test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Защо буквата убива?, Продължение......
trаnsalp
коментар 05/12/2018, 23:30
Копирай адреса: #181

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 663
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Цитат
Да, делата свидетелстват каква ти е вярата. Ако делата ти са против закона на Бог, значи вярата ти в Бог липсва и обратното - ако делата ти са съобразни със закона на Бог, значи вярваш в Бог.

Значи вярваш, че Бог е закона или че закона е Бог. Всичко друго за обръщане, покаяние, милост, виждане, опрощаване и познаване на Бог за теб е общ лаф. Функциите на Бог се заключават до закона, а другите са бош лаф /каквото и да означава тази дума/.

--------------------
Исая 3:12
А за Моите люде, - деца ги угнетяват, И жени владеят над тях. Люде Мои, вашите водители ви правят да заблуждавате, И развалят пътя, по който ходите.
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
мариян
коментар 06/12/2018, 08:21
Копирай адреса: #182

Advanced Member
Съобщения: 587
Регистриран: 17/06/2017
Потребител # 109

Цитат(trаnsalp @ 05/12/2018, 23:30) *
Значи вярваш, че Бог е закона или че закона е Бог. Всичко друго за обръщане, покаяние, милост, виждане, опрощаване и познаване на Бог за теб е общ лаф. Функциите на Бог се заключават до закона, а другите са бош лаф /каквото и да означава тази дума/.

1 Коринтяни 15:56 Жилото на смъртта е грехът, и силата на греха е законът;

Значи силата на греха е Бог !?

Аз се чудя на тези , които искат закон , наясно ли са въобще , как ще го изпълняват този закон ? Наясно ли са , какво съдържа закона и какви са условията , за да се изпълнява .

Евреи 8:7 Защото, ако оня първи завет е бил без недостатък, Бог не би търсил място за втори.

Първия завет е този закон и тук апостола казва , че има недостатък , затова Бог е приготвил втори . Освен всичко друго , апостола много точно обеснява , какъв е недостатъка и има хора , които пак искат закон . Ако евреите се провалиха в пазенето на закона , при положение , че ги водеше лично Бог с огнен стълб и скинията на Бога беше с тях ,ядоха небесна манна , месо , пиха вода от скала в пустинята , там където никой не може да оцелее , видяха всички чудеса в Египет и минаха през морето по сухо , как смятат тия братя законници , да изпълняват закона , им се чудя !? Апостола ясно казва - не е възможно плът да изпълни закона , те пак искат закон . Значи те се считат за по големи от патриарсите и апостолите , които са писали библията .

--------------------
По това ще познаят всички, че сте Мои ученици, ако имате любов помежду си.
ЛС
New
коментар 06/12/2018, 14:41
Копирай адреса: #183

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 3 399
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Няма значение дали искаш или не искаш закон, Марияне, защото законът си е наличен, така или иначе и си действа. По него ще бъдеш съден. Затова желанията са без всякаква сила.

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
мариян
коментар 06/12/2018, 23:22
Копирай адреса: #184

Advanced Member
Потребител # 109

Цитат(New @ 06/12/2018, 14:41) *
Няма значение дали искаш или не искаш закон, Марияне, защото законът си е наличен, така или иначе и си действа. По него ще бъдеш съден. Затова желанията са без всякаква сила.

О нямаш идея , какъв ще бъде съда , защото ако земните съдии могат да бъдат излъгани и заблудени от делата на човек , (понеже човек от страх може и да се прави на добър , а пък всъщност да е звяр отвътре ) , небесните не могат да бъдат излъгани .

Откровение 2:23 И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам вътрешности и сърца; и ще въздам на всеки от вас според делата му.

Сърца и вътрешности , ще се мерят и теглят Ню , дори помислите ни няма да останат скрити пред Бог . Онази скритата мръсотия , вътре дълбоко човека , тя ще излезе наяве .

--------------------
ЛС
New
коментар 07/12/2018, 18:08
Копирай адреса: #185

Advanced Member
Група: Глобални модератори
Съобщения: 3 399
Регистриран: 22/03/2017
Потребител # 7

Цитат(мариян @ 07/12/2018, 00:22) *
Откровение 2:23 И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам вътрешности и сърца; и ще въздам на всеки от вас според делата му.

Интересно ми е, християните, които смятат, че законът е отпаднал, на каква база мислят, че ще бъдат разглеждани делата им в съдния ден?

--------------------
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно". Уолтър Липман
ЛС
Брат1
коментар 07/12/2018, 22:50
Копирай адреса: #186

Advanced Member
Съобщения: 287
Регистриран: 12/12/2017
Потребител # 306

Исус му рече:
Ако искаш да бъдеш съвършен, иди и продай имота си и дай на сиромасите; и ще имаш съкровища на небесата и ела и Ме следвай.
Но момъкът, като чу тези думи, си тръгна наскърбен; защото беше човек с много имот.

