test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Кой ще пробуди Атман в нас?, кой ще свърши тази работа?
Търсач
коментар 04/06/2019, 15:49
Копирай адреса: #1

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 501
Регистриран: 07/06/2017
Потребител # 79

Цитат(Търсач @ 03/06/2019, 20:40) *
Кой ще овладее ума? Това е омагьосан кръг.
Цитат(shining_stаr @ 04/06/2019, 13:30) *
Какво говориш, Търси!! ? Ти не си умът. Ако смяташ че си умът, е друг въпрос.
Лека полека стигаме до основния въпрос. Кой ще пробуди Атман в нас?
Шрито ни казва, че чрез четене на писанията и осмисляне. Да ама в този процес участва Ахамкара, а Ахамкара ограничава светлината на Атман в нас.

--------------------
Сахаджа Йога е естествена връзка на индивидуалното съзнание с Всепроникващата енергия. Свържете се.
Матей 5:3 Блажени са прекланящите се на Божия Дъх/Пневма/, защото е тяхно Небесното Царство.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Шрито
коментар 04/06/2019, 17:07
Копирай адреса: #2

Advanced Member
Съобщения: 3 075
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

Правилно отбелязва Шайни, че „ти” (т.е. човекът, пуруша) не си умът. Тогава как би могъл да „пробудиш Атман в теб”, като ти самият си Атман. Освен това Атман никога не спи, че да го будиш. Различните състояния - действията, хранене, спане, умиране - се преживяват от ахамкара. Затова не за събуждане се говори в Писанията, а за различаване, разграничаване, познание на Атман. Различаваш вечното, неизменното от изменчивото, преходното, невечното.
ЛС
Търсач
коментар 04/06/2019, 18:53
Копирай адреса: #3

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(Шрито @ 04/06/2019, 18:07) *
Тогава как би могъл да „пробудиш Атман в теб”, като ти самият си Атман.
Шри Шанкара за пробуждане говори.
Писанията могат и да се знаят наизуст, може да се принасят жертви на светите духове,може да се извършват ритуали и да се почитат божества, но докато човек не се пробуди за разбирането на своята тъждественост с Атман, той никога не може да намери освобождение - дори и след много стотици епохи. - Вивека Чудамани

--------------------
Сахаджа Йога е естествена връзка на индивидуалното съзнание с Всепроникващата енергия. Свържете се.
Матей 5:3 Блажени са прекланящите се на Божия Дъх/Пневма/, защото е тяхно Небесното Царство.
ЛС
shining_stаr
коментар 05/06/2019, 09:41
Копирай адреса: #4

Advanced Member
Съобщения: 2 281
Регистриран: 21/06/2017
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 04/06/2019, 19:53) *
Шри Шанкара за пробуждане говори.
Писанията могат и да се знаят наизуст, може да се принасят жертви на светите духове,може да се извършват ритуали и да се почитат божества, но докато човек не се пробуди за разбирането на своята тъждественост с Атман, той никога не може да намери освобождение - дори и след много стотици епохи. - Вивека Чудамани

Как би могъл да пробудиш Атман като ти си самият Атман? - правилно.
Стига се до осъзнаването че Азът съм Аз, а не "аз съм атма" или Брахма, или който и да е.
Защото кой е Атма и кой си ти?
ЛС
Търсач
коментар 06/06/2019, 21:19
Копирай адреса: #5

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 05/06/2019, 10:41) *
Как би могъл да пробудиш Атман като ти си самият Атман? - правилно.
Стига се до осъзнаването че Азът съм Аз, а не "аз съм атма" или Брахма, или който и да е.
Защото кой е Атма и кой си ти?
Това е кога стигнеш. А преди да стигнеш, кой ще премахне облаците.
Слънчевите лъчи привличат влагата и тя образува стената от облаци, която скрива слънцето. Така изглежда ,като че ли има само облаци. Също така „аз"-ът, който е породен от Атман, скрива истинската природа на Атман, така че изглежда, като че ли има само „аз". През бурен ден слънцето се поглъща напъл-но от плътните облаци. Тези облаци пък се подхващат от остри,мразовити по- риви на вятъра.Така ужасната сила на раджас напада заблудения човек с вся- какви видове страдания,когато Атман е скрит в тъмните облаци на тамас.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 06/06/2019, 21:41
Копирай адреса: #6

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 06/06/2019, 22:19) *
Слънчевите лъчи привличат влагата и тя образува стената от облаци, която скрива слънцето. Така изглежда ,като че ли има само облаци. Също така „аз"-ът, който е породен от Атман, скрива истинската природа на Атман, така че изглежда, като че ли има само „аз". През бурен ден слънцето се поглъща напъл-но от плътните облаци. Тези облаци пък се подхващат от остри,мразовити по- риви на вятъра.Така ужасната сила на раджас напада заблудения човек с вся- какви видове страдания,когато Атман е скрит в тъмните облаци на тамас.

