Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Моногамни ли са наистина моногамните мъже
Форум АБВ > Общи > Ъ?
Страници: 1, 2, 3
New
Гледах филма "Knock Knock" с Киану Рийвс, който въпреки, че беше слаб филм ме накара да се замисля над един проблем, който сме разисквали, но някак все остава недоизяснен.
Във филма две момичета влизат в дома на главния герой (гореспоменатия актьор) - перфектният съпруг и родител и натискайки му се доста активно го вкарват в драма. Започва с корав секс и почти свършва с убийство. Мацките се оказват боркини за справедливост и отмъстителки.
Интересно би било, ако сте гледали филма, за да можем да разискваме конкретния казус, като се изхожда от поведението на героя, но все пак - толкова ли им е слаб ангелът на мъжете, та задължително да не могат да се въздържат, когато готина мадама им се натисне, независимо, че се смятат (на теория явно) за предани съпрузи, които много силно обичат жените си? Нашият човек нямаше семейни проблеми и се считаше за моногамен, но в крайна сметка не се отказа от случайния секс. Защо се получава така? Какво се случва в мъжката глава при такава ситуация?
wal
Цитат
Нашият човек нямаше семейни проблеми и се считаше за моногамен, но в крайна сметка не се отказа от случайния секс. Защо се получава така?

Защото сценаристът и режисьорът ги няма никакви.Няма как един мъж да е едновременно и мъж и моногамен.Това е оксиморон.Полигамията при пола ни е биологически обусловена.
Не се заяждам ,така си е.
New
И аз така мисля. Смятам, че за мъжете е почти невъзможно да са абсолютно моногамни и ако живеят, като такива, то е поради чисто стечение на обстоятелствата - не им се е удал случай да си нарушат моногамията. smile.gif
Макарена
При мъжете, за разлика от при жените, разликата между секс и любов е много сериозна. Както се казва в оня лаф - за да правите секс, на вас ви трябва причина, на нас ни трябва възможност.

Лошото е, че вие приемате мъжките забежки като изневяра на чувствата, а обикновено не е така. Защото ако мъжът, който обича една жена, иска да си го сложи със съседката Пенка, с най-добрата приятелка на жена си, със секретарката в офиса или просто със сексапилното девойче, което върви по улицата - е въпрос на нагон. Не на любов!

Любовта е чисто, кристално чувство с дъх на борови шишарки и диви ягоди.
Alexfield
Никога не съм бил моногамен. Както каза Мак: при мъжете това е нагон, а не чувства.
admiral
Цитат(New @ 26/04/2018, 15:04) <{POST_SNAPBACK}>
Какво се случва в мъжката глава при такава ситуация?
Глава?
Коя глава?
agrippa
Цитат(Макарена @ 26/04/2018, 12:33) <{POST_SNAPBACK}>
Любовта е чисто, кристално чувство с дъх на борови шишарки и диви ягоди.
Да,може така да обичаш някоя, че да те е страх да превиш секс с нея: да не я повредиш или разочароваш нещо, развалите чистите отношения и тнт.
Shade
Цитат(New @ 26/04/2018, 05:04) <{POST_SNAPBACK}>
...толкова ли им е слаб ангелът на мъжете, та задължително да не могат да се въздържат, когато готина мадама им се натисне. Какво се случва в мъжката глава при такава ситуация?

Ха-ха, "слаб ангел в мъжка глава", че така е най-лесно.
Никога няма да ти стане ясно не само защото ти липсват съответни сетива, а защото дори не се опитваш да погледнеш на света през мъжки очи.
А иначе целият живот на Киану Рийвс още от детството му е трагичен. Върхът е когато приятелката му ражда мъртво дете, а скоро след това загива при автомобилна катастрофа. Докато е траур, една вечер нагла фенка прониква в дома му и започва да се къпе гола в басейна. Налага му се да вика полиция.
Макарена
Абсолютно. b_046.gif
Persian
Цитат(New @ 26/04/2018, 16:04) <{POST_SNAPBACK}>
Какво се случва в мъжката глава при такава ситуация?

А какво се случва в женската глава, когато я гони куче или се движи по въжен мост smile.gif
Ами, само тогава не мисли за щуротии.

Нещо такова е в мъжката глава, когато види нещо като за него.
Спират всички мозъчни функции и вниманието е насочено само към секс, секс, секс, секс.
Няма към какво друго, защото няма нищо по-хубаво от това.

Persian
Цитат(admiral @ 26/04/2018, 23:55) <{POST_SNAPBACK}>
Глава?
Коя глава?

