Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Бездомните хора!
Форум АБВ > Общи > Ъ?
Страници: 1, 2
biggeorge
Днес се разходих из града.
До църквата има изграден базар за дрехи, бельо, сладкиши, чанти и т.н.
По средата на пазара едно момче ме спря и започна да проси пари от мен. sad.gif
Аз нямах и пукнат лев в джоба си.
Минавах случайно от там и не носех пари, за да му дам.
После вървейки по централната улица видях как на една скамейка беше седнала млада жена с пластмасова чашка в ръка да проси пари.
До нея беше багажа й, явно не беше от града.
После видях един бездомен да лежи на скамейка в друга част на центъра.
Лично съм виждал как на жп гарата всяка нощ спят бездомни хора от целия град, включително и деца.
И тук ми се иска да попитам:
На кого му пука за бездомните хора? dry.gif
Защо в града няма място, където хората останали без дом да се приютят временно - за няколко дни, седмици, месеци, докато си намерят работа и квартира?

Преди време общината даде много пари, за да преобразува бивше училище в модерен комплексен център за социални услуги.
Само че сега този център стои празен, вместо в него да бъдат настанени бездомните хора в града.
В България няма институция, която да се грижи за бездомните хора, за хората с проблеми, в нужда, без доходи, с ниски пенсии и т.н.
Сега съществуващите институции за социално подпомагане само симулират дейност, без да има реален резултат от действията им.
Слава богу, в България има и положителни примери за активни граждани, които помагат на нуждаещите се.
В София имаше един човек, който хранеше бездомните в ресторанта си.
Но много скоро след излъчването на репортаж за неговата дейност диктаторски мислещите хора успяха да го прогонят от там. angry.gif
В резултат на това сега няма кой да храни бездомните и бедните хора в София.
Какво ще стане с бездомното момче, което просеше на базара, с бездомната жена, която просеше на центъра, с бездомните хора лежащи на скамейки на централната улица или спящи на жп гарата?
Има ли опасност за живота на тези хора и пука ли му на някого за тях?
Кажете ми във вашия град има ли бездомни?
Грижа ли ви е за тях или ги подминавате с безразличие?
Ако един ден и вие се озовете на улицата, без дом. какво ще правите?
Дали тогава на някого ще му пука за вас?
huh.gif
Питето
Гадни типове това просяците, дрънкат с паничката, да те дразнят, че имат повече пари от тебе...

Цитат(biggeorge @ 03/03/2021, 05:33) *
...
... на една скамейка беше седнала млада жена с пластмасова чашка в ръка да проси пари.
...

Жоре, подозирам, че си се загрижил за хора, дето нямат нужда от твоите грижи:
— Съжалявам, никога не давам пари на просяци по улицата.
— Тогава да се качим в офиса ми...
Радио Ереван
После вървейки по централната улица видях как на една скамейка беше седнала млада жена с пластмасова чашка в ръка да проси пари.
Лично съм виждал как на жп гарата всяка нощ спят бездомни хора от целия град, включително и деца.
Защо в града няма място, където хората останали без дом да се приютят временно - за няколко дни, седмици, месеци, докато си намерят работа и квартира?

Преди време общината даде много пари, за да преобразува бивше училище в модерен комплексен център за социални услуги.
Само че сега този център стои празен, вместо в него да бъдат настанени бездомните хора в града.
В България няма институция, която да се грижи за бездомните хора, за хората с проблеми, в нужда, без доходи, с ниски пенсии и т.н.
Сега съществуващите институции за социално подпомагане само симулират дейност, без да има реален резултат от действията им.
Слава богу, в България има и положителни примери за активни граждани, които помагат на нуждаещите се.
Но много скоро след излъчването на репортаж за неговата дейност диктаторски мислещите хора успяха да го прогонят от там. angry.gif
Какво ще стане с бездомното момче, което просеше на базара, с бездомната жена, която просеше на центъра, с бездомните хора лежащи на скамейки на централната улица или спящи на жп гарата?
huh.gif

Чл. 329. (Изм. - ДВ, бр. 95 от 1975 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. относно влизането в сила - ДВ, бр. 26 от 2004 г., в сила от 01.01.2004 г., изм. - ДВ, бр. 103 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Пълнолетно работоспособно лице, което продължително време не се занимава с общественополезен труд, като получава нетрудови доходи по непозволен или неморален начин, се наказва с лишаване от свобода до две години или с пробация.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 92 от 2002 г., в сила от 01.01.2005 г., изм. относно влизането в сила - ДВ, бр. 26 от 2004 г., в сила от 01.01.2004 г.) Който системно се занимава с просия, се наказва с пробация за срок до две години.