Нали ти писах, Търси, като знаеш кой не си, все повече започва да изгрява това което си.
Нищо като ги има облаците, важното е да не се отъждествяваш с тях.
Практика на осъзнаване под някаква форма.

това е процес, не става от днес за утре в един миг.
Ти нали заявяваш че си просветлен, как тогава питаш за облаците.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 06/06/2019, 21:47
ЛС
Шрито
коментар 06/06/2019, 22:09
Копирай адреса: #7

Advanced Member
Съобщения: 3 075
Регистриран: 27/11/2017
Потребител # 290

И двамата с теб сме „стигнали”. А Търсача иска да обясним за тези, които още не са.

Цитат(Търсач @ 06/06/2019, 22:19) *

Но кой ти помни как е било в началото. И какви трудности сме срещали... Толкова отдавна беше! 292.gif
ЛС
shining_stаr
коментар 06/06/2019, 23:05
Копирай адреса: #8

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Шрито @ 06/06/2019, 23:09) *
И двамата с теб сме „стигнали”. А Търсача иска да обясним за тези, които още не са.

Но кой ти помни как е било в началото. И какви трудности сме срещали... Толкова отдавна беше! 292.gif

sun.gif

Когато разпознаеш илюзията като илюзия, тя изчезва.

Веднъж един от учениците на Моцарт отишъл при него с молба да го научи как се пише симфония.
Моцарт му казал:
- Започни първо с нещо по- просто, като например канцонети. После премини на по - сложно като валс или мазурка, и след това евентуално може да пробваш за симфония.
Човекът казал:
- Аз съм на 32 години, от 10 години уча музика и още не мога да пиша симфония, а вие сте написали
на 8-годишна възраст.
Моцарт отговорил:
- Вярно е, но аз никога не съм питал как.

Поздрав: https://www.youtube.com/watch?v=OV3anmkg12o&t=118s

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 06/06/2019, 23:21
ЛС
Търсач
коментар 07/06/2019, 20:53
Копирай адреса: #9

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 07/06/2019, 00:05) *
Веднъж един от учениците на Моцарт..
Моцарт е роден реализиран/свързан. Сократ също е бил неграмотен но пък е инкарнация. Нямал е нужда от книги.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 08/06/2019, 16:19
Копирай адреса: #10

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 07/06/2019, 21:53) *
Моцарт е роден реализиран/свързан. Сократ също е бил неграмотен но пък е инкарнация. Нямал е нужда от книги.

Не са само те, Шри Рамакришна също е бил неграмотен и никога не е чел писания.
И когато един човек, който впоследствие му става ученик, отива за пръв път да се срещне с него, преди да влезе попитал една жена от храма:
- Той чете ли книги?
Тя казала:
- О, господине, на него всичките книги са му на устата.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 08/06/2019, 17:13
ЛС
Търсач
коментар 08/06/2019, 20:18
Копирай адреса: #11

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 08/06/2019, 17:19) *
Не са само те, Шри Рамакришна също е бил неграмотен и никога не е чел писания.
Не ми дава той да е инкарнация.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 08/06/2019, 20:28
Копирай адреса: #12

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 08/06/2019, 21:18) *
Не ми дава той да е инкарнация.

Какво означава "инкарнация на принципа на учителя Ади Гуру"?
ЛС
shining_stаr
коментар 09/06/2019, 01:04
Копирай адреса: #13

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(shining_stаr @ 08/06/2019, 21:28) *
Какво означава "инкарнация на принципа на учителя Ади Гуру"?

И какво, прероденият еди кой си. Аватар на този, аватар на онзи. И какво надолу по веригата?
тва е загубена работа, Търсач. Учителят е един във всеки от нас.
ЛС
Търсач
коментар 09/06/2019, 08:43
Копирай адреса: #14

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 02:04) *
И какво, прероденият еди кой си. Аватар на този, аватар на онзи. И какво надолу по веригата?
тва е загубена работа, Търсач. Учителят е един във всеки от нас.
Това го казва Егото ти, което не иска да признава истинските авторитети.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 09/06/2019, 12:26
Копирай адреса: #15

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 09:43) *
Това го казва Егото ти, което не иска да признава истинските авторитети.

Не е вярно.
ЛС
Търсач
коментар 09/06/2019, 12:34
Копирай адреса: #16

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 13:26) *
Не е вярно.
В ранна утрин съзерцавам Върховният Атман сияещ в дълбините на моето сърце, чиято същност е Истина-Съзнание-Блаженство; медитирам върху върховната цел, Четвъртото, което е свидетелят/познаващият трите състояния на будност, сън със сънища и дълбок сън без сънища. Аз съм този неделим Брахман, а не съвкупността от Елементите.
АТМАБОДХА
Постигна ли четвъртото състояние?