Те са взаимно свързани smile.gif
Лошото е, че след даден период от време започват да си противоречат smile.gif
wal
Може, но в юношеските години.Потребители в тази възраст май нямаме.
New
Цитат(Persian @ 27/04/2018, 08:44) <{POST_SNAPBACK}>
Спират всички мозъчни функции и вниманието е насочено само към секс, секс, секс, секс.

Мда, може би това е отговорът. Запознати казват, че мъжете не можели да мислят за две неща едновременно, та когато мислят за секс, то всичко друго изчезва.
New
Цитат(Макарена @ 26/04/2018, 21:33) <{POST_SNAPBACK}>
При мъжете, за разлика от при жените, разликата между секс и любов е много сериозна.

Искаш да кажеш, че могат да обичат една и да се сексят с друга?
Ама същото се отнася и за жените. Все пак мъжете не изневеряват единствено и само със сингъл дами, нали?!
Въпросът е защо филмът го прави да изглежда, че едва ли не задължително всеки един мъж, във всяка една ситуация би приспал с жена и за да не се стигне до секс, то това зависи само и единствено от жената, която трябва да е тази, която да каже не, защото на мъжа нагонът му бил толкова силен, че не може да се спре. Като животно, едва ли не.

По въпроса за изневярата на чувствата за мъжките забежки, мисля, че не може да се сложат всички изневери под един знаменател. Смятам, че едни изневеряват заради секса, а други заради чувства, като това се отнася и за двата пола.

П.П. Лафът е много готин. smile.gif
New
И ти е невъзможно да се въздържиш? Наистина?!
Питето
Слабия ангел на женените мъже е слаб, щото половинките им го държат на диета. animatedwink.gif
New
Тез, на които жените им ги държат на диета. wink.gif
biggeorge
Две секси мацки отиват полуголи в дома на мъж и искат да правят необвързващ секс с него ... rolleyes.gif
В тази ситуация въпросът не е защо мъж би се съгласил да прави секс и да изневери на жена си.
Правилният въпрос е: "Кой би отказал?".
Това е все едно две овце да отидат в гората при вълка и да му кажат: "Вълчо, искаш ли да ни изядеш?".
И после защо вълка изял овцете.
Ами такава му е природата. 292.gif
Разликата между вълка и мъжа е, че ако е решил един мъж може съзнателно да откаже необвързващ секс.
Ама кой е тоя мъж, който ще откаже? laugh.gif
Чувал съм, че има и такива мъже, но не съм ги срещал в реалния живот.
Тъпото в цялата история е, че жените се правят на светни, а не са. dry.gif
Една жена също не би отказала необвързващ секс, но ще го направи, ако има сметка от това.
Докато мъжете правят секс заради самия секс, то жените правят секс, ако ще получат нещо срещу него. wink.gif
Задай си въпроса:
Моногамни ли са наистина моногамните жени или са моногамни, докато имат сметка от това? a4dff7b7.gif
New
Сравняваш мъжа с животно.
Не е ли все пак разликата между хората и животните именно в наличието на интелект или викаш той не се намира у мъжете?
Да, жените също биха могли да се сексят с всеки, който падне - кой би отказал някой и друг оргазъм, обаче не го правят, защото си ползват мозъците по предназначение, а не само да им изпълват черепната кутия. Е, тези от тях, които го правят, разбира се.
admiral
Цитат(Persian @ 27/04/2018, 07:46) <{POST_SNAPBACK}>
Лошото е, че след даден период от време започват да си противоречат smile.gif
Мани другото, ами почват и да се карат. navikvane.gif
biggeorge
Жените си ползват мозъците, за да си правят тънките сметки. wink.gif
Жените правят секс, само когато имат някаква полза от това.
Включително и с половинките си.
Затова когато някоя жена се оправдава, че я боли глава и не й се прави секс по-вероятно не е доволна от мъжа си, а не, че има здравословен проблем. a4dff7b7.gif
New
Цитат(biggeorge @ 28/04/2018, 01:19) <{POST_SNAPBACK}>
Жените си ползват мозъците, за да си правят тънките сметки.