Не е вярно, че няма институции. Настаняват ги в общински жилища или приюти за бездомни. На една част от тях това е начин на живот. Харесва им да живеят така. Явно се чувстват свободни.

Когато обществото помага на когото и да е било, то си има определена цена, т.е. трябва да вземе от едни и да даде на други. Спред мен трябва да се въведе доброволен данък за подпомагане на такива хора. Примерно ти отиваш при работодателя и казваш искам 2% от нетната ми заплата да отива във фонд, който ще се грижи за социално слаби и бездомни хора.
Shade
Цитат(biggeorge @ 02/03/2021, 19:33) *

huh.gif

Слабо ми пука за тях. Просията е бизнес. Социалните им осигуряват общежития и храна. По-интересни са ми лицемерите, които се правят, че много им пука. В тази страна това са разни църковни организации, които събират подаяния от енориаршите и се обогатяват.
Просяците кибичат по светофарите и ти тропат на прозореца на колата, докато светофарът е червен. Показват табелка, че са гладни и бездомни, но ако им предложиш парче от сандвич, предпочитат пари, за да си го купели сами.
Пристигнал съм в тази страна с един куфар дрехи без да познавам никого, папуас някакъв от някъде си. Но съм се оправил без да стърча по светофарите.
Бай Ганьо
И колко от този фонд ще отиде до тези хора?
Ще го излапат организаторите.
Има проучване, че само 2% стигат до крайно нуждаещите.
От бюджета има перо за тези хора.
Къде са парите?
ByBa
Жоре, много си състрадателен...и аз бях така...
Сега обаче има разлика: има разлика и между бездомни, бедни, просяци, крадци, симуланти, здрави и прави, бедни и криви...

Едно време нямаше бездомни и просяци, поне нямаше толкова много като сега - и да това време /по времето на бай Тошо/ няма да се върне...

Нямаше и толкова цигани...

а цигани - навсякъде, те по начало не са уседнал народ, ако става въпрос за народ и народопсихология...българинът на първо място мисли за дома си и как да си го подреди уютно и да живее, докато...всички знаем как живеят циганите и как развалят "дома" си...

Едно време дадох на една майка с дете в скута /циганка/ пари, но я предупредих да не ги дава на мъжо си...а близките й от циганската мафия я гледаха отдалече...- кауза пердута...не бих ги дала обаче на такава, която проси с дете на кръстовище...

А тези хора, които се редят на опашка за топла храна...са нещо друго - ако са регистрирани, те получават топла храна от общината...

Това са бедни хора...е, едно време НЯМАШЕ такива бедни хора, имаше бедни, но такива - не.
ЕксГорски
Цитат(Shade @ 03/03/2021, 17:17) *
Показват табелка, че са гладни и бездомни, но ако им предложиш парче от сандвич, предпочитат пари, за да си го купели сами.

И ако им дадеш от жълтите монети (1, 2, 5 сантима) ти ги връщат с негодуване

Цитат(Shade @ 03/03/2021, 17:17) *
Пристигнал съм в тази страна с един куфар дрехи без да познавам никого, папуас някакъв от някъде си. Но съм се оправил без да стърча по светофарите.

