Ама разбира се, че обслужването на един робот ще отвори работни места за всичките хора, дето робота ги е заместил... Аз говоря, че хората трудно ще намерят как да си заработват парите (да правят добавена стойност) за да купуват (разменят срещу нея) стоките от роботизираните производства. От другата страна, роботизираните производства се нуждаят от огромен брой купувачи, щото такава е идеята за изплащане на скъпите роботи... абе ще има голямо разминаване във възможностите и мераците от двете страни, а такива разминавания хич не са приятни.
Между другото, в скеча има доста истина — инж. в завода от соца, така и не измислиха нищо свястно, щото ако бяха измислили, соца още щеше да съществува и да продава измисленото на загнилите капиталисти. Сега що не са успели, и кой, какво и как им е попречило е друга тема.
Бай Иван
20/02/2018, 18:14
Мисля ,че е прав Брансън,че един ден ще трябва да се въведе ББД.С автоматизацията на производството все повече хора ще остават без работа.А, колко му е гладния да се превърне в бунтар,престъпник или революционер.
Това хубаво, немаш работа, получаваш папо и топло ей така, ама от другата страна как смяташ че изглеждат нещата. Щото монетата има две страни и е кофти да пропускаш втората.
Mukaveev
20/02/2018, 20:09
Това хубаво, немаш работа, получаваш папо и топло ей така, ама от другата страна как смяташ че изглеждат нещата. Щото монетата има две страни и е кофти да пропускаш втората.
От другата страна ще се свият малко....... няма да лапат чак толкоз...............
ЦЪК............... преядоха вече.
И този не е много наясно, че това дето иска може да върви отлично, до момента, в който роботите налазят масово икономиките. Тогава нещата ще се обърнат не щото богатите и данъците и дрън дрън, а защото хората няма да могат да правят добавена стойност, която да разменят за евтините стоки от роботите. От другата страна на монетата са тези дето трябва да връщат заемите за заводите с роботи, и трябва да правят огромен брой продажби на пазари, в които купувачите нямат кинти щото нямат заплати. И ББД няма да помогне, щото ще е все едно да ти вземат 10лв (ти си този с роботите и само ти произвеждаш някаква стока), да ги преразпределят на десет човека, които да дойдат при теб, и да си купят стока за по един лев.
Бай Иван
22/02/2018, 16:16
Не ти разбирам обърканата мисъл.Муки ти каза .Собственика на роботи,ще плаща по-големи данъци,които да осигурят ББД на безработните.А,те за какво ще си дават парите е тяхна работа.Ако заетите с производството получават 10000,безработните напр. 1000,с/у полагане на ръчен труд в полза на държавата.
Ми изиграй си го и ще схванеш. Ти си собственик на роботи. Произвеждаш 1 000 стоки, а държавата ти взема данък 90% (т.е. като за 900 стоки) и го раздава на безработните като ББД. Тези дето са получили кинти като за 900 стоки, идват в твоя фирмен магазин и си купуват 900 от твоите стоки. Другите 97 стоки ти остават (твоите 2 техника и 1 инжинер дето ти оправят роботите са купили 3 броя, ама пък ти си им платил като за бройка на калпак) и от къде ще ти дойде печалбата? Знам, "от другаде" ама я пробвай да проследиш веригата до това другаде да видиш колко интересно се оплита.
Mukaveev
23/02/2018, 20:36
Анкетата добре върви.............
Mukaveev
01/03/2018, 21:44
Ама не казва този милиардер колко трябва да бъде този безусловен минимален базов доход.И как тъй независимо от възрастта?!Колко доход му е нужен на едно новородено например?!
Предпазлив е.........нали е милиардер.......
Това е леката версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля
натиснете тук.