test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Каин и Авел
Solly
коментар 13/09/2018, 08:01
Копирай адреса: #141

star girl
Група: Редовни потребители
Съобщения: 2 478
Регистриран: 03/06/2017
От: the sun
Потребител # 57

Битие 4:1
И Адам позна жена си Ева; и тя зачна и роди Каина; и каза: С помощта на Господа придобих човек.
...

Битие 4:2
Роди още и брата му Авела. Авел пасеше стадо, а Каин беше земледелец.
Битие 4:3
И след време Каин принесе от земните плодове принос на Господа.
Битие 4:4
Тъй също и Авел принесе от първородните на стадото си и от тлъстината му. И Господ погледна благосклонно на Авела и на приноса му;
Битие 4:5
а на Каина и на приноса му не погледна така. Затова Каин се огорчи твърде много и лицето му се помрачи.
............................

1 Йоаново 3:12
и да не бъдем както Каин, който беше от лукавия и уби брата си. И защо го уби? Защото неговите дела бяха нечестиви, а братовите му правдиви.

Евреи 11:4
С вяра Авел принесе Богу жертва по-добра от Каиновата, чрез която за него се засвидетелствува, че е праведен, понеже Бог свидетелствува за даровете му; и чрез тая вяра той и след смъртта си още говори.
...

Както виждаме, Каин и Авел са двама братя, родени от първите хора - Адам и Ева.

Но тук има разминаване, защото в Битие пише, че Ева е родила Каин с помощта на Господ.
Докато ап. Павел казва, че Каин е от Лукавия.

Другото което виждаме, е че библейският Бог приема благосклонно жертвите или приносите на Авел, но въпреки това, ап. Павел твърди, че Каин е бил праведния и е принесъл дарове, които говорят за неговата праведност - плодовете, докато приносите на Авел са били животни, което явно не е праведно според ап. Павел.

Защо библейският Бог приема даровете на Авел, но не приема чистите дарове на Каин?

Това съобщение е било редактирано от Solly на 13/09/2018, 08:42

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
мешихи
коментар 13/09/2018, 09:04
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 1 058
Регистриран: 26/02/2018
От: София
Потребител # 390

Цитат(Solly @ 13/09/2018, 09:01) *
...
Защо библейският Бог приема даровете на Авел, но не приема чистите дарове на Каин?

Ще дам и моят коментар в качеството ми на първия новороден ученик на Иисус Христос, който пише в тази тема. Защото писалите досега не сте новородени от Святия Дух християни.

Проблемът на Каин не е във вида на неговия принос, защото според закона на Моисей, Бог приема както растителни, така и животински дарове.

Проблемът на Каин е, че още преди да убие брат си Авел, вече е вършил грехове, макар и все още не толкова сериозни колкото убийството на невинен човек. Какви са тези грехове не е казано конкретно, но от думите на Бог към Каин, че ако Каин върши добро, тогава даровете му ще бъдат приети, се разбира, че не е вършил добро до този момент. Иначе казано,

--------------------
Победата на Божите избраници над Сатана е заради кръвта на Иисус Христос и заради свидетелството за Иисус, което Бог им е дал.
ЛС
Solly
коментар 13/09/2018, 18:02
Копирай адреса: #143

star girl
Потребител # 57

Цитат
Ще дам и моят коментар в качеството ми на първия новороден ученик на Иисус Христос, който пише в тази тема. Защото писалите досега не сте новородени от Святия Дух християни.

Какво значи да си новороден ученик на Христос, и откъде си сигурен че си такъв?

Цитат
Проблемът на Каин не е във вида на неговия принос, защото според закона на Моисей, Бог приема както растителни, така и животински дарове.

Законът е даден на Мосей много след като са живели Каин и Авел, първите деца на Адам и Ева.

Цитат
Проблемът на Каин е, че още преди да убие брат си Авел, вече е вършил грехове
,
Ти откъде си сигурен, че е вършил грехове?

И защо твоят Господ гледа благосклонно на благоуханията на печено месо и предпочита животинските жертви, а не даровете на Земята?

Не мислиш ли, че това не е нормално за един бог, когото искате да представите като Всевишният Творец на Вселената?

Това съобщение е било редактирано от Solly на 13/09/2018, 18:03

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
ЛС
New
коментар 13/09/2018, 18:45
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 3 449
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Цитат(Solly @ 13/09/2018, 19:02) *
И защо твоят Господ гледа благосклонно на благоуханията на печено месо и предпочита животинските жертви, а не даровете на Земята?

Това къде го пише, Соли?
Никъде.
Това, което четем е съвсем различно.
Бог приема дара на единия и не приема на другия. Следващата сцена, към която ни отвежда Библията е каква е реакцията на братята. За Авел няма инфо (явно не е важно), но Каин се е огорчил. Очаквал е отплата за дара, който е направил.
Извод: когато даряваш някому нещо (материално или интелектуално/духовно), важно е намерението, с което го правиш и са важни очакванията, които имаш. Знаем, че Бог гледа на сърце.
Е, очевидно Каин не е успял да премине успешно теста.

