Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Градинарство
Форум АБВ > Свободно време и развлечения > Хоби
Страници: 1, 2
zelena_euglena
Тум можем да публикуваме снимки, да обменяме опит и да научаваме нови неща за царството на растенията.
Danel
Какво предпочиташ: нежност или пламък?
zelena_euglena
Цитат(Danel @ 05/06/2017, 06:34) *
Какво предпочиташ: нежност или пламък?

Идвете са прекрасни 60.gif

Ето малко снимки на мушката Peace.gif
hristam
Цитат(zelena_euglena @ 05/06/2017, 10:57) *
Идвете са прекрасни 60.gif

Ето малко снимки на мушката Peace.gif

Човекът ти говори за пламъци и нежност, ти го залъгваш с някакви мушката... ohmy.gif

Иначе мушкатата са ти много свежи, имах преди години две каскадни, но кой знае защо не вървяха добре и ги изгубих. Това са балконските ми китки сега:
Вижте прикачените файлове
Горския
Цитат(hristam @ 05/06/2017, 13:36) *
Човекът ти говори за пламъци и нежност, ти го залъгваш с някакви мушката... ohmy.gif

Иначе мушкатата са ти много свежи, имах преди години две каскадни, но кой знае защо не вървяха добре и ги изгубих. Това са балконските ми китки сега:

Абе за мушкатите разбрахме, а с петуниите какво става?! rolleyes.gif
Alexfield
Петуниите не ги вадят на показ на балкона, че има много любопитни съседи - кой с бинокъл, кой с телескоп devil.png
Бай Иван
Най ми харесват каскадните домати и краставици.А, петуниии мушкати не съм ял.Хубави ли са?
Личинка
На мен таз зима ми загинаха трите калиспери-калимери-калистрати... както се казват там, бяла, червена и цикламена... бяха чудесни, кат четки за шишета. Бугенвилията и 4-метров банан също ги бях отписала, но се възродиха от нищото, напук на мен. Бананът го отразях на една педя след като видях, че е загнил. И докато си надвия мързела да го хвърля, той прокара - сега пак вади листа от над метър.
Джелът ми закъса и още едно зелено нещо, храст - все се скубят. А хибискусът се е проснал нашироко, към 3м. е гадът, не знам кво да го правя ... Искам да ги разкарам всичките. mad.gif Само здравеца ще оставя.

И няколко туи заобикалям, отделно, че се саморазвъди една вече 3-годишна акация, та и от нея бягам, че боде... и всичкото тва е в саксии... крадат ми пространство и време, не ги искам вече... пък миЙ жал.
Астер
Цитат(Alexfield @ 05/06/2017, 22:57) *
Петуниите не ги вадят на показ на балкона, че има много любопитни съседи - кой с бинокъл, кой с телескоп devil.png

Да бе, да! biggrin.gif Я виж:
Астер
На двора се кефя на тези:
hristam
Приказни са!
Danel
Да се изфукам и аз: sram.gif
hristam
Има защо да се фукаш, прекрасни рози!
Shade
Разполагам с лакомо растение-хищник:

Лапа мухи, челюстите щракват и на спуснато парченце шунка.
Личинка
Тва твойто е мутирала петуния a4dff7b7.gif
Shade
Цитат(Личинка @ 07/06/2017, 01:59) *

Сигурно тази мутация очертава бъдещето на човечеството - петуния със зъби... strah.gif
The_Purifier
Цитат(Личинка @ 07/06/2017, 11:59) *

Това е венерина мухоловка smile.gif Чудесни са ви растенията, а аз тази година нямам с какво толкова да се похваля. Надявам се да променя това впоследствие.
Danel
При мен измръзнаха 4 корена рози (кое време стана, а признак на живот - никакъв).
Иначе тревите ме пребориха и се предадох, но ми харесват съчетанията на цветовете и пъстротата.

А излишното - крадящо пространство, продавай, подарявай... нека живее, или нямаш желание други да притежават твоето?
agrippa
Тая тема може да е безкрайна. И май няма за какво да се караме. Мойте са все полу-диви и нестандартни, ама такъв съм си.

Поветът цъфти и привлича пчели, приютява и врабчета. Цъфнаха и миризливите върби.

А това са кактусите. И аз не ги плевя много, те така си растат и в природата - сред треволяците.

Нещо не ми се получава прикачването на картинки - не виждам цялото поле и бутоните нещо.
Личинка
Цитат(Danel @ 08/06/2017, 07:57) *
...
А излишното - крадящо пространство, продавай, подарявай... нека живее, или нямаш желание други да притежават твоето?

Хе, то да е коренче здравец, да го раздавам, ама пеесе килограмови саксии!? Ако искаш, хващай камионче и хамали, и идвай да ги вземеш!
Питето
Мутациите не са опасни, опасно ще е, ако ги предизвикваме от алчност — "Денят на трифидите".
Thursday Next
Защо не пробваш да ги дариш на някаква обществена организация - нещо читалище, библиотека, училище ... Там има повече място. Сигурно ще им се зарадват, точно защото са големи.
krem-karamel
Чудесна идея. Само да си организират транспорта.
Thursday Next
Този път ми цъфнаха и трите клематиса накуп.

agrippa
Цитат(Thursday Next @ 29/06/2017, 06:00) *
Твойте явно са купешки и в саксии са под контрол. Ммоят повет (от същия род, но е диво европейско растение) съм го сял от семена събирани из града по оградите. Сега взе сам да се сее, всеки сезон изкоренявам и изхвърлям чували с биомаса. А стъблата станаха като корабни въжета.