Точно! Няма да разказвам моите "патила", подобни и даже значително по-сериозни от твоите. Ако ги разкажa, няма да ми повярват. И даже аз като си поимисля, ми настръхват коcмите и си казвам, че сега едва ли бих предприел същото - но, бяхма млади и ... луди!
Не съжалявам и бих го повторил на ... същата възраст

Точно! Няма да разказвам моите патила, подобни и даже значително по-сериозни от твоите. Ако ги разкажa, няма да ми повярват. И даже аз като си поимисля, ми настръхват коcмите и си казвам, че сега едва ли бих предприел същото - но, бяхма млади и ... луди!
Не съжалявам и бих го повторил на ... същата възраст
Радио Ереван
Цитат(Бай Ганьо @ 03/03/2021, 17:52) *
И колко от този фонд ще отиде до тези хора?
Ще го излапат организаторите.
Има проучване, че само 2% стигат до крайно нуждаещите.
От бюджета има перо за тези хора.
Къде са парите?

Така е, ще ги излапат, но поне ще ги дадеш доброволно. Като не искаш не давай или пък помогни на някой по твой избор. Сега като ни прибират парите от данъците и ги излапват, по-добре ли е?
Бай Ганьо
Трябва да им се държи сметка как ги харчат.
И не само за социални дейности.
За всичко.
Иначе, ако няма от бюджета едва ли само чрез благотворителни акции ще се решат проблемите на социално слабите хора.
Радио Ереван
Цитат(Shade @ 03/03/2021, 16:17) *
Слабо ми пука за тях. Просията е бизнес. Социалните им осигуряват общежития и храна. По-интересни са ми лицемерите, които се правят, че много им пука. В тази страна това са разни църковни организации, които събират подаяния от енориаршите и се обогатяват.
Просяците кибичат по светофарите и ти тропат на прозореца на колата, докато светофарът е червен. Показват табелка, че са гладни и бездомни, но ако им предложиш парче от сандвич, предпочитат пари, за да си го купели сами.

Бизнес, който дори да е от солов играч в България е наказуем, но въпреки това просяци има.
Нищо ново под слънцето.
Ей, ама това е унижение бе, как така парче от сандвич!? w00tbrows.gif Само когато се върна от екскурзия в чужбина раздавам монети (с изключение на евро) на просяци, но ги избирам да не са професионални. Те си личат. Има едно момче във Варна, което свири на електронно пиано в Морската градина. Събира пари за обучението си. Ей, на такъв също бих дал.
Да, ама ти си имал късмет, щом не си престъпник. Така ще кажат много хора.

П.П. smile.gif https://www.google.com/search?sxsrf=ALeKk01...093&bih=500
Радио Ереван
Цитат(Бай Ганьо @ 04/03/2021, 12:13) *
Трябва да им се държи сметка как ги харчат.
И не само за социални дейности.
За всичко.

Иначе, ако няма от бюджета едва ли само чрез благотворителни акции ще се решат проблемите на социално слабите хора.

То туй е ясно и по закон е така.

Би ли ми обяснил аз като си платя данъците за имотите, каква файда имам от това, че общината ще раздаде част от тях за социална дейност? Като ми удържат данък от заплатата и ДДС като потребител на стоки и услуги, какво печеля, че ще нахранят циганите? Престъпността ли ще е по-малко? Напротив, като ги издържат им дават по-голяма възможност да се размножават, което генерира още по-голяма престъпност.
П.П. Нямам предвид всички цигани. Има и такива, които бачкат и сами си изкарват хляба.
ЕксГорски
До църквата има изграден базар

Коя черква?
Нищо общо с въпроса ти - интересно ми е да видя някогашна София, която познавах така добре!
Бай Ганьо
Жорето не е от София.
biggeorge
Пука ми за хората, но на никого не му пука за мен. sad.gif
Това е много жалко.
А на вас за кого ви пука?
Питам ви не за да кажете, че ви пука за мен.
Кажете си искрено какво мислите!
Кои са хората, за които ви пука?
Ясно е, че не се интересувате от бездомните хора, въпреки че всеки (от царя до пъдаря) е застрашен да стане бездомен. no.gif
Иска ми се да ви пукаше за всички хора около вас.
Радио Ереван
Цитат(ByBa @ 03/03/2021, 23:06) *
Това са бедни хора...е, едно време НЯМАШЕ такива бедни хора, имаше бедни, но такива - не.

