test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Какво се случва?, Място за прогнози и прогнозисти
viara
коментар 02/05/2022, 07:47
Копирай адреса: #141

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 8 343
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Понеже забелязах, че хората обичат прогнозите.
Пущам тая тема за прогнози.
Какво мислите, че се случва в глобален план като четете днешните новини?

В случая ето няколко заглавия
И Уорън Бъфет отказа да прогнозира инфлацията
https://news.bg/int-economics/i-uoran-bafet...flatsiyata.html
/специалистите не смеят да прогнозират, но това пък не пречи на фантазьорите да го направят. Ако пък не са фантазьори още по-добре/
Та тук всеки може да си изказва мнението правилно или грешно, без да отговаря пред никой, щото всеки е с някакъв ник, инкогнито с други думи - никой.

По-горе просто посочвам един източник от многото
Ето други заглавия от същия източник

Зеленски: Руски генерали пращат хиляди на смърт
Светът след войната: Три сценария
Поредни експлозии
Гейтс очаква по-заразен вариант на коронавируса
Образувано дело за тероризъм срещу петролен магнат в Русия
Протест в Инстанбул
Протест във Франция
Трудовата книжка скоро ще отпадне
https://money.bg/companies/trudovata-knizhk...campaign=footer

Замислих се за последното. Хубаво. Ако тока спре, значи всичко спира тогава, без хартиен носител.
Явно си има плюсове и минуси. Та за тях се замислих.
Верно, че машините не могат без човека, но вече излиза, че и човека няма да може без машините.
Пък ако машината сбърка, както в онази книжка ... става една ... дълга и широка.
Ясно, че това е века на машините и че са добре дошли в много отношения, но нито те трябва да пренебрегват факта, че не могат безчовека, нито човека да пренебрегва факта, че не може вече без машините щото такива са изискванията в институциите, не че иначе не може....

Та общо погледнато се наблюдава, че се засилва стахът и безпокойството с новините в хората.
Явно тази енергия на някой умиращ не е достатъчна и му е нужна все-повече и повече ...
Дай Боже света да запази човешкото в себе си, независимо от всичко. Плодовете, които ще пожъне ако успее, си струват.

--------------------
Bashar.Beethoven
[url="https://www.youtube.com/watch?v=RpJeWvFZ_fg[/url]
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Питето
коментар 02/05/2022, 08:58
Копирай адреса: #142

Advanced Member
Съобщения: 5 522
Регистриран: 08/06/2017
Потребител # 81

Споко бе, човека е станал човек точно щото е ползвал помощни средства. Като почнеш от тоягата и стигнеш до днес. Изпипали сме нещата до приемливо ниво на последиците от грешките.
Ето, примерно Бъфет не дава прогнози, щото ако той кихне (намекне нещо в някоя посока), някои държави направо ще се осе**ът, а и той самия може да пострада от такива крайни реакции.
За коронавируса също е прилична прогнозата, щото повечето вируси вървят по такава схема на развитие към силно заразни с почти никакви последици. Пиниза при тях е , в първите етапи дето са с кофти последици да се ограничава броя на заболелите, докато минат няколко поколения до безопасните. Това беше целта на карантините и ограничителните мерки.

Въобще, прогнозирането на какво ще направят хората е много трудно нещо, щото алчността и страха трудно се измерват като момент, посока и масовост, отделно че ти липсват прогнози за новите изобретения и пинизи, които могат да променят част от предпоставките на прогнозата...
Примерно, биткойна е нищо сам по себе си, обаче в съчетание с интернет става отличен финансов инструмент. Ама откак Мъск почна да прави ракети-асансьори (което никой не е предвиждал когато е създаван биткойна) интернета стана планетарен (заради евтината мрежа от спътници) без ограничения в достъпа, което превърна криптовалутите в коректив на всичките правителствени валути по света. А върви прогнозирай такава верига от събития и мераци.

--------------------
"Историята служи на българите да не си вземат поука от нея." Фра Дяволо
ЛС
viara
коментар 02/05/2022, 10:21
Копирай адреса: #143

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 02/05/2022, 09:58) *
Споко бе, човека е станал човек точно щото е ползвал помощни средства. Като почнеш от тоягата и стигнеш до днес. Изпипали сме нещата до приемливо ниво на последиците от грешките.
Ето, примерно Бъфет не дава прогнози, щото ако той кихне (намекне нещо в някоя посока), някои държави направо ще се осе**ът, а и той самия може да пострада от такива крайни реакции.
За коронавируса също е прилична прогнозата, щото повечето вируси вървят по такава схема на развитие към силно заразни с почти никакви последици. Пиниза при тях е , в първите етапи дето са с кофти последици да се ограничава броя на заболелите, докато минат няколко поколения до безопасните. Това беше целта на карантините и ограничителните мерки.

Въобще, прогнозирането на какво ще направят хората е много трудно нещо, щото алчността и страха трудно се измерват като момент, посока и масовост, отделно че ти липсват прогнози за новите изобретения и пинизи, които могат да променят част от предпоставките на прогнозата...
Примерно, биткойна е нищо сам по себе си, обаче в съчетание с интернет става отличен финансов инструмент. Ама откак Мъск почна да прави ракети-асансьори (което никой не е предвиждал когато е създаван биткойна) интернета стана планетарен (заради евтината мрежа от спътници) без ограничения в достъпа, което превърна криптовалутите в коректив на всичките правителствени валути по света. А върви прогнозирай такава верига от събития и мераци.

Да, щото не знаеш кой е Мъск и какво може. animatedwink.gif Хубаво.

Цитат

Да, това е типично мислене за човеците.
Но Боговете мислят различно. А и като ти е инфото на една ръка разстояние ...
Дизайните не се променят. Те са си същите от векове. Ъпгрейднати са само.
Това променливоо дет ти размазва погледа, няма нищо общо с истината, която винаги е една и съща.
Но кой когато ... почва да разсъждава като богевете ... а на някои един живот не им стига ...
Та когато, тогава.
Както казваш и разбираш, така е за теб. Нищо и никой не може да го промени, освен собственото ти осъзнаване.
Башар например е на съвсем друго ниво съзнание и осъзнаване. Затова и вижда повече.

Това съобщение е било редактирано от viara на 02/05/2022, 11:02

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 02/05/2022, 20:26
Копирай адреса: #144

Advanced Member
Потребител # 81

Мъск бил работохолик от класа, при това умен. А боговете мислят, квото човеците сме им задали да мислят. Нема богове без хора, обаче обратното го има. Примерно има хора, дето не им трябват богове. Има и числа, на които не им трябват хора, нито пък богове. Има и други неща, в които хората вярват повече отколкото в кой да е бог, дори тези хора, дето не вярват в богове.

--------------------
ЛС
viara
коментар 02/05/2022, 22:11
Копирай адреса: #145

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 02/05/2022, 21:26) *
Мъск бил работохолик от класа, при това умен. А боговете мислят, квото човеците сме им задали да мислят. Нема богове без хора, обаче обратното го има. Примерно има хора, дето не им трябват богове. Има и числа, на които не им трябват хора, нито пък богове. Има и други неща, в които хората вярват повече отколкото в кой да е бог, дори тези хора, дето не вярват в богове.

Всичките богове, все били хора? Вселили са се в човешки тела казваш. Ами то само един процент от цялото население са такива. 9 процента Манифестори, 20 процента Прожектори и всички останали са Генератори от как свят светува , че до сега и завинаги.
Та не е трудно явно на единия процент и се знаят от време оно, предполагам.
Обърнал си малко логиката пак или изобщо не си бил в мислите на боговете, не са ти минивали през ума.
Числата дет си смяташ пачките са измислени от хора, също и времето. На боговете не им трябва нито едното, нито другото та явно си доста далеч от тях и техните съзнания. Не позна нито една мисъл.
Ако беше Бог, щеше да знаеш какво Бог ми е дал като мисъл, но не отгатна.
Иначе разбрал си, което 70 процента от хората, ще разберат. Пак добре се справяш, бива, но недостатъчно.
Не бих те използвала като източник на инфо.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 03/05/2022, 21:45
Копирай адреса: #146

Advanced Member
Потребител # 81

Всъщност на хората им трябват богове, дето да приличат на хора. Ти колко богове на математиката знаеш? А на физиката? Ако имаше богове, то за къв им е да се занимават да измислят хора, като могат да правят всичко, а? Да има пред кого да се фукат, и кой да им се кланя? Твърде човешко е, та явно е както го пиша — хората са си измислили подкупни богове, та да си мислят че имат връзки като се изправят пред случайността и незнанието.
Аз лично подозирам, че боговете са измислени от тарикатите, за да лъжат глупавите да им дават благата срещу нищо, ама междувременно владетелите са ги поодялкали и поошлайфали (боговете и религиите им) за да вършат и полезни неща като контрол връху електората и нЕкои социални правила, дето да помагат на обществото на предишните етапи. Впрегнали са боговете (най-паче grin.gif официалните им представители) да вършат нещо полезно за обществото, когато технологиите не са могли да го вършат по онова време.

