Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: RGB LED осветление и дистанционни
Форум АБВ > Безплатни съвети > Специалист по всичко
Pavel
Здравейте!
Направих рмонт на жилището и сложих ргб лед лента в кухнята.
Имам идея да сложа и още една ргб лента пак там.
Като се по разрових в нета разбрах, че дистанционните са инфраред
и е възможно с едно от тях да се управляват и двете ленти.
Въпросите ми са:
1. Може ли този проблем да се избегне, т.е всяко дистанционно да управлява неговата лента?
2. Възможно ли е телевизора да се повреди /да забие/ от дистанционните на лентите?
Norman
1. Въпрос на модел и цена. Китайските дистанционни са абсолютно еднакви копия - всички от един модел работят на един и същи, твърдо зададен канал, който няма никакъв начин да се промени. Има, разбира се, и по-скъпи модели, където може да се избира между 2, 3 и повече канала за всяко отделно дистанционно именно за да се избегнат конфликти.
2. Всички мои дистанционни вкъщи са на радиочестоти, като приемниците към LED лентите са скрити - например вътре в кухненски шкаф, под бюрото ми, зад книгите в библиотеката и т.н. Т.е., дистанционните ми по никакъв начин не пречат на работата на IR дистанционните ми за климатика и уредбата, както и с това за телевизора, което пък е на BT. Погледнах няколко оферти - наистина има и такива с IR дистанционни, но във всички случаи управлението по IR става с кодиране на сигнала. Т.е., бихте имали конфликт между дистанционното на лентите и това на някакъв друг уред, единствено и само ако кодовете им съвпадат, което и изключително малко вероятно.

За по-точен и изчерпателен отговор, моля посочете каква точно комбинация то дистанционно/приемник ще използвате.

Лично аз ползвам модели сходни с ето този .- ЦЪК.
Pavel
Благодаря за бързия и изчерпателен отговор.
Към момента имам само една монтирана РГБ лента с дистанционно с инфра ред.
Телевизор все още не съм закупил.
Да разбирам ли, че посочения от теб контролер е на радиочестоти?
Norman
Цитат(Pavel @ 08/10/2019, 11:26) *
Да разбирам ли, че посочения от теб контролер е на радиочестоти?

Да. В сайтовете обикновено такива контролери са обозначени като "RF дистанционни управления/приемници". Цената е почти същата, а функциите са напълно еднакви с тези на IR, но, естествено, предлагат доста повече възможности, за разполагане около и вътре в мебелите.
Pavel
Още веднъж благодарности за информацията smile.gif
Нямах представа, че има радиокотролери те ще ми свършата
перфектна работа.
Това е леката версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.