test
IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> Отново на избори-2, продължение.
lati1960
коментар 19/07/2021, 18:35
Копирай адреса: #101

Advanced Member
Група: Редовни потребители
Съобщения: 4 734
Регистриран: 20/04/2019
Потребител # 519

Привет!
Понеже темата е актуална в момента, заради политическата ситуация у нас, пускам продължение. С още един въпрос към основните от предната: Очаквате ли да гласуваме пак за парламент заедно с вота за президент наесен? Какви ги забърка всъщност Слави Трифонов? Изпълнява ли поръчка, и чия? Има ли задкулисна сделка? И, защо никой не ще да влезе в неговия така прехвален експертен кабинет?
Ето малко странично инфо по въпроса: https://www.vesti.bg/bulgaria/kakvo-pokaza-...olitici-6128569 Очаквано. Човекът с каскета си изпълнява поръчката, заради която беше назначен, не избран - да опази бандата на Бате от ударите на Закона. Моето мнение по това го знаете - докато същият пребивава в Главна Прокуратура, никакви положителни промени не са възможни в страната ни. Първостепенна задача на новото управление, ако въобще е ново, и ако изобщо просъществува - да няма повече каскети в Прокуратурата. Нито калинки в управлението. Щото в световен мащаб се разраства скандал именно по същото, по подслушване на неудобните за властта навсякъде журналисти, политици, медиатори, учени, и т. н., ето: https://www.bgonair.bg/a/4-world/233406-str...pionski-skandal Тъй че, наште хора от управлението не са го измислили това, те просто са част от начина на властване в глобален план, на територията на нашата родина. Не са случайни медийните атака срещу Христо Иваров и въобще срещу ДБ, които най-много от всичко държат първо да има съдебна реформа. Впрочем за което ни натискат и от Брюксел, във всички доклади по "напредъка" ни досега. Уви. Нищо такова досега. Така че, какво ново се задава, ако всичко старо си е актуално като принципи и методи на управлението у нас? Може би, както го каза д-р А, просто едни бандити ще заменят други по разпределяне на кинтите и порциите у нас. Бъркайки с големия черпак в общата каца с мед. За това ли е цялато драпане? Вие сте. Освен горното, може да коментирате и всичко останало от родната ни действителност в момента, свободно при това. Бъдете здрави!

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 19/07/2021, 18:39
Go to the top of the page
ЛС
Quote PostReply to this topic

Start new topic
Отговор
Бай Ганьо
коментар 19/07/2021, 21:46
Копирай адреса: #102

Форумен трол
Съобщения: 1 190
Регистриран: 01/06/2017
Потребител # 26

Цитат(lati1960 @ 19/07/2021, 18:35) *
Не са случайни медийните атака срещу Христо Иваров и въобще срещу ДБ,

Този Христо Иванов ли, и тези атаки ли имаш предвид?

https://www.google.com/url?sa=t&source=...Uz-2IrAy06jUGNj
ЛС
lati1960
коментар 19/07/2021, 21:56
Копирай адреса: #103

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Бай Ганьо @ 19/07/2021, 22:46) *
Този Христо Иванов ли, и тези атаки ли имаш предвид?

https://www.google.com/url?sa=t&source=...Uz-2IrAy06jUGNj

Ако Христо Иванов и тези от партията и коалицията в която пребивава, ще направят реални реформи и промени, първо в Съдебната система, за каквито ни натискат от години от Брюксел, не ми дреме с кого си разговаря и какво прави. За мен като гражданин е най-важно какво ще свърши един политик и държавник, а не кой е, какъв е и какво говорят за него, или как го клеветят. Ако Бойко ги беше свършил тези неща, и от него щях да съм доволен. Разбираш ли? Не е лично.
Моето мнение го писах по-горе в поста си до д-р А: Цялата клеветническа кампания има за цел да съхрани състоянието на държавата и обществото ни такива, каквито са в момента. Аз не ги харесвам, затова заложих на Христо Иванов и на такива като него. Не за друго, а понеже в сегашната ситуация няма друга формация, коато реално да иска и да може да направи тези кардинални промени. Давам си сметка, че не малка част, дори по-голямата от народа наш, не желае реформи и промени. Псува на по ракия, но е напълнил с далавери и измами банките, и го е страх да не идат кинтите, откраднатите. Не говоря за всички, разбира се. Има доста хора, които печелят добре и с труд, няма лошо. Но, те са изключения. Обществото ни е в двойнствено състояние - от една страна почти всички говорят за промяна, и че уж я искат, от друга повечето гласуват за ГЕРБ и за Трифонов, които са скачените съдове на досегашното статукво. С тези промяна няма да има, не и добра. Само ДБ може и иска да я направи, и не ми пука какви и кои са личностите, които ще опитат поне.
ЛС
Catpuccino
коментар 19/07/2021, 22:35
Копирай адреса: #104

Advanced Member
Съобщения: 342
Регистриран: 02/06/2017
Потребител # 42

И аз така направих, но…политическата битка се състоя и Христо Иванов я проспа sad.gif

Следи какво ще се случва в БСП, защото те изразиха последователна политика за неподкрепа на каквото и да правителство на ИТН. Но…Иванов не го направи!? Отговорът е ясен…дай си го сам!

Трябва човек да е много наивен зз да не усеща дъха на Сараите от проектите на ИТН sad.gif …. жалко, че българинът повярва в поредния месия….много жалко!

Това съобщение е било редактирано от Catpuccino на 19/07/2021, 22:35

--------------------
Колкото повече...толкова повече...
ЛС
lati1960
коментар 20/07/2021, 19:22
Копирай адреса: #105

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Catpuccino @ 19/07/2021, 23:35) *
И аз така направих, но…политическата битка се състоя и Христо Иванов я проспа sad.gif

Следи какво ще се случва в БСП, защото те изразиха последователна политика за неподкрепа на каквото и да правителство на ИТН. Но…Иванов не го направи!? Отговорът е ясен…дай си го сам!

Трябва човек да е много наивен зз да не усеща дъха на Сараите от проектите на ИТН sad.gif …. жалко, че българинът повярва в поредния месия….много жалко!

О кей. И аз не съм сигурен откъде е пъпната връв на ИТН, дали от ГЕРБ или от ДПС, все едно, и двете формации са плод на ДС и БКП, заедно с БСП, към която ме препращаш. Дали е Доган в дъното, или Борисов, или Пеевски... все едно. Тези всичките са от едно котило, точно от ДС и БКП. В крайна сметка именно от подкрепата на БСП ще зависи дали ще има нов работещ кабинет и мнозинство, чисто математически го погледни. Което за мен не променя нещата. Дали БСП, дали ДПС или ГЕРБ са зад ИТН /а аз смятам че всички те като плод на ДС и БКП, щото повечето от тях са част от това/, нищо не се променя. На думи ще ни убеждават в друго, пак бабата Зайкова ще ни изтипосат утре, за да ни захласва, после и всички останали артисти, но... какво реално ще променят тези? Нищо. Само фасадата. По същество нещата у нас са си както отпреди повече от 30 г., няма да се уморя да го повтарям. Щото народът ни си е робски, подлога още, и не се вижда драстична промяна скоро. Самият факт, че избра мутра и чалгаджия отново да го управлява, е показателен. Така че, новият роден ренесанс няма да се състои скоро, нито новото българско възраждане, жалко. Няма да се върнат и тези отвън, които сглупиха да гласуват за чалгаджията. Защо го сториха, те си знаят. Тотална грешка, според мен, но, така реши суверена. Аз лично съзнателно съм се изолирал извън системата, че да завися най-малко от горното, но, така или иначе все още завися, няма начин. Трябва да се плащат данъци, да се пазарува, и т. н. Скоро българите ще осъзнаят каква огромна грешка са допуснали, подкрепяйки ИТН и г-н Трифонов, но ще е късно. Както стана с Бойко. Впрочем, като иде реч за г-н Борисов, много рано го отписаха някои. Той ще се върне пак през парадния вход, ясно е. Дали отново като премиер, или като президент, той ще решѝ. Но, в създалата се ситуация, няма полезни ходове за истинската промяна, която жадувахме баш демократите и почтените хора у нас. Мутрите и ченгетата окопали се във властта отново блокираха стремежа на демократичната общност у нас за истинско гражданско общество и реална свобода. Именно чрез проекта ИТН. Така поне аз мисля. Дали съм прав, предстои да разберем скоро.

