test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Гол ли е царя?
D-rA
коментар 09/05/2020, 21:29
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Administrators
Съобщения: 1 053
Регистриран: 20/03/2017
Потребител # 4

Едно детенце казало - Мамо, мамо, защо царят е гол?... От "Новите дрехи на царя"...Аналогията е проста:- Много страшен убийствен вирус... За 3 месеца в България - 90 жертви, бог да ги прости...За 2019 година - 108 хил. годишно, или средно 9000 умрели месечно, по данни на НСИ.
В САЩ - средно годишно умират около 2,8 милиона... Статистика

Сега, за трите месеца вирусни, около 80 хиляди, т.е. около 26 хил/месец или 3-400 хил годишно - твърде далеч от годишните резултати...

Какво е смущаващото - за нормалните статистически данни, никой не се амбицира да свири "Внимание - ужас", а тези статистики са в пъти по-страшни, а сега с един, странно неуловим от безумно богати медицински институции и центрове вирус, светът е на колене, със свалени гащи... Удобно ли е всичко умиращо да е корона следствие?Защо сега светът се паникьоса от една сравнително ниска смъртност, спрямо годишните си статистики - какво се цели и какво се прикрива?

Ще се намери ли някой, накрая да извика - Мамо, мамо, защо този е гол?

--------------------
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Бай Ганьо
коментар 11/05/2020, 21:36
Копирай адреса: #142

Форумен трол
Група: Редовни потребители
Съобщения: 756
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 26

Радвам се, че животът ми в по-голямата си част (да не кажа почти целият) се изниза.
Не бих могъл да живея нормално заобиколен от пълни олигофрени.
До сега някак си успявах.
Но откакто премахнаха голите жени от календарите, ясно беше накъде отива светът.
Та, да ви е честит новият режим.
Дерзайте.
ЛС
Shade
коментар 12/05/2020, 02:53
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Съобщения: 1 319
Потребител # 19

Цитат(Бай Ганьо @ 11/05/2020, 12:36) *
откакто премахнаха голите жени от календарите, ясно беше накъде отива светът.
Та, да ви е честит новият режим.

Премахнаха голите жени от календарите? Брей, много ви е строг новият режим в ЮАР. no.gif
Нека ти е честит, щом настояваш!
Ето нещо от свободния свят без режим, та да изплакнеш очите:

https://www.megacalendars.com/collections/a...lendar-by-helma

--------------------
Things should be made as simple as possible, but not any simpler.
-
ЛС
Бай Ганьо
коментар 12/05/2020, 09:40
Копирай адреса: #144

Форумен трол
Съобщения: 756
Потребител # 26

Изплакнах ги.
Няма що. laugh.gif
ЛС
D-rA
коментар 12/05/2020, 09:49
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 4

Цитат(Бай Ганьо @ 12/05/2020, 10:40) *
Изплакнах ги.
Няма що. laugh.gif

Виж идеи за подарък - иде лято sunbathing.gif

--------------------
ЛС
lati1960
коментар 12/05/2020, 11:23
Копирай адреса: #146

Advanced Member
Съобщения: 2 784
Регистриран: 20/04/2019
Потребител # 519

Цитат(D-rA @ 12/05/2020, 10:49) *
Виж идеи за подарък - иде лято sunbathing.gif

Вие се бъзикате, но нека ви питам нещо:
Какво стана с ИДИЛ, с Ислямска държава?
С мигрантската криза?
Ми със злодея Путин? И с другия, с Ердоган?
Ким Чен Ир се покри, но какво правим с врага в Техеран?
За Ирак и Афганистан да не говорим, сякаш ги няма тези територии вече!
Либия, Африка въобще, сякаш са на друга планета.
А за вътрешните проблеми у нас да не споменаваме, не е редно. Враг имаме да борим!
Забелязвате ли какво се случва? Покрай тоя вирус. Или само на мен ми се привиждат корона призраци?
Разбирам, че чувството за хумор е нормалната реакция на целия абсурд, който ни сполетя напоследък. Но, ако не намерим начин като общества да проконтролираме властта навсякъде, повярвайте ми, в още по-големи абсурди и безумия ще ни вкара!
Как го виждате това - контрол над самозабравилите се управници в режим на кризи и пандемии? Напълно сериозен въпрос.
Аз вярвам в демокрацията и свободата, вкл. на пазара, правата на хората, и т. н. Но е видно, че това не работи, в новата ситуация. То и преди корпоративният сектор и властта си бяха взаимно обвързани като сиамски близнаци, тоже финансовия и всичко останало. Тоест реална демокрация и свободен пазар реално никъде нямаше. Което лъсна отчетливо покрай вируса. Но покрай него властта се опитва да увековечи този абсурден режим. Което лично аз не одобрявам. А вие?

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 12/05/2020, 11:25
ЛС
Питето
коментар 12/05/2020, 20:06
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Съобщения: 2 509
Регистриран: 08/06/2017
Потребител # 81

Ми виж цените на бензиностанциите и ако имаш акъл ще се сетиш кво е станало с петролните юнаци и що са поспрели с простотиите.

--------------------
"Историята служи на българите да не си вземат поука от нея." Фра Дяволо
ЛС
lati1960
коментар 12/05/2020, 21:14
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Питето @ 12/05/2020, 21:06) *
Ми виж цените на бензиностанциите и ако имаш акъл ще се сетиш кво е станало с петролните юнаци и що са поспрели с простотиите.

Временно е.
Скоро махалото ще иде в другата крайност.
Няма безплатен обяд, наясно си. Сметката за корона безвремието ще трябва да се плати!
ЛС
Питето
коментар 13/05/2020, 19:17
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 81

Махалото... е поограничено и няма да се връща в тази посока. Поне няма да се върне колкото им се иска на петролните юнаци. Щом дори аз, на този евтин бензи се замислям за хибриден автомобил, смятай докъде се е стигнало с махалото...

--------------------
ЛС
lati1960
коментар 14/05/2020, 11:30
Копирай адреса: #150

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Питето @ 13/05/2020, 20:17) *
Махалото... е поограничено и няма да се връща в тази посока. Поне няма да се върне колкото им се иска на петролните юнаци. Щом дори аз, на този евтин бензи се замислям за хибриден автомобил, смятай докъде се е стигнало с махалото...