Та, Соли, тази библейска сцена не бива да се разглежда от вегетарианско-кръвожадна гледна точка. Тя няма за цел да ни покаже кулинарните предпочитания на Бог, както ти си мислиш, а е морално-духовна. Мисълта ти е насочена в грешната посока, затова и правиш грешни изводи.

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
Solly
коментар 13/09/2018, 19:06
Копирай адреса: #145

star girl
Потребител # 57

Цитат(New @ 13/09/2018, 19:45) *
Това къде го пише, Соли?
. Знаем, че Бог гледа на сърце.
Е, очевидно Каин не е успял да премине успешно теста.

.

Това са предположения, които не се основават на казаното.

Нека видим тогава, не какво принасят братята, а какво е отношението към техните приноси на библейският Бог.

Битие 4:3
И след време Каин принесе от земните плодове принос на Господа.
Битие 4:4
Тъй също и Авел принесе от първородните на стадото си и от тлъстината му.И Господ погледна благосклонно на Авела и на приноса му;
Битие 4:5
а на Каина и на приноса му не погледна така. Затова Каин се огорчи твърде много и лицето му се помрачи.

Пита се :
Защо библейският Бог не е погледнал благосклонно на приноса на Каин?

Това съобщение е било редактирано от Solly на 13/09/2018, 19:32

--------------------
ЛС
мариян
коментар 13/09/2018, 21:54
Копирай адреса: #146

Advanced Member
Съобщения: 600
Регистриран: 17/06/2017
Потребител # 109

Цитат
Пита се :
Защо библейският Бог не е погледнал благосклонно на приноса на Каин?

Щеи постна няколко стиха и дано лампичката да светне .

11. Защо Ми е множеството на жертвите ви? Казва Господ;
Сит съм от всеизгаряне на овни
И от тлъстина на угоени;
И не Ми е угодна кръв от юнци,
Или от агнета, или от едри козли.
12. Когато дохождате да се явявате пред Мене,
Кой е поискал от вас {Еврейски: Ръцете ви.}† това, да тъпчете дворовете Ми?
13. Не принасяйте вече суетни приноси;
Темянът е мерзост за Мене,
Тоже и новолунията, и съботите, и свикването на събранията;
Не мога да търпя беззаконието заедно с {Еврейски: И.}‡ тържественото събрание.
14. Душата Ми мрази новолунията ви и празниците ви;
Досада са на Мене; дотегна Ми да ги търпя.
15. И когато простирате ръцете си,
Ще крия очите Си от вас;
Даже когато принасяте много молитви не ща да слушам;
Ръцете ви са пълни с кръв.
Исая 1

Не мислиш ли , че човек за да убие брат си се иска много жестоко сърце , каквато и да е причината . Сърцето на Каин е било вече отровено от дявола и кулминацията е братоубииството . Убиец не се става ей така , просто от невнимание . Това е угорчение влязло в сърцето на Каин , много преди да принесат жертва . Угорчението е прерастнало в омраза и резултатът е убииство . Реакцията на Бог само е провокирала Каин , да изяви омразата към брат си , дотолкова , че да го убие . Това не е убииство по невнимание , а убииство от трупана дълго време омраза .
Христос казва нещо много ценно :

18. Не може добро дърво да дава лоши плодове; или лошо дърво да дава добри плодове. Матей 7

Какви бяха плодовете на Каин , не тези които принесе в жертва , а плодовете на сърцето му ?
Ще приеме ли Бог плодове на омраза и завист ?
Мислиш ли , че Бог ламти за кръв или си мислиш , че ако Каин беше принесъл животно , а Авел плодове , нещата щяха да са по различни .
Тука мисля , че грешиш !

--------------------
По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.
ЛС
Solly
коментар 15/09/2018, 05:14
Копирай адреса: #147

star girl
Потребител # 57

11. [b]Защо Ми е множеството на жертвите ви? Казва Господ;
И от тлъстина на угоени;

...

Значи, първо дава закони с изисквания за които трябва да се пролее кръв, но после разбира, че с това хората не стават с нищо по-добри.
И че тези жертви и приноси за грях, не могат да заличат злото и да променят човека.

Това съобщение е било редактирано от Solly на 15/09/2018, 05:15

--------------------
ЛС
мариян
коментар 15/09/2018, 08:06
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Съобщения: 600
Регистриран: 17/06/2017
Потребител # 109

Цитат(Solly @ 15/09/2018, 06:14) *
11. [b]Защо Ми е множеството на жертвите ви? Казва Господ;
И от тлъстина на угоени;

...

Значи, първо дава закони с изисквания за които трябва да се пролее кръв, но после разбира, че с това хората не стават с нищо по-добри.
И че тези жертви и приноси за грях, не могат да заличат злото и да променят човека.

Бог не е дал заповеди на Каин и Авел , те сами са изявили желание да благодарят на Бога по тоя начин . Това е техният примитивен начин , да изкажат своята благодарност към Бога . Ето виж какво казва Бог чрез пророка .