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 20/07/2021, 19:25
ЛС
viara
коментар 20/07/2021, 19:48
Копирай адреса: #106

Advanced Member
Съобщения: 5 620
Регистриран: 18/11/2019
Потребител # 560

Цитат(lati1960 @ 20/07/2021, 20:22) *
Скоро българите ще осъзнаят каква огромна грешка са допуснали, подкрепяйки ИТН и г-н Трифонов, но ще е късно.

Не мисля. Трифонов не е глупак, никак даже. Този човек има усет за професионалистите.
Така че гарантирам ти изненади. А пък и имаше пророчество на истниски пророк, та ... ще поживеем, ще видим живот и здраве дет казват.
ЛС
lati1960
коментар 21/07/2021, 19:51
Копирай адреса: #107

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(viara @ 20/07/2021, 20:48) *
Не мисля. Трифонов не е глупак, никак даже. Този човек има усет за професионалистите.
Така че гарантирам ти изненади. А пък и имаше пророчество на истниски пророк, та ... ще поживеем, ще видим живот и здраве дет казват.

Дано, добре. Надявам се Трифонов да има с какво да ни изненада, и дано да е положително.
Би ли уточнила какво очакваш в този смисъл, като визираш дори пророчество? Аз примерно четох такова от Ванга /то сега куцо и сакато ѝ приписва какво ли не/, в което била казала, че чак когато жена стане премиер на България след прехода, и то такава дошла отвън, чак тогава страната ни щяла да се оправи. Дали е така, ще видим. Аз съзирам някаква логика в същото, отдавна съм писал тук, че само жена със здрави нерви и силен характер може да понамести нещата към по-добро, но засега не се вижда такъв вариант. Антоанета Стефанова не беше лош избор, но, вече не е в играта, доколкото знам. Коя ще е, ще разберем, ако се случи скоро. Впрочем, ето какво в общи линии стана днес в новото народно събрание: https://btvnovinite.bg/bulgaria/na-zhivo-pa...-parlament.html Дежа вю, на предното, засега. Дали и то ще приключи така безславно, натам отива работата. Почти същото се случва, без разлика. Единствените реални положителни предложения идват пак от ДБ и Изправи се, ние идваме. Останалите сякаш разиграват някакъв комичен скеч от шоуто на Дългия. Защо, и какво целят, тепърва ще разберем. Не че не е ясно, вече го писах - запазване на статуквото, на ДС и БКП, и производните ѝ ГЕРБ, БСП и ДПС. Това опитват, без споменатите две формации, вкл. и тази на Слави. Не случайно избраха шоумен, мутра и чалгаджия за носител на "промяната". Засега такава, поне положителна, не се вижда напред. Бъди здрава!

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 21/07/2021, 19:52
ЛС
Питето
коментар 21/07/2021, 22:49
Копирай адреса: #108

Advanced Member
Съобщения: 3 572
Регистриран: 08/06/2017
Потребител # 81

Вярно ще е пророчеството, щото българина гласува само за "Крали Марко", дето ще го оправи (Крали Марко де, щото българина иска да не прави нищо, само ще чака да го поканят на оправеното), пък ако ще да е Крали Марка, осебено ако е чуджоземска. То един цар от чужбинско вече го припознаха за Крали Марко, ама ядец, ама пък с женския вариант може да потръгне. thumbup.gif

--------------------
"Историята служи на българите да не си вземат поука от нея." Фра Дяволо
ЛС
vanbg
коментар 21/07/2021, 23:09
Копирай адреса: #109

Advanced Member
Съобщения: 188
Регистриран: 10/06/2017
От: Canada
Потребител # 94

През 1994г. Васил Илиев регистрира в съда застрахователната компания „Вярност, инвестиции, сигурност-2” (ВИС-2) и става "борец за авторски права". ..

Вечерта, в която е застрелян Васил Илиев, Трифонов е отивал на среща с него в любимото си заведение.След смъртта му, Слави се разплаква като малко дете в ефира на БНТ по време на предаването си. Със задавен глас шоуменът заявява, че България е загубила един велик човек/За народа загуба велика!!-по Иванчо Йотата/.. Същите думи той ще изрече и по адрес на Илия Павлов малко след неговото убийство.

Мутра отвсякъде!

Остава усещането,че си се докоснал до нещо мръсно,безнравствено,новата бъдеща мутра-диктатор, като банкянската тиква! И как подлъгаха и избиратели в чужбина,но за народ без памет ,"преходът" ще е безкраен ...

.“Файненшъл таймс”. -Задаващите се многомилионни траншове от ЕС за България са достатъчно основание за успеха на Трифоновия шантаж.

--------------------
"В нас социалистите са зараза, щом поискат да сеят социализъм на българската неблагоприятна почва. Ние съветваме нашата младеж да се пази от тия болни хора, за които отечество не съществува. От българската интелигенция се изисква само едно: да пази тя своята земя от всякакви чужди доброжелатели, да се стреми към запазванието свободата и независимостта на България и да поддържа и насърчава онова правителство и ония деятели, които са доказали вече своя патриотизъм."

Захари Стоянов
ЛС
Радио Ереван
коментар 22/07/2021, 14:00
Копирай адреса: #110

Advanced Member
Съобщения: 2 127
От: Варна
Потребител # 45

Цитат(vanbg @ 22/07/2021, 00:09) *
През 1994г. Васил Илиев регистрира в съда застрахователната компания „Вярност, инвестиции, сигурност-2” (ВИС-2) и става "борец за авторски права". ..

Вечерта, в която е застрелян Васил Илиев, Трифонов е отивал на среща с него в любимото си заведение.След смъртта му, Слави се разплаква като малко дете в ефира на БНТ по време на предаването си. Със задавен глас шоуменът заявява, че България е загубила един велик човек/За народа загуба велика!!-по Иванчо Йотата/.. Същите думи той ще изрече и по адрес на Илия Павлов малко след неговото убийство.

Какво чудно има, че Слави се е познавал с Васил Илиев? По онова време Илиев не е бил преследван от закона, а и Трифонов е бил само на 28 години и е бил в началото на кариерата си. Ето малко инфо по темата.

Животът на Васил Илиев приключва в 21,15 часа вечерта на 25 април 1995 г. в разнебитената, тясна и неосветена улица „Никола Каменов” в софийския квартал „Гоце Делчев”. Там босът на борческата застрахователна компания ВИС е издебнат от наемни убийци, докато отива към ресторанта си „Мираж” за късна вечеря с шоумена Слави Трифонов. Преди това Васил Илиев е на среща с партиен функционер от БСП в парк хотел „Москва”. Година по-рано босът на ВИС командировал на свои разноски за световното първенство по футбол в Америка целия екип на „Ку-ку“ начело с Камен Воденичаров и Тончо Токмакчиев.

На погребението присъстват десетки спортисти, сред тях изобилстват героите от САЩ’94 Христо Стоичков, Любо Пенев, Йордан Лечков, Трифон Иванов, Борислав Михайлов, Илиян Киряков, Божидар Искренов и други. Шоузвезди също не липсват, както и мастити конкурентни босове.

За Илия Павлов:

В 27-годишната си телевизионна кариера на Слави съдбата го среща и разделя с много хора. Някои, като Любо Нейков, изненадващо го напускат, за да го конкурират със собствени предавания. Други, още по-ненадейно му протягат ръка, за да му помогнат и изиграват ключова роля в оцеляването и прогреса му. Трифонов обаче не е неблагодарен и отделя място за всеки един от тях в своите две мемоарни книги – „За стърчането”, написана от Любен Дилов-син и „За мен е чест” от Иво Сиромахов.

„Аз бях приятел с тези хора и не се срамувам да го кажа. Бил съм близък с Васил Илиев, с брат му Жоро Илиев. Познавам Поли Пантев, Димитрий Минев-Руснака – не съм бил приятел с тях, но ги познавах. Да си мъж, означава да си държиш на думата, да си широко скроен, да се държиш достойно. Абсурдно звучи, но някои от тези хора наистина бяха такива. Не се срамувам и не съм се страхувал от тях.

След като „Каналето” било изгонено от БНТ, именно босът на „Мултигруп” Илия Павлов подал ръка на шоумена. Той обаче го разграничава от останалите свои познати от подземния свят. Павлов бил по-специален за него, тъй като бил доста различен като човек и истински приятел. Именно Илия Павлов се оказал в основата на конфликта на Слави с Иван Костов. По времето на Командира предаването „Каналето” бе свалено от ефира на БНТ. Когато се срещнал с Костов, премиерът му го обвинил, че подкрепя „Мултигруп” и руските интереси. До ден днешен Трифонов бил благодарен на Костов за спирането на предаването, защото именно той го амбицирал да продължи напред. В последните предавания на „Хъшове” шоуменът останал без пукната стотинка. Дори бил на крачка да продаде апартамента си в „Драгалевци”, но да има предаване.

