Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Религията на Любовта!
Форум АБВ > Религии > Източни религии
Страници: 1, 2, 3, 4
Solly
Всички мистици говорят за една религия - религията на Любовта!

Тази религия е по-различна от всички ортодоксални религии. Тези просветлени мистици доста често са били преследвани като еретици и неприемани и неразбрани от масите, които са следвали традицоинните религии. Дори са били публично екзекутирани. Като Христос, като Ал Халладж, , като Мевляна Руми, като поп Богомил и т.н.

Тяхното единствено провинение е било любовта им към Бог и твърдението, че са станали Едно с Него!

Какво означава да станеш Едно с Бог и защо хората, твърдящи това, са били преследвани и убивани?
Дори самите хора изповядващи религията на Любовта, са приемали мъченията и страданията като път към сливане с Бога, като са твърдели, че това е част от Божият план
....................

Любов, която не може да те свлече в ада, не е истинска любов, не е силна. А щом те свлече в ада, твоята работа е да се извисиш. Това е вече твоята работа: тя знае как да те свлече, а твоята работа е да се извисиш.
Какво е пълнотата? Това е вечната Любов, вечната религия.
Истинската Любов към Бога изисква от човека страдание и жертва на своето Аз, за да може да се махне и последната преграда между човека и Бога. Докато има Аз, Бог напълно не може да влезе.
Същественото е в Любовта, а не в религията. Любовта е самият пътеводител към Бога. Любовта трябва да умъртви всяка религия и да остане само Бог.
Само Любовта може да прониже пълния мрак на невежеството; големият проблем – невежеството.
Любовта към Бог, казва Ал Халладж, убеждава всяко зло и всяка тъмна сила да изчезнат. И наистина, ако ти имаш такава любов, злото ще бъде убедено.
Любовта е меч, който отсича силата на времето и силата на света, защото в Любовта няма време и свят; в Любовта има само Бог.
Само в Любовта можеш да намериш съвършенството на Бога.
Най-голямото разрушение идва от Любовта. И обяснява: Когато Бог задвижи тази сила, нищо не остава от злото, всичко се пречиства.
Суфи е заменил знанието с Любов, защото Любовта е знаеща, а не знанието.
Любовта вижда Бога в невидимото.
Любовта дава на човека мъдрост, а не знания, т.е. заблуждения.
Който не може да страда с любов, ще се разочарова от собственото си неразбиране. А разочарованият човек не може да се развива правилно.
Само Любовта може да разбере величието на Бога и затова Любовта е моят Коран. Отново мюсюлманите не могат да понесат такова ясно и елементарно нещо: Любовта е моят Коран. Толкова ясно, но отново срещу него бунт, това е около 9-ти век – слово, което важи и сега, и занапред.
Казва: Истинският човек се самоунищожава в любовта си към Бога чрез сливане, чрез разтваряне.

http://www.самосъзнание.com/20...na-eleazar.html
..................

http://webstage.bg/filosofiya-i-psihologiy...a-say-baba.html
Дончо Тонев
Цитат(Solly @ 31/08/2017, 07:39) *
Какво означава да станеш Едно с Бог и защо хората, твърдящи това, са били преследвани и убивани?

Навремето не е имало психоболници, може би затова са ги убивали. Жестоки времена. sad.gif
shining_stаr
Цитат(Solly @ 31/08/2017, 07:39) *
Всички мистици говорят за една религия - религията на Любовта!

Тази религия е по-различна от всички ортодоксални религии. Тези просветлени мистици доста често са били преследвани като еретици и неприемани и неразбрани от масите, които са следвали традицоинните религии. Дори са били публично екзекутирани. Като Христос, като Ал Халладж, , като Мевляна Руми, като поп Богомил и т.н.

Тяхното единствено провинение е било любовта им към Бог и твърдението, че са станали Едно с Него!

Дори самите хора изповядващи религията на Любовта, са приемали мъченията и страданията като път към сливане с Бога, като са твърдели, че това е част от Божият план
....................

