test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Силикони
Silver
коментар 30/12/2018, 18:23
Копирай адреса: #1

Member
**
Група: Потребители
Съобщения: 18
Регистриран: 14/12/2017
Потребител # 308

Напоследък направих два гафа с използването на силикони, та да питам.
Лятото (в БГ) сменях маджуна на външни прозорци със бял силкион за прозорци. Всичко беше ОК, но веднъж тъкмо бях изгладил силикона и след половин час заваля дъжд. Очаквах, че няма проблем, но уви- на другият ден, не само, че не беше се втвърдил, но и беше станал на каша и потекъл...
В багажника на Хондата (седан), в Англия влиза вода и не открих от къде, но заподозрях задното стъкло. Купих черен силикон за улуци, смятайки, че би трябвало да издържа на всякакви условия. Запълних фугата м/у стъклото и купето, изглеждаше прилично. Времето беше облачно, около 6-7гр. Ставаше бавно, защото слагах на накрайника сплескана тръбичка, за да вкарвам по-навътре. Почти замръкнах, въздухът очевидно е бил доста влажен (90%), та накрая стъклата взеха да се запотяват. През нощта мисля, че не е валяло, но вероятно от конденза, на другият ден силикона беше каша, потекъл и не втвърден...
Не очаквах, че пресен силикон е водо-разтворим, поне никъде в правилата за използване не е споменавано. Всякакви други лепила, ако не са на водна основа нищо им няма от вода, дори да не са изсъхнали, просто ще се втвърдят по-бавно или когато вече е сухо...
Та аз цяла зима няма да намеря съвсем сухо и по-топло време, влажността е висока, та трябва да чакам поне ветровито...
Чудя се дали и с обикновеният прозрачен силикон за обща употреба би станало същото? Знаете ли нещо по въпроса?
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Lestr
коментар 30/12/2018, 18:42
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 427
Регистриран: 19/01/2018
Потребител # 344

Цитат(Silver @ 30/12/2018, 18:23) *
Напоследък направих два гафа с използването на силикони, та да питам.
Лятото (в БГ) сменях маджуна на външни прозорци със бял силкион за прозорци. Всичко беше ОК, но веднъж тъкмо бях изгладил силикона и след половин час заваля дъжд. Очаквах, че няма проблем, но уви- на другият ден, не само, че не беше се втвърдил, но и беше станал на каша и потекъл...
В багажника на Хондата (седан), в Англия влиза вода и не открих от къде, но заподозрях задното стъкло. Купих черен силикон за улуци, смятайки, че би трябвало да издържа на всякакви условия. Запълних фугата м/у стъклото и купето, изглеждаше прилично. Времето беше облачно, около 6-7гр. Ставаше бавно, защото слагах на накрайника сплескана тръбичка, за да вкарвам по-навътре. Почти замръкнах, въздухът очевидно е бил доста влажен (90%), та накрая стъклата взеха да се запотяват. През нощта мисля, че не е валяло, но вероятно от конденза, на другият ден силикона беше каша, потекъл и не втвърден...
Не очаквах, че пресен силикон е водо-разтворим, поне никъде в правилата за използване не е споменавано. Всякакви други лепила, ако не са на водна основа нищо им няма от вода, дори да не са изсъхнали, просто ще се втвърдят по-бавно или когато вече е сухо...
Та аз цяла зима няма да намеря съвсем сухо и по-топло време, влажността е висока, та трябва да чакам поне ветровито...
Чудя се дали и с обикновеният прозрачен силикон за обща употреба би станало същото? Знаете ли нещо по въпроса?

https://www.yay.bg/здраво-водоу?...о-лепипо
ЛС
Silver
коментар 30/12/2018, 23:52
Копирай адреса: #3

Member
**
Потребител # 308

Цитат(Lestr @ 30/12/2018, 16:42) *

Този вероятно върши работа (макар и лепило) и при влажно/студено време, но сега съм в Англия...
Иначе те почти всички силикони след като се втвърдят, вече няма проблем с мокрото, но трябва да чакам сухо/топло време...

ЛС
Silver
коментар 19/01/2019, 01:23
Копирай адреса: #4

Member
**
Потребител # 308

Оказа се, че някои такива "туби" не са силикони. Силиконите миришат на оцет и не са водо разтворими в пресно състояние, а другите, цветните са акрилни и са водо разтворими преди втвърдяване...
Странно е, че мнозина работят с такива неща, но малцина знаят горното...

Това съобщение е било редактирано от Silver на 19/01/2019, 01:25
ЛС
Alexfield
коментар 19/01/2019, 13:10
Копирай адреса: #5

Шеф на водопад
Група: Администратори
Съобщения: 1 553
Регистриран: 17/03/2017
Потребител # 1

Да, в такива пълнители се слагат различни лепила за нанасяне върху големи площи. Разбира се, не всичките са силикони.
За съжаление, от написаното от теб не стана ясно, че си ползвал не-силикон, а точно обратното. Аз и за момент не те бях заподозрял, че всъщност ползваш някакво лепило, а не силикон.

--------------------
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.
ЛС
Silver
коментар 19/01/2019, 13:34
Копирай адреса: #6

Member
**
Потребител # 308

Цитат(Alexfield @ 19/01/2019, 11:10) *
Да, в такива пълнители се слагат различни лепила за нанасяне върху големи площи. Разбира се, не всичките са силикони.
За съжаление, от написаното от теб не стана ясно, че си ползвал не-силикон, а точно обратното. Аз и за момент не те бях заподозрял, че всъщност ползваш някакво лепило, а не силикон.

Да и аз като мнозина наричам всичко в такива пълнители силикон, което се оказва твърде погрешно, те са си на различна основа. И все пак считам, че в инструкциите на пълнителя освен дежурното, че пълно втвърдяване става след 24-48ч, трябва да пише, че преди това е водо разтворимо, което щеше да заостри вниманието ми, което е било притъпено, че като е за прозорци е ОК...
Не си и спомням на това за прозорци какво пишеше, но със сигурност имаше нещо Акрил..., но не лепило.
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 20/03/2019, 02:58
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test