test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Фишинг ли е това или нещо друго?
нищ по дух
коментар 02/04/2021, 09:14
Копирай адреса: #61

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 1 316
Регистриран: 05/03/2018
Потребител # 402

Днес получих имейл от ABV_BG за някакъв лотариен билет, какво е това всъщност, ако някой е получил подобен?

https://i.ibb.co/sy8NwJt/image.jpg

--------------------
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Потребител
коментар 03/04/2021, 00:11
Копирай адреса: #62

Advanced Member
Съобщения: 249
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 14

... ще си позволя няколко практически съвета - ако не разполагате с рутер с вграден EasyList препоръчвам да ползвате например Firefox с добавени поне NoScript и uBlock Origin ...

... специално за АБВ портала забранете
privacymanager.io и gemius.pl ...

... това няма да ви избави от спама, но ще го направи хаотичен ...

... за съжаление, АБВ пощата много се промени в последно време ...

П.П. ... трябва да отбележа, че форумът е напълно безопасен! /по мое скромно мнение/ :.) ...

ЛС
нищ по дух
коментар 03/04/2021, 13:15
Копирай адреса: #63

Advanced Member
Съобщения: 1 316
Регистриран: 05/03/2018
Потребител # 402

Цитат(Потребител @ 03/04/2021, 01:11) *
... ще си позволя няколко практически съвета - ако не разполагате с рутер с вграден EasyList препоръчвам да ползвате например Firefox с добавени поне NoScript и uBlock Origin ...

... специално за АБВ портала забранете
privacymanager.io и gemius.pl ...

... това няма да ви избави от спама, но ще го направи хаотичен ...

... за съжаление, АБВ пощата много се промени в последно време ...

П.П. ... трябва да отбележа, че форумът е напълно безопасен! /по мое скромно мнение/ :.) ...

Благодаря за съветите!
Получавал съм спам от няколко години, в повечето случаи са реклами или конкретни предложения за покупки, но е имало и фишинг от банки с които нямам общо и разни други заплашителни писма като е имало опит за влизане в пощата ми от разни ip адреси от една и съща държава, получавал съм писмо и от себе си, но подобно не съм, затова попитах, сигурно ако кликна на линка ще разбера къде води.
А форума сега нали няма общо с абв пощата?
Писмото е с подател ABV_BG, но не мисля, че е от форума или от абв пощенската услуга.

Това съобщение е било редактирано от нищ по дух на 03/04/2021, 13:18

--------------------
ЛС
Потребител
коментар 09/04/2021, 23:59
Копирай адреса: #64

Advanced Member
Съобщения: 249
Потребител # 14

... мдаа ... вече няма никаква Америка! ... :.) ...

... знаете ли, разправят, че Бог е милосърдие, доброта, опрощение, че Бог е любов, че е всемогъщ ... но при първото неподчинение човекът бива изгонен от рая и става смъртен ... след това огромно количество хора умират и Бог изпраща своя син, за да спаси хората ... и този син, сам умира от страшна смърт и преди смъртта пита Бог защо го е оставил ... всичко това за какво? ... за да изкупи с кръвта си греха на първия човек, когото Бог сам е провокирал и наказал, и за да се върнат хората в рая и отново да придобият безсмъртие ... изгубих се ...

... април е най-жестокият месец ...

- - -

... да не забравя - не отваряйте никакви препратки в спама! ...

Поздрави!

ЛС
trаnsalp
коментар 10/04/2021, 08:05
Копирай адреса: #65

Advanced Member
Съобщения: 9 545
Регистриран: 09/06/2017
Потребител # 89

Цитат(Потребител @ 10/04/2021, 00:59) *
... знаете ли, разправят, че Бог е милосърдие, доброта, опрощение, че Бог е любов, че е всемогъщ ... но при първото неподчинение човекът бива изгонен от рая и става смъртен ... след това огромно количество хора умират и Бог изпраща своя син, за да спаси хората ... и този син, сам умира от страшна смърт и преди смъртта пита Бог защо го е оставил ... всичко това за какво? ... за да изкупи с кръвта си греха на първия човек, когото Бог сам е провокирал и наказал, и за да се върнат хората в рая и отново да придобият безсмъртие ... изгубих се ...
... ..

Какво ще кажеш, ако раят и безсмъртието не е целта на цялото творение? Защото има една огромна разлика между Адам и последните хора и тя е в съзнанието, и вярата. Адам не Му вярваше и не осъзнаваше, кое е лъжа, кое истина. Кое е добро и кое зло.
...за да не се изгубваш grin.gif

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 10/04/2021, 08:05

--------------------
ЛС
Питето
коментар 18/04/2021, 13:03
Копирай адреса: #66

Advanced Member
Съобщения: 3 325
Регистриран: 08/06/2017
Потребител # 81

А може би наистина това да не му е била целта. Адам е показал критично мислене и са го махнали от "детската градина" щото я е надрасъл.