21. Така казва Господ на Силите, Израилевият Бог:
Притурете всеизгарянията си на жертвите си,
И яжте месото и от тях.
22. Защото не говорих на бащите ви, нито им дадох заповеди,
За всеизгаряния и жертви
В деня, когато ги изведох из Египетската земя;

23. Но това им заповядах като рекох:
Слушайте гласа Ми,
И Аз ще ви бъда Бог,
И вие ще Ми бъдете люде!
И ходете по всичките пътища, които ви заповядам,
За да благоденствувате.
24. Те, обаче, не послушаха нито преклониха ухото си,
Но ходиха по намеренията и по упоритостта на своето нечестиво сърце,
И отидоха назад, а не напред.
Еремия 7

Осия 6:6 Защото милост искам, а не жертва,
И познаване Бога повече от всеизгаряния.

Моето мнение е , че жертването на животни е чисто човешко намерение . Бог е допуснал хората да изказват своята благодарност , по техния начин , като се е съобразил с времето и интелекта им . На хората им е трябвало време да проумеят , че не материалните жертви са ценни за Бога , а духовните , понеже Бог е Дух .

Йоан 4:23 Но иде час, и сега е, когато истинските поклонници ще се покланят на Отца с дух и истина; защото такива иска Отец да бъдат поклонниците Му.
Йоан 4:24 Бог е дух; и ония, които Му се покланят, с дух и истина трябва да се покланят..

--------------------
По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.
ЛС
Solly
коментар 15/09/2018, 15:43
Копирай адреса: #149

star girl
Потребител # 57

Цитат(мариян @ 15/09/2018, 09:06) *
Бог не е дал заповеди на Каин и Авел , те сами са изявили желание да благодарят на Бога по тоя начин . Това е техният примитивен начин , да изкажат своята благодарност към Бога . Ето виж какво казва Бог чрез пророка .

Да, но пък е погледнал благосклонно на жертвите на Авел.
А и в Левит и Второзаконие е дал същите заповеди за принасяне на такива, от които се вижда, че иска кръвни жертви и му харесва благоуханието на печено месо.

--------------------
ЛС
New
коментар 15/09/2018, 17:13
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Потребител # 7

На хората им харесва благоуханието на печено месо, не на Бог. Независимо какво пише в Библията, както казах там са написани всъщност човешки щения. Тя е книга за хората, не за Бог.
На животните също им харесва печено. Кучето ми подчертано предпочита вкуса на минало през огън месо, отколкото на сурово.

--------------------
ЛС
Solly
коментар 15/09/2018, 17:16
Копирай адреса: #151

star girl
Потребител # 57

Цитат(New @ 15/09/2018, 18:13) *
На хората им харесва благоуханието на печено месо, не на Бог. Независимо какво пише в Библията, както казах там са написани всъщност човещи щения. Тя е книга за хората, не за Бог.
На животните също им харесва печено. Кучето ми подчертано предпочита вкуса на минало през огън месо, отколкото на сурово.

Ок, разбрахме се!
В Библията не е описан Бог! wavetowel2.gif

Всички тези заповеди в Левити и Второзакония, не описват Бога!
Това не са заповеди от Бог!

Това са човешки заповеди, дадени от хора за хора!

На мен ми стана ясно. Дано и на другите да им се проясни! thumbup.gif

--------------------
ЛС
New
коментар 15/09/2018, 17:27
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Потребител # 7

Изобщо не ти е станало ясно.
Заповедите са дадени от Бог, но не можеш да познаеш Бог, изхождайки от заповедите, които е дал. На този принцип можеш да опознаеш човек, само че Бог не е човек. Бог дава заповеди, адекватни на човешкия манталитет и начин на мислене, които заповеди ще са в полза за развитието му, а не съобразно собствените си мераци, защото Той мераци няма.
Правиш грешката да гледаш на Бог през призмата на собственото си мислене и усещане за света. Което е нормално, разбира се. По същия начин, по който мнозина гледат на животните, като на хора и тълкуват поведението им, като човешко. Дават, примерно история за куче, което стои години наред на определено място, в очакване на стопанина си, който междувременно е умрял и сърцето им се къса, представяйки си тази безгранична и алтруистична любов, която пламти в това кучешко сърце и въздишат омаяни от емоцията, която ги залива и си мечтаят някой да чака тях така. А истината е, че кучето си следва инстинкта да е вярно на алфата на глутницата и не предприема никака самоинициатива, както се изисква от него, и очевидно стопанинът се е справил предостатъчно добре с тази си роля, като е дресирал кучето чудесно.
Имам една приятелка, която разказваше веднъж за кучето си, как му оставила вкусотия, но не му разрешила изрично да я изяде, след което излязла навън и след като се прибрала, разбрала, че то все още я чака да му даде командата да яде. И то, естествено, като едно много добре дресирано куче се подчинява на алфата си и чака. За нас звучи тъжно, но за кучето не е тъжно, а си е начин на поведение. Няма емоция.