Матей (19:16-22)

Ако искаш да бъдеш съвършен ?

Този младеж уповаваше , не на богатството , а на себе си-защото е спазвал Мойсеевите заповеди. Да , но не е възможно да се изпълнят всички заповеди и затова дойде Исус.
В нашия пример богатия младеж ги е спазил (Исус не го опроверга), но сърцето му не бе привързано към Бога.
Ние със собствени сили никога няма да станем съвършенни !
Ако разберем (осъзнаем) горното, ще се обърнем към Исус и ще получим вечен живот. Това е благовестието.
ЛС
владик
коментар Вчера, 00:37
Копирай адреса: #187

Advanced Member
Съобщения: 225
Регистриран: 23/07/2017
Потребител # 136

Цитат(Брат1 @ 07/12/2018, 23:50) *
Този младеж уповаваше , не на богатството , а на себе си-защото е спазвал Мойсеевите заповеди. Да , но не е възможно да се изпълнят всички заповеди и затова дойде Исус.
В нашия пример богатия младеж ги е спазил (Исус не го опроверга), но сърцето му не бе привързано към Бога.
Ние със собствени сили никога няма да станем съвършенни !
Ако разберем (осъзнаем) горното, ще се обърнем към Исус и ще получим вечен живот. Това е благовестието.

Т.е. Бог е дал на народа Си неизпълним закон... ?

Това съобщение е било редактирано от владик на Вчера, 00:38
ЛС
мариян
коментар Вчера, 09:08
Копирай адреса: #188

Advanced Member
Потребител # 109

Цитат(владик @ 08/12/2018, 00:37) *
Т.е. Бог е дал на народа Си неизпълним закон... ?

Да точно така , и сам Бог го казва , непосредствено , след като дава закона !

Второзаконие 31:20 Защото, като ги въведа в земята, за която съм се клел на бащите им, земя гдето текат мляко и мед, и те ядат и се наситят и затлъстеят, тогава ще се обърнат към чужди богове и ще им служат, а Мене ще отхвърлят с презрение и ще нарушават завета Ми.

--------------------
ЛС
Joshua7
коментар Вчера, 22:44
Копирай адреса: #189

Advanced Member
Съобщения: 1 709
Регистриран: 03/06/2017
Потребител # 61

Цитат(мариян @ 08/12/2018, 10:08) *
Да точно така , и сам Бог го казва , непосредствено , след като дава закона !

Второзаконие 31:20 Защото, като ги въведа в земята, за която съм се клел на бащите им, земя гдето текат мляко и мед, и те ядат и се наситят и затлъстеят, тогава ще се обърнат към чужди богове и ще им служат, а Мене ще отхвърлят с презрение и ще нарушават завета Ми.

Този стих не казва, че е невъзможно да изпълняваме закона, а че хората ще предпочетат да не живеят според него, хората ще поставят другите богове, над истинския Бог.
ЛС
мариян
коментар Вчера, 23:46
Копирай адреса: #190

Advanced Member
Потребител # 109

Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 22:44) *
Този стих не казва, че е невъзможно да изпълняваме закона, а че хората ще предпочетат да не живеят според него, хората ще поставят другите богове, над истинския Бог.

Цитирай ми един човек от библията , който е изпълнил закона .

--------------------
ЛС
владик
коментар Днес, 01:35
Копирай адреса: #191

Advanced Member
Потребител # 136

Цитат(мариян @ 09/12/2018, 00:46) *
Цитирай ми един човек от библията , който е изпълнил закона .

Не. Ти трябва да цитираш стих, който казва, че Бог е дал на народа си неизпълним закон.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif
ЛС
мариян
коментар Днес, 06:06
Копирай адреса: #192

Advanced Member
Потребител # 109

Цитат(владик @ 09/12/2018, 01:35) *
Не. Ти трябва да цитираш стих, който казва, че Бог е дал на народа си неизпълним закон.

laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Римляни 8:7 Защото копнежът на плътта е враждебен на Бога, понеже не се покорява на Божия закон, нито пък може;

1 Коринтяни 15:50 А това казвам, братя, че плът и кръв не могат да наследят Божието царство, нито тленното наследява нетленното.

--------------------
ЛС
владик
коментар Днес, 14:19
Копирай адреса: #193

Advanced Member
Потребител # 136

Цитат(мариян @ 09/12/2018, 07:06) *
Римляни 8:7 Защото копнежът на плътта е враждебен на Бога, понеже не се покорява на Божия закон, нито пък може;

1 Коринтяни 15:50 А това казвам, братя, че плът и кръв не могат да наследят Божието царство, нито тленното наследява нетленното.

Ама нали се сещаш, че в този стих също не пише, че законът бил неизпълним ?