--------------------
"Историята служи на българите да не си вземат поука от нея." Фра Дяволо
ЛС
trаnsalp
коментар 19/04/2021, 09:20
Копирай адреса: #67

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 18/04/2021, 14:03) *
А може би наистина това да не му е била целта. Адам е показал критично мислене и са го махнали от "детската градина" щото я е надрасъл.

Хммм... Добро и много добро е критичното мислене, ама нещо е объркал посоките animatedwink.gif .Поставен пред избор, той така или иначе /когото и да беше избрал/ щеше да прояви критичното си мислене. В случая не критичното мислене е проблемът, а посоката му. Ако беше казал като истински мъж "жено, не мъ занимавай с глупости" пак щеше да е проява на критично мислене, но в правилната посока.
Тъй като ме четеш, кък смяташ? Дали имам развито критично мислене? w00tbrows.gif /или само бееее, бббеЕЕ! Бееее/

Пп. Всъщност, колко Божий е човек без критично мислене? Човек одобряващ всичко? Приемащ всичко? За мен, такъв е трева на вятъра.. Впрочем, също като Адам -каквото му подхвърлиш, приема.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 19/04/2021, 09:47

--------------------
ЛС
Питето
коментар 19/04/2021, 16:53
Копирай адреса: #68

Advanced Member
Потребител # 81

Ми не ти знам критичното мислене дето имало било посоки. Божия човек е вярващ, следователно не ползва критично мислене, дори да го умее до някакво ниво. Ето бе, точно твоето "не е бил проблема в критичното мислене, ами в посоката". Ми ако е спазвал посоката, Адам е щял да вярва вместо да мисли, обаче той приложил научен метод (опитал е ябълката вместо да вярва) което си е критично мислене, а не гола вод... вяра. Май Господ е кофти тип, който така е нагласил нещата, та да трови вярата в него и да стимулира критичното мислене.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 19/04/2021, 17:18
Копирай адреса: #69

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 19/04/2021, 17:53) *
Ми не ти знам критичното мислене дето имало било посоки. Божия човек е вярващ, следователно не ползва критично мислене, дори да го умее до някакво ниво. Ето бе, точно твоето "не е бил проблема в критичното мислене, ами в посоката". Ми ако е спазвал посоката, Адам е щял да вярва вместо да мисли, обаче той приложил научен метод (опитал е ябълката вместо да вярва) което си е критично мислене, а не гола вод... вяра. Май Господ е кофти тип, който така е нагласил нещата, та да трови вярата в него и да стимулира критичното мислене.

Добре, може и да не си разбрал имам или нямам критично мислене /или каквото и да е друго/ , но ставаше въпрос, че и на жена си да се беше възпротивил, пак щеше да е проява на същото мислене, но нямаше да бъде изгонен. Понеже не е проблемът в критичното мислене, както каза по-горе. Нито Хрисос е бил безкритичен. Не знам откъде идва идеята, че вярващите трябва да са безкритични.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 19/04/2021, 17:19

--------------------
ЛС
Питето
коментар 21/04/2021, 20:42
Копирай адреса: #70

Advanced Member
Потребител # 81

Ако вземеш да мислиш критично, ще схванеш защо вярващите не са еталон закритично мислене. Може би допускат критично мислене в по-неприоритетните за тях неща, но ако прекарат вярата си през критично мислене, ще я разкатаят щото вярата се основава върху парадокс, който не върви при критично мислене. Жив и здрав.

Същата липса на критично мислене експлоатират и измамниците като цяло, и в пощите в интернет.

Това съобщение е било редактирано от Питето на 21/04/2021, 20:43

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 21/04/2021, 20:58
Копирай адреса: #71

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 21/04/2021, 21:42) *
Ако вземеш да мислиш критично, ще схванеш защо вярващите не са еталон закритично мислене. Може би допускат критично мислене в по-неприоритетните за тях неща, но ако прекарат вярата си през критично мислене, ще я разкатаят щото вярата се основава върху парадокс, който не върви при критично мислене. Жив и здрав.

Същата липса на критично мислене експлоатират и измамниците като цяло, и в пощите в интернет.

