test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Свят без насилие? Възможен ли е днес?, Имаме ли право хората да убиваме след Кръста Христов?
lati1960
коментар 02/08/2022, 20:54
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Група: Въдворени
Съобщения: 6 613
Регистриран: 20/04/2019
Потребител # 519

Здравейте!
Да, отново същият въпрос - имаме ли право човеците да се убиваме един друг след даването на Новия завет? С важно уточнение - въпросът важи за всички хора, на всякакво ниво, във власт, в управления, институции, като държавни глави и лидери, за църкви и за всички ни без изключение? За това говоря:
https://dariknews.bg/novini/sviat/sasht-lik...kivideo-2319724
https://www.dw.com/bg/%D0%BF%D1%83%D1%82%D0...0%B0/a-62405500
https://www.standartnews.com/svyat/ne-si-ig...hch-499475.html
Исус го каза - когато маята е лоша и квасът развален, всичко нататък е развалено. Само че - какви сме ние самите, и - не са ли отражение на нас нашите държавници, политици и лидери? Те са такива, каквито сме и ние. В кого тогава да търсим вината, за случващото се днес, и въобще?
Имаме ли право да вършим нечестие и насилие след наличието на Нов завет между Бога и човеците чрез Кръста и Сина Божи? Това впрочем включва не само убийството, но и всичко забранено от Закона на Бога - кражба, лъжа, прелюбодейство, блудство, лукавство и всички скверни за човека неща осъдени в Тора още. Някои хора, среди, власти и дори "вярващи" твърдят, че са упълномощени от самия Творец да вършат тези неща за божието дело, понеже нямало друг начин да се унищожи злото и лошите хора, и да се изгради божието царство на земята. Има ли обаче текстове в Новия завет, които да казват нещо подобно - че смъртни хора са упълномощени да налагат божията справедливост преди новото Идване на Господ? И то да я налагат с огън и жупел, с убийство, насилие, нечестие и измама? С войнѝ, грабеж, лъжи и манипулации! Кой "бог" стои зад тази измама?
И, накрая, да помечтаем малко, да пофантазираме - можем ли да си представим свят без убийство, насилие, кражба, измами и лъжи? Възможен ли е той изобщо при нас, плътските и смъртни хора? И, ако не, чия е вината? Какъв е смисълът на истинската Вяра? И, каква ще е участта на всички тези, които вършат горните гадости? Накъде се е запътил светът ни?

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 02/08/2022, 21:01
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Дaни
коментар 04/08/2022, 09:52
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 921
Регистриран: 25/09/2021
Потребител # 680

Цитат(lati1960 @ 02/08/2022, 21:54) *
И, накрая, да помечтаем малко, да пофантазираме - можем ли да си представим свят без убийство, насилие, кражба, измами и лъжи?

Не е възможен.
„Ако светът беше устроен така, че всичко да е справедливо, никое живо същество нямаше да оцелее и ден. На птичките щеше да им бъде забранено да ядат червеи и щеше да се наложи личните интереси на всяко същество да бъдат удовлетворени.“ - Уейн Дайър
ЛС
lati1960
коментар 04/08/2022, 21:41
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Група: Въдворени
Съобщения: 6 613
Регистриран: 20/04/2019
Потребител # 519

Цитат(Дaни @ 04/08/2022, 10:52) *
Не е възможен.
„Ако светът беше устроен така, че всичко да е справедливо, никое живо същество нямаше да оцелее и ден. На птичките щеше да им бъде забранено да ядат червеи и щеше да се наложи личните интереси на всяко същество да бъдат удовлетворени.“ - Уейн Дайър