Дано да си прав. /Аз също съм на бензин, но си мечтая за "Тесла" електро, ех, дано, ама... a4dff7b7.gif /
Все пак съм скептичен относно предположението ти. Като лично мнение, разбира се. Без претенции.
Според както аз видях и преживях тези два-три месеца корона безумие, отделно от теорията на конспирациите, ми се привидя една много интересна причина да ни сполети всичко това. Ще я споделя, пък ти и останалите кажете, какво мислите. Та, една от причините да ни набутат в корона парализата, е именно все по-нарастващият контрол в глобален и дори местен мащаб на обществата, граждански, и не чак толкова, върху елитите, които ни управляват. Говоря и за политическата сфера, макар да е далеч от желаното, но в икономическия, пазарния сектор, там нещата се развиват все повече в полза на широките обществени слоеве, а не за елита, най-общо казано, за властта и супер богатите. Макар малък процент наистина да държи огромна част от активите в света, то този ресурс все повече е на хартия, макар и банкова, финансова, в реалността обаче днес елитите все повече трябва да се съобразяват с общественото мнение и гражданския натиск. Причините са две - свободните медии и глобалната интернет мрежа, информационната, която не позволява властта днес да се държи като тази отпреди векове, дори десетилетия. Да не обяснявам повече, мисля е ясно. Та, в този смисъл донякъде може би си прав, че вече не е възможно властите навсякъде да си правят каквото си искат, във всякакъв смисъл, включително в този, за който говорим - за цени, икономика, финанси, и т. н. Тоест, чрез вируса, реален или не, елитът се опита да блокира донякъде гражданското влияние на масите и обществото върху него, за да взима решения в полза на хората, а не на ограничените обръчи и кръгове около властта. И, както виждаме, на властите навсякъде им е много трудно да се разделят с този инструмент, с вируса, и мерките, които ни наложиха заради него. Засега у нас се въведе някаква хибридна пародия на същите, до 14 юни, после ще видим. Тоест, сега обществото ни е като една полубременна жена, така да се каже, в полупандемия и полумерки. Пък всеки да се оправя както може и както иска. Както винаги, нашите власти чисто по андрешковски и бих казал по Тодор Живковски и Татовски хем се опитват да угодят на Началството отвън, но и да не притискат много народеца, да не стане някоя беля, с властта. Щото това е най-голямата далавера у нас, знаем си го. Та така. Може и да си прав, може и не, ще видим. За мен обаче е ясно от месеци, че вече никога управляващите няма да изоставят опитите си да ни налагат подобни ограничения, с едно или друго оправдание. Сега беше вируса, ще е още с месеци, после... не знам. Но, подобен режим перфектно ги устройва, защо да го премахват? Особено у нас, където няма вече почти никаква гражданска и обществена съпротива.

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 14/05/2020, 11:31
ЛС
Питето
коментар 14/05/2020, 17:45
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 81

Стига конспирации, ми вземи попрочети некой учебник по икономика. Активите на елитите са активи, само ако има кой да иска да ги купи. Нема ли мераклия с пари, актива вече не е актив. Та като преразпределят света, и като погубят излишното население, то активите им ще поевтинеят и тези вече нЕма да са толкова богати. Дори ще има обратен процес — ще има прекалено много богати, дето ще наддават за дреболии щото нали тези дето ги произвеждаха евтино вече ги нЕма, и са останали малко производители, дето вдигат цената... Абе твоята теория за преразпределянето е "богатите правят едни схеми, как да обеднеят и да няма кой да им работи и кого да командорят". За мен е тъпо, но пък знам ли

--------------------
ЛС
lati1960
коментар 14/05/2020, 19:18
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Питето @ 14/05/2020, 18:45) *
Стига конспирации, ми вземи попрочети некой учебник по икономика. Активите на елитите са активи, само ако има кой да иска да ги купи. Нема ли мераклия с пари, актива вече не е актив. Та като преразпределят света, и като погубят излишното население, то активите им ще поевтинеят и тези вече нЕма да са толкова богати. Дори ще има обратен процес — ще има прекалено много богати, дето ще наддават за дреболии щото нали тези дето ги произвеждаха евтино вече ги нЕма, и са останали малко производители, дето вдигат цената... Абе твоята теория за преразпределянето е "богатите правят едни схеми, как да обеднеят и да няма кой да им работи и кого да командорят". За мен е тъпо, но пък знам ли

По принцип си прав, но пропускаш нещо много важно. Технологиите. Роботизирането. Във всичко. Тоест, елитът най-общо казано, вече няма нужда от толкова много народ, който да им се пречка, да им протестира, и да им казва как да го управляват. И да изпояжда всичко, съсипвайки хубавата им планетка. Разбираш ли? Вече си имат машините, идат роботите, после киборгите... накрая биороботите, новият "човек", генно модифицираният. Ако си мислиш, че това е фантастика, объркал си се. Дори което е днес преди векове е било фантастика, нали. Разбираш за какво говоря. Затуй ни спретнаха тая парализа, и няма да се откажат лесно от нея, ето:
https://www.svobodnaevropa.bg/a/30593577.html
Ще ни тормозят до дупка, за да не им държим сметка. Понеже, както е и темата, виждаше се отдавна, че "царят" е гол. Лъсна грозното и мръсно дупе на властта, навсякъде. Тоест, елитът не е от добри, умни и отговорни чичковци и лелки, които ни мислят доброто и доброто на обществото. Тъкмо обратното. И, за да тушират което се очакваше чрез новите технологии и информационния бум, а се очакваше отпор на техните безумия, те ни натресоха още по-голямо безумие. И няма да спрат! В една своя класика "Пинк Флойд" пееха за свинете господари, кучетата пазачи, и стадото овце. Та, бяха лъснали задните свински части на властта, навсякъде. Кучетата пазачи се оядоха до степен, че се оляха. А стадото се угои дотам, че поумня, изхитри се, и предяви претенции към вълците в овчи кожи, към лъжепастирите, поиска нова кошара, удобства, тучни поляни, и още куп екстри, и то за всички божии овчици. Да де, ама няма как да стане. И кво праим? Ми което наблюдаваме сега. И ще гледаме и занапред. Мразя да го изричам, но - нали ви казах! Че така ще стане. Няма да се откажат от вируса. Дори повече, ще измислят още нови ограничения, по всеки повод, за всяко нещо, за да парализират отпора на гражданските общества навсякъде. Това очаквам аз. А ако някои очаквате светло бъдеще, о кей, дано. Това бих казал. Но, дълбоко се съмнявам. Ще е добро пак за тези, които орбитират около властта и златния Телец, на когото тя служи. Нищо ново под слънцето. Раята обаче трябва да си знае мястото! А като гледам, тя и не си дава зор да протестира много. Ето колко човека излязоха днес на протеста у нас, в София:
https://btvnovinite.bg/bulgaria/partija.html

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 14/05/2020, 19:59
ЛС
Riki
коментар 14/05/2020, 21:14
Копирай адреса: #153

Advanced Member
Съобщения: 1 471
Потребител # 32

Ти беше ли на протеста?