Чакам да ми посочиш стих, в който пише, че законът е неизпълним . sunbathing.gif
ЛС
мариян
коментар Днес, 17:59
Копирай адреса: #194

Advanced Member
Потребител # 109

Аз пък чакам да ми посочиш човек , който го е е изпълнил !
Чакай си !

--------------------
ЛС
владик
коментар Днес, 19:14
Копирай адреса: #195

Advanced Member
Потребител # 136

Цитат(мариян @ 09/12/2018, 18:59) *
Аз пък чакам да ми посочиш човек , който го е е изпълнил !
Чакай си !

Да, чакам си.

Виж, дори всички хора живели на тая планета да не са успели да изпълнят закона и всички те да са се провалили - пак това не доказва по никакъв начин, че законът бил неизпълним. Надявам се да разбираш това.

пс1 Това, което казвате, че законът бил неизпълним, е много тъжно. Защото на едно място в Библията пише, че "любовта изпълнява закона". Но ако кажеш, че законът е неизпълним, това значи, че никой не може да обича, никой не може да изпитва любов. Даже е невъзможно да изпитваш любов, т.е. това нещо "любов" не съществува. sad.gif

Римляни 13:10 Любовта не върши зло на ближния; следователно, любовта изпълнява закона.

Това съобщение е било редактирано от владик на Днес, 19:53
ЛС
Никодим
коментар Днес, 19:59
Копирай адреса: #196

Advanced Member
Съобщения: 1 435
Регистриран: 01/10/2017
Потребител # 215

Цитат(владик @ 09/12/2018, 19:14) *
Виж, дори всички хора живели на тая планета да не са успели да изпълнят закона и всички те да са се провалили - пак това не доказва по никакъв начин, че законът бил неизпълним. Надявам се да разбираш това.

пс1 Това, което казвате, че законът бил неизпълним е много тъжно. Защото на едно място в Библията пише, че "любовта изпълнява закона". Но ако кажеш, че законът е неизпълним, това значи, че никой не може да обича, никой не може да изпитва любов. Даже е невъзможно да изпитваш любов, т.е. това нещо "любов" не съществува. sad.gif

Римляни 13:10 Любовта не върши зло на ближния; следователно, любовта изпълнява закона.

Ако всички са съгрешили както пише и ако Христос е умрял за избраните още докато те са били врагове на Бога значи никой не е изпълнил закона.
Не зная и ако някой е успял да го направи след като е повярвал как това компенсира греховете му преди да повярва. Закона не премахва грехове, а само ги посочва.

Любовта не е вярващия тя е изляна в сърцата от Святия Дух - дава се от Бога.
Ако ни е дадена чрез Духа, Който пък се получава чрез вяра в евангелското послание без делата на закона тогава ако обичаш с какво можеш да се похвалиш пред Бога?
ЛС
владик
коментар Днес, 20:08
Копирай адреса: #197

Advanced Member
Потребител # 136

Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 20:59) *
Ако всички са съгрешили както пише и ако Христос е умрял за избраните още докато те са били врагове на Бога значи никой не е изпълнил закона.
Не зная и ако някой е успял да го направи след като е повярвал как това компенсира греховете му преди да повярва. Закона не премахва грехове, а само ги посочва.

Любовта не е вярващия тя е изляна в сърцата от Святия Дух - дава се от Бога.
Ако ни е дадена чрез Духа, Който пък се получава чрез вяра в евангелското послание без делата на закона тогава ако обичаш с какво можеш да се похвалиш пред Бога?

Правилно ли прочетох ? "Любовта не е вярващият", така, сиреч ти твърдиш, че когато аз изпитвам любов, това вече не съм аз, така ли ? Т.е. струва ми се, в твоя ред на мисли, никой не би могъл да каже, че изпитва любов, нали ? Щото в момента, в който изпиташ любов, това вече не си ти... laugh.gif

ЛС
Никодим
коментар Днес, 20:13
Копирай адреса: #198

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:08) *
Правилно ли прочетох ? "Любовта не е вярващият", така, сиреч ти твърдиш, че когато аз изпитвам любов, това вече не съм аз, така ли ? Т.е. струва ми се, в твоя ред на мисли, никой не би могъл да каже, че изпитва любов, нали ? Щото в момента, в който изпиташ любов, това вече не си ти... laugh.gif

Изпитавш любов. Ако си любовта как ще изпитваш, нали си любовта.

Щом пише че се излива в сърцата на вярващите от дадения Свят Дух явно че не си самата любов.
И щом Духа не се дава чрез дела по закона, значи изливането на любовта не е заради това че си изпълнил закона, а ти се дава за да те направи да вършиш Божията воля.
С какво ще се похвалиш пред Бога?
ЛС
владик
коментар Днес, 20:42
Копирай адреса: #199

Advanced Member
Потребител # 136

Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 21:13) *
Изпитавш любов. Ако си любовта как ще изпитваш, нали си любовта.