--------------------
ЛС
viara
коментар 05/05/2022, 05:42
Копирай адреса: #147

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 03/05/2022, 22:45) *
Всъщност на хората им трябват богове, дето да приличат на хора. Ти колко богове на математиката знаеш? А на физиката? Ако имаше богове, то за къв им е да се занимават да измислят хора, като могат да правят всичко, а? Да има пред кого да се фукат, и кой да им се кланя? Твърде човешко е, та явно е както го пиша — хората са си измислили подкупни богове, та да си мислят че имат връзки като се изправят пред случайността и незнанието.
Аз лично подозирам, че боговете са измислени от тарикатите, за да лъжат глупавите да им дават благата срещу нищо, ама междувременно владетелите са ги поодялкали и поошлайфали (боговете и религиите им) за да вършат и полезни неща като контрол връху електората и нЕкои социални правила, дето да помагат на обществото на предишните етапи. Впрегнали са боговете (най-паче grin.gif официалните им представители) да вършат нещо полезно за обществото, когато технологиите не са могли да го вършат по онова време.

Нещо забелязвам мисленето хич не ти се отдава, както и на други твои тук.
Затова и вече избягвам да ви чета, щото освен да ми блокирате ума - друго няма какво да направите.
Но реших, че щом Бог ми го е дал, няма нужда да го блокирам с тъпизми.
Хайде да не ти развалям хатъра дет казват, ще ти отговоря на този въпрос
Цитат
Ако имаше богове, то за къв им е да се занимават да измислят хора, като могат да правят всичко, а?

За какъвто им е и на хората да измислят роботи. Така просветлява ли ти се отговорът?
Мисля, че има по-важни неща в момента от мислене от пусто в празно. Ако нямаш полза от мисленето, не го мисли.
По-добре действай нещо, направи полезно.

Ето какво се случва - Слуга на народа
https://play.nova.bg/video/sluga-na-naroda/...22-04-18/603280

Още случва се пророчеството на Ванга, разпространено от бившия Владимир за сегашния Володимир
М-да, стария Владимир направи новия Владимир ВЕЛИК.
Пророчеството се сбъдна.
Да му предадеш, нали си му фен, да си знае. Като няма кой да му тълкува пророчествата ... така е.
Не че по дизайн, не е пророк, но ... двойникът му явно не е.
В горната връзка се обяснява кога се поставят двойниците - втори или трети сериал беше.

И още нещо се разпространява по мрежите. Ето това тук. Напълно съм съгласна, че възмездието работи бавно, но винаги и че всички стъпки имат последствия.

Цитат
Уахид Науаби. Ако СССР не беше нахлул в Афганистан, Уахид нямаше да избяга в САЩ. Ако не беше избягал в САЩ, нямаше да ръководи компанията Aerovironment. Ако той не беше ръководил Aerovironment, може би нямаше да направи дрон-камикадзе Switchblade. Ако не беше направил Switchblade, то те нямаше да са в Украйна.
Възмездието работи бавно, но винаги.
Всички стъпки имат последствия.
Карма, безсърдечна.
Животът е най-добрият писател.
Александър Куприн

Връзката е от любимия ви фейс biggrin.gif
https://www.facebook.com/potresavashta.ruso...992465390954369

Това съобщение е било редактирано от viara на 05/05/2022, 06:08

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 05/05/2022, 20:22
Копирай адреса: #148

Advanced Member
Потребител # 81

Хората създават роботи заради файдата от това дето ще създават роботите, щото не сме богове да щракнем с пръсти и да сътворим каквото си поискаме. Обаче ако можем като едни богове да сътворяваме каквото ни трябва, за къв са ни роботи дето да го изработват, нали вече ще сме сътворили това дето го искаме... Е, освен ако боговете не са всемогъщи, и им тябват хора щото хората могат да направят нещо, дето те не могат, обаче пък какъв ще е този бог, дето не е всемогъщ.
Мда, извън Х-хорума е трудно.

Това съобщение е било редактирано от Питето на 05/05/2022, 20:22

--------------------
ЛС
viara
коментар 05/05/2022, 21:28
Копирай адреса: #149

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 05/05/2022, 21:22) *
Хората създават роботи заради файдата от това дето ще създават роботите, щото не сме богове да щракнем с пръсти и да сътворим каквото си поискаме. Обаче ако можем като едни богове да сътворяваме каквото ни трябва, за къв са ни роботи дето да го изработват, нали вече ще сме сътворили това дето го искаме... Е, освен ако боговете не са всемогъщи, и им тябват хора щото хората могат да направят нещо, дето те не могат, обаче пък какъв ще е този бог, дето не е всемогъщ.
Мда, извън Х-хорума е трудно.

Нищо не си разбрал пак за роботите. Айде и тоз щял да ходи извън форума, ходи. biggrin.gif На мен тук ми е конфортно. Когато искаш си отваряш форума, когато искаш си го затваряш, който искаш си четеш, който не искаш не четеш. Може и да отговаряш, може и да не отговаряш на въпроси. Какво повече да иска човек. Можеш да си усъвършенствуваш речта до професионализъм, че чак да се състезаваш с адвокати и да им вземеш някои клиенти, макар и на по-ниска тарифа. Та си има големи предимста обучението тук.
Там фейса не го предпочитам, щото като се отплеснат да пропагандират и трябва да ги трия, че да не си разпилявам времето излишно.
Илюзия в илюзията с други думи е нета. Доста помага ако я съчетаваш с реалността. Например магазин на живо и в нета.
За роботите пак мислим различно.
Ами разбира се, че който прави робот го създава с цел. Е нашите цели са - работа, но нашите създатели са били по-висши от нас и направили повече. Те май са постигнали това, където човеците няма да постигнат.
Като задаваш въпроси и мислиш отговори, следвай нишката, че да ти е полезно. Така зададени нищо полезно няма в тях.
Да, така е. То не е интересно извън форума, там няма книжки. Пък тук можеш да прочетеш разни цитати от книжки или от известни личности и така. От малка си предпочитам книжките. Още си спомням майка как ми се караше, че всички били излезнали, пък аз съм четяла. В Х-форума щели да ми казват какво да чета или по-скоро да не чета нищо, освен черната книга. Затова се преместих, щото ми ограничават свободите и човешките права. Такива, които ще ми ограничават четивата изобщо не са ми по вкуса.

Това съобщение е било редактирано от viara на 05/05/2022, 21:34

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Thursday Next
коментар 06/05/2022, 08:33
Копирай адреса: #150

видна мотика
Група: Administrators
Съобщения: 2 376
Регистриран: 19/03/2017
Потребител # 3

Цитат
Айде и тоз щял да ходи извън форума, ходи.

Ти верно ли не разбра какво ти каза Питето? w00tbrows.gif
Той ти каза, че *на тебе* ти е трудно извън Х-форума (това е подфорум Християнство), защото несвързаните и неподплатени с логика локуми, които разтягате там, тук не предат особено. Не ти е казал, че *той* се гласи да напуска форума.

Не знам как го четеш тоя Хюман Дизайн, ама ако го разбираш както разбираш коментарите тука, лошо.

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС
viara
коментар 06/05/2022, 09:15
Копирай адреса: #151

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Thursday Next @ 06/05/2022, 09:33) *
Ти верно ли не разбра какво ти каза Питето? w00tbrows.gif
Той ти каза, че *на тебе* ти е трудно извън Х-форума (това е подфорум Християнство), защото несвързаните и неподплатени с логика локуми, които разтягате там, тук не предат особено. Не ти е казал, че *той* се гласи да напуска форума.

Не знам как го четеш тоя Хюман Дизайн, ама ако го разбираш както разбираш коментарите тука, лошо.