Да. Така е. Но, защо?
И, такъв ли е бил изначалният ни свят?
Това е много важно да се разбере.
Иначе, наистина днес всяко същество оцелява за сметка на други и се храни с тях, по веригата. На върха на която е негово "величество" хомо сапиенс, най-големият и страшен земен хищник сега. Факт.
Ако интепретираме пък горното в обществените отношения, политиката, глобалния ред и т. н., то защо тогава някои се тръшкат, че има войни, за надмощие, за ресурси, за оцеляване индивидуално, наднационално, корпоративно, и въобще? Така погледнато е ясно, че който иска да успее и да пребъде, чрез поколение също, трябва да е хищник, и то страшен. Само че.
И тук си идваме на думата, за Вярата и Християнството, истинското. Нима на Господ не му е било ясно, че в днешните, реално последните времена преди Неговото ново Идване, вярващите ще пребиваваме в тези условия, на т. нар. естествен подбор, на всяко ниво? Как четеш: "Изпращам ви като агнета сред вълци... "! Какво значи да си агне сред вълци? Ми знаеш, ще те изядат. Защо тогава Бог чрез Сина допуска тази жертва на най-чистите, праведни и кротки хора на земята? Което не е от вчера, впрочем, нито е само след даване на Новия завет. Ето върху което трябва да се замислим. Защото.
Всичко опира до Вярата. Ако не вярваш, че има Възкресение, Съд Небесен и нов живот и свят след познатите ни, горното би било оправдание за всеки да върши зло, насилие, грабеж, лъжа и всичко скверно, като част от този естествен подбор между видовете, за да оцелява, да се пласира по-високо във веригата и да се размножава. Но. Ако вярваме, в което е дадено в Книгата, тогава? Тогава всичко придобива различен смисъл. Нали? Или? Ти в кое вярваш?
Ако такива нямате истинската, библейска и християнска вяра, тогава що се тръшкате, че Путин, или Зеленски, или Байдън, или Си Дзин Пин, или който и да е предизвиква войнѝ, трепе хора и не му дреме за вашите "хуманитарни" и "демократични" призиви и принципи? След като нямате вяра, трябва да приемете, че това е част от биологичното, социално и глобално надиграване, в което всъщност вярвате. Нататък всичко опира до субективните желания, интереси и цели, кой какво може да чопне в този смисъл, от цялата тая работа. Нали така? animatedwink.gif Смешката, че само идиота Путин бил злото, а останалите злодеи вода ненапита, вече се изтърка. Христос го каза: Нищо скрито няма да остане, докле всичко не се изяви! Така беше с ковида, така ще стане и с тая гадна история в Украйна. И вече именно на Запад, както прогнозирах, се надигат гласове кой, кои всъщност насърчават войната, удължават я, и така вредят на всички общества и хора. Разбираш ли това? Разбираш го. Не че ще го признаеш, и не само ти. Тогава? Ми след като е така - валиден е естествения подбор, тогава да видим кой, кои са най-силните на земята, и да се трепем в този смисъл, за да увековечим плътта. Давайте!

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 04/08/2022, 22:11
ЛС
Hartmann
коментар 05/08/2022, 09:37
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Съобщения: 1 422
Регистриран: 11/02/2022
Потребител # 714

тогава да видим кой, кои са най-силните на земята

То вече видяхме, лати - уж "втората армия в света" се оказа втора армия в Украйна. smile.gif

Защо така твоето божество се подиграва с Джуджака и джуджаците, как мислиш? animatedwink.gif

--------------------
trаnsalp: "не при всяко изнасилване жертвата има вина"
ЛС
Shade
коментар 05/08/2022, 16:25
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Съобщения: 4 865
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 19

Цитат(Hartmann @ 05/08/2022, 00:37) *
Защо така твоето божество се подиграва с Джуджака и джуджаците, как мислиш? animatedwink.gif

Може ли аз да отговоря?
Целта е една: да се завихри религиозна дискусия. Едни религиозници (може да се представи списък) са убедени, че Бог подлага Путьо на изпитания, за да провери вярата му. Други религиозници (също по списък) са убедени, че проблемите на Путьо са създадени от Дявола.
Приза на победата в дискусията печели онзи религиозник, който напише най-дълъг празнословен трактат, обоснован с най-голямо количество библейски цитати, изтълкувани компетентно. Цитатджийството се цени високо на настоящия терен.
Повече цитати и по-малко собствени мисли и разсъждения. Бог е оставил Слово за безсловесните. А Дяволът подтиква интелигентните към любознателност и натрупване на обща култура, независима от прангите на празнословното Слово. Съвременният свят е една жива Дяволщина на фона на чистите помисли и дела с перспектива, тиражирани в индустриални количества през Средновековието и Античността, към които се стремят "позналите Бога", които живееят стриктно "по Писанието".

Това съобщение е било редактирано от Shade на 05/08/2022, 16:34

--------------------
Things should be made as simple as possible, but not any simpler.
-
ЛС
Никодим
коментар Вчера, 00:01
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Съобщения: 6 569
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(Shade @ 05/08/2022, 16:25) *
Едни религиозници (може да се представи списък) са убедени, че Бог подлага Путьо на изпитания, за да провери вярата му. Други религиозници (също по списък) са убедени, че проблемите на Путьо са създадени от Дявола.

А защо просто не приемеш нещата според вярата си в прераждането, а врещиш?

Който е крадил перални и хладилници в миналия си живот в следващия ще откраднат неговите.
Който е убилвал цивилни ще получи кармата си в следващ живот.

Защо негодуваш против карма?
Нима не работи закона на карма?
Вече не вярваш ли че всеки трябва да си получи заслуженото и си го получава?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на Вчера, 00:03
ЛС
Shade
коментар Вчера, 00:32
Копирай адреса: #167

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(Никодим @ 05/08/2022, 15:01) *
А защо просто не приемеш нещата според вярата си в прераждането, а врещиш?

Който е крадил перални и хладилници в миналия си живот в следващия ще откраднат неговите.
Който е убилвал цивилни ще получи кармата си в следващ живот.

Защо негодуваш против карма?
Нима не работи закона на карма?
Вече не вярваш ли че всеки трябва да си получи заслуженото и си го получава?