Щом пише че се излива в сърцата на вярващите от дадения Свят Дух явно че не си самата любов.
И щом Духа не се дава чрез дела по закона, значи изливането на любовта не е заради това че си изпълнил закона, а ти се дава за да те направи да вършиш Божията воля.
С какво ще се похвалиш пред Бога?

Писано е: "Любовта изпълнява закона".

Ти казваш, че "любовта не е вярващият".

Тези думи противоречат на по-горния стих на същото място:

Римляни 13гл.

8. Не оставайте никому длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другиго, изпълнява закона.

Т.е. тук се говори за истински хора, вярващи. Т.е. когато се говори, че "любовта изпълнява закона" това означава, че всички хора, които обичат (т.е. изпитват любов) - те изпълняват закона.
ЛС
Никодим
коментар Днес, 21:09
Копирай адреса: #200

Advanced Member
Потребител # 215

Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:42) *
Писано е: "Любовта изпълнява закона".

Ти казваш, че "любовта не е вярващият".

Тези думи противоречат на по-горния стих на същото място:

Римляни 13гл.

8. Не оставайте никому длъжни в нищо, освен един друг да се обичате, защото, който обича другиго, изпълнява закона.

Т.е. тук се говори за истински хора, вярващи. Т.е. когато се говори, че "любовта изпълнява закона" това означава, че всички хора, които обичат (т.е. изпитват любов) - те изпълняват закона.

за Бог е писано че е любов защото това е в същността му.

Щом се налага да ни дава любов и да променя сърцето ни значи не сме любовта, но можем да обичаме когато ни я излее в сърцето.

Любовта изпълнява закона защото ако я имаш като ти се даде неможеш да замислиш зло против този когото обичаш.
Това не означава че си безгрешен вече с тази любов.
Цитат
1 Йоаново 2:1
Дечица мои, това ви пиша, за да не съгрешите; но ако съгреши някой, имаме ходатай при Отца, Исуса Христа праведния.

ЛС
владик
коментар Днес, 21:23
Копирай адреса: #201

Advanced Member
Потребител # 136

Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 22:09) *
за Бог е писано че е любов защото това е в същността му.

Щом се налага да ни дава любов и да променя сърцето ни значи не сме любовта, но можем да обичаме когато ни я излее в сърцето.

Любовта изпълнява закона защото ако я имаш като ти се даде неможеш да замислиш зло против този когото обичаш.
Това не означава че си безгрешен вече с тази любов.

Така, значи се оказа, че "който обича, изпълнява закона". Значи излиза, че законът е изпълним ?

Освен ако сега не каже някой, че няма хора, които ... могат да обичат. svirkam si.gif

ЛС
trаnsalp
коментар Днес, 21:29
Копирай адреса: #202

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(владик @ 09/12/2018, 21:23) *
Така, значи се оказа, че "който обича, изпълнява закона". Значи излиза, че законът е изпълним ?

Освен ако сега не каже някой, че няма хора, които ... могат да обичат. svirkam si.gif

Закониците не признават такова изпълнение. Не за такова изпълнение са споровете ни. Кажи му на Джошуа7, че любовта изпълнява закона и може от любов към съседа да му помогнеш в тежка работа съботен ден, да видиш реакция и разсъждения.

--------------------
А за Моите люде, - деца ги угнетяват, И жени владеят над тях. Люде Мои, вашите водители ви правят да заблуждавате, И развалят пътя, по който ходите.
ЛС
владик
коментар Днес, 21:41
Копирай адреса: #203

Advanced Member
Потребител # 136

Цитат(trаnsalp @ 09/12/2018, 22:29) *
Закониците не признават такова изпълнение. Не за такова изпълнение са споровете ни. Кажи му на Джошуа7, че любовта изпълнява закона и може от любов към съседа да му помогнеш в тежка работа съботен ден, да видиш реакция и разсъждения.

Ами Вие си спорите за някакви неща, може би, но тук ставаше дума за конкретно изказване, с което не можах да се съглася, съответно не можаха да ми покажат и стихове, в подкрепа на твърденията.

Иначе вероятно ако се позачета ще мога да се включа и аз във вашите спорове. Засега обаче ми е достатъчно да знам, че законът е изпълним. Всеки, който твърди обратното, най-малкото няма достатъчно стихове, за да го докаже.
ЛС
trаnsalp
коментар Днес, 21:50
Копирай адреса: #204

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(владик @ 09/12/2018, 21:41) *
Ами Вие си спорите за някакви неща, може би, но тук ставаше дума за конкретно изказване, с което не можах да се съглася, съответно не можаха да ми покажат и стихове, в подкрепа на твърденията.