Според това твърдение излиза, че показател за критично мислене е не просто да отправяш критика към нещо, но и /може би специално за християните/ да критикуваш приоритетното ти нещо. Имаш кола примерно, но проява на критично мислене е не просто да критикуваш липсата и или пътуването с автобус, а точно с кола, най-добре и твоята. Така ще "докажеш", че имаш критично мислене?
Но защо да критикувам приоритетните ми неща? Аз ги харесвам, избрал съм ги. Ако критикувам останалите, защо не се приема като крирично мислене? Какво е тогава?
Мисля, че е нормално и да харесваме някои неща. Не може да се зъбим на всичко. grin.gif
В случая с Адам, ако той беше повярвал на Бог и отправеше критика към жена си, то щеше да прояви точно толкова критично мисленен/дори според мен ще е една-две идеи по-осъзнато/ отколкото да се съгласи с предложението и уж "критикувайки" заповедта на Бог.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 21/04/2021, 21:04

--------------------
ЛС
Питето
коментар 25/04/2021, 09:09
Копирай адреса: #72

Advanced Member
Потребител # 81

Кво критикуване с критично мислене те е подгонило? Критичното мислене нито критикува нито рекламира, нито прославя. То просто подлага тезите на логическа проверка и съпоставяне с факти (проверими, а не "щото така аз казвам"). Вярата е онова, дето не се интересува ни от факти, ни от логика или някаква реалност, а съществува просто защото някой така иска. Кви коли, кви автобуси, бе, вярата е като да сравняваш колата не с автобус, а с летяща метла — колата я има налична (факт), докато другото е нечия интересна измислица, но я няма налична. Фишинга и другите подобни измами се основават на принципа на летящата метла — интересна измислица, която експлоатира някакви чувства (алчност, страх, любопитство), които за някои хора са приоритетни и от там същите тези хора си ги мислят за нещо истинско щото така искат... и падат в капана. При религиите е точно същото.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 26/04/2021, 06:01
Копирай адреса: #73

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 25/04/2021, 10:09) *
Кво критикуване с критично мислене те е подгонило? Критичното мислене нито критикува нито рекламира, нито прославя. То просто подлага тезите на логическа проверка и съпоставяне с факти (проверими, а не "щото така аз казвам"). Вярата е онова, дето не се интересува ни от факти, ни от логика или някаква реалност, а съществува просто защото някой така иска. Кви коли, кви автобуси, бе, вярата е като да сравняваш колата не с автобус, а с летяща метла — колата я има налична (факт), докато другото е нечия интересна измислица, но я няма налична. Фишинга и другите подобни измами се основават на принципа на летящата метла — интересна измислица, която експлоатира някакви чувства (алчност, страх, любопитство), които за някои хора са приоритетни и от там същите тези хора си ги мислят за нещо истинско щото така искат... и падат в капана. При религиите е точно същото.

Ааа, не критикува? Почнахме да си смучем от пръстите? И сега да го обсъждаме -е или не е критичното мислене критикуващо? Ми ти може да кажеш, че и совалки до Марс изпраща. И него ли да обсъждам? w00tbrows.gif
Вярата си е вяра. Тя е отделно нещо. Дали критикуваш поради знание, вяра или емоция, все тая. Критичното мислене просто не е съгласно. Пак повтарям, може поради вяра, поради знание или емоции.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 26/04/2021, 06:06

--------------------
ЛС
Питето
коментар 26/04/2021, 15:05
Копирай адреса: #74

Advanced Member
Потребител # 81

Аре и ти като Лати, почна да подменяш и смесваш един термин с друг, а където не става да минаваш с "то е друго нещо". Критичното мислене е логическо мислене основано върху факти, разнищва (критикува е точно това, а не едно голо оплюване както го приемаме в момента) темата/схемата и сверява логиката и дали пасва на фактите... И е особено подходящо да разнищване на религиите, и другите подобни основани върху вяра системи. Те не са "нещо друго, и ги оставете на мира".
Отделно, че "критично мислене", "критика" и това което в момента се подразбира като "критикуване" (отрицателно и отхвърлящо мнение извън връзката с "критично мислене") са леко различни, дори не леко, а доста различни термини за различни неща.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 26/04/2021, 16:29
Копирай адреса: #75

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 26/04/2021, 16:05) *
Аре и ти като Лати, почна да подменяш и смесваш един термин с друг, а където не става да минаваш с "то е друго нещо". Критичното мислене е логическо мислене основано върху факти, разнищва (критикува е точно това, а не едно голо оплюване както го приемаме в момента) темата/схемата и сверява логиката и дали пасва на фактите... И е особено подходящо да разнищване на религиите, и другите подобни основани върху вяра системи. Те не са "нещо друго, и ги оставете на мира".
Отделно, че "критично мислене", "критика" и това което в момента се подразбира като "критикуване" (отрицателно и отхвърлящо мнение извън връзката с "критично мислене") са леко различни, дори не леко, а доста различни термини за различни неща.

Виж, няма значение моето разбиране. Обясни ми с твоето, как неповярването на Адам към Бог е критично мислене, а евентуалното неповярване към жена си, не е? Каква разлика между двете долаваш? Дали щеше да повярва/неповярва на Бог или на жена си, все е критично мислене имам под предвид. Едното избира, другото критикува /не се съгласява/
Как определи, че да се усъмни в Бог е критично мислене, но да се усъмни в жена си, не е?