Ха-ха-ха! Това пък какво беше? Освен персонално потвърждение на ниското ниво на религиозните фанатици. smile.gif
Очевидно нормалното ви състояние е да не сте в час. Прочети се как звучиш. Описваш виденията си подобно на дрогиран, при това с негодувание и врещене. Отгоре на всичкото ни в клин, ни в ръкав, припсваш виденията си на мен: вяра в някакво си прераждане, негодуване против някаква си карма.
Още някой виц имаш ли да добавиш? Я раздуй сега каквото там споменаваш. Дай да научим в какво съм бил вярвал преди, дето вече не съм го бил вярвал. w00tbrows.gif

--------------------
-
ЛС
Никодим
коментар Вчера, 00:34
Копирай адреса: #168

Advanced Member
Съобщения: 6 569
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(Shade @ 06/08/2022, 00:32) *
Ха-ха-ха! Това пък какво беше? Освен персонално потвърждение на ниското ниво на религиозните фанатици. smile.gif
Очевидно нормалното ви състояние е да не сте в час. Прочети се как звучиш. Описваш виденията си подобно на дрогиран, при това с негодувание и врещене. Отгоре на всичкото ни в клин, ни в ръкав, припсваш виденията си на мен: вяра в някакво си прераждане, негодуване против някаква си карма.
Още някой виц имаш ли да добавиш? Я раздуй сега каквото там споменаваш. Дай да научим в какво съм бил вярвал преди, дето вече не съм го бил вярвал. w00tbrows.gif

Вярваш ли в прераждане и карма или те бъркам с друг?

Това съобщение е било редактирано от Никодим на Вчера, 00:34
ЛС
Shade
коментар Вчера, 01:08
Копирай адреса: #169

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(Никодим @ 05/08/2022, 15:34) *
Вярваш ли в прераждане и карма или те бъркам с друг?

Ха-ха-ха! Едва ли ме бъркаш с друг. Просто блъфираш, подход типичен за религиозните фанатици. Които също така вярват, че подобно на тях, всички останали вярват в явления, за които отсъстват безспорни научни доказателства. smile.gif
Хората си живеят добре и без да се напъват да се занимават с излишна вяра.

А като стана дума за блъфиране от страна на религиозни фанатици, мога да посоча пресни примери с двама представители на колегията ви, които вчера ми излязоха с подобни наивни номера. Ето, наслаждавай се на примитивизъм. 453.gif

--------------------
-
ЛС
viara
коментар Вчера, 05:23
Копирай адреса: #170

Advanced Member
Съобщения: 8 565
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(Shade @ 06/08/2022, 02:08) *
Ха-ха-ха! Едва ли ме бъркаш с друг. Просто блъфираш, подход типичен за религиозните фанатици. Които също така вярват, че подобно на тях, всички останали вярват в явления, за които отсъстват безспорни научни доказателства. smile.gif
Хората си живеят добре и без да се напъват да се занимават с излишна вяра.

А като стана дума за блъфиране от страна на религиозни фанатици, мога да посоча пресни примери с двама представители на колегията ви, които вчера ми излязоха с подобни наивни номера. Ето, наслаждавай се на примитивизъм. 453.gif

Това пише: Шейд от поне десет години все е на 60. Познай колко трябва да му вярваш.

Че дори и така да е. Какво пречат годините на някой, че да му вярваш?
Големи завистници си има Шейд, май ...
А уж вярващи ... в Любовта Божия ... Да пази Господ от такива. Благодаря, че ме опазил.
И на сто години да е Шейд - това за Шрито. Вярвам на Шейд, не на вас.
Вярвам, без капчица съмнение, щото съм го изпитала вече.
На вас не може да ви се вярва, щото мерите с двойни везни. И вас съм ви изпитала вече.

То и истинските вярващи стигат до беспорни научни доказателства. Само лъжливите не знаят какво е това.
Съжалявам само, че съм пропуснала най-ценното си време, от да вярвам на лъжите на лъжците.

Това съобщение е било редактирано от viara на Вчера, 05:34

--------------------
Bashar.Beethoven
[url="https://www.youtube.com/watch?v=RpJeWvFZ_fg[/url]
ЛС
Шрито
коментар Вчера, 16:23
Копирай адреса: #171

Advanced Member
Съобщения: 5 944
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

Цитат(viara @ 06/08/2022, 06:23) *
Това пише: Шейд от поне десет години все е на 60. Познай колко трябва да му вярваш.

Че дори и така да е. Какво пречат годините на някой, че да му вярваш?
Големи завистници си има Шейд, май ...
А уж вярващи ... в Любовта Божия ... Да пази Господ от такива. Благодаря, че ме опазил.
И на сто години да е Шейд - това за Шрито. Вярвам на Шейд, не на вас.
Вярвам, без капчица съмнение, щото съм го изпитала вече.
На вас не може да ви се вярва, щото мерите с двойни везни. И вас съм ви изпитала вече.