Иначе вероятно ако се позачета ще мога да се включа и аз във вашите спорове. Засега обаче ми е достатъчно да знам, че законът е изпълним. Всеки, който твърди обратното, най-малкото няма достатъчно стихове, за да го докаже.

Какво да ти кажа. Колкото повече напредваме, толкова повече са изискванията.
Тези, които не виждат покачените изисквания, а само "напредъка" в изпълнението си, толкова им е виждането.

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- trаnsalp   Защо буквата убива?   05/12/2018, 23:30
- - trаnsalp   ЦитатАми моя линк казва друго. Пише "висш...   05/12/2018, 23:38
|- - владик   Цитат(trаnsalp @ 06/12/2018, 00:38) Ако има път за р...   06/12/2018, 01:49
|- - trаnsalp   Цитат(владик @ 06/12/2018, 01:49) Пак те моля да ...   06/12/2018, 09:52
|- - владик   Цитат(trаnsalp @ 06/12/2018, 10:52) Преди всичко от ...   06/12/2018, 13:43
- - New   Цитат(trаnsalp @ 06/12/2018, 00:30) Значи вярваш, че...   06/12/2018, 02:42
|- - Никодим   Цитат(New @ 06/12/2018, 03:42) Не, не вярвам, че Бо...   06/12/2018, 05:29
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 06/12/2018, 06:29) Щом всичко се...   06/12/2018, 07:11
||- - New   Кой твърди, че всичко се свежда до заповеди? ...   06/12/2018, 15:46
||- - Никодим   Цитат(New @ 06/12/2018, 15:46) Кой твърди, че всич...   07/12/2018, 05:23
||- - New   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 06:23) За какво друг...   07/12/2018, 17:10
||- - Никодим   Цитат(New @ 07/12/2018, 17:10) За да ти даде Св. Ду...   Вчера, 01:14
||- - New   Св.Дух не е просто инструмент, защото той мо...   Вчера, 14:31
|- - Никодим   ЦитатДа, делата свидетелстват каква ти е вя...   06/12/2018, 05:40
|- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 06/12/2018, 06:40) На много мест...   06/12/2018, 07:09
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 06/12/2018, 07:09) Ако няма закон, н...   07/12/2018, 05:26
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 06:26) Все едно пред...   07/12/2018, 05:59
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 07/12/2018, 05:59) Имало е грях, има...   07/12/2018, 06:13
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 07:13) Аз съм чел че ...   07/12/2018, 07:58
||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 07/12/2018, 07:58) ... Имало ли е зак...   07/12/2018, 09:27
|||- - New   Разбира се, че Бог даде заповед, при това в и...   07/12/2018, 17:27
|||- - trаnsalp   Цитат(New @ 07/12/2018, 17:27) Разбира се, че Бог д...   07/12/2018, 21:53
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 07/12/2018, 07:58) Аврахамв наприме...   Вчера, 01:22
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 08/12/2018, 02:22) Как знаеш че ...   Вчера, 02:38
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 03:38) Нали ти цитирах с...   Вчера, 22:15
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 08/12/2018, 23:15) Каза че нямаш...   Вчера, 22:52
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 23:52) Къде съм казал, ч...   Вчера, 23:24
||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 00:24) Ами нали спор...   Днес, 00:35
||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 00:35) Аз не съм казал, ч...   Днес, 18:01
|||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 09/12/2018, 19:01) Апостол Павел м...   Днес, 18:37
|||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 18:37) Тълкуването, че з...   Днес, 18:57
||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 00:35) Аз не съм казал, ч...   Днес, 19:25
|- - New   Цитат(Никодим @ 06/12/2018, 06:40) На много мест...   06/12/2018, 15:55
|- - Никодим   Цитат(New @ 06/12/2018, 15:55) Не би могъл да проч...   07/12/2018, 05:37
|- - New   Бог ще те оправдае, защото за делата, които с...   07/12/2018, 17:19
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 07/12/2018, 17:19) Бог ще те оправдае, ...   07/12/2018, 21:49
|- - New   Кои неща има начин да се случват и по какъв н...   Вчера, 14:38
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 08/12/2018, 14:38) Кои неща има начин ...   Вчера, 21:57
- - Никодим   Цитатhttp://forumabv.eu/index.php?showtopic=127...rt=0#entry49567 Акце...   06/12/2018, 05:12
|- - мешихи   Цитат(Никодим @ 06/12/2018, 05:12) Акцента във Ф...   06/12/2018, 17:32
||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 06/12/2018, 17:32) Не съм твърдял...   07/12/2018, 06:11
||- - мешихи   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 06:11) Цитат3 да паз...   07/12/2018, 11:19
