Стой си у дома - спаси Живота
test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Търкулнала се монета, и..., или опит за роман
D-rA
коментар 10/03/2020, 00:14
Копирай адреса: #1

Advanced Member
Група: Administrators
Съобщения: 987
Регистриран: 20/03/2017
Потребител # 4

В миговете, когато пушека на поялника ми идва в повече, и писуканията на различни честоти започват да подреждат космите по главата в някаква своя хаотичност, зарязвам всичко и какво правя... варя кафе - силно и двойно, с половин бучка кафява захар и задължително сметана - от ония в единичната опаковка... Едно от нещата които задължително си купувам са по няколко стекчета сметанки, но от по-концентрираните... Традиция или навик - дявол знае, но пък ми харесва.После, сядам да видя какво има по нета - тук и там, някоя клюка, някоя новина или на каквото попадна.В този ден, тъкмо да започна ритуала по кафепиене - а то си е ритуал, малки глътки кафе естествено с цигарка и потапяне в бездните на мрежата, та аха да седна пред компютъра и се звъни на вратата... Ееее кой пък сега.Бях го забравил вече - телефон ремонтиран преди две седмици, ама клиента така и не се появи да си го вземе. Точно сега се сетил, ама няма как, плати и си замина. Прибирайки няколко монети допълващи таксата му за ремонт, едната я изпуснах. Тупвайки на пода тя се търколи и направи чудновата обиколка, каза си здрасти с един стол, после подмина изпусната на земята отверка, зави покрай кофата за боклук и се спря до саксията с палма. Легна доволно на земята и се усмихна на слъчевия лъч, който провирайки се покрай купчина разглобени техники и листове със схеми я беше уцелил точно в цифрата 50.Прибрах я и седнах да си изпия вече изстиналото кафе. Запалих си цигара - ако е ритуал да е с дим, мръднах мишката и щом екрана светна ми пробяга една мисъл - какво ли щеше да ми каже тази монета, ако можеше да говори - къде ли е скитала по джобове, портмонета и кой ли знае още къде...Зарязах браузерите си, отворих редактора, почесах се малко и ми хрумна историята за...

--------------------
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Питето
коментар 18/03/2020, 00:52
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 2 419
Регистриран: 08/06/2017
Потребител # 81

Цитат(D-rA @ 10/03/2020, 00:14) *
... Тупвайки на пода тя се търколи и направи чудновата обиколка, каза си здрасти с един стол, после подмина изпусната на земята отверка, зави покрай кофата за боклук и се спря до саксията с палма. ...

Е точно на това изречение ме загуби като читател, защото нямам достатъчно фантазия да си представя как може дребен детайл (особено търкалящ се), да падне на леснодостъпно място в разхвърляна работилница. Пълно несъответствие с природните и мърфологичните закони в територията на коя да е работилница.
ЛС
Riki
коментар 18/03/2020, 01:56
Копирай адреса: #3

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 259
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 32

Според мен, имаш огромна фантазия, щом си представи "разхвърляна работилница"!!
Аз не забелязах, че се търкулнала в работилница, а отразилия се в нея лъч светлина, който подобно на игриво,слънчеви зайче, няма как да не забележиш.

Нататък става много интересно......няма да мигнеш до утре и без кафе....мхъм.... animatedwink.gif

--------------------
"Разни хора, разни идеали."
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 03/04/2020, 02:44
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test