Верно, не го разбирам. Изобщо даже. Той има някаква обратна логика и май само той си я разбира.
Преди се опитвах да разбирам различните виждания и гледни точки, но в живота това не ми е нужно и отдавна не го правя вече.
Не ми е потребно. Пък и мен да не ме разбира, че да трябва аз да го разбирам.
Той си жвиее в неговия свят-вълна, аз в моя.
А иска да ме върне в Х-форума ли. Ами не смятам да се връщам там.
То и тук като гледам същите локуми като там. Не знам що се вживявате толкова. Това е просто един форум, бе хора.
Вие много на сериозно взехте да се вземате. Тук няма изпити, няма назначения на работа, няма уволнения.
Просто си четем и пишем жълти вестници. Но ако ще трябва да се задълбочавам като за адвокатстване, щото тук ми е почивката, по-добре да не пиша ако ще се натоварвам с излишни изискваности. Не ми пречи. Даже имам повече време за полезни неща. Отдавна съм ви казала, че когато ме бамнете, винаги ще ви съм благодарна и то много, щото сама не си оценявам времето и още продължавам да си го пилея тук.

ПП Хюмън Дизайн не ще разбиране. Ако ще ставаш анализатор, може и да ще, но иначе си е просто една карта-даденост.
Или всичко ти е дадено - няма какво да разбираш. Виждаш какво ти е дадено и какво не ти е дадено и живееш според това.
Та това му е хубаво на дизайна, че ума няма нужда да участва/да разбира каквото и да било/ и поради тази причина се кротва.
Е, седем години били нужни за обучението на ума, но това е обучение и се равнява на просветление.
Та избрах този път, нищо че е седем години.
За моя ум това е най-подходящото учение.

Това съобщение е било редактирано от viara на 06/05/2022, 09:33

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 07/05/2022, 13:51
Копирай адреса: #152

Advanced Member
Потребител # 81

Е, то може и без логика да живееш. Стига да има въздух за дишане и вода за пиене, нататък нещата се поемат от естествения подбор и късмета... А и точно за това са измислени приказките за божества, човешки дизайн и другите подобни. Дори в плоската земя дето е на гърба на четири слона, реалността се обяснява по-лесно с приказка за лоши духове дето живеят около тоалетната, и заради това е хубаво да се строи далече от кладенеца...

--------------------
ЛС
viara
коментар 07/05/2022, 16:03
Копирай адреса: #153

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 07/05/2022, 14:51) *
Е, то може и без логика да живееш. Стига да има въздух за дишане и вода за пиене, нататък нещата се поемат от естествения подбор и късмета... А и точно за това са измислени приказките за божества, човешки дизайн и другите подобни. Дори в плоската земя дето е на гърба на четири слона, реалността се обяснява по-лесно с приказка за лоши духове дето живеят около тоалетната, и заради това е хубаво да се строи далече от кладенеца...

В последно време изобщо не разбирам какво пишеш. Затова не мисля да отговарям повече.

Каква приказка за човешки дизайн? Като още когато ви писах в Х-форума за закона, го свързах с дизайна.
Това което имах в себе си тогава от Духа, го има и в Хюман Дизайн обяснено същото, потвърждение.
Тогава ви писах, че закона се сменя или когато се смени богът или когато се смени дизайна на човека, само в тези случаи.
В други слачаи няма нужда от промяна на закона.
Но и тогава не го разбрахте и сега нищо не разбирате. Поне първо четете, после говорете. Да бяхте отговори да прочетете нещо преди да говорите ама не - най-лесно се говори наизуст, с ПРЕДУБЕЖДЕНИЕ и от там всички крамоли и фашистки истории.

Хюман дизайн е инструкция за употреба на машината-био. Тлокова. Който разбрал, разбрал.

Точно си го казал за кладенеца. Хубаво е да се стои далече от кладенеца дет му виждаш водите от словото-бог, че са замърсени, може и повече.

Разбираш кое е за тебе и кое не е и толкова. Никой не те пита за много неща, но това, което си го избираш, си го избираш.
Толкова. И съответно си получаваш според изборите. И понеже не можеш да избиреш сто коли за път, избираш само една и пътуваш с нея.

Живота не е материята, както някои грешно го разбират. Даже напротив. Ето тук обясняват, давам връзка, да не обяснявам.
https://spisanie8.bg/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%...MFpPReqdruuaiFQ
С други думи, като умреш умира тялото ти-превозното средство според което имах много отдавна разбиране за тялото. Чрез него пътуваме в измеренията - време-пространство.
Та същото казва и Хюман Дизайн. Затова ми е толкова близко това учение, щото това което имам в себе си от Духа, го има и там.
Но с теб нямаме такива неща духовни, даже и душевни, където ни свързват. Няма дори нишка. Всички са отрязани завинаги явно, се вижда. Никакви допирни точки също нямаме, се вижда.
Ето днес чета човек за пръв път и виждам общи неща. Това което го има в мен, го има и в него, не всичко, но неща.
http://forumabv.eu/index.php?s=&showto...st&p=147997

Тази връзка е от Духа. Без да познаваш човек, той има същото инфо като теб. Същото се случва с книги и автори, които чета.
Там има същото, което вече го има в мен.
Имаме общо, нишки ли са, допирни точки ли са... не знам, но има общо. С тебе няма, нищо ... Това е.

И когато водачът те води според Хюман Дизайн, умът не ти е нужен, даже пречи.
Все едно да пречиш на шофьора да кара колата от задната седелка.
Това прави ума и логиката на ума, но ми омръзна да се обяснявам, а и няма нужда повече.
А ти имаш голяма нужда от егоистичния ум. От това живееш, от егото дет прави само крамоли, нищо друго.
Но това не е вечното, божественото, което остава във вечността и което си го имаш винаги и във всички светове - това е ДИЗАЙНА. Той е вечен. Затова там съм отворила друга тема виж как го разибрам и защо дизайна на Човека не се променя във вечността като цяло. Може да се осъвършенства но като цяло в цялото няма промяна.
Та... не че ме разбират, но ... това е. Та и без въздух можеш да живееш, но не на Земята-Илюзия. И без тяло можеш.
Ти си вечен и не умираш ако си Творение де на Създателя.
Да ви пожелая приятно прекарване в тоя форум. Аз разбирам, че все по-малко и по-малко ще се вяскам тук.

Това съобщение е било редактирано от viara на 07/05/2022, 16:24

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 07/05/2022, 22:41
Копирай адреса: #154

Advanced Member
Потребител # 81

Ми харесват ти приказките, така ти е по-леко да си живееш в света, нЕма лошо. Просто тука не ги кльопаме (приказките и религиите) толкова охотно като в Х-форума, и ти се струва неразбираемо какво получаваш като отговор, и що не ти връзваме.

--------------------
ЛС
viara
коментар 08/05/2022, 18:51
Копирай адреса: #155

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 07/05/2022, 23:41) *
Ми харесват ти приказките, така ти е по-леко да си живееш в света, нЕма лошо. Просто тука не ги кльопаме (приказките и религиите) толкова охотно като в Х-форума, и ти се струва неразбираемо какво получаваш като отговор, и що не ти връзваме.

Кои не ги кльопате, Марияне?
Кои сте вие дет не ми кльопате приказките? Що говориш в множествено число? Може ли да ми обясниш?
От чие има се изказваш, освен от своето си?
Като не ги кльопате, не ми отговаряйте също. Радвам се даже да не ми отговаряте, които и да са тези, които стоят зад теб.

Не че ако не искам, не мога да разбера. Грешно си ме разбрал. Мога, но не си заслужава.
Просто ако взема да ти обяснявам в какви противоречия вярваш, а тя вярата ви същата и на теб и на радиото, каквото там говорите противоречиво и тук го говорит.
Ако взема да ви обяснявам няма да ми стигнат часове за противоречията ви. Та просто вече си го спестявам.
Обръщам ти внамание на най-важното, а то е, че ако авторитетите ти са объркани - целия живот ти е объркан.
Вземи си подреди приотетите, че да не страдаш толкова.
От там ти казах също в същата връзка, че ако гледаш машините нищо няма да разбереш, да гледаш хората.
Като приоритет хората са преди машините-техни изобретения.
Това пак са объркани авторитети и разменени места, които имат същото следствие или плодове.
Та говори си, не ми пречиш на мен. Виж само да ми кажеш кои сте вие, дет говориш в множествено число, да знам, искам.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 08/05/2022, 20:10
Копирай адреса: #156

Advanced Member
Потребител # 81

Трудно вярвам, щото предимно проверявам и смятам. От там става трудно (често невъзможно) да ми се обясняват неща, дето разчитат на вяра. Вярата е за наивниците, да живеят по-лесно щото имат кой да ги води нанякъде и кой да им е виновен като ги набута в ла**та.