||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 07/12/2018, 12:19) Въпросните мо...   07/12/2018, 14:46
|||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 15:46) Ако казваш че...   07/12/2018, 15:24
||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 07/12/2018, 12:19) Въпросните мо...   Вчера, 23:16
|- - мешихи   Продължение ... Цитат(Никодим @ 06/12/2018, 05...   06/12/2018, 18:11
||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 06/12/2018, 18:11) Друг е въпросъ...   07/12/2018, 06:30
|||- - мешихи   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 06:30) Преди жертва...   07/12/2018, 11:32
|||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 07/12/2018, 12:32) Спасени хора е...   07/12/2018, 14:37
|||- - Joshua7   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 15:37) Имало е но вя...   07/12/2018, 15:22
|||- - New   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 15:37) Имало е но вя...   07/12/2018, 17:37
||||- - Никодим   Цитат(New @ 07/12/2018, 17:37) А как се демонстри...   Вчера, 01:46
||||- - New   Цитат(Никодим @ 08/12/2018, 02:46) Бере ли се гр...   Вчера, 14:40
||||- - Никодим   Цитат(New @ 08/12/2018, 15:40) Не се бере, те затов...   Вчера, 22:24
|||- - мешихи   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 14:37) Имало е но вя...   Вчера, 03:07
|||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 08/12/2018, 04:07) Авраам наисти...   Вчера, 22:44
||||- - мешихи   Цитат(Никодим @ 08/12/2018, 22:44) Нито аз казва...   Днес, 13:42
|||||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 09/12/2018, 13:42) Предполагам, ч...   Днес, 19:10
|||||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 09/12/2018, 13:42) Бог определен...   Днес, 19:20
|||||- - Брат1   ЦитатЗа мен е или ще си караме като служим н...   Днес, 20:14
|||||- - Никодим   Цитат(Брат1 @ 09/12/2018, 20:14) Разбира се нови...   Днес, 20:20
|||||- - Брат1   Павел ги,упреква,че не разбират, че Божията ...   Днес, 20:30
|||||- - Никодим   Цитат(Брат1 @ 09/12/2018, 20:30) Павел ги,упрекв...   Днес, 20:34
|||||- - Брат1   Да не забравим и: "24 Питам това, защото с...   Днес, 20:42
||||- - мешихи   Продължение ... ЦитатСъщо не приемам че в съ...   Днес, 13:43
||||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 09/12/2018, 13:43) Нима аз съм ка...   Днес, 19:31
||||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 09/12/2018, 13:43) Що се отнася д...   Днес, 19:39
||||- - hristiqnin   [quote name='Никодим' date='09/12/2018, 19:39' post=...   Днес, 19:57
|||- - Никодим   Цитат(мешихи @ 08/12/2018, 04:07) 9. и да се намер...   Вчера, 22:59
||- - hristiqnin   Апостол Павел пише,че по правдата,която е от...   07/12/2018, 20:33
||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 07/12/2018, 21:33) Апостол Павел п...   Вчера, 02:12
|||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 02:12) Нали знаеш какво ...   Днес, 18:21
|||- - Joshua7   Цитат(hristiqnin @ 09/12/2018, 19:21) Нито съм твърдя...   Днес, 18:45
|||- - hristiqnin   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 18:45) Когато има две ра...   Днес, 19:28
||- - мешихи   Цитат(hristiqnin @ 07/12/2018, 20:33) Апостол Павел п...   Вчера, 02:24
|- - hristiqnin   Цитат(Никодим @ 06/12/2018, 05:12) Акцента във Ф...   07/12/2018, 20:23
- - Никодим   Цитат(trаnsalp @ 06/12/2018, 00:30) Функциите на Бо...   06/12/2018, 05:45
|- - trаnsalp   Цитат(Никодим @ 06/12/2018, 05:45) Такова е мисл...   06/12/2018, 10:01
- - мариян   Цитат(trаnsalp @ 05/12/2018, 23:30) Значи вярваш, че...   06/12/2018, 08:21
- - Solly   Цитат(мариян @ 06/12/2018, 10:21) Първия завет е...   06/12/2018, 08:56
|- - мариян   Цитат(Solly @ 06/12/2018, 08:56) Ако Бог твори несъ...   06/12/2018, 09:17
|- - Solly   Цитатпонеже е много наясно , че не е възможн...   06/12/2018, 09:22
||- - мариян   Цитат(Solly @ 06/12/2018, 09:22) А ти мислиш ли, че ...   06/12/2018, 09:53
||- - New   Цитат(мариян @ 06/12/2018, 10:53) Когато закона ...   06/12/2018, 15:45
|||- - Joshua7   Цитат(New @ 06/12/2018, 16:45) Да, това е абсолютн...   06/12/2018, 22:33
||||- - New   Много ще ми е интересно да ме допуснат да гл...   07/12/2018, 17:40
|||- - мариян   Цитат(New @ 06/12/2018, 15:45) Да, това е абсолютн...   06/12/2018, 23:11
||||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 07/12/2018, 00:11) Значи за теб , ...   07/12/2018, 03:51
|||||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 07/12/2018, 03:51) Ако няма стандар...   07/12/2018, 08:01