Любов, която не може да те свлече в ада, не е истинска любов, не е силна. А щом те свлече в ада, твоята работа е да се извисиш. Това е вече твоята работа: тя знае как да те свлече, а твоята работа е да се извисиш.
Какво е пълнотата? Това е вечната Любов, вечната религия.
Истинската Любов към Бога изисква от човека страдание и жертва на своето Аз, за да може да се махне и последната преграда между човека и Бога. Докато има Аз, Бог напълно не може да влезе.
Същественото е в Любовта, а не в религията. Любовта е самият пътеводител към Бога. Любовта трябва да умъртви всяка религия и да остане само Бог.
Само Любовта може да прониже пълния мрак на невежеството; големият проблем – невежеството.
Любовта към Бог, казва Ал Халладж, убеждава всяко зло и всяка тъмна сила да изчезнат. И наистина, ако ти имаш такава любов, злото ще бъде убедено.
Любовта е меч, който отсича силата на времето и силата на света, защото в Любовта няма време и свят; в Любовта има само Бог.
Само в Любовта можеш да намериш съвършенството на Бога.
Най-голямото разрушение идва от Любовта. И обяснява: Когато Бог задвижи тази сила, нищо не остава от злото, всичко се пречиства.
Суфи е заменил знанието с Любов, защото Любовта е знаеща, а не знанието.
Любовта вижда Бога в невидимото.
Любовта дава на човека мъдрост, а не знания, т.е. заблуждения.
Който не може да страда с любов, ще се разочарова от собственото си неразбиране. А разочарованият човек не може да се развива правилно.
Само Любовта може да разбере величието на Бога и затова Любовта е моят Коран. Отново мюсюлманите не могат да понесат такова ясно и елементарно нещо: Любовта е моят Коран. Толкова ясно, но отново срещу него бунт, това е около 9-ти век – слово, което важи и сега, и занапред.
Казва: Истинският човек се самоунищожава в любовта си към Бога чрез сливане, чрез разтваряне.

http://www.самосъзнание.com/20...na-eleazar.html
..................

http://webstage.bg/filosofiya-i-psihologiy...a-say-baba.html

Защо са ги убивали? ми то е ясно защо, заради несъзнанието, невежеството, егото, Сатана в нас.
Не могат да ги убият, не се гаси туй що не гасне. А това, което може да бъде убито, и без това ще умре.
Така казва Кришна на Арджуна. Арджуна също не разбира защо трябва да убива роднините си? Кришна му казва почвай битката.
Да, и това е Божият план. Нали знаеш писанието: не бойте се от ония, които убиват тялото, а душата не могат да убият. По-скоро се бойте от оня който може и душата и тялото да погуби в пъкъла.
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 31/08/2017, 10:22) *
Навремето не е имало психоболници, може би затова са ги убивали. Жестоки времена. sad.gif

Искаш да кажеш, че и Исус е бил психично болен и за това и него са убили, защото и той е твърдял, че е станал Едно с Бога?
Solly
Цитат(shining_stаr @ 31/08/2017, 12:06) *
Защо са ги убивали? ми то е ясно защо, заради несъзнанието, невежеството, егото, Сатана в нас.
Не могат да ги убият, не се гаси туй що не гасне. А това, което може да бъде убито, и без това ще умре.
Така казва Кришна на Арджуна. Арджуна също не разбира защо трябва да убива роднините си? Кришна му казва почвай битката.
Да, и това е Божият план. Нали знаеш писанието: не бойте се от ония, които убиват тялото, а душата не могат да убият. По-скоро се бойте от оня който може и душата и тялото да погуби в пъкъла.

Точно така, Шайни! daisy.gif
Дончо Тонев
Исус е изпълнявал волята на Своя Отец. Той не е бил едно с Бога, поне не в смисъла, който влагаш ти и въпросните суфита от темата ти.
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 31/08/2017, 18:36) *
Исус е изпълнявал волята на Своя Отец. Той не е бил едно с Бога, поне не в смисъла, който влагаш ти и въпросните суфита от темата ти.

Напротив, Исус също е бил суфи, защото е проповядвал Любовта и Единството с Бога.

На Изток[1] съществуват три основни философски традиции: суфизъм, веданта и будизъм. Учението на суфизма проповядвали пророците на Бене Израел: Авраам, Мойсей, Давид, Йона, Заратустра[2], Христос, Мухаммад; тези и други пророци са родени в земите на Сирия, Арабия, Персия, Египет и на част от територията на сегашна Турция и югоизточна Русия.

https://chitanka.info/text/14615/3
shining_stаr
Цитат(Solly @ 31/08/2017, 18:02) *
Точно така, Шайни! daisy.gif

love.gif
Дончо Тонев
Всички знаем какво е казвал Исус: „Нека бъде Твоята воля, не Моята...”
Сатанински измишльотини са това, суфи-муфи, тибетски лами - всичките са от бог нагоре. wink.gif
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 31/08/2017, 22:09) *
Всички знаем какво е казвал Исус: „Нека бъде Твоята воля, не Моята...”

Това казват и всички суфита, за които Бог е техният възлюбен!