Да бе, това вече го разбрахме - жените си ползват мозъците по предназначение, а мъжете ги ползват за ... ами за нищо, очевидно. Не и когато става дума за секс. Тогава магически се превръщат в животни, а мозъците им се изключват.
Караш ме да се повтарям.
Не знам на теб, ама на мен това не ми звучи особено гордо, а начина, по който ти го описваш вмъква идеята, че да си безмозъчен е нещо много хубаво. 292.gif
Да, както вече отбелязах, няма нищо по-хубаво от един оргазъм и това е разбираемо, но все пак ... заслужава ли си човек да си провали тотално живота заради краткотрайно удоволствие?
За мен е изключително глупаво и такива мъже са определено глупаци. Лошото е, че провалят и чужди животи, а не само собствения си.
Thursday Next
Цитат(biggeorge @ 28/04/2018, 00:19) <{POST_SNAPBACK}>
Жените си ползват мозъците, за да си правят тънките сметки. wink.gif
Жените правят секс, само когато имат някаква полза от това.
Включително и с половинките си.
Затова когато някоя жена се оправдава, че я боли глава и не й се прави секс по-вероятно не е доволна от мъжа си, а не, че има здравословен проблем. a4dff7b7.gif


Добре, разбрахме, че жена си виждал само на картинка. Давай нататък. laughing.gif

Докато смяташ, че причината да не ти бутат мацките е извън тебе, че се корени в техните "тънки сметки", ще продължават да не ти бутат. Или в най-добрия случай ще ти бутне някоя, дето си е направила сметката толкова тънко, че ти не си се усетил. Има и такива. И точно на тях се нахендрят бунаците, дето се правят, че много разбират от жени. А това ме кара да вярвам във вселенската справедливост. animatedwink.gif
admiral
Цитат(Thursday Next @ 28/04/2018, 08:39) <{POST_SNAPBACK}>
...причината да не ти бутат мацките...

Шо за изразни средства, г-жо филолог? laugh.gif
Thursday Next
Цитат(admiral @ 28/04/2018, 09:53) <{POST_SNAPBACK}>
Шо за изразни средства, г-жо филолог? laugh.gif


Като не ти харесват, прескачай.
Питето
Това си е термин, а не някакво си обикновено изразно средство. Аз лично хубаво слушам специалистите когато му отпускат края (жаргона в нашия случай), щото се научават интересни неща от кухнята... (я, пак интересен термин) a4dff7b7.gif
Горския
Цитат(Питето @ 28/04/2018, 10:34) <{POST_SNAPBACK}>
Това си е термин, а не някакво си обикновено изразно средство. Аз лично хубаво слушам специалистите когато му отпускат края (жаргона в нашия случай), щото се научават интересни неща от кухнята... (я, пак интересен термин) a4dff7b7.gif


Според мен, но само според моето скромно, нефилоложко мнение!

По-правилно за жена e да се каже "да ти пусне " : мъжът бута (набутва), а жената пуска ?! misli.gif

Може и да бута понякога нещо някъде, ама това е друга тема! 501.gif
admiral
Тъй по бива. thmbup.gif
Поне "пускане" може да се асоциира с "отпускане" и така...
Пък това "бутане" все ми напомня времето, когато се бутаха москвичи, дет не искаха да запалят. rolleyes.gif
Питето
Хубаво е че ти пасва "пускането", щото се подразбира че ти си активния (само да те пуснат и...), докато при "бутането" активността е от към дамата... абе нека нЕкой филолог да обясни коя дума от къде идва, щото от тук нататък имам само жаргонни обяснения. az takovata.gif
Thursday Next
Цитат
активността е от към дамата


Хехе, почти без да искаш откри какво ги притеснява. animatedwink.gif
krem-karamel
Цитат(New @ 28/04/2018, 03:59) <{POST_SNAPBACK}>
заслужава ли си човек да си провали тотално живота заради краткотрайно удоволствие?
За мен е изключително глупаво и такива мъже са определено глупаци. Лошото е, че провалят и чужди животи, а не само собствения си.


А за мен е необяснимо как приравняваме мъжа (или жената, няма значение) единствено към половата му функция и сме склонни да отречем всичко друго, което е той, само защото се е поддал на желанието си и е получил някакво "краткотрайно удоволствие".
Alexfield
Тук сравняваш луната с круши. Възможно ми е да се въздържа. Правил съм го. И това не ме прави моногамен.
Alexfield
Жените най-често отказват секс по друга причина: Считат, че сексът с този човек ще е незадоволителен и съотвено не си струва събличането.
Говоря за свестните жени, а не за тези, които гледат по някакъв начин да изтъргуват путките си.
Shade
Цитат(admiral @ 28/04/2018, 01:37) <{POST_SNAPBACK}>
това "бутане" все ми напомня времето, когато се бутаха москвичи, дет не искаха да запалят. rolleyes.gif

Можеш да асоциираш женското бутане с "бутане между шамарите". Звучи по-добре. Направо приемливо звучене... wink.gif
admiral
Цитат(Shade @ 28/04/2018, 16:35) <{POST_SNAPBACK}>
Можеш да асоциираш женското бутане с "бутане между шамарите". Звучи по-добре. Направо приемливо звучене... wink.gif

Какво им е приемливото на шамарите? nerves.gif
Те не са в съответствие с Истанбулската конвенция. plezz.gif
wal
Не знам защо се сетих за виц ,който до някъде обяснява отношението на мъжа и жената към секса.