Сега пък завистник. smile.gif
Адаша си харесал цифрата 60, не знам причината, и се придържа към нея. И какво като съм казал, че лъже. Факт си е. Но както казва Хъки, а и не само той, форумът е сцена и всеки си играе пиеската. Забавно е. И сама видя в темата на Стиви, след поканата „да си помечтаем”, колко много хора поискаха да играят. По-весело го давайте, и по-позитивно. И най-важното - давайте си почивка от интернет. Защото не че не е приятно да си актьор във филм, но човек не трябва да забравя и да живее. Спомни си огледалото Еиналеж и какво каза Професор Дъмбълдор на Хари. wink.gif

Цитат
Не е добре да се захласваме по мечтите си и да забравим да живеем, запомни това.
https://chitanka.info/text/432-hari-potyr-i...skijat-kamyk/12

Това съобщение е било редактирано от Шрито на Вчера, 16:27

--------------------
„Твърдия по дух Ти пазиш в съвършен мир, защото на Тебе се уповава” (Исая 26:3).
ЛС
Shade
коментар Вчера, 17:09
Копирай адреса: #172

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(Шрито @ 06/08/2022, 07:23) *
Адаша си харесал цифрата 60, не знам причината, и се придържа към нея. И какво като съм казал, че лъже. Факт си е. Но както казва Хъки, а и не само той, форумът е сцена и всеки си играе пиеската. Забавно е. И сама видя в темата на Стиви, след поканата „да си помечтаем”, колко много хора поискаха да играят. По-весело го давайте, и по-позитивно. И най-важното - давайте си почивка от интернет. Защото не че не е приятно да си актьор във филм, но човек не трябва да забравя и да живее. Спомни си огледалото Еиналеж и какво каза Професор Дъмбълдор на Хари. wink.gif

https://chitanka.info/text/432-hari-potyr-i...skijat-kamyk/12

Не подозирах, че съм си харесал цифрата 60. Нито дори числото 60. Но щом духовно извисен като теб (Аз - детето) го обявява, значи е така.
Доколкото ми е известно, харесал съм си числото 13. Любимото ми число е. Много ми върви с него. В училище бях все номер 13 по списъка и никак не бях от слабите ученици.

Това съобщение е било редактирано от Shade на Вчера, 17:21

--------------------
-
ЛС
Шрито
коментар Днес, 15:03
Копирай адреса: #173

Advanced Member
Съобщения: 5 944
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

Цитат(Shade @ 06/08/2022, 18:09) *
Не подозирах, че съм си харесал цифрата 60. Нито дори числото 60. Но щом духовно извисен като теб (Аз - детето) го обявява, значи е така.
Доколкото ми е известно, харесал съм си числото 13. Любимото ми число е. Много ми върви с него. В училище бях все номер 13 по списъка и никак не бях от слабите ученици.

В римското школо всички избутваме криво-ляво. Важното е после, адаш. Как ще се развиеш после. И дали ще се насочиш към мъдростта или към глупостта и суетата. Повечето хора избират лесния път. А цифрата си е число в разговорния език. Тук никога не сме били прекалено официални. Ти напомняш от време на време, за цифрите и числата, че били като буквите и думите. Не че няма полза от това. За мен, като виден мъдрец и дявололог, всъщност няма. Римските догми общо взето касаят стадото.

Това съобщение е било редактирано от Шрито на Днес, 15:06

--------------------
„Твърдия по дух Ти пазиш в съвършен мир, защото на Тебе се уповава” (Исая 26:3).
ЛС
Shade
коментар Днес, 17:31
Копирай адреса: #174

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(Шрито @ 07/08/2022, 06:03) *
В римското школо всички избутваме криво-ляво. Важното е после, адаш. Как ще се развиеш после. И дали ще се насочиш към мъдростта или към глупостта и суетата. Повечето хора избират лесния път. А цифрата си е число в разговорния език. Тук никога не сме били прекалено официални. Ти напомняш от време на време, за цифрите и числата, че били като буквите и думите. Не че няма полза от това. За мен, като виден мъдрец и дявололог, всъщност няма. Римските догми общо взето касаят стадото.

Така е, важното е как ще се развиеш после. Ето, неудачниците в живота стават видни мъдреци, т.е. избират "трудния" път. Точно както слабите писатели стават видни литературни критици, "трудния" път, насочен към мъдростта, не към глупостта и суетата. В която връзка, в качеството ти на изтъкнат русофил, можеш да се запознаеш с творчеството на Висарион Белински. Макар че освен празнословия около Дявола, едва ли друго би имало полза за теб. w00tbrows.gif

--------------------
-
ЛС
viara
коментар Днес, 17:57
Копирай адреса: #175

Advanced Member
Съобщения: 8 565
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(Shade @ 07/08/2022, 18:31) *
Така е, важното е как ще се развиеш после. Ето, неудачниците в живота стават видни мъдреци, т.е. избират "трудния" път. Точно както слабите писатели стават видни литературни критици, "трудния" път, насочен към мъдростта, не към глупостта и суетата. В която връзка, в качеството ти на изтъкнат русофил, можеш да се запознаеш с творчеството на Висарион Белински. Макар че освен празнословия около Дявола, едва ли друго би имало полза за теб. w00tbrows.gif