Така е, но не мислиш ли, че тези хора заслужено са толкова много бедни?
biggeorge
С какво бедните хора са заслужили да бъдат бедни? unsure.gif
biggeorge
Цитат(ЕксГорски @ 04/03/2021, 14:48) *
Коя черква?

„Свети Николай Мирликийски Чудотворец“
Питето
Всъщност проблема ще се реши точно само с благотворителни акции и нищо (нула) от бюджета. Изглежда брутално, обаче си има логика — ще се балансират "даването" и "нуждаенето" по пряко, точно и бързо. Бонус, че и двете страни ще се облагородят. Едните, щото може да отидат на мястото на другите, а другите ще забравят за тарикатлъците... щото контрола ще е частен и много пъргав, а не като държавния в момента. Докато социалността (даването на нямащи и нуждаещи се) е държавно-разходопокривна, ще се копае дъното.

Аре днес съм ларж, ще може и държавата да помага 1:2. На всеки дарени 2лв, държавата ще има право да дава по още 1лв, та да се закръгли на 3лв.
biggeorge
"Днес ти помагаш на някого, утре някой помага на теб."
Това обаче не се случва в България. sad.gif
Питето
С мързела и пасивността си.
Shade
Цитат(biggeorge @ 04/03/2021, 10:39) *
Пука ми за хората, но на никого не му пука за мен..
Кои са хората, за които ви пука?
Кажете си искрено какво мислите!

Няма как да не ти пука за хората, след като си разрешил си всички лични проблеми. Сега не ти остава друго, освен да се раздаваш за човечеството. good.gif
Хората не са на твоето ниво на удовлетворение, затова още не им е запукало за теб.
Що се отнася до мен, искрено мисля, че ми пука само за малкия модел на човечеството, представен от семейство, родинини, приятели...
Питето
Цитат(biggeorge @ 04/03/2021, 20:39) *
Пука ми за хората, но на никого не му пука за мен. sad.gif
...

Непоисканото добро се наказва.
Грубо прозвуча, втори опит:
"Насила хубост не става."
Бай Ганьо
Това с даването е вятър работа.
Защо има задължително пенсионно осигуряване?
Защото хората не могат да заделят за себе си, ти мислиш че ще заделят за други.
Народът е изключително тъп.
Ама много тъп.
Радио Ереван
Цитат(biggeorge @ 04/03/2021, 21:14) *
"Днес ти помагаш на някого, утре някой помага на теб."
Това обаче не се случва в България. sad.gif

Добре, но нека да е доброволно.
Радио Ереван
Цитат(biggeorge @ 04/03/2021, 21:04) *
С какво бедните хора са заслужили да бъдат бедни? unsure.gif

Питето ти отговори, но аз бих го допълнил. Повечето много бедни хора или имат някакви психични или физически проблеми или големи пороци.
Дали трябва да се помага на такива хора, е добър въпрос, който няма еднозначен отговор.
biggeorge
Коригирам се - това не е базар, а Панаир на модата.
Провежда се от 1 до 6 март 2021.
biggeorge
А работещите бедни?
Хора, които работят всеки ден, получават минимална заплата и накрая пак живеят в нищета?
Те какви са?
biggeorge
Не съм разрешил си всички лични проблеми.
Дори не съм се доближил до разрешаването им.
Радио Ереван
Цитат(biggeorge @ 05/03/2021, 19:39) *
А работещите бедни?
Хора, които работят всеки ден, получават минимална заплата и накрая пак живеят в нищета?
Те какви са?

Те не са много бедни.
За тях дискусията е друга. Моето мнение, че хора, които се трудят, но са с ниски доходи трябва да бъдат подпомагани, ако имат деца. Едно е да се помага, а друго да се дава наготово.
Shade
Цитат(biggeorge @ 05/03/2021, 09:41) *
Не съм разрешил си всички лични проблеми.
Дори не съм се доближил до разрешаването им.