--------------------
ЛС
Solly
коментар 15/09/2018, 17:33
Копирай адреса: #153

star girl
Потребител # 57

Цитат(New @ 15/09/2018, 18:27) *
Изобщо не ти е станало ясно.
Заповедите са дадени от Бог, но не можеш да познаеш Бог, изхождайки от заповедите, които е дал. На този принцип можеш да опознаеш човек, само че Бог не е човек. Бог дава заповеди, адекватни на човешкия манталитет и начин на мислене, които заповеди ще са в полза за развитието му, а не съобразно собствените си мераци, защото Той мераци няма.

А ти как позна или разбра, че заповедите са дадени от Бог, след като твърдиш, че Бог е неопознаваем?

Цитат
Библията изобщо няма за цел да ни разкрие Бог. Тя не е средство за Неговото познаване.

И затова те съветвам, да се възползваш от собственият си съвет! smile.gif
Цитат
Не прави грешката да си вадиш изводи за Бог от тази книга.

--------------------
ЛС
New
коментар 15/09/2018, 17:39
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Потребител # 7

Цитат(Solly @ 15/09/2018, 18:33) *
А ти как позна или разбра, че заповедите са дадени от Бог, след като твърдиш, че Бог е неопознаваем?

Не съм разбрала. Това е допускане. Първо допускам, че изобщо съществува Бог и второ допускам, че именно Той е дал заповедите.
Освен това писаното в Библията е прекалено мъдро, за да бъде измислено от човек. smile.gif
Цитат
И затова те съветвам, да се възползваш от собственият си съвет! smile.gif

Това не го разбрах.

--------------------
ЛС
Solly
коментар 15/09/2018, 17:43
Копирай адреса: #155

star girl
Потребител # 57

Цитат(New @ 15/09/2018, 18:39) *
Това не го разбрах.

цитат Ню:
Цитат
Не прави грешката да си вадиш изводи за Бог от тази книга.
smile.gif animatedwink.gif

--------------------
ЛС
New
коментар 15/09/2018, 19:45
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Потребител # 7

Е и?
Какви изводи съм си извадила за Бог от тази книга?

--------------------
ЛС
Solly
коментар 16/09/2018, 05:23
Копирай адреса: #157

star girl
Потребител # 57

Цитат(New @ 15/09/2018, 20:45) *
Е и?
Какви изводи съм си извадила за Бог от тази книга?

Цитат(New @ 15/09/2018, 06:19) *
Библията изобщо няма за цел да ни разкрие Бог. Тя не е средство за Неговото познаване. Тя има за цел да направлява нашия живот в по-добра посока. Нещо, като наръчник за добър живот.
Не прави грешката да си вадиш изводи за Бог от тази книга. Тя не е добра за това. Другаде и е силата.

Ами - съгласна съм с теб, че не можем да си правим изводи за Бог, от тази книга!

--------------------
ЛС
мешихи
коментар 16/09/2018, 07:35
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Съобщения: 1 058
Регистриран: 26/02/2018
От: София
Потребител # 390

Цитат(Solly @ 16/09/2018, 06:23) *
Ами - съгласна съм с теб, че не можем да си правим изводи за Бог, от тази книга!

От написаното от теб в темата се вижда, че ти не считаш Бога, Който е погледнал благосклонно на дара на Авел, за истинския Бог. Според теб, Богът на Авел е или човешка измислица или е някакво зло човекоподобно същество, което се представя за истинския Бог, но не е.

Освен това, от написаното от теб дотук в темата се вижда, че ти вярваш, че има истински Бог и че този истински /според теб/ Бог никак не благоволи в проливането на кръв.

Във връзка с горното бих искал да ти задам два въпроса:

1 Богът, който ти вярваш, че е истинският Бог, създал ли е някога нещо? Той ли е създал например растенията, животните и хората?
2 Богът, който ти вярваш, че е истинският Бог, по-силен ли е според теб от Бога на Авел /ако допуснем, че е вярно твърдението ти, че Богът на Авел е някакво зло човекоподобно същество, а не просто човешка измислица/?

Това съобщение е било редактирано от мешихи на 16/09/2018, 08:52

--------------------
Победата на Божите избраници над Сатана е заради кръвта на Иисус Христос и заради свидетелството за Иисус, което Бог им е дал.
ЛС
Solly
коментар 16/09/2018, 08:16
Копирай адреса: #159

star girl
Потребител # 57

Цитат(мешихи @ 16/09/2018, 08:35) *
1 Богът, който ти вярваш, че е истинският Бог, създал ли е някога нещо? Той ли е създал например растенията, животните и хората?
2 Богът, който ти вярваш, че е истинският Бог, по-силен ли е според теб от Бога на Авел /ако допуснем, че е вярно твърдението ти, че Богът на Авел е някакво зло човекоподобно същество/?

Да!

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 16/09/2018, 08:40
Копирай адреса: #160

Advanced Member
Съобщения: 1 673
Регистриран: 21/06/2017
Потребител # 116

Цитат(Solly @ 16/09/2018, 09:16) *
Да!

