея. Тя е същата като майка си. Ще ти съсипе живота и ще станеш като мен.
Отговорих му, че до момента много са се опитвали да ми го съсипят, но никой не е успял.
Стиснахме си ръцете и го оставих да си изпие бутилката.

А когато след време майка и се опита да ми се зъби и да ми казва как и какво да правя, щото съм бил женен за дъщеря и, автоматично и показах и моите зъби и от тогава всичко е наред.
Вторият и мъж все ми викаше - Ей, де да можех и аз така като теб. Замина си и той sad.gif
Като цяло с майка и много се разбирах, дори много по-добре отколкото с жена ми, но пък жена ми много добре я разбирах, особено когато лъжеше, а тя никога не казваше истината smile.gif

Все пак е станало въпрос за физическа разправа. Дошъл е страхът с това. От там нещата се оправят. Има хора не разбират от дума. Пак до мачкане се е стигнало. Аз не правя така, а ако все пак го направя, това ще е за последно. Знам хора, псуват се, бият се, пък после и се заобичват. Май никога не ми се е случвало. Отношенията ми са изключително на доверие и стигне ли се до мачкане, вече са приключени. В случая, ако бях постъпал, както трябва /защото той си го е заслужавал постоянно/ щяхме да приключим, то е ясно. И дали щеше да е за добро или за лошо, не се знае. Но за жена ми със сигурност щеше да е за по-добро.
Нещата започнаха да се повтарят и с детето ми. Пак плюене и лъжи. Само че тя за разлика от жена ми е с мен. Просто една вечер го напсувах и всичко приключи. Разбран човек излезе. Ако знаех, че разбира само от псувание, щях да го псувам на сядане и ставане. Пък аз му обеснявам, че не е добре да се меси, че не е добре да лъже, че това не е истина, че другото, че третото.
Има избори, които никой не може да направи вместо нас. Не можеше аз да я пазя постоянно от малоумните и родители. Голям човек е. Все пак винаги ще съжалявам, че не съм го напсувал, когато е трябвало.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 24/04/2019, 22:27

--------------------
ЛС
Persian
коментар 03/05/2019, 18:47
Копирай адреса: #60

Advanced Member
Потребител # 17

Цитат(trаnsalp @ 24/04/2019, 23:25) *

Все пак е станало въпрос за физическа разправа.
- Съвсем нормално за между двама мъже smile.gif Което се знае, че е само на приказки.

В случая, ако бях постъпал, както трябва /защото той си го е заслужавал постоянно/ щяхме да приключим, то е ясно. И дали щеше да е за добро или за лошо, не се знае. Но за жена ми със сигурност щеше да е за по-добро.
- Да, не се знае, и въпреки, че за жена ти ще е по-доброто, не се знае тя каква позиция ще вземе.
Може ти да излезеш лошият и кривият.

Пък аз му обеснявам, че не е добре да се меси, че не е добре да лъже, че това не е истина, че другото, че третото.
- Това не става с обяснения, а само твърдо и грубо.
Един път казваш, втори път наказваш.

Не можеше аз да я пазя постоянно от малоумните и родители. Голям човек е.
- Точно. Човек трябва сам да осъзнае как стоят нещата около него.
Знам едно и то никога не ме е подвеждало. Една жена заеме ли позиция против теб като се води по акъла на други, независимо кои са и какви са, връзката автоматично е приключила.
Ти говориш за доверие. При такъв факт не може да и се има доверие, защото тя винаги ще е против теб и никога с теб, колкото и да си прав.

Все пак винаги ще съжалявам, че не съм го напсувал, когато е трябвало.
- Вече минало. Не съжалявай, защото несвършеното копае в душата.
Казват, че дума дупка не прави.
Може да не прави, но думите могат да сринат, да унищожат, да убият.
Думите са много по-силни от един бой.