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 09/06/2019, 15:33
Копирай адреса: #17

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 13:34) *
В ранна утрин съзерцавам Върховният Атман сияещ в дълбините на моето сърце, чиято същност е Истина-Съзнание-Блаженство; медитирам върху върховната цел, Четвъртото, което е свидетелят/познаващият трите състояния на будност, сън със сънища и дълбок сън без сънища. Аз съм този неделим Брахман, а не съвкупността от Елементите.[/b]
АТМАБОДХА
Постигна ли четвъртото състояние?

Ти какъв изпитвач се явяваш тук, Търси? Ако си постигнал това което твърдиш че си постигнал, ще се познаем.
Щом не се случва и ми казваш, че говори егото, значи ... нещо има някъде по веригата. biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
ЛС
Търсач
коментар 09/06/2019, 18:09
Копирай адреса: #18

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 16:33) *
Ти какъв изпитвач се явяваш тук, Търси? Ако си постигнал това което твърдиш че си постигнал, ще се познаем.
Щом не се случва и ми казваш, че говори егото, значи ... нещо има някъде по веригата. biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
Извинявам се ако съм те жегнал. Никого не изпитвам.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 09/06/2019, 19:20
Копирай адреса: #19

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 19:09) *
Извинявам се ако съм те жегнал. Никого не изпитвам.

Ето, копирам го тук, от реализиран просветлен Учител, прочети го внимателно. Ако искаш де.

Христос, Буда, Шри Кришна и всички велики духовни Учители идват от един и същ божествен Източник. Ако твърдим, че Христос е единственият Спасител, то веднага някой от учениците на Кришна ще заяви: “Не, Кришна е единственият Спасител.” И тук започва проблемът. Ние трябва да чувстваме, че Всевишният е единственият Спасител. Той е този, който е влязъл в образа, наричан от нас Христос. Той е влязъл в образа на Кришна, в Рамакришна и т.н. По този начин всички ние отиваме към Всевишния. Най-високо е Всевишният. Кришна, Буда и всички Аватари са дошли от Него също като нас, и всички ние трябва да се върнем при Него.

Въпрос: Как можем да направим разлика между Христос, Рамакришна и Бог, ако всички те са с еднакво съзнание?

Шри Чинмой: Не е необходимо да правим разлика. Те са идвали в различни времена, но всички те са едно. Всички са Божии деца в различни форми.

ЛС
Търсач
коментар 10/06/2019, 16:10
Копирай адреса: #20

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 20:20) *
Ето, копирам го тук, от реализиран просветлен Учител, прочети го внимателно. Ако искаш де.
Прочетох го. Много говорят за духовност но какво дават на учениците си? Може ли един истински учител да не говори за Себереализацията-Атма сакашат кар.
Може. Защото ако говори и го попитат, "Вие давате ли Себереализация", той няма да им я даде. Нито Шри Кришна, нито Христос я дават.
Ето какво казва Д-р Пунгалийа, Директор на Института за изследване на Йога и сходните с нея дисциплини, Пуна, Индия
Накрая бих желал да цитирам стихове IV.114 (13) от “ХАТХА ЙОГА ПРАДИПИКА”. Там е казано, че ДОКАТО НЕ СИ В СЪСТОЯНИЕ ДА АКТИВИРАШ ЕНЕРГИЯТА КУНДАЛИНИ, ДОКАТО НЕ СИ СПОСОБЕН ДА ПОСТИГНЕШ ПЪЛЕН КОНТРОЛ НАД СВОЯТА ПРАНА ЕНЕРГИЯ, ДОКАТО НЕ СИ В СЪСТОЯНИЕ ДА ПРЕЧИСТИШ СУШУМНА НАДИ, ЦЯЛОТО ТВОЕ ПОЗНАНИЕ Е ВЪНШНО, БЕЗПОЛЕЗНО И ИЗПЪЛНЕНО С ЕГО.
ТО Е ПРОСТО УПРАЖНЯВАНЕ В ГОВОРЕНЕ И НИЩО ДРУГО.”

ЙОГА ФИЛОСОФИЯТА НА ДЖНАНЕШВАРА И ПАТАНДЖАЛИ

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 10/06/2019, 16:32
Копирай адреса: #21