Пп. Имам големи съмнения, че критичното мислене се основава само на логическо мислене! Огромни! Помисли и сам ще се убедиш, че не е истина такова твърдение. Но това е друг въпрос. Интересно ми е с твоите мерки, как правиш разликата между "отхвърлящото мнение"към Бог и евентуално отхвърляне на жена си.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 26/04/2021, 16:40

--------------------
ЛС
Питето
коментар 26/04/2021, 17:28
Копирай адреса: #76

Advanced Member
Потребител # 81

Приведи ми факт, че има Бог, и ще обсъдим дали е критично мислене да го слушаш (не слушаш като в ситуацията на Адам)...
В едно фишинг-писмо има повече реалност, отколкото във всичките религии и всичката вяра на вярващите взети заедно.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 26/04/2021, 18:13
Копирай адреса: #77

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 26/04/2021, 18:28) *
Приведи ми факт, че има Бог, и ще обсъдим дали е критично мислене да го слушаш (не слушаш като в ситуацията на Адам)...
В едно фишинг-писмо има повече реалност, отколкото във всичките религии и всичката вяра на вярващите взети заедно.

Това е друг въпрос. Приемаме, че Бог е присъствал, както и жена му. И къде е разликата?
Всъщност, ако не обърна внимание на всяка измислица, проява ли е на критично мислене? /ако тръгнем в тази насока, че Бог просто е измислица за Адам и затова не Го послушал./

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 26/04/2021, 18:32

--------------------
ЛС
Питето
коментар 27/04/2021, 21:10
Копирай адреса: #78

Advanced Member
Потребител # 81

Хич не е друг въпрос а си е свързан, та ако обичаш първо факт в подкрепа на същесвуването на Бог, пък после ще ти обясня що Адам е мислил критично.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 27/04/2021, 21:56
Копирай адреса: #79

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 27/04/2021, 22:10) *
Хич не е друг въпрос а си е свързан, та ако обичаш първо факт в подкрепа на същесвуването на Бог, пък после ще ти обясня що Адам е мислил критично.
.
Имаме две предложения с опция да се приеме само едното. Това което не разбирам и очаквам да ми се обясни е, защо отхвърлянето на едното е критично мислене, но ако отхвърлиш другото не е.
Всякакви условия, които ми поставяш са само защото нямаш обяснение. Разбирам го. Логично е.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 27/04/2021, 21:57

--------------------
ЛС
Питето
коментар 28/04/2021, 17:56
Копирай адреса: #80

Advanced Member
Потребител # 81

Има една опция — Ева. "Божествената опция" не съществува, докато не я подкрепиш с факт. Схващаш ли, без "божествената" част на втората опция, няма как да разсъждаваш дали е или не е.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 28/04/2021, 18:30
Копирай адреса: #81

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 28/04/2021, 18:56) *
Има една опция — Ева. "Божествената опция" не съществува, докато не я подкрепиш с факт. Схващаш ли, без "божествената" част на втората опция, няма как да разсъждаваш дали е или не е.

Ако Бог не е факт, защо Ева да е? Имаме един разказ с две предложения. Защо решаваш, че едното е факт, а другото не е? Същевременно казваш, че Адамовото мислене било оценено от Бог като критично, а и бил изгонен от Него. Според теб Бог е направил тези неща, а ме питаш, дали е съществувал.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 28/04/2021, 18:31

--------------------
ЛС
Питето
коментар 28/04/2021, 20:17
Копирай адреса: #82

Advanced Member
Потребител # 81

Ева е имало, щото иначе нямаше да си пишем. За имането на богове, и техните лакърдии съвсем не е така... освен ако извадиш факт, че има богове, или поне само един. Та стига разтяга богословски локуми, не ти е Х-форума.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 29/04/2021, 07:30
Копирай адреса: #83

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 28/04/2021, 21:17) *
Ева е имало, щото иначе нямаше да си пишем. За имането на богове, и техните лакърдии съвсем не е така... освен ако извадиш факт, че има богове, или поне само един. Та стига разтяга богословски локуми, не ти е Х-форума.

Какво имаш предвид тук, щом няма Бог?
Цитат(Питето @ 18/04/2021, 14:03) *

На кого е показал критично мислене Адам и кои са го махнали? Доколкото разбирам, когато ти изнася има Бог в разказа, а когато не ти изнася трябва да ти докажат, че има.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 29/04/2021, 07:30

--------------------
ЛС
Питето
коментар 30/04/2021, 21:08
Копирай адреса: #84

Advanced Member
Потребител # 81

Факт за имането на бог? Факт, щото досега само лакърдии вадиш...
А това дето поставяш Ева под въпрос, виж си кой те е родил. Без "Ева" няма никой, ама ни има, и "Ева" е половината от населението...

