test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Какво е боговдъхновенност ?, Как се е писала библията ?
мариян
коментар 24/12/2017, 12:29
Копирай адреса: #41

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 212
Регистриран: 17/06/2017
Потребител # 109

16. Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата;
17. за да бъде Божият човек усъвършенствуван, съвършено приготвен за всяко добро дело.
2 Тимотей

Ще постна едно мое мнение :

Покажи ми един нормален човек , който чете библията задълбочено и размишлява върху нея , и не намира противоречия . Тези които твърдят , че в библията няма противоречия или не четат библията , или са умопомрачени . Говоря ти за цялата библия , от Битие до Откровение . Ето и ти казваш , че ние ,, водените от духовете '' се облягаме на пет стиха , които повтаряме , като папагали . А ти , защо ги отхвърляш тези пет стиха , те не са ли в библията ? Ти ще изкараш твоите пет стиха да обориш нашите и ние трябва да отхвърлим нашите стихове и да приемем твоите , за да ти олекне . В библията има толкова противоречия , че можеш да си намериш стихове за всяка налудничава идея . Затова има , толкова много разделения и разцепления , между вярващите . Всеки се хваща за нещо в библията и вярва , че това за което се е хванал е най правилното , въпреки , че за да е правилно , трябва да си затвори очите , за половината библия . Ето ти парадираш със закона и пророците и се облягаш , преди всичко на ума си , но няма начин умът ти , да не те подведе , ако четеш библията и приемеш всичко писано в нея за боговдъхновено . В самия закон има противоречия , но не искам сега да разводнявам темата . Няма да говоря сега за преводи и тълкувания , защото съвсем ще се забатачим , а и не разполагам с много време . Аз зададох въпроса , кой може да ни гарантира , че всичко писано в библията е точно , автентично и боговдъхновено и ме изкараха , че имам бяс . Когато кажеш истината те пращат набързо в ада , без дори да се замислят . Библията все пак е писана от хора и те не са били по различни от всички нас . И те са били , много често подвластни на своите чувства и емоции , въпреки че са били водени от Божия Дух . Имали са страхове , съмнения , страсти . Имали са собственни фантазии и разбирания за Божиите неща . Да си воден от Духа , не означава според мен , че умът и чувствата ти са абсолютно подчинени на Бога . Да си воден от Духа не означава , че си под някакво чуждо влияние и нямаш контрол над ума и чувствата си . Да си воден от Духа , не означава , според мен , че фантазията ти спира да работи и умът ти спира да произвежда мисли , а плътта ти чувства . Не означава , че си във транс или под духовна наркоза , както много вярващи си представят нещата . Боговдъхновено , не означава нечовешко и напълно без грешки , пропуски и противоречия . Боговдъхновеното се усеща със сърцето , въпреки противоречията . Кой може да каже Джошуа , колко боговдъхновени книги липсват в библията ? Колко пророци са писали , а писанията им , или са затрити или отхвърлени , пак поради боговдъхновени причини . Кой може да каже , че решенията взети на Никейския събор са напълно изрядни ? Кой може да каже , че библията днес не е най големият идол , вдъхновил много болни мозъци ? Соли зададе много правилен въпрос ,, Може ли вашият Бог да съществува без библията '' ? Аз задавам друг въпрос ! Ако днес библията изчезне , какво ще правят вярващите в какво ще вярват тогава ? Как ще намерят Бог ?
Библията не е пречка , но атрофиралите от религия мозъци , са я превърнали в пречка . Болни мозъци , превръщащи Твореца на вселената във племенно божество , нуждаещо се от кръв и човешка болка .
Кажи ми как да не се обърка човек , ако си зарови главата , дълбоко в библията и търси логика ?

--------------------
По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 20/06/2018, 17:08
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test