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 17:10) *
Прочетох го. Много говорят за духовност но какво дават на учениците си? Може ли един истински учител да не говори за Себереализацията-Атма сакашат кар.
Може. Защото ако говори и го попитат, "Вие давате ли Себереализация", той няма да им я даде. Нито Шри Кришна, нито Христос я дават.
Ето какво казва Д-р Пунгалийа, Директор на Института за изследване на Йога и сходните с нея дисциплини, Пуна, Индия
Накрая бих желал да цитирам стихове IV.114 (13) от “ХАТХА ЙОГА ПРАДИПИКА”. Там е казано, че ДОКАТО НЕ СИ В СЪСТОЯНИЕ ДА АКТИВИРАШ ЕНЕРГИЯТА КУНДАЛИНИ, ДОКАТО НЕ СИ СПОСОБЕН ДА ПОСТИГНЕШ ПЪЛЕН КОНТРОЛ НАД СВОЯТА ПРАНА ЕНЕРГИЯ, ДОКАТО НЕ СИ В СЪСТОЯНИЕ ДА ПРЕЧИСТИШ СУШУМНА НАДИ, ЦЯЛОТО ТВОЕ ПОЗНАНИЕ Е ВЪНШНО, БЕЗПОЛЕЗНО И ИЗПЪЛНЕНО С ЕГО.
ТО Е ПРОСТО УПРАЖНЯВАНЕ В ГОВОРЕНЕ И НИЩО ДРУГО.”

Ти пак с това даване. Никой не ти я дава себереалицацията, НИКОЙ НЯМА ДА ТИ ДАДЕ
НЕЩО, ЗА КОЕТО НЕ СИ ГОТОВ И КОЕТО НЕ СИ ЗАСЛУЖИЛ
,
Божието царство не иде така щото да се забелязва
и се взима насила.
А и другите не са твоя работа, твоята работа си ти.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 10/06/2019, 16:47
ЛС
Търсач
коментар 10/06/2019, 16:49
Копирай адреса: #22

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 10/06/2019, 17:32) *
Ти пак с това даване. НИКОЙ НЯМА ДА ТИ ДАДЕ НЕЩО, ЗА КОЕТО НЕ СИ ГОТОВ И КОЕТО НЕ СИ ЗАСЛУЖИЛ, , Божието царство не идва така щото да се забелязва
и се взима насила.
Това е много грешно. Човека не е творец и на може да сътвори нещо живо. Еволюцията се дава.
13. В Натх Пантх откриваме едно мистично или езотерично действие на пренасяне на духовната енергия от учителя върху инициирания ученик и този акт се нарича Шактипата. С огромните си сили Учителят може да активира енергията Кундалини на последователя. Това пренасяне той може да осъществи чрез докосване на определена част от неговото тяло или просто като го гледа. Това пренасяне на енергия може да бъде извършено върху ученик и когато той се намира на голямо разстояние от Учителя. Това е мистичен акт. След предаването на енергията, ученикът преживява нокои свръхестествени неща, невероятен поток от светлина и т.н. Все пак тези ученици, които наистина желаят да го постигнат, трябва да се запознаят с книгата “Събуждането на Кундалини” на Пандит Гопи Кришна, който преживява всичко това преди около 25 години в Кашмир
Разбирането за Шактипата липсва в Йога сутрите на Патаджали.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 10/06/2019, 16:52
Копирай адреса: #23

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 17:49) *
Това е много грешно. Човека не е творец и на може да сътвори нещо живо. Еволюцията се дава.
13. В Натх Пантх откриваме едно мистично или езотерично действие на пренасяне на духовната енергия от учителя върху инициирания ученик и този акт се нарича Шактипата. С огромните си сили Учителят може да активира енергията Кундалини на последователя. Това пренасяне той може да осъществи чрез докосване на определена част от неговото тяло или просто като го гледа. Това пренасяне на енергия може да бъде извършено върху ученик и когато той се намира на голямо разстояние от Учителя. Това е мистичен акт. След предаването на енергията, ученикът преживява нокои свръхестествени неща, невероятен поток от светлина и т.н. Все пак тези ученици, които наистина желаят да го постигнат, трябва да се запознаят с книгата “Събуждането на Кундалини” на Пандит Гопи Кришна, който преживява всичко това преди около 25 години в Кашмир
Разбирането за Шактипата липсва в Йога сутрите на Патаджали.

Знам за тоя шактипад, но мен това не ме интересува, Търсач.

И никъде не казах, че човека е творец и може да сътвори нещо живо.
Не знам каква ти е връзката и как четеш, но никой тук не е казал това!

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 10/06/2019, 16:53
ЛС
Търсач
коментар 10/06/2019, 17:05
Копирай адреса: #24

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 10/06/2019, 17:52) *
Знам за тоя шактипад, но мен това не ме интересува, Търсач.
Без издигане на Живата вода няма просветление. Хората, които не говорят за това просто ви губят времето и приказват общи приказки. Вие си преценявайте.

--------------------
ЛС
shining_stаr
коментар 10/06/2019, 17:19
Копирай адреса: #25

Advanced Member
Потребител # 116

Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 18:05) *
Без издигане на Живата вода няма просветление. Хората, които не говорят за това просто ви губят времето и приказват общи приказки. Вие си преценявайте.

Просто ти си пишеш и цитираш някакви неща, които нямат нищо общо с това за което говорим,
и въобще с нищо...Другите, пак го казвам , не са твоя работа, НИЕ не сме твоя грижа и работа.
така че остави ни нас и гледай себе си.