Значи Единият Бог е създал и злото, тъй като е източникът на всичко и няма нищо извън Него.
В смисъл разбери ме правилно, злото съществува, но дали ще си имаш работа с него и дали ще го проявяваш е твой личен избор.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 16/09/2018, 08:41
ЛС
New
коментар 16/09/2018, 15:40
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Потребител # 7

Не винаги е твой личен избор, Шайни.
Каквото и да правиш, винаги ще се намери някой, за когото твоето действие ще е зло, независимо от намеренията ти. Така, че щом си жив човек, не може да не правиш зло, не може да не го проявяваш. Просто е практически невъзможно!
Затова репликата ти за мен звучи абсолютно безсмислено.
Виж, ако напишеш, че от човек зависи да не е проводник на умишлено зло - това вече е съвсем друго нещо.
За това пише и Библията и дадените от Бог закони в нея.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 16/09/2018, 18:38
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Съобщения: 1 673
Регистриран: 21/06/2017
Потребител # 116

Цитат(New @ 16/09/2018, 16:40) *
Не винаги е твой личен избор, Шайни.
Каквото и да правиш, винаги ще се намери някой, за когото твоето действие ще е зло, независимо от намеренията ти. Така, че щом си жив човек, не може да не правиш зло, не може да не го проявяваш. Просто е практически невъзможно!
Затова репликата ти за мен звучи абсолютно безсмислено.
Виж, ако напишеш, че от човек зависи да не е проводник на умишлено зло - това вече е съвсем друго нещо.
За това пише и Библията и дадените от Бог закони в нея.

Не писах, че няма да го правиш и проявяваш. Писах, че е избор.
Всичко зависи от осъзнаването, но на теб това ти е напълно непонятно, тъй че наистина няма смисъл да говорим.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 16/09/2018, 18:52
ЛС
New
коментар 16/09/2018, 19:31
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Потребител # 7

Да, ти избираш дали да го правиш или не, разбрах те чудесно и точно на това опонирах, че не е избор, защото твоето решение за нещо, колкото и да ти се струва добро, винаги е зло за някого другиго. Това, че в повечето случаи не можем да проследим връзката, не значи, че то не е зло. Причината за това е, че не съществува в нашия свят универсално добро и зло. Затова репликата ти е безсмислена, изразена по точно този начин. Би трябвало да я коригираш, ако искаш да си точна.

--------------------
ЛС
Solly
коментар 17/09/2018, 06:08
Копирай адреса: #164

star girl
Потребител # 57

Цитат(New @ 16/09/2018, 20:31) *
Да, ти избираш дали да го правиш или не, разбрах те чудесно и точно на това опонирах, че не е избор, [защото твоето решение за нещо, колкото и да ти се струва добро, винаги е зло за някого другиго. Това, че в повечето случаи не можем да проследим връзката, не значи, че то не е зло. Причината за това е, че не съществува в нашия свят универсално добро и зло. Затова репликата ти е безсмислена, изразена по точно този начин. Би трябвало да я коригираш, ако искаш да си точна.

Не е логично, доброто винаги да е зло за другиго.
Тогава излиза, че без значение дали вършиш добро или зло, всичко е зло!

Тогава какъв е смисълът да се върши добро?! neprichom.gif

Това съобщение е било редактирано от Solly на 17/09/2018, 06:09

--------------------
ЛС
NVJ
коментар 17/09/2018, 14:14
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Съобщения: 77
Регистриран: 10/10/2017
Потребител # 225

Например едно животно ако е хищник, прави зло,
но всъщност няма избор - ако не похапва месо няма да живее (за съжаление).

Трябва да признаем, че се върши нещо лошо, но не е можело по друг начин (в този случай).

Има разлика, защото някои сякаш оправдават злото, като заявяват,
че то е едва ли не необходимо.

Злото понякога е неизбежно, но не е необходимо, ако се намери начин да бъде избегнато.
ЛС