„Истината е, че Илия Павлов спаси „Хъшове”. Той ми каза: „Ми там долу има едно мазе, ако искаш, може да излъчваш от него”. Никога не поиска нищо в замяна от мен. Подкрепата бе дотолкова, доколкото да можем да съществуваме на ръба”, спомня си Трифонов. Когато решава да отиде в Би Ти Ви, в продължение на месеци Трифонов се опитва да се добере до лична среща с шефа на телевизията. Тогавашният директор Албърт Парсънс го приема, а Слави успява да го убеди, че ще направи най-доброто вечерно шоу у нас. Така и става…

ЛС
lati1960
коментар 22/07/2021, 19:50
Копирай адреса: #111

Advanced Member
Потребител # 519

И?
Мутрок и чалгаджия, нагаждач и слагач, безкрупулен и безцеремонен, алчен и арогантен. Това е Трифонов.
А по какви причини и как стана хиляди българи да го изтикат като носител на промяната, писах вече в друг пост тук. Народецът наш си иска айдуци и бандити да го управляват, щото и той стана като тях, за да не се труди. Това е цялата истина за страната ни, и в момента. Отвратителна при това!
Иначе варианти бол. Ето, мога да направя паралел и с теб, и други хора, които без да са познавали Поли Пантев, Илия Павлов, Васил Илиев и всички тия мафиоти, наркобосове, убийци и крадци, са постигнали нещо в живота, спечелили са добре, и имат позитивно отношение към властта като средство за нормално развитие на обществото. Но, не. Не ще народът наш такива. В никакъв случай! Що? Щото ще го накарат да си плаща данъците, таксите, ще спрат краденето, корупцията, ще има ред, законност, справедливост, и най-лошото - ще го накарат тоя ояден и мързелив народ ДА СЕ ТРУДИ! Ама истински. Ето това е проблемът. Главният. Затова, Слави ще е. Или такива като него. Ми добре. Аз лично си изясних нещата по това, и няма вече за какво да споря, с никого, дори тук. Безсмислено е. Нещата са ясни. Всички хитреят, и им трябват тарикати да управляват, за да продължи хитруването и далаверата. Жалко за малцината читави хорица, които са истинските жертви на тази система. Наследена от ДС и БКП, чиито производни са и Слави, и Бойко, и Нинова, и Гешев, и цялата тая пасмина. Да не говоря назад. Това е положението.

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 22/07/2021, 19:53
ЛС
Радио Ереван
коментар 22/07/2021, 20:31
Копирай адреса: #112

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(lati1960 @ 22/07/2021, 20:50) *
И?
Мутрок и чалгаджия, нагаждач и слагач, безкрупулен и безцеремонен, алчен и арогантен. Това е Трифонов.
А по какви причини и как стана хиляди българи да го изтикат като носител на промяната, писах вече в друг пост тук. Народецът наш си иска айдуци и бандити да го управляват, щото и той стана като тях, за да не се труди. Това е цялата истина за страната ни, и в момента. Отвратителна при това!
Иначе варианти бол. Ето, мога да направя паралел и с теб, и други хора, които без да са познавали Поли Пантев, Илия Павлов, Васил Илиев и всички тия мафиоти, наркобосове, убийци и крадци, са постигнали нещо в живота, спечелили са добре, и имат позитивно отношение към властта като средство за нормално развитие на обществото. Но, не. Не ще народът наш такива. В никакъв случай! Що? Щото ще го накарат да си плаща данъците, таксите, ще спрат краденето, корупцията, ще има ред, законност, справедливост, и най-лошото - ще го накарат тоя ояден и мързелив народ ДА СЕ ТРУДИ! Ама истински. Ето това е проблемът. Главният. Затова, Слави ще е. Или такива като него. Ми добре. Аз лично си изясних нещата по това, и няма вече за какво да споря, с никого, дори тук. Безсмислено е. Нещата са ясни. Всички хитреят, и им трябват тарикати да управляват, за да продължи хитруването и далаверата. Жалко за малцината читави хорица, които са истинските жертви на тази система. Наследена от ДС и БКП, чиито производни са и Слави, и Бойко, и Нинова, и Гешев, и цялата тая пасмина. Да не говоря назад. Това е положението.

Слави никога не бил мутра и не е вършил престъпления. Ако имаш други данни, моля да ги публикуваш.
ЛС
Питето
коментар 23/07/2021, 19:15
Копирай адреса: #113

Advanced Member
Потребител # 81

В тази посока, и Ал Капоне никога не е бил мутра, нито е поръчвал убийства, нито е заграбвал бизнеси... просто е бил един добър човек, който случайно е пропуснал да си плати част от данъците...
Ти сериозно ли вярваш, че точно в България ще имаш адекватни и точни документи, като в САЩ, та да си правиш подобни изводи? laughing.gif

--------------------
ЛС
lati1960
коментар 24/07/2021, 12:19
Копирай адреса: #114

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Питето @ 23/07/2021, 20:15) *
В тази посока, и Ал Капоне никога не е бил мутра, нито е поръчвал убийства, нито е заграбвал бизнеси... просто е бил един добър човек, който случайно е пропуснал да си плати част от данъците...
Ти сериозно ли вярваш, че точно в България ще имаш адекватни и точни документи, като в САЩ, та да си правиш подобни изводи? laughing.gif

В подкрепа на горното днес в предаването по БНР Хоризонт "Политически некоректно" имаше интересно интервю с проф. Людмил Георгиев, в което стана ясно, че бог да го прости мистър 10% Александър Божков е бил направо мехлем в сравнение с тези от ГЕРБ, които са рекетирали всички за над 40, 50, дори над 70% такса спокойствие и бизнес. Представяте ли си? За да изградите 1 км магистрала, трябва да ръсите на Бойко и бандата 70% такса, за вас остават 30%, плюс данъците, ДДС, заплатите, разходите, материалите, и т. н. Е, това обясвява защо нашите магистрали и пътища са най-скъпи в Европа и света, и най-некачествени, и защо шкафчето на Бате е тъпкано с пачки, кюлчета и бонове. Че как не! И да беше само Бате! Оказа се, че над 800 000-дна администрация, с децата си, със семайствата си, всички гласуват за ГЕРБ, което обяснява защо още са в играта, политическата. Все пак чуйте го интервюто, заслужава си, върви в момента по БНР Хоризонт, в предаването на Волгин "Политически некоректно". Представете си сега около 70% от националния продукт и парѝ в обръщение да отиват в джобовете на Бате и бандата, и, какво остава за обществото и останалите хора? Ето това беше досега, над 11 години. Дали Слави и неговата банда ще го променѝ, засега можем само да гадаем, скоро ще го разберем.
-----------------
Не че е толкова просто и елементарно, но, ако си представим доходите на всички българи в момента над 70% увеличени, какво става? Примерно 300 лв. пенсия става 500 лева, поне. Разбираш ли? Ако краденето престане. При тези цени, да уточним. Само че, има съпротива на част от общество по същото, която част покрай Бате и бандата консумира тези 70% за себе си и семействата си, но, какво правят останалите?

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 24/07/2021, 12:25
ЛС
D-rA
коментар 24/07/2021, 12:55
Копирай адреса: #115

Advanced Member
Група: Administrators
Съобщения: 1 416
Регистриран: 20/03/2017
Потребител # 4

И от къде професора е "вътре" в нещата? Или инфо ЕЖК е стигнало и до него... sunbathing.gif ПП. С навлизането на новата власт, очаквай "сериозни" интервюта от различни мераклии да се отъркат в некое кранче...

--------------------
ЛС
lati1960
коментар 24/07/2021, 20:19
Копирай адреса: #116

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(D-rA @ 24/07/2021, 13:55) *
И от къде професора е "вътре" в нещата? Или инфо ЕЖК е стигнало и до него... sunbathing.gif ПП. С навлизането на новата власт, очаквай "сериозни" интервюта от различни мераклии да се отъркат в некое кранче...