--------------------
"Разни хора, разни идеали."
ЛС
lati1960
коментар 14/05/2020, 22:00
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Riki @ 14/05/2020, 22:14) *
Ти беше ли на протеста?

Не. В момента не съм в София. Още съм под карантина, в провинцията. В една къща на сестра ми.
И не мисля, че конкретно моето участие ще решѝ нещо. Видно е, че по-голямата част от българското общество одобрява сегашната власт, с всичките ѝ косури и недостатъци, и качества. Самата власт по принцип е израз на обществените очаквания. Нормално. Примирил съм се с това. Смятам, че нещата трябва да са различни, но може би греша. Реалността е такава, каквато е, трябва да се примиряваме. Аз съм. С това. Продължаваме напред. А ти бъди здрава, както и всички тук! Успех желая!
ЛС
Riki
коментар 14/05/2020, 22:19
Копирай адреса: #155

Advanced Member
Потребител # 32

Така ли ?!
В карантина?! Че и в провинцията?!

Бре! Отнесъл си се нечувано сериозно за "коронован призрак". Направо не мога да повярвам!!
Добре, нали не вярваш в този "коронован призрак"! Нали е ...как беше...конспирация?!
Манипулация на управляващите, да затънем в дългове... ..., а как се отзова в изолация някъде, в провинцията?!?
От какво се страхуваш тогава?! Не разбирам, извинявай!

Извинявай много за реакцията ми...По принцип, постъпил си правилно. Просто останах с впечатлението, че не вярваш на теорията за вируса.....извинявай ....

Аз за участието ти....ако всеки мисли така, тогава е нормално да са само толкова хората в протеста и да си я караме така ....

Това съобщение е било редактирано от Riki на 14/05/2020, 22:22

--------------------
ЛС
lati1960
коментар 15/05/2020, 21:01
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Riki @ 14/05/2020, 23:19) *
Така ли ?!
В карантина?! Че и в провинцията?!

Бре! Отнесъл си се нечувано сериозно за "коронован призрак". Направо не мога да повярвам!!
Добре, нали не вярваш в този "коронован призрак"! Нали е ...как беше...конспирация?!
Манипулация на управляващите, да затънем в дългове... ..., а как се отзова в изолация някъде, в провинцията?!?
От какво се страхуваш тогава?! Не разбирам, извинявай!

Извинявай много за реакцията ми...По принцип, постъпил си правилно. Просто останах с впечатлението, че не вярваш на теорията за вируса.....извинявай ....

Аз за участието ти....ако всеки мисли така, тогава е нормално да са само толкова хората в протеста и да си я караме така ....

Усложняваш нещата, поради липса на инфо, нормално. Не желая да персонализирам себе си тук. Вече съжалявам, че го споменах.
Но, налага се да обясня. Всеки, който се завърне отвън, подлежи на поне 14 дневна карантина. Това е. Повече няма да обяснявам.
Що касае протестите, у нас няма спонтанни такива, затова не участвам. Всички са политизирани, активни мероприятия. Преди бяха умните и красивите, т. нар. реформатори, на които г-н Борисов помогна, за да го върнат на власт. Знаем кат. Чрез ДПС. Днес други драпат да се доредят, а аз не желая да участвам в това театро. Това си е БКП нови и ДС старо, нищо различно. Ще спра дотук, щото не желая да обиждам целокупния български народец, той си е такъв, какъвто е, никой не си избира Родината. Нито народа. sad.gif
ЛС
Riki
коментар 16/05/2020, 11:45
Копирай адреса: #157

Advanced Member
Потребител # 32

О, недей да съжаляваш! Харесва ми, когато някой сподели нещо. Ти, обаче, го направи наполовина, та няма как. Всъщност, трябваше да се сетя, но не допусках, че ще ..........няма значение.

За протестите ми стана интересно, че хем малко хора са излезли, хем. ...няма смисъл от нас....т.е. опре ли до действия......... се скатаваме и си търсим причини (не е персонално към теб).
Еми, такова бъдеще ни очаква. Що други не искат да се върнат? Хората са го казали . "На каквото си постелиш, на това ще седнеш".... wink.gif

За вируса!
Вчера един младеж ме уби направо! Вика ми: "к'ъв ти вирус! Повече хора са умрели от любов, отколкото от вируси"!
Много ни е паднало нивото в училище! wacko.gif no.gif

Това съобщение е било редактирано от Riki на 16/05/2020, 11:51

--------------------
ЛС
lati1960
коментар 17/05/2020, 09:25
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Riki @ 16/05/2020, 12:45) *
О, недей да съжаляваш! Харесва ми, когато някой сподели нещо. Ти, обаче, го направи наполовина, та няма как. Всъщност, трябваше да се сетя, но не допусках, че ще ..........няма значение.

За протестите ми стана интересно, че хем малко хора са излезли, хем. ...няма смисъл от нас....т.е. опре ли до действия......... се скатаваме и си търсим причини (не е персонално към теб).
Еми, такова бъдеще ни очаква. Що други не искат да се върнат? Хората са го казали . "На каквото си постелиш, на това ще седнеш".... wink.gif

За вируса!
Вчера един младеж ме уби направо! Вика ми: "к'ъв ти вирус! Повече хора са умрели от любов, отколкото от вируси"!
Много ни е паднало нивото в училище! wacko.gif no.gif