ЛС

Отговори в темата
- trаnsalp   За мачкането, цариците и робините.   17/04/2019, 09:12
- - Тарабас   Хората като не си пасват и се разделят. Дори ...   17/04/2019, 11:13
|- - trаnsalp   Цитат(Тарабас @ 17/04/2019, 12:13) Хората като н...   17/04/2019, 15:05
- - New   Само това ли е начинът - мъжа да трябва да пр...   19/04/2019, 13:19
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 19/04/2019, 14:19) Само това ли е начи...   19/04/2019, 13:34
|- - New   В твоя сценарий само тъпи и комплексирани ж...   19/04/2019, 13:36
|- - Thursday Next   Цитат(New @ 19/04/2019, 13:36) В твоя сценарий сам...   19/04/2019, 13:45
||- - trаnsalp   Цитат(Thursday Next @ 19/04/2019, 14:45) Когато човек ...   19/04/2019, 13:55
||- - Питето   Правилно, няма и да видиш такъв човек щото е ...   19/04/2019, 17:08
||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 19/04/2019, 18:08) Правилно, няма...   19/04/2019, 17:19
||- - Питето   Ето това дето си писал: "Това ли е начинът ...   21/04/2019, 15:54
||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 21/04/2019, 16:54) Ето това дето ...   21/04/2019, 16:56
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 19/04/2019, 14:36) В твоя сценарий сам...   19/04/2019, 13:54
|- - New   Не делиш хората на тъпи и комплексирани, ама...   20/04/2019, 05:29
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 20/04/2019, 06:29) Не делиш хората на ...   20/04/2019, 16:10
|- - New   Цитат(trаnsalp @ 20/04/2019, 16:10) Други съм вижда...   21/04/2019, 14:20
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 21/04/2019, 15:20) В кофти среда се дв...   21/04/2019, 14:31
|- - New   Казваш ли, че баба Гинка, като момиче е имала...   21/04/2019, 15:09
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 21/04/2019, 16:09) Казваш ли, че баба Г...   21/04/2019, 17:14
|- - New   Цитат(trаnsalp @ 21/04/2019, 17:14) Казах, че на жен...   22/04/2019, 01:37
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 22/04/2019, 02:37) Я обясни властта чр...   22/04/2019, 09:30
|- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 10:30) Психически каз...   22/04/2019, 18:13
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 22/04/2019, 19:13) Психически казва...   22/04/2019, 19:06
||- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 20:06) Предлагал съм и....   23/04/2019, 17:50
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 23/04/2019, 18:50) Странна работа О...   24/04/2019, 07:10
||- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 24/04/2019, 08:10) не ми се навлиза...   24/04/2019, 19:49
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 24/04/2019, 20:49) По принцип човек ...   24/04/2019, 22:16
||- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 24/04/2019, 20:49) По принцип човек ...   24/04/2019, 22:25
||- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 24/04/2019, 23:25) Все пак е стана...   03/05/2019, 18:47
|- - New   Цитат(trаnsalp @ 22/04/2019, 09:30) Не може две глав...   23/04/2019, 04:34
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 23/04/2019, 05:34) Въобще не е нужно н...   23/04/2019, 09:19
|- - New   За да има любов, доверие и партньорство, а не...   23/04/2019, 13:35
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 23/04/2019, 14:35) За да има любов, дов...   23/04/2019, 14:31
|- - New   Много ми е трудно да те разбера. За мен постъ...   23/04/2019, 16:18
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 23/04/2019, 17:18) Много ми е трудно д...   23/04/2019, 16:49
|- - New   Имам предвид връзка, при която няма роли на ...   24/04/2019, 03:08
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 24/04/2019, 04:08) Имам предвид връзк...   24/04/2019, 06:59
|- - New   Доверието е много важно, да. Трудно се печел...   24/04/2019, 21:22
- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 17/04/2019, 10:12) А има хора подо...   19/04/2019, 18:33
- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 19/04/2019, 19:33) .. - То никоя не ис...   19/04/2019, 21:19
- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 19/04/2019, 22:19) По-тиранична ще...   20/04/2019, 13:55
- - Persian   Интересно ми е да те питам, ти кога започна д...   20/04/2019, 13:57
|- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 14:57) ...Само едно не ми ...   20/04/2019, 16:37
|- - Persian   40 години брак, 40 години бой всеки ден! Изпо...   20/04/2019, 18:17
- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 14:55) По-тиранична ще с...   20/04/2019, 16:34
- - Persian   Цитат(trаnsalp @ 20/04/2019, 17:34) Много общо вижд...   20/04/2019, 18:03
- - Persian   Когато си (имаш работа с) властен партньор - ...   20/04/2019, 18:08
- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 19:08) Когато си (имаш р...   20/04/2019, 20:59
- - trаnsalp   Цитат(Persian @ 20/04/2019, 19:08) Когато си (имаш р...   21/04/2019, 08:40
- - New   Как, според теб, Перси, се комбинират тези че...   21/04/2019, 15:06
- - Persian   Цитат(New @ 21/04/2019, 16:06) Как, според теб, Пе...   21/04/2019, 17:06
- - New   Цитат(Persian @ 21/04/2019, 17:06) Защото по долнот...   22/04/2019, 02:45
- - Persian   Цитат(New @ 22/04/2019, 03:45) Излиза това, за кое...   22/04/2019, 10:03
- - New   А какво стана с добрата и грижовната, Перси? ...   23/04/2019, 04:38
- - Persian   Цитат(New @ 23/04/2019, 05:38) А какво стана с доб...   23/04/2019, 17:34

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 16/06/2019, 17:17
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test