Това съобщение е било редактирано от Питето на 30/04/2021, 21:13

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 30/04/2021, 21:19
Копирай адреса: #85

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 30/04/2021, 22:08) *
Факт за имането на бог? Факт, щото досега само лакърдии вадиш...
А това дето поставяш Ева под въпрос, виж си кой те е родил. Без "Ева" няма никой, ама ни има, и "Ева" е половината от населението...

Факта ти го каза - изгонили Адам.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 30/04/2021, 21:19

--------------------
ЛС
Shade
коментар 30/04/2021, 23:43
Копирай адреса: #86

Advanced Member
Съобщения: 2 341
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 30/04/2021, 12:19) *
Факта ти го каза - изгонили Адам.

Откога приказките за деца се превърнаха във факти?

--------------------
Things should be made as simple as possible, but not any simpler.
-
ЛС
trаnsalp
коментар 03/05/2021, 13:21
Копирай адреса: #87

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Shade @ 01/05/2021, 00:43) *
Откога приказките за деца се превърнаха във факти?

Коментира го като факт, не като неслучила се приказка. Според него изгонили Адам.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 03/05/2021, 13:22

--------------------
ЛС
Shade
коментар 03/05/2021, 21:48
Копирай адреса: #88

Advanced Member
Съобщения: 2 341
Потребител # 19

Цитат(trаnsalp @ 03/05/2021, 04:21) *
Коментира го като факт, не като неслучила се приказка. Според него изгонили Адам.

Ха-ха-ха! Нищо такова не казва за Адам. Фантазираш. Прочети пак, споменава "Ева". smile.gif

Изследванията на генетичния код на човечеството сочат към една жена, живяла в Африка преди 150 000 години. Условно е наречена "Ева", тъй като дефакто се явява прародител на човечеството.
Но това няма да го прочетеш в Светото ти писание, което пробутва приказки, съответстващи на представите на хората отпреди хилядолетия. Тотално противоречащи не само на съвременните научни разкрития и здравия разум, но и на най-елементарните морални норми.
Значи Бог първо създава Земята, а след това създава звездите. През първия ден създава светлината, но Слънцето създава едва на четвъртия ден, "за да свети".
А да не говорим за лигавите "победни песни", на които се посвещават евреите, след като Червено море се затваря и помита египетската армия. Представени в "Изход" от 15-ти стих нататък. Вместо да се концентрират в похода си, евреите започват да се превземат с нещо, което нормалните хора четат и се смеят:
"Господ е сила моя, песен моя. И стана ми Спасител; Той ми е Бог и ще Го прославя, Бащиният ми Бог, и ще Го превъзвиша.
Господ е силен Воевател. Името му е Йехова.
С превъзходното Си величие изтреби противниците Си пратил си гнева Си, и пояде ги като слама.
Кой е подобен на Тебе, Господи, между боговете?
"

Което поласкава божественото Его до степен на големи обещания. Стига само да слушкаш и да бъдеш коленопреклонен прислужник на господаря: "Ако прилежно слушаш гласа на Господа своя Бог, и вършиш онова, което Му е угодно, и слушаш заповедите Му, и пазиш всичките Му повеления, няма да те поразя с нито една от болестите, с които поразих египтяните; защото Аз съм ГОСПОД, Който изцелявам."

Евреите се радват над Божествения геноцид над египетската армия, нанесен от „Господа, който изцелява“. Никой от тези хора не си задава въпроса дали издавените египетски войници, които изпълняват заповед, са им лични врагове. Дали тези хора нямат семейства, деца, които ще страдат за тях. Точно както нацистите през Втората световна война избиват на място ранените военнопленици като лични врагове, вместо в съотвествие с Женевската конвенция да им дада медицинска помощ.
Отделно от това как да не се кикоти човек на "Кой е подобен на Тебе, Господи, между боговете?" Нали уж беше "Аз съм Господ Бог твой: да нямаш други богове освен Мен!" 453.gif

Вече дискутирахме проучванията за религиозната нагласа на населението в САЩ. Страна с дълбоки религиозни традиции, където през последните столетия и десетилетия се наблюдава сериозна тенденция към отдръпване от религията. Ако тези темпове се запазят, до средата на това столетие над 1/3 от населението ще стане религиозно безразлично. Май ще се окаже вярно предвиждането, че с края на епохата на Риби идва и краят на примитивната вяра. А философската система на следващата епоха на Водолей ще се развие на съвременна научна основа, изчистена от отживелици, мистични двусмислици и увъртания. И най-вече от изискването за смирени молитви и робско прислужване на господаря (да се "служи на Господа", де wink.gif).
И както е било винаги при сериозни ключови промени, подобни на Ренесанса и Просвещението, добре известно е кои точно ще се проявят като последни стожери на ретроградното мислене...