Цитат
Сатанински измишльотини са това, суфи-муфи, тибетски лами - всичките са от бог нагоре. wink.gif

Недей да съдиш и клеветиш тези светѝ хора, защото Бог ще съди теб!

С каквато мяра мериш, с такава ще ти се отмери! animatedwink.gif
Дончо Тонев
Не ги клеветя. Едно с Бога били. А ние трева пасем. Тук има хора, които познават и ценят Писанията, Солетке. svirkam si.gif
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 01/09/2017, 07:29) *
Не ги клеветя. Едно с Бога били. А ние трева пасем. Тук има хора, които познават и ценят Писанията, Солетке. svirkam si.gif

И какво като цениш Писанията?!
Повече от тях ли ги цениш, та ги клеветиш?!

Цитат
Суфият вижда истината във всичките й форми. Ако някой му предложи да отиде в християнска църква и да се помоли, той ще направи това с удоволствие. Ако друг го покани в синагога и поиска да се помоли така, както правят евреите, той ще бъде абсолютно готов за това. Намирайки се сред мюсюлмани, той ще произнася намаз заедно с тях. В индуистки храм ще види истинския Бог, живия Бог заедно с идола. Будисткият храм ще го вдъхнови и няма да го заслепява с идолопоклонничество. И все пак, истинският храм за суфият е в неговото сърце, в което живее Любимият, този, на когото еднакво се кланят както мюсюлмани, така и кафири.
Дончо Тонев
Повече ги ценя. Без да се пъча, че съм едно с Бога. Или че... сам съм Бог, може би...? На Луци са ученици те май...
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 01/09/2017, 07:41) *
Повече ги ценя. Без да се пъча, че съм едно с Бога. Или че... сам съм Бог, може би...? На Луци са ученици те май...

Престани да клеветиш! Това са най-светите и чисти хора, които са се раждали на тази земя.

Но разбира се, клеветейки ги, ти трупаш лоша Карма, за която ще си носиш отговорността!

Ако толкова ценеше Писанията, щеше да бъдеш по-смирен и да си мериш приказките. Ако толкова ценеше Писанията, щеше да се преизпълниш с Любов, особено към хора като тях.

Но само с едно ценене на Писанията, не става. Трябва тотална трансформация на съзнанието. Иначе и атентаторите "ценят" Писанията и убиват в тяхно име. animatedwink.gif
Дончо Тонев
Нека да докажат, че не са сатанисти и ще почна да ги ценя. Щото те утре може да се поклонят и на Антихриста. И тогава к'во прайм!? svirkam si.gif
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 01/09/2017, 07:50) *
Нека да докажат, че не са сатанисти и ще почна да ги ценя. Щото те утре може да се поклонят и на Антихриста. И тогава к'во прайм!? svirkam si.gif

Те са го доказали! Само ти остава да търсиш и да намериш кога и къде! animatedwink.gif
Дончо Тонев
Само един светец признавам - не броим Бога, разбира се, и това е Този, Който ще дойде да пречука Луцифериано. Който направи добро за хората, Той Е, Солетке, това си го запиши в тефтерчето с мъдростите. wink.gif
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 01/09/2017, 09:36) *
Само един светец признавам - не броим Бога, разбира се, и това е Този, Който ще дойде да пречука Луцифериано. Който направи добро за хората, Той Е, Солетке, това си го запиши в тефтерчето с мъдростите. wink.gif

Дотогава можем да вземаме за пример тези, които вече са дошли!
Дончо Тонев
Можете, но не го правите! Мошениците и самозванците възхвалявате, а истинските Божии хора оплювате и ги хвърляте на кръста. И това ако не е слепота...
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 07:20) *
Можете, но не го правите! Мошениците и самозванците възхвалявате, а истинските Божии хора оплювате и ги хвърляте на кръста. И това ако не е слепота...

Само един духовно невеж човек може да клевети просветлените същества и да ги нарича мошеници и самозванци. Точно такива невежи хора, които не разбират това което казват просветлените, са хвърляли тези чисти и честни същества на кладите и са ги разпъвали на кръстове.
Дончо Тонев
Точно така. Сега извади гредата от окото си и тигава ми предавай уроци.
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 07:27) *
Точно така. Сега извади гредата от окото си и тигава ми предавай уроци.