Конкретно за вируса не съм капацитет, за да се произнасям. Слушам обаче едно предаване в момента, в което водещата зададе интересен въпрос по пандемията и мерките, конкретно у нас. А въпросът беше в смисъл: Преди седмица-две заразените у нас бяха по-малко, но имаше строги мерки, сега са повече, а вече не сме под карантина, а в, как беше, в епидемиологична обстановка? Какъвто и да е отговорът, за мен всички действия не само в България от самото начало, когато разбрахме за вируса, са напълно неадекватни, закъснели и абсурдни. Но, само мнение, нищо повече. Както и това, че не само според мен вирусът беше много хитро използван от властите навсякъде за съвсем различни цели. Но, и това вече не е новина.
За протестите да кажа. Не само според мен у нас няма развито гражданско общество и демокрация, просто защото няма желание за това, няма обществено очакване по същото. Отдавна съм разбрал, и не само аз, че в България повечето хора не желаят да има ред, законност и справедливост, колкото и клиширано да звучи. А причината е тривиална - парѝ. Ако има спазване на морал, етика и законност, то повечето от тези, които правят големи парѝ, няма да могат, по разбираеми причини. Даже на по-ниско ниво е същото, нарича се далавера, шуробаджанащина, сив сектор, черен сектор, престъпност... Абе директно ще го река: Ако у нас има ред, законност и справедливост, затворите няма да стигнат. Щото голямата част от любимия ни народец ще е за там! И не се притеснявам да го кажа, защото е факт. Ето по тази причина е голяма съпротивата и срещу мен, не само тук, и в другия раздел. Понеже изобличението не се нрави никому. Не че и аз съм цвете, по-добър от останалите, за да обобщавам така от пиедестала на непогрешимост и святост, не. Но такава е истината, тя касае всички ни, и който я отрича просто лъже. Да, знам, има и добри, свестни хора, и не са малко. Които с труд и честно си изкарват хляба, гледат си децата и семействата, така е. Но, такива са малка част у нас, а и по света, сблъсквал съм се и навън. Затуй реални протести няма, няма и да има, понеже те са манипулирани и обслужват една и съща каста, която реализира горните обществени очаквания. Обществото иска да живее така, и политиците им го осигуряват. Това е. Обществото не иска светци да го управляват, понеже те ще го накарат и то да живее като тях! Разбираш.
Иначе примери бол, днес изброиха част от фирмите, големите, които са се възползвали предимно от финансовата помощ по време на пандемията. И, пак са си те: На Домусчиеви, на Пеевски, на Ковачки, Златеви... цялата пасмина партийна, касичките на властта. Върхът пък на омерзението бяха излезлите есемеси между господата Божков и финансовия шеф Горанов:
https://topvesti.bg/c/d_kuHXIBSd2VWSbwseyc/...a-vladi-goranov
Какво да коментирам повече. Борба за власт и парѝ, отвсякъде, с всички средства. С протести това не може да се оправи. То е все едно с голи ръце да опитваш да разплетеш отровно змийско кълбо. Няма начин. Ще си чакам, знаеш Кого. Преди Той да дойде, все така ще е, и още по-зле ще става. Страшно дори!

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 17/05/2020, 09:47
ЛС
ЕксГорски
коментар 17/05/2020, 14:10
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Съобщения: 166
Регистриран: 01/11/2019
Потребител # 556

Цитат(lati1960 @ 17/05/2020, 09:25) *
Ето по тази причина е голяма съпротивата и срещу мен,

Ама ти си патетичен!
Каква съпротива, какви пет лева?!
В началото беше забавен, сега си ... скучен! no.gif
ЛС
Riki
коментар 17/05/2020, 15:59
Копирай адреса: #160

Advanced Member
Потребител # 32

Трябва да си го чел и в другия форум, за да ....придобиеш някаква представа за .....как да кажа.....терзанията му......

Лати, ето ти за пример Горския.

Понякога така ви се възхищавам на всички, който сте поели по друг път, извън България!

Лати, това е действие! Не одобрили нещо, взели решение. Изпълнили.

Иска се може би сила?!? Има трудности. Но това е да ковеш собствената си съдба.

Човек не бива да губи надежда и вяра grin.gif tan.gif

Това съобщение е било редактирано от Riki на 17/05/2020, 16:02

--------------------
ЛС
Shade
коментар 17/05/2020, 17:07
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(Riki @ 17/05/2020, 06:59) *
Човек не бива да губи надежда и вяра grin.gif tan.gif

Всъщност човек не бива да губи любовта. Надеждата и вярата са на втори план, те не са съзидателни категории. Любовта е силата, която може да твори чудеса. Отразено е отчетливо в човешката история, изкуство и култура.

--------------------
-
ЛС
lati1960
коментар 17/05/2020, 19:42
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Shade @ 17/05/2020, 18:07) *
Всъщност човек не бива да губи любовта. Надеждата и вярата са на втори план, те не са съзидателни категории. Любовта е силата, която може да твори чудеса. Отразено е отчетливо в човешката история, изкуство и култура.

Не съм в позицията да ви опровергавам, още по-малко да ви съдя, тук. Истината е, че просто вече нямам надежда за този свят. Ако ме разбирате. Не че иначе не. Вече няколко пъти писах, че управленията навсякъде са извадка на народната воля, мераци и щения. И така е. За добро или за лошо обаче, аз не се вписвам в това. Не мога като другите, като повечето, признавам си. Проблемът е за другия раздел, но след като сте ме зачекнали и тук, ще го кажа: Повечето хора очакват този живот, биологичния, познаваемия, един ден да стане съвършен. /Вярващите чакаме това след ново Идване на Господ/ Само че, дали е възможно, за този, за тленния? По принцип хората, в не малката си част, вече сме постигнали възможното съвършенство на биологичното си битие. Мисля, че ще се съгласите. Достигнали сме предела, е, има и още, в технологично отношение, но е факт. Е, виждате ли много щастливци наоколо? Аз, не. Защо? Просто е. Защото, въпреки огромните екстри, които постигнахме, относителните мир, спокойствие и благодат, ние продължаваме да страдаме, боледуваме и умираме. Да, ще кажете, това е част от живота. От този, така е. Само че, повечето не вярвате, че има друг, нов, съвършен, истински. Аз вярвам! И оттам конфликта ми, най-вече духовния, с повечето от вас. Не че съм повече и че не съм грешник като всички, несъвършен също, с всичките си косури. Но чакам и се надявам на друг живот, този път го извървях, и не че съм стар, но вътре в себе си вече нямам накъде повече. Яденето и пиенето не ме вълнуват, нито напушването, друсането, технологичните играчки... Но съм жив, вътрешно. Копнея за нещо друго, за нещо повече. И знам какво е. Обещано ми е, от Един, Който стана Жертва не само за мен, но и за всеки, който търси повече от плътта, тленното и материалното. Това е. Не се превъзнасям, нито големея. Просто споделям защо съм това, което съм, и защо пиша това, което пиша. Примирил съм се, че не мога да променя нищо. Хората, повечето, са се втурнали като луди да преследват суетни и временни неща, власт, парѝ, материални придобивки, и т. н. Мен това не ме вълнува. Наситих се. Достатъчно. Затуй не ме вълнува и властта, и тя е суета, на този свят. Всичко отминава, като прах по вятъра, като беше в една класика:

Е, мисля че казах достатъчно. Дори отгоре. Поздрави от мен с песента, към всички ви! Аз просто нашепвам неща, които гениални хора и творци са изпели, нарисували и написали. Бъдете здрави! Нищо лошо от мен. Всички сме прах по вятъра!
ЛС
Shade
коментар 17/05/2020, 20:27
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(lati1960 @ 17/05/2020, 10:42) *
Хората са се втурнали като луди да преследват суетни и временни неща, власт, пари, материални придобивки. Виждате ли много щастливци наоколо?
Копнея за нещо друго, за нещо повече. И знам какво е. Чакам друг живот. Обещан ми е, от Един, Който стана Жертва не само за мен, но и за всеки, който търси повече от плътта, тленното и материалното.