Това съобщение е било редактирано от Shade на 03/05/2021, 22:47

--------------------
Things should be made as simple as possible, but not any simpler.
-
ЛС
trаnsalp
коментар 07/05/2021, 21:09
Копирай адреса: #89

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Shade @ 03/05/2021, 22:48) *
..
Изследванията на генетичния код на човечеството сочат към една жена, живяла в Африка преди 150 000 години. Условно е наречена "Ева", тъй като дефакто се явява прародител на човечеството.
Но това няма да го прочетеш в Светото ти писание, което пробутва приказки, съответстващи на представите на хората отпреди хилядолетия. Тотално противоречащи не само на съвременните научни разкрития и здравия разум, но и на най-елементарните морални норми.
Значи Бог първо създава Земята, а след това създава звездите. През първия ден създава светлината, но Слънцето създава едва на четвъртия ден, "за да свети".
А да не говорим за лигавите "победни песни", на които се посвещават евреите, след като Червено море се затваря и помита египетската армия. Представени в "Изход" от 15-ти стих нататък. Вместо да се концентрират в похода си, евреите започват да се превземат с нещо, което нормалните хора четат и се смеят:
"Господ е сила моя, песен моя. И стана ми Спасител; Той ми е Бог и ще Го прославя, Бащиният ми Бог, и ще Го превъзвиша.
Господ е силен Воевател. Името му е Йехова.
С превъзходното Си величие изтреби противниците Си пратил си гнева Си, и пояде ги като слама.
Кой е подобен на Тебе, Господи, между боговете?
"

Което поласкава божественото Его до степен на големи обещания. Стига само да слушкаш и да бъдеш коленопреклонен прислужник на господаря: "Ако прилежно слушаш гласа на Господа своя Бог, и вършиш онова, което Му е угодно, и слушаш заповедите Му, и пазиш всичките Му повеления, няма да те поразя с нито една от болестите, с които поразих египтяните; защото Аз съм ГОСПОД, Който изцелявам."

Евреите се радват над Божествения геноцид над египетската армия, нанесен от „Господа, който изцелява“. Никой от тези хора не си задава въпроса дали издавените египетски войници, които изпълняват заповед, са им лични врагове. Дали тези хора нямат семейства, деца, които ще страдат за тях. Точно както нацистите през Втората световна война избиват на място ранените военнопленици като лични врагове, вместо в съотвествие с Женевската конвенция да им дада медицинска помощ.
Отделно от това как да не се кикоти човек на "Кой е подобен на Тебе, Господи, между боговете?" Нали уж беше "Аз съм Господ Бог твой: да нямаш други богове освен Мен!" 453.gif

Вече дискутирахме проучванията за религиозната нагласа на населението в САЩ. Страна с дълбоки религиозни традиции, където през последните столетия и десетилетия се наблюдава сериозна тенденция към отдръпване от религията. Ако тези темпове се запазят, до средата на това столетие над 1/3 от населението ще стане религиозно безразлично. Май ще се окаже вярно предвиждането, че с края на епохата на Риби идва и краят на примитивната вяра. А философската система на следващата епоха на Водолей ще се развие на съвременна научна основа, изчистена от отживелици, мистични двусмислици и увъртания. И най-вече от изискването за смирени молитви и робско прислужване на господаря (да се "служи на Господа", де wink.gif).
И както е било винаги при сериозни ключови промени, подобни на Ренесанса и Просвещението, добре известно е кои точно ще се проявят като последни стожери на ретроградното мислене...

Всъщност, положението е, че масово хората са на хапчета. Зомбирани, нервни, а спокойните си сменят пола. Сериозно с една дума.
Да, могат да живеят без Бог. Виждам го постоянно и навсякъде. Ама нещо мирът си изгубиха. И ума. И чувствата...И душата. animatedwink.gif
И поне да го осъзнаят, че да се обърнат, ама, не. По-зле става.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 07/05/2021, 21:10

--------------------
ЛС
Питето
коментар 07/05/2021, 21:28
Копирай адреса: #90

Advanced Member
Потребител # 81

Ми така се получава, когато живееш десет пъти повече хора, живеят два-три пъти по-дълго и с по-малко болести и стотина пъти по-удобно... все някъде трябва да избие това претоварване. То не може като преди да го минеш през аутодафето или направо да хванеш меча и да отидеш доброволец да освобождаваш божиите земи...
Много ме кефи, когато някой иска "както преди, ама с днешните удобства", и ако може той да казва на другите какво да правят и как да бъде подреден света.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 08/05/2021, 10:25
Копирай адреса: #91

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 07/05/2021, 22:28) *
..
Много ме кефи, когато някой иска "както преди, ама с днешните удобства", и ако може той да казва на другите какво да правят и как да бъде подреден света.

За това си прав. Много добри неща направиха злите. 'Блъска се като грешен дявол" не е празна приказка. Много хора плащат с душата си, заслепени от страсти и амбиции.