А ти като клеветиш чистите и почтени същества, защо не изкараш гредите от собствените си очи, или злите помисли относно тези чисти същества, от сърцето си?
Дончо Тонев
Нямам лоши чувства към никое добро, чисто и почтено същество. И за никое такова не съм казал, че е самозванец, или че не е учител и пр. Докато ти не можеш да се похвалиш с това. Видя ли сега кой трупа лоша карма.
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 07:34) *
Нямам лоши чувства към никое добро, чисто и почтено същество. И за никое такова не съм казал, че е самозванец, или че не е учител и пр. Докато ти не можеш да се похвалиш с това. Видя ли сега кой трупа лоша карма.

И най-безсрамно и нагло лъжеш! svirkam si.gif
И Нагарджуна и суфите изкара мошеници, самозванци и сатанисти!

Цитат(Дончо Тонев @ 31/08/2017, 15:01) *
Нагарджуна и другите просто са били заблудени хора с напомпано его. Явно Сатана им е преподавал Религията на Любовта. wink.gif
Дончо Тонев
Няма доказателства, че не са такива. Виждаш налудничавите теории на Нагарджуна. Извинявай, но Буда поне три пъти щеше да се обърне в гроба си, ако можеше да прочете всички тези глупости за самсара и нирвана.
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 07:40) *
Няма доказателства, че не са такива. Виждаш налудничавите теории на Нагарджуна. Извинявай, но Буда поне три пъти щеше да се обърне в гроба си, ако можеше да прочете всички тези глупости за самсара и нирвана.

Цитирай да видим кое е налудничаво в думите на Нагарджуна и на суфите!
Дончо Тонев
Нагарджуна греши - самсара и нирвана не са едно и също.
Суфите също грешат - те не са едно с Бога. Те са си най-обикновени богохулници, бълнуващи несъществуващи неща. Това е тъжната истина, сори. sad.gif

П.П. И Сатана така се е заблудил навремето. Че той е Бог. И досега живее с тази заблуда, заблуждава и други хора.
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 07:50) *
Нагарджуна греши - самсара и нирвана не са едно и също.
Суфите също грешат - те не са едно с Бога. Те са си най-обикновени богохулници, бълнуващи несъществуващи неща. Това е тъжната истина, сори. sad.gif

П.П. И Сатана така се е заблудил навремето. Че той е Бог. И досега живее с тази заблуда, заблуждава и други хора.

Продължаваш да лъжеш и клеветиш!

Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 07:34) *
Цитат
Нямам лоши чувства към никое добро, чисто и почтено същество. И за никое такова не съм казал, че е самозванец, или че не е учител и пр.

Дончо Тонев
Виждаш несъществуващи неща!
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 08:12) *
Виждаш несъществуващи неща!

Виждам това което пишеш!

Клеветиш честни и почтени хора, които са били убити заради прозренията си и любовта си към Бога.

Но разбира се, аз не съм съдия да те съдя, защото всеки ще пожъне един ден това което е посял!
Дончо Тонев
Цитат(Solly @ 02/09/2017, 08:15) *
Но разбира се, аз не съм съдия да те съдя...

Именно, това се опитвам да обясня. И аз не те съдя, дето казваш, че не съм учител и т.н. Предполагам помниш учителят Йода как процедираше с Люк Скайуокър при първата им среща, как го провокираше, за да го види колко струва. И аз така. Всички тук съм ви преценил, претеглил и знам на кого си струва да обръщам внимание, и на кого не.
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 09:15) *
Именно, това се опитвам да обясня. И аз не те съдя, дето казваш, че не съм учител и т.н.

Ти си един самозван учител, защото няма учители без ученици и последователи.
Изглежда си учител все още само на себе си. cool.gif

Дончо Тонев
Не съм самозван, щом ме праща Сам Бог. Освен това хиляди хора ме четат тук, със затаен дъх чакат всеки мой постинг и така да се докоснат до автентичната Божия мъдрост. Това, че ти още не си го разбрала, не означава, че хората са слепи и с рамкирани умове. wink.gif
Shade
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 08:25) *
Не съм самозван, щом ме праща Сам Бог. Освен това хиляди хора ме четат тук, със затаен дъх чакат всеки мой постинг и така да се докоснат до автентичната Божия мъдрост. Това, че ти още не си го разбрала, не означава, че хората са слепи и с рамкирани умове. wink.gif

Никой Велик Пророк не е бил оценен приживе в своята кошара. Но Вечността е твоя. hat.gif
Дончо Тонев
От мен се очаква да пиша. Да представям, тълкувам, защитавам Божието слово. Това е истинската Религия на Любовта. За Вечността ще се погрижи Бог.

"Но... стига ми тая награда -
да каже нявга народът:
умря сиромах за правда,
за правда и за свобода..."