Млада дама се хвали на приятелката си:
-Снощи бях със страхотен мъж!Правихме божествен секс-нищо че е над 50!Час любовна игра,час секс,а след това до сутринта ми чете стихове на Дамян Дамянов.
Въпросният мъж пред компанията си се похвалил,че е забил младо гадже.Приятелите му полюбопитствали за подробностите.
-Един час докато ми стане........Един час я клатих докато свърша и като ме хвана после едно безсъние.


Питето
Абе, според еволюцията е съвсем правилно именно заради това едно краткотрайно удоволствие, да си променяме живота. Кой съм аз, та да оспорвам милионите години проби-грешки? От друга страна, точно този нагон е единствения, от който буквално може да излезе нещо свястно.
Питето
А притеснението идва от липсата на фантазия, по-точно — бедна им е фантазията...
Thursday Next
Цитат(Питето @ 28/04/2018, 21:27) <{POST_SNAPBACK}>
А притеснението идва от липсата на фантазия, по-точно — бедна им е фантазията...


Така е, но някои мъжове така и не разбират какво са изпуснали. svirkam si.gif Прочее, да пием за мъжете с фантазия.
ягодка
Що пък да не е от "преяждане"... цифром и словом - панаири, панаири (не на Лили Иванова)... Диетата понякога се налага от форс-мажорни обстоятелства, обаче излишъкът от отрицателни емоции често отблъсква дори физически...
New
Цитат(Alexfield @ 28/04/2018, 17:20) <{POST_SNAPBACK}>
И това не ме прави моногамен.

Не е и нужно. Ти поне си наясно със себе си.
Темата ми е за тези, които заявяват, че са моногамни, а не могат да си го държат в гащите, понеже мозъкът им спира да фумкционира (по Джорджи). Те вина нямат, той мозъкът им виновен. a4dff7b7.gif
Питето
Щото при това "преяждане" нЕма как да приложиш древноримските номера с перцето и да продължиш пира. Отделно, че еволюцията е вписала към нагона една дреболия (с много дребен, направо невидим шрифт), която обаче се отразява нагоновъзпиращо при "преяждане на ангела".
Alexfield
Аз моногамен мъж не познавам, но познавам такива, които твърдят, че са моногамни. Не знам кого заблуждават.
agrippa
Цитат(New @ 27/04/2018, 15:18) <{POST_SNAPBACK}>
Сравняваш мъжа с животно.
Не е ли все пак разликата между хората и животните именно в наличието на интелект или викаш той не се намира у мъжете?
Да, жените също биха могли да се сексят с всеки, който падне - кой би отказал някой и друг оргазъм, обаче не го правят, защото си ползват мозъците по предназначение, а не само да им изпълват черепната кутия. Е, тези от тях, които го правят, разбира се.

Тоест, разликата е в различния процент мъже и жени, които имат моногамно поведение и морал. Е, те и мъжете с възрастта стават все по-моногамни. Значи, разликата е в разните хормони и други химикали, влияещи на това поведение. И доколко разума доминира над страстите.
Persian
Цитат(New @ 27/04/2018, 22:33) <{POST_SNAPBACK}>
Мда, може би това е отговорът. Запознати казват, че мъжете не можели да мислят за две неща едновременно, та когато мислят за секс, то всичко друго изчезва.

Не могат да мислят за две неща едновременно в този случай smile.gif
Жена на близо разсейва, поне при мен е така smile.gif
Жената трябва да се уважи и всичко останало е без значение. Другото може и после.
Обаче кво се получава случая: Виждам нещо като за мен и автоматично искам да направя с нея това, което една майка прави на бебето си, с това изключение, че искам и да я почешам отвътре smile.gif
Искам да и правя кефа, което ме кара да изпитвам удоволствие от тази наслада.
В смисъл, не самият секс, а всичко свързано с тялото / личността /

Абе, хубави времена са младите години.
Всичко зарязвах заради момичетата.