|||||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 07/12/2018, 09:01) Сега нещата са...   07/12/2018, 08:18
|||||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 07/12/2018, 08:18) Днес, нещата не с...   07/12/2018, 08:55
|||||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 07/12/2018, 09:55) Не мисля ,че в 1...   07/12/2018, 15:18
|||||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 07/12/2018, 15:18) Къде е записан то...   Вчера, 07:22
|||||- - Aлли   Цитат(мариян @ 08/12/2018, 07:22) Закона на грех...   Вчера, 09:07
|||||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 08/12/2018, 08:22) Закона на грех...   Вчера, 22:40
|||||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 22:40) Законът за греха ...   Днес, 06:16
|||||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 07:16) И кой е закона ...   Днес, 07:17
|||||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 07:17) Законът на греха ...   Днес, 07:41
||||||- - trаnsalp   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 07:41) Моисеевия зак...   Днес, 13:19
||||||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 08:41) Моисеевия зак...   Днес, 17:46
||||||- - Никодим   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 17:46) Ако човека е осво...   Днес, 19:50
|||||- - мариян   1 Заповед и 2 Заповед: 7. Да нямаш други богов...   Днес, 07:42
||||- - New   Цитат(мариян @ 07/12/2018, 00:11) Значи за теб , ...   07/12/2018, 17:51
|||- - Никодим   Цитат(New @ 06/12/2018, 15:45) Това ли бил проблем...   07/12/2018, 05:50
|||- - New   Цитат(Никодим @ 07/12/2018, 06:50) Пренасяш мод...   07/12/2018, 17:56
||- - Solly   Цитат(мариян @ 06/12/2018, 11:53) Проблема не е ...   06/12/2018, 16:57
||- - мариян   Да съгласен съм , така е .   06/12/2018, 23:24
|- - New   Цитат(мариян @ 06/12/2018, 10:17) Това не са зап...   06/12/2018, 14:47
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 06/12/2018, 14:47) Хайде бе! Въз осн...   06/12/2018, 21:59
|- - мариян   Отговорил съм ти по долу . Закона , по който ...   06/12/2018, 23:28
||- - New   Не е въпросът дали ще е по-строг или по-мек, а...   07/12/2018, 17:59
||- - мариян   Цитат(New @ 07/12/2018, 17:59) Не е въпросът дали ...   Вчера, 09:04
||- - New   И ти не четеш. Да те питам пак: Въз основа на ...   Вчера, 14:42
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 08/12/2018, 10:04) Ти не четеш ли ...   Вчера, 22:41
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 22:41) Освен противящит...   Вчера, 23:51
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 00:51) Е според теб з...   Днес, 00:43
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 00:43) Ти току що обясни...   Днес, 06:10
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 07:10) Ми Бог ясно ка...   Днес, 06:54
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 06:54) Живот на доверие ...   Днес, 11:07
||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 06:54) Живот на доверие ...   Днес, 13:29
||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 09/12/2018, 14:29) И Той спря ли да ...   Днес, 17:52
|- - владик   Цитат(New @ 06/12/2018, 15:47) Хайде бе! Въз осн...   06/12/2018, 23:50
|- - New   Цитат(владик @ 07/12/2018, 00:50) Привет ! Как...   07/12/2018, 18:04
|- - владик   Цитат(New @ 07/12/2018, 18:04) Мисля следното: Кой...   07/12/2018, 18:56
|- - New   Цитат(владик @ 07/12/2018, 18:56) Ако слушаш как...   07/12/2018, 19:55
- - New   Няма значение дали искаш или не искаш закон,...   06/12/2018, 14:41
- - мариян   Цитат(New @ 06/12/2018, 14:41) Няма значение дали ...   06/12/2018, 23:22
- - New   Цитат(мариян @ 07/12/2018, 00:22) Откровение 2:23 ...   07/12/2018, 18:08
- - Брат1   Исус му рече: Ако искаш да бъдеш съвършен, ид...   07/12/2018, 22:50
|- - владик   Цитат(Брат1 @ 07/12/2018, 23:50) Този младеж упо...   Вчера, 00:37
||- - мариян   Цитат(владик @ 08/12/2018, 00:37) Т.е. Бог е дал н...   Вчера, 09:08
||- - владик   Цитат(мариян @ 08/12/2018, 10:08) Да точно така ,...   Вчера, 14:53
|||- - мариян   Цитат(владик @ 08/12/2018, 14:53) Някъде в този ...   Вчера, 23:44
|||- - владик   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 00:44) Ако проследиш ...   Днес, 01:31
|||- - мариян   Цитат(владик @ 09/12/2018, 01:31) Това твърдени...   Днес, 06:02
|||- - владик   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 07:02) Тук вече съм г...   Днес, 16:02