В такъв случай логично възниква въпросът дали изместеният приоритет в посока бездомните е причина или следствие...
Питето
Има задължително пенсионно осигуряване, щото никой политик няма да се самоубие ако предложи да го няма "задължителното"... Иначе хората са живели хилядолетия без "пенсия за всички", ама друго си е "да ти дават едни пари като остарееш, дори да не ги заслужаваш". Пак опряхме до това, дето народите си заслужават политиците.
За "хората са тъпи" е донякъде вярно, ама у японско, когато са били без пенсии са пестели яко за старини. От там и банките им са имали пари да купуват западни технологии (когато САЩ им разрешили след ВСВ) и цели производства, и за финансиране на развойна дейност на японските фирми. Та хората не са толкова тъпи, стига да виждат пряката файда. Сега, виждат файда, да не се осигуряват ама накрая да получават пенсия, пък било то и малка.
agrippa
Цитат(biggeorge @ 02/03/2021, 21:33) *
====[/color] huh.gif
Мисля, че бездомните живеят по-кратко и ги заплашват повече опасности. Грижат се за тях, но не винаги и не навреме, когато им трябват грижи. Не им завиждам, макар че много от тях сами са си избрали тая съдба по различни причини – непокорност, своенравност, неуживаемаст с някой кофти началник, роднина или съжител. Или са имали лош късмет. В моя град има приюти за бездомни, където почти всички нощуват в студените нощи. Но денем и при хубаво време повечето предпочитат да са навън, на открито, където упражняват професии или занимания. Повечето пъти ги подминавам без да им помагам, щото си имам грижи самият аз да не остана бездомен. Или да продължа да живея по начина, който съм си избрал.

Бездомността възниква на места, където жилищата са скъпи и не е много законно и прието да си стъкмиш колиба от подръчни материали. Палатката едва ли се смята за жилище, щото за нея или за мястото, дето е опъната, не се плащат данъци. Казват, че на Хаваите се радвали на бездомниците, грижели се за тях и им давали пособия. Приемали ги охотно от други щати, където са в излишък. Не са много там, само 5 - 6 хиляди били, но там може да се спи и живее на открито, без опасност да замръзнат. При нас са по-малко, щото е студено за живот навън. Това е по-скоро добре, щото не бих искал да възникне някой палатков лагер на бездомници в квартала или на мойта улица. Предпочитам спокойствието, тишината и безлюдността.
Питето
Страхливи и//или недообразовани. И за двете се заплаща с беднотия.
Цитат(biggeorge @ 05/03/2021, 19:39) *
А работещите бедни?
Те какви са?

Поне при мен точно така се получава — когато ме е било страх да направя нещо ново, винаги съм губил.
agrippa
Цитат(biggeorge @ 05/03/2021, 11:39) *
А работещите бедни?
Те какви са?

А някои от тях може да имат собствено жилище и пак да живеят в нищета: щото жилището иска подръжка, плащане на данъци пр. И за приличен живот не остава много, ако доходите са малки.

Някои хора и народности решават проблема с жилището като живеят по много хора заедно, примерно роднините от различни колена или даже няколко съвсем чужди семейства или индивида заедно. Делят си разходите кой колкото може да допринесе и така скърпват положението. Е, ако не можеш да се спогаждаш с роднините, една от опциите е да станеш бездомник.
Питето
Жилищата винаги са оптимално скъпи. Ако са по-скъпи, хората се изнасят и района се променя, ако са евтини, района също се променя. Единствено евтин и редовен транспорт може да компенсира (донякъде) високите цени на жилищата в определен район, без да има кофти последици за района. Съвсем прост и показателен пример. Преди коронавируса, властите във Венеция ревяха, че туристите вдигали наемите в града, и местните не можели да наемат жилища, и искаха да товарят туристите с допълнителни такси за да ги поразкарат и да паднат наемите. Днес наемите са паднали, ама на местните пак им е зле, щото пък няма поминък, щото няма туристи... Та тяхното решение беше адекватен транспорт, та местните хем да имат поминък, хем да живеят в околностите, дето е евтино. Това дето го обясняваш, че жилищата били скъпи за работещите го има в Япония, ама там пък са му намерили цаката с едни хотели тип "легло в кутия" и работещите хем могат да живеят адекватно, хем цените са им по джоба и не се налага да спят в кашони по гарите (да, има и такива кашонени изпълнения в Япония). Та бездомните искат да са бездомни, щото иначе имат достатъчно варианти да си намерят приличен покрив.
В България, катуните изчезнаха, та значи може да си "домен" ако искаш, дори и в по-южняшки тип държава...
Радио Ереван
Цитат(agrippa @ 07/03/2021, 17:36) *
А някои от тях може да имат собствено жилище и пак да живеят в нищета: щото жилището иска подръжка, плащане на данъци пр. И за приличен живот не остава много, ако доходите са малки.