Да, абсолютно. Нали все девола бил виновен.
Само не мога да разбера, наистина ли си вярват като го говорят?
Или просто лъжат другите? Или и себе си?
Нали тук е форум и всеки може да лъже всеки, си мислят, все едно не им прозират словата и противоречията.
Или като малките деца не се осъзнават?
Или не искат да си признаят истината?
Аз си мислех, че всичко което виждам и всички го виждат, но май много малко хора го виждат.
Затова шапка им свалям на такива хора. tan.gif hat.gif

--------------------
Bashar.Beethoven
[url="https://www.youtube.com/watch?v=RpJeWvFZ_fg[/url]
ЛС

Отговори в темата
- lati1960   Свят без насилие? Възможен ли е днес?   02/08/2022, 20:54
- - Шрито   Здравей, Стивка. Цитат(lati1960 @ 02/08/2022, 21:54)...   02/08/2022, 22:16
|- - Hartmann   «Мне смешно, когда говорят, что я должна жит...   02/08/2022, 23:06
||- - viara   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 00:06) «Мне смешно, ког...   03/08/2022, 05:32
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 03/08/2022, 06:32) Благодаря, че ме р...   03/08/2022, 09:55
|||- - viara   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 10:55) Поздрави и на т...   03/08/2022, 11:27
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 03/08/2022, 12:27) Благодаря, но дока...   03/08/2022, 17:40
||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 00:06) Това е само един ...   03/08/2022, 09:49
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 10:49) Само че това е т...   03/08/2022, 10:22
|||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 11:22) Едно малко уточн...   03/08/2022, 14:47
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 15:47) Знам че е така. ...   03/08/2022, 15:08
|||- - Шрито   Да, добре познати схеми.   03/08/2022, 15:17
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 16:17) Да, добре позна...   03/08/2022, 15:37
|||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 16:37) Познати-непозна...   03/08/2022, 17:35
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 18:35) Не са обрани, Ха...   03/08/2022, 17:59
|||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 18:59) Точене не пари - ...   03/08/2022, 18:10
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 19:10) Безупречна, Хат...   03/08/2022, 18:25
|||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 19:25) Е тука вече аз не...   03/08/2022, 18:51
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 19:51) Ти не си. Щом сх...   03/08/2022, 23:34
|||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 04/08/2022, 00:34) Схемата е западн...   04/08/2022, 06:52
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 07:52) Знаеш за баница...   04/08/2022, 08:07
|||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 04/08/2022, 09:07) Западнячета-бун...   04/08/2022, 09:40
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 10:40) Поквара в Матуш...   04/08/2022, 11:59
|||- - Шрито   Не оспорвам цифрите ти. Исках да кажа, че у н...   04/08/2022, 12:13
|||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 13:13) Не оспорвам циф...   04/08/2022, 15:01
||- - Никодим   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 00:06) Няма нито един (б...   Вчера, 17:23
||- - viara   Цитат(Никодим @ 06/08/2022, 18:23) Свободен паз...   Вчера, 18:03
|- - viara   Цитат(Шрито @ 02/08/2022, 23:16) Здравей, Стивка...   03/08/2022, 05:36
||- - Шрито   Цитат(viara @ 03/08/2022, 06:36) Той мира е преди в...   03/08/2022, 09:38
||- - viara   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 10:38) Колкото и прекр...   03/08/2022, 11:15
||- - Шрито   Цитат(viara @ 03/08/2022, 12:15) Какво точно се опи...   03/08/2022, 14:58
||- - viara   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 15:58) Казвам същото, ...   03/08/2022, 16:28