--------------------
ЛС
viara
коментар 09/05/2022, 06:05
Копирай адреса: #157

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 08/05/2022, 21:10) *
Трудно вярвам, щото предимно проверявам и смятам. От там става трудно (често невъзможно) да ми се обясняват неща, дето разчитат на вяра. Вярата е за наивниците, да живеят по-лесно щото имат кой да ги води нанякъде и кой да им е виновен като ги набута в ла**та.

Голям отворко - вярата ги набутала в л-ната, дрън, дрън. Мен що не ме набута?
Едно запомни от мен - както няма истина без любов, така няма и любов без истина.
Същото е за вярата и знанието. Както няма знание без вяра, така няма и вяра без знание.
Ако разбереш де ... Колкото, толкова. Стопове слагаш там, където ги няма... Не си от мойта кръвна група с други думи.
И типично съзнание Мариян си - какво се правиш, че не си вярващ? ... Сметките май все грешни ти излизат ...
Ама то от грешните приоритети...Трети пъти ти казвам. Не от вери и други неща. Да си знаеш.
Та първо си провери приоритети и си ги изправи ... пък след това гледай на хората в паничката чуждата...

Това съобщение е било редактирано от viara на 09/05/2022, 06:15

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 11/05/2022, 20:14
Копирай адреса: #158

Advanced Member
Потребител # 81

Такива удобни пришивания на едно към друго си е твое си мнение, а не факт.
3,1415... си е истина без да има нужда от любов. И го има от преди да има живот, камо ли развити организми, дето да са достигнали до идеята за любов. animatedwink.gif

--------------------
ЛС
viara
коментар 11/05/2022, 21:28
Копирай адреса: #159

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 11/05/2022, 21:14) *
Такива удобни пришивания на едно към друго си е твое си мнение, а не факт.
3,1415... си е истина без да има нужда от любов. И го има от преди да има живот, камо ли развити организми, дето да са достигнали до идеята за любов. animatedwink.gif

Факт доказан от живота, но който иска го вижда, който може де.
Останалите не го виждат. animatedwink.gif
3.14 ... Имаше нещо за това число, но какво беше. Свързах го с календара на маите.
Иначе 8-безкрайност, кръг - инг и янг - нямало любов. Грешен извод.
Това не че виждаш, не значи, че няма.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Питето
коментар 14/05/2022, 18:26
Копирай адреса: #160

Advanced Member
Потребител # 81

Това число е по-силно от всеки бог. Имало го е преди да има богове, дори още преди да има хора, които да измислят боговете и ще го има много след като умре последния вярващ... svirkam si.gif

--------------------
ЛС
viara
коментар 16/05/2022, 05:54
Копирай адреса: #161

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Питето @ 14/05/2022, 19:26) *
Това число е по-силно от всеки бог. Имало го е преди да има богове, дори още преди да има хора, които да измислят боговете и ще го има много след като умре последния вярващ... svirkam si.gif

Няма число самостоятелно по-силно от всеки бог.
Има мисли, които ни свързват с Богове, съответно букви, числа и съответно плодовете от тях.
Просто в момента така казано, не мога да хвана нишката.
Иначе на тази тема ми се е говорело по различни начини и не знам от къде да почна, да разсъждавам, че да стигна до някъде.
Щото може да се хване от много неща - от кръга, от мозъка-часовник-кръг, от календара на маите, от златното сечение, от ...
И нещо по-конкретно от абстрактното? Разбирам, че е важно число, като златното сечение 1.61
Е, поне в двете има връзка -- 8-безкрайност.
3.14
Щото да почна от някъде, иначе от никъде. И това е пак цял океан, както те разбирам от знание.
А океаните малко ме стопират. Сега ще трябва да си успокоя ума, че да продължа натам.
Но определено си оцелил десятката. В това съмнение няма, щото това е моето разковниче ... И това е втория отговор от синхронизацията разбирам - моето прозрение е това, което още не съм прозряла, но ще в бъдеще време ... Божа работа.
Вече я карам спокойно, не като преди щото няма за къде да бързам. Ако не в този живот, в някой друг ...

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
viara
коментар 16/05/2022, 06:43
Копирай адреса: #162

Advanced Member
Потребител # 560

https://news.bg/int-economics/usd7-mlrd-sht...-na-egipet.html

Питам се, щетите Русия ли ще ги плаща? за необмислените си действия?
Цитат
Според египетския министър-председател щетите, нанесени от конфликта в Украйна на целия свят, са достигнали 12 трилиона долара.

Май никой няма да иска, да живее в страна подобна повече, освен ... думичката няма да я споменавам започва със з

Това съобщение е било редактирано от viara на 16/05/2022, 06:45

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
viara
коментар 18/05/2022, 04:54
Копирай адреса: #163

Advanced Member
Потребител # 560

Руски полковник подготвя общността за негативни новини
https://news.bg/world/ruski-polkovnik-za-pr...televiziya.html

Излиза, че дори и на фона на политическите войните, климатичните са с повече жертви
https://www.sinoptik.bg/news/prirodni-bedst...a-godishno-8259

В следващите 5 години има голяма вероятност планетата да се затопли с още градус и половина. Ако преминем тази граница, светът ще се сблъска със страшни природни катастрофи, а региони като Добруджа ще са обречени на продължителни суши и обезлюдяване. Зорница Спасова от climateka.bg коментира, че Югоизточна Европа и в частност България са застрашени от засушаване.

У нас климатичните мигранти бягат основно към големия град или към друг район от страната. България засега е по-скоро на пътя на огромни маси хора от Африка и Близкия Изток към вътрешността на Европа.

За първи път снимаха черна дупка в центъра на Млечния път
https://www.sinoptik.bg/news/za-pyrvi-pyt-s...chniia-pyt-8250

На фона на политическите и климатични промени - накъде смятате, че ще се ориентира света, управляващите?
Войните не усложняват ли климатичните промени?

Това съобщение е било редактирано от viara на 18/05/2022, 05:15

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
viara
коментар 20/05/2022, 07:07
Копирай адреса: #164

Advanced Member
Потребител # 560

Северна Корея е в плен на пандемията
https://news.bg/disasters/severna-koreya-e-...andemiyata.html

Те не вярват в Ковид, нямат ваксини и президентът не е ваксиниран, но ...
Интересното е, че наричали Ковид 19 - "пациентите с треска" от края на април тази година
Севернокорейските медии използват формулировките "пациенти с треска" и "треска", тъй като КНДР не разполага с достатъчно оборудване за откриване на новата коронавирусна инфекция.
Ами ако не разполагат с достатъчно обурудване, как са разбрали, че е Ковид? Нали?
Това е интересен въпрос за намиране на отговор. А също така на какво наподобява тази треска? Цялото тяло или частична?

Това е обяснението, но след като не може да се вярва на новините и трябва да се проверяват.
Който има възможност може да провери за каква масова болест вирусна става въпрос и заразна, щото не си спомням при Ковид 19 някой да е получавал треска ...
В смисъл тук има противоречие за изясняване.

Друго, което се случва още и в момента може да не му обърнете внимание поради новините за войните е маймунската шарка
https://www.vesti.bg/sviat/majmunska-sharka...i-sasht-6143555

А хепатит при деца се предполага, че е от Омикрон варианта причинен. Всички деца са били неваксинирани.
https://news.bg/health/nyama-vrazka-mezhdu-...u-covid-19.html

... Питам се, дали да не си сформирам някакъв бюлетин и да информирам хората, щото около 90 процента трудно се ориентират в инфото и си остават неинформирани?
А инфото е най-скъпо платеното нещо на този свят, още повече ако човек се научи да отсява ...което трудно се учи.

Това съобщение е било редактирано от viara на 20/05/2022, 07:49

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Thursday Next
коментар 20/05/2022, 08:33
Копирай адреса: #165

видна мотика
Потребител # 3

Цитат(viara @ 20/05/2022, 07:07) *
Севернокорейските медии използват формулировките "пациенти с треска" и "треска", тъй като КНДР не разполага с достатъчно оборудване за откриване на новата коронавирусна инфекция.
Ами ако не разполагат с достатъчно обурудване, как са разбрали, че е Ковид? Нали?
Това е интересен въпрос за намиране на отговор.

Използват тази формулировка, защото мъдрият вожд и учител се изцепи, че в Корея такова животно нЕма, и никой не смее да му противоречи. За откриване не е необходимо кой знае какво оборудване, а само тест китове. И те тестват - по около 1500 души седмично. От 25 милиона население. Тука за един ден тестват толкова, а сме два файтона народ. До момента болните от "треска" в КНДР са над 1,7 милиона.