П.П. Болднатата думичка е за моята потенциална ученичка - Соли. wink.gif
Shade
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 09:26) *
От мен се очаква да пиша. Да представям, тълкувам, защитавам Божието слово.

П.П. Болднатата думичка е за моята ученичка - Соли. wink.gif

Звучи грандиозно. good.gif
Кой и под каква форма ти е вменил тези очаквания, както те е издигнал в ранг учител?
New
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 19:26) *
От мен се очаква да пиша. Да представям, тълкувам, защитавам Божието слово.

Само не в тоз форум, ако обичаш. Проповедите са забранени.
Дончо Тонев
Чак проповеди... Цитати от Писания поне може ли? smile.gif
Дончо Тонев
Дяволът, предполагам.
Shade
Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 14:09) *
Дяволът, предполагам.

Хм, нещо не се връзва. Дяволът го представят като хитър и находчив.
Хвърлих един поглед на писанията ти. Нищо уникално и впечатляващо като познание, затова пък купища потрисащо самонадеяни и немотивирани изхвърляния:
Цитат
Хиляди хора ме четат тук, със затаен дъх чакат всеки мой постинг. Моите последователи са всички верни на Бога хора. Без да се пъча, защото не съм самозван, знам Кой е моят Господар. Защото Сам Бог ме праща или... сам съм Бог, ви казвам най-обикновени богохулници, бълнуващи несъществуващи неща: Мошениците и самозванците възхвалявате, а истинските Божии хора оплювате и разнасяте Сатанински измишльотини.

Това нито е от Дявола, нито от Бога. От кого ли е тогава... misli.gif
Solly
Цитат(Дончо Тонев @ 03/09/2017, 00:09) *
Дяволът, предполагам.

Цитат(Дончо Тонев @ 02/09/2017, 08:25) *
Цитат
Не съм самозван, щом ме праща Сам Бог

Добре че вече почна да осъзнаваш откъде идва тази твоя гордост и надменност, и кой ти внушава, че си учител.
Дончо Тонев
В странен дявол вярваш. Уж хитър и находчив, а не може да накара един човек да се държи по точно определен начин. Някакъв дявол фантом ще да е това.
Дончо Тонев
Пак ти се привижда, Солетке. Любов към истината нямаш, затова ти се струва, че моята мъдрост не струва.
Странното е, че вярваш в някакви несъществуващи "светци" само щото пропагандната машина на Антихриста ги е обявила за такива. Как беше... "влюбени в Бога"... Притрябвали са някому такива. prashchai grigorii.gif
Shade
Цитат
Хиляди хора ме четат тук, със затаен дъх чакат всеки мой постинг.

С Любов и Божия помощ посочи някой конкретен. Поне един. 453.gif
Дончо Тонев
Не мога да се сетя в момента.
Shade
Цитат(Дончо Тонев @ 03/09/2017, 01:11) *
Не мога да се сетя в момента.

Не е нужно издребняване от вида "Не мога да се сетя изобщо" или "Не мога да се сетя в момента".
"Не мога да се сетя" е напълно достатъчно.
unguriano
Цитат(Shade @ 03/09/2017, 11:01) *
С Любов и Божия помощ посочи някой конкретен. Поне един. 453.gif

Недей така. Аз веднъж така без стаил дъх, че после ми требаше инхалатор да се свестя. w00tbrows.gif
Дончо Тонев
Ти не разбираш. Това, което съм казал, е било предназначено за Соли. Дар за нея, с много любов. Адресирано до нея, дадено на нея. Плод на дългогодишно общуване. Нормално е да не схващаш мисълта ми и въпросният дар да те дразни. А дори и да не беше така, и моят дар да ти харесваше, тогава аз пък не бих го дал точно на теб. Всяко жертвоприношение се дава на подходящия получател, в подходящо време, място и т.н. Ти си се наместил между мен и нея и се чудиш защо ти убива.
shining_stаr
Цитат(Дончо Тонев @ 03/09/2017, 10:41) *
Пак ти се привижда, Солетке. Любов към истината нямаш, затова ти се струва, че моята мъдрост не струва.
Странното е, че вярваш в някакви несъществуващи "светци" само щото пропагандната машина на Антихриста ги е обявила за такива. Как беше... "влюбени в Бога"... Притрябвали са някому такива. prashchai grigorii.gif

На тебе може и да не ти е притрябвало. Но любов към Бога, това е първата и най-важна заповед на Исус.
Дончо Тонев
Само че тяхното не е любов към Бога, а любов към Себе Си.
Това е леката версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.