Накратко.
Да, някои хора преследват временни неща, власт, пари, материални придобивки.
Други, обаче, осмислят живота си в стремеж към непреходни ценности. Любовта е в основата на тези ценности. Любов към духовно и физическо развитие. Любов към партньор, семейство, деца... Любов към наука или изкуство...
Реалното щастие е в любовта към нещо стойностно и реално. Не е необходим Вечен живот за постигането му. В този аспект Вечен живот, предложен на вересия, звучи отегчително и досадно.
Въз основа на споделеното от теб, очевидно ти липсва любов и хъс в резултат на тази любов. Затова чакаш друг живот, спуснат наготово. "Обещан" от Някой си, който по непотвърдени данни уж се бил жертвал не само за теб, но и за други такива.
Този Бог жив да го ожалиш, ако наистина възнамерява да се обгради във вечността с пасивни безделници, които освен да се молят, покайват, цитират чужди мисли и възхваляват, друго не умеят...

Това съобщение е било редактирано от Shade на 17/05/2020, 22:00

--------------------
-
ЛС
Dani
коментар 24/05/2020, 08:30
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Съобщения: 295
Регистриран: 02/05/2020
Потребител # 593

Цитат(Shade @ 17/05/2020, 21:27) *
Въз основа на споделеното от теб, очевидно ти липсва любов и хъс в резултат на тази любов. Затова чакаш друг живот, спуснат наготово. "Обещан" от Някой си, който по непотвърдени данни уж се бил жертвал не само за теб, но и за други такива.

Не си разбрал правилно, Лати е перфекционист, той не харесва това, че животът не е перфектен, мечтае за живот, който да е справедлив за всички. Принципно хубаво желание, но на този, а ако има и други светове много вероятно и на тях също, няма перфетна справедливост.

Това съобщение е било редактирано от Dani на 24/05/2020, 08:32

--------------------
"Толкова е просто да бъдеш добър. Трябва само да се поставиш на мястото на другия човек, преди да започнеш да го съдиш.“ Марлене Дитрих
ЛС
Shade
коментар 24/05/2020, 17:30
Копирай адреса: #165

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(Dani @ 23/05/2020, 23:30) *
Не си разбрал правилно, Лати е перфекционист, той не харесва това, че животът не е перфектен, мечтае за живот, който да е справедлив за всички. Принципно хубаво желание, но на този, а ако има и други светове много вероятно и на тях също, няма перфетна справедливост.

Чудесно е, че поясняваш кой какво разбрал и какво не разбрал, но това не е единствената дискусия по въпроса. Отчетлива реалност в продължение на милиони години е развитието и адаптирането на видовете. Като единствена справедливост на живота. В този аспект личният принос на индивидите би могъл да е микроскопична част от тази справедливост, но суетните дребни желания на индивидите определено не са. Поради което индивидите с техните желания са на заден план в тази справедливост, колкото и да им се иска.
И да има живот на други светове, той ще се крепи на същата справедливост, иначе няма да го има.

--------------------
-
ЛС
Dani
коментар 25/05/2020, 10:56
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Съобщения: 295
Регистриран: 02/05/2020
Потребител # 593

Цитат(Shade @ 24/05/2020, 18:30) *
Отчетлива реалност в продължение на милиони години е развитието и адаптирането на видовете. Като единствена справедливост на живота.

Дааа, но дали тази единствена справедливост е перфектна? misli.gif

Това съобщение е било редактирано от Dani на 25/05/2020, 11:03

--------------------
"Толкова е просто да бъдеш добър. Трябва само да се поставиш на мястото на другия човек, преди да започнеш да го съдиш.“ Марлене Дитрих
ЛС
Shade
коментар 25/05/2020, 17:40
Копирай адреса: #167

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(Dani @ 25/05/2020, 01:56) *
Дааа, но дали тази единствена справедливост е перфектна? misli.gif

Нищо по-перфектно от онова, което осигурява оцеляване на живота и възраждането му след глобални катастрофи, предизвикани от масирани мощни вулканични изригвания или падане на масивен метеорит. С резултат цялостно блокиране достъпа на слънчевата светлина до планетата за продължителен период от време.

--------------------
-
ЛС
trаnsalp
коментар 25/05/2020, 20:43
Копирай адреса: #168

Advanced Member
Съобщения: 6 519
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Цитат(Shade @ 25/05/2020, 18:40) *
Нищо по-перфектно от онова, което осигурява оцеляване на живота и възраждането му след глобални катастрофи, предизвикани от масирани мощни вулканични изригвания или падане на масивен метеорит. С резултат цялостно блокиране достъпа на слънчевата светлина до планетата за продължителен период от време.

Дали е било справедливо и за динозаврите? Тяхната адаптация приключила. Едни видове /индивиди/ изчезват, други оцеляват, но защо оцеляването да е задължително справедливо? Дали това е с право?

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 25/05/2020, 20:46

--------------------
ЛС
Shade
коментар 25/05/2020, 20:50
Копирай адреса: #169

Advanced Member
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 25/05/2020, 11:43) *
Дали е било справедливо и за динозаврите? Тяхната адаптация приключила. Едно видове изчезват, други оцеляват, но защо оцеляването да е задължително справедливо?

Справедливостта е функция на ефективната адаптация. Защо да е несправедливо за динозаврите, които съществуват и до ден днешен? Не си ли виждал гущер? Изчезнали са гигантските динозаври. Имаш ли идея какво количество растителност е нужно да бъде унищожена, за да се нахрани туловище с тегло 70 тона.

--------------------
-
ЛС
D-rA
коментар 25/05/2020, 21:22
Копирай адреса: #170

Advanced Member
Потребител # 4

Цитат(Shade @ 25/05/2020, 21:50) *
Справедливостта е функция на ефективната адаптация. Защо да е несправедливо за динозаврите, които съществуват и до ден днешен? Не си ли виждал гущер? Изчезнали са гигантските динозаври. Имаш ли идея какво количество растителност е нужно да бъде унищожена, за да се нахрани туловище с тегло 70 тона.