"Еволюцията се дава"...всичко е дадено и се дава, но всеки приема според нивото си на развитие.

Това съобщение е било редактирано от shining_stаr на 10/06/2019, 17:42
ЛС
Търсач
коментар 10/06/2019, 19:30
Копирай адреса: #26

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(shining_stаr @ 10/06/2019, 18:19) *
"Еволюцията се дава"...всичко е дадено и се дава, но всеки приема според нивото си на развитие.
T.e. разбирам, че стана ясно, че просветление не се взима насила.
Щом не е насила въпроса остава: Кой ще пробуди Атман в нас? Засега ясен отговор няма.

--------------------
ЛС
Solly
коментар 10/06/2019, 19:49
Копирай адреса: #27

thought-provoking
Съобщения: 4 327
Регистриран: 03/06/2017
От: The Sun
Потребител # 57

Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 20:30) *
T.e. разбирам, че стана ясно, че просветление не се взима насила.
Щом не е насила въпроса остава: Кой ще пробуди Атман в нас? Засега ясен отговор няма.

Чакам ти да отговориш на този въпрос.

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
ЛС
Търсач
коментар 10/06/2019, 19:55
Копирай адреса: #28

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(Solly @ 10/06/2019, 20:49) *
Чакам ти да отговориш на този въпрос.
Атман в нас се събужда/проявява от Живата вода/Кундални/, която е Светия Дух в нас. По този начин Атман става гуру на тялото.

--------------------
ЛС
Solly
коментар 10/06/2019, 19:56
Копирай адреса: #29

thought-provoking
Съобщения: 4 327
Регистриран: 03/06/2017
От: The Sun
Потребител # 57

Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 20:55) *
Атман в нас се събужда/проявява от Живата вода/Кундални/, която е Светия Дух в нас. По този начин Атман става гуру на тялото.

Да, и следващият въпрос е: Как да пробудим живата вода в нас?

--------------------
Когато осъзнаеш, че това, което правиш на другите, го правиш на самия себе си, ще си разбрал голямата Истина.
ЛС
Търсач
коментар 10/06/2019, 20:04
Копирай адреса: #30

Advanced Member
Потребител # 79

Цитат(Solly @ 10/06/2019, 20:56) *
Да, и следващият въпрос е: Как да пробудим живата вода в нас?
Виж ми подписа където пише "Свържете се."