--------------------
ЛС
Питето
коментар 08/05/2021, 21:41
Копирай адреса: #92

Advanced Member
Потребител # 81

Абе що не се напънете да измислите нЕкакъв нов трик в пропагандата. Ми и това с "промяна в темата" също е изтъркано и личи... "грешни дяволи" и лакърдии. Ти кажи, при толкова векове яко господство на религията, що не е имало толкова дълголетници и толкова доволен живот? Нали мо-та-мо по каноните сте го карали, пък накрая дяволите дошли да ви оправят стандартите... Сетих се, щото можете да прилъгвате само хора в нужда, гладни, бедни, необразовани, обаче дори комунистите ви надминаха във вашата игра.

--------------------
ЛС
trаnsalp
коментар 09/05/2021, 09:14
Копирай адреса: #93

Advanced Member
Потребител # 89

Цитат(Питето @ 08/05/2021, 22:41) *
Абе що не се напънете да измислите нЕкакъв нов трик в пропагандата. Ми и това с "промяна в темата" също е изтъркано и личи... "грешни дяволи" и лакърдии. Ти кажи, при толкова векове яко господство на религията, що не е имало толкова дълголетници и толкова доволен живот? Нали мо-та-мо по каноните сте го карали, пък накрая дяволите дошли да ви оправят стандартите... Сетих се, щото можете да прилъгвате само хора в нужда, гладни, бедни, необразовани, обаче дори комунистите ви надминаха във вашата игра.

Защо да са дяволите? Много вярващи са в науката. Примерно. Кой живее като животно? Това първо.
Второто е, че тъмните векове, когато е процъфтявала религията, само знамето и е било на Христос. Както и сега се използва за всичко.
Да си любопитен, да се учиш, да откриваш, с нищо не пречи да си обърнат към Бог. Дори е присъщо за духовния човек.

Пп. Сега, какъв е смисъла да отида на Малдивите или Дубай, да карам жип у града да ма видят комшиите или да си сменя пола е един друг въпрос, Еле пък на заем да ги правя тези неща.