||- - Hartmann   КАТО ИЗКАРАТ ПУТИН И РУСИЯ АГРЕСОР?!? Колк...   03/08/2022, 16:45
|||- - viara   Цитат(Hartmann @ 03/08/2022, 17:45) КАТО ИЗКАРАТ ПУТ...   03/08/2022, 17:46
||- - Шрито   Цитат(viara @ 03/08/2022, 17:28) Колко кървища тря...   03/08/2022, 17:33
||- - viara   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 18:33) Не разполагам с...   03/08/2022, 17:44
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 03/08/2022, 18:44) В Украйна ли си ро...   03/08/2022, 17:47
|||- - viara   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 18:47) Не ми е идол. Ед...   03/08/2022, 17:52
|||- - Шрито   Цитат(viara @ 03/08/2022, 18:52) Права съм била. Та...   03/08/2022, 18:14
||- - Дaни   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 18:33) Не разполагам с...   04/08/2022, 10:00
||- - Шрито   Цитат(Дaни @ 04/08/2022, 11:00) А да ти е хрумвал...   04/08/2022, 10:19
|- - Aлли   Цитат(Шрито @ 02/08/2022, 23:16) Здравей, Стивка...   03/08/2022, 09:34
||- - Шрито   Цитат(Aлли @ 03/08/2022, 10:34) Благодаря. Прекр...   03/08/2022, 10:03
|- - lati1960   Виж какво писах на Никодим по-долу, по същот...   03/08/2022, 20:34
||- - Шрито   Цитат(lati1960 @ 03/08/2022, 21:34) Виж какво писах ...   03/08/2022, 21:10
||- - lati1960   Цитат(Шрито @ 03/08/2022, 22:10) Светът си има с...   03/08/2022, 22:10
||- - Шрито   Цитат(lati1960 @ 03/08/2022, 23:10) Какви обаче ще с...   04/08/2022, 06:59
||- - lati1960   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 07:59) И сам виждаш ка...   04/08/2022, 22:08
||- - Шрито   Цитат(lati1960 @ 04/08/2022, 23:08) Лошото е, че дока...   04/08/2022, 23:11
||- - Hartmann   Цитат(Шрито @ 05/08/2022, 00:11) За дявола всичк...   05/08/2022, 11:12
||- - lati1960   Всъщност, проблемът е по-сериозен, в съвсем ...   05/08/2022, 20:27
|||- - viara   Цитат(lati1960 @ 05/08/2022, 21:27) Всъщност, пробле...   05/08/2022, 20:41
|||- - lati1960   Така де. Напълно вярно. И, въпрос: Кой, кои си...   05/08/2022, 21:18
|||- - Дaни   Цитат(lati1960 @ 05/08/2022, 22:18) Защо и Германия, ...   05/08/2022, 21:37
|||- - lati1960   И сигурно гадния Путин е виновен за това, че ...   Вчера, 20:15
|||- - viara   ЦитатИ сигурно гадния Путин е виновен за то...   Вчера, 20:37
||||- - lati1960   Аз разбрах. Но ти защо не отговори кои сили, ...   Вчера, 20:55
||||- - viara   Цитат(lati1960 @ 06/08/2022, 21:55) Защо същите да и...   Вчера, 21:09
||||- - viara   Цитат(lati1960 @ 06/08/2022, 21:55) Дай отговор! Б...   Вчера, 22:20
|||||- - lati1960   Добре, Вяра. Съгласявам се. Сега можеш ли да ...   Днес, 12:11
|||||- - viara   Цитат(lati1960 @ 07/08/2022, 13:11) Добре, Вяра. Съгл...   Днес, 12:58
||||- - viara   Цитат(lati1960 @ 06/08/2022, 21:55) Защо същите да и...   Днес, 08:01
||||- - lati1960   О кей, добре. Винаги преди съм те призовавал ...   Днес, 12:25
||||- - viara   Цитат(lati1960 @ 07/08/2022, 13:25) О кей, добре. Вин...   Днес, 13:04
|||- - Дaни   Цитат(lati1960 @ 06/08/2022, 21:15) Някои май се изж...   Днес, 08:00
|||- - lati1960   О кей, приемам. Самият аз съм екоактивист, не...   Днес, 12:45
|||- - viara   Цитат(lati1960 @ 07/08/2022, 13:45) Нищо лично спрям...   Днес, 13:07
||- - Шрито   Цитат(Hartmann @ 05/08/2022, 12:12) Прав си, брате Ши...   Вчера, 16:53
||- - lati1960   Цитат(Шрито @ 06/08/2022, 17:53) По-силни средст...   Вчера, 20:28
||- - Шрито   Цитат(lati1960 @ 06/08/2022, 21:28) Светът бавно, но ...   Днес, 14:44
|- - Shade   Цитат(Шрито @ 02/08/2022, 13:16) ...братушките... ...   04/08/2022, 07:16
|- - Шрито   Цитат(Shade @ 04/08/2022, 08:16) Интерeсно коя пого...   04/08/2022, 10:22
|- - Shade   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 01:22) Вярата ти е сля...   04/08/2022, 14:57
|- - Шрито   Цитат(Shade @ 04/08/2022, 15:57) Фактите са, че реа...   04/08/2022, 16:34