"В продължение на повече от 160 млн. години, започвайки от късния триас преди около 230 млн. години, те са най-широко разпространените сухоземни гръбначни животни на Земята."
Значи е имало толкова милиони години с какво да се хранят... Ние хората, колко години сме на тази земя?

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- D-rA   Гол ли е царя?   09/05/2020, 21:29
- - agrippa   Има много хора, които го викат и го мислят то...   10/05/2020, 03:02
- - Тарабас   Работя от осем години в пневмология, 20 месец...   10/05/2020, 12:00
|- - wal   ЦитатАнтиваксъри, 5G-кретени, маниготовагри...   11/05/2020, 21:00
|- - admiral   RE: Гол ли е царя?   14/05/2020, 14:05
|- - hela   Благодаря за информацията! Царят не е гол....   21/05/2020, 03:54
||- - ЕксГорски   И ти се завърна - добре дошла! Ей, този ви...   21/05/2020, 11:27
|- - Радио Ереван   Цитат(Тарабас @ 10/05/2020, 13:00) Работя от осе...   25/05/2020, 16:10
- - Питето   В тази посока, може да махнем пешеходните пъ...   10/05/2020, 18:26
|- - D-rA   Болшинството починали, са със съпътстващи з...   10/05/2020, 18:51
||- - Тарабас   Докторката от Сливен, дето на 42 почина, какв...   10/05/2020, 19:23
|||- - D-rA   Цитат(Тарабас @ 10/05/2020, 20:23) Докторката о...   10/05/2020, 20:17
|||- - Ask   Цитат(Тарабас @ 10/05/2020, 20:23) Докторката о...   10/05/2020, 20:32
|||- - Riki   Не съм видял епидемиолог, който да е против ...   10/05/2020, 20:40
||||- - Ask   Цитат(Riki @ 10/05/2020, 21:40) Не съм видял епиде...   11/05/2020, 07:10
||||- - Riki   доц. д-р Мангъров не отрича, това , което писа...   12/05/2020, 19:14
|||- - evanka   Цитат(Ask @ 10/05/2020, 20:32) Човечеството не се ...   11/05/2020, 11:34
|||- - Ask   Цитат(evanka @ 11/05/2020, 12:34) Има едно такова п...   12/05/2020, 19:04
|||- - Riki   "Дългосрочна цел" . Вярваш ли го? Сам ка...   12/05/2020, 19:11
|||- - Ask   Цитат(Riki @ 12/05/2020, 20:11) "Дългосрочна це...   12/05/2020, 20:10
|||- - Riki   Ми....знам ли?! Според теб?   12/05/2020, 20:32
|||- - Ask   Цитат(Riki @ 12/05/2020, 21:32) Ми....знам ли?! Спо...   12/05/2020, 21:37
|||- - evanka   Цитат(Ask @ 12/05/2020, 21:37) На мене също ми е тр...   12/05/2020, 23:20
||- - Тиара   Цитат(D-rA @ 10/05/2020, 19:51) Болшинството по...   20/05/2020, 12:54
|||- - ЕксГорски   Първо трябва да минеш през тук   20/05/2020, 13:54
||||- - Тиара   Цитат(ЕксГорски @ 20/05/2020, 14:54) Първо тряб...   20/05/2020, 16:13
|||- - Shade   Цитат(Тиара @ 20/05/2020, 03:54) Не зная какво с...   20/05/2020, 15:26
|||- - Тиара   Цитат(Shade @ 20/05/2020, 16:26) Вируси се срещат в...   20/05/2020, 16:10
|||- - Shade   Цитат(Тиара @ 20/05/2020, 07:10) Здравей, Шейди...   21/05/2020, 02:45
||- - Thursday Next   https://today.rtl.lu/news/world/a/1499872.html https://www.aerzteblatt.de/nachr...   24/05/2020, 13:46
|- - Riki   Много добро сравнение! Да махнем пешеходн...   10/05/2020, 20:29
- - lati1960   Цитат(D-rA @ 09/05/2020, 22:29) Едно детенце ка...   10/05/2020, 21:01
- - Mukaveev   Изобщо не е за подценяване вируса, майка му ...   10/05/2020, 21:41
|- - Shade   Цитат(Mukaveev @ 10/05/2020, 12:41) Аз мисля , че го и...   11/05/2020, 04:57
|- - Mukaveev   Цитат(Shade @ 11/05/2020, 05:57) Само температура? ...   11/05/2020, 22:50
|- - trаnsalp   Цитат(Mukaveev @ 11/05/2020, 23:50) Средата на януар...   12/05/2020, 20:59
|- - Mukaveev   Цитат(trаnsalp @ 12/05/2020, 21:59) Само за информа...   13/05/2020, 20:30
|- - Riki   Беше много зле, едва оцеля и мина само и един...   13/05/2020, 20:46
|- - trаnsalp   Цитат(Mukaveev @ 13/05/2020, 21:30) Нито витамин С с...   13/05/2020, 21:00
||- - Riki   Д-р Транс, Муки е оцелял. Т.е. го е изкарал. Мо...   13/05/2020, 21:13
|||- - trаnsalp   Цитат(Riki @ 13/05/2020, 22:13) Д-р Транс, Муки е оц...   13/05/2020, 21:18
|||- - Mukaveev   Цитат(Riki @ 13/05/2020, 22:13) За това ми трябва н...   13/05/2020, 22:28
|||- - Riki   Дракула?!?! Като не си я даваш за общото ...   13/05/2020, 22:35
||- - Mukaveev   Благодаря....... ще пробвам. Забелязал съм , че ...   13/05/2020, 22:26
|- - evanka   Цитат(Mukaveev @ 13/05/2020, 20:30) Нито витамин С с...   13/05/2020, 23:12
- - Ask   Цитат(D-rA @ 09/05/2020, 22:29) Едно детенце ка...   11/05/2020, 07:49
|- - Радио Ереван   Цитат(Ask @ 11/05/2020, 08:49) Ако прочетеш после...   11/05/2020, 12:20
|- - Питето   В момента тук-там има територии по света, де...   11/05/2020, 20:14
- - Karmic wheel73   Голям залък лапни,голяма дума не казвай. Да ...   11/05/2020, 08:51
- - evanka   Всяка държава има статистика за смъртностт...   11/05/2020, 10:10
- - iridium   Мисля, че цялата дандания бе за да не се (пре)...   11/05/2020, 13:43
|- - evanka   Цитат(iridium @ 11/05/2020, 13:43) Мисля, че цялата ...   11/05/2020, 16:05