Живеят в апартамент примерно за 100 000 евро, но не могат да му платят разходите и данъците....Живи да ги ожалиш. w00tbrows.gif
Питето
Това не е "апартамент за 100 000лв", а е "спестовна книжка със 100 000лв, дето не я лови ни инфлация, ни крадливи политици". Сега, че не се сещат как да олихвяват онова в "спестовната книжка" и не могат да си платят "таксите по книжката", това наистина е проблем.
agrippa
Цитат(Питето @ 11/03/2021, 14:20) *
Това не е "апартамент за 100 000лв", а е "спестовна книжка със 100 000лв, дето не я лови ни инфлация, ни крадливи политици". Сега, че не се сещат как да олихвяват онова в "спестовната книжка" и не могат да си платят "таксите по книжката", това наистина е проблем.
Е, не всеки е финансов гений и знае как да инвестира, ако даже му остават излишни пари, след като си плати сметките. Такова жилище като нищо може да не е по джоба на един пенсионер или работещ на минимална или ниска заплата в Северна Америка примерно. Щото всеки месец се плаща такса по сградата от няколкостотин долара плюс годишни данъци от няколко хиляди.
Радио Ереван
Цитат(agrippa @ 12/03/2021, 16:54) *
Е, не всеки е финансов гений и знае как да инвестира, ако даже му остават излишни пари, след като си плати сметките. Такова жилище като нищо може да не е по джоба на един пенсионер или работещ на минимална или ниска заплата в Северна Америка примерно. Щото всеки месец се плаща такса по сградата от няколкостотин долара плюс годишни данъци от няколко хиляди.

Лесно е. Ако е пенсионер, продава го и отива на село, където няма да плаща почти нищо. Ако е на минимална, пак го продава и си купува по-малко и по-евтино. Останалите пари ми ги дават на мен да им ги пазя. w00tbrows.gif
Питето
Или пък се събират няколко пенсионера в по-голям апартамент и си делят разходите (и си правят компания и се подкрепят като закъсат, ама у българско още не сме схванали че "съединението прави силата", а жилищата дето са освободили ги дават под наем... и цакат хазаите дето са инвестирали в по два три пет апартамента. Примерно.
"Като остарея отивам на село" е простотия като приказките дето "на вълка му е дебел врата щото сам..." и "свраката като кряка и изтърва сиренето"... bg.gif
Радио Ереван
Цитат(Питето @ 20/03/2021, 19:42) *
Или пък се събират няколко пенсионера в по-голям апартамент и си делят разходите (и си правят компания и се подкрепят като закъсат, ама у българско още не сме схванали че "съединението прави силата", а жилищата дето са освободили ги дават под наем... и цакат хазаите дето са инвестирали в по два три пет апартамента. Примерно.
"Като остарея отивам на село" е простотия като приказките дето "на вълка му е дебел врата щото сам..." и "свраката като кряка и изтърва сиренето"... bg.gif

На пръв поглед е възможно, но само на пръв поглед. Как ще живеят примерно шест човека в един апартамент, къде и как ще се хранят? Каква ли опашка ще има пред тоалетната? Ще стоят ли будни тези, които не хъркат? Когато се източи бойлерът, какво ще правят, а като се съберат повече от две жени винаги има интриги...
Защо да цакат "професиналните" наемодатели, които са инвестирали в жилища? Едва ли могат да предложат толкова добре поддържани апартаменти, а и понякога не е лесно да се разправяш с квартирантите. По-добрият вариант е да си продадат жилищата на ниска цена, запазвайки право на ползване докато са живи. Така поне докато изпапкат паричките, ще поживеят. Кеф ти Бали, кеф ти Малдиви. sunbathing.gif
Alexfield
Като си млад, си казваш "Като остарея, ще ида на село", защото си здрав и не те болят краката. Като остарееш, се сещаш, че на село няма доктор, път и транспорт.
И интернетът им е гола вода.
ЕксГорски
Цитат(Alexfield @ 21/03/2021, 12:12) *
се сещаш, че на село няма доктор, път и транспорт.
И интернетът им е гола вода.

