test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Нямам звук когато гледам клипове
windy
коментар 23/02/2019, 18:47
Копирай адреса: #1

Newbie
*
Група: Новобранци
Съобщения: 4
Регистриран: 23/02/2019
Потребител # 505

Здравейте! От известно време нямам звук когато гледам клипове. Някой може ли да ми помогне и да каже как да отстраня този проблем. Наскоро, преди три дни сложих нова мишка и оттогава нямам звук на всички сайтове, а преди това имах. Компютърът ми е настолен. Понеже не разбирам много от компютри, моля помогнете! Благодаря предварително!

Това съобщение е било редактирано от windy на 23/02/2019, 18:50
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
windy
коментар 01/03/2019, 07:52
Копирай адреса: #2

Newbie
*
Група: Новобранци
Съобщения: 4
Регистриран: 23/02/2019
Потребител # 505

На компютъра имам C Media 3 D Audio Configuration. Да не би там да има някакъв пролем?
ЛС
Norman
коментар 01/03/2019, 09:02
Копирай адреса: #3

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 256
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 13

Цитат(windy @ 01/03/2019, 07:52) *
На компютъра имам C Media 3 D Audio Configuration. Да не би там да има някакъв пролем?

ПАК да попитам - аудиото е вградено в дъното или е на отделна карта в слот на дъното, или е на флашка, включвана в USB порт?

Ако е първият или последният случай, то този вид аудиочип ползва адрес на USB порт за да работи. Включването на новата мишка е заело този порт и звуковата карта е "изчезнала", от гледна точка на компютъра.

С коя версия на Windows си? Windows XP? Windows 7? Vista? Windows 8? Windows 8.1? Windows 10?
С коя подверсия на Windows си - Home? Professional? Ultimate? Enterprise?
Windows-ът е 32-битов или 64-битов?

Във всеки случай, като начало, пробвай да преинсталираш софтуера на звуковата карта.

1. Отиди в Control Panel > Device Manager
2. Намери групата Sound, video and game controllers
3. Освети реда с устройството, с име cMedia 3D Audio (или нещо подобно)
4. Десен бутон на мишката и избираш от новото меню Uninstall
5. След като редът изчезне, отиваш в менюто Action на Device Manager и оттам - Scan for Hardware Changes. Системата ще провери на налични, но нерегистрирани устройства, ще намери звуковата карта и ще преинсталира драйверите й. Има около 30% шанс това да оправи нещата.

Ако не стане И СИ С WINDOWS XP/7/VISTA/8/8.1 - сваляш си програмката USBDeview от този линк, ако си с 32-битов Windows, или този линк - ако си с 64-битов.

Разархивираш и стартираш програмката. Тя генерира списък на всички USB устройства, ВКЛЮЧВАНИ НЯКОГА в компютъра ти. Windows пази този списък и настройките за съответните устройства, но капацитетът за такива записи е ограничен и неползваните дълго време устройства започват да пречат на регистрацията на нови такива.

Щракаш върху заглавието на полето Last plug/Unplug и сортираш записите по нарастващ ред на датите. Преглеждаш най-старите, осветяваш ги и ги изтриваш. Също намираш и изтриваш и записите за cMedia Audio и за мишката (ако имаш и стари записи, за каквито и да било мишки - изтриваш и тях).

Ето снимка от екран от моя компютър отпреди няколко минути. Вижда се добре, че имам много стари записи, включително за телефони и четци на книги (осветените записи), които отдавна вече са минали в историята и тъкмо е било време да ги махам (макар компютърът да не ми е създавал проблеми):

Затваряш и рестартираш компютъра и се надяваш всичко да се е разчистило успешно.

Ако си с Windows 10 - нямаш шанс - подръжката на cMedia Audio за тази версия е практически никаква. Ако аудиото е на слот или на USB флашка - купуваш си нова аудиокарта, с изрична поддръжка на Win10 и заменяш старата. Ако е вградено в дъното - забраняваш работата му от BIOS и пак си купуваш карта на слот с поддръжка на Win10.

Това съобщение е било редактирано от Norman на 01/03/2019, 09:08
ЛС

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 20/03/2019, 02:56
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test