Отговори в темата
- Solly   Каин и Авел   13/09/2018, 08:01
- - Шрито   Цитат(Solly @ 13/09/2018, 09:01) Защо въпреки че Ка...   13/09/2018, 08:27
|- - Solly   Цитат(Шрито @ 13/09/2018, 09:27) Бог не е бил бла...   13/09/2018, 08:44
|- - Шрито   Има някакъв смисъл явно. Щом нещата са предс...   13/09/2018, 08:48
|- - Riki   Цитат(Solly @ 13/09/2018, 09:44) Значи този бог е о...   13/09/2018, 08:52
- - Riki   Цитат(Solly @ 13/09/2018, 09:01) Защо въпреки че Ка...   13/09/2018, 08:36
|- - Solly   Цитат(Riki @ 13/09/2018, 09:36) Извини ме, как " ...   13/09/2018, 08:38
|- - Шрито   В случая няма голяма разлика, щото всеки раз...   13/09/2018, 08:44
|- - Riki   Цитат(Шрито @ 13/09/2018, 09:44) В случая няма г...   13/09/2018, 08:49
|- - Шрито   „С вяра”... Какво значи това? И Каин го е нап...   13/09/2018, 08:51
|- - Riki   Той ли ти го прошепна   13/09/2018, 08:53
|- - Шрито   Така пише.   13/09/2018, 08:55
|- - Riki   Пише, че може да е имал желание, но делата му ...   13/09/2018, 08:56
|- - Шрито   „Нечестиви”, защото Каин е бил суетен, а не ...   13/09/2018, 09:23
|- - Riki   Виж само, какво ми пишеш! Скучаеш ли? Спиш ...   13/09/2018, 09:30
|- - Шрито   Не ти обяснявам думата „нечестив”, говоря ...   13/09/2018, 12:48
|- - Riki   Не от суета. Вършил е нечестиви дела. И когат...   13/09/2018, 13:09
|- - Шрито   Имал е големи очаквания. Това е, няма друго. ...   13/09/2018, 13:37
|- - Riki   Цитат(Шрито @ 13/09/2018, 14:37) Така си е. Но са...   13/09/2018, 14:05
|- - Шрито   Наистина няма разлика. Едни ще оправдаят Ка...   14/09/2018, 07:35
|- - Riki   Не! Иии, че си упорит! Казано е кой крив, ...   14/09/2018, 07:48
|- - Шрито   Да, инат, или суета. Нали и аз казвам същото. ...   14/09/2018, 07:56
|- - Riki   А -ха! Н ми се измъквай с отклоняване на вн...   14/09/2018, 08:07
|- - Шрито   Мъдрост е нужна, за да успее човек да схване ...   14/09/2018, 08:12
||- - Riki   .. и смирение..   14/09/2018, 08:14
||- - Шрито   То мъдрост без смирение няма.   14/09/2018, 08:30
|- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 14/09/2018, 09:07) А -ха! Н ми се изм...   14/09/2018, 11:03
|- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 14/09/2018, 12:03) А пък че Йехов...   14/09/2018, 16:41
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 14/09/2018, 17:41) Ти с един замах за...   14/09/2018, 20:41
||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 14/09/2018, 21:41) Соли, и ти и аз...   15/09/2018, 04:29
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 05:29) Да, разбирам опити...   15/09/2018, 07:49
|- - Riki   Шайни! Сладкишче! И аз мисля, че въпросъ...   14/09/2018, 21:15
||- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 14/09/2018, 22:15) Шайни! Сладкишче...   14/09/2018, 21:53
|- - New   Цитат(shining_stаr @ 14/09/2018, 12:03) Сине мой, дай ...   15/09/2018, 03:57
|- - shining_stаr   Цитат(New @ 15/09/2018, 04:57) Айде-е-е, отиде коня...   15/09/2018, 07:40
|- - Riki   Мили дами, Както" мъдрият" ни брат ЛуДо...   15/09/2018, 09:00
|- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 15/09/2018, 10:00) Мили дами, Както...   15/09/2018, 15:13
||- - Joshua7   Цитат(shining_stаr @ 15/09/2018, 15:13) Говорили см...   15/09/2018, 15:30
|||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2018, 16:30) Иска й се да е так...   15/09/2018, 15:46
|||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 15:46) Това какво ми се и...   15/09/2018, 15:55
|||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2018, 16:55) Вярно е че цитира...   15/09/2018, 19:18
|||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 19:18) Нищо не нагаждам. ...   15/09/2018, 20:05
||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 15/09/2018, 16:13) Говорили см...   15/09/2018, 15:44
||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 15:44) Искаш да кажеш, че ...   15/09/2018, 16:01
||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2018, 17:01) Въпросите ти не с...   15/09/2018, 16:07
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 17:07) Фактът, че съм още ...   15/09/2018, 16:28
|||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 15/09/2018, 17:28) Няма как да по...   15/09/2018, 16:35
|||- - Riki   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 17:35) Той е толкова неоп...   15/09/2018, 17:18
|||- - Solly   Цитат(Riki @ 15/09/2018, 18:18) Ми защо се доверяв...   15/09/2018, 17:24
||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 16:07) Фактът, че съм още ...   15/09/2018, 17:58
||- - Riki   Джооош!! Като почнеш да повтаряш нещо... ...   15/09/2018, 18:19
||- - Joshua7   Цитат(Riki @ 15/09/2018, 18:19) Джооош!! Като п...   15/09/2018, 19:00
||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2018, 20:00) Със сътворяване ...   15/09/2018, 19:13