Цитат
А също така на какво наподобява тази треска? Цялото тяло или частична?
Това е обяснението, но след като не може да се вярва на новините и трябва да се проверяват.
Който има възможност може да провери за каква масова болест вирусна става въпрос и заразна, щото не си спомням при Ковид 19 някой да е получавал треска ...

Какво имаш предвид с "цяло тяло или частична"? Ти да не бъркаш треска с тремор или гърчове? "Треска" е друга дума за "висока температура" и не предполага непременно неволеви движения на тялото. А един от типичните симптоми на ковид е именно високата температура - много са редки случаите без температура.

Цитат
... Питам се, дали да не си сформирам някакъв бюлетин и да информирам хората, щото около 90 процента трудно се ориентират в инфото и си остават неинформирани?

Недей.

--------------------
I'm sarcastic and have a smartass attitude. It's a natural defense against drama, bullshit and stupidity.
ЛС
viara
коментар 20/05/2022, 13:55
Копирай адреса: #166

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Thursday Next @ 20/05/2022, 09:33) *
Използват тази формулировка, защото мъдрият вожд и учител се изцепи, че в Корея такова животно нЕма, и никой не смее да му противоречи. За откриване не е необходимо кой знае какво оборудване, а само тест китове. И те тестват - по около 1500 души седмично. От 25 милиона население. Тука за един ден тестват толкова, а сме два файтона народ. До момента болните от "треска" в КНДР са над 1,7 милиона.

Да, това не е трудно да се предположи, даже е предположено.
Аз исках да обърна внимание на онова, което не се забелязва на пръв поглед.
Не е ли по-обичайно да наречеш една болест като Ковид - пневмония вместо треска, щото така са я нарекли по други места където не им се занимава, поради войни?

Цитат
Какво имаш предвид с "цяло тяло или частична"? Ти да не бъркаш треска с тремор или гърчове? "Треска" е друга дума за "висока температура" и не предполага непременно неволеви движения на тялото. А един от типичните симптоми на ковид е именно високата температура - много са редки случаите без температура.

Да, объркала съм се. Браво! Виж как позна. Сега видях, че треска било висока температура, а аз си мислех че треска значи - тресене на човека...
Цитат
Недей.

Що такава реакция? На децата си, така ли им слагаш забрани все?
Че ако не опитат на практика какво могат или не могат, как ще знаят?
Все ще ги държиш като цвете в саксия, че да не сбъркат нещо ли?
С цел да не сбъркам явно го казваш. Ама то по тая логика никой нищо никога няма да научи ново.
Затова си намерих къде да се ориентирам - където обичат грешките. biggrin.gif
Пък такива като вас се заблуждават, че има безгрешни. Няма ни един такъв. Този урок май трябва да го изучите първо, преди да преподавате.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Thursday Next
коментар 20/05/2022, 18:58
Копирай адреса: #167

видна мотика
Потребител # 3

Цитат
Що такава реакция? На децата си, така ли им слагаш забрани все?
Че ако не опитат на практика какво могат или не могат, как ще знаят?
Все ще ги държиш като цвете в саксия, че да не сбъркат нещо ли?
С цел да не сбъркам явно го казваш. Ама то по тая логика никой нищо никога няма да научи ново.
Затова си намерих къде да се ориентирам - където обичат грешките.
Пък такива като вас се заблуждават, че има безгрешни. Няма ни един такъв. Този урок май трябва да го изучите първо, преди да преподавате.

Ти не ги мисли децата ми.

А реакцията е опит да ти намекна, че преди да се юрнеш да информираш другите, първо трябва да информираш себе си. За целта трябва да се научиш да разбираш това, което четеш, и то само след като си избрала да четеш нещо смислено. Справка: карцинома на Меркел, както и това с треската по-горе. Докато ти си такава неинформирана, не можеш да информираш никой друг. Така че е време да приемеш собствения си съвет - първо да изучиш, и чак тогава да се пънеш да преподаваш.

--------------------
ЛС
viara
коментар 20/05/2022, 19:17
Копирай адреса: #168

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Thursday Next @ 20/05/2022, 19:58) *
Ти не ги мисли децата ми.

А реакцията е опит да ти намекна, че преди да се юрнеш да информираш другите, първо трябва да информираш себе си. За целта трябва да се научиш да разбираш това, което четеш, и то само след като си избрала да четеш нещо смислено. Справка: карцинома на Меркел, както и това с треската по-горе. Докато ти си такава неинформирана, не можеш да информираш никой друг. Така че е време да приемеш собствения си съвет - първо да изучиш, и чак тогава да се пънеш да преподаваш.

Мисля ги, щото ако се отнасяш и с тях така, значи така си действаш по принцип, но в противен случай мериш с двойни везни.
Та ти изпитвах мерилките.
Е, медицинските термини ще ги проверявам друг път, но това не значи, че не мога да информирам във всички сфери по-малко информираните от мен. Напротив. Мога.
Та стоповете можеш да си ги слагаш на близките си. Пък който е по-информиран от мен, ще ме информира.
То така си действа света.
И ученик от първи клас може да учи друг ученик ако решил някоя задача, а другия не е.
Та такива стопове на мен изобщо не са ми по вкуса дет си ги слагаш навсякъде.
Това не е решение, никакво. Останала бях с друго впечеталение от постовете, но явно всеки си има и плюсовете и минусите.
Та помисли си пак как постъпваш с близките си хора и така постъпвай с всички останали.
Щото ако гледаш от тази позиция, няма да сбъркаш, иначе бъркаш.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Thursday Next
коментар 20/05/2022, 21:09
Копирай адреса: #169

видна мотика
Потребител # 3

Това не е стоп. Това е изблик на съчувствие от моя страна към потенциалните жертви на твоята "информация".
И не ставаше дума за търсене и проверка на медицински термини, а за елементарно разбиране на текст, който виждаш за пръв път. Например, един грамотен човек, още като прочете един абзац от линка, който ти самата беше дала, ще се ориентира, че "Карцином на Меркел" е име на заболяване, а не новина, че на Меркел са ѝ открили карцином. Аз не знаех за съществуването на това заболяване, докато не отворих линка. Но на второто изречение ми стана ясно за какво става въпрос. На теб - очевидно не. Затова те моля да пощадиш и без това обърканата и несигурна родна общественост и да НЕ я информираш. От това тя (обществеността) само още повече ще пострада.
Ако моите близки ме заливат с такива дивотии, и към тях ще се отнасям така. Слава богу, те не го правят - много случих на близки. Повтарям с надеждата най-сетне да схванеш - НЕ коментирай мои деца, близки, нищо. Нито познаваш тях, нито познаваш мен. Коментирай това, което виждаш написано, всичко останало са догадки, а в твоя случай - откровени измишльотини.

--------------------
ЛС
viara
коментар 21/05/2022, 03:15
Копирай адреса: #170

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Thursday Next @ 20/05/2022, 22:09) *
Това не е стоп. Това е изблик на съчувствие от моя страна към потенциалните жертви на твоята "информация".

Съчувствие? към жертви? Ама това са си твои фантазии и слагане на тиган, докато рибата е още в морето.
Моите читатели са ерудирани и винаги ме проверяват, щото знаят, че една стотинка не съм взела от тях и не нося никаква отговорност поради тази причина за тях.animatedwink.gif
Иначе щом желаеш да съжаляваш ... Това не е състрадание има в предвид. Няма да ти преча. Но не ти го препоръчвам.

Цитат
И не ставаше дума за търсене и проверка на медицински термини, а за елементарно разбиране на текст, който виждаш за пръв път. Например, един грамотен човек, още като прочете един абзац от линка, който ти самата беше дала, ще се ориентира, че "Карцином на Меркел" е име на заболяване, а не новина, че на Меркел са ѝ открили карцином. Аз не знаех за съществуването на това заболяване, докато не отворих линка. Но на второто изречение ми стана ясно за какво става въпрос. На теб - очевидно не. Затова те моля да пощадиш и без това обърканата и несигурна родна общественост и да НЕ я информираш. От това тя (обществеността) само още повече ще пострада.