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- Търсач   Кой ще пробуди Атман в нас?   04/06/2019, 15:49
- - Търсач   Един жокер. Вратата на безусилието-корена н...   04/06/2019, 15:58
- - Шрито   Правилно отбелязва Шайни, че „ти” (т.е. чове...   04/06/2019, 17:07
- - Търсач   Цитат(Шрито @ 04/06/2019, 18:07) Тогава как би м...   04/06/2019, 18:53
|- - Шрито   Явно Шанкара говори за заспалия, неразличав...   05/06/2019, 07:16
||- - Търсач   За това е темата. Кой ще ни пробуди? Самите н...   06/06/2019, 21:13
||- - Шрито   Ние. Всеки сам го пожелава.   06/06/2019, 22:11
|- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 04/06/2019, 19:53) Шри Шанкара за...   05/06/2019, 09:41
|- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 05/06/2019, 10:41) Как би могъл д...   06/06/2019, 21:19
|- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 06/06/2019, 22:19) Това е кога ст...   06/06/2019, 21:41
|- - Шрито   И двамата с теб сме „стигнали”. А Търсача и...   06/06/2019, 22:09
|- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 06/06/2019, 23:09) И двамата с теб ...   06/06/2019, 23:05
|- - Шрито   Супер история и супер мантра. Благодаря! ...   07/06/2019, 15:02
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 07/06/2019, 16:02) Супер история и...   07/06/2019, 20:34
|- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 07/06/2019, 00:05) Веднъж един о...   07/06/2019, 20:53
|- - Шрито   Аз също ползвам книгите само за цитати, коит...   07/06/2019, 22:32
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 07/06/2019, 23:32) Аз също ползвам...   08/06/2019, 16:33
||- - Шрито   И най-вече - няма го уважението и преклонени...   09/06/2019, 09:02
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 09/06/2019, 10:02) И най-вече - ня...   09/06/2019, 12:18
||- - Шрито   Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 13:18) Затова слуша...   10/06/2019, 09:25
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 10/06/2019, 10:25) И аз стигнах до ...   10/06/2019, 13:01
||- - Шрито   Точно. Самадхи трябва да преследва човек. От...   11/06/2019, 08:22
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 11/06/2019, 09:22) Точно. Самадхи ...   11/06/2019, 13:56
||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 14:56) Да, непреклон...   11/06/2019, 14:56
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 11/06/2019, 15:56) Трябва да се н...   11/06/2019, 15:39
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 16:39) Така де, така. ...   11/06/2019, 15:41
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 11/06/2019, 16:41) Да, де но това ...   11/06/2019, 15:51
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 16:51) Усеща се. И да ...   11/06/2019, 16:08
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 11/06/2019, 17:08) Е пробвай като...   11/06/2019, 17:56
||||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 18:56) Атма в сърцет...   11/06/2019, 18:55
||||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 11/06/2019, 19:55) Да. Но след тов...   11/06/2019, 20:15
||||- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 21:15) Добре. А трето...   12/06/2019, 05:36
|||||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 12/06/2019, 06:36) Третото око, споре...   12/06/2019, 17:55
|||||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 12/06/2019, 18:55) А Ганеша е син...   12/06/2019, 20:40
|||||- - New   Исус не е създаден без баща. Мария, за да му е...   12/06/2019, 23:26
|||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 00:26) Исус не е създаден ...   13/06/2019, 07:03
|||||- - New   Не пише друго. Там се казва, че Св.Дух е оплод...   13/06/2019, 14:45
|||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 15:45) Не пише друго. Там с...   13/06/2019, 15:43
|||||- - New   Искаш да кажеш, че не е по способностите на Б...   13/06/2019, 15:48
|||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 16:48) Искаш да кажеш, че н...   13/06/2019, 15:54
|||||- - New   А нещо за Исус да кажеш.   13/06/2019, 16:07
|||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 17:07) А нещо за Исус да ка...   13/06/2019, 16:32
||||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 21:15) Добре. А трето...   12/06/2019, 11:20
|||- - Шрито   Недей я обърква. В цитата е посочено ясно - у...   12/06/2019, 08:02
|||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 12/06/2019, 09:02) Недей я обърква...   12/06/2019, 11:18
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 12/06/2019, 12:18) Божествата уп...   12/06/2019, 14:11
||||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 12/06/2019, 15:11) А кой управля...   12/06/2019, 14:59
|||- - Шрито   Ума, прана и сетивата. Това казва Шри Бхаг...   12/06/2019, 15:34
|||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 12/06/2019, 16:34) Ума, прана и сет...   12/06/2019, 16:07
|||- - Шрито   БГ-бхашя е коментар на Шанкара към Бхагавад...   12/06/2019, 16:21
|||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 12/06/2019, 17:21) БГ-бхашя е коме...   12/06/2019, 20:48
|||- - Шрито   Цитаттвоето разбира и разбирането на Шри Ша...   13/06/2019, 08:53
|||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 13/06/2019, 09:53) И кое му е разли...   13/06/2019, 15:55
|||- - Шрито   ... от това на Шанкара? Това попитах.   14/06/2019, 13:25
|||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 14:25) ... от това на Ша...   14/06/2019, 16:41
|||- - Шрито   В коментара му към този стих няма и помен от ...   14/06/2019, 21:34