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 08/12/2018, 10:08) Да точно така ,...   Вчера, 22:44
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 22:44) Този стих не казв...   Вчера, 23:46
||- - владик   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 00:46) Цитирай ми еди...   Днес, 01:35
||- - мариян   Цитат(владик @ 09/12/2018, 01:35) Не. Ти трябва д...   Днес, 06:06
||- - владик   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 07:06) Римляни 8:7 Защ...   Днес, 14:19
||- - мариян   Аз пък чакам да ми посочиш човек , който го е ...   Днес, 17:59
||- - владик   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 18:59) Аз пък чакам д...   Днес, 19:14
|||- - Никодим   Цитат(владик @ 09/12/2018, 19:14) Виж, дори всич...   Днес, 19:59
|||- - владик   Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 20:59) Ако всички са...   Днес, 20:08
|||- - Никодим   Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:08) Правилно ли пр...   Днес, 20:13
|||- - владик   Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 21:13) Изпитавш люб...   Днес, 20:42
|||- - Никодим   Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:42) Писано е: "Л...   Днес, 21:09
|||- - владик   Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 22:09) за Бог е писа...   Днес, 21:23
|||- - trаnsalp   Цитат(владик @ 09/12/2018, 21:23) Така, значи се ...   Днес, 21:29
|||- - владик   Цитат(trаnsalp @ 09/12/2018, 22:29) Закониците не п...   Днес, 21:41
|||- - trаnsalp   Цитат(владик @ 09/12/2018, 21:41) Ами Вие си спо...   Днес, 21:50
||- - владик   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 18:59) Аз пък чакам д...   Днес, 20:24
||- - Никодим   Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:24) Така, тъй като ...   Днес, 20:29
||- - владик   Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 21:29) Не са били об...   Днес, 20:34
||- - Никодим   Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:34) Добре, това зн...   Днес, 20:36
||- - владик   Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 21:36) закона отсла...   Днес, 20:46
||- - Никодим   Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:46) Да, евреите, ка...   Днес, 21:02
|||- - владик   Цитат(Никодим @ 09/12/2018, 22:02) Ако Бог беше ...   Днес, 21:26
||- - trаnsalp   Цитат(владик @ 09/12/2018, 20:46) Да, евреите, ка...   Днес, 21:22
||- - владик   Цитат(trаnsalp @ 09/12/2018, 22:22) Според теб, зави...   Днес, 21:27
||- - trаnsalp   Цитат(владик @ 09/12/2018, 21:27) и теб ще питам:...   Днес, 21:33
|- - Joshua7   Цитат(Брат1 @ 07/12/2018, 23:50) Исус му рече: Ак...   Вчера, 02:16
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 02:16) Възможно е да се ...   Вчера, 09:22
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 08/12/2018, 10:22) Да , но в едно н...   Вчера, 22:47
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 22:47) Въпросът не е до ...   Вчера, 23:48
||- - Joshua7   Цитат(мариян @ 09/12/2018, 00:48) Не Джош , ти мо...   Днес, 00:42
||- - мариян   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 00:42) Живели са хора пр...   Днес, 06:07
|- - New   Та, след като смяташ, че законът е отпаднал, ...   Вчера, 14:26
|- - trаnsalp   Цитат(New @ 08/12/2018, 14:26) Та, след като смята...   Вчера, 22:10
||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 08/12/2018, 23:10) Какъвто е съдът ...   Вчера, 22:51
|||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 08/12/2018, 22:51) И къде пише че за...   Вчера, 22:59
|||- - Joshua7   Цитат(trаnsalp @ 08/12/2018, 23:59) Знаех си, че ще п...   Днес, 00:40
|||- - trаnsalp   Цитат(Joshua7 @ 09/12/2018, 00:40) Друго си е да има...   Днес, 10:31
||- - New   Цитат(trаnsalp @ 08/12/2018, 23:10) А после е покаян...   Днес, 16:43
||- - trаnsalp   Цитат(New @ 09/12/2018, 16:43) О, значи все пак съд...   Днес, 18:50
||- - Никодим   Цитат(New @ 09/12/2018, 16:43) О, значи все пак съд...   Днес, 20:09
|- - Брат1   Няма праведен ни един" (Римл. 3:10) Наистин...   Вчера, 22:30
||- - New   Та, след като смяташ, че законът е отпаднал, ...   Днес, 16:44
||- - Брат1   Закона е изпълнен New ! Всичко идва от нера...   Днес, 19:00
|- - мариян   Цитат(New @ 08/12/2018, 14:26) Та, след като смята...   Днес, 11:03
|- - New   Това са точки от закона, Марияне, не знаеш ли...   Днес, 16:45
- - мариян   Цитат(New @ 07/12/2018, 18:08) Интересно ми е, хри...   Вчера, 09:06

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 09/12/2018, 23:27
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test