Е и тук ме хвана. wavetowel2.gif Прочетох само заглавието и два, три реда с убеждението, че щом пише карцином на Меркел, значи се отнася за нея.
Обикновено заглавията много говорят. Имаше един автор - фентъзи. Дванадесет книги. Детето ги чете и ми казва заглавията.
Питам го - защо всички заглавия са така въздействащи с изключение на последното, което ... Отговаря ми, че последната книга е издадена след смъртта на автора от жена му. ...
Но в случая исках да намеря какво заболяване има Меркел и това ми показа нета. Смятах, че е инфото точно, а не било.
Понякога синхрона ... обикновено е много точен, но в този случай нещо съм пропуснала явно ...
То ще си излезе. Иначе впечатлявай се, колкото си искаш - на мен не ми пречи, но малко се разочаровах от теб.
Смяах, че си по-широко скроена личност.
И друго ми е интересно. Обикновено такива хора се смятат, че не ги хваща никакво заболяване.
Как толкова много от елитните са все болни? Това не ти ли прави впечатление? И то такива болести - неличими, неизвестни...
Не би трябвало да е така. Нещо тук има съмнително, въпросително.
Те имат достъп до всички най-добри лекари и лекарства, алтернатилни лекари и лекарства също, до най-доброто инфо, до най-най... А и възможности имат, не са като обикновен човек, който се чуди това ли да си купи или онова поради недостатъчни средства. И средствата ги имат...

Та затова гледах, да разбера, щото нищо ясно обяснено няма, ама на теб ти е по-интересно да търсиш грешки, вместо открития да правиш.
Виж сега. Ако човек нищо не прави - не греши. Но ако човек работи много и много греши.
Та някой мързелан, който нищо не прави - няма да му намериш грешка, но и работа свършена няма да намериш.
Та прецени си кое е по-полезно от двете. Иначе най-лесно е нищо да не се прави - да не се пише, да не се разсъждава ... щото може да се сгреши...
А на мен не ми пречи да разсъждавам. Например се питам дали пред тв не слагат кукли. Колко му е, вече по нищо не се различават от хора. Спокойно може всички да бъдат заместени от роботи-кукли. Техниката е достатъчно напреднала.
А хората ще имат време за други дейности сред природата. Същото се отнася и за елитните. Та ... За какво ли ми е, да го мисля, но като се свързва там с едно писание, пък ... не съм намерила отговора ... Пък рядко ми се случва нещо да остане неотговорено поради синхрона ... Но ... няма да правя грешката повече, да ви информирам докато не съм стигнала до отговора, щото ... слагате стопове и може и да не стигна ако и аз си сложа. Друга причина няма, за да не стигна до отговора.

Цитат
Ако моите близки ме заливат с такива дивотии, и към тях ще се отнасям така. Слава богу, те не го правят - много случих на близки. Повтарям с надеждата най-сетне да схванеш - НЕ коментирай мои деца, близки, нищо. Нито познаваш тях, нито познаваш мен. Коментирай това, което виждаш написано, всичко останало са догадки, а в твоя случай - откровени измишльотини.

Пак стопове. Ами не коментирам твои близки. От къде да ги коментирам като не ги знам, нито ми е работа. Просто те питам и към тях ли постъпваш по същия начин или мериш с двойни везни, проверявам те - нали така ме учиш, пък се нервиш, като те проверявам, пък искаш да проверявам ... Иди, че разбери кой какво иска и ...
Както и да е. Хем да проверявам, ама теб да не те проверявам ... То така става ли? Знаеш ли какво искаш изобщо?

Това съобщение е било редактирано от viara на 21/05/2022, 03:35

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Thursday Next
коментар 21/05/2022, 08:47
Копирай адреса: #171

видна мотика
Потребител # 3

Цитат
Пак стопове. Ами не коментирам твои близки. От къде да ги коментирам като не ги знам, нито ми е работа. Просто те питам и към тях ли постъпваш по същия начин или мериш с двойни везни, проверявам те - нали така ме учиш, пък се нервиш, като те проверявам, пък искаш да проверявам ... Иди, че разбери кой какво иска и ...
Както и да е. Хем да проверявам, ама теб да не те проверявам ... То така става ли? Знаеш ли какво искаш изобщо?

Добре, да видим дали мога да го обясня още по-просто: проверявай публикуваната информация за общественозначими събития и търси достоверни източници. Не си ври гагата в личния живот на хората, които случайно срещаш в интернет, и не го обсъждай. Така стана ли ясно?

--------------------
ЛС
viara
коментар 21/05/2022, 08:57
Копирай адреса: #172

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Thursday Next @ 21/05/2022, 09:47) *
Добре, да видим дали мога да го обясня още по-просто: проверявай публикуваната информация за общественозначими събития и търси достоверни източници. Не си ври гагата в личния живот на хората, които случайно срещаш в интернет, и не го обсъждай. Така стана ли ясно?

Да. Чудесно. Изясни ми се. Може ли да цитирам този твой пост на всеки, който се вре в моите лични работи?
Щото има доста такива тук. Ако го има в правилата на форума още по-добре, ще цитирам и двата цитата на такива хора с лични въпроси към мен.
За това съм ти благодарна, щото аз се вързвах да отговарям. Но вече изобщо няма да си правя труда щом може така.
И навярно трябва да се забранят личните въпроси ако не са вече забранени де. Да си знаят всички участници и да не нарушават правилата. Да говорят само задочно. То май половината форум ще трябва да се изтрие с личната информация на всички въпроси и отговори ... лични.

Това съобщение е било редактирано от viara на 21/05/2022, 08:59

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Thursday Next
коментар 21/05/2022, 14:00
Копирай адреса: #173

видна мотика
Потребител # 3

Можеш да го цитираш колкото си искаш.

Не, не мисля да променяме правилата на форума, за да отразим всички норми на елементарното приличие и възпитание. Това, че общуваме виртуално, не ги отменя.

Това, че ти си се връзвала да отговаряш на лични въпроси, си е твой проблем, не на форума. Както и това, че за сефте разбираш, че "може и така". Елементарното приличие изисква да се спреш, когато някой ти даде да разбереш, че не желае да обсъжда такива.

И не, не се чувствам застрашена от тебе. Просто безкрайно отегчена. Направо се чудя на себе си откъде извадих толкова търпение да обяснявам сума ти време очевидни неща. Впрочем, след въпроса ти "треска частична или на цяло тяло?" не мисля, че въобще имаш право да квалифицираш когото и да било като смотаняк. laughing.gif

Няма да те банна, ще те оставя тука, щото Гло ме помоли, да има с кого да се гъбарка.

--------------------
ЛС
viara
коментар 21/05/2022, 18:00
Копирай адреса: #174

Advanced Member
Потребител # 560

Цитат(Thursday Next @ 21/05/2022, 15:00) *
Можеш да го цитираш колкото си искаш.

Не, не мисля да променяме правилата на форума, за да отразим всички норми на елементарното приличие и възпитание. Това, че общуваме виртуално, не ги отменя.

Това, че ти си се връзвала да отговаряш на лични въпроси, си е твой проблем, не на форума. Както и това, че за сефте разбираш, че "може и така". Елементарното приличие изисква да се спреш, когато някой ти даде да разбереш, че не желае да обсъжда такива.

И не, не се чувствам застрашена от тебе. Просто безкрайно отегчена. Направо се чудя на себе си откъде извадих толкова търпение да обяснявам сума ти време очевидни неща. Впрочем, след въпроса ти "треска частична или на цяло тяло?" не мисля, че въобще имаш право да квалифицираш когото и да било като смотаняк. laughing.gif

Няма да те банна, ще те оставя тука, щото Гло ме помоли, да има с кого да се гъбарка.

453.gif Тая пък се смята за нещо по-висше щото прочела значението в тълковен речник или на друго място на думичката треска.
Да, това ти дава голямо предимство в живота и във висшите светове, направо паднах от смях.
Толкова егоистични същества, не бях виждала събрани на едно място.
И не си ти която ще ми се бърка в личните работи какво съм щяла да показвам - дали възпитание или не в тоз форум.
Дали съм щяла да спра да задавам неудобни въпроси или не, също.
Ама нямам желание да ми казваш личните си чувства и емоции - дръж си ги за себе си.
Изобощо не ме интересува колко ти са възможностите. Някъде другаде ходи да си ги мериш.
Щяла да ми казва какво съм имала право да квалифицирам и какво не.
Откъде накъде ми се бъркаш в личния живот? ЗАБРАНЯВАМ ТИ да ми се бъркаш в личния живот и да ми даваш неквалифицирани съвети! Това разбра ли го? НЕ ЖЕЛАЯ ДА МИ ДАВАШ НЕКВАЛИФИЦИРАНИТЕ СИ СЪВЕТИ
Да сме наясно.