||- - Shade   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 07:34) Къде я видя тая ...   04/08/2022, 21:03
||- - Шрито   Цитат(Shade @ 04/08/2022, 22:03) Сигурно догматика...   04/08/2022, 23:15
||- - Shade   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 14:15) За мен не е слож...   05/08/2022, 05:29
||- - viara   Цитат(Shade @ 05/08/2022, 06:29) Много ти благодар...   05/08/2022, 06:07
||- - Шрито   Цитат(viara @ 05/08/2022, 07:07) Да им го преведа, щ...   05/08/2022, 09:10
||- - viara   Цитат(Шрито @ 05/08/2022, 10:10) За мен ли го нап...   05/08/2022, 09:42
||- - Шрито   Цитат(viara @ 05/08/2022, 10:42) Та да се благодари...   Вчера, 16:05
|- - viara   Цитат(Shade @ 04/08/2022, 15:57) И да, щеше да си за...   04/08/2022, 17:44
|- - viara   За пръв път жена и то добър анализатор. Брав...   04/08/2022, 20:50
|- - Шрито   Цитат(viara @ 04/08/2022, 18:44) ПП Сега гледах вид...   04/08/2022, 23:20
|- - Aлли   Цитат(Шрито @ 05/08/2022, 00:20) Дали Антихрист...   05/08/2022, 01:11
||- - Шрито   Цитат(Aлли @ 05/08/2022, 02:11) Марк 13:21 Тогава а...   05/08/2022, 09:33
|- - viara   Цитат(Шрито @ 05/08/2022, 00:20) Дали Антихрист...   05/08/2022, 05:57
|- - Шрито   Цитат(viara @ 05/08/2022, 06:57) Къде ви тикат меди...   05/08/2022, 09:06
- - Никодим   В библията пише, че в последното време човец...   03/08/2022, 01:39
|- - lati1960   "Мисля че Бог е оставил на човеците да изб...   03/08/2022, 20:10
|- - Никодим   Всички правят избори, но те зависят от духа ...   05/08/2022, 23:30
|- - viara   Цитат(Никодим @ 06/08/2022, 00:30) От друга стра...   Вчера, 05:10
|- - lati1960   Самият ни живот е Избор. Низ от избори. Всеки...   Вчера, 20:41
|- - Никодим   Цитат(lati1960 @ 06/08/2022, 21:41) Самият ни живот ...   Днес, 17:01
- - viara   Цитат(lati1960 @ 02/08/2022, 21:54) Имаме ли право д...   03/08/2022, 05:27
|- - lati1960   Цитат(viara @ 03/08/2022, 06:27) Да не би преди Нов...   03/08/2022, 19:50
- - Solly   ЦитатИ, накрая, да помечтаем малко, да пофан...   03/08/2022, 06:28
|- - lati1960   Абсолютно вярно. На 100%! Но, защо е така? Да ...   03/08/2022, 19:42
|- - Solly   Цитат(lati1960 @ 03/08/2022, 20:42) Е, защо тогава Бо...   03/08/2022, 20:20
|- - lati1960   И това е напълно вярно. Тогава? Какво да прав...   03/08/2022, 20:41
|- - Solly   Въпросите ти са много, но отговорът е един. И...   04/08/2022, 07:13
|- - Шрито   Цитат(Solly @ 04/08/2022, 08:13) За съжаление, исто...   04/08/2022, 09:50
||- - Solly   Цитат(Шрито @ 04/08/2022, 10:50) И най-вече Ошо. ...   04/08/2022, 15:56
||- - Шрито   Цитат(Solly @ 04/08/2022, 16:56) Е, ако и ти намериш...   04/08/2022, 16:19
|- - lati1960   "Истински вярващият човек не насилва, не ...   04/08/2022, 21:50
- - Hartmann   имаме ли право човеците да се убиваме един д...   03/08/2022, 14:35
|- - lati1960   Истинските християни не се съпротивляваме ...   03/08/2022, 19:46
|- - Hartmann   Цитат(lati1960 @ 03/08/2022, 20:46) Истинските хрис...   03/08/2022, 23:32
|- - lati1960   Цитат(Hartmann @ 04/08/2022, 00:32) Аз разбирам всич...   04/08/2022, 21:17
|- - Hartmann   Цитат(lati1960 @ 04/08/2022, 22:17) О, аз разбрах всч...   05/08/2022, 08:43
|- - lati1960   Аргументи на дребно, безмислени, помиярски ...   05/08/2022, 20:36
|- - viara   Цитат(lati1960 @ 05/08/2022, 21:36) Аргументи на дре...   05/08/2022, 20:45
|- - lati1960   Цитат(viara @ 05/08/2022, 21:45) Причините и следс...   05/08/2022, 21:10
|- - viara   Цитат(lati1960 @ 05/08/2022, 22:10) Да, Зеленски не е...   05/08/2022, 21:22
|- - lati1960   Не разбра как Америка направи майдана в Кие...   05/08/2022, 21:43
|- - viara   Цитат(lati1960 @ 05/08/2022, 22:43) Така че, просто н...   05/08/2022, 21:53
|- - Hartmann   Цитат(viara @ 05/08/2022, 22:53) Престъпленията в ...   05/08/2022, 23:37
