test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Няма връзка с днешните събития
Hartmann
коментар 19/06/2022, 15:17
Копирай адреса: #1

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 187
Регистриран: 11/02/2022
Потребител # 714

Откъс от "Берлински дневник" на американския кореспондент Уилям Шиърър

-------------------------------------------------

1 септември 1939

Днес сутринта Хитлер нападна Полша... Класическо заглавие от днешната германска преса: "ПОЛЯЦИТЕ БОМБАРДИРАТ ВАРШАВА"...

Берлин, 31 август 1940

... попитах камериерката "Дали англичаните ще долетят днес?". "Вероятно да" - въздъхна тя обречено. "А защо го правят?" "Защото вие бомбардирате Лондон" - отвърнах аз. "Но нашите удрят само по военни обекти, а англичаните разрушават домовете ни". "Може би все пак и вие бомбардирате техните домове" - отвърнах аз. "В нашите вестници пишат, че няма такова нещо" - възрази тя. И ми обясни, че германците искат мир. После поиска да и кажа защо англичаните не са приели мирното предложение на Фюрера.

Тази жена е от работническо семейство, както и мъжът и е работник, вероятно бивш комунист или социалист. И все пак и тя е паднала жертва на официалната пропаганда.

---------------------------------------------

Аз не виждам никаква връзка с настоящи събития. Вие? smile.gif

---
P.S. За който иска да прочете цялата книга на руски - http://militera.lib.ru/db/shirer_wl/index.html

Това съобщение е било редактирано от Hartmann на 19/06/2022, 15:26

--------------------
trаnsalp: "не при всяко изнасилване жертвата има вина"
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Thursday Next
коментар 21/06/2022, 16:25
Копирай адреса: #2

видна мотика
Група: Administrators
Съобщения: 2 452
Регистриран: 19/03/2017
Потребител # 3

Ако някой реши да въведе задължителното гледане на немски документални филми за времето на националсоциализма в училище, аз ще подкрепя с две ръце. Даже ще се пиша доброволец да ги субтитрирам. Един куп такива неща се виждат - копия от вестникарски заглавия, архивни новинарски кинопрегледи, радиопредавания ... И интервюта с хора, които по това време са били младежи - студенти, работници ... Които са гледали, слушали и вярвали на всичко това. И какво са преживели после, при зловещото събуждане.

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС
Quaker between y...
коментар 22/06/2022, 20:27
Копирай адреса: #3

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 860
Регистриран: 03/01/2022
Потребител # 705

Търсих специално за теб. Филм, единият типаж е д-р Ханс Аспергер.
Не го открих фюма.

Едно дете, момиче, той го праща в лагер, за евтаназия, има аутизъм според него, висшата форма, най незабележимата, синдром на Аспергер, от там излиза термина
Смята се че е унаследимо,, за това ги "утилизират" , прекрасно дете, умъртвяват го.,
Тя има племенник, или брат, художник, "докоснат" , тоест проявява същия синдром, но се залюбва с дъщерята на Аспергер.......Не можах да го намеря за теб тоя фюм, очите ми изтекоха в тубата, ако ти си по умна от мен, мен, ще си го намериш.
Фюми не гледам, ма тоя е връхта ! sad.gif

Това съобщение е било редактирано от Quaker between your quarks на 22/06/2022, 20:28
ЛС
Thursday Next
коментар 23/06/2022, 23:21
Копирай адреса: #4

видна мотика
Група: Administrators
Съобщения: 2 452
Регистриран: 19/03/2017
Потребител # 3

За документален ли говориш? "Ханс Аспергер и мъртвите деца от Шпигелгрунд"? Ако да, намерих го, ще си го изгледам.

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 28/06/2022, 08:38
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test