--------------------
Bashar.Beethoven
ЛС
Thursday Next
коментар 22/05/2022, 09:05
Копирай адреса: #175

видна мотика
Потребител # 3

Тебе съвсем те хванаха братята. Пийни студена водица, подишай дълбоко.

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- viara   Какво се случва?   02/05/2022, 07:47
- - viara   Налага се един извод, че умиращото в света, к...   02/05/2022, 08:38
|- - Питето   Твоето "умиращо" никога няма да умре, щ...   02/05/2022, 09:03
|- - ByBa   Цитат(Питето @ 02/05/2022, 09:03) Това е процес, ...   11/05/2022, 22:01
|- - Питето   Залагам на Зеленски да е импровизирал. А и с...   11/05/2022, 22:42
||- - viara   Цитат(Питето @ 11/05/2022, 23:42) Залагам на Зел...   12/05/2022, 05:50
|- - viara   Цитат(ByBa @ 11/05/2022, 23:01) да вляза в кадър ма...   12/05/2022, 06:01
|- - viara   Ето какво още се случва. Никойла Патрушев го...   12/05/2022, 07:58
- - Питето   Споко бе, човека е станал човек точно щото е ...   02/05/2022, 08:58
|- - viara   Цитат(Питето @ 02/05/2022, 09:58) Споко бе, чове...   02/05/2022, 10:21
|- - Питето   Мъск бил работохолик от класа, при това умен...   02/05/2022, 20:26
|- - viara   Цитат(Питето @ 02/05/2022, 21:26) Мъск бил работ...   02/05/2022, 22:11
|- - Питето   Всъщност на хората им трябват богове, дето д...   03/05/2022, 21:45
|- - viara   Цитат(Питето @ 03/05/2022, 22:45) Всъщност на хо...   05/05/2022, 05:42
|- - viara   Ето още от случилото се На потопения Москва...   05/05/2022, 06:48
||- - evanka   Цитат(viara @ 05/05/2022, 06:48) На потопения Моск...   05/05/2022, 11:47
|||- - Hartmann   Цитат(evanka @ 05/05/2022, 12:47) Глупаво е да се дъ...   05/05/2022, 12:01
||- - Thursday Next   Цитат(viara @ 05/05/2022, 06:48) Значи и американс...   05/05/2022, 14:56
|||- - нищ по дух   Цитат(Thursday Next @ 05/05/2022, 15:56) Не знам дали з...   05/05/2022, 15:06
||||- - viara   Цитат(нищ по дух @ 05/05/2022, 16:06) А някои от ...   05/05/2022, 17:58
||||- - Thursday Next   Абе що се правите на ударени и двамата? Срав...   05/05/2022, 20:19
||||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 05/05/2022, 21:19) Абе що се прав...   05/05/2022, 21:03
|||- - Питето   А аз си мислех, че истински, ама се прави на ...   05/05/2022, 20:25
|||- - Thursday Next   Цитат(Питето @ 05/05/2022, 20:25) А аз си мислех,...   05/05/2022, 20:30
|||- - Питето   Разконспирира го...   05/05/2022, 21:06
||- - Питето   Абе, ако тези дето работят за агресора, си дъ...   05/05/2022, 20:17
|- - Питето   Хората създават роботи заради файдата от то...   05/05/2022, 20:22
|- - viara   Цитат(Питето @ 05/05/2022, 21:22) Хората създав...   05/05/2022, 21:28
|- - Quaker between your quarks   Не че се заяждам, но дълги постинги пишеш. За...   05/05/2022, 21:40
|- - Питето   Аха, освен некой бог да е създал хората да му...   05/05/2022, 21:55
||- - viara   Цитат(Питето @ 05/05/2022, 22:55) Аха, освен нек...   05/05/2022, 22:06
|||- - Quaker between your quarks   Бог е пъпчив програмист, с много психологич...   05/05/2022, 22:16
|||- - Питето   Бог с его, дето трябва яко да даряваш на екск...   06/05/2022, 08:19
||- - Quaker between your quarks   Живеем нечий сън, всяко ровене, има логичен ...   05/05/2022, 22:08
||- - viara   Цитат(Quaker between your quarks @ 05/05/2022, 23:08) Живеем...   06/05/2022, 05:41
||- - Питето   Пак обърка кое къде му е мястото. В универси...   06/05/2022, 08:25
|- - Thursday Next   ЦитатАйде и тоз щял да ходи извън форума, хо...   06/05/2022, 08:33
|- - Glo   ей, не ми барайте Верчето да не ви разфърлям ...   06/05/2022, 08:38
||- - viara   Цитат(Glo @ 06/05/2022, 09:38) ей, не ми барайте Ве...   06/05/2022, 09:21
||- - Thursday Next   Цитат(Glo @ 06/05/2022, 08:38) ей, не ми барайте Ве...   07/05/2022, 09:12
||- - нищ по дух   Цитат(Thursday Next @ 07/05/2022, 10:12) Ма никой не т...   07/05/2022, 09:26
|||- - Thursday Next   Напълно съм съгласна, сЕдай, кафето иде.   07/05/2022, 09:33
|||- - нищ по дух   Цитат(Thursday Next @ 07/05/2022, 10:33) Напълно съм с...   07/05/2022, 10:52
||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 07/05/2022, 10:12) Ма никой не т...   07/05/2022, 10:20
||- - нищ по дух   Цитат(viara @ 07/05/2022, 11:20) Ма как няма да сре...   07/05/2022, 10:53
||- - viara   Цитат(нищ по дух @ 07/05/2022, 11:53) Алли е цити...   07/05/2022, 11:16
||- - нищ по дух   Цитат(viara @ 07/05/2022, 12:16) Ами тя не знае ли, ...   07/05/2022, 11:21
|- - viara   Цитат(Thursday Next @ 06/05/2022, 09:33) Ти верно ли не...   06/05/2022, 09:15
|- - Питето   Е, то може и без логика да живееш. Стига да им...   07/05/2022, 13:51
|- - viara   Цитат(Питето @ 07/05/2022, 14:51) Е, то може и бе...   07/05/2022, 16:03
|- - Питето   Ми харесват ти приказките, така ти е по-леко ...   07/05/2022, 22:41
|- - viara   Цитат(Питето @ 07/05/2022, 23:41) Ми харесват ти...   08/05/2022, 18:51
|- - Питето   Трудно вярвам, щото предимно проверявам и с...   08/05/2022, 20:10
|- - viara   Цитат(Питето @ 08/05/2022, 21:10) Трудно вярвам,...   08/05/2022, 20:29
|- - viara   Цитат(Питето @ 08/05/2022, 21:10) Трудно вярвам,...   09/05/2022, 06:05
|- - viara   Нещо интересно от днес. Технологиите опреде...   09/05/2022, 20:03
||- - viara   Решението на световния проблем бил много пр...   10/05/2022, 07:13
|- - Питето   Такива удобни пришивания на едно към друго ...   11/05/2022, 20:14
|- - viara   Цитат(Питето @ 11/05/2022, 21:14) Такива удобни ...   11/05/2022, 21:28
|- - ByBa   Цитат(viara @ 11/05/2022, 22:28) Факт доказан от жи...   11/05/2022, 22:48
|- - Питето   Това число е по-силно от всеки бог. Имало го ...   14/05/2022, 18:26
|- - viara   Цитат(Питето @ 14/05/2022, 19:26) Това число е п...   16/05/2022, 05:54
|- - viara   https://news.bg/int-economics/usd7-mlrd-sht...-na-egipet.html Питам се, ...   16/05/2022, 06:43
||- - viara   Руски полковник подготвя общността за нега...   18/05/2022, 04:54
||- - viara   Северна Корея е в плен на пандемията https://news....   20/05/2022, 07:07
||- - Thursday Next   Цитат(viara @ 20/05/2022, 07:07) Севернокорейскит...   20/05/2022, 08:33
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 20/05/2022, 09:33) Използват таз...   20/05/2022, 13:55
|||- - Thursday Next   ЦитатЩо такава реакция? На децата си, така л...   20/05/2022, 18:58
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 20/05/2022, 19:58) Ти не ги мисли...   20/05/2022, 19:17
|||- - Thursday Next   Това не е стоп. Това е изблик на съчувствие о...   20/05/2022, 21:09
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 20/05/2022, 22:09) Това не е стоп...   21/05/2022, 03:15
|||- - viara   Трета минута и 5:45, и преди това също за желяз...   21/05/2022, 06:41
|||- - Thursday Next   ЦитатПак стопове. Ами не коментирам твои бл...   21/05/2022, 08:47