- - Cayen   Парадокс на превенцията...   11/05/2020, 19:56
- - lati1960   Цитат(D-rA @ 09/05/2020, 22:29) Едно детенце ка...   11/05/2020, 20:50
|- - wal   Цитат Не знам дали е модерно или не, но поне ...   11/05/2020, 21:03
|- - lati1960   Дай примери.   11/05/2020, 21:31
|- - wal   Корнелка, т.нар. президент, доц.Мангъров и хи...   12/05/2020, 18:54
|- - lati1960   Цитат(wal @ 12/05/2020, 19:54) Корнелка, т.нар. пре...   14/05/2020, 11:14
- - Бай Ганьо   Радвам се, че животът ми в по-голямата си ча...   11/05/2020, 21:36
|- - Shade   Цитат(Бай Ганьо @ 11/05/2020, 12:36) откакто пре...   12/05/2020, 02:53
|- - Бай Ганьо   Изплакнах ги. Няма що.   12/05/2020, 09:40
|- - D-rA   Цитат(Бай Ганьо @ 12/05/2020, 10:40) Изплакнах г...   12/05/2020, 09:49
|- - lati1960   Цитат(D-rA @ 12/05/2020, 10:49) Виж идеи за пода...   12/05/2020, 11:23
|- - Питето   Ми виж цените на бензиностанциите и ако има...   12/05/2020, 20:06
|- - lati1960   Цитат(Питето @ 12/05/2020, 21:06) Ми виж цените ...   12/05/2020, 21:14
|- - Питето   Махалото... е поограничено и няма да се връща...   13/05/2020, 19:17
|- - lati1960   Цитат(Питето @ 13/05/2020, 20:17) Махалото... е п...   14/05/2020, 11:30
|- - Питето   Стига конспирации, ми вземи попрочети некой...   14/05/2020, 17:45
|- - lati1960   Цитат(Питето @ 14/05/2020, 18:45) Стига конспир...   14/05/2020, 19:18
|- - Riki   Ти беше ли на протеста?   14/05/2020, 21:14
||- - lati1960   Цитат(Riki @ 14/05/2020, 22:14) Ти беше ли на проте...   14/05/2020, 22:00
||- - Riki   Така ли ?! В карантина?! Че и в провинцият...   14/05/2020, 22:19
|||- - lati1960   Цитат(Riki @ 14/05/2020, 23:19) Така ли ?! В каран...   15/05/2020, 21:01
|||- - Riki   О, недей да съжаляваш! Харесва ми, когато н...   16/05/2020, 11:45
|||- - lati1960   Цитат(Riki @ 16/05/2020, 12:45) О, недей да съжаляв...   17/05/2020, 09:25
|||- - ЕксГорски   Цитат(lati1960 @ 17/05/2020, 09:25) Ето по тази прич...   17/05/2020, 14:10
|||- - Riki   Трябва да си го чел и в другия форум, за да .......   17/05/2020, 15:59
|||- - Shade   Цитат(Riki @ 17/05/2020, 06:59) Човек не бива да гу...   17/05/2020, 17:07
|||- - lati1960   Цитат(Shade @ 17/05/2020, 18:07) Всъщност човек не ...   17/05/2020, 19:42
||||- - Shade   Цитат(lati1960 @ 17/05/2020, 10:42) Хората са се вту...   17/05/2020, 20:27
||||- - Dani   Цитат(Shade @ 17/05/2020, 21:27) Въз основа на спод...   24/05/2020, 08:30
||||- - Shade   Цитат(Dani @ 23/05/2020, 23:30) Не си разбрал прав...   24/05/2020, 17:30
||||- - Dani   Цитат(Shade @ 24/05/2020, 18:30) Отчетлива реалнос...   25/05/2020, 10:56
||||- - Shade   Цитат(Dani @ 25/05/2020, 01:56) Дааа, но дали тази ...   25/05/2020, 17:40
|||||- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 25/05/2020, 18:40) Нищо по-перфектно ...   25/05/2020, 20:43
|||||- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 25/05/2020, 11:43) Дали е било спра...   25/05/2020, 20:50
||||||- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 25/05/2020, 21:50) Справедливостта е...   25/05/2020, 21:11
||||||- - D-rA   Цитат(Shade @ 25/05/2020, 21:50) Справедливостта е...   25/05/2020, 21:22
|||||- - Питето   Динозаврите са получили съвсем справедливи...   25/05/2020, 21:05
|||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 25/05/2020, 22:05) Динозаврите с...   25/05/2020, 21:20
||||- - Питето   Тя е при "перфектната" (абсолютната) ну...   25/05/2020, 20:41
|||- - Riki   Може и да си прав... От много мрънкане поняко...   18/05/2020, 09:45
||- - ЕксГорски   Цитат(lati1960 @ 14/05/2020, 22:00) Не. В момента не ...   14/05/2020, 23:39
|||- - lati1960   Цитат(ЕксГорски @ 15/05/2020, 00:39) Браво, брав...   15/05/2020, 21:04
||- - Alexfield   Дано скоро ти свърши тая карантина, че тия т...   15/05/2020, 13:59
|||- - lati1960   Цитат(Alexfield @ 15/05/2020, 14:59) Дано скоро ти св...   15/05/2020, 21:08
||- - Dani   Цитат(lati1960 @ 14/05/2020, 23:00) Видно е, че по-го...   15/05/2020, 16:30
||- - lati1960   Цитат(Dani @ 15/05/2020, 17:30) Предвид нейната ал...   15/05/2020, 21:16
|- - Питето   Кви модифицирани хора, кви роботи, кви извън...   14/05/2020, 21:35
||- - lati1960   Цитат(Питето @ 14/05/2020, 22:35) Кви модифицир...   14/05/2020, 21:54
||- - Питето   Абсолютно сериозно това за роботите. С тях п...   15/05/2020, 18:50
||- - Riki   E, имало е будни хора, дето са "отбирал", ...   15/05/2020, 19:11
||- - lati1960   Цитат(Питето @ 15/05/2020, 19:50) Абсолютно сер...   15/05/2020, 20:55
||- - Питето   Харесва ми, че заменяш понятията зад термин...   16/05/2020, 18:02
|||- - lati1960   Цитат(Питето @ 16/05/2020, 19:02) Харесва ми, че ...   16/05/2020, 21:18
|||- - Питето   Историята също ти куца. Това дето "човека ...   17/05/2020, 09:11