|||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 22:34) В коментара му ...   14/06/2019, 22:55
||- - Шрито   Да. Или казано накратко - всичкото това от по...   12/06/2019, 07:58
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 12/06/2019, 08:58) Да. Или казано н...   12/06/2019, 10:57
||- - Шрито   В конкретния случай се има предвид съзерцан...   12/06/2019, 15:40
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 12/06/2019, 16:40) В конкретния сл...   12/06/2019, 19:16
||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 12/06/2019, 20:16) Накъде ти е на...   12/06/2019, 20:54
||- - Шрито   Как накъде, по твой избор. Съзерцаваш което ...   12/06/2019, 22:35
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 12/06/2019, 23:35) Как накъде, по т...   13/06/2019, 13:46
||- - Шрито   Е, да. Когато познаеш своето истинско Аз, ста...   14/06/2019, 13:22
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 14:22) Е, да. Когато по...   14/06/2019, 16:16
||- - Шрито   Да. Още във втора глава на Гита се говори за ...   14/06/2019, 21:29
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 22:29) Да. Още във втор...   14/06/2019, 22:25
||- - Шрито   https://m.helikon.bg/20004-%D0%91%D0%BE%D0%...%88%D1%8F).html Тук е пуб...   14/06/2019, 22:45
|- - Solly   Цитат(Търсач @ 07/06/2019, 21:53) Моцарт е роден...   08/06/2019, 06:15
||- - Търсач   Цитат(Solly @ 08/06/2019, 07:15) Какво значи, че Со...   08/06/2019, 07:14
||- - Solly   Цитат(Търсач @ 08/06/2019, 08:14) Сократ е инкар...   08/06/2019, 07:28
||- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 08/06/2019, 08:28) Не виждам Исус къд...   08/06/2019, 16:22
||- - Търсач   Цитат(Solly @ 08/06/2019, 08:28) Не виждам Исус къд...   08/06/2019, 20:20
||- - Solly   Цитат(Търсач @ 08/06/2019, 21:20) Исус е Божия С...   08/06/2019, 20:33
||- - Търсач   Цитат(Solly @ 08/06/2019, 21:33) Значи Божият син е...   09/06/2019, 12:30
|- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 07/06/2019, 21:53) Моцарт е роден...   08/06/2019, 16:19
|- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 08/06/2019, 17:19) Не са само те, ...   08/06/2019, 20:18
|- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 08/06/2019, 21:18) Не ми дава той ...   08/06/2019, 20:28
||- - shining_stаr   Цитат(shining_stаr @ 08/06/2019, 21:28) Какво означав...   09/06/2019, 01:04
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 02:04) И какво, преро...   09/06/2019, 08:43
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 09:43) Това го казва ...   09/06/2019, 12:26
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 13:26) Не е вярно.В р...   09/06/2019, 12:34
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 13:34) В ранна утрин ...   09/06/2019, 15:33
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 16:33) Ти какъв изпи...   09/06/2019, 18:09
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 19:09) Извинявам се а...   09/06/2019, 19:20
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 20:20) Ето, копирам г...   10/06/2019, 16:10
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 17:10) Прочетох го. М...   10/06/2019, 16:32
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 10/06/2019, 17:32) Ти пак с това ...   10/06/2019, 16:49
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 17:49) Това е много г...   10/06/2019, 16:52
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 10/06/2019, 17:52) Знам за тоя ша...   10/06/2019, 17:05
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 18:05) Без издигане н...   10/06/2019, 17:19
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 10/06/2019, 18:19) "Еволюцият...   10/06/2019, 19:30
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 20:30) T.e. разбирам, ч...   10/06/2019, 19:42
|||- - Solly   Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 20:30) T.e. разбирам, ч...   10/06/2019, 19:49
|||- - Търсач   Цитат(Solly @ 10/06/2019, 20:49) Чакам ти да отгово...   10/06/2019, 19:55
|||- - Solly   Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 20:55) Атман в нас се ...   10/06/2019, 19:56
|||- - Търсач   Цитат(Solly @ 10/06/2019, 20:56) Да, и следващият в...   10/06/2019, 20:04
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 10/06/2019, 21:04) Виж ми подписа...   10/06/2019, 21:45
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 10/06/2019, 22:45) Твоето Его пр...   11/06/2019, 07:07
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 11/06/2019, 08:07) Патанджали ра...   11/06/2019, 08:48
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 09:48) Та, каквото и ...   11/06/2019, 11:07
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 11/06/2019, 12:07) Да, но осъзнав...   11/06/2019, 13:18
||||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 11/06/2019, 14:18) Е? От кого зав...   11/06/2019, 14:55
||||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 11/06/2019, 15:55) Точно така. От ...   11/06/2019, 15:40
|||- - New   Да, но активирането на процеса не става, ако ...   12/06/2019, 18:51
|||- - Търсач   Цитат(New @ 12/06/2019, 19:51) Да, но активирането...   12/06/2019, 20:49
||||- - New   Не може на всеки един човек тялото да е подг...   12/06/2019, 23:22
||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 00:22) Не може на всеки ед...   13/06/2019, 07:00
||||- - New   Там е работата, че точно твоето твърдение ка...   13/06/2019, 14:52
||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 15:52) Там е работата, че т...   13/06/2019, 15:50
||||- - New   Цитат(Търсач @ 13/06/2019, 15:50) Отиди в СЙ цен...   13/06/2019, 16:10