Май беше 1994г.
Отишъл съм с лапето в едни приятели и играем на карти.
По едно време се звъни и чувам зад гърба ми женски глас.
Обръщам се и кво да видя.
Неква, не я познавам. Подобна на тая.
Ужас братче. Кви карти може да се играят.
Викам им на другите - А бе, я загледайте малкия, докато се запозная и си поговорим smile.gif

Това е само един от случаите.
Persian
Цитат(New @ 28/04/2018, 03:59) <{POST_SNAPBACK}>
но все пак ... заслужава ли си човек да си провали тотално живота заради краткотрайно удоволствие?
За мен е изключително глупаво и такива мъже са определено глупаци. Лошото е, че провалят и чужди животи, а не само собствения си.

Тази игра не е за всеки, затова е добре, които не я умеят, да не се захващат.

За да провали един човек живота си, той трябва да е наясно какво е животът и за какво живее, но много минимален брой са хората, които знаят.
Спор няма. За всеки живота е различно.
Пари, охолство, жени или алкохолизъм.

Понякога едно краткотрайно удоволствие си заслужава повече от всичко, което ще загубиш след това, дори и живота си.
Поне човек не е живял напразно.

Не е напразна поговорката - Не е важно, колко си живял, а как си живял.

Колкото до провалянето на чуждите животи, то е със съдействието на тези, които смятат, че друг им е провалил живота, включително и най-тъпите момичета на планетата, които се имат за много красиви и фанат на някъде модели да стават, а вземат, че станат проститутки, щото някой ги направил такива.

Ако започна да ти се обяснявам в любов, а ти не ми обръщаш внимание, но мъжът ти започне да ревнува и вземе, че те изхвърли без да си виновна, кой е глупакът.
Persian
Цитат(biggeorge @ 28/04/2018, 00:11) <{POST_SNAPBACK}>

Разликата между вълка и мъжа е, че ако е решил един мъж може съзнателно да откаже необвързващ секс.
Ама кой е тоя мъж, който ще откаже?
Чувал съм, че има и такива мъже, но не съм ги срещал в реалния живот.

- Има много мъже, които отказват. Може би почти всички, но според случая, дори и аз в това число smile.gif
Виждаш я, преценяваш я, а ако си се и напатил, въобще няма да ти е до предложението и.

Тъпото в цялата история е, че жените се правят на светни, а не са
- Те така трябва да се правят, но мен ме изнервят тези с детското поведение.
Не случайно повече ме интересува коя кой набор е, отколкото другата и зодия

Една жена също не би отказала необвързващ секс, но ще го направи, ако има сметка от това.
- Обаче, забележи подробностите, защото тук става въпрос за различни неща.
При първите: Те се чукат за удоволствие. Както за тяхното, така и за твоето.
При второто, означава, че е принудена от обстоятелства и би се изчукала заради тези обстоятелства, колкото и да не и се иска.

Докато мъжете правят секс заради самия секс, то жените правят секс, ако ще получат нещо срещу него
- Това е, което Ню споменава - Запознати казват, че мъжете не можели да мислят за две неща едновременно
Така наречените проститутки с такса или, които не си казват таксата.
Оставяме първите и минаваме към вторите.
Гледат те и те преценяват. В главите им на първо място е как да те изсмучат, а чак след това е как ще го изсмуче, но те са професионалистки в тази област.

admiral
Цитат(biggeorge @ 27/04/2018, 23:11) <{POST_SNAPBACK}>
Чувал съм, че има и такива мъже, но не съм ги срещал в реалния живот.



Persian
Цитат(New @ 28/04/2018, 00:18) <{POST_SNAPBACK}>

Сравняваш мъжа с животно.
Не е ли все пак разликата между хората и животните именно в наличието на интелект

- Всички сме животи. И мъжете и жените.
Разликата между ония и ние са дрехите.
Понякога завиждам на маймуните. По цял ден се чукат и нищо им няма smile.gif


Да, жените също биха могли да се сексят с всеки, който падне обаче не го правят, защото си ползват мозъците по предназначение
- Да smile.gif Много е важно предназначението smile.gif

Горския
Цитат(agrippa @ 29/04/2018, 21:06) <{POST_SNAPBACK}>
Е, те и мъжете с възрастта стават все по-моногамни. .

Напротив, напротив !
Не бъркай моженето с желанието!!! wavetowel2.gif
Това е леката версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2026 Invision Power Services, Inc.