Зависи къде е селото.
Например в моето село (около 300 жители, на 840м надморска) има всичко това.
Е, лекарите са на 12км, но при нужда идва веднага линейката, а при спешност и хеликоптер те откарва в голяма болница на около 50км gathering.gif
Питето
Ама да бе, всЕко село с хеликоптерна площадка до смесения магазин и във всяка болница усмихнат персонал само чака да те поеме от въртолета... Това математиката в счетоводството за нищо я нямаш, еле пък статистиката.
Радио Ереван
Цитат(ЕксГорски @ 21/03/2021, 13:04) *
Зависи къде е селото.
Е, лекарите са на 12км, но при нужда идва веднага линейката, а при спешност и хеликоптер те откарва в голяма болница на около 50км gathering.gif

Има и още един вариант, ако не искат да ходят на село. Събират се трима пенсионери, един с голяма пенсия, друг който е майстор и трети, който все още е добър любовник. Всеки отива в жилището и при жената на друг от групата и започват да се въртят през една седмица, като всяка трета седмица мъжете са си вкъщи. Така богатият пенсионер ще вдигне стандарта на живот на другите две жени, майсторът все ще намери какво да поправи в домовете им, а любовникът ще ги задоволява сексуално. Поради напредналата възраст няма опасност някоя от дамите да забременее от чужд мъж. Няма ги и децата им да им гледат магариите. Всички ще са доволни и щастливи. laughing.gif
Shade
Цитат(ЕксГорски @ 21/03/2021, 04:04) *
Зависи къде е селото.

Имам колега, който катастрофира тежко. Откарали го спешно до болница с хеликоптер. След като се оправи, му пристигна сметката за разходката: $10 000. Застраховката не я покрива. Още я изплаща.
Радио Ереван
Цитат(Shade @ 21/03/2021, 18:35) *
Имам колега, който катастрофира тежко. Откарали го спешно до болница с хеликоптер. След като се оправи, му пристигна сметката за разходката: $10 000. Застраховката не я покрива. Още я изплаща.

Считам, че е справедливо. Няма кой друг да плати разходката.
Alexfield
ЕксГорски, за БГ ставаше дума. Иначе на село с нормална държава знам как е. От такова пиша в момента. Много поздрави от Меги.
ЕксГорски
Цитат(Питето @ 21/03/2021, 17:40) *
Ама да бе, всЕко село с хеликоптерна площадка до смесения магазин и във всяка болница усмихнат персонал само чака да те поеме от въртолета... Това математиката в счетоводството за нищо я нямаш, еле пък статистиката.

Хеликоптерът каца на игрището. Тези хеликоптери се използват и за спасяване на хора в планината : загубени, ранени, паднали в урви ... Могат да вземат човек и без да кацат. Обикновено, здравната застраховка покрива голяма част от разходите, за разлика от Щатите, което описва Shade. Има и фондове за тези, които съвсем нямат възможност да плащат.
Аз съм във въпросното село от юни до октомври и всяка година хеликоптер идва поне 4-5 пъти за от бебета до съвсем възрастни.
Смесен магазин няма, има едно кафене, където има някои хранителни стоки.
Иначе всеки си има кола и ходи на покупки, а и доставката по домовете е много добре развита.

Да уточня, става дума за Франция.
Питето
А от октомври до юни си в другото село... или си дето не ти трябва хеликоптер щото му е трудно да идва във фъртуните през зимата.
Абе пали свещ и прави курбан за това с хеликоптерите от село до болницата, да не се счупи системата. На мен ми идва сложно, а сложните неща обичат да се счупват в неподходящите моменти.
Това е леката версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.