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 21/05/2022, 09:47) Добре, да види...   21/05/2022, 08:57
|||- - Alexfield   Ти много искаш да ти се забранява, а? Не знае...   21/05/2022, 12:29
||||- - viara   Цитат(Alexfield @ 21/05/2022, 13:29) Ти много искаш д...   21/05/2022, 12:43
||||- - Glo   Цитат(viara @ 21/05/2022, 13:43) Та да ви кажа, че с...   21/05/2022, 13:40
||||- - Alexfield   Започвам да разбирам защо Гло помоли "да ...   21/05/2022, 15:01
||||- - viara   Цитат(Alexfield @ 21/05/2022, 16:01) Започвам да раз...   21/05/2022, 18:04
||||- - Shade   Цитат(viara @ 21/05/2022, 09:04) И ти май си слънча...   21/05/2022, 18:22
|||- - Thursday Next   Можеш да го цитираш колкото си искаш. Не, не...   21/05/2022, 14:00
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 21/05/2022, 15:00) Можеш да го ци...   21/05/2022, 18:00
|||- - Thursday Next   Тебе съвсем те хванаха братята. Пийни студе...   22/05/2022, 09:05
||- - Shade   Цитат(viara @ 19/05/2022, 22:07) Северна Корея е в ...   20/05/2022, 17:12
|||- - viara   Цитат(Shade @ 20/05/2022, 18:12) Къде са нашенскит...   20/05/2022, 18:42
||- - Питето   Аре сега учудване как в КНДР хем нямали, хем ...   20/05/2022, 17:45
|- - Питето   Така де, свързваш квото ти пасва и доказваш ...   16/05/2022, 20:30
|- - viara   Цитат(Питето @ 16/05/2022, 21:30) Така де, свърз...   16/05/2022, 21:14
- - Glo   радев ке падне скоро, мунчо радев   02/05/2022, 14:59
|- - Радио Ереван   Цитат(Glo @ 02/05/2022, 15:59) радев ке падне скор...   06/05/2022, 17:44
||- - Hartmann   Цитат(Радио Ереван @ 06/05/2022, 18:44) Скоро, с...   06/05/2022, 19:12
||- - Glo   Цитат(Радио Ереван @ 06/05/2022, 18:44) Скоро, с...   07/05/2022, 10:13
||- - Alexfield   Льотчик си дойде аутсорснат: БСП-то го издиг...   07/05/2022, 10:22
|- - Rat_in_the_house   Позицията на Радев ми е по-неразбираема даж...   08/05/2022, 16:28
|- - Hartmann   Да не даваме нищо на Украйна, за да свършела ...   08/05/2022, 18:24
|- - viara   Цитат(Rat_in_the_house @ 08/05/2022, 17:28) Позицията н...   08/05/2022, 19:05
|- - viara   Какво се случва? Да ви информирам за новия в...   08/05/2022, 19:45
||- - viara   Какво се случва с главния нападател и агрес...   13/05/2022, 06:53
||- - viara   Излиза, че целия елит е заразен от болестта ...   13/05/2022, 07:25
||- - Thursday Next   ЦитатПо-горе пуснах инфо Не, по-горе (както и...   13/05/2022, 08:57
||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 13/05/2022, 09:57) Не, по-горе (ка...   13/05/2022, 09:20
||- - Alexfield   Цитат(viara @ 13/05/2022, 09:20) ...С други думи няк...   13/05/2022, 10:36
|||- - viara   Цитат(Alexfield @ 13/05/2022, 11:36) Пак взе да си съ...   13/05/2022, 11:17
|||- - Alexfield   Цитат(viara @ 13/05/2022, 11:17) ...когато ме блокне...   13/05/2022, 12:26
||||- - нищ по дух   Цитат(Alexfield @ 13/05/2022, 13:26) Ами ето: Аз казв...   13/05/2022, 12:41
|||||- - Thursday Next   Цитат(нищ по дух @ 13/05/2022, 12:41) Малко офто...   13/05/2022, 20:46
|||||- - нищ по дух   Цитат(Thursday Next @ 13/05/2022, 21:46) Още когато ги ...   14/05/2022, 16:53
||||- - viara   Цитат(Alexfield @ 13/05/2022, 13:26) Ами ето: Аз казв...   13/05/2022, 14:54
|||- - wal   [quote name='viara' date='13/05/2022, 12:17' post='148577...   13/05/2022, 22:00
|||- - viara   Цитат(wal @ 13/05/2022, 23:00) Разгледай всичко т...   14/05/2022, 08:17
||- - Thursday Next   Цитат(viara @ 13/05/2022, 09:20) Нелегална дейност...   13/05/2022, 20:41
||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 13/05/2022, 21:41) Виж, ще се опи...   13/05/2022, 21:06
||- - Thursday Next   Мда. Тоя похват също е известен отдавна из ф...   13/05/2022, 21:14
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 13/05/2022, 22:14) Мда. Тоя похва...   13/05/2022, 21:21
|||- - Thursday Next   Цитат(viara @ 13/05/2022, 21:21) Аз съм на мнение, ч...   14/05/2022, 09:02
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 14/05/2022, 10:02) Ами не, не е та...   14/05/2022, 10:12
|||- - Thursday Next   Цитат(viara @ 14/05/2022, 10:12) За Меркел си е пис...   14/05/2022, 10:27
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 14/05/2022, 11:27) Това, което си...   14/05/2022, 11:25
|||- - Thursday Next   Предлагам ти следното: спри да плющиш линко...   14/05/2022, 13:39
|||- - vanbg   Да се върнем малко назад,архивите помнят..... ...   14/05/2022, 13:57
||||- - Thursday Next   Хм ... А това какво общо има с разговора, койт...   14/05/2022, 14:08
||||- - viara   Цитат(vanbg @ 14/05/2022, 14:57) Да се върнем малко...   14/05/2022, 15:32
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 14/05/2022, 14:39) И не, Меркел н...   14/05/2022, 15:43
|||- - Thursday Next   Напоследък ВВС има основания да се страхува...   14/05/2022, 16:30
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 14/05/2022, 17:30) Напоследък ВВ...   14/05/2022, 17:53
||- - viara   Ами тук чета източници 24 часа, цитират Ню Йо...   13/05/2022, 21:26
||- - Thursday Next   Цитат(viara @ 13/05/2022, 21:26) Ами тук чета източ...   14/05/2022, 08:58
|||- - viara   Цитат(Thursday Next @ 14/05/2022, 09:58) Можеш ли да ми...   14/05/2022, 10:03
|||- - Thursday Next   Цитат(viara @ 14/05/2022, 10:03) Щото смятах, че 24 ч...   14/05/2022, 10:33
||- - Shade   Цитат(viara @ 13/05/2022, 12:26) Ами тук чета източ...   14/05/2022, 16:26
||- - viara   Цитат(Shade @ 14/05/2022, 17:26) New York Post е ултра-ко...   14/05/2022, 17:56
|- - Питето   Слагай логика и факти.Онова за Давид и Голиа...   08/05/2022, 20:05
- - Quaker between your quarks   Има термин, репродоктивна възраст. За жени и...   05/05/2022, 21:05
|- - viara   Цитат(Quaker between your quarks @ 05/05/2022, 22:05) Има те...   05/05/2022, 21:13
|- - Quaker between your quarks   В ено семейство, страшното е да не омръзнеш. ...   05/05/2022, 21:35
- - viara   Русия откраднала 400 000 тона зърно от Украйна/...   06/05/2022, 07:34
|- - Питето   Цитат(viara @ 06/05/2022, 08:34) Русия откраднала 4...   07/05/2022, 22:58
|- - Хасан   Цитат(Питето @ 07/05/2022, 23:58) Това не е нови...   12/05/2022, 12:51
|- - Питето   Това му е хубавото — после ще им включат и о...   14/05/2022, 18:24
- - Quaker between your quarks   Десет години си търсех трудовата книжка. Тр...   13/05/2022, 18:14
- - Shade   Цитат(viara @ 01/05/2022, 22:47) Понеже забелязах, ...   20/05/2022, 19:48
- - Бай Ганьо   RE: Какво се случва?   20/05/2022, 20:18
- - Shade   Вместо да ми лепиш в твой стил детски картин...   20/05/2022, 20:55
- - Hartmann   Цитат(Shade @ 20/05/2022, 21:55) Вместо да ми лепиш...   21/05/2022, 12:44

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 26/05/2022, 11:13
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test