По принцип имаше индикации, с различни случаи, за този рекет на ГЕРБ над родния бизнес. Също по протектирането на такъв в лицето примерно на братя Домусчиеви /с един необслужен и досега заем по варненската корабостроителница, по сделката за Нова ТВ, и не само/, също на госина Пеевски, явно има и още маймуни на клона, на властта. Която пък използва държавната машина като бухалка, за да разчиства терена за свои ортаци, и т. н., вкл. и каскетите в Прокуратурата. Случаят с кметизата на Младост е в същия контекст. Не е ново това. Не е патент само на ГЕРБ. Но, Борисов и бандата го доразвиха до съвършенство, овладявайки всички структури и власти, на всички нива. За което говори и професора. А откъде той има информация и черпи тези данни, трябва да се допитате до него. Аз му вярвам, защото отблизо ги наблюдавам тези неща, в реалния живот, дори от собствен опит, негативен, меко казано. Положението дори е по-страшно, отколкото го представи професора. Иначе си прав, че драпането и на "новите" е за същото, за "некое кранче", дано да грешим и двамата. Предстои скоро да разберем. Бъди здрав!

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 24/07/2021, 21:38
ЛС
Бай Ганьо
коментар 24/07/2021, 20:42
Копирай адреса: #117

Форумен трол
Потребител # 26

Цитат(lati1960 @ 24/07/2021, 20:19) *
Но, Борисов и бандата го доразвиха до съвършенство, овладявайки всички структури и власти, на всички нива....
Иначе си прав, че драпането и на "новите" е за същото, за "некое кранче", дано да грешим и двамата.

"Нима cи миcлите, че cобcтвеник на деcетки имоти (близо двадесет без тоалетните) не cи е задавал въпpоcа: "Ако бяx на мяcтото нo Бойко Боpиcов колко ли имота още щяx да имам" и cе опитва да cи отмъcти на Боpиcов заpади това, че гледа внyците cи в бащината къща"

https://www.168chasa.bg/article/10017561

ЛС
lati1960
коментар 24/07/2021, 21:35
Копирай адреса: #118

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Бай Ганьо @ 24/07/2021, 21:42) *
"Нима cи миcлите, че cобcтвеник на деcетки имоти (близо двадесет без тоалетните) не cи е задавал въпpоcа: "Ако бяx на мяcтото нo Бойко Боpиcов колко ли имота още щяx да имам" и cе опитва да cи отмъcти на Боpиcов заpади това, че гледа внyците cи в бащината къща"

https://www.168chasa.bg/article/10017561

Това за бащината къща е за пред народа и медиите.
Иначе внуците, щерката, зетят и бандата имат имоти в САЩ, в Гърция, Барселона, и къде ли не. Да не говорим за банковите сметки, по офшорките, за бизнеса с мръвките от Америка, за островите в гръцко, и т. н.
Не че засега някой може да го докаже, пречи един Каскет в главна Прокуратура. Като го махнат, ако, тогава ще разберем всичко и за бащината къща, и за останалото. Иначе си прав, че Борисов е властовата извадка на народопсихологията на обществото ни, факт. Както е бил и Тато на времето. Всеки на негово място би вършил същото, не отричам. И преди него го вършиха. Вероятно и след него. Предстои да разберем, впрочем.
Моето мнение по въпроса съм казал: Българското общество не желае почтени и чисти морално хора да го управляват, щото ще го накарат да работи здраво и да спазва законите и правилата. От което той бяга като дявол от тамян. Така му харесва, псувайки цената за същото, която и до днес не разбира. За истинската свобода. В който смисъл сме на една позиция с теб, само не разбирам защо одобряваш Борисов и бандата мафиотска на ГЕРБ, която няма нищо общо с горното? Толкова ли си заблуден, или?

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 24/07/2021, 21:42
ЛС
Бай Ганьо
коментар 24/07/2021, 21:51
Копирай адреса: #119

Форумен трол
Потребител # 26

Аз одобрявам само това, което са направили и то е добро за страната и народа.
Останалото естествено не го одобрявам.
Но да плюеш и да клеветиш без факти и доказателства не е редно.
Да виждаш очевадни неща и да не признаеш това, което е направено просто не е коректно.
Заседанията на министерския съвет преди Бойко бяха на тъмно.
Но никой не ревеше за това.
Без да има никакъв натиск той обяви, че те ще са публични.
Сега няма да изброявам неща, на които всички бяха свидетели, но много бързо забравиха.
Българинът си спомня добре, само когато огладнее.

Това съобщение е било редактирано от Бай Ганьо на 24/07/2021, 21:52
ЛС
Радио Ереван
коментар 24/07/2021, 22:24
Копирай адреса: #120

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(Бай Ганьо @ 24/07/2021, 22:51) *
Аз одобрявам само това, което са направили и то е добро за страната и народа.
Останалото естествено не го одобрявам.
Но да плюеш и да клеветиш без факти и доказателства не е редно.
Да виждаш очевадни неща и да не признаеш това, което е направено просто не е коректно.
Заседанията на министерския съвет преди Бойко бяха на тъмно.
Но никой не ревеше за това.
Без да има никакъв натиск той обяви, че те ще са публични.
Сега няма да изброявам неща, на които всички бяха свидетели, но много бързо забравиха.
Българинът си спомня добре, само когато огладнее.

Винаги е имало стенограми и преди да дойде Бойко, а дори да е нямало/редактирани са, нима си мислиш, че на заседания на МС ще се обсъждат корупционни схеми? w00tbrows.gif

Единствено ме кефи, че забрани пушенето на закрито, макар че не се спазва.
ЛС
lati1960
коментар 25/07/2021, 18:08
Копирай адреса: #121

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Радио Ереван @ 24/07/2021, 23:24) *
Винаги е имало стенограми и преди да дойде Бойко, а дори да е нямало/редактирани са, нима си мислиш, че на заседания на МС ще се обсъждат корупционни схеми? w00tbrows.gif

Единствено ме кефи, че забрани пушенето на закрито, макар че не се спазва.

Това последното и аз го одобрявам.
Също да признаем, софиянци, че прекрати порочната практика на кучеубиеца Софиянски, който изтрепа десетки хиляди бездомни животинчета, докато Борисов даде парѝ за приюти, да ги кастрират, да им се даде шанс за осиновяване поне, и т. н. Не че и това не беше изкористено, но, все пак е стъпка в правилната посока. Има и други добри неща, които ГЕРБ и Борисов направиха, не бива да се отрича. По финансовата стабилност на страната, което позволи предвидимост за родния бизнес и инвеститорите за години напред. За съжаление, то беше само параван, зад който милиарди потънаха в орташките фирми на партията държава, тепърва ще научаваме за какво става дума. И че цената за всички добри неща всъщност беше колосалната задлъжнялост на нацията и държавата, на всички нива. Другата страна на медала са претъпканите до козирката банки у нас, в които личните влогове гонят размера на вътрешния брутен продукт на държавата. Отделно парите кеш по буркани, под дюшеци, знаем какви суми се хвърляха от балконите по Ало, измамниците, също бижута, злато, и т. н. Тоест, българинът се позамогна този период, въпросът е как? Повечето средства дойдоха от тези, които работят зад граница, естествено. Но и вътре разни тарикати направиха доста парѝ, възползвайки се от пролуки в системата, чрез разни врътки, далавери, измами в комбин с властта, да не говоря за сивия и престъпен сектор, дрогата, трафика, проституцията, и т. н. Всъщност, това е и проблемът. Че българите богатеят в условията на мафиотизирана държава, което означава, че това е плод не на труд и много работа, а на други средства и приьоми. Не че няма и честни хора, които преуспяха с работа, има. Но не са много, изключения са. Затова на мен много ми се ще да видя как всички ние ще забогатяваме в условията на истинска свобода, демокрация, законност, ред и реален труд. Ще ми се да видя, но не вярвам да доживея. Ако изобщо се случи. С интерес очаквам да видя що за кабинет ще ни представи г-н Трифонов след консултациите си с останалите в парламента. Дали изобщо ще мине такова правителство, и какви ще са първите му ходове?