||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 17:10) Майтапиш се! Мисл...   13/06/2019, 16:27
||||- - New   Преди много години, когато за първи път беше...   13/06/2019, 16:46
||||- - Търсач   Цитат(New @ 13/06/2019, 17:46) Преди много години,...   13/06/2019, 17:12
||||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 13/06/2019, 18:12) Не прибързвай ...   13/06/2019, 19:05
|||||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 13/06/2019, 20:05) Напротив, точ...   14/06/2019, 08:01
|||||- - New   Липсата на заплащане не е критерий за качес...   15/06/2019, 15:33
||||- - New   Цитат(Търсач @ 13/06/2019, 17:12) Но ти може да и...   14/06/2019, 03:17
||||- - Търсач   Цитат(New @ 14/06/2019, 04:17) Всъщност нямам ник...   14/06/2019, 07:56
||||- - New   Напротив, търсач съм. Търся истината. И кога...   15/06/2019, 15:31
|||- - Шрито   Тяхната реализация е от много особен вид. По...   12/06/2019, 22:43
||||- - New   Подухва им дръжки. И добре, че е така, че току...   12/06/2019, 23:21
||||- - Шрито   Е сами се хвалят с това. Но какво произтича о...   14/06/2019, 13:28
||||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 14:28) Е сами се хваля...   14/06/2019, 14:09
|||||- - Шрито   След духането не следва нищо. Очаквах го.   14/06/2019, 14:12
|||||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 15:12) След духането н...   14/06/2019, 14:17
|||||- - Шрито   Не виждам разлика, точно като при хата-йога ...   14/06/2019, 14:50
|||||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 15:50) Не виждам разли...   14/06/2019, 15:17
|||||- - Шрито   Абсолютно всеки практикуващ, който е наясно...   14/06/2019, 15:32
|||||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 16:32) Абсолютно всек...   14/06/2019, 15:34
|||||- - Шрито   Чети Писанията. Защото все така ще си "раз...   14/06/2019, 15:37
||||- - Търсач   Цитат(Шрито @ 14/06/2019, 14:28) Търсач, след ду...   14/06/2019, 17:15
||||- - Шрито   Това са локуми. Разтеглилокуми.   14/06/2019, 21:20
|||- - shining_stаr   Цитат(New @ 12/06/2019, 19:51) Да, но активирането...   13/06/2019, 19:00
|||- - New   Абсолютно вярно, Шайни!   14/06/2019, 03:18
|||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 13/06/2019, 20:00) Активирането ...   14/06/2019, 07:01
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 14/06/2019, 08:01) Божественото ...   14/06/2019, 07:43
||||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 14/06/2019, 08:43) Буда, Исус и М...   14/06/2019, 07:55
||||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 14/06/2019, 08:55) Знаеш, че проц...   14/06/2019, 16:23
|||- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 14/06/2019, 08:01) Божественото ...   14/06/2019, 22:33
||- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 08/06/2019, 21:28) Какво означав...   09/06/2019, 08:46
|- - Solly   Цитат(Търсач @ 08/06/2019, 21:18) Не ми дава той ...   09/06/2019, 07:05
|- - Търсач   Цитат(Solly @ 09/06/2019, 08:05) А кой определя кой...   09/06/2019, 08:38
||- - Solly   Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 09:38) Когато си свър...   09/06/2019, 08:43
||- - Шрито   Цитат(Solly @ 09/06/2019, 09:43) Но си прав, че ако ...   09/06/2019, 08:46
|||- - Solly   Цитат(Шрито @ 09/06/2019, 09:46) Изобщо не си ко...   09/06/2019, 09:38
|||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 09/06/2019, 09:46) Изобщо не си ко...   09/06/2019, 12:34
|||- - Шрито   Има нещо такова. Със Солетката горе-долу на ...   10/06/2019, 09:17
||- - Търсач   Цитат(Solly @ 09/06/2019, 09:43) Ти кого питаш? Как...   09/06/2019, 12:22
|- - Шрито   Познаването на Писанията. Ултимативният кр...   09/06/2019, 08:48
- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 04/06/2019, 18:07) Правилно отбел...   04/06/2019, 19:07
- - Търсач   Цитат(shining_stаr @ 04/06/2019, 20:07) Точно така, ра...   04/06/2019, 19:28
- - shining_stаr   Цитат(Търсач @ 04/06/2019, 20:28) Кой е този, кой...   04/06/2019, 20:47
- - Шрито   Да, различава субектът на тялото посредство...   05/06/2019, 07:13
- - Търсач   Цитат(Шрито @ 05/06/2019, 08:13) Да, различава с...   07/06/2019, 20:55
- - Търсач   Цитат(Шрито @ 05/06/2019, 08:13) Да, различава с...   08/06/2019, 07:38
- - Solly   Цитат(Търсач @ 08/06/2019, 08:38) Значи първо по...   08/06/2019, 16:14
- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 08/06/2019, 17:14) Това не е ли много ...   09/06/2019, 00:58
|- - Solly   Ами да, егоистично е да даряваш любов срещу ...   09/06/2019, 06:28
|- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 09/06/2019, 07:28) Ами да, егоистично...   09/06/2019, 07:26
|- - Solly   Цитат(shining_stаr @ 09/06/2019, 08:26) Право в десе...   09/06/2019, 07:33
|- - shining_stаr   Цитат(Solly @ 09/06/2019, 08:33) Само това с телето...   09/06/2019, 07:50
||- - Шрито   И сега има банкети. И курбани.   10/06/2019, 09:11
||- - shining_stаr   Цитат(Шрито @ 10/06/2019, 10:11) И сега има банк...   10/06/2019, 13:29
|- - Шрито   Ти само това да не разбираше, с мед да те нам...   10/06/2019, 09:13
- - Търсач   Цитат(Solly @ 08/06/2019, 17:14) Това не е ли много ...   09/06/2019, 08:36
- - Шрито   Може би Търсача има предвид плътската любов...   09/06/2019, 08:53
- - Търсач   Цитат(Шрито @ 09/06/2019, 09:53) Може би Търсача...   09/06/2019, 12:27
- - Шрито   Цитат(Търсач @ 09/06/2019, 13:27) Не. При проявя...   10/06/2019, 09:09
- - Търсач   Цитат(Шрито @ 10/06/2019, 10:09) Разбира се. Шри ...   10/06/2019, 15:59

Closed TopicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 08/12/2019, 05:41
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test