||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 19:13) А бога от Библията...   15/09/2018, 20:02
|- - New   Цитат(Riki @ 15/09/2018, 10:00) п. п. прочетох мног...   15/09/2018, 16:59
|- - Riki   А може и да стане и да не е " към момента...   15/09/2018, 21:28
|- - shining_stаr   Цитат(Riki @ 15/09/2018, 22:28) А може и да стане и ...   16/09/2018, 08:08
|- - New   Цитат(shining_stаr @ 16/09/2018, 09:08) Ама много хля...   16/09/2018, 15:34
||- - shining_stаr   Цитат(New @ 16/09/2018, 16:34) Да почвам хляба, зн...   16/09/2018, 15:49
|- - Riki   Оооо дааа! Не помислих!   16/09/2018, 18:04
- - мешихи   Цитат(Solly @ 13/09/2018, 09:01) ... Защо библейския...   13/09/2018, 09:04
|- - Solly   ЦитатЩе дам и моят коментар в качеството ми ...   13/09/2018, 18:02
|- - New   Цитат(Solly @ 13/09/2018, 19:02) И защо твоят Госпо...   13/09/2018, 18:45
|- - Solly   Цитат(New @ 13/09/2018, 19:45) Това къде го пише, С...   13/09/2018, 19:06
|- - New   Стъпка по стъпка ти описах това, на което се ...   13/09/2018, 19:30
||- - Solly   В случая, се фокусира върху жертвите на двам...   14/09/2018, 05:34
||- - мариян   Знам , че много обичаш животните , но няма др...   14/09/2018, 07:09
|||- - Solly   Цитат(мариян @ 14/09/2018, 08:09) Знам , че много...   14/09/2018, 07:27
|||- - мариян   Цитат(Solly @ 14/09/2018, 08:27) Тук изобщо не став...   14/09/2018, 07:40
|||- - Solly   Цитат(мариян @ 14/09/2018, 08:40) Кръвната жерт...   14/09/2018, 08:06
|||- - мариян   Цитат(Solly @ 14/09/2018, 09:06) А ще дадеш ли поне ...   14/09/2018, 10:14
|||- - Solly   Цитат(мариян @ 14/09/2018, 11:14) Всичко е от Бо...   14/09/2018, 16:42
|||- - Шрито   http://forumabv.eu/index.php?showtopic=118...rt=0#entry44050   14/09/2018, 17:20
||||- - Solly   Цитат(Шрито @ 14/09/2018, 18:20) http://forumabv.eu/index.php...   14/09/2018, 18:13
||||- - Шрито   Съжалявам, аз не съм Ошо. Мат. 10:28. И не бойте...   14/09/2018, 21:14
|||- - мариян   Цитат(Solly @ 14/09/2018, 17:42) Да, така е, но това ...   14/09/2018, 21:39
|||- - Solly   Цитат(мариян @ 14/09/2018, 22:39) Струва ми се , ...   15/09/2018, 04:39
|||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 04:39) Искам да кажа, че В...   15/09/2018, 04:44
||||- - Solly   Цитат(Joshua7 @ 15/09/2018, 05:44) Та я кажи сега, за...   15/09/2018, 04:48
|||- - Шрито   Значи когато става дума за хора, жертви на н...   15/09/2018, 07:46
||||- - New   О, действа и още как!   15/09/2018, 17:07
||||- - Шрито   Делата на дявола са „карма”, т.е. заслужено ...   16/09/2018, 18:24
|||- - мариян   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 05:39) Искам да кажа, че В...   15/09/2018, 08:14
|||- - Riki   Виж само! Казваме - " и аз така мисля" ...   15/09/2018, 08:48
||- - New   Цитат(Solly @ 14/09/2018, 06:34) В случая, се фокус...   15/09/2018, 04:06
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 05:06) Защо пишеш за жертв...   15/09/2018, 04:21
||- - New   Не е жертва, а е подарък, Соли. Жертвопринош...   15/09/2018, 04:27
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 05:27) Не е жертва, а е под...   15/09/2018, 04:36
||- - New   Да, принасяне на дарове. Вече ти обясних защ...   15/09/2018, 04:57
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 05:57) Да, принасяне на да...   15/09/2018, 05:01
||- - New   Как да нямам отговор?! Имам и ти го дадох. П...   15/09/2018, 05:07
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 06:07) Да, Бог е извън врем...   15/09/2018, 05:11
||- - New   А не се ли сещаш, че писачите на Библията са ...   15/09/2018, 05:19
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 06:19) А не се ли сещаш, че ...   15/09/2018, 05:30
||- - New   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 06:30) Ха, ти закопа всич...   15/09/2018, 05:38
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 06:38) Ами не е, разбира се...   15/09/2018, 06:11
||- - New   Къде писах, че Бог е измислен, Соли? Писах, че...   15/09/2018, 17:05
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 18:05) Къде писах, че Бог е...   15/09/2018, 17:13
||- - New   Е, да, Бог е непознаваем, още по-малко чрез Би...   15/09/2018, 17:16
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 18:13) Не казвам, че си ка...   15/09/2018, 17:30
||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 15/09/2018, 18:30) че то никоя кн...   15/09/2018, 19:30
|- - мариян   ЦитатПита се : Защо библейският Бог не е пог...   13/09/2018, 21:54
|- - Solly   11. [b]Защо Ми е множеството на жертвите ви? Ка...   15/09/2018, 05:14
|- - мариян   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 06:14) 11. [b]Защо Ми е множ...   15/09/2018, 08:06
|- - Solly   Цитат(мариян @ 15/09/2018, 09:06) Бог не е дал за...   15/09/2018, 15:43
|- - New   На хората им харесва благоуханието на печен...   15/09/2018, 17:13