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 25/07/2021, 18:12
ЛС
Радио Ереван
коментар 25/07/2021, 18:45
Копирай адреса: #122

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(lati1960 @ 25/07/2021, 19:08) *
Това последното и аз го одобрявам.
Също да признаем, софиянци, че прекрати порочната практика на кучеубиеца Софиянски, който изтрепа десетки хиляди бездомни животинчета, докато Борисов даде парѝ за приюти, да ги кастрират, да им се даде шанс за осиновяване поне, и т. н. Не че и това не беше изкористено, но, все пак е стъпка в правилната посока. Има и други добри неща, които ГЕРБ и Борисов направиха, не бива да се отрича. По финансовата стабилност на страната, което позволи предвидимост за родния бизнес и инвеститорите за години напред. За съжаление, то беше само параван, зад който милиарди потънаха в орташките фирми на партията държава, тепърва ще научаваме за какво става дума. И че цената за всички добри неща всъщност беше колосалната задлъжнялост на нацията и държавата, на всички нива. Другата страна на медала са претъпканите до козирката банки у нас, в които личните влогове гонят размера на вътрешния брутен продукт на държавата. Отделно парите кеш по буркани, под дюшеци, знаем какви суми се хвърляха от балконите по Ало, измамниците, също бижута, злато, и т. н. Тоест, българинът се позамогна този период, въпросът е как? Повечето средства дойдоха от тези, които работят зад граница, естествено. Но и вътре разни тарикати направиха доста парѝ, възползвайки се от пролуки в системата, чрез разни врътки, далавери, измами в комбин с властта, да не говоря за сивия и престъпен сектор, дрогата, трафика, проституцията, и т. н. Всъщност, това е и проблемът. Че българите богатеят в условията на мафиотизирана държава, което означава, че това е плод не на труд и много работа, а на други средства и приьоми. Не че няма и честни хора, които преуспяха с работа, има. Но не са много, изключения са. Затова на мен много ми се ще да видя как всички ние ще забогатяваме в условията на истинска свобода, демокрация, законност, ред и реален труд. Ще ми се да видя, но не вярвам да доживея. Ако изобщо се случи. С интерес очаквам да видя що за кабинет ще ни представи г-н Трифонов след консултациите си с останалите в парламента. Дали изобщо ще мине такова правителство, и какви ще са първите му ходове?

Тези приюти си имат цена, която се плаща от софиянци. Ако живееше там, щеше ли да искаш да плащаш за тях? Не е ли по-добре, да се издържат от дарения? Ако има дарения има приюти, ако няма да бъдат изтрепвани както при Софиянски. Хората все пак са по-важни. Въпросът може да се реши и с местен референдум.
Инвеститорите за съжаление при управлението на ГЕРБ са малко.
Ще има правителство, веднъж вече ти го написах.
ЛС
lati1960
коментар 26/07/2021, 18:25
Копирай адреса: #123

Advanced Member
Потребител # 519

Цитат(Радио Ереван @ 25/07/2021, 19:45) *
Тези приюти си имат цена, която се плаща от софиянци. Ако живееше там, щеше ли да искаш да плащаш за тях? Не е ли по-добре, да се издържат от дарения? Ако има дарения има приюти, ако няма да бъдат изтрепвани както при Софиянски. Хората все пак са по-важни. Въпросът може да се реши и с местен референдум.
Инвеститорите за съжаление при управлението на ГЕРБ са малко.
Ще има правителство, веднъж вече ти го написах.

За приютите: Да, съгласен съм да ги има, и години плащах като софиянец данъци и дарения, да е така. В момента не съм в столицата, по желание, и заради "пандемията", и защото така ми харесва, щото София се натъпка с... е, няма да го казвам - с цървули и селяния, но, който както ще да го разбира. Половин България и останалата провинция се натресе в столицата, и стана нетърпимо, поне за мен. Обичам природата, чистия въздух, пространството, свободата, и, като си сметнах приоритетите, оставих София да я газят селяндурите. Не, не се извинявам за израза, точен е. А който се обижда от него, потвърждава горното.
Иначе съжалявам да прочета, че си за избиване на уличните животни. Това няма нищо общо с важността за хората. Различни неща са. Трябва да го преосмислиш, умен човек си. Причините за страданията на хората са в съвсем различна плоскост.
Инвеститори, големи, при ГЕРБ нямаше, първо защото тази партия мафия овладя чрез мутрите и ченгетата всички сектори в държавата, не допускайки друг да работи сериозно. Второ, заради рекета над бизнеса, вече научихме как от 10% в началото на прехода у нас, са станали към 70% при управлението на Бойко и бандата. За сериозните инвеститори е неприемливо едно такова положение, на рекет. И, ни заобикалят. Сагата със завода на Фолксфаген ли беше, които избраха Турция пред страна от ЕС, е показателна. И не е само тази.
Правителство ще има, разбра се. Аз, понеже съм си малко тъпичък, признавам, български реотан, постепенно почвам да вдявам, че всъщност не само Слави и партията му, всички в новия парламент всъщност ни подготвят нещо от рода на кабинета Беров-2. Което значи да се управлява на тъмно, без да се знае кой взима решенията, къде, за какво, нито кой носи общата отговорност, и т. н. Първата сериозна стъпка по това се разбра днес - всички се били обединили, заедно със синдикатите, разбира се, по нова актуализация на бюджета. Ама естествено! Пак заеми, отново дълг, заем след заем ще бъде, дълг след дълг... Че каква ще е разликата с управлението на Борисов и ГЕРБ? Ми никаква. При тях поне се знаеше кой носи отговорност... Оф, ето че и аз се поддавам на играта, и почвам с носталгията по Бате. no.gif
Не знам какво повече да ти кажа. Освен, че д-р А всъщност излезе прав - наредиха се нови гладни оси покрай кацата с медеца, това е. Аз много критикувам народа наш, но, той е прав за тези, когато го каза: Всички са маскари! До един!

Това съобщение е било редактирано от lati1960 на 26/07/2021, 18:28
ЛС
Радио Ереван
коментар 26/07/2021, 18:47
Копирай адреса: #124

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(lati1960 @ 26/07/2021, 19:25) *
За приютите: Да, съгласен съм да ги има, и години плащах като софиянец данъци и дарения, да е така. В момента не съм в столицата, по желание, и заради "пандемията", и защото така ми харесва, щото София се натъпка с... е, няма да го казвам - с цървули и селяния, но, който както ще да го разбира. Половин България и останалата провинция се натресе в столицата, и стана нетърпимо, поне за мен. Обичам природата, чистия въздух, пространството, свободата, и, като си сметнах приоритетите, оставих София да я газят селяндурите. Не, не се извинявам за израза, точен е. А който се обижда от него, потвърждава горното.
Иначе съжалявам да прочета, че си за избиване на уличните животни. Това няма нищо общо с важността за хората. Различни неща са. Трябва да го преосмислиш, умен човек си. Причините за страданията на хората са в съвсем различна плоскост.
Инвеститори, големи, при ГЕРБ нямаше, първо защото тази партия мафия овладя чрез мутрите и ченгетата всички сектори в държавата, не допускайки друг да работи сериозно. Второ, заради рекета над бизнеса, вече научихме как от 10% в началото на прехода у нас, са станали към 70% при управлението на Бойко и бандата. За сериозните инвеститори е неприемливо едно такова положение, на рекет. И, ни заобикалят. Сагата със завода на Фолксфаген ли беше, които избраха Турция пред страна от ЕС, е показателна. И не е само тази.
Правителство ще има, разбра се. Аз, понеже съм си малко тъпичък, признавам, български реотан, постепенно почвам да вдявам, че всъщност не само Слави и партията му, всички в новия парламент всъщност ни подготвят нещо от рода на кабинета Беров-2. Което значи да се управлява на тъмно, без да се знае кой взима решенията, къде, за какво, нито кой носи общата отговорност, и т. н. Първата сериозна стъпка по това се разбра днес - всички се били обединили, заедно със синдикатите, разбира се, по нова актуализация на бюджета. Ама естествено! Пак заеми, отново дълг, заем след заем ще бъде, дълг след дълг... Че каква ще е разликата с управлението на Борисов и ГЕРБ? Ми никаква. При тях поне се знаеше кой носи отговорност... Оф, ето че и аз се поддавам на играта, и почвам с носталгията по Бате. no.gif
Не знам какво повече да ти кажа. Освен, че д-р А всъщност излезе прав - наредиха се нови гладни оси покрай кацата с медеца, това е. Аз много критикувам народа наш, но, той е прав за тези, когато го каза: Всички са маскари! До един!

