test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Електрически проблем ли е ?
Lilia
коментар 06/08/2019, 01:43
Копирай адреса: #1

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 39
Регистриран: 05/03/2019
Потребител # 508

От както съм се нанесла в новия апартамент, постоянно ми правят инспекции – задължителни и незадължителни.
Започва се с проверка за бълхи, минава се през работещите или неработещи електроуреди и се свършва до възможността на вратата да се затваря бавно сама.
Е, сега очаквам да дойде човек, за да види дали казанчето на тоалетната работи добре – забелязах още в началото на нанасянето ми, че водата не поема тоалетните хартийки – ако пусна три, ще завърти двете, но една винаги остава.
Когато обаче им пиша за проблемите си, въобще не ми отговарят, не ги е грижа, демек .И чак след месец се сещат, че имам нетложен проблем.
Чудя се защо се стараят толкова тези от поддръжката, но според мен, те не се стараят, защото когато им пиша, че имам неотложен проблем за отстраняване, много важен, според тях важен е в кавички – а на чужд гръб и сто тояги са малко.
Аз ако мога да се справя сама, въобще няма да им пиша. Чак пък толкова все мога да видя, че релсата на френския ми прозорец нещо заяжда и да я смажа. Вярно, течовете от тавана все още не мога да оправям, но поне мога да сменят кофата, ако капе. А течовете от тръбите, разбрах, си се оправят сами.
Въпросът е, че искам да си изясня за себе си нещо и евентуално да знам какво да правя следващия път, когато дойдат да ми оправят техниката.
Става въпрос за т.н. детектор за миризмата, за пушека де, не за пушенето. Значи, ако отнякъде се появи дим, пушек – откъде може да се появи ?
Този детектор ми е поставен в спалнята, която е в близост до банята. Аз обичам да се къпя често и дълго, и понякога излиза дим от банята, пара де, но мисля, че този дим не се прихваща.
Разбирате за какъв дим става на въпрос – за опасен дрим,дим. Е, обаче според мен, този детектор трябва да е поставен в хола, който е в близост до кухнята. Не ме питайте колко пъти проверявам котлоните на газовата печка дали са изключени. Иначе тези на електрическата се изключват сами, когато изтече програмираното време.
Така че, откъде може да се появи опасен тим,уф, дим в моята спалня ?
Мислех, мислех и стигнах до заключението, че евентуално ако забравя ютията включена, защото тя не се изключва самостоятелно, автоматично. Но аз си гладя, ще ме извините, дрехите един път в годината – защо ли се извинявам. Така че и това отпада.
Така че по метода на недопускането на възможност за пушек в спалнята ми процентът това да се случи е ,55. Аз обаче вече съм спряла да пуша, така че е свежда до още по-малък % .
Обаче уважаемите техници по поддръжката ми заявяват, че при затворена врата на спалнята ми и наличността на пушек, този детектор трябва задължително да присъства в спалнята ми.
Само където трябваше да им кажа да гледат по-внимателно и ще видят надпис – за посетители влизането само с чукане или перефразирано – който иска да влезе, моля да почука първо...макар, че вратата ми не стои постоянно затворена, както си мислят те.
Но да се върна на въпроса си:
Във всички упътвания как да се настрои този детектор, ако има някаква сгрешена функция първо се казва:
Изключете от електро таблото , после свалете детектора от тавана аз го бях сложила в мазето, махнете му батерията и т.н. После стъпките са в обратна посока, но пак се стига до последното или първото – а сега включете в ел таблото бушона или там както се казва връзката за детектора.
Хубаво, но когато попитах техника – този детектор включен ли е към ел мрежата табло или там както се нарича , той ми отговаря – не.
С две думи – включен ли е или не към електричеството – няма средно положение, или има?
Незнам на кого да вярвам вече.
Помагайте със съвети
Прилагам снимка на повредения детектор...другия път

Това съобщение е било редактирано от Lilia на 06/08/2019, 01:52
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Отговори в темата

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 24/06/2021, 18:13
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test