Това съобщение е било редактирано от trаnsalp на 09/05/2021, 09:16

--------------------
ЛС

Отговори в темата
- нищ по дух   Фишинг ли е това или нещо друго?   02/04/2021, 09:14
- - Потребител   ... ще си позволя няколко практически съвета ...   03/04/2021, 00:11
|- - Catpuccino   Цитат(Потребител @ 03/04/2021, 01:11) П.П. ... тря...   03/04/2021, 00:57
||- - Shade   Цитат(Catpuccino @ 02/04/2021, 15:57) ...мдааам...те бе...   03/04/2021, 02:26
||- - Catpuccino   ...красотата я търси по цветята...за хората им...   03/04/2021, 12:53
||- - Shade   Цитат(Catpuccino @ 03/04/2021, 03:53) за хората има п...   03/04/2021, 22:15
|- - нищ по дух   Цитат(Потребител @ 03/04/2021, 01:11) ... ще си по...   03/04/2021, 13:15
|- - Потребител   ... мдаа ... вече няма никаква Америка! ... :.) .....   09/04/2021, 23:59
||- - trаnsalp   Цитат(Потребител @ 10/04/2021, 00:59) ... знаете ...   10/04/2021, 08:05
|||- - Питето   А може би наистина това да не му е била целта...   18/04/2021, 13:03
|||- - ByBa   хм, отговори си сам за срама, пардон, за грех...   18/04/2021, 20:40
||||- - Питето   Срама е, абе нещо дето го имат само осъзнати...   18/04/2021, 21:22
|||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 18/04/2021, 14:03) А може би наис...   19/04/2021, 09:20
|||- - Питето   Ми не ти знам критичното мислене дето имало ...   19/04/2021, 16:53
|||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 19/04/2021, 17:53) Ми не ти знам к...   19/04/2021, 17:18
|||- - Питето   Ако вземеш да мислиш критично, ще схванеш за...   21/04/2021, 20:42
|||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 21/04/2021, 21:42) Ако вземеш да ...   21/04/2021, 20:58
|||- - Питето   Кво критикуване с критично мислене те е под...   25/04/2021, 09:09
|||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 25/04/2021, 10:09) Кво критикува...   26/04/2021, 06:01
|||- - Питето   Аре и ти като Лати, почна да подменяш и смесв...   26/04/2021, 15:05
|||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 26/04/2021, 16:05) Аре и ти като Л...   26/04/2021, 16:29
|||- - Питето   Приведи ми факт, че има Бог, и ще обсъдим дал...   26/04/2021, 17:28
||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 26/04/2021, 18:28) Приведи ми фак...   26/04/2021, 18:13
||||- - ByBa   Аман, отидете да обсъждате темите за Бог и А...   26/04/2021, 18:24
|||||- - trаnsalp   Цитат(ByBa @ 26/04/2021, 19:24) Аман, отидете да об...   26/04/2021, 18:29
|||||- - Питето   Ми пускат мрежите където могат да докопат з...   27/04/2021, 21:07
||||- - Питето   Хич не е друг въпрос а си е свързан, та ако об...   27/04/2021, 21:10
||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 27/04/2021, 22:10) Хич не е друг в...   27/04/2021, 21:56
||||- - Питето   Има една опция — Ева. "Божествената опция...   28/04/2021, 17:56
||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 28/04/2021, 18:56) Има една опция...   28/04/2021, 18:30
||||- - Питето   Ева е имало, щото иначе нямаше да си пишем. З...   28/04/2021, 20:17
||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 28/04/2021, 21:17) Ева е имало, що...   29/04/2021, 07:30
||||- - Питето   Факт за имането на бог? Факт, щото досега сам...   30/04/2021, 21:08
||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 30/04/2021, 22:08) Факт за иманет...   30/04/2021, 21:19
||||- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 30/04/2021, 12:19) Факта ти го каза...   30/04/2021, 23:43
|||||- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 01/05/2021, 00:43) Откога приказките...   03/05/2021, 13:21
|||||- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 03/05/2021, 04:21) Коментира го ка...   03/05/2021, 21:48
|||||- - Бай Ганьо   Вярваш на науката, нали? Представи си, че съз...   03/05/2021, 22:44
||||||- - Shade   Цитат(Бай Ганьо @ 03/05/2021, 13:44) Вярваш на н...   03/05/2021, 22:49
|||||||- - Бай Ганьо   Бла бла бла. Явно не можеш да отговориш на пр...   04/05/2021, 11:25
|||||||- - Shade   Цитат(Бай Ганьо @ 04/05/2021, 02:25) Явно не мож...   04/05/2021, 14:55
|||||||- - Бай Ганьо   Типично по американски. Защо бием негрите. Ф...   04/05/2021, 21:04
||||||||- - Shade   Цитат(Бай Ганьо @ 04/05/2021, 12:04) Типично по ...   04/05/2021, 21:58
||||||||- - Бай Ганьо   Смяташ ли, че пещерният човек си е представя...   04/05/2021, 23:59
|||||||- - ByBa   [quote name='Shade' date='04/05/2021, 14:55' post='108992...   04/05/2021, 22:24
|||||||- - Shade   Цитат(ByBa @ 04/05/2021, 13:24) ".. поставените о...   04/05/2021, 23:02
||||||- - Питето   За техните Лати и подобните из техните Х-фор...   04/05/2021, 19:50
|||||- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 03/05/2021, 22:48) Ха-ха-ха! Нищо та...   07/05/2021, 21:02
|||||- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 03/05/2021, 22:48) .. Изследванията н...   07/05/2021, 21:09
|||||- - Питето   Ми така се получава, когато живееш десет път...   07/05/2021, 21:28
|||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 07/05/2021, 22:28) .. Много ме кеф...   08/05/2021, 10:25
|||||- - Питето   Абе що не се напънете да измислите нЕкакъв н...   08/05/2021, 21:41
|||||- - trаnsalp   Цитат(Питето @ 08/05/2021, 22:41) Абе що не се на...   09/05/2021, 09:14
||||- - Питето   "За картофа, ми той е като краставицата, к...   01/05/2021, 21:36
|||- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 26/04/2021, 07:29) Виж, няма значен...   26/04/2021, 17:35
|||- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 26/04/2021, 18:35) Какво има да се об...   26/04/2021, 18:26
|||- - Shade   Цитат(trаnsalp @ 26/04/2021, 09:26) Не разбирам защ...   26/04/2021, 20:06
|||- - trаnsalp   Цитат(Shade @ 26/04/2021, 21:06) Моите въпроси са е...   26/04/2021, 21:15
||- - нищ по дух   Цитат(Потребител @ 10/04/2021, 00:59) ... мдаа ... ...   13/04/2021, 06:49
||- - Потребител   ...имало едно време, някой си Бъртранд Ръсел, ...   29/04/2021, 22:16
|- - ByBa   Цитат(нищ по дух @ 03/04/2021, 14:15) Благодаря ...   18/04/2021, 20:43
|- - Тиара   Цитат(нищ по дух @ 03/04/2021, 14:15) Писмото е с...   25/04/2021, 00:36
|- - ByBa   Цитат(Тиара @ 25/04/2021, 01:36) АБВ пощата са в...   25/04/2021, 04:25
|- - Тиара   Цитат(ByBa @ 25/04/2021, 05:25) При мен пък един от...   26/04/2021, 22:47
|- - ByBa   Цитат(Тиара @ 26/04/2021, 23:47) И той е? Кой? изп...   28/04/2021, 01:58
- - Тарабас   Гражданите трябва да плащат данъци и осигур...   03/04/2021, 21:21
- - ByBa   Защо мислиш, че само в интернет могат да те л...   04/05/2021, 22:26

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 14/05/2021, 02:32
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test