|- - Никодим   Цитат(Hartmann @ 05/08/2022, 23:37) повече от полови...   05/08/2022, 23:54
||- - Hartmann   Цитат(Никодим @ 06/08/2022, 00:54) Правиш се на ...   Вчера, 00:34
|||- - Никодим   Цитат(Hartmann @ 06/08/2022, 00:34) Не е въпросът за ...   Вчера, 00:36
|||- - Hartmann   Цитат(Никодим @ 06/08/2022, 01:36) Ето по това с...   Вчера, 12:40
|||- - Никодим   Цитат(Hartmann @ 06/08/2022, 12:40) Така е, тук се ра...   Вчера, 17:02
|||- - Hartmann   Цитат(Никодим @ 06/08/2022, 18:02) антифашистит...   Днес, 00:03
|||- - Никодим   Цитат(Hartmann @ 07/08/2022, 01:03) Резолюцията беш...   Днес, 16:44
||- - Shade   Цитат(Никодим @ 05/08/2022, 14:54) Правиш се на ...   Вчера, 00:50
||- - Никодим   Цитат(Shade @ 06/08/2022, 01:50) обаче, по странен ...   Вчера, 01:05
||- - Shade   Цитат(Никодим @ 05/08/2022, 16:05) Имало оцелел...   Вчера, 01:13
||- - Никодим   Цитат(Shade @ 06/08/2022, 02:13) Наивна аргументац...   Вчера, 01:27
||- - Никодим   https://pan.bg/view_article-4-556103-v-sash...olncepek-d.html Тва е оръ...   Вчера, 01:45
|- - viara   Цитат(Hartmann @ 06/08/2022, 00:37) Да нападаш чужда...   Вчера, 05:19
- - Дaни   Цитат(lati1960 @ 02/08/2022, 21:54) И, накрая, да пом...   04/08/2022, 09:52
- - lati1960   Цитат(Дaни @ 04/08/2022, 10:52) Не е възможен. „...   04/08/2022, 21:41
- - Hartmann   тогава да видим кой, кои са най-силните на зе...   05/08/2022, 09:37
- - Shade   Цитат(Hartmann @ 05/08/2022, 00:37) Защо така твоето...   05/08/2022, 16:25
|- - viara   Цитат(Shade @ 05/08/2022, 17:25) Може ли аз да отго...   05/08/2022, 17:49
||- - Shade   Цитат(viara @ 05/08/2022, 08:49) Лично много съм бл...   05/08/2022, 19:06
||- - viara   Цитат(Shade @ 05/08/2022, 20:06) Както беше спомен...   05/08/2022, 20:52
|- - Никодим   Цитат(Shade @ 05/08/2022, 16:25) Едни религиозници...   Вчера, 00:01
|- - Shade   Цитат(Никодим @ 05/08/2022, 15:01) А защо просто...   Вчера, 00:32
|- - Никодим   Цитат(Shade @ 06/08/2022, 00:32) Ха-ха-ха! Това пъ...   Вчера, 00:34
|- - Shade   Цитат(Никодим @ 05/08/2022, 15:34) Вярваш ли в п...   Вчера, 01:08
|- - Никодим   Цитат(Shade @ 06/08/2022, 02:08) Ха-ха-ха! Едва ли...   Вчера, 01:12
|- - viara   Цитат(Shade @ 06/08/2022, 02:08) Ха-ха-ха! Едва ли...   Вчера, 05:23
|- - Дaни   Цитат(viara @ 06/08/2022, 06:23) Големи завистници...   Вчера, 08:26
||- - viara   Цитат(Дaни @ 06/08/2022, 09:26) Шейд си няма зави...   Вчера, 08:56
||- - Никодим   Цитат(Дaни @ 06/08/2022, 09:26) И да вярва, и да н...   Вчера, 17:10
||- - Дaни   Цитат(Никодим @ 06/08/2022, 18:10) Значи има защ...   Вчера, 17:14
||- - Никодим   Цитат(Дaни @ 06/08/2022, 18:14) Не, не греши, но п...   Вчера, 17:28
||- - Дaни   Цитат(Никодим @ 06/08/2022, 18:28) Нали карма въ...   Днес, 07:22
||- - viara   Цитат(Дaни @ 07/08/2022, 08:22) Да, тази страна и...   Днес, 07:53
||- - Никодим   Цитат(Дaни @ 07/08/2022, 08:22) Да, тази страна и...   Днес, 16:37
|- - Шрито   Цитат(viara @ 06/08/2022, 06:23) Това пише: Шейд от ...   Вчера, 16:23
|- - Дaни   Цитат(Шрито @ 06/08/2022, 17:23) Адаша си хареса...   Вчера, 17:04
||- - Shade   Цитат(Дaни @ 06/08/2022, 08:04) ...има хора, които ...   Вчера, 17:19
|- - Shade   Цитат(Шрито @ 06/08/2022, 07:23) Адаша си хареса...   Вчера, 17:09
|- - viara   Цитат(Shade @ 06/08/2022, 18:09) Не подозирах, че с...   Вчера, 17:59
|- - Шрито   Цитат(Shade @ 06/08/2022, 18:09) Не подозирах, че с...   Днес, 15:03
|- - viara   Цитат(Шрито @ 07/08/2022, 16:03) В римското школ...   Днес, 16:18
|- - Shade   Цитат(Шрито @ 07/08/2022, 06:03) В римското школ...   Днес, 17:31
|- - viara   Цитат(Shade @ 07/08/2022, 18:31) Така е, важното е к...   Днес, 17:57
- - lati1960   Това не ми е проблем, приятелю. То е твой про...   05/08/2022, 21:07

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 07/08/2022, 20:51
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test