Не се притеснявай, управлението на България вече е и ще бъде много по-добро от това на ГЕРБ. Колко много по-добро не се наемам да кажа, но със сигурнос има и ще има голям напредък. Дали ще се бърка в меда? Ще се бърка, неизбежно е, но много по-малко.
ИТН носи цялата отговорност. Кабинетът е техен.
По принцип и аз съм против увеличаването на пенсиите, но разбирам, че ИТН са принудени да го направят, за да получат подкрепата на ИБГНИ и БСП. Иначе няма да има кабинет, а дори да има лесно може да бъде съборен. Има и нещо положително. Ще се вдигне потреблението.
П.П. Видя ли как за два месеца намериха 2 милиарда лева? От тях ще раздават пенсии тази година.
ЛС
Питето
коментар 27/07/2021, 21:52
Копирай адреса: #125

Advanced Member
Потребител # 81

"Намерените" два милиарда, се оказаха заложени в бюджета още от ГЕРБ... Виж прочети из медиите докато е прясно, тези временните министри, дето нямат право да променят бюджета се пънат да го променят (за което нямат правомощия), и то точно щото имало излишни пари в сегашния бюджет (който е бюджета на ГЕРБ), та да ги преразпределят... Та не са ги намерили тези пари, а просто най-накрая са намерили къде са били описани. Сега, ако почнеш да четеш по-внимателно около "намирането на парите в бюджета и пренасочването им", ще ти изникнат някои неудобни въпроси около новите фигури във властта.

--------------------
ЛС
Радио Ереван
коментар 27/07/2021, 22:33
Копирай адреса: #126

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(Питето @ 27/07/2021, 22:52) *
"Намерените" два милиарда, се оказаха заложени в бюджета още от ГЕРБ... Виж прочети из медиите докато е прясно, тези временните министри, дето нямат право да променят бюджета се пънат да го променят (за което нямат правомощия), и то точно щото имало излишни пари в сегашния бюджет (който е бюджета на ГЕРБ), та да ги преразпределят... Та не са ги намерили тези пари, а просто най-накрая са намерили къде са били описани. Сега, ако почнеш да четеш по-внимателно около "намирането на парите в бюджета и пренасочването им", ще ти изникнат някои неудобни въпроси около новите фигури във властта.

Не знам откъде я имаш тази информация. Тука пише нещо съвсем друго.

https://news.bg/bulgaria/2-mlrd-leva-povech...a-godinata.html
От тази сума около милиард и 600 милиона идват от допълнителни приходи, които НАП и Агенция "Митници" ще съберат, обясни той.

По думите му най-голям шок за него е била разходната част в бюджета за тази година.
"Харчено е без контрол, без процедури, без търгове, давани са пари на 3, 4, 5 фирми, абонирани за огромни парични средства. В строителството имаме фирми, които са получили поръчки за над милиард без търг в последните 2 години", заяви финансовият министър.

ЛС
Питето
коментар 28/07/2021, 22:01
Копирай адреса: #127

Advanced Member
Потребител # 81

Ще... щели да... a4dff7b7.gif
"Светло бъдеще до края на годината, дори нЕма да чакате 800 дни." "Намерихме пари за пенсии, можете вече да гласувате за нас..." Тези наистина са шоумени, просто не им е там мястото.
Сега, по-отдалече. Всичките бюджети предвиждат приходната част, сигурни са в един дял от разходната част, и залагат по още нещо отгоре към разходите. Та ГЕРБ постоянно са залагали по-ниска приходна част (по чисто психологически и чисто далавераджийски причини), и точно заради това сегашните ти промиват акъла с "ще намерим" и "ще съберем една гориница от ХХХ". Нищо не са открили, просто предвиждат по-голяма събираемост, а тя, както пилците се брои след края на периода.
Сега се опитай да се сетиш, коя идеология щедро обещава едни големи неща в бъдеще време, и ако някой ти ги обещава, то дали не е с двата крака в тази идеология. Не че нещо, ама редовно крайния резултат за тръгналите след тази идеология е противоположен на обещанията в началото.

--------------------
ЛС
Радио Ереван
коментар 28/07/2021, 23:37
Копирай адреса: #128

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(Питето @ 28/07/2021, 23:01) *
Ще... щели да... a4dff7b7.gif
"Светло бъдеще до края на годината, дори нЕма да чакате 800 дни." "Намерихме пари за пенсии, можете вече да гласувате за нас..." Тези наистина са шоумени, просто не им е там мястото.
Сега, по-отдалече. Всичките бюджети предвиждат приходната част, сигурни са в един дял от разходната част, и залагат по още нещо отгоре към разходите. Та ГЕРБ постоянно са залагали по-ниска приходна част (по чисто психологически и чисто далавераджийски причини), и точно заради това сегашните ти промиват акъла с "ще намерим" и "ще съберем една гориница от ХХХ". Нищо не са открили, просто предвиждат по-голяма събираемост, а тя, както пилците се брои след края на периода.
Сега се опитай да се сетиш, коя идеология щедро обещава едни големи неща в бъдеще време, и ако някой ти ги обещава, то дали не е с двата крака в тази идеология. Не че нещо, ама редовно крайния резултат за тръгналите след тази идеология е противоположен на обещанията в началото.

Какви избори Пите, какво гласуване!? w00tbrows.gif Изборите минаха! prashchai grigorii.gif

Ами не. ГЕРБ направиха оптимистичен бюджет знаейки, че ще загубят изборите и дошлите след тях да се чудят какво да правят. Да, да, ама не. Служебното правителство показа как трябва да се работи. Сигурно може и по-добре, но аз и на това съм доволен.
Радвай се, ще ни управляват по-добри от ГЕРБ. Колко по-добри, вече писах, не се наемам да прогнозирам. Със сигурност обаче ще го усетим.
ЛС
Питето
коментар Вчера, 21:47
Копирай адреса: #129

Advanced Member
Потребител # 81

ИЗборите винаги предстоят. Я сега президента, дето ги стегна да направят правителство, да му е сигурно за неговите избори... Гледаш как предизборните закани и обещания оттичат в канала. Ще има "оправяне" съгласен съм.
Ако ГЕРБ искаха да нахендрят следващите, щяха да надуят оптимизма в бюджета, да вдигнат пенсиите със стотачка и бюджетните заплати с 2-300лв, и да оставят властта на който е тъп да я вземе. Аха, ще те плюят, че искаш да намаляваш повишенията щото нали не си събрал парите дето предните щяха да ги съберат. Комунистите навремето направиха нещо подобно. Вдигнаха пенсиите с 5лв (пенсионерите бяха мнооого впечатлени) в последния или предпоследния ден преди да сдадат властта, ама без да е заложено в бюджета, а новите да му мислят откъде кинти за вдигането. Значи ГЕРБ не са искали да залагат капани на новите, щото иначе щяха да го направят по примера на социалистите.

--------------------
ЛС
Радио Ереван
коментар Вчера, 22:37
Копирай адреса: #130

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(Питето @ 29/07/2021, 22:47) *
ИЗборите винаги предстоят. Я сега президента, дето ги стегна да направят правителство, да му е сигурно за неговите избори... Гледаш как предизборните закани и обещания оттичат в канала. Ще има "оправяне" съгласен съм.
Ако ГЕРБ искаха да нахендрят следващите, щяха да надуят оптимизма в бюджета, да вдигнат пенсиите със стотачка и бюджетните заплати с 2-300лв, и да оставят властта на който е тъп да я вземе. Аха, ще те плюят, че искаш да намаляваш повишенията щото нали не си събрал парите дето предните щяха да ги съберат. Комунистите навремето направиха нещо подобно. Вдигнаха пенсиите с 5лв (пенсионерите бяха мнооого впечатлени) в последния или предпоследния ден преди да сдадат властта, ама без да е заложено в бюджета, а новите да му мислят откъде кинти за вдигането. Значи ГЕРБ не са искали да залагат капани на новите, щото иначе щяха да го направят по примера на социалистите.

Президентът не приема актуализацията в бюджета, а само назначи правителство, което намери два милиарда лева за два месеца.
Ами те това и направиха. Минимална пенсия 300 лева, добавки 50 лева, които вече писах, няма как да се отменят. Увеличение на всички пенсиите и на бюджетните заплати. Оптимистичен бюджет с дефицит направиха за тази година. Какво повече от това?
ЛС
D-rA
коментар Вчера, 23:06
Копирай адреса: #131

Advanced Member
Потребител # 4

Цитат(Радио Ереван @ 29/07/2021, 23:37) *
Президентът не приема актуализацията в бюджета, а само назначи правителство, което намери два милиарда лева за два месеца.
Ами те това и направиха. Минимална пенсия 300 лева, добавки 50 лева, които вече писах, няма как да се отменят. Увеличение на всички пенсиите и на бюджетните заплати. Оптимистичен бюджет с дефицит направиха за тази година. Какво повече от това?