||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 18:13) На хората им харесв...   15/09/2018, 17:16
||- - New   Изобщо не ти е станало ясно. Заповедите са д...   15/09/2018, 17:27
|||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 18:27) Изобщо не ти е стан...   15/09/2018, 17:33
||||- - New   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 18:33) А ти как позна или ...   15/09/2018, 17:39
||||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 18:39) Това не го разбрах. ...   15/09/2018, 17:43
||||- - New   Е и? Какви изводи съм си извадила за Бог от т...   15/09/2018, 19:45
||||- - Solly   Цитат(New @ 15/09/2018, 20:45) Е и? Какви изводи съ...   16/09/2018, 05:23
||||- - New   Радвам се за това!   16/09/2018, 05:43
||||- - мешихи   Цитат(Solly @ 16/09/2018, 06:23) Ами - съгласна съм ...   16/09/2018, 07:35
||||- - Solly   Цитат(мешихи @ 16/09/2018, 08:35) 1 Богът, който ...   16/09/2018, 08:16
||||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 16/09/2018, 09:16) Да! Значи Едини...   16/09/2018, 08:40
|||||- - New   Не винаги е твой личен избор, Шайни. Каквото ...   16/09/2018, 15:40
|||||- - shining_stаr   Цитат(New @ 16/09/2018, 16:40) Не винаги е твой ли...   16/09/2018, 18:38
|||||- - New   Да, ти избираш дали да го правиш или не, разб...   16/09/2018, 19:31
|||||- - shining_stаr   Цитат(New @ 16/09/2018, 20:31) Да, ти избираш дали ...   16/09/2018, 20:58
|||||- - Solly   Цитат(New @ 16/09/2018, 20:31) Да, ти избираш дали ...   17/09/2018, 06:08
||||||- - New   Съвсем логично е. Затова не се върши умишлен...   17/09/2018, 13:28
||||||- - NVJ   Например едно животно ако е хищник, прави зл...   17/09/2018, 14:14
|||||- - NVJ   Кой знае защо винаги се среща такова мнение,...   17/09/2018, 08:59
|||||- - New   Защото светът ни е дуален, противоположен, д...   17/09/2018, 13:26
|||||- - NVJ   Е да, с това уточнение. Нашият свят е дуален, ...   17/09/2018, 14:01
||||- - мешихи   Цитат(Solly @ 16/09/2018, 09:16) ЦитатЦитат(мешихи...   16/09/2018, 09:06
||||- - Solly   ЦитатОт отговора ти на първия ми въпрос сле...   16/09/2018, 17:40
||||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 16/09/2018, 17:40) Първо, според мен, ...   16/09/2018, 18:19
|||- - shining_stаr   Цитат(New @ 15/09/2018, 18:27) Изобщо не ти е стан...   15/09/2018, 18:13
|||- - New   Кучетата имат емоции, разбира се - тяхното т...   15/09/2018, 19:52
||- - Joshua7   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 17:16) Ок, разбрахме се...   15/09/2018, 18:02
|- - мариян   Цитат(Solly @ 15/09/2018, 16:43) Да, но пък е поглед...   16/09/2018, 08:16
- - мешихи   Цитат(Solly @ 13/09/2018, 09:01) ... Защо библейския...   13/09/2018, 09:06
|- - Solly   Да, но този твой Господ, гледа благосклонно ...   14/09/2018, 08:08
|- - hristiqnin   Цитат(мешихи @ 13/09/2018, 09:06) Ще дам и моя ко...   16/09/2018, 15:04
|- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 16/09/2018, 15:04) Добре си отгово...   16/09/2018, 15:20
||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2018, 15:20) Ако човека нямаш...   16/09/2018, 15:28
||- - New   Значи просто следваш една обречена кауза, с ...   16/09/2018, 15:32
|||- - hristiqnin   Цитат(New @ 16/09/2018, 15:32) Значи просто следв...   16/09/2018, 15:38
|||- - New   Няма значение,че ТИ не виждаш белег в другия...   16/09/2018, 19:25
|||- - hristiqnin   Цитат(New @ 16/09/2018, 19:25) Няма значение,че ТИ...   16/09/2018, 19:42
||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 16/09/2018, 15:28) Като знам в Ког...   16/09/2018, 16:03
||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2018, 16:03) Ама за едни такив...   16/09/2018, 16:37
||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 16/09/2018, 16:37) Йешуа не успя д...   16/09/2018, 17:47
||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2018, 17:47) Ако ти си "жито...   16/09/2018, 19:13
||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 16/09/2018, 19:13) Ти не си ми нито...   16/09/2018, 19:30
||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 16/09/2018, 19:30) Но той, понеже ис...   16/09/2018, 20:05
||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 16/09/2018, 20:05) Къде цитирах Па...   16/09/2018, 22:07
|- - Никодим   Цитат(hristiqnin @ 16/09/2018, 15:04) Добре си отгово...   16/09/2018, 18:24
|- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 16/09/2018, 18:24) Човек наисти...   16/09/2018, 20:28
- - green mile   Според мен, между редовете се усеща, че Каин ...   15/09/2018, 19:22
- - Христов   След 28-та минута: https://www.youtube.com/watch?v=_QFRTqxw-oE   15/09/2018, 23:24
- - hristiqnin   Цитат(Solly @ 13/09/2018, 08:01) Битие 4:1 И Адам поз...   16/09/2018, 14:59

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 19/12/2018, 03:20
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test