Виждал съм синьоцъфтящи из тукашните планини.
The_Purifier
Цитат(agrippa @ 30/06/2017, 02:00) *
Твойте явно са купешки и в саксии са под контрол. Ммоят повет (от същия род, но е диво европейско растение) съм го сял от семена събирани из града по оградите. Сега взе сам да се сее, всеки сезон изкоренявам и изхвърлям чували с биомаса. А стъблата станаха като корабни въжета.

Виждал съм синьоцъфтящи из тукашните планини.

Огромни стават, наистина. Тука покрай реката в по-ниската част буквално припълзяват по цели дървета и образуват огромни купове, създавайки усещането за джунгла. Условията за развитието му са страхотни, трябва да си взема едно мачете grin.gif
Личинка
Което няма да стане... Явно ще ги заобикалям, докато си загинат... или ще си вземе коте /даже 2-3/ rolleyes.gif да им реши проблема.
Горския
Цитат(Thursday Next @ 29/06/2017, 14:00) *

А мен ме заинтересува ... къщата ти : от това, което видях изглежда много добре - браво! cheers1.gif
Alexfield
Аз завъждам още 50 кв.м. райграс. Вече черната земя започна да се зеленее grass.gif

Бай Ганьо
Тук сме на троскот.
Райграса е много мек и капризен.
Троскотът е идеалната морава.
Особено на тукашния климат.
Thursday Next
Благодаря, но не е къща, мезонет е. Добре, че терасата ми е голяма, та има място за някой и друг цъфтел.
Thursday Next
Да, в големи саксии са набучкани. Тая година плъпнаха като едни лами триглави. Миналата година още бяха кекавки, пуснаха по няколко цвята, даже единият хич не рачи да цъфне. Но тая година е по-добре. А хем за зимата ги режа до пръст почти.
Thursday Next
Що бе, питай на едно-две места, човек никога не знае. Ако имат по-разтропано ръководство, с познати на познати все ще намерят начин. Не се предавай веднага пък ти.
Питето
Това в кой край на България се пада?
Alexfield
Повет е един ужасен плевел. 3 години борба водих докато го ликвидирах в двора. Беше се качил на ореха и му душеше клоните.
През 3 къщи има безстопанствен имот и оградата е превзета от повет - страшен извор на семена за цялата махала.
Alexfield
Имам троскот колкото искаш. Ма не прави морава. Расте на туфи. По-скоро може да се спънеш в него. Утре може да снимам какво е останало от троскота.
Lucky
Фрезията е в Топ 3 на любимите ми цветя .
Реших да си я имам и у дома .
Купих луковици , разтърсих се за информация и започнах да действам по прочетеното :
- Спазих времето на засаждане , разстояния на ширина и дълбочина , дрен ; подсигурих им шарена сянка ...
- И сега чакам след месец-два да цъфне .
- Притеснява ме , че листетата избуяха много на височина . Някои вече са около 60см , други дори по-високи .
Освен това се появиха някакви мушички около пръстта .

Бих искала съвети и информация от първа ръка . Ако някой може да сподели опит ... blush.gif
Oгнената Грейс
Цитат(zelena_euglena @ 04/06/2017, 09:34) *
Тум можем да публикуваме снимки, да обменяме опит и да научаваме нови неща за царството на растенията.

b_046.gif Без помощ нищо не става b_046.gif
Питето
Очаквах Пайда да изрови звънче, ама квото-такова. smile.gif
Тарабас
Тревата е голямата ми радост! Децата не отнасят толкова грижи.

agrippa
Аз се радвам, когато тревата спре да расте. Щото иначе трябва да я кося, не ми е тръпка. Цветята са нещо друго.

Един божур ми е цъфнал, в сандъче го гледам, зимата корените ги прибрах вътре, за вънка не знам дали ще издържат.
The_Purifier
Това не е божур, а далче. Зимата по принцип му се прибират корените на хладно място с постоянна температура/нашите навремето ги прибираха в мазето/. Божурът е растение от нашиите климатични ширини и вирее добре в България, без зимни затруднения. Виждал съм нацъфтяли диви божури в голямо количество grin.gif
Mukaveev
Копане му е майката........ rolleyes.gif
Винкел да посадя.......ще се разлисти. Много ме бива.... sunbathing.gif
New
Ще те признаем само, ако винкелът започне да връзва малки винкелчета. smile.gif
agrippa
QUOTE (The_Purifier @ 23/07/2017, 00:51) *
Това не е божур, а далче. Зимата по принцип му се прибират корените на хладно място с постоянна температура/нашите навремето ги прибираха в мазето/. Божурът е растение от нашиите климатични ширини и вирее добре в България, без зимни затруднения. Виждал съм нацъфтяли диви божури в голямо количество grin.gif

Прав си, далия е. Не се замислих, като писах, а и други ми го казаха.
agrippa
QUOTE (Mukaveev @ 23/07/2017, 13:13) *
Копане му е майката........ rolleyes.gif
.... sunbathing.gif
Ако може - без копане да е. Или само с еднократно първоначално закопаване. Имам и 2 - 3 лопати, ама сами не помръдват.
Danel
Цитат(agrippa @ 25/07/2017, 05:30) *
..... Имам и 2 - 3 лопати, ама сами не помръдват.

Смени батериите на дистанционното или си вземи ново такова. Срещу 50 лв, за няколко часа, става понякога....
agrippa

Тигрова лилия. Потомък на оригиналното купешко растение от преди години. Едни прилистни пъпчици падат и се вкореняват.
New
Красива е!
agrippa

Касиса ми узря и даже го обрах. Не ще много грижи: само поливане ако хване суша, може би леко кастрене евентуално.
Това е леката версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2018 Invision Power Services, Inc.