Те не са направили никакъв бюджет - ползват наличния от ББ.Не са намерили и 1 лев - държавата си върви и въпреки тях.Каквото и да обещават и приказват - когато има редовно правителство, то ще решава... sunbathing.gif

--------------------
ЛС
Радио Ереван
коментар Днес, 09:46
Копирай адреса: #132

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(D-rA @ 30/07/2021, 00:06) *
Те не са направили никакъв бюджет - ползват наличния от ББ.Не са намерили и 1 лев - държавата си върви и въпреки тях.Каквото и да обещават и приказват - когато има редовно правителство, то ще решава... sunbathing.gif

Аз това и писах, че ползват бюджета на ГЕРБ, който е оптимистичен и със заложен дефицит заради увеличените пенсии и заплати. Събраха допълнителни 2 милиарда лева. https://www.investor.bg/ikonomika-i-politik...i-2-v-1-332356/
ЛС
D-rA
коментар Днес, 11:26
Копирай адреса: #133

Advanced Member
Потребител # 4

Цитат(Радио Ереван @ 30/07/2021, 10:46) *
Аз това и писах, че ползват бюджета на ГЕРБ, който е оптимистичен и със заложен дефицит заради увеличените пенсии и заплати. Събраха допълнителни 2 милиарда лева. https://www.investor.bg/ikonomika-i-politik...i-2-v-1-332356/

Ако си следил изпълненията на бюджетите на ГЕРБ за последните години, ще видиш същата картинка - винаги второто тримесечие се реализират свръх приходи,(това е периода на данъчни издължавания за миналата финансова година), т.е. дори и при хипотезата ГЕРБ да бяха продължили управление щеше да има същите или около свръх приходи...Но не забравяй че тримесечие с тримесечие не си приличат - затова има бюджет, за да е балансиран за цялата година.Т.е. нищо финансово феноменално не се е случило - или казано по народному "С чужда пита помен правят" sunbathing.gif

--------------------
ЛС
Радио Ереван
коментар Днес, 12:05
Копирай адреса: #134

Advanced Member
Потребител # 45

Цитат(D-rA @ 30/07/2021, 12:26) *
Ако си следил изпълненията на бюджетите на ГЕРБ за последните години, ще видиш същата картинка - винаги второто тримесечие се реализират свръх приходи,(това е периода на данъчни издължавания за миналата финансова година), т.е. дори и при хипотезата ГЕРБ да бяха продължили управление щеше да има същите или около свръх приходи...Но не забравяй че тримесечие с тримесечие не си приличат - затова има бюджет, за да е балансиран за цялата година.Т.е. нищо финансово феноменално не се е случило - или казано по народному "С чужда пита помен правят" sunbathing.gif

Ако е така както казваш, бюджетът ще излезе на дефицит с допълнителни 1,8 милиарда, тъй като те ще ги похарчат за нови разходи, например още едно увеличение на пенсиите от първи октомври. Щат не щат увеличават още минималната пенсия и увеличат останалите заради тези 50 лева добавка капан, която "даде" ББ. Пенсионерите били свикнали с тази добавка. Никой обаче не пита данъкоплатците дали са съгласни да дадат от данъците си за тази добавка и за увеличение на минималната пенсия. ББ раздаваше нашите пари. Същото го прави и служебното правителство за да се харесва на пенсионерите. Не го оправдавам, но го разбирам.
ЛС