||||- - lati1960   Цитат(Питето @ 17/05/2020, 10:11) Историята същ...   17/05/2020, 09:38
||||- - Питето   Ми точно де, куца ти историята. Това дето го ...   18/05/2020, 17:43
|||- - ByBa   Цитат(lati1960 @ 16/05/2020, 21:18) това е само нача...   17/05/2020, 19:34
|||- - lati1960   Цитат(ByBa @ 17/05/2020, 20:34) И не само това - тов...   17/05/2020, 19:57
|||- - Shade   Цитат(ByBa @ 17/05/2020, 10:34) - понеже коронавир...   17/05/2020, 21:01
|||- - wal   5G мрежата как можа да я пропуснеш?!?! И Би...   17/05/2020, 21:48
|||- - viara   Цитат(wal @ 17/05/2020, 22:48) 5G мрежата как можа ...   20/05/2020, 12:17
||- - wal   ЦитатКолата ти всъщност вече е робот. Смарт...   16/05/2020, 19:00
||- - lati1960   Цитат(wal @ 16/05/2020, 20:00) Хайде, първо си изя...   16/05/2020, 21:22
||- - wal   ЦитатМатрицата на Сатаната не е измислица, ...   17/05/2020, 21:43
|- - Shade   Цитат(lati1960 @ 14/05/2020, 10:18) ...пропускаш нещо...   15/05/2020, 03:28
|- - lati1960   Цитат(Shade @ 15/05/2020, 04:28) Не ги приказвай ти...   15/05/2020, 20:43
|- - Shade   Цитат(lati1960 @ 15/05/2020, 11:43) Роботите и кибор...   17/05/2020, 02:23
|- - lati1960   Цитат(Shade @ 17/05/2020, 03:23) Отново противореч...   17/05/2020, 09:45
|- - Shade   Цитат(lati1960 @ 17/05/2020, 00:45) Вицът е добър, пр...   17/05/2020, 16:57
|- - lati1960   Цитат(Shade @ 17/05/2020, 17:57) А, няма лошо Библи...   17/05/2020, 20:02
|- - Shade   Цитат(lati1960 @ 17/05/2020, 11:02) Съгласен. Такова...   17/05/2020, 20:43
- - prius06   Много се говори за фалшификация със статист...   12/05/2020, 17:42
|- - D-rA   Цитат(prius06 @ 12/05/2020, 18:42) Много се говори з...   12/05/2020, 18:09
||- - lati1960   Цитат(D-rA @ 12/05/2020, 19:09) Т.е. със и без ко...   12/05/2020, 19:01
|- - evanka   Цитат(prius06 @ 12/05/2020, 17:42) Много се говори з...   12/05/2020, 20:42
|- - prius06   Цитат(evanka @ 12/05/2020, 20:42) Процента на очакв...   12/05/2020, 21:38
|- - evanka   Цитат(prius06 @ 12/05/2020, 21:38) Знаех си аз, че тр...   12/05/2020, 23:11
|- - prius06   Цитат(evanka @ 13/05/2020, 00:11) Дали са 95 или 97, ня...   12/05/2020, 23:57
|- - evanka   Цитат(prius06 @ 12/05/2020, 23:57) Нишо не съм изчис...   13/05/2020, 12:46
- - The_Purifier   То и във футбола има такива нападатели, дето...   13/05/2020, 06:17
- - iridium   Колеги, никои ли не изпитва дълбок, студе гн...   13/05/2020, 09:42
|- - evanka   Цитат(iridium @ 13/05/2020, 09:42) Колеги, никои ли ...   13/05/2020, 12:21
|- - Riki   Даа, от късна есен... Не се взе някак си насер...   13/05/2020, 20:21
||- - evanka   Цитат(Riki @ 13/05/2020, 20:21) Даа, от късна есен.....   13/05/2020, 23:10
||- - Ask   Цитат(evanka @ 14/05/2020, 00:10) Цяла Азия в момен...   14/05/2020, 09:20
||- - evanka   Цитат(Ask @ 14/05/2020, 09:20) Мога да те допълня: ...   14/05/2020, 16:02
|- - iridium   Ми те и тука в Белгия политическите ни диван...   15/05/2020, 17:34
|- - evanka   Цитат(iridium @ 15/05/2020, 17:34) Учудвам се все па...   15/05/2020, 19:18
- - Buitenlander   Цитат(D-rA @ 09/05/2020, 21:29) Ще се намери ли ...   15/05/2020, 13:33
- - prius06   ЦитатД-р Стоян Алексов е Председател на Бъл...   15/05/2020, 15:12
|- - Тарабас   Доста е тъжно, човек да чете подобни текстов...   16/05/2020, 12:29
|- - ЕксГорски   Цитат(Тарабас @ 16/05/2020, 12:29) Доста е тъжно...   16/05/2020, 13:59
|- - ЕксГорски   Цитат(Тарабас @ 16/05/2020, 12:29) И никой, по ни...   16/05/2020, 14:14
|- - Радио Ереван   Цитат(Тарабас @ 16/05/2020, 13:29) Доста е тъжно...   24/05/2020, 10:39
|- - Тарабас   Не е вярно! Има много млади, които боледув...   24/05/2020, 12:22
|- - Радио Ереван   Цитат(Тарабас @ 24/05/2020, 13:22) Не е вярно! ...   24/05/2020, 13:44
|- - Thursday Next   Грубо около половината от населението има н...   24/05/2020, 13:52
|- - Радио Ереван   Цитат(Thursday Next @ 24/05/2020, 14:52) Грубо около п...   24/05/2020, 14:39
|- - Питето   А, има лесно. Или ще монтират огледала на лун...   25/05/2020, 20:49
- - Бай Ганьо   Цялата тази дандания е резултат на демокрац...   15/05/2020, 17:04
|- - Shade   Цитат(Бай Ганьо @ 15/05/2020, 08:04) Цялата тази...   16/05/2020, 16:15
|- - wal   ЦитатНеуки, необразовани хора да нямат прав...   16/05/2020, 19:09
|- - Riki   И аз мисля, че неграмонтрни, неуки хора, а по...   16/05/2020, 21:01
- - agrippa   Царя може и да не е гол, ама се е поразгащил и...   17/05/2020, 03:52
- - prius06   Като стана дума за индустриалното общество ...   17/05/2020, 17:30
- - prius06   За тези, които обичат дрехите им да са в тон: ...   21/05/2020, 15:29

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 03/06/2020, 01:16
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test