Отговори в темата
- lati1960   Отново на избори-2   19/07/2021, 18:35
- - D-rA   Като махнат каскети и калинки, ще се появят ...   19/07/2021, 18:56
|- - Радио Ереван   Цитат(D-rA @ 19/07/2021, 19:56) Като махнат кас...   19/07/2021, 19:33
||- - D-rA   Цитат(Радио Ереван @ 19/07/2021, 20:33) Доколко...   19/07/2021, 20:15
||- - Радио Ереван   Цитат(D-rA @ 19/07/2021, 21:15) Бърз прочит Доб...   19/07/2021, 20:30
||- - D-rA   Цитат(Радио Ереван @ 19/07/2021, 21:30) Добре, с...   19/07/2021, 21:10
||- - Радио Ереван   Цитат(D-rA @ 19/07/2021, 22:10) Говорех за след,...   19/07/2021, 22:30
||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 19/07/2021, 23:30) Ако има ...   21/07/2021, 20:05
||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 21/07/2021, 21:05) Винаги има, за ка...   21/07/2021, 20:19
||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 21/07/2021, 21:19) При добъ...   21/07/2021, 21:21
||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 21/07/2021, 22:21) Много ми се иска ...   21/07/2021, 23:02
||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 22/07/2021, 00:02) Дните на...   22/07/2021, 19:30
||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 22/07/2021, 20:30) Добре. Само не ра...   22/07/2021, 20:27
||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 22/07/2021, 21:27) Няма лош...   22/07/2021, 21:28
|- - lati1960   Цитат(D-rA @ 19/07/2021, 19:56) Като махнат кас...   19/07/2021, 21:36
|- - Бай Ганьо   Цитат(lati1960 @ 19/07/2021, 21:36) Как на тоя народ ...   19/07/2021, 21:53
|- - lati1960   Цитат(Бай Ганьо @ 19/07/2021, 22:53) И кого да из...   19/07/2021, 22:05
- - Бай Ганьо   Цитат(lati1960 @ 19/07/2021, 18:35) Не са случайни м...   19/07/2021, 21:46
|- - lati1960   Цитат(Бай Ганьо @ 19/07/2021, 22:46) Този Христо...   19/07/2021, 21:56
|- - Catpuccino   И аз така направих, но…политическата битка ...   19/07/2021, 22:35
|- - D-rA   Не е много ясно дали са сараите или е пропут...   19/07/2021, 22:46
||- - Catpuccino   много ясно е…казах следи за действията на Б...   20/07/2021, 07:39
||- - D-rA   Цитат(Catpuccino @ 20/07/2021, 08:39) много ясно е…к...   20/07/2021, 09:03
||- - нищ по дух   Цитат(D-rA @ 20/07/2021, 10:03) Дай линк за поне...   20/07/2021, 11:53
||- - D-rA   Цитат(нищ по дух @ 20/07/2021, 12:53) https://www.slavisho...   20/07/2021, 12:06
||- - нищ по дух   Цитат(D-rA @ 20/07/2021, 13:06) Този клип е от ш...   20/07/2021, 12:46
|- - lati1960   Цитат(Catpuccino @ 19/07/2021, 23:35) И аз така напра...   20/07/2021, 19:22
|- - viara   Цитат(lati1960 @ 20/07/2021, 20:22) Скоро българите ...   20/07/2021, 19:48
|- - lati1960   Цитат(viara @ 20/07/2021, 20:48) Не мисля. Трифонов...   21/07/2021, 19:51
|- - Питето   Вярно ще е пророчеството, щото българина гл...   21/07/2021, 22:49
|- - vanbg   През 1994г. Васил Илиев регистрира в съда заст...   21/07/2021, 23:09
||- - Радио Ереван   Цитат(vanbg @ 22/07/2021, 00:09) През 1994г. Васил Ил...   22/07/2021, 14:00
|||- - lati1960   И? Мутрок и чалгаджия, нагаждач и слагач, без...   22/07/2021, 19:50
|||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 22/07/2021, 20:50) И? Мутрок и чалга...   22/07/2021, 20:31
|||- - D-rA   Цитат(Радио Ереван @ 22/07/2021, 21:31) Слави ни...   22/07/2021, 20:59
||||- - Радио Ереван   Цитат(D-rA @ 22/07/2021, 21:59) Има много по-зам...   22/07/2021, 21:05
||||- - D-rA   Цитат(Радио Ереван @ 22/07/2021, 22:05) Застраш...   22/07/2021, 21:14
||||- - Радио Ереван   Цитат(D-rA @ 22/07/2021, 22:14) За здравословни...   22/07/2021, 23:06
||||- - D-rA   Нищо не си мисля - гледам само   22/07/2021, 23:09
|||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 22/07/2021, 21:31) Слави ни...   22/07/2021, 21:37
||||- - D-rA   Цитат(lati1960 @ 22/07/2021, 22:37) Само че, когато г...   22/07/2021, 21:40
|||||- - lati1960   Цитат(D-rA @ 22/07/2021, 22:40) Само не е ясно к...   23/07/2021, 18:59
|||||- - D-rA   Ситуацията е от проста по-проста - без ДПС ил...   23/07/2021, 20:22
||||||- - lati1960   Цитат(D-rA @ 23/07/2021, 21:22) Ситуацията е от ...   23/07/2021, 21:11
|||||- - vanbg   Цитат(lati1960 @ 23/07/2021, 19:59) Честно, с това м...   24/07/2021, 14:37
|||||- - vanbg   Но не сме сами! Eто как е в Русия! Е,може б...   24/07/2021, 15:11
||||||- - lati1960   Цитат(vanbg @ 24/07/2021, 16:11) Но не сме сами! E...   24/07/2021, 20:35
|||||- - lati1960   Цитат(vanbg @ 24/07/2021, 15:37) Демокрация има са...   24/07/2021, 20:28
|||||- - vanbg   Цитат(lati1960 @ 24/07/2021, 21:28) .... На нас българ...   24/07/2021, 22:19
|||||- - lati1960   Цитат(vanbg @ 24/07/2021, 23:19) Не мисля,че "роб...   25/07/2021, 17:56
|||||- - vanbg   Цитат(lati1960 @ 25/07/2021, 17:56) Не мисля.... Защо ...   25/07/2021, 19:07
|||||- - lati1960   Цитат(vanbg @ 25/07/2021, 20:07) Истината е,че Бълг...   26/07/2021, 18:49
|||||- - vanbg   Цитат(lati1960 @ 26/07/2021, 19:49) Ми добре, така е. ...   Вчера, 21:03
|||||- - lati1960   О кей. Присъединявам се към респекта ти към ...   Вчера, 22:00
||||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 22/07/2021, 22:37) Ако имаш възможн...   22/07/2021, 23:18
||||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 23/07/2021, 00:18) И какво ...   23/07/2021, 19:15
|||- - Питето   В тази посока, и Ал Капоне никога не е бил му...   23/07/2021, 19:15
|||- - lati1960   Цитат(Питето @ 23/07/2021, 20:15) В тази посока, ...   24/07/2021, 12:19
||||- - D-rA   И от къде професора е "вътре" в нещата? ...   24/07/2021, 12:55
||||- - lati1960   Цитат(D-rA @ 24/07/2021, 13:55) И от къде профес...   24/07/2021, 20:19
||||- - Бай Ганьо   Цитат(lati1960 @ 24/07/2021, 20:19) Но, Борисов и бан...   24/07/2021, 20:42
||||- - lati1960   Цитат(Бай Ганьо @ 24/07/2021, 21:42) "Нима cи м...   24/07/2021, 21:35
||||- - Бай Ганьо   Аз одобрявам само това, което са направили и...   24/07/2021, 21:51
||||- - lati1960   Цитат(Бай Ганьо @ 24/07/2021, 22:51) Аз одобрява...   24/07/2021, 22:02
||||- - Радио Ереван   Цитат(Бай Ганьо @ 24/07/2021, 22:51) Аз одобрява...   24/07/2021, 22:24
||||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 24/07/2021, 23:24) Винаги е...   25/07/2021, 18:08
||||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 25/07/2021, 19:08) Това последното ...   25/07/2021, 18:45
||||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 25/07/2021, 19:45) Тези при...   26/07/2021, 18:25
||||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 26/07/2021, 19:25) За приютите: Да, ...   26/07/2021, 18:47
||||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 26/07/2021, 19:47) Не се пр...   26/07/2021, 18:54
|||||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 26/07/2021, 19:54) "ИТН носи цяла...   26/07/2021, 19:42
|||||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 26/07/2021, 20:42) За три д...   27/07/2021, 21:01
|||||- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 27/07/2021, 22:01) Добре. Време ще и...   27/07/2021, 22:36
|||||- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 27/07/2021, 23:36) Махни ги...   28/07/2021, 19:02
||||- - Питето   "Намерените" два милиарда, се оказаха з...   27/07/2021, 21:52
||||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 27/07/2021, 22:52) "Намерените...   27/07/2021, 22:33
||||- - Питето   Ще... щели да... "Светло бъдеще до края на ...   28/07/2021, 22:01
||||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 28/07/2021, 23:01) Ще... щели да... ...   28/07/2021, 23:37
||||- - Бай Ганьо   Цитат(Радио Ереван @ 28/07/2021, 23:37) Със сигу...   Вчера, 09:44
|||||- - Радио Ереван   Цитат(Бай Ганьо @ 29/07/2021, 10:44) Със сигурно...   Вчера, 12:13
|||||- - Бай Ганьо   Впрочем много българи се връщат обратно в Б...   Вчера, 12:19
|||||- - Радио Ереван   Цитат(Бай Ганьо @ 29/07/2021, 13:19) Впрочем мно...   Вчера, 12:56
|||||- - Бай Ганьо   Да бе, да. Да, ама не.   Вчера, 13:19
|||||- - Радио Ереван   Цитат(Бай Ганьо @ 29/07/2021, 14:19) Да бе, да. Да...   Вчера, 13:53
||||- - Питето   ИЗборите винаги предстоят. Я сега президент...   Вчера, 21:47
||||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 29/07/2021, 22:47) ИЗборите вина...   Вчера, 22:37
||||- - D-rA   Цитат(Радио Ереван @ 29/07/2021, 23:37) Президе...   Вчера, 23:06
||||- - Радио Ереван   Цитат(D-rA @ 30/07/2021, 00:06) Те не са направи...   Днес, 09:46
||||- - D-rA   Цитат(Радио Ереван @ 30/07/2021, 10:46) Аз това ...   Днес, 11:26
||||- - Радио Ереван   Цитат(D-rA @ 30/07/2021, 12:26) Ако си следил из...   Днес, 12:05
|||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 23/07/2021, 20:15) В тази посока, ...   24/07/2021, 13:36
|||- - Питето   Само така ти изглежда. Ако имам нещо срещу н...   25/07/2021, 11:00
|||- - vanbg   Идеята за всемирно общество датира още от д...   25/07/2021, 12:36
|||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 25/07/2021, 12:00) Само така ти и...   25/07/2021, 13:56
|||- - Питето   Мнооого плитко, ще те разконспирират момент...   25/07/2021, 19:50
|||- - D-rA   То е същото като в оня виц за адвокатите:Ста...   25/07/2021, 20:26
|||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 25/07/2021, 20:50) Мнооого плитк...   25/07/2021, 22:17
|||- - Питето   Винаги ми е изглеждало тъпо, когато някой ст...   26/07/2021, 14:40
|||- - D-rA   Цитат(Питето @ 26/07/2021, 15:40) Винаги ми е из...   26/07/2021, 15:46
|||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 26/07/2021, 15:40) Винаги ми е из...   26/07/2021, 18:26
|||- - Питето   То, хората така и за Жан Виденов говореха и г...   27/07/2021, 21:53
|||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 27/07/2021, 22:53) То, хората так...   27/07/2021, 23:01
|||- - Питето   Общото е, че хората лесно се лъжат от предиз...   28/07/2021, 22:05
|||- - Радио Ереван   Цитат(Питето @ 28/07/2021, 23:05) Общото е, че хо...   Вчера, 12:10
||- - lati1960   Цитат(vanbg @ 22/07/2021, 00:09) През 1994г. Васил Ил...   22/07/2021, 19:40
|- - lati1960   Цитат(Питето @ 21/07/2021, 23:49) Вярно ще е про...   22/07/2021, 19:38
- - agrippa   Сега загрявам лафа на Слави "няма такава ...   25/07/2021, 03:15
- - Радио Ереван   Цитат(agrippa @ 25/07/2021, 04:15) Сега загрявам ла...   25/07/2021, 09:55
- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 25/07/2021, 10:55) Той вече...   26/07/2021, 18:38
- - Радио Ереван   Цитат(lati1960 @ 26/07/2021, 19:38) Слави е само пар...   26/07/2021, 18:55
- - lati1960   Цитат(Радио Ереван @ 26/07/2021, 19:55) Писах ти...   26/07/2021, 19:06
- - D-rA   Достатъчно е да се сетите за шоуто на Ку-Ку - ...   Вчера, 20:58
- - lati1960   Цитат(D-rA @ 29/07/2021, 21:58) Достатъчно е да ...   Вчера, 21:51
- - D-rA   Много се задълбаваш в размисли - а е просто. ...   Вчера, 22:20

Reply to this topicStart new topic

Олекотена версия Сега е: 30/07/2021, 15:56
IP